Meddig elég a Seahawks playoff formája? Ki állíthatja meg a Falcons támadósorát? Osweiler > Brady? Na de most komolyan, Osweiler > Brady?! Ezek voltak a legnagyobb kérdések a Divisonal Round előtt, és mindre választ kaptunk.
Seattle Seahawks 20 – 36 Atlanta Falcons
Eddig bírta a Seahawks
Russel Wilson és Doug Baldwin egy zseni, a védelem még mindig az elitbe tartozik, ezek továbbra is változatlanok, de még ezek sem tudták ellensúlyozni a támadófal és Earl Thomas hiányát. Márpedig az várható volt, hogy Wilson nem fogja tudni egész évben így végigjátszani a szezont, hogy alig van olyan játék amikor nem jönnek az arcába a védők, hiába hozta megint a magáét, ami alighanem utánozhatatlan a ligában. Kiosztott két TD passzt, ő volt a csapat legjobb futója, de volt néhány olyan dobása, amit máskor 10/10-szer megdob az emberének, most ezek elmaradtak. Ez mind a ránehezedő nyomás miatt amit a védők generáltak, 46,3-as passer ratingje volt nyomás alatt. Baldwin az egyik legalulértékeltebb elkapó a ligában a top játékosok között, pedig egy b*szott nagy zseni az ember, az a helyzet. Egy elemzés szerint 2012 óta (playoff meccsekkel együtt) ő adta a legjobb passer ratinget az aktuális irányítójának, szám szerint 120,85-öt! Ma is nagyszerűen teljesített, nem rajta múlt a győzelem. Na meg Devin Hetseren sem…
Sokkal inkább azon, hogy DeShawn Shead kiesésével gyakorlatilag a Seahawks védelmének komplett jobb oldala sebezhető lett, és ezt ki is használta a Falcons. Pedig ameddig a pályán volt, addig teljesen vállalható volt a Seahawks védelme. A hosszú játékokat megpróbálták elkerülni, ezért nem is jammelték a Falcons elkapókat, még Julio Jonest sem, csak annyi fegyver van Matt Ryan tarsolyában (és egy olyan koponya hívja a játékokat, mint Kyle Shanahan), hogy azt nem lehetett végig levédekezni. Sherman ennek tükrében meglepően “sokat” engedett Jonesnak, 4/6 elkapás, 39 yard, TD, amikor ő őrizte a klasszis elkapót. A Falcons támadófala nagyon jó, ennek ellenére párszor sikerült túljárniuk az eszükön Bennettéknek, de egy Earl Thomas talán most hiányzott a legjobban a csapatból, rengeteg yardot engedett a ‘hawks elkapás után.
Jövőre sem lesz gyengébb ez a Seattle, Richardson személyében ráadásul bővült is a fegyverarzenál, de egy támadófalat muszáj lesz felhúzni Wilson elé. Más kérdés, hogy idén is OL-be húztak az első körben, és Ifedi valami borzalmasan teljesített idén.
Ki fogja megállítani a Falconst?
