A vasárnap esti rangadó valóban nagy csatát hozott, a Bears pedig végre egy komoly győzelmet is fel tud mutatni. Az Eagles teljes romhalmazzá alakult a Saints ellen, a Lions valószínűleg maga sem tudja, hogy nyert, a Colts pedig kiütötte a Titanst.
Minnesota Vikings @ Chicago Bears 20-25
Nincsenek szavak arra, ami védelem címszó alatt működik Chicagóban. Már-már a legendás 85-ös védelmet idézi a Khalil Mack vezette egység. Mind a földön, mind a levegőben megsemmisítették a Vikings játékát.
Cook és Murray is 1.3 yardot átlagolt ellenük és már a mérkőzés elején nyomatékosították, hogy futójátékkal nem lehet megverni őket. A Vikings támadófalának gyengesége régóta ismert, amit csak még jobban nyomatékosított ez a mérkőzés. A védőfal játékosai folyton negatív yardon találkozhattak az aktuális futóval – Akiem Hicks például 5 alkalommal is a line of scrimmage mögött tudta levinni a labdást. A futójáték mellett azonban a passz ellen is inkább csak bábuk voltak Cousins előtt. Folyamatosan nyomás alatt játszott a vendég irányító. Keresztekkel, blitzekkel zavarták össze a minnesotai támadófal játékosokat, azonban néha elég volt annyi is, hogy Mack egy laza balossal egyszerűen odébb pakolja a LT-t.
Khalil Mack is making Riley Reiff look like a high school player pic.twitter.com/2jPNTPXAvx
— Sam Monson (@PFF_Sam) November 19, 2018
A front seven persze mit sem érne megfelelő coverage egység nélkül. Kiemelni nehéz innen bárkit is, a safety duó 1-1 interceptiont szerzett, de a cornerek is sokszor negyedekre teljesen eltüntették a vendégek remek elkapóit.
A Bears végig kézben tartotta a mérkőzést, de ez leginkább a top védelemnek volt köszönhető. Trubiskyt ismét nem tudja az ember hova tenni. 5-8 yardra jól osztja a labdákat, de sokat segít a játékán a remek séma, ahol az air raid elemeknek hála sokszor talál könnyen megdobható üres elkapót, hamar szabadulhat a labdától és a mai nap még a támadófal is remekül megvédte. A Hunter – Griffen páros mintha pályán se lett volna. Trubisky mindezek ellenére 165 yardot hozott csak össze 1 TD és 2 INT mellett. Sok mellé dobott labda, sok elszalasztott lehetőség, ami nem bosszulta meg ma magát, de jelzésértékű, hogy a második félidőben a támadók egy FG és egy sikeres 2 pontos kísérleten kívül nem tudtak pontokat tenni a táblára. Ellenben láthattunk remek passzokat is tőle, továbbá ha nem talál célpontot és szorult a zseb, az improvizációs képessége és a lábmunkája révén szinte bármikor képes megfutni a first downt.
Okay, @Mtrubisky10 🔥
(via @NFL)pic.twitter.com/aopiZGbnvG
— B/R Gridiron (@brgridiron) November 19, 2018
A Vikings támadósorát bekorlátolta a már említett támadófal. Stefon Diggst pedig lehetett etetni. 13 elkapás 126 yard, TD a neve mellett, de Cousins ettől függetlenül nem volt ma éles. A yardokat a 0 futójáték ellenére próbálta termelni Kirk, de a labdavesztések a 2 TD ellenére nem jöttek jól. Pláne, hogy a negyedik negyedben második interceptionnel Eddie Jackson vissza is galoppozott egy pick6-re.
As soon as Eddie Jackson caught the pick and pointed, you knew he was going to score pic.twitter.com/YnFL6yzojh
— Zoomer-In-Chief (@VJVemu) November 19, 2018
A vendég védelem bár a levegőben időnként szépen megállította Trubiskyékat, szereztek labdát, a földön nyerte a párharcot a Bears. Majd’ 150 yardot futottak ellenük és mivel több mint 10 perccel többet kellett fent lenniük a pályán, egyszerűen kifárasztotta őket a hazai csapat.
