Igazi védőfocit, turnovercsatát nyert a Bills vasárnap éjjel, a Texans kvázi behúzta az AFC South-t, a Rams mégsem tért vissza, beleszaladt a késbe a 49ers, a Chiefs az úr a hóban.
Buffalo Bills @ Pittsburgh Steelers 17-10
Ez a meccs nagyjából úgy nézett ki, mint vártuk – egy védők által dominált összecsapás szenvedő támadósorokkal. A két offense összesen hétszer adta el a labdát és mindössze 4, azaz négy yardot átlagolt játékonként. Rossz volt nézni a támadókat, ami persze kétoldalú dolog, hiszen egyrészt tényleg gyenge egységekről van szó, másrészt viszont egészen kiváló védelmek is voltak a pályán.
A Steelersnél TJ Wattot ki lehet emelni (mint szinte minden héten), most csak fél sackje volt, de emellett 2 QB hitje, két negatív yardos szerelése, egy leütött labdája és egy kierőszakolt fumble-je is. Cameron Heyward volt még egy állat, de talán inkább egységként volt most is kiemelkedő a Steelers defense, mintsem egyénenként. A Bills négy interceptiont is jegyzett, ebből kettőt Tre White szedett le, az egyiket ráadásul elég hosszan vissza is hordta, megint parádésan játszott a cornerback. Összesen öt labdát szerzett az egység, 12 drive alatt pedig csak egy TD-t és mindössze 229 yardot engedett.
Second INT of the night. Sixth of the season.@TreWhite16 is BALLING. #GoBills
📺: #BUFvsPIT on NBC
📱: NFL app // Yahoo Sports app
Watch free on mobile: https://t.co/NdeLpshk54 pic.twitter.com/thgfG6AEtv— NFL (@NFL) December 16, 2019
A támadókról sok jót egyik oldalon sem lehet elmondani, és januárban elég problémás lesz nyerni ilyen offense-ekkel – a nem top csapatok ellen elég az elit védelem, de a rájátszásban már nem. A Billsnél az újonc Devin Singletaryt lehet talán leginkább dicsérni, illetve John Brown került hajszálnyira a 100 yardhoz, bár őt azért egy-két eset miatt érheti kritika is, az elején például fontos szituációban elengedett egy labdát, hogy ne tarolják le. Josh Allen nem csinált semmi extrát, a lábaival megoldott pár szituációt (TD-t is szerzett), de néhány kivételtől eltekintve sok helye nem volt passzolgatni.
A túloldalon Connernek volt pár jó futása, Johnsonnak és Washingtonnak pár szép elkapása, de kiemelkedőt senki nem tudott nyújtani. Duck Hodges is főleg rövid passzokkal operált, már a középtávoliak sem mentek, a végén hátrányban látszott igazán, hogy mennyire limitált is vele az offense, amikor gyorsan kellett volna nagyobb távokat haladni – nem sikerült, két interception lett a vége.
A turnover-csatát tehát a Bills nyerte, amely ezzel bejutott a rájátszásba, és első 10+ győzelmes szezonját könyvelheti el 1999 óta. A Steelers továbbra is jól áll a hatodik kiemelés kapcsán, a Jets és a jó eséllyel tartalékokkal kiálló Ravens ellen kell legalább annyi győzelmet összeszedni, mint a Titansnek a Saints és a Texans ellen. Ennek illene meglennie.
(katonadani)
Houston Texans @ Tennessee Titans 24-21
Az AFC South első helyéről döntő párharc első felvonását láthattuk. Rangadóhoz méltóan fordulatos mérkőzés volt, a végeredmény tudatában az utolsó heti mérkőzés pedig már nem biztos, hogy a csoportgyőzelemről dönt majd.
Azt eddig is láthattuk, hogy Deshaun Watson játéka mérkőzések között ingadozik. Képes nagyon jó játékra és kevésbé jóra is egymás után. Most azt is bizonyította, hogy erre mérkőzésen belül is képes. Első támadásuk végén Watson TD helyett a red zone-ban interceptiont passzolt, majd félidő végéig kiosztott két TD-t Stillsnek. A második játékrész elején újra 20 yardon belül adta el a labdát, hogy utána megint két pontokat eredményező drive-ot vigyen végig. Watson tehetségét nem lehet elvitatni, de ezt a nagy ingadozást a jövőben le kell tudnia küzdeni, ha nagy eredményeket szeretne elérni a Texansszal.
