Nagyjából a szezon közepénél tartunk, a csapatok jó része már lejátszotta a mérkőzéseinek a felét. Ennek apropóján hét szerkesztő (Renningan, Katonadani, Jimboy, Leonidasz, KGYM, Chester és Balentin) szavazatai alapján kiosztjuk az MVP, év támadója/védője, év újonc támadója/védője és év edzője díjakat.
MVP: Matt Ryan, QB, Atlanta Falcons (5-3) – 2636 yard, 19 TD, 4 INT, 115,8-as passer rating
Matt Ryan élete formájában van. Még soha nem volt ilyen pontos (69,2 százalék), soha nem volt ilyen jó a yard/passz mutatója (9,4), soha nem volt ilyen jó a passer ratingje vagy a TD-INT aránya. Ráadásul a csapata képes győzelmekre a jó csapatok ellen is, jól viseli, ha Julio Jones nem játszik vagy nem jól, valamint nem nagyon hibázik. Jelenleg vezeti a ligát passzolt yardokban és TD-kben is, ha így folytatja, a szezon végére 5272 yardja, 38 TD-je és 8 INT-je lesz, ami egy Tom Bradytől is süvegelendő teljesítmény. Apropó Brady.
Három játékos kapott tőlünk szavazatot. Ryan négy szavazattal lett első, viszont Jimboy és Leonidasz Tom Bradynek adta volna a legértékesebb játékosnak járó díjat (KGYM pedig Derek Carrnak). Igaz, ő csak négy meccsen játszott, de azokon 1339 yardot, 12 TD-t dobált össze interception nélkül és 133.9-es passer ratinggel. Élete formájában van ő is, és nyilván jobb játékos, mint Ryan. Nálam nem kérdés, hogy a liga legértékesebb játékosa is ő, ha bármelyik csapat csak egy szezonra, de választhatna magának egy játékost, egész biztos vagyok benne, hogy jelenleg mind Bradyt választanák.
Azonban Brady közel sem olyan értékes a Patriotsnak, mint Ryan a Falconsnak, ezt pedig az első négy hét nagyon jól bebizonyította. Ryan nélkül nem kiemelésért, hanem top5-ös pickért küzdene a Falcons, ellenben a Patriots jó eséllyel Brady nélkül is hozna egy minimum 10-6-ot, és nélküle is maximum csak egy-két erősebb csapat lenne náluk az AFC-ben. Vele persze abszolút Super Bowl favoritok, de szerintem az MVP címet annak kell kapnia, aki egy gyengébb csapatot is jóvá tesz, nem pedig egy nagyon jót legyőzhetetlenné. Még ha ez utóbbira nem sokan lennének képesek.
Év támadója: Tom Brady, QB, New England Patriots (7-1) – 1319 yard, 12 TD, 0 INT, 133,9-es passer rating
Három szavazattal (Balentin, KGYM, Renningan) lett első Brady, és nem is kérdés, hogy megérdemli. Második a mérkőzésenkénti passzolt yardokban, övé a legjobb yard/passz arány, a legjobb passer rating és nyilván a legjobb TD-INT ratio is.
A második helyet AJ Green kaparintotta meg (Chester, Leonidasz), valamint egy-egy szavazatot kapott David Johnson (Jimboy) és Ezekiel Elliott (Katonadani). Szerintem vagy Ryan, vagy pedig Brady fogja a díjat kapni év végén, de a többiekben is van potenciál. Green jelenleg vezeti a ligát elkapott yardokban (896), és egy brutális 112 yard/meccs átlagot hoz. Egyedül a 3 TD-je marad el kicsit az átlagtól, de összességében ő a legstabilabb, legkiegyensúlyozottabb WR a ligában. Elliott ugyanez, csak futóban (799 yard), ő az egyetlen, aki 100+ yardot hoz meccsenként (114,1), emellett 5 yardos átlaggal rohangál és elkapásokban is jeleskedik (150 yard). Johnson egy fokkal le van maradva Elliottól futott yardokban (705), viszont hárommal több TD-je van (8), emellett 407 yardot a levegőben is összeszorgoskodott. Előtte ráadásul nincs All Pro fal, ő is teljes mértékben megérdemelné a díjat.
Év védője: Von Miller, OLB, Denver (6-2) – 33 tackle, 8,5 sack
Von Miller évek óta elit teljesítményt nyújt, JJ Watt és Luke Kuechly pedig idén nem akkora tényezők (előbbi ugyebár lesérült), így gyakorlatilag nem maradt potens kihívója. Ettől függetlenül még ő a legjobb overall játékos jelenleg, tök mindegy, mire kérik, azt hibátlanul végrehajtja. Már jár neki egy ilyen elismerés.
