Vége a harmadik hétnek és egyszerűen MINDEN volt. A reménytelennek hittek feltámadásától kezdve az utolsó pillanatos drámáig MINDEN. Nézzük szép sorjában:
Houston Texans 33 @ New England Patriots 36
Egy nagyon szoros találkozón tudta megszerezni második győzelmét a címvédő. Brady a meccs vége előtt két és fél perccel kapta meg a támadás lehetőségét, amivel élt is. Öt passzal végiggyalogolt a pályán. De a meccs igazi meglepetését nem ő, hanem az első körös újonc irányító hozta, mert:
Watson jó
Nem merem nagyon hangosan elkiabálni (hiszen majdnem a csapat első számú futója is, ami azért nem annyira frankó), de úgy tűnik, hogy megoldódott a houstoni irányító helyzet. Természetesen egyetlen meccs után nem szabad messzemenő következtetést levonni, de a pozitív irány (eddig) megkérdőjelezhetetlen. /Az persze már más kérdés, hogy egyetlen egy rossz félidő után le lesz cserélve Savage-re és kezdődik megint az egész macera elölről…/. Ezen kívül a Front Seven nagyszerűen állította meg a futásokat és helyezte nyomás alá az irányítót. A secondary már messze nem volt ennyire ütős: többször is tökéletesen üresen hagyták Hogant, aki szerzett is egy 47 yardos TD.
Öregember nem vénember
A Patriotsnál pedig egészen addig, amíg a 12-es mezben ez a Tom van, nem igazán kell aggódniuk. Cooks lassú CB ellen megint jól teljesített, de alapvetően Hogan és Gronk a minőségi célpontok. Persze azért nem árt elgondolkozni azon, hogy a forduló elején legkevesebb támadó yarddal és passzolt yarddal felálló támadósor mégis hogyan rakott fel 33 pontot. A védelmek nyerik a bajnokságokat, így ha valóban a címvédésre hajtanak, nem ártana összekapniuk magukat.
Atlanta Falcons 30 @ Detroit Lions 26
Mekkora meccs! Utolsó negyedben csak úgy zúgtak a zászlók…elkeseredett játék…és úgy tűnt, hogy Stafford megint megcsinálta és az utolsó playben TD-t szerzett és megnyerték a mérkőzést. Majd jött az ítélet: Tate néhány centivel a célterület előtt került a földre. Így a Falcons megint (akárcsak az első héten a Bears ellen) az ellenfelet a saját célterületük torkában megállítva nyertek.
A Falcons ébredezik, de még hajlamos visszaszenderedni. A futójáték egészen parádésan működik, Freeman tényleg szabad ember módjára rohangált akár a handoffot, akár a passzt követően. Ryan viszont háromszor is eladta a labdát…igaz ezek közül kettő is felpattanó labda volt. Az első félidőben nagyszerűen dominálták a mérkőzést, de a második játékrészre már nem tudtak ekkora fölénnyel lehozni. Viszont számukra a lényeg, hogy a nagyon durván elveszített turnover mutató ellenére is győzni tudtak.
A Lionst utolérte a statisztika
Természetesen lehet azon vitatkozni, hogy Golden Tate most bent volt-e vagy sem, illetve hogy az egész meccsen mit mikor és miért fújtak (vagy éppen nem) be a bírók…de azért a szíve mélyén valószínűleg mindenki tudja, hogy egy mérkőzés nem egyetlen egy playen múlik. Közvetlenül előtte volