Tegnap meg is kezdtük a felvezetést a Super Bowlra a helyszín, azaz a houstoni NRG Stadium bemutatásával, most viszont már a csapatokkal foglalkozunk és összehasonlítjuk a két támadósort egymással, kezdve a liga idei két legjobb irányítójával a futókon, elkapókon és tight endeken egészen a támadófalemberekig. Persze a támadókoordinátorok sem maradhatnak ki az egyenletből.
Irányítók
Tom Bradyt és Matt Ryant nem kell bemutatni senkinek természetesen, az idei évben nekik volt az első és a második legjobb passer ratingjük, ilyen összecsapásra nem került még sor a Super Bowlok történetében. Tom Brady az NFL-történetének legjobb egész karrieres interception-arányával rendelkezik mindössze 0,5-tel. Matt Ryan pedig idén 131,5-ös passer ratinget tudhat magáénak tiszta zseb esetén, ami minden másik QB-nál legalább 10 egységgel jobb.
És hogy melyikük a jobb? Ha teljes karriert nézünk, akkor nem kérdés, hogy Tom Brady. Ha csak idei évet, akkor már sokkal nehezebb a döntés, mindkét irányító egészen kiválóan játszott egész év során. Steril környezetben (tehát eltekintve a támadósoroktól és rendszerektől) Tom Bradyt választanám irányítómnak valószínűleg egy kivétellel (Rodgers) mindenki helyett, így a Pariotsnál az előny.
New England Patriots: 1
Atlanta Falcons: 0
Futók
Különleges a helyzet a futóknál, ugyanis egyik oldalon sincs egy workhorse-ként használt RB, aki a snapek hatalmas hányadát elvinné, vagy aki köré az offense, vagy akár csak a futójáték épülne. A különbség viszont az, hogy míg a Patriotsnál két teljesen különböző stílusú futó van, addig a Falconsnál két kvázi complete back, akit nem csak passz- vagy csak futójátéknál lehet használni, hanem mindkettőnél.
New Englandben Blount és Lewis tökéletesen egészíti ki egymást, hiszen míg előbbi remek erőfutó, elkapni viszont nem tud, addig Lewis remek mismatchet szolgáltat a passzjátékban, futásoknál viszont kevésbé használható. Atlantában ellenben mind Freeman, mind Coleman tökéletesen alkalmazható futó- és passzjátékoknál is.
Nálam így az volt a döntő, hogy míg a Patriotsnál viszonylag jó hatékonysággal eltalálható, hogy milyen játék következik attól függően, melyik futó van a pályán, addig a Falconsnál ez teljesen kiszámíthatatlan. Illetve az NFC bajnokainál kvázi semmi visszaesést nem jelent, ha egyikük megsérül, a kétfutós játékokon kívül minden mehet ugyanúgy tovább, a Patsnél viszont limitálja a playbookot egyik futó elvesztése.
New England Patriots: 1
Atlanta Falcons: 1
Elkapók
Régi közhely már, hogy a Patriotsban bárkiből jó elkapó lehet, ez a rendszer nagysága. Ez idén is meglátszik, Hogan és Mitchell együtt 1000 yard felett zárt, utóbbi ráadásul a Steelers ellen az alapszakasz-beli yardmennyiségének negyedét felpakolta a táblára, pedig nem egy kifejezetten jó WR.
A fent említett tézis egyébként igaz a jelenlegi Falconsra is, hiszen Sanu és Gabriel is brillírozik, ketten együtt 1100 yard fölé jutottak és a 10 közös TD is elég jól mutat. Mi dönt tehát? Az, hogy Julio Jones szerintem konkrétan a liga legjobb elkapója. Persze Edelman is nagyon ügyes és egy remek elkapó, de Julio nálam bőven másik kategória. Elképesztő mi mindenre képes ez az emberi (?) lény.
New England Patriots: 1
Atlanta Falcons: 2
Tight endek
Itt elég egyértelmű a helyzet, még Gronk nélkül is. A Falcons Tony Gonzalez visszavonulása óta próbálja betölteni a helyén keletkező űrt és talán ez az újonc Austin Hooperrel egy-két éven belül valamilyen szinten sikerülhet is, hiszen biztató volt a fiatal játékos teljesítménye. Azonban Toiloloval együtt sem képviselnek olyan szintet, mint Martellus Bennett.
New England Patriots: 2
Atlanta Falcons: 2
Támadófal
A támadófalat különbontom úgy döntöttem és posztonként vizsgálom ezt a csapategységet is, hiszen külön-külön is fontos részei a csapatnak, nem csak egységként, habár természetesen nagyon fontos, hogy egységként tudjanak működni. Kis kitekintésként egyébként, érdekességként elmondanám, hogy az engedett sackek száma sokszor megtévesztő lehet és ebben nem csak a támadófalnak, hanem az irányítónak is nagy szerepe van. A Patriots fala 30,9%-ban engedett nyomást, mióta Brady van a kezdőben, ez a 13. legkevesebb a ligában. Viszont ezeknek a nyomásoknak csak 10,6%-a manifesztálódott sackekben, ami a legjobb arány az egész NFL-ben.
Center
A centerek rendkívül fontos elemei a csapatnak, hiszen tökéletesen kell feladniuk a labdát és egyből blokkolniuk egy 130+ kilós falembert. Ráadásul általában ők felelősek a protectionök áthívásáért is. Alex Mack pedig az egyik legjobb a posztján, rossz esetben top3 center minden évben, nagyban felelős ő is a Falcons remek támadóteljesítményéért. A túloldalon Andrews a középmezőny aljába tartozik, így egyértelmű, kié a győzelem.
New England Patriots: 2
Atlanta Falcons: 3
Guardok
Ezen a poszton is nagyon hasonló a két csapat, ugyanis van egy top15 körüli és egy kifejezetten gyenge guard mindkét oldalon. A posztjuk viszont fordított, ugyanis míg a Falconsnál a bal oldali Levitre kiemelkedő, addig a Patriotsnál a jobb oldali Mason. Viszont Chester borzalmas pass protectionben, így ezzel a csatát a Patriots nyeri. Na meg persze ezzel a múlt heti dupla pancake-kel Masontől:
@Patriots RG Shaq Mason getting 2 which is just downright #filthy…Power to the OL pic.twitter.com/3CHotgRvNy
— Brian Baldinger (@BaldyNFL) January 25, 2017
New England Patriots: 3
Atlanta Falcons: 3
Tackle-ök
Négy nagyon jó tackle fog játszani ezen a mérkőzésen, az egyetlen probléma, hogy Jake Matthews nem elég jó futásblokkolásban, mert hiányzik a kellő erő belőle, pedig pass protectionben tökéletes technikával dolgozik. A túloldalon ilyen probléma nincsen, Solder és Cannon is remekül végzik dolgukat idén, amiben nagy szerepe van Dante Scarnecchianak, a támadófal edzőjének, hiszen tavaly mindketten elég gyengék voltak. Érdkes lesz figyelni, hogy a liga három legjobb jobb oldali tackle-je közül kettő is pályán lesz, hiszen Cannon és Shreader is idetartozik a titanses Conklin mellett.
New England Patriots: 4
Atlanta Falcons: 3
Támadókoordinátor
Úgy gondoltam, érdemes lehet belevenni a számításba a támadókoordinátorokat is és ezzel együtt a támadósémák kreativitását. Szerintem ebben egyértelműen Kyle Shanahan a nyerő, és ezzel nem Josh McDaniels képességeit szeretném leszólni, egyszerűen számomra jelenleg Shanahan a legjobb támadókoordinátor a ligában. Az NFC hét játékai cikkekben (Seahawks ellen és Packers ellen is) megmutattam, milyen hatékony és kreatív a Falcons támadósora és ez egyértelműen a koordinátornak (is) köszönhető, míg a Patriotsnál nem tudom mennyire McDaniels érdeme a teljes támadósor remeklése, habár Brady hiányában is jól működtek, úgyhogy panaszra nem lehet okuk.