Jelenleg ez foglalkoztatja talán leginkább az embereket, főleg ezután a mészárlás után amit a támadósor bemutatott. Kezdjük azzal, hogy Kyle Shanahant nem véletlenül akarja a 49ers annyira, ez a gyilkológép az ő érdeme, minden playhíváson látszik. Ha Matt Ryan megkapja az MVP címet, azt hiszem pár Milka csokit elküld majd a támadókoordinátorának. Aztán a támadófal, ami példátlan módon sérülésmentesen hozta le eddig a szezont, minden meccsen ez az ötös állt Matt Ryan előtt a meccs kezdetekor, és kiválóan teljesítenek. Chris Chester megint kilógott a sorból, ahogy erről írtunk is korábban, de például Alex Mack, a center megint nem engedett egy darab nyomást sem a védőknek. Aztán nézzük a két fiatal futót, akik ma is kiválóan dolgoztak együtt, mindketten szereztek TD-t, ketten együtt pedig 200 scrimmage yard fölött zártak, egészen embertelen. Főleg, ha az NFL egyik legjobb elkapója is ott van a vonal mellett, Julio Jones most túl tudott járni Richard Sherman eszén, de Mohamed Sanu és Taylor Gabriel is kivette 1-1 nagy megmozdulással a részét a támadásokból. És ki más zárná a sort, mint a potenciális MVP esélyes Matt Ryan, akiről csak ezt az egy képet szeretném megosztani veletek (a kép nem a meccs végi, hanem nagyjából a negyedik negyed közepéig tartó statisztikákat tartalmazza):
Falcons QB Matt Ryan versus pressure so far today.#SEAvsATL #RiseUp pic.twitter.com/pgu0fXxyAP
— PFF (@PFF) January 15, 2017
Sok olyan véleményt hallottunk már egy jó támadósorral rendelkező gárdáról, hogy “De hát védelem nélkül nem sokra mennek!”. Na de kérlek… Az a helyzet, hogy a Falcosnak egy, ha nem is elit, de a jobb védelmek közé tartozik, amik bőven elegendőek lehetnek egy Super Bowl esélyes csapat számára, főleg hogy a támadósornak hála nem feltétlen kell végig a pályán lenniük. Nem a Seahawks támadófalából kell kiindulni, főleg hogy két elég jó támadófallal bíró csapat lesz az ellenfelük, de Vic Beasley-vel a fedélzeten képesek lehetnek pár alkalommal kicsit a frászt hozni az irányítóra. A sokak által rettegett, és a védelmük gyenge pontjának számító Seahawks futójátékot sikerült limitálniuk, Rawls 40 yard alatt maradt, de Wilsonon kívül az össz futott yardjuk csak 54 yard jött össze – és ha a támadósor ilyen hatékonyan és ilyen ütemben pakolja fel a pontokat, akkor nem is fogják a futásokat erőltetni. Kíváncsi lennék, hogy vajon egy Ezekiel Elliottal is így elbánnának-e.
Abszolút megérdemelt Falcons győzelmet láthattunk, kellő erődemonstrációt szolgáltatva a Packersnek és a Cowboysnak is, és csak ismételni tudjuk magunkat: ki állíthatja meg ezt a támadósort?
Houston Texans 16 – 34 New England Patriots
Meglepő módon ez a meccs tovább volt szoros
A Texans becsületére legyen mondva, megpróbálta a lehetetlent. Sikerült hibára kényszeríteniük a Patriotst az első félidőben, amit ki is használtak, bár csak egy TD-t sikerült ezekből az akciókból szerezniük. Ahogy az várható volt, nem a támadósor zsenialitásán múlt, hogy sokáig szoros volt a találkozó, nekik csak annyi volt a dolguk, hogy a védelem által kiharcolt minél jobb mezőnypozíciókat pontokra váltsák – és a védelem minél jobb mezőnypozíciót harcolt ki. A.J. Bouye interceptionje után a Patriots 27 yardosáról jöhetett a Texans, az akció mezőnygóllal ért véget. Rögtön a kirúgás után újra a Texans jöhetett, hiszen egy kiharcolt fumble után rögtön a Pats 12 yardosán találták magukat, az akció végén TD-t szereztek. Andre Hal interceptionjéből a második félidőben pedig a Patriots 34 yardosáról kezdhetett a Texans, amely akció végén újabb mezőnygól született. A 4. negyedig sikerült is még belátható távolságon belül maradniuk, utána viszont minden reményük elszállt.
Az Osweiler vezette Houston Texans mindössze egyszer tudott pontot szerezni olyan akcióból, amit a saját térfelükön szereztek, ahhoz is Eric Rowe büntetése kellett 3rd&15 játéknál. A támadófal ami elvileg azért van ott, hogy Osweilert megvédje, na az seattle-i magasságokban teljesített (kivéve Brownt), ráadásul a futáshoz sem tudtak sokszor megfelelő blokkokat nyújtani, így azért nehéz egyről a kettőre jutni. Osweiler nem játszott jól, ezt leszögezhetjük, de minden nem varrható az ő nyakába. Az elkapói megint nem álltak a helyzet magaslatán, Will Fuller konkrétan egy TD passzt ejtett el 13-24-es állásnál, de C.J. Fiedorowitznak is volt egy elkapható labdája az endzone-on belül még az első félidőben (a TD-je mellett). Ugyanakkor egy Osweilernél jobb irányítóval valószínűleg jobb csapat lenne ez a Texans.
