Az NFC East az egyik legkiszámíthatatlanabb csoport a ligában. Tavaly sokáig úgy tűnt, hogy a Redskins lehet a befutó és egyetlen csapatot ad a rájátszásba a csoport, ezzel szemben Alex Smith sérülése, Nick Foles beállása és Amari Cooper megszerzése után a Cowboys és az Eagles bejutott a PO-ba. Most is utóbbi két csapatnak áll a zászló, de nem lenne meglepő, ha a változatosság kedvéért megint a feje tetejére állna minden.
Dallas Cowboys
A Cowboys tavaly 10-6-os mérleggel a csoport élén végzett, ráadásul a Seahawkst is sikerült legyőzni a Wild Card körben. A sorsolás alapján idén sem lenne lehetetlen bejutni a PO-ba, bár a tavalyi csoportgyőzelem most sokba kerülhet, az AFC East és NFC North mellett ez ugyanis egy Saints, illetve egy Rams elleni találkozót és két vereséget jelent, ráadásul messze a legtöbbet a Dallasnak kell utaznia a csoportból.
[quote color=”#cccccc” bgcolor=”#003594″]
- A sorsolás erőssége a tavalyi mérleg alapján: 14. legnehezebb
- A sorsolás erőssége Vegas szerint: 10. legkönnyebb
- Bye Week: 8. héten
- Top 10-es ellenfelek: 7
- Bottom 10-es ellenfelek: 7
- Főműsoridős meccsek száma: 6
- Legnehezebb sorozat: Week 12-16
- Legkönnyebb sorozat: Week 1-3
- Utazás: 12. legtöbb (28 ezer km)
- Várható győzelmek száma Vegas szerint: 9
[/quote]
A Cowboys esetében jól látszik, miért nem szabad a tavalyi mérlegek alapján megítélni a sorsolás erősségét. Papíron a Dallasé a 14. legnehezebb sorsolás, de Vegas szerint a 10. legkönnyebb, és én is inkább utóbbi felé hajlok. Bár a csapatnak hét meccse lesz top 10-es csapattal, ugyanennyi lesz a 10 leggyengébb csapat valamelyike ellen, így pedig messze nem tűnik lehetetlennek a rájátszás elérése, főleg, hogy a bye week is nagyon kedvező időpontban, a szezon közepén éri a csapatot.
A Dallas sorsolása nagyon kényelmesen kezdődik: az első három fordulóban hazai pályán fogadja a Giantst és a Dolphinst, majd utazik Washingtonba. Mindhárom meccsnek kötelezőnek kell lennie, ha komolyan gondolja a szezont a csapat, és én meg is adom a 3-0-s kezdést.
A következő négy forduló már nehéz lesz, hisz csak a Jets elleni idegenbeli mérkőzésen lesz egyértelmű favorit a csapat, a Saints elleni idegenbeli, illetve a Packers és az Eagles elleni hazai meccsek nagyon nehezek lesznek, ráadásul előbbi és utóbbi is főműsoridős lesz. A szentek ellen sima vereség lesz a vége, de a másik két találkozót (plusz a Jets ellenit) hozzák majd Prescotték, így a bye előtt egy nagyon impresszív 6-1-es mérleggel vezetik majd a csoportot.
A pihenőhét után ismét a Giants lesz az ellenfél egy hétfő esti rangadón, a rengeteg extra pihenő pedig egy győzelemben fog manifesztálódni. Ezután ismét főműsoridőben játszik a csapat, de a sorozatban harmadik primetime-találkozón már nem lesz sok ok az örömre, a Vikings győzni fog Dallasban. Ezek után kisebb gödörbe kerül a csapat, a Lionstől is kikap idegenben, ami pont rosszkor jön a szezon legdurvább sorozata előtt.
A 12. és 16. hét között négy top10-es csapattal játszik a Cowboys, háromszor ráadásul idegenben. A Patriots elleni idegenbeli rangadónak sima vereség lesz a vége, és bár a Billst sikerül ezután legyőzni, a Bears, Rams, Eagles hármasból csak egyet ver meg a gárda (Bears). Érdekesség ezzel kapcsolatban, hogy bár a Bills ellen Hálaadáskor (csütörtökön) lép pályára a Cowboys, rá egy hétre a Bears ellen is csütörtök esti rangadót fog játszani.