Stills' second TD of the quarter!@KSTiLLS | #HOUvsTEN pic.twitter.com/3moMHBuAwi
— Houston Texans (@HoustonTexans) December 15, 2019
A Houstoni offense-ből mindenképpen ki kell emelni még a futó Carlos Hyde-ot. Sokan meglepődtek az ő igazolásán a nyáron, de ez végül O’Brient igazolja, hiszen Hyde hatodik szezonjában először érte el az 1000 yardos határt. 104 yardjával és egy futott TD-jével kivette a győzelemből bőven a részét.
A Titans részéről már többször leírtuk, hogy a Tannehill Mariota csere mennyire bejött a csapatnak. A Dolphinstól érkező irányító eddigi legjobb szezonját futja, és játéka a jövőre nézve is biztató. A fal előtte nem tekinthető éppen ligaelitnek, így folyamatos nyomás alatt hozza a jó formát. Az offense-ből még kiemelhető az idén második körben draftolt A.J. Brown. Hetek óta tartó jó formát produkál, a Texans ellen is 114 yardig és egy TD-ig jutott el. Tannehill végül két touchdown mellett egy eladott labdával zárt.
Izgalmas párharcnak ígérkezett előzetesen a Henry vs Texans futás elleni védelem. Míg Henry az NFL első felébe tartozik, addig a houstoni védelem ilyen tekintetben nem valami jó. Meglepetésre Henryt egészen jól tartották, hiszen 21 próbálkozásból 86 yardig jutott csak. Henry tekintetében ezek nem kiemelkedő számok, hiszen az RB rendre 100 yard fölött szokott teljesíteni.
Whitney Mercilus intercepts the pass and goes 86 yards down the field! @Merci380 #WeAreTexans #HOUvsTEN
📺: CBS
📱: NFL app // Yahoo Sports app
Watch free on mobile: https://t.co/ALWDCpltog pic.twitter.com/TevoD3NhlZ— NFL (@NFL) December 15, 2019
A védelmek kitettek magukért, hiszen összesen három labdát szereztek. Ezzel minden esetben TD-t akadályozták meg, hiszen a red zone-ban történt minden labdaeladás. Whitney Mercilus interceptionje még innen is kiemelkedik, hiszen 86 yardon át cipelte vissza a labdát, amely megadta az esélyt az első touchdownra a Texansnak.
A 14 pontos előnyt leadó Texans jól reagált a nyomásra, és végül meg tudta nyerni a fontos mérkőzést, amelynek köszönhetően a jövő héten a Buccaneers ellen már be is biztosíthatja csoportgyőzelmét egy győzelemmel. A Titansnek pedig combos lesz a hajrá a wild cardért, a Saints és ismét a Texans jön.
(kronikk)
Atlanta Falcons @ San Francisco 49ers 29-22
Múlt héten az alapszakasz legjobb mérkőzését nyerte meg a hajrában a Saints ellen a 49ers. Ezen a héten pedig megint izgalmas összecsapást játszottak Garoppolóék, de most az utolsó két percben nem ők örülhettek a pontszerzésnek.
Sokan vélték úgy hogy, ezt a mérkőzést Santa Clarában a San Francisco simán megnyeri, de Shanahan ezt látta előre és felhívta a figyelmet, hogy a Falconst korán sem szabad lenézni. Az Atlantát pedig tényleg nem lehetett, hiszen az NFC eddigi első kiemeltje ellen nagyon jól felkészültek, és a taktikát végre is tudták hajtani, aminek köszönhetően győzelemmel tudnak hazatérni.
Eddig a Falcons védelmét nem sok meccsen lehetett dicsérni, de most Garoppolóra igen jól helyeztek nyomást, aminek köszönhetően nem tudott nyugodtan passzolni a QB. Végül mindössze 200 yardig és egy TD-ig jutott el. Elkapóit Kittle kivételével kordában tartották, a múlt héten remek mérkőzést hozó Emmanuel Sanders például csak mindössze kétszer kapott labdát, és ebből is csak 9 yardot hozott össze. A futást is viszonylag jól megfogták, hiszen 4,4 yardos átlagon maradt a 49ers.
A másik oldalon is dicsérhetjük a védelmet is, szinte ugyanezt írhatnánk le, mint az előző bekezdésben. Ryannek 210 yardot engedtek két TD mellett, és Julio Jones kivételével más nem tudott kiemelkedni, bár a Falcons elkapók között Ridley kiesésével azért igen csak gyengült az elkapósor.