Végeredmény:
New England Patriots: 4
Atlanta Falcons: 4
Holnap a védőket hasonlítjuk össze, illetve egy playbook cikkünk is érkezik a nap folyamán!
Legfrissebb cikkeink
- Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- FK! FIRST Craft Beer Fantasy League 2024 – a 11. forduló
- Annyi jó teljesítmény volt az előző fordulóban, hogy Jared Goff is kimaradt
- Andy Reid vasárnap bebiztosíthatja a 19. kétszámjegyű győzelmes szezonját
- Megsérült az Eagles legdrágább pass rushere
- Mike Evans visszatér a héten!
- Másodéves figyelő – NFC
- A Steelers és a Browns nyitja a 12. fordulót
- Playoff Ranking 11#
- Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Trey Lance helyett ismét Cooper Rush fog kezdeni a Cowboysban
- A Steelers holnap bebiztosíthatja zsinórban 21. nem-negatív szezonját
- A Giants játékosai ki vannak akadva Daniel Jones leültetése miatt
- A Jets tulaja a 4. forduló után le akarta ültetni Aaron Rodgerst
- Miért teljesítenek jobban a kirúgott főedzős csapatok?
Legutóbbi hozzászólások
- Ragi on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- vicgeordie on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- camillo7777 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- camillo7777 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Kopi3.14 on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
- Kopi3.14 on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
- Cseh Tibor on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Sir Lancelot on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
Hát a támadó koordinátoroknál szerintem döntetlenre illett volna kihozni.
A futókohoz annyit, hogy Blount kiesése tényleg fájna, de Lewist nagyon jól helyettesítette White. Így ha megsérülne, az nem jelentene nagy gondot.
Amúgy adom a pontozást… talán a támadó koordinátoroknál nem tudnék dönteni. Azt állítani, hogy nem JMD érdeme a Pats sokszínű és változatos offense, az elég dúúúrva!
Brady Bill O’ Briennel is ugyanolyan extra klasszis volt. Meg gondolom én bárkivel az lenne.
Shanahan nélkül a Falcons viszont inkább közepes lenne, mint elit.
Azért a Falcons sem volt kutyaütő az utobbi években. Inkább Ryan mentális fejlődése a nagy ugrás…kíváncsi leszek, mit hoz ki Shanahan a 49ersből.
Nyilván, ha az egyik legjobb irányító van nálad, nehéz szarnak lenni. O’briennel is jó volt a Pats, de szerintem azóta igazán pöpec JMD, mióta visszatért. Sokoldalúbb lett az ofense…van fútójáték, passzjáték, trükkös játékok, minden. Ha Jimmyvel játszottuk végig a szezont, akkor is valahol itt tartanánk. Szerintem ez azért dúúúrva! :)
Kicsit az az érzésem, hogy a támadókoordinátoroknál az volt a szempont, hogy a végére egyenlőre jöjjön ki. JMD szerintem jobb támadókoordinátor, ezt mutatja a szatisztika is, az utóbbi évekbeli alapszakasz mérlegei, hogy milyen játékosállomány állt rendelkezésére stb.
nem veszem számításba az alapszakaszmérlegeket, mert az nem a támadókoordinátoron múlik. A támadósémák kreativitása, játékhívások, ez fontosak számomra egy OC-ben. Jelenleg pedig Shanahant tartom a legjobbnak ebben, ezt többször hangoztattam már, így egyáltalán nem az volt a szempont, hogy döntetlen legyen a vége :)
Azért azt még nem láttuk, hogy mit kezd egy sérüléshullámmal. Nem kéne felülni egy egyszezonos csodának. Attól hogy most épp megy nekik nem biztos hogy jobb mint JMD. Ezt elég szubjektívnek érzem.