Az utolsó, Redskins elleni záróforduló előtt a csapat mérlege 9-6-os lesz, így gyakorlatilag ez fog dönteni a rájátszásról. Nem nagyon látom az átütő erőt a washingtoni csapatban, az sem lepne meg, ha eddigre már ideiglenes HC vezetné a franchise-t, így én megelőlegezem a győzelmet és a 10-6-os alapszakaszmérleget a tavalyi csoportgyőztesnek.
New York Giants
A tavalyi 5-11-es szezon után a csapat belátta, hogy új irányítóra van szükség, így idén szerzett is egyet az 1/6-os cetlivel. Ennek – illetve Odell Beckham, Olivier Vernon, illetve korábban Damon Harrison elcserélésének – megfelelően túlzás lenne azt várni, hogy idén win now módban lesz a gárda, Vegasban konkrétan a harmadik leggyengébb csapatnak tartják a Giantst.
[quote color=”#cccccc” bgcolor=”#0b2265″]
- A sorsolás erőssége a tavalyi mérleg alapján: 2. legkönnyebb
- A sorsolás erőssége Vegas szerint: 6. legkönnyebb
- Bye Week: 11. héten
- Top 10-es ellenfelek: 5
- Bottom 10-es ellenfelek: 6
- Főműsoridős meccsek száma: 3
- Legnehezebb sorozat: Week 12-14
- Legkönnyebb sorozat: Week 2-4
- Utazás: 2. legkevesebb (13 ezer km)
- Várható győzelmek száma Vegas szerint: 6
[/quote]
A Giantsnek kell a második legkevesebbet utaznia a ligában, de nagyjából ennyi szól mellette idén. Az első héten a Cowboys vendégeként kezd, 2013 óta már negyedszer, de 2012-ben is a Dallas volt a csapat ellenfele a nyitóhéten hazai pályán. 1-5 a Giants mérlege ezeken a meccseken és nem most fog javulni az arány (tavaly egyébként a második héten találkoztak).
Ezután jön egy könnyűnek tűnő sorozat hazai pályán a Bills és a Redkins ellen, illetve a Bucs otthonában. Az AFC East elemzésében a Bills ellen is vereséget jósoltam, de a kiforratlan Bucs meglehet, Eli-nak karrierje során 6-1-es mérlege van a Tampa ellen. Otthon a Redskins is meglehet, így viszonylag pozitívan kezd a csapat (2-2), de reménykedni ugyanakkor nem nagyon érdemes. A következő két hétben nehéz mérkőzés következik: a Vikings otthon, majd TNF – a tavalyi évhez hasonlóan most is a 6. héten – a Patriots ellen idegenben. Egyik esetben sem gondolom, hogy győzhetne a Giants.
Otthon, a Cardinals ellen lehet szépíteni a 7. héten, majd a Lions elleni idegenbeli, illetve a Cowboys elleni hazai MNF-t is elveszíti a csapat, illetve a bye week előtt még a Jetstől is kikap “idegenben”. A pihenőhét sem segít, a Packers, Bears, Eagles hármas ellen esélye sem lesz a csapatnak. Különösen az Eagles elleni meccs lesz nehéz hétfő este idegenben, hisz a Giants a legutóbbi öt philadelphiai rangadóját elveszítette.
Ez a negatív sorozat olyan gödörbe taszítja a csapatot, hogy még a Dolphins és a Redskins is kiszenved egy győzelmet (3-12). Az utolsó heti Eagles elleni hazai meccsen viszont sikerül győzni, így stílusosan búcsúzik Eli Manning, bár a 4-12-es szezonra nem nagyon lehet majd büszke (Fun fact: ha héttel több mérkőzést veszít, mint amennyit nyer a szezonban, akkor a karriermérlege negatív lesz, vagyis több vesztes mérkőzése lesz, mint ahány győzelme).
Philadelphia Eagles
Az Eagles tavaly megtáltosodott a kezdő QB kiesése – és néhány védőjátékos visszatérése – után, de most nem lesz ott Nick Foles. Én eléggé szkeptikus vagyok Wentz egészségével kapcsolatban, így a csoportgyőzelemtől kezdve a top10-es választásig bármit ki tudok nézni a csapatból.