A Bears komoly lépést tett azért, hogy megnyerje az északi divíziót idén, de pihenni nincs idő, mert hálaadás napi meccs vár rájuk Detroitban 85 órán belül, míg a Vikings újra SNF-t játszik majd, ezúttal otthon a Packers ellen.
(alatriste)
Philadelphia Eagles @ New Orleans Saints 7 – 48
Sajnos beigazolódott sokak félelme és az ezer sebből vérző bajnok egy pillanatig nem tudott méltó ellenfele lenni a Szenteknek. Dolgukat jelentősen megnehezítette, hogy a sok sérült mellé a mérkőzés első félidejében kiesett a kezdő center, Jason Kelce és a két fiatal defensive back, Avonte Maddox és Sidney Jones is. Így egyrészt a futójáték halott maradt és a passzvédekezés is tovább süllyedt.
Ne dédelgessen azonban egy Eagles szurkoló se hamis álmokat. Nem csak ezen múlott a mérkőzés és alighanem ha nincs egyetlen kieső sem, akkor is hasonló lett volna a végkimenetel. Drew Brees továbbra is szenzációs és sokadjára látjuk, hogy nem csak a játszótársak, de a rendszer is kiváló körülötte. Ezúttal Michael Thomas villogására sem volt szükség, mert az eddig többnyire rotációs játékosok is szépen szálltak be. A rookie Tre’Quan Smith 157 yardig és TD-ig jutott, de volt elkapása Kirkwoodnak, Arnoldnak, Carrnak és Josh Hillnek is. A futójáték hozta a szokásos szintet, 173 yardot hoztak a földön. Az offense csillogása mellett kevés szó esik a védelemről, pedig igyekszenek felnőni Breesék mellé. Továbbra is ellenük átlagolnak a legkevesebb yardot a földön (most 58-ig jutott az Eagles) és tegnap a passzjáték ellen is felléptek (3 INT).
Saints trying to pass the CFP eye test 😂 @A_kamara6 pic.twitter.com/w3ZOAazlKh
— The Checkdown (@thecheckdown) November 18, 2018
Az Eaglesről lehet jobb lenne nem is beszélni. Egyetlen szép drive kivételével mintha nem is a bajnokot láttuk volna. Wentz továbbra sem borzasztó, de nem árt leszögezni, hogy frusztráltan játszik és becsúszik több hiba is nála. Golden Tate továbbra sem érzi a ritmust új csapatában, a futók pedig kevesek. Egyedül a draftolatlan újonc, Josh Adams dicsérhető, de két labdabirtoklásos hátrányban nyilván nem lehet futni sokat. A legnagyobb csalódás számomra azonban az edzői stáb. Pederson a tökösségen kívül semmit nem tud felmutatni idén, a védelem hatalmasat esett hátra, a támadóoldali hívások pedig egy-egy drive kivételével teljesen mellőzik a kreativitást. A szezon alighanem elment, de vannak itt komolyabb gondok is.
(leonidasz007)
Carolina Panthers @ Detroit Lions 19 – 20
Ismét egy kétes megítélésű játékhívás döntött el egy mérkőzést, ahol a vesztes fél még nagyon sajnálhatja majd ezt az elhagyott lehetőséget a későbbiekben.