JULIO CROSSES THE PLANE. THE @AtlantaFalcons WIN! @juliojones_11 #InBrotherhood pic.twitter.com/b7lzYrF4iY
— NFL (@NFL) December 16, 2019
Nem mehetünk el szó nélkül a mérkőzés két hőse mellett. A 49ersnél George Kittle emelkedett ki, a TE megint egy igen jó meccset hozott, a védők nem tudtak vele sok mindent kezdeni. Garoppolo 13 alkalommal találta meg labdával és ebből 134 yardot hozott össze. Ezzel már neki van az NFL történetében az első három szezon során legtöbb elkapott yardja a poszton. A Falconsnál sem kell sokat gondolkodni, hogy kitaláljuk ki lehetett a legjobb. Julio Jones megint olyan elkapásokat mutatott, amire nem sokan képesek rajta kívül a ligában. Külön érdekesség, hogy ő is 13 elkapással és 134 yarddal zárt, mint Kittle. Mellette azonban neki volt még két TD-je is, amiből az egyik a győzelmet jelentette.
A negyedik negyedben már úgy tűnt, hogy az egész meccses jó teljesítményt egy rossz special team játékkal tönkre teszik a Falconsnál. Kenjon Barner igyekezett vissza egy returnnel, azonban elhagyta a labdát, amit Juszczyk vitt vissza az egy yardosig. A végjátékra azonban megkapták a lehetőséget, hogy egy TD-vel nyerhetnek. Elsőre még Austin Hooper touchdownját elvették, de utána már Julio Jones hat pontosát videózás után megadták, ezzel nem kis meglepetésre verték meg a San Franciscót. Az utolsó komikus játékkal pedig rekordot döntött a Falcons, ugyanis két másodpercen belül két TD-t tudott szerezni!
We'll take that TD, too! pic.twitter.com/ZXrN8KnLCE
— Atlanta Falcons (@AtlantaFalcons) December 16, 2019
(kronikk)
Los Angeles Rams @ Dallas Cowboys 21 – 44
A Cowboys hosszú hetek után újra azt az arcát mutatta, amit az első három héten láttunk. Amihez a csapat hozzányúlt, az működött. Prescott ugyan nem termelt sok yardot (212 yard, 2TD), de nem is volt rá szükség, mert Elliott és Pollard azt csinált a Rams védőivel, amit csak akart. Ők ketten együtt 248 yardot és 3 TD-t termeltek össze (Elliott 117 yard 2 TD, Pollard 131 yard 1 TD), a Rams védők teljesen tehetetlenek voltak velük szemben.
Tavon Austin scores the 59-yard TD against his former team! @Tayaustin01 #DallasCowboys
📺: #LARvsDAL on FOX
📱: NFL app // Yahoo Sports app
Watch free on mobile: https://t.co/ALWDCpltog pic.twitter.com/1FiQ6CKXvR— NFL (@NFL) December 15, 2019
A Ramsnek élet-halál kérdés volt ez a meccs, de ez valahogy nem látszott meg a játékon. A védelem átjáróház volt, de a támadók sem lehetnek büszkék a teljesítményükre. Az első negyedben még képesek voltak TD-t csinálni, de utána 2 és fél negyeden keresztül a first downok értékesítése is problémát okozott. Gurley teljesen eltűnt (38 scrimmage yard), Goffnak is sok volt a pontatlan passza, és a fal sem védte meg jól. Ezen a meccsen újra azt a formáját mutatta a támadósor, amit idén sokat láttunk tőlük. Pedig McVay mindent megtett, hogy valahogy haladjanak előre, még egy fake puntot is behívott (ami egyébként sikeres volt), de ezzel sem ment sokra a Rams, mert nem sokkal utána a Cowboys védelem a negyedik kísérletet is kivédekezte. Ezután pedig mindenki számára egyértelmű lett, a Rams itt nem lesz képes nyerni.
A Cowboysnak ugyan jól jött ez a győzelem, de nem ez volt a legfontosabb meccs. A playoff részvételt majd a jövő heti philadelphiai meccs fogja eldönteni, de mindenképp jót tett a csapatnak, hogy végre sikerült megverni egy olyan csapatot, amelynek pozitív mérlege volt. A Rams pedig ezzel valószínűleg lemondhat a rájátszásról, innentől már kisebb csoda kellene a továbbjutáshoz.