[quote color=”#cccccc” bgcolor=”#046a38″]
- A sorsolás erőssége a tavalyi mérleg alapján: 7. legkönnyebb
- A sorsolás erőssége Vegas szerint: 3. legkönnyebb
- Bye Week: 10. héten
- Top 10-es ellenfelek: 3
- Bottom 10-es ellenfelek: 6
- Főműsoridős meccsek száma: 5
- Legnehezebb sorozat: Week 9-12
- Legkönnyebb sorozat: Week 13-17
- Utazás: 6. legkevesebb (16,5 ezer km)
- Várható győzelmek száma Vegas szerint: 10
[/quote]
Az ellenfelek erőssége alapján nehéz könnyebb sorsolást összehozni az Eaglesénél, amiatt viszont panaszkodhatnak a csapatnál, hogy három bye weekről érkező ellenféllel is meg kell márkőzniük, illetve a hatodik és a nyolcadik hét között három meccsük lesz idegenben – senki másnak nincs ilyen sorsolása a ligában -, cserébe viszont a következő három találkozójuk otthon lesz – ráadásul a legnehezebb meccseik.
A csapat 2013 és 2017 után ismét a Redskins ellen kezd, ami jó előjel: mindkét évben PO-ba jutott az Eagles, 2017-ben a bajnokságot is megnyerte. Ráadásul 1982 óta most először hazai pályán fogadja valamelyik csoportellenfelét az első héten, ennek örömére pedig simán be is húzza a találkozót. Kell is a jó kezdés, a következő három héten ugyanis a Falcons és a Packers vendégeként lép pályára, illetve hazai pályán fogadja a Lionst. Mindkét idegenbeli meccse főműsoridős lesz (SNF és TNF), és bár a Falconstól kikapnak Wentzék, a Lionst és a Packerst sikerül megverni, így 3-1-gyel kezdik a szezont.
Az októbert otthon kezdi a csapat egy Jets elleni győzelemmel, majd jön a hárommeccses idegenbeli sorozat a Vikings, a Cowboys és a Bills ellen. A vikingek kisebb meglepetésre győznek, így rossz szájízzel mehet a csapat Dallasba vasárnap esti rangadót játszani (ez lesz sorozatban a 72. szezon, amikor a két csapat SNF-t játszik), és itt sem jön össze a siker. A Billst viszont sikerül megverni, így 5-3-as mérleggel készülhet a csapat a szezon legnehezebb szakaszára.
A csapat előbb a Bearst fogadja, elmegy bye weekre (a lehető legjobbkor), majd a bajnok Patriots és a Seahawks érkezik, utóbbi vasárnap esti rangadón. Mind a három csapat rájátszásba jutott tavaly, de a hazai pálya és a pihenőhét pont elég lesz ahhoz, hogy két meccset megnyerjen a háromból az Eagles (a Seahawkstól kap ki). Ezután Miamibe utazik a csapat, ahol megszületik a 8. győzelem a szezonban.
Ezután egy brutális csoportmaraton következik: először jön 2019 egyetlen hétfő esti rangadója a Giants ellen otthon, majd a Redskins elleni visszavágó – mindkét mérkőzés győzelemmel zárul (10-4). A következő héten hazai pályán fogadja a Cowboyst a csapat, hogy eldöntse a csoportgyőzelem sorsát. Tavaly a 14. héten találkozott a két franchise, akkor hosszabbítás után a Dallas nyerte meg a mérkőzést, majd a csoportot, így most lesz miért visszavágni: egy végtelenül szoros és kiélezett meccsen az Eagles megszerzi a 11. győzelmét is a szezonban.
Az utolsó heti Giants elleni rangadónak így már nem lesz különösebb tétje, a kissé enerváltan játszó Eagles pedig széppé teszi Eli Manning búcsúját. A csoportgyőzelem viszont így is meglesz a 11-5-ös mérleggel, ami azt jelenti, hogy sorozatban 15. éve lesz új bajnoka a csoportnak.
Washington Redskins
A Redskins tavaly sokáig kifejezetten kompetens csapatnak tűnt, majd Alex Smith sérülése mindent tönkretett. Most Case Keenummal és Dwayne Haskinsszel kellene varázsolni, és bár van tehetség a csapatban, nem lepne meg, ha ez lenne Grudenék utolsó szezonja a gárda élén. Hiába a könnyű sorsolás, szerintem top5-ben fog végezni a franchise (Vegas szerint egyébként a 6. leggyengébb a ligában).