Igazából szerintem a Lions sem tudja konkrétan, hogy nyerte meg a mérkőzést, mert azon kívül, hogy Kerryon Johnon kieséséig élt a futójáték, sok mindent nem csináltak jól. Az újonc ellenben vitte a hátán a csapatot, a harmadik negyed elejéig 87 yardot és 1 TD-t ért el, sajnálhatja a sérülést. Marvin Jones nem volt aktív, így lehetett várni, hogy passzjátékban Golladaynek lesz nagy szerepe, aki el is bírta a nyomást és 100 yard felé jutott. Az igazán nagy játék azonban a TD elkapása volt, ahol nem kímélve a testi épségét, hatalmas vetődéssel szerezte meg a labdát. Rajtuk kívül a támadójáték nem is mutatott sokat, de a támadófalat még érdemes megdicsérni, akik egy borzasztó sorozat után, most csak egyetlen egyszer engedték Staffordot sackelni és futójátékot is segítették. A meccset mégis a védelem nyerte, akik háromszor sackelték Newtont és interceptiont is szereztek, de az igazán fontos, hogy a futójátékot limitálták. Nem először bizonyosodik be, ha a Panthers futójátékot megfogják, akkor részben kihúzzák az ellenfél méregfogát is (56 yard).
It's the Golladay season pic.twitter.com/Qrhi58HMsr
— The Checkdown (@thecheckdown) November 18, 2018
A Panthers jól összerakott gépezete kezd összeomlani, futójáték nélkül az utolsó negyedig nem ment a Panthersnek, hogy aztán ott újra begyújtsák a rakétákat. Az újonc DJ Moore és a másodéves Curtis Samuel ismét rengeteg elkapás utáni yardot szerzett és életben tartották a Panthers esélyeit, de aztán jött az utolsó kísérlet. A Panthers egy perccel a vége előtt TD-t szerzett az extra ponttal pedig egyenlített volna. Ők azonban két pontosra mentek, hogy megnyerjék a mérkőzést. Ezt valószínűleg részben azért lépték meg, mert Gano előtte kihagyott már egy extra pontot és egy közeli field goalt is, de mégis kockázatos lépés volt. A nagyobb hiba azonban ezúttal is az volt, hogy ha már nekimentek, akkor egy olyan játékkal tegyék, amiben biztosak. A hívott play azonban egyáltalán nem tűnt egy bombabiztos játéknak és sikertelen is lett. A Panthers ezzel saját magát hozta nagyon nehéz helyzetbe, a csoport elúszott, de a wild card helyekért is nagy csata várható.
(leonidasz007)
Tennessee Titans @ Indianapolis Colts 10 – 38
Nem volt egy súlycsoportban az előzetesen hasonló erősségűnek gondolt két gárda Indianapolisban. A Colts a játék minden elemében jobb volt ellenfelénél, és az első drive-ot leszámítva a garbage time-ig minden labdabirtoklásukból pontokat tudtak a táblára tenni. A nagy különbség kialakulásához hozzátartozik, hogy a Titans védőkoordinátorát, Dean Peest a mérkőzés kezdete előtt szállították kórházba rosszullét miatt, így Vrabel hívta a playeket. Ez mindenképp közrejátszhatott, hogy a mérkőzés kezdetéig a legkevesebb pontot átlagoló védelem egy ilyen kiütést kapott.
A Colts egy PO csapat benyomását keltette, ahol TY Hiltonnal nem lehet betelni. 9 elkapásból 155 yardot és 2 TD-t jegyzet, miközben bizonyította, hogy a lábnapot sem spórolta el. Elsőre az ítélet az volt, hogy kilépett, de a visszanézés után a helyes döntést hozták meg a bírók, mivel Hilton sarka nem érintette a földet.
#Colts WR TY Hilton tip toes into the end zone for his second TD of the day. He has 7 catches for 131 yards to go with the two scores. pic.twitter.com/TMMqHgV2l6
— Roto Street Journal (@RotoStJournal) November 18, 2018
És míg a támadók folyton pakolták a pontokat a táblára, a védelem nem engedte levegőhöz jutni Mariotát, aki a félidő végén szenvedett újra egy könyöksérülést, ami után már nem is tudott visszatérni a mérkőzésbe.
De itt Mariotával sem volt benne a levegőben a fordítás. 24-3-as hátránynál vált ki a Titans QB, akire folyton nyomást helyezett a Colts. Különösen harmadik downoknál volt kiváló a hazai védelem. Folyton küldték a blitzet, amit a Titans OL nem tudott szétosztani, és főleg középen sokszor teljes sebességgel kapták el Mariotát.
