Connect with us

Hír

Az edzők nem értenek egyet a Bowl Game-eket kihagyó játékosok döntésével

Ez a témakör a podcastünkben is igen érdekes véleménycserének bizonyult, természetesen a focivilágban is felkapott lett. Két edző véleményéről lehet olvasni, akik egyetértenek abban, hogy ez nagyon rossz irányba sodorhatja az egyetemi focit. Pete Carroll a Seahawks előtt az USC vezetőedzője volt, szóval bőven van tapasztalata ezen a szinten is. Mint ismert, idén két első körbe várt játékos, Leonard Fournette és Christian McCaffrey is kihagyja a Bowl meccseket, hogy egy esetleges sérülés ne rontson a draftpozícióján.

 

pete-carroll-steve-sarkisian

 

„Megértem, hogy miért hoztak ilyen döntést a srácok, és azt is látom, hogy ez kezd egyre inkább elterjedni. Nekem ez nem igazán tetszik. Többre értékelem, ha ezek a srácok maradnak az utolsó meccsre, és egy utolsó csatát még vívnak a csapattársaikkal, és nem az alapszakasszal fejezik be egyetemi éveiket. Még egyszer mondom, teljesen érthető, hogy valaki a jövőjére gondol a visszamondással, de ettől még nem értek vele egyet. Nem örülnék neki, ha egyetemi edzőként ilyennel találkoznék. Én úgy vagyok vele, hogy az egyetemi év nem az alapszakasszal ér véget, hanem a Bowl meccsekkel, és igenis csinálják végig. A legjobban a Pro Bowlt tudom ehhez hasonlítani, ott is az az elterjedt, hogy a játékosok nagy része lemondja ilyen-olyan okokra hivatkozva. Játékosként nekem az lenne a minimum, hogy ha 3 évig azon voltak, hogy belőlem egy NFL-re kész játékost neveljenek, akkor minimum azzal meghálálom, hogy a Bowl Game-et nem mondom le, hanem minden tőlem telhetőt beleadva sikerre viszem az egyetememet.”

 

Mark Richt, a University of Miami vezetőedzője is hasonló véleményen van, mint Carroll. Szerinte egy egyetemi edzőnek igenis joga van arra, hogy egy játékost a Bowl Game-re kötelezzen, ahogy ő meg is tette ezt.

 

„Engem ez az irányvonal elszomorít. A foci a legjobb csapatsport a világon, erre olyanokat látok, hogy a srácaim nem akarnak egy Bowl meccset játszani, nehogy megsérüljenek. A Bowl meccsekkel zárul az egyetemi szezon, szóval ha te azt kihagyod, akkor nem fejezed be a szezont. Márpedig amíg nincs vége a szezonnak, neked a csapattal kellene lenned.”

 

mccaffrey-fournette-122016-getty-ftrjpg_bt3aczjcxhde1k2u48mpy360o

 

Néhány edző hozzájárult a játékosok döntéséhez, és megértették, hogy ez üzleti szempontból nekik jobban megéri, noha minden edző annyi meccset akarna nyerni, amennyit csak tud. Hiszen ne felejtsük el az edzőket és az iskolákat sem: minél több kulcsjátékos játszik, annál jobb a csapat. Minél jobb a csapat, annál több meccset nyer. Minél több meccset nyer, annál jobb hírneve lesz az iskolának, ezáltal annál többet keres a vezetőedző is. Sokan azt javasolják az NFL-ben edzősködő embereknek, hogy mutassanak egy kis szolidaritást egyetemi kollégáik felé, mert ha egy játékosnak ilyen “hatalma” van már egyetemi szinten is, az könnyen lehet, hogy felbolygathatja az eddig működő, az NFL számára ingyenes egyetemi rendszert.

 

 

4 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
4 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Boci
Boci
2016-12-24 10:54

Mindkét fél részéről érhető a dolog… Az nem lehetne megoldás, hogy arra a meccsre a csapat köt egy olyan biztosítást sérülés esetére a játékosnak, ami áthidalná az első és mondjuk a 3. kör közötti fizetés különbséget?

katonadani
Reply to  Boci
2016-12-24 16:40

azért beszélhetünk akár 20 millióról is meg nagyon nehéz megmondani h amúgy hol kelt volna el és ezáltal mennyit kapott volna. Plusz JaylonSmith például lehet soha többt nm léphet pályára, azt sem nagyon lehet fedezni

buccaneer
buccaneer
2016-12-24 14:47

Nagyon érdekes kérdés és abszolút le tudom vezetni hazai palettára. A lányom kézilabdázik ezért tisztában vagyok azzal is mennyire túlterhelik a magyar edzők és klubok a fiatal kézilabdásainkat. Ennek az eredménye, hogy mire 18-20 évesek lesznek egy kiégett, több sérüléstől sújtott ( bár tehetséges) produktumot kapunk, ami miatt a magyar fiatalok már ennyi idősen elvesztik versenyképességüket a sokkal inkább megkímélt nyugat európai és skandináv fiatalokkal szemben. Nagyon hasonló itt is a helyzet. Persze, hogy kinek hogy fér bele a sportetikai kódexébe, az megítélés kérdése. Azt viszont meg tudom érteni, hogy annyi nehéz, sérülés faktorral megtűzdelt mérkőzés után elgondolkodnak ezek a fiatalok is, hogy meddig érdemes még kockáztatni! Főleg az NFL kapujában. Ilyenkor nyilván az edző van nehéz helyzetben, akinek az eredményesség miatt, ami alapján őt is megítélik, szüksége lenne rájuk. Bevallom amíg a magyar kézilabdásokra nézve lenne használható tematikám, addig a focistákra nézve nincs ötletem mivel lehetne ezt kiküszöbölni!

AwesomeOne
AwesomeOne
2016-12-24 22:56

Edző szempontok, semmi több. Mág jó, hogy ezen a véleményen vannak, nekik érdekük, hogy a legjobbjaik ott legyenek a Bowl meccseken. Richt véleménye nem is szól másról.

Carroll is hasonló a helyzet, de ő két tényezőt is említ. A nevelés kérdése, meg a Pro Bowl felhozása. Egyrészt nem tudom mit szólna Caroll, ha egy játékosa lesérülne egy ilyen tét nélküli meccsen. Kétlem hogy nem háborogna, hanem egyenesen büszke lenne Wilson-ra, hogy elment a meccsre, de cserébe kihagyhatja a kövi szezont.

A nevelés meg totál két irányú dolog, nem csak az, hogy ők 3 év alatt kvázi puszira kinevelnek NFL sztárokat. Ebben is rengeteg pénz van, rádaásul itt még az edző kapja a pénzt, a játékos meg a lehetőséget. Ugyan olyan szükségük van a tehetségekre, mint azoknak a nevelsére, sőt.

Ez olyan mint a suli. Csak tanulással nem fogsz tudni megélni, előbb utóbb ott kel hagyni az iskolát, lehetőleg jó eredményekkel, és az előtt mielőtt még belerokkannál a túl sok információba :)

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x