[quote color=”#ffb612″ bgcolor=”#773141″]
- A sorsolás erőssége a tavalyi mérleg alapján: 1. legkönnyebb
- A sorsolás erőssége Vegas szerint: 11. legkönnyebb
- Bye Week: 10. héten
- Top 10-es ellenfelek: 5
- Bottom 10-es ellenfelek: 5
- Főműsoridős meccsek száma: 2
- Legnehezebb sorozat: Week 1-5
- Legkönnyebb sorozat: Week 9-13
- Utazás: 4. legkevesebb (15 ezer km)
- Várható győzelmek száma Vegas szerint: 6
[/quote]
Az utazással és a bye weekkel is jól áll a csapat (ahogy kb. az egész csoport), de a főműsoridős meccsekből látszik, hogy nem nagyon várnak sokat a Redskinstől Amerikában. Én is ebbe a táborba tartozok, az AFC East értékelőmben mind a négy csapat legyőzi a Washingtont, csoporton belül pedig 1-5-tel végeznek (ami nem ördögtől való, az elmúlt két évben 2-4-es és 1-5-ös mérleget sikerült összehozni), vagyis kilenc mérkőzés már megvan. Nézzük, hogy végeznek a többin.
A csapat szezonja már az első öt héten elúszik, miután négy top 12-es csapattal – Eagles (1. hét), Cowboys (2. hét), Bears (3. hét), Patriots (5. hét) – találkozik. A Bears elleni egyébként MNF lesz, a főműsoridős vereség és a 0-3-s rajt pedig pedig annyira beteszi a kaput a Redskinsnek, hogy még a Giantstől is kikap (ez lesz a két csapat 175. mérkőzése), a Patriots pedig nem kérdés.
A hatodik héten a tankoló Dolphinstól is sikerül kikapni, és valahol ekkortájt kerülhet a kezdőbe Dwayne Haskins (egyelőre Keenumnak áll a zászló, az erős sorsolás miatt is célszerűbb lenne őt összetöretni). Az újonc beküldése beválik, így a 49erst és a Vikingst is sikerül legyőzni – ez lesz az első alkalom, hogy Kirk Cousins volt csapata ellen lép pályára –, utóbbi ráadásul idegenben, csütörtök este.
Ekkor felcsillan a remény, hisz a szezon legkönnyebb szakasza jön, ráadásul egy bye weekkel kiegészítve. Buffalóban viszont véget ér a varázs, így 2-7-es mérleggel megy pihenni a Redskins. A Jets elleni találkozó sem sikerül jobban hazai pályán, pedig a Washingtonnak 8-3-as mérlege van a New York-iakkal szemben, ami a legjobb győzelmi arány (72,7) a franchise történetében (min. 10 meccs). A 30-14-es örökmérleg a Lions ellen sem fog segíteni, a detroiti csapat sorozatban ötödször is legyőzi a Redskins.
A 2-10-es mérleg után már csak az a kérdés, hogy Gruden marad-e az év végéig, vagy már szezon közben menesztik. Így vagy úgy, sok sikerélménye már nem lesz a csapatnak: a Panthers és a Packers ellen is vereség lesz az idegenbeli mérkőzés vége, majd az Eagles-Giants-Cowboys trióból csak a Giantst sikerül megverni, így 3-13-as mérleggel a csoport utolsó helyén végez a Redskins.
Összegzés
A csoport két legerősebb csapata egyértelműen a Cowboys és az Eagles, közöttük fog eldőlni az NFC East sorsa. A Redskinstől és a Giantstől nem várok sokat: előbbinél egy HC-csere, utóbbinál egy QB-csere érik nagyon, ami rányomja a bélyegét a szezonra. Egy-két plusz győzelem persze bennük lehet, de így sem gondolom, hogy a vegasi line-t túlteljesítenék.
Legfrissebb cikkeink
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Chase Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
Legutóbbi hozzászólások
- FaragoT on Chase Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- bjeela on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
Az NFC Southnál a Tampának adtátok a W-t,szóval 3-13 a Giants.Vagy az egy másik távoli galaxisban történik?
ez egy multiverzum, mindegyik egy külön idősíkon játszódik :D
Szerintem a Redskins lehet jobb, már ha megelőlegezzük a bizalmat Wentz-nek, hogy egészséges marad, a Redskins-nek is meg lehet. Persze kétség ne essék, lesz megint szép kis IR, de ha nem 30-an lesznek rajta, csak kb. 15-en akkor 3-13-nál jobb lehet a csapat.
A defense szerintem jobb lett, Sweat nagy plusz a pass rush-nak, és Collins sem egy középszerű játékos. A DL masszív, és az elmúlt évek pickjei kezdenek egyre magasabb szintre lépni (Allen, Payne). A secondary ami kérdéses lehet. Offense oldalon sok múlik azon, hogy mikor kezd Haskins (kezd e egyátalán), de AP mellé visszajön Guice, jó a fal, és egy stabil futójáték jó alap lehet bármelyik QB-nak (sok múlik persze a Trent Williams sztorin). A WR poszt ami vékony, a rookie elkapóknak kéne valami alakítani.. meg Dockston is kénytelen elsz a karrierjéért játszani, ha most nem javul fel, akkor elég nehéz heyzetbe kerül.