Mindössze egyetlen szavazatot nem sikerült begyűjtenie, Balentin ugyanis az Eaglesben idén parádés 4-3-as defensive endet, Brandon Grahamet jutalmazná a díjjal. Graham tényleg elit teljesítményt nyújt, de a regnáló Super Bowl MVP azért még más kategória, főleg, hogy ő évek óta folyamatosan megállíthatatlan.
Év támadó újonca: Ezekiel Elliott, RB, Dallas Cowboys (6-1) – 779 yard, 5 TD
A Cowboys jelenleg első kiemelt az NFC-ben, ez pedig minimum egy hétig, a Browns legyőzéséig még így lesz, ebben pedig elévülhetetlen szerepe van a 21 éves futónak. A hátán viszi a csapatot és igen, ott az elit támadófal, ám ettől még nagyon hasít, öröm nézni a játékát.
Millerhez hasonlóan ő is hat szavazatot kapott, egyedül KGYM nem neki adná a díjat, ő a Chargers újonc TE-jét, Hunter Henryt díjazná. Egyébként meglepő, hogy senki nem gondolt a 6-1-mérleget összehozó Prescottra, esetleg az Eaglesnél jól teljesítő Carson Wentzre.
Év újonc védője: Joey Bosa, DE, San Diego Chargers (3-5) – 13 tackle, 4 sack
Bosa egy állat, hatalmasat veszített azzal a Chargers, hogy nem adta meg neki azt, amit akart. Elképesztően játszik, mindegy ki ellen áll fel, hozza a siettetéseket, QB hiteket és sackeket. Négy meccsen négy sacket szerzett, kulcsszituációkban csinált nagy játékokat, egyszerűen elképesztő. Igazából még úgy sincs esélye másnak, hogy a szezon elejét kihagyta.
A változatosság kedvéért ő is hat szavazattal lett első, most Chester döntött úgy, hogy inkább Keanu Nealnek, a Falcons safetyjének adná a díját. Ez is védhető álláspont, a 21 éves újonc hat meccsen 49 tackle-t, két leütött passzt és három kiharcolt fumble-t jegyzett.
Az év edzője: Bill Belichick és Mike Zimmer
Itt volt a legnagyobb egyet nemértés a szavazók között, BB (Leonidasz, Katonadani) és Zimmer (Chester, KGyM) is mindössze két szavazattal tudtak holtversenyben elsők lenni. Mindkét választás érthető, hisz Belichick már több mint egy évtizedek óta mindenki fölött áll, idén pedig Brady (és félig Garoppolo) nélkül hozott egy sima 3-1-et, Zimmer pedig Teddy Bridgewater és még egy rakat kezdője nélkül, egy Sam Bradforddal hasít.
Rajtuk kívül kapott még szavazatot Jason Garett (Balentin), amivel én személy szerint annyira nem értek egyet, mert a Cowboys igazából csak azt csinálja, amivel tavaly szívtak, annyi különbséggel, hogy Prescott nem egy Cassell, Elliott pedig nem egy McFadden. Jimboy Dan Quinnje már védhetőbb, hisz a csapat eddig remekül játszik és túlléptek a tavalyi árnyékukon. Én pedig Jack Del Riónak adnám a díjat, hisz 6-2-es a Raiders, a főedző tökös húzásai pedig idén nagyon ülnek.
Nem csak a díjazottakat szedtük össze azonban a mai nap folyamán, egy félszezonos All Pro csapat is összeállt, ennek a tagjaira holnap derül fény!
Legfrissebb cikkeink
- Pacheco még nem tér vissza, nem játszik DeVonta Smith sem
- A történelem során először változik egy csütörtök esti rangadó párosítása
- Pro Bowler bal oldali tackle-t igazolt a Chiefs
- FK! Preview #12
- Szombati beszámoló #10 – College foci 2024
- Brock Purdy és Nick Bosa is kihagyja a Packers elleni rangadót
- BREAKING: A Giants kivágja Daniel Jonest!
- Rex Ryan kész azonnal visszatérni a Jets élére
- A Dolphins kezdője a legöregebb, a Packersé messze a legfiatalabb
- Jaire Alexandernek elszakadt az egyik szalag a térdében
- Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Veszélyben Brock Purdy hétvégi játéka
- Daniel Jones: Kezdő irányítóból scout team safety
- A Brownst nem lehet legyőzni csütörtök este
- Őrült Browns-siker a hóban
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Rex Ryan kész azonnal visszatérni a Jets élére
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Kopi3.14 on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Jani_Kovacs on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Cseh Tibor on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- katonadani on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
nagyon vacilláltam Brady MVP-jén, mert szerintem ő volt a legjobb abban az intervallumban, amikor pályán volt. Viszont Ryan közel olyan jó volt és ő 8 körön keresztül, ezért lett ő végül. Ha jóslás lett volna, hogy ki kapja majd év végén, akkor Bradyt írtam volna.