A védelmet tekintve a DROY címre is esélyes Colts LB Leonard ismét vezére volt a csapatnak. 7 tackle, sack, interception – a második körös újonc eddig bőven túlszárnyalja az elvárásokat.
Mariota kiválása után szegről végről a második félidő már garbage time-ba torkollott. A csere irányító Gabbert szerzett egy TD-t a negyedik negyedben, de a Titans gyenge napját jól mutatja, hogy se futója, se elkapója nem jutott 50 yard fölé sem. Továbbá örök igazság, hogy nincs jó meccsed, ha egy cornernek kell a legtöbb szerelést bemutatnia – Adoree Jackson pedig 9-cel vezette a csapatrangsort.
Végezetül egy rövid kitekintés a Colts elképesztő sorozatairól. Andrew Luck immár 10-0 karrier mutatót tud felmutatni a Titans ellen. Lassan odáig jut ez a párharc, hogy mérkőzés előtt csak meg kell nézni Luck egészséges-e, mert ha igen, a Titans lemondhat a győzelemről.
És ha már Luck rekordok, zsinórban a 7. meccsén van túl az idei szezonban a hazai irányító, ahol 3 vagy több TD átadása is volt. A rekordot egyébként Brady tartja 10 ilyen mérkőzéssel még 2007-ből. A bemelegítés után pedig itt az igazán megdöbbentő adat. A hosszú éveken át joggal szidott Colts OL az 5.(!) meccsén van túl zsinórban, ahol nem engedtek sacket az ellenfél védelmének.
Remélték a Titans drukkerek, hogy a Patriots felett aratott bravúrgyőzelem után fenntartva a formát be tudják húzni ezt a különös fontosságú csoportmeccset, de ez ma az a nap volt, amikor a Titansnek semmi, a Coltsnak pedig minden összejött. A folytatást tekintve a Colts mindenképpen reménykedhet a PO-ban, a Titans esetében sincs még minden veszve, de kulcskérdés lesz Mariota egészségi állapota.
(alatriste)
Legfrissebb cikkeink
- Triple Coverage #573 – A 16. forduló összefoglalója
- Brock Bowers és Malik Nabers is megdöntheti Puka Nacua rekordját
- A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Hűtőházban készültek a Saints irányítói a Green Bay-i hidegre
- Myles Garrett a valaha volt legfiatalabb százados!
- Brock Bowers már 1000 yard felett, ezen a héten meglehet a rekord is
- A szezon eleje óta törött kézzel játszik Josh Allen
- Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- A Rams tovább menetel, megszakadt a Bills sorozata, a Lions kiütötte a Bearst
- Penix bemutatkozott, a Raiders bukta az 1/1-et, simán nyert a Bengals és a Colts
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
Legutóbbi hozzászólások
- Csakeztne on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Ragi on Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Cseh Tibor on Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
Darius Lenoardnak volt egy kikényszerített fumble-ja is.
Sajnos nem találtam meg, de szerintem a meccs legjobb jelenete volt, amikor Quenton Nelson az első TD-jét ünneplő T.Y. Hilton hóna alá nyúlt és egyszerűen megemelte.
Váratlanul sima volt a meccs. Peest-nek jobbulást, állítólag mellkasi fájdalmai voltak.
Eagles nem lesz PR-ben a héten (nyilván :D), de ez tökéletes lenne:
Az e heti fantasyban jó érzékkel padra raktam TY Hiltont. 29,5 pont. Nice.
Szerencsére Brees és Thomas megint mentek egy olyat hogy csak na. Ezzel a NO offense-szel Nem lehet betelni.
Fantasy kezdőbe tettem Wentz-cet, Ertz-cet, Jeffery-t. Ezzel el is dőlt hogy idén nem kell a legfontosabb ligámban (címvédőként) a PO-fal vesződnöm, lejátszák a többiek. Hogy én hogy úúútálom a sasokat..
Négy érdekes meccs.