Aztán ha megint jönnek a sérülések, és inkompetens QB lesz megint, akkor természetesen nagyon is reális a 3-13.
Ez a csoport Wentz függő lett. Ha egészséges és játszik, akkor a Philly csoportelső, ha lerobban, akkor Dallas. A Redskinst személyesen nagyon sajnálom, mert bitang jó csapatot hoztak össze, de nincs QB-jük. Persze volt már olyan a történelemben, hogy szar QB-vel is csodát csinált egy csapat, de ezt azért nem nézem ki belőlük. A Giants pedig sajnos szénné égeti Eli utolsó szezonját. Fogalmam sincs, hogy fog ez után HoF-be kerülni.
A Dallast felejtsd el! :) Az átok miatt ők nem nyerhetnek, keress csoportgyőztest a másik három gárdából. :D
Ejnye, de indulatosak lettünk hirtelen! Megtaláltam a tyúkszemedet a lábammal? :D
Eli és HOF egy szövegbe? Ez most komoly?
szerintem HoF lesz Eli. Nem kéne neki, de sztem az lesz
Igencsak degradálná a HoF-tagságot, ha Eli Manning bekerülne. Ha Dan Marino bekerült annak ellenére, hogy nem nyert gyűrűt, remélem, következetesek lesznek az ítészek, és ha a teljesítmény alapján értékelnek, akkor Manningnek semmi keresnivalója a legjobbak között, még akkor sem, ha két gyűrűt véletlenül nyilván nem lehet nyerni. Ez a csávó egy sima középszer, nagyjából, mint Joe Flacco.
Hát ez a sportágra nézve szomorú hír.
Simán. :D Amúgy ha szigorúan az eredményeit nézed, akkor abszolút oda tartozik. Amúgy meg rohadtul nem :D
szerintem a Redskins amúgy nem lesz ilyen rossz
Borzasztóan kiváncsi leszek erre az idei Giants-re. Mindenhol leírják őket – teljes joggal persze – de én akkor is érzek a csapatban egy jókora meglepetés faktort. Persze, elfogult vagyok, ez nem is kérdés, de szerintem a pocsék draft és offseson értékelések ellenére is látszik egyfajta irány amit DG kijelölt, és lehet is benne valami.
Hosszú évek után elösször állhat össze Eli előtt egy épkézláb támadófal, amihez Barkley segítségével még izmos futójáték is társulhat. OBJ elment, de ez lehetőségeket is nyithat Shurmur és Manning előtt. Nem egy videós elemzés van Youtube-on, ami rávilágít, hogy Eli-t mennyire elvarázsolta Odell, és felé az olyan rizikós lasztikat is megdobta, amiket egyébként nem vállalt volna be, inkább kevesebb mint több sikerrel. Emellett pedig tény, hogy az elmúlt két évben sokat vesztett a fényéből a WR csillag, hála a sok sérülésnek, kisebb – nagyobb hisztiknek és a GreenBay elleni PO meccs előtti hajótúrának, ami után – szerintem – jelentősen megváltozott mind ő, mind a megítélése. Szóval a támadósor szerintem rendben lehet, nincsenek különösebb lyukak a csapatban, és ha a futójáték ülni fog, az a védelemről is leveheti a terhet.
A védelemben több a lyuk, de több a lehetőség is, mint az elmúlt években. A védőfal belseje nagyon is rendben van, így futni nem lesz egyszerű ez ellen az egység ellen, ami egy Zake, Peterson v. Guice fémjelezte csoportban nem nagy hátrány. Cserébe a hátsó sor tele van potenciállal, pár nagyobb névvel, és azt még a katasztrofális draftértékelők is elismerik hogy a CB sor feltöltése elég jól sikerült. LB sor és a pass rush akkora lyuk mint a Grand Canyon, de ez egyúttal remek lehetőség is Bettcher-nek, aki amúgy sem 1-1 játékosra épít amikor a QB-t akarja terrorizálni.
Nem lesz ebből sem pozitív szezon, de egy ilyen sorsolással és némi mázlival egy 8-8 közeli szezon simán benne lehet a pakliban (egy örök optimista).