(jarred)
Denver Broncos @ Kansas City Chiefs 3-23
Megérkezett a futballidő Kansas Citybe, a hó mellett még az izgalommentes mérkőzésnek is örülhettek a hazai szurkolók. Az időjárásnak köszönhetően a passzjátékon volt a hangsúly és abban pedig nem volt kérdés, ki a jobb.
A végig szakadó hóesésben rendezett meccsnek köszönhetően a futást el kellett felejteniük a csapatoknak. Ez nagy baj volt a Broncos offense-nek, hiszen így egyik legnagyobb fegyverüket, Phillip Lindsay-t nem tudták tömni labdával. Lindsay végül mindössze 32 yardig jutott, igaz csak hét alkalommal kapta meg a labdát. A Chiefsnél már láthattuk, hogy igazán első számú RB-ről nem nagyon beszélhetünk. Ez a Broncos ellen is bebizonyosodott, hiszen megint három játékos között osztották el a futásokat. Thompson nyolc, Ware hét, míg McCoy hat alkalommal próbálkozhatott yardok gyűjtésével. Végül Mahomessal és egy Hill futással kiegészülve 92 egységig jutottak földön.
Az időjárásnak így igazán a Chiefs örülhetett jobban, hiszen az nem volt kérdés, hogy levegőben melyik csapat a jobb. Mahomes vállára is vette a csapatot és gond nélkül szerezte meg a győzelmet. 340 yard mellett két TD és egy eladott labda szerepel a neve mellett a statisztikában. Egy apró negatívum, hogy az eladott labdája mindössze a második olyan alkalom volt, amikor a red zone-ban passzolt rossz helyre az irányító. Az idei kaotikus Broncos irányító helyzetnek az egyik győztese Drew Lock lett, aki Flacco nyaksérülése után megkapta a lehetőséget, és eddig nem is élt vele rosszul. A Chiefs védelemmel és a teherrel, hogy futás nélkül kellett előre haladni már nem tudott megbirkózni. Végül 45%-os passzpontosság mellett 208 yardig jutott, egy eladott labda mellett touchdown passz nélkül végzett.
A perfect throw in the snow!@PatrickMahomes to @Cheetah for the 41-yard TD! #ChiefsKingdom
📺: #DENvsKC on CBS
📱: NFL app // Yahoo Sports app
Watch free on mobile: https://t.co/ALWDCpltog pic.twitter.com/GVxSABML7w— NFL (@NFL) December 15, 2019
A védelmek tekintetében most a Chiefs teljesített jobban. Labdaszerzésük mellett nem engedtek 100 yard fölé Broncos elkapót, és 50 fölé is csak kettőt. Noah Fant az utóbbi időkben jobban teljesít, és ugyan mindössze két alkalommal találta meg Lock a labdával, de ebből 56 yardot szerzett a TE. A másik oldalon is figyelni kellett a tight end posztra, de ez nem sikerült túl jól. Travis Kelce 11 alkalommal kapott labdát és ebből 142 yard jött össze. Természetesen Hill sem akart lemaradni, aki most két TD-vel járult hozzá a győzelemhez.
Győzelmével a Chiefs továbbra is küzd az AFC kiemelésért, míg a Broncosnak most már matematikai esélye sincs a rájátszásra.
(kronikk)
Legfrissebb cikkeink
- Ki mit kapna karácsonyra a Jézuskától?
- Ez dönt az NFC West első helyéről a Seahawks és a Rams közt
- Íme a 17. forduló forgatókönyvei a rájátszást illetően
- Így néz ki a harc a rájátszásért a 16. forduló után
- Így néz ki a draftsorrend 16 forduló után
- Touchdown #16 – A Chiefs megnyerheti a Super Bowlt, Penix bemutatkozása és két frusztráló WR
- A Packers kiütötte és lenullázta a Saintst
- Megmenekülhet Mike Evans hihetetlen sorozata
- Saquon Barkley-nak tényleg összejöhet a rekorddöntés
- Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
- Kidőlt a szezon hátralévő részére a 49ers fél támadófala
- Hamarosan visszatérhet a Chargers legjobb futója
- Triple Coverage #573 – A 16. forduló összefoglalója
- Brock Bowers és Malik Nabers is megdöntheti Puka Nacua rekordját
- A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
Legutóbbi hozzászólások
- katonadani on Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
- Cseh Tibor on Touchdown #16 – A Chiefs megnyerheti a Super Bowlt, Penix bemutatkozása és két frusztráló WR
- Ragi on Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
- bollokg on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- AntalKovacs21 on Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- atis123juve on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Csakeztne on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Ragi on Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
Nem értem, hogy mit láttak Garoppolóban, hogy hozzávágták ezt az ótvar nagy szerződést…
Nyilván nem egy Flacco deal, mert okosan osztották le, de maga a játék az gyakorlatilag kottára ugyanaz mint a csődöré.. ha nincs Shanahan, és nincs ez a nagyon kreatív falmunka futásoknál, akkor kampec.
nem értem mi a problemád, ez az elit defense 9 ponton tartotta az aintst
emellett csak potom 53 pontot engedett a texansnak, az meg bárkivel megeshet
A 49-ers közvetítésében értetlenkedtek Ricsiék, hogy Goff a megnyert pénzfeldobás után a bíró többszöri rákérdezése ellenére a rúgást választotta, és így mindkét félidőben a Dallas kezdi a játékot. Ezt viszont én nem értem. Tud valaki magyarázattal szolgálni?
Nem Goff volt az hanem a kivételes szellemi képességekkel megáldott Prescott. Először a “defer” szót használta , aztán utána a “defense” és “kick” szavakat de a bíró az elsőt fogadta el. Ezáltal az első félidőt a Rams kezdte és a másodikat is nekik kellett volna , de végül a második félidő elején mégis megkapta a Cowboys a labdát.
Igazából Prescott jót mondott, csak nem elég tisztán és érthetően, így félreértették egymást a sporival. De a félidő alatt kielemezték a felvételeket a new yorki központban és ezért döntöttek úgy (jól), hogy a Dallas fogadhatja a labdát a második félidőben
nem mondott jót Prescott.
Azt mondta, hogy “we want defense. Defense. We wanna kick it. Kick it that way”
Ez volt az első válasza, ami amatőr hiba. Ha a bíró ennyiben hagyja, akkor vége is van és nincs kérdés, kétszer rúg a Boys. De a bíró visszakérdezett, utána eszmélt Dak hogy ja, mármint defer. Viszont azt nem értem h akkor miért nem ezt fogadta el végül a bíró.
Én no érteni inglis: Miért jelent ez kétszeri rúgást?
ha megnyered a coin tosst, akkor választatsz
1) visszahordasz
2) halasztod a választásod a második félidőre (és ott választod, hogy visszahordasz)
3) rúgsz (ami hülyeség, mert akkor most rúgsz, a második félidőben meg a másik csapat választ, hogy mit akar, nyilván visszahordani)
Hülyeség amúgy az egész, mert nyilván senki nem akar direkt kétszer rúgni, szal nem tudom miért ez a procedúra, de az van
Értem. Eddig azt hittem, hogy ez automatikusan megy: választok valamit, aztán a 2. félidőben a másikat kapom (mint a fociban, mi kezdünk az elején, a 2. félidőben a másik csapat).
Ezt eddig én sem tudtam!
Igaz, még sok minden mást sem… Pl, hogy mikor van vége egy playnek…
Akkor úgy mondom, hogy végeredményben jót mondott :) (amúgy Lawrence magára vállalta a dolgot, hogy a defense dologgal ő zavarta meg Prescottot)
fordítva.
Először defense és kick szavak voltak, utána visszakérdezett a bíró, utána mondta Dak hogy defer, de először az első válasz alapján ítélt a bíró, majd a félidőben megváltoztatták és mégsem rúgott kétszer a Dallas.
Ezzel a vereséggel a 49ers elég nehéz helyzetbe hozta magát. Több hibázási lehetőség már nem fér bele…
A Chiefsnél nem tudják hogy McCoy tud futni a hóban?
Dehogynem, csak azt nem, hogy lehetne megállítani.
de náluk játszik
Forrest Gumpnak is ki kellett tenni egy molinot, hogy ki ne fusson a stadionbol.
Naugye, hát esznodom én is,
Hát ezaz. Mire beállítanák, már megint messze jár…
Azért nem győzök csodálkozni a Vasason. Ilyen világraszólóan pocsék O teljesítmény mellett is képesek voltak meccsben maradni… Ez a Tomlin télleg zseni.