Mindenekelőtt Deon Lewisnak küldöm Tennessee falvára Elvistől a Heartbreak Hotel című számot.
Megértettem volna, ha az Eagles, az Alex Smith hír hallatán ezt a meccset eleve elereszti és a tartalékokkal, (ha vannak még olyanok), szép komótosan akár ennyire is kikap. De így, hogy további sorozatos sérüléseket szenvedve, görcsös, de totál reménytelen produkció után ezer sebből vérezve, agyon frusztrálva, porig alázva kullogjanak el, hát ennek sok értelme nem volt. Lassan a Dallas lesz a csoport esélyese… A New Orleans is nehezen bír a nagy arcával, ez még visszaüthet egyszer egy alaposat.
A Minnesota O rémesen játszott, Trub is hozta magát, így szoros meccs lett, ráadásul ez a remekül menedzselt, de számomra továbbra sem túl komoly Bears be is húzta, így most már minden valószínűség szerint meg is nyerik ezt a csoportot. A Packersnek sem kell még mindent feladnia.
Jelenleg a Colts tűnik az AFC 2. WC helyre a legesélyesebbnek az 5 5-5-ös csapat közül, de ez még hétről hétre változhat.
És akkor várom Dani cikkét arról, hogy az okos kétpontosok a végén, az olyan egy csapatnak mint az oxigén, és a Panthers nagyon is jól csinálta, mert különben nem érdemeljük meg Pedersont. :-)
cikket nem is, de kommentet írok, mert ez sem volt hülye döntés.
– mondjuk, hogy 50% az esélye annak, hogy megcsinálod a 2 pontost (48% ha jól elékszem)
– ha berúgod az XP-t, jöhet a hosszabbítás. a HA nagy szó, Gano kettőt elkúrt már, de számoljunk 96%-kal akkor is
– hosszabbítás jön 96% eséllyel, ezután 50% eséllyel kezded te a játékrészt, ez esetben végig kell menned a pályán, 50% eséllyel pedig ki kell védekezned és utána végigmenned a pályán. Nincs 48% felett a győzelmi esélyed, ha XP-t választasz
Nem látom, hogy miért volt hülyeség nekimenni (igen, kell egy tuti playhívás, ezt többet kell gyakorolni edzésen)
De persze pl a Bears kétpontosát ugye meg se említsük, mert az sikerült és jól jött ki belőle a csapat és még ha végül nem is ezen múlott, közel volt a meccs ahhoz, hogy ezen múljon, volt olyan pont, mikor ez volt döntő :)
(am azt mondom h mindkét döntés kb fifty-fifty, szóval szerintem hülyeségnek megint nem jó hívni a kétpontost. Az XPvel sem lett volna bajon, ugyanez igaz a Titansnél visszamenőleg)
Viszont szerintem az Eagles lesz még sokkal erősebb. Amennyire tavaly minden bejött, most minden momentum, trade, sérülés ellenük megy. Ez a keret nem sokkal rosszabb, mint mondjuk a Szenteké. A formák amik nagyon eltérőek.
Az látszik, hogy a lesajnált, leértékelt erőfutók hiánya és az O fal gyengülése nagyon rosszul érinti Pederson rendszerét. Tegnap ő is nagyon szarokat hívott, mert ezekre a tényekre nem tudott reagálni, a gyors és biztos rövid ütempasszok kis szerepet kaptak, a kreatívnak szánt futásokat ásítva hárították, a hosszú passzokat siettetéssel elfojtották, vagy levadászták a Szentek. A védelem ebben a felállításban eleve nem volt pariban, de idén a siettetés és a futás megállítás se megy a tavalyi szinten, ide – úgy érzem – kell majd személyi erősítés is.
Szóval ez most nagyon nem nézett jól ki, de nem lepne meg, ha jövőre újra bajnokesélyes lenne az Eagles, az alapok éppen úgy megvannak, mint két éve a tavalyi meneteléshez.