Úgy gondolom tisztességgel helytállt Bill O’Brien csapata, akinek az állása biztonságban van a hírek szerint. Jövőre egy Watt-tal jobb lesz a védelem, de muszáj lesz egy normális támadófalat felhúzni Osweiler elé egy hasonló kimenetelű szezonhoz.
Tényleg elit védelemről beszélhetünk Foxboroban?
A Texans támadósorát féken tartani azért nem egy ördögtől való feladat, de ami jár, az jár: ez a védelem egészen elképesztő. Logan Ryan playoff formában van a jelek szerint, 3/7 elkapást engedett mindössze 9 yardért, ezek mellé volt sack, interception és két leütött passz is, ami egy nagyon erős 10,7-es passer ratinget eredményezett Osweilernek ha felé dobott. Malcolm Butler sem panaszkodhat a maga 3/6-os mutatójával, amiből 18 yard született, a 15. forduló óta 17,9-es passer ratingje van az irányítóknak ha felé dobnak, egy ilyen légvédelem a lehetséges ellenfeleknél még sokat érhet. A futás elleni védelmen kisebb csorba lehet ez a 100+ engedett yard, de ne legyen kétségünk, ez a védelem nagyon jó, kérdés, ahogy az a Texans védelménél is felvetődött, hogy vajon egy Steelers, vagy bármelyik NFC-s csapat ellen is ilyen jó lenne ez a védelem? Brady is ezen töpreng, még felállni sem tud a gondolkozástól.
Mert kb ezen a kérdésen múlik az újabb SB győzelem, úgy tűnik. Legalább is Tom Bradyn és a támadósoron semmi nem múlik, és a Chiefsen kívül nem nagyon látok olyan védelmet, ami ennél jobban megálljt parancsolna nekik. LeGarette Blount nem volt teljesen egészséges, mi lesz így a futójátékkal? No para, majd fut Dion Lewis – 3 total TD -, ráadásul a Patriots mind a 4 TD-jét running back szerezte. Az ígéretesen kezdő újonc Malcolm Mitchell inaktív volt? Természetesen Chris Hogan tökéletesen átvette a helyét, és 95 yarddal hozta le a meccset. Julian Edelman nagyon szürke alapszakaszon volt túl, lehet már kiégett? 149 scrimmage yard yard, ülj le a seggedre, hülye gyerek. Mindhez hozzá kell tenni, hogy Gronk nélkül játszanak, valamint a támadófal is összeállt Brady előtt (nem úgy, mint tavaly), az ilyen szitukból Super Bowl győzelmek születnek arrafelé.
Sajnos vagy nem, ez a Patriots megint több pontos favorit lesz a következő meccsén, bárki ellen is kell pályára lépnie. Tom Brady vélhetően letudta az interceptionök dobálását erre a meccsre, és ha Bennettet is sikerül összekaparni, akkor reszkethetnek a védelmek.
Legfrissebb cikkeink
- Rájátszásba jutó csoportellenfelek csütörtök esti rangadója
- Playoff Ranking #15
- A héten újra Aidan O’Connell kezdhet a Raidersben
- Visszakapja legjobb tight endjét a Rams
- Nem valószínű, hogy idén még látjuk Derek Carrt a pályán
- A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- Átalakul a jövő heti menetrend, megvan milyen meccsek lesznek szombaton
- Hosszabbított legjobb védőjével a Cardinals
- Will Levis is megy a padra
- A Browns lecseréli Jameis Winstont
- Legjobb HC jelöltek 2025-re
- BREAKING: Kirk Cousins megy a padra!
- Touchdown #15 – Bajban a Lions és a Chiefs; egy lovestory, egy főedző és egy harc az 1/1-ért
- Diontae Johnson megint nem fog pályára lépni a Ravensnél
- A Bengals pass rushere elkapott TD-t szerzett, majd kidőlt a szezonra
Legutóbbi hozzászólások
- Gabi21 on BREAKING: Kirk Cousins megy a padra!