Tegnap este nagyjából ugyan ezt idekommenteltem és az egész elszállt.Szóval egyetértek,de nâlam 10-6. :)))
disqus spamnek érzékelte (ezen tessék elgondolkodni :D), most hogy szóltál engedélyeztem :)
Bocsánat,szómenésem volt.
Idén a Giants lehet a Browns ellenpólusa. Míg az egyiket kb 1/1-re várják, addig a másiktól már lassan minimum SB részvételt. Két ekkora hype ritkán valósul meg. Nagyon jól összeszedted a fenti írásban, hasonlóan vélekedek.
A lenti ELi HoF vagy nem és miért nem cicaharc meg annyira de annyira fárasztó, hogy nem is csodálkozom hogy egy philly meg egy pats drukker okoskodik 2x kommenten át a semmiről. phojj. Mondjuk Dani a hülye ez esetben hogy a sohamegnemgyőzhetőstatisztikussal légboxol.
már én sem tudom miért folytatom :D kb másfél napja kellett volna abbahagynom :D
uborkaszezon van :)
Szinte kivétel nélkül mindenki lebecsüli
a Giants-t.A 4-12 elég érdekes jóslás,annak fényében,hogy tavaly a bye week (9.hét) utân hozott a csapat 4-4-es mérleget.A Titans elleni betlit kivéve,a három vereség alkalmával összesen nem volt a különbség egy td.(Eagles,Colts,Cowboys) és pontot is rakott fel az offense eleget.Ůj edzői stáb,GM,védelmi rendszer vâltás,ùj támadó rendszer.Szezon közben eltrédeltek két elsőköröst gyöngyökért,még az újoncszerződésük alatt (ennyit a Reese draftokról),Harrisont és korâbban JPP-t.El lehet képzelni,milyen lelkiállapotban lehettek a játékosok.Mindenki félhetett,hogy kikerül a csapatból,új playbook-ot kellett tanulni és begyakorolni védő és tâmadó oldalon egyarânt,ráadásul rengeteg új arc érkezett játékos és edző oldalon is.Ehhez képest a pihenőhét után egy ütőképes csapat futott ki a pâlyára,egy szerény secondary-vel,gyenge pass rush-sal és egy még erősítésre szoruló támadófallal.Aztán jött a Beckham trade,ami után mindenki temetett bennünket a Barnâknak meg odaadták a Lombardit előre.Az igazság az,hogy az ùj csapatirányìtás belátta,vagy inkább látta a régivel ellentétben,hogy építkezni alulról kell,nem a tetővel kell kezdeni.Ezért nem tudtunk eredményt elérni,hiába volt a fedélzeten a liga egyik legjobb elkapója.Szóval Browns kapta-top wr sztárallűrökkel,jellemhibákkal,cserejátékosok ellen hatásos edge rusher,mindkettő meglehetősen sérülékeny
Giants kapta top RG és egy nagyon tehetséges eddig elég rosszul használt első körös safety.Elengedtük még Collinst,akit szerintem nagyon jól pótoltunk.Az OL Solder,Hernandez,Halapio,Zeitler,Remmers nagyon jónak tůnik.Ha jobban tudják támogatni a futást-egyáltalán tudják-akkor Barkley űrszámokat hozhat.Beckham-et sem fogjuk kulönösebben megérezni,amikor megsérült Eli sokkal jobban elosztotta a labdákat,kevésbé volt kiismerhető a támadójátékunk.A secondary jelentősen erősödött és a tavalyi újoncok is rutinosabbak lesznek.Tomlinson,BJ Hill,Lawrence komoly erőt képvisel.Az igazi kérdőjel a pass rush.Goldenen kívül nem kaptunk erősítést,igazából itt Lorezo Cartertől várják,hogy szintet lépjen.Ezek alapján én minimum egy 8-8-as szezont várok,de inkább jobbat.Tampa,Bills,Cards,Jets,Dolphins W,plusz a csoportban min.50%,meg az északiakbòl is elkapunk kettőt legalább.
Eli és a HOF.Gyakorlatilag egy olyan csapatban játszik,ahol 2013 óta nincs futòjáték és hatékony passzblokkolás.Az elsőkörös választottak szinte mindegyike bust vagy már nincs a csapatnál.Biztos van rá statisztika,hogy mennyi ideje volt átlagban egy passzra én olyan 1,8-2,3 mp-re saccolom,azalatt meg nem lehet nagy csodákat tenni.A youtube-on az SOS-es srác elég jól elmagyarázza,hogy mi volt a gond az elmúlt évek Giants-ével.Lenne még pár gondolat,de nem akarom tovább nyújtani.