Pikáns adalék, hogy a Saints gameplanje a sérülésből visszatérő Sidney Jonest ééééésss … Carson Wentzet szemelte ki mint az Eagles gyengéje.
Csak vicceltem, de látom tényleg rágyógyultál erre, úgyhogy majd hanyagolom. Bár szerintem ezek szar döntések továbbra is, amíg az én csapatom nem csinálja hajrá, előre, csak bátran.
(A Bears messze nem ebben a szituban csinálta, ha rendszerszerűen csinálod és jobb vagy mint 50%, volt egy ilyen idénye a Steelersnek is, amikor nagyon sokszor nekimentek, és 60% fölött megcsinálták az teljesen OK, nem is értettem, hogy miért hanyagolták aztán.)
szerk chatben ment róla nagyobb vita, mint itt :D
“- mondjuk, hogy 50% az esélye annak, hogy megcsinálod a 2 pontost (48% ha jól elékszem)”
Ezek után X százalék, hogy Staffordék bö 1 perc alatt eljutnak field gól távolságra és berúgják, persze 100-X%, hogy nem. Pont emiatt nem tünik jó döntésnek ez a plusz kockázat.
nem volt ez a play annyira borzasztó (bár jónak sem mondanám:D), üresre játszotta magát az elkapó de Newton túldobta. sokkal fájóbb, hogy Moore 82 yardos játéka után 3&rövidre Newton nem próbálta megfutni az első kísérletet, addig várt, amíg jól bezsákolták mínusz sok yardon és erre Gano még mindig 40-en belülről kapufát rúgott, az volt a kulcsdrive, amin elment a meccs
dani eszmefuttatásához még annyit, hogy ha jó a 2 pont, akkor is volt Staffornak némi ideje egy GW-driveot vinni, illetve rossz 2 pontnál még egy jó onside kick esélyét is be lehet kalkulálni (mondjuk a Panthers soha nem rúgott sikeres onside kicket a közvetítés alapján, szóval az a része nevezhető 0-nak is)
A Viking-Bears meccset tökéletes összefoglalta Alatriste. A Vikingsról még kicsit finoman is fogalmazott. A támadók Kirk-el egyetemben nagy nullát hoztak és e mellé még olyan kulcshelyzetekben hibáztak, amik a mérkőzésbe kerültek. Pedig a védelem ameddig csak lehetett meccsben tartotta a csapatot és jobbnál jobb mezőnypozíciókat szállított, amiből 3 negyed keresztül semmit sem tudtunk kezdeni. Így ugyanazt tudom csak mondani, mint a Packersről, hogy a támadókon ment el a meccs (a Saints utáni ismét). A védelem pedig így hiába kezd összeállni, ha támadó oldalon egyre siralmasabb teljesítményt sikerül nyújtani.
A macik szépen menedzselték a mérkőzést és ellentétben velünk kihasználták és megbüntették a hibáinkat. A csoport sincs még teljesen lefutva, de a mutatott játék alapján még a rájátszásba jutás is egyre melegebb lesz számunkra.
Próbáltam kiemelni az igazán értékelhetőt és ez most a Bears védelme volt. Tényleg félelmetes az egység. Nincs lefutva még a North, de a Packerstől nagyon nem várt fordulat kell, hogy ez a harc három tényezős lehessen. A Vikings sorsolása pedig nehezebb mint a Bearsé. Szóval ha most tippelni kellene akkor a Chicago lesz a csoportgyőztes, de a nehéz meccsek ellenére nem tartom kizártnak, hogy a Vikings erőre tud kapni és a 17. héti macik elleni visszavágónak otthon még lesz tétje és akár azon a meccsen beelőzhetik a Bearst.
Amitől félni kell a Bears drukkereknek, az Trubisky. A védelemre rá tudom mondani, hogy akár a SB-ig is el tudnak vinni egy csapatot, de ha csak “átlagos” teljesítményt hoznak egy meccsen, lehet hogy az O kevés lesz kisegíteni őket.
Nem minden évben nyer bajnokságot egy denverhez hasonló védelem.