Viszont azt nem értem, hogy ha Sanahan tudta, hogy nekik fog esni a Falkons, aki eddig esett kelt – de inkább esett -, akkor ő miért nem készült fel belőlük rendesen? Pont ugyanannyi esélye volt rá és elvileg övé a jobb csapat. Szóval ez az érvelés nekem sántít(sosem értettem a rugós fociban sem, hogy miért erre hivatkoznak a sokkal jobb csapatok, amikor kipicsázza őket egy futottakmég társulat).
A Rams meg totális csőd. Elvileg világverő csapatuk van egy géniusz vezérletével, amiből eddig csak felvillanásokat lehetett látni. Ez űber gáz. Ahogy a kábojok is cikik, mert semmi következetesség nem fedezhető fel a játékukban.
Azon meg végképp meglepődtem, hogy a Broncost zavarta meg a hó… Röhej. Fangio alatt billeg a serbli.
A Titans meg dögöljön meg, elvitte a tippemet! Pont most kellet nekik beszarni?
“elvileg övé a jobb csapat”
nem, és ezt most ennyiben is hagynám
Titansben kénytelen vagyok egyetérteni, de a Houstonnak lehet csak megint kellett a pofon, hogy folytatódjon a L-W-W sorminta
“nem, és ezt most ennyiben is hagynám”
Kétségtelen, hogy a Falconsnak nagyon jó képességű játékosai vannak, de ebből két meccset leszámítva semmit nem mutattak be ebben a szezonban, ergo nyugodtan mondhatjuk, hogy hozzájuk képest a 49ers – amelyiknek hasonlóan kiváló játékosállománya van, de egységesebb és fényévekkel jobb teljesítményt nyújtottak eddig – jobb csapat.
emberállományban nem jobbak (erre utaltam), ellenben az edzői munka fényévekre van, s most már egyre inkább azt mondom, hogy ez offense oldalon zavaróbb. Ryan fél meccseken nem tud egy értelmes dobást végrehajtani, ha jól emlékszem megint volt, amikor Blake irányába dobta és csak 4 védő volt egy elkapóra, meg hasonlók. Freeman valójában csak egy 3. számú elkapónak lenne jó manapság (annak mondjuk nagyon is), de futóként már eljárt felette az idő. Ennek ellenére a driveok 99,5%-a 2 Freeman középső futással kezdődik, megfűszerezve egy kis holdinggal, vagy TFL-szal. A PA nem működik, aminek papíron ennek az offensenek a bread&butter-e. Ryan kb többet (/többször) fut mint lámárdzsekszon, mert annyira rosszak az útvonalak, hogy senki nem játssza üresre magát időben, az OL-t meg meg sem említem, pedig Lindstrom reaktiválásával azért a fejlődés megkérdőjelezhetetlen.
Akkor tehát mégiscsak igazam volt, hogy elvileg a 49ers a jobb csapat. Mijaszarért irkáltunk ezért ilyen sokat? :D
A Steelers egyszerűen azért maradt meccsben, mert top5 def van náluk, míg az ellenfél egy maximum közepes támadósorral rendelkezik. Na meg olyan csodák miatt, hogy a Bills három futást hív redzone ban 10 yardra a TD-től -10yardért, hogy két perccel a félidő előtt három TO-val lefuttatjuk az órát, vagy hogy a meccs végén hiába szerzik meg a labdát, háromszor futnak azt vissza is rúgják a Steelersnek hogy próbálkozhasson újra.
“Bills három futást hív redzone ban 10 yardra a TD-től”
nem láttam a meccset de mennyi volt ebből felrajzolt QB futás?
Hála istennek egy sem most :D
Nem tudom mi van ezzel a témával amúgy, év elején orrba szájba futtatták Allent (most is volt futott TD-je) az utóbbi hetekben kb meg sem próbálják. Valami arany középutat kellene erre is kitalálni, mondjuk nem tudom mit várok ilyen téren mikor idén volt vagy három meccs ahol nem volt teljesen reménytelen a playcalling.