elég jó munkát végzett ő már washingtonban és clevelandben is :)
Miért, Shanahan-nak milyen játékosállomány áll rendelkezésére? Sanu miatt mindenki kiröhögte a Falconst, hogy hogy kib*asztak magukkal, kidobták a pénzt az ablakon, Gabrielt kivágta a Browns, Toilolo az idei szezonig csak blokkolásra volt jó, TeCo tavaly több fumble-t hozott össze, mint elkapást, Hardy csak a tavalyi szezon végén került az aktív keretbe, mert addig tanulta a playbook-ot, azelőtt nem is látott ilyet, Aldrick Robinsont pedig kivágta a Redskins. Tamme volt a szezon előtt az egyetlen biztos pont a TE poszton, ő is gyorsan kiesett. A legtöbben negatív szezont vártak a Falconstól, én optimista vagyok, 9-7-et, esetleg 8-8-at, ki is röhögtek mindenhol. A Pats-t meg mindenki PO-ba várta. Hagyjatok már fel az ilyen hülye mesékkel.
A liga legjobb elkapójára, két ligaelit futóra, a liga top3-as centerre, és a támadófalra utaltam mint játékosállomány, míg a Patsnél Bradyn kívűl senki sincs a top5-ben a posztján (Gronk ugye sérült volt szinte végig). Belichick által összekukázott emberekből hozta ezt ki JMD, ezért tartom őt jobbnak, de ez csak az én véleményem ugye…
Egyedül a center az új a többiek tavaly is itt voltak azok közül, akiket felsoroltál, még sem jutottak még csak PO-ba se. Azok az emberek jelentették a különbséget, akiket felsoroltam. De ne hagyd, hogy összezavarjalak a tényekkel.
Nálam meg kb egyenlő a két koordinátor ( jó a Pats drukkerségem miatt nyilván nem, de ha objektíven nézem). Azért JMD esetén ne hagyd ki az első 4 meccset se! Azért ott látszott, hogy miből mit tud kihozni!
Nem is mondtam, hogy JMD nem ért a munkájához, hanem az tavar, hogy mindenki avval jön, hogy Shanahannak sokkal könnyebb, mert jobb az alapnyag..ami egyáltalán nem igaz. Amúgy Shanny ténykedése alatt volt RGIII is sztár és Schaub is rendes irányítónak tűnt a Texansban..
hihetelen a pats drukkerek fellázadása……
a szurkolók miatt gyülölöm meg lassan a patset, peddig egy szimpatikus csapat lenne….
Én nem látok itt lázadást, ezért még ne gyűlöld meg őket, pláne, ha még szimpatikus is a csapat…
Nem feltétlen erre a posztra értem csak.
Amit fb-n is lemüvelnek számomra minősithetetlen néha..
Amúgy meg a cikkhez visszatérve az idei évet kéne figyelni szerintem ki milyen formában van és az aalpján a falcons jobb támadó oldalon sztem.
Elkényeztetett egy banda vagyunk, az már biztos. Ennek ellenére a pats.hu-s fórum az egyik legnormálisabb, amivel dolgom volt eddig.