Trubisky fejlődhet még, de sokszor tűnik úgy, hogy megvannak a saját korlátai.
Szerintem is megvannak a saját korlátai trubisky-nek,viszont nem egy beszari gyerek.
Rex Grossman-t is vitte már SB-ig egy Bears D, úgyhogy minden esély megvan Trubival is :D
MIN @ CHI
Már-már fájt az ember szeme, annyira rossz volt nézni a 30 millás QB szenvedését. Mondjuk Trub dettó. Az a baj ezzel, hogy a Saint-cel ellentétben full esetleges ezeknek az offense-eknek a jó teljesítménye, így hiába is lesz meg egyiknek vagy másiknak a PO, ott 80% hogy kapufa. A Vikings támadó meg védő oldalon (tavalyhoz képest főleg) is betli, a Bears D-t meg önmagában kevésnek érezni egy tényleg kirobbanó formában lévő Saints ellen.
PHI @ NO
Ez a Saints most annyira fut, hogy talán már túl korai is ilyen szintű csúcsforma. Tényleg jó nézni ahogy folyik a játékuk, de itt a formaidőzítéssel még lehet gond, tekintve hogy a szezon legjava még több mint két hónap. NFC-ben szerintem őket kell verni a SB-ért, mert a Rams defense még az övékénél is gyengébb.
Az Eagles helyzetét sérülés ügyben Pats szurkolóként rendesen átérzem. Amikor már a next man up sem megy, mert a szertáros után már tényleg nincs kihez nyúlni… :-)
Én is ebben bízom, hogy Saints túl korán van a csúcson. Mert nem annyira tetszik ez a stílus amit előadnak. 45-7-nél pár perccel a vége előtt még gondolkodom, hogy nekimegyek-e negyedikre. Nem kellene…De korántsem biztos a leolvadás, ez az idény egyelőre, nagyon hasonlít a 2009-es menetelésre. Mondjuk a Vikings akkor is legalább közel jutott, és a Colts se adta könnyen. Meglátjuk. Tény, hogy a teljesítmény alapján áll a zászló. Azért a végére kíváncsi leszek, 2 Panthers, közte Steelers. Ha ezeknek a csapatoknak fontos lesz az eredmény, már pedig elég valószínű, hogy ezért vagy azért fontos lesz, akkor az érdekes lehet.
Ők még nem tudják,hogy a szezon januárban kezdődik…
Na, megtaláltam. Nelson úgy kapja fel Hiltont, mint egy gyereket:
https://twitter.com/Colts/status/1064248223634780162
Nagyon jó csapatotok lett. (Bár én korábban is írtam, hogy nem reális a negatív mérleg.) Hiába volt 1-5 is a mérleg, most már meglepetés lenne, ha nem jönne össze a PO. Legalábbis amilyen formát fut Luck nem tudom elképzelni, hogy nem előzi a Colts a Titans,Bengals,Ravens,Dolphins négyest. A Texanst viszont remélem idén nem előzik meg ;)
A szezon elején 9-7 -es mérleget jósoltam magunknak, akár ôssze is jöhet. A csoportmeccsek szerintem továbbra is kétesélyesek. Luck kapott egy O-linet és most a játszik, nem az életéért fut. Reich fontos faktor a fejlődésben, küldök is egy köszönőlevelet Foxborough-ba. :-))))))
Van még mit javítani a csapaton, de Ballard és Reich értik a dolgukat.
Azért az se semmi, hogy a pár éve lesajnált (és a legrosszabbnak tartott) AFC southból két csapat is po esélyes!
A Texan elleni meccs lesz szeirntem a döntő a csoportelsőségről. Győzzön a jobb!
tavaly be is jutott 2 csapat onnan, ettől még mindig lesajnált a csoport :)
Megverjük a Titanst, hogy a Wild Cardba ne zavarjanak be nektek, de Houstonba azért ne akarjon nyerni a Colts. ;) Ott egy vereség, de mellette 5 győzelem is jöttök ti is a PO-ba! :)