- Ragi on Legjobb HC jelöltek 2025-re
- fcb979 on Playoff Ranking #15
- atis123juve on Touchdown #15 – Bajban a Lions és a Chiefs; egy lovestory, egy főedző és egy harc az 1/1-ért
- bjeela on A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- katonadani on A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- makosteszta on A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- Kopi3.14 on Legjobb HC jelöltek 2025-re
A két sikeres DQ challange az smafu? :D Csak szeretném megjegyezni, hogy Deion Jones megint állat volt, egyre nehezebb szívvel tudom elfogadni, hogy nem ő lesz a DROY. :D
És még csak egy dolgot szeretnék hozzátenni:
https://www.youtube.com/watch?v=oOCAkZ1BD3E
A kedvenc részem 3:27-től kezdődik. :D
a Falcons- Seahawks fejben ott dőlt el amikor a Hester visszahordást visszafújták, majd jött a saftey saját hibából. Addig kb kiegyenlített volt a meccs, utána a Falcons kb azt csinált “amit akart”.
A Pats meccs nagyon idegesítő volt, ennyi hibával nem lehet nyerni, pontosabban lehet ha az ellenfél is sokat hibázik és ha van 1-2 extra. Pl. Dion Lewis. De jó hogy felépült teljesen a sérüléséből…
De megnyugtató hogy szarul játszva is 34 szerzett pont egy elit D ellen :D Ennél ez csak jobb lesz :D
igen, az a kettő együtt. mondjuk ha nem gáncsolja ki odhiambo wilsont, az akkor is safety, mert tisztán megverték utána. shead kiesése azonban még ennél is nagyobb pofon volt, onnantól elliottra jártak yardot gyűjteni.
Hát, látva a Patset azt kell mondjam, hogy jobb, ha a Packers-szel mennek a SB-be, mert a Dallas rookie-különitménye ide kevés lesz és nagyon csúnyán megmocskolhatják őket. ARod-ék legalább fel tudnák venni a versenyt, minimum a támadóoldalon, aztán hogy a védelmük mire lesz képes Bradyék ellen, azt csak a Jóisten tudja… Fucsa ilyet mondanom Bears-drukkerként… :D
Azért a Texans gyakorlatilag 110%-ot adott ki magából, amit el kell ismerni. Szerintem a szezonjuk legjobb meccsét játszották (nem láttam mindet). Osi pedig egész jól elmenedzselgette a támadókat, amíg nem kellett elkezdeni kockáztatni, utána jöttek sorba a IC-k. Mondjuk 75 misit biztos nem ér. A Pats támadói meg kicsit idegesen kezdtek, de szerencsére az elemzőkkel meg a fogadóirodákkal szemben ők nem becsülték le a Texanst. Meg jót is tett szerintem, hogy nem csak begyalogoltak az AFC döntőbe, hanem oda kellett tenni azért magukat.
Jó kis meccs volt… a Texans def. Jól ki tett magáért, de érezhető volt,hogy örökké nem tudják tartani a Patset…. Brady azért kapta az ütést rendesen… de az egyszerűen hihetelen,hogy mindíg kihùznak valakit a kalapból és agyonverik vele az ellenfelet.
+1 itt volt a szokásos 1 meccs kihagyásos sokk.. ;)
Ebben a 2int ben is van pozitívum (igaz ez szerintem az ellenfelekre nézve nem annyira jó) mégpedíg az,hogy nem kell Bradynek a hátán cipelnie a csapatot… nagyon is nem, van védelem és van futójáték.
Tudom hogy idén még “nem bizonyított ez a védelem” de azért már csak csak elhiszik,hogy ez egy jó védelem.
Lewisra nincsenek szavak :)
Benett meg szerencsétlen agyon vissza van törve a szezon közepétől… ne várjunk tőle csodát (de ott van és nyomja, pedíg láthatóan nagyon szétvan mindene)
Eseteleg valaki eltudja mondani,hogy Hogannel mi történt? Mert arról lemaradtam meccs közben…
Valami comb problémája volt, de rendben van. Brady hosszú passzai nélkül nagyon nehéz lett volna, teljesen beszűkítette a pályát a Texans.
Szerintem is kellett ez a pofán baszás. De azért kicsit fosok a Steelers meg a Kansas védelemtől, egyik sem lesz egyszerű feladat.
A boldom fele jött, az összes Patriots TD-t futó szerezte. Egy “rendes” irányítóval hatékonyabb lett volna a Texans, de őt is kergették volna egész meccsen. A Pats D rendben volt, de azért remélem Smith jön szembe jövő héten.
Amúgy tényleg ezt a két videót sikerült beszúrni a meccsről?