Azért néha ott is elszabadul egy két síró ember, és kóbor elégedetlenkedő :) de aki kicsit is tisztában van a Pats fanok lelkivilágával és elvárásaival az fel sem veszi az ilyeneket :) :D :D
Csokinak tanácsolom,hogy soha ne a szurkolók alapján itélj meg egy csapatot… mert a kettő az nagyon nem egy :) :D
Én a Pats.hu-n pont amiatt vagyok tök inaktív, mert tényleg elviselhetetlen néha ami ott megy. 5 perc alatt képes egy Pats szurkoló örömmámorból mindenkit elküldök a picsába és szar a világ hangulatba váltani… :D
Az én társaságomban egyedüli Pats fun vagyok de látva a többiek (Saints, Steelers, Broncos, Dolphins, Raiders…) kitartását és morálját néha tényleg úgy érzem irreális elvárásai vannak egy Pats szurkolónak. Ha Bennett vagy Hogan örömét nézem az AFC győzelem után tök hihetetlen, hogy én meg úgy fogom fel, hogy jó ez csak a következő lépcső volt, gyakorlatilag alap elvárás…
Egyébként meg a Pats drukker egy hihetetlen ambivalens lény. Egymás közt néha szidnak mindent és mindenkit a saját csapatuk tájékán, de kifele összezárnak. Olyan tipikus, “hé ezt csak mi mondhatjuk magunkra” figurák! :D
Érdekes dolog ez. Papíron szerintem jobb a Falcons támadósora jelenleg, még akkor is ha szentségtörés ilyet állítani. Julio egészen egyszerűen olyan extra klasszis, hogy ő csuklóból hoz olyan meccseket, amit más elkapók minden trükköt, minden fifikát egybevéve tudnak hozni. A konferenciadöntők tökéletes példái voltak ennek. Amíg ő a pályán van, az olyan plusszt ad a többieknek, ami elvitathatatlan. Ha duplázzák, valaki robbanékony tuti egyedül marad, márpedig a Falconsnál van ilyen elég. Ha nem duplázzák, szét fogja cincálni a védelmet. Ha a pályán van…onnantól kezdve viszont, hogy esetleg kiesik, szerintem a Falconsnak vége. Gabriel és Sanu is meggyőződésem, hogy Julioból élnek, ami nem baj amíg ő van. Freeman még elevickél valahogy, de az kevés már. Persze semmi nem mutat arra, hogy ne tudná végig játszani a meccset és az is lehet, hogy minden idők legjobb WR teljesítményét fogja hozni egy SB-on, de a baljós árnyak megvannak. Bradynek és BB-nek nem kell Julio, ők összeraknak egy Hogant. Vagy anyámat, vagy akárkit. Számtalan példát láttunk már rá. Ez, valamint az, ami miatt a Pats a való életben jobb támadó oldalon szerintem – legalábbis hosszútávon – mint a Falcons, hogy Matty Ice egy choke-er! Brady pedig egy győztes. Ryan szemmel láthatóan elment Csernushoz az idei szezon előtt, egy karakter építő terápiára, de szerintem ez még kevés lesz. Az embernek doktori címe van már abból, hogy kell elbukni és most is meg fog remegni a keze. A többiek ettől elbizonytalanodnak és oda az egész.
Ez ritka korrekt komment, gratulálok! Én is hasonlóan gondolom, a podcast alá írtam is, hogy Ryan azért nem volt egy PO hős eddig a szezonig, most nagyszerűen játszott, viszont hazai pályán és két megtört D ellen. Szerintem is megremeg.
Ami miatt viszont bizakodhatsz, az Gronk hiánya. Ami nálatok Julio, az nálunk Gronk. A fontos játékoknál őt, vagy Edelmant keresi Brady, láthattuk a Seahawks elleni SB-n is, meg számtalanszor. Amennyiben Edelmant leveszitek, akkor baj lesz, hacsak nem Hogan, vagy Mitchell élete meccsét játssza, de erre kevés az esély.
A védelmetek ha hozza, amit az utóbbi cirka 10 fordulóban, Ryan hoz egy erős közepest, és nem tojja össze magát, akkor bőven van esélyetek, még ha a rutin a Patriots mellett is szól.
Másik piros madar, sorry :) A legtöbb amiben bizakodhatok, hogy Larry nem hagyja abba és idén Londonban élőben is meg tudom nézni a valaha volt kedvenc sportolómat. Meg persze egy jó draft és FA :P
Áááááá, vak vagyok, bocs :D
Mondjuk szezon előtt titeket vártalak a SB-ba. Szerintem simán peches év volt, jövőre lehet hasítani, egy szezon még biztos van az öregben.