én az elmúlt 3 évben nem tudok 3 meccset mondani ahol nem volt teljesen reménytelen a playcalling, meg is látszik, hogy ennyivel már playoff résztvevő lehet egy csapat… :D
Hát nem is sok rosszabb csapat lesz nálunk a Playoffba valószínűleg, és teljesen random is lesz mit megyünk majd. Ha marad ez a hulladék offense oldalon egyből kiesünk, ha hozzuk amit két-három hete akkor akár meglepetés id lehet a csapat. Nem SB, azért ennyire nem vagyok bizakodó :D
És a sporik is alkottak megint…
https://twitter.com/TrainIsland/status/1206402358944653317?s=20
Utána egyből fumble lett, onnan indult az óra lefuttatása a Billsnél, szóval ezt a karma visszaadta. De igen, meg sem lepődök már hogy ilyeneket is benéznek
Ácsi, én nemaszondtam, hogy a Bills seggfejek gyülekezete – bár ez az általad is vázoltak alapján logikusnak tűnik -, hanem azt, hogy ez a nyüves Tomlin a szarból is képes egy egészen meglehetős csapatot építeni. Normális esetben egy ilyen váltás és ilyen méretű pechszéria után egy átlagos csapat a futottak még kategóriában bohóckodik, ezzel szemben Tomlinnál a rájátszásért harcolnak reális eséllyel. Na, ez a nemmindegy.
Nem seggfejek gyülekezete, hanem idiótáké, az teljesen más :D
Valóban, teljesen…
Szerintem Tomlin minden csak nem zseni. Maximum a közepesnél jobb. Rohadtul semmit nem tudott éveken keresztül kezdeni a csapat problémáival, most meg mindenki nyalja a seggét a szokásos kiesik a franchise QB, a védelem megtáltosodik történet kapcsán. Amihez kellett egy Fitzpatrick is, nélküle ugyanúgy kevés volt a Def. Ez nem HC zseni. Csak kurva nagy mák neki.
Tudod én sokáig szidtam a léhűtő bohócot, de aztán elkezdtem gondolkodni és arra jutottam, hogy ilyen sokáig konzisztensnek lenni hasonló képességű játékosállománnyal alig volt még edző az NFL történelmében. Mert persze könnyű utólag aszondani, hogy néddamár, milyen rohattjó volt ez a csapat, ezzel sokkal többet is elérhetett volna, de aztán minden szezonban fel lehet sorolni temérdek csapatot, amelyiknek akár még jobb a játékosállománya és fasorba se voltak, holott még az edzőt is istenítették. A szezon elején a Vasasról nem sok jót mondtak, aztán amikor kiesett BigBen, akkor meg simán leírták őket és teljes joggal. És Tomlin nem hagyta, hogy összejöjjön élete első negatív szezonja. Olyan van, hogy egy szezonban mákja van valakinek, de hogy 12 szezonon át, na olyan nincs. Az a ficere igenis nagyon tud valamit.
Attól, mert van 25 kutyaütő HC, Tomlin nem lesz zseni. Zseni kettő van jelenleg a ligában.
Kettőőőőő? Szerintem több.
Szerintem csak kettő.Mögöttük jönnek páran, Tomlint a harmadik kalapba tenném.
Nagyon szűken méred az elismeréseket…
Mit csináljak, ha a zsenihez nem elég, ha valaki 8-8-as szezont képes elérni egy TOP5 támadósorral.
“Az időjárásnak köszönhetően a passzjátékon volt a hangsúly…” “A végig szakadó hóesésben rendezett meccsnek köszönhetően a futást el kellett felejteniük a csapatoknak.”
Hát ezt most hallom először… Mert amikor van csapadék, akkor azt szokták mondani, hogy a passzjáték helyett inkább a futás lesz erőltetve. Nem értem, havazásnál miért szorul háttérbe a futás. Nyilván az eső meg a hó nem ugyanaz, de egy nem száraz labda fogása futásnál meg egy ilyen labda elkapása szerintem hasonlóan kockázatos. Arról nem is beszélve, hogy szerintem a passzjátéknál a QB sem látja annyira jól a célpontját, ebből következően a célpont sem láthatja annyira jól a labdát. Azt értem, hogy hóban jobban csúszkál a futó, esőben nem annyira. De hóban nehezebben támaszt ki az elkapó is, nem? Na, egyre több a kérdésem. :) Köszi, ha valaki ezt elmagyarázza, mert nekem ez most tényleg új volt.
nem tudom jobb-e hóban a futás/passz (most főleg passzoltak a csapatok, de volt már ez fordítva is), viszont az biztos, hogy kitámasztásnál akár a futónak, akár az elkapónak nagy előnye van a védőjével szemben a hóban, mert ő tudja, merre akar menni, a védő meg nem, így sokkal nehezebb irányt váltani a védőnek ilyen körülmények közt, ahol nem tudsz rendesen beleállni