Holnapi All Pro is érdekes lesz :)
Kicsit erős downplay-nek érzem a Brady elleni érvet az MVP-nél, de ettől függetlenül egyetértek a Ryan-Brady kettőssel. Kiemelkedően játszik Ryan is…
én alapvetően azért szavaztam végül Brady helyett Ryanre, mert Brady csak 4 meccsen volt ott és egyébként akkora különbség nem volt a kettő között (Brady javára teszem hozzá)
Egyetértek veletek, korrekt választások. Ryan a jelenlegi MVP, én szurkolok neki, hogy ez így maradjon, szimpatikus arc. A PO-ban majd megremeg, az alapszakaszt végighasíthatja.
Amúgy az MVP címet nem az szokta kapni, aki egy gyengébb csapatot jobbá tesz, sajnos, vagy nem sajnos…
Az év edzőjénél nem gondolnám, hogy annyival el lehetne intézni, hogy most minden összejön, ami tavaly szívás volt. Tavaly is adott volt egy alapanyag, mellyel nem tudott a stáb dolgozni, ez idén annyiban változott, hogy sikerült az irányító erősségeire limitálni a playbookot, és olyan játékokat hívni, mellyel kidomboríthatjuk Prescott erősségeit. Nem sokkal több idejük volt reagálni a változásra Romo sérülése után, sőt olyan QB “ugrott be”, aki még egyetlen teljes offseasont sem húzott le a csapatnál, ellenben mondjuk Weedennel. És ez csak a támadójáték.
Védelemben úgy tudott eddig maradandót alkotni a csapat, hogy egy-két igazolástól eltekintve, ugyanazzal a játékosállománnyal dolgoznak évek óta, és láttuk, hogy ez a keret produkált cifra dolgokat korábban. Ja, és a védelem úgy áll viszonylag stabil lábakon, hogy a pass rush kvázi nulla, ezért mindenképp megsüvegelendő az, amit eddig csinált a stáb. Ha csak az NFC-t nézem, akkor 8 forduló után kevés olyan csapatot találok, akik komplettebbek, mint a Dallas, és ezt nem csak hazabeszélésből mondom.
sztem védhető a garrett pick amúgy.
A védelem szerintem továbbra is azért tűnik jónak, mert nagyon keveset vannak a pályán a sok futás és hosszú drive miatt. Pass rush tényleg nincs, most a secondaryben sérülések miatt ott sem lesz több jó játékos, Sean Lee az egyetlen aki kiváló. De rendszerben amúgy jónak tűnnek Marinelli alatt, habár szerintem ezt a sok blitzes dolgot szét lehetne szedni egy jobb támadóalakulatnak. Lehengerlő offense-szel nem találkoztak még (majd mos a Browns!), mondjuk nem is nagyon fognak, legfeljebb “jó”-kkal.
De amúgy ha így ránézek igazán jó védelemmel sem találkoztak még az Eaglesön kívül és nem is nagyon fognak a Vikingson kívül, meg megint az Eagles :D
Szóval szerintem nem olyan erős ez a Dallas, mint a mérlege mutatja és szerintem nem csak hazabeszélésből mondom :D
Az az igazság hogy nem nagyon vannak “lehengerlő offensek” :D 2-3 az egész ligában max. És jó védelem is max ha 2 van a vikingson meg az eaglesen túl.
Szerintem ugyanazt mondjuk, csak te erre pozitívumként tekintesz, én pedig negatívumként :)
És ez miért negatívum? Ha valaki jól produkál, az rossz dolog. ÉRTEM!
Év védője:
Csak fantasy alapján tudom megítélni (mindketten nálam vannak), mivel nem nézek se Bills, se Broncos meccseket: Lorenzo Alexander milyen a valóságban?
Alexander a sack-leader, szóval elég jól játszik, de annyira nem mint Miller (vagy Graham vagy még 2-3 edge player). SPOILER: nálam befért az all pro-ba.
Két hete lehetett volna Zimmer, de a “nyilvánosan leszapulom a falam” és az “eddig nemtudtam megállítani a lecsúszást” nálam nem ér még ilyen félszezonos haknidíjat sem. Jack Del Rio szerintem remek választás :).
Ő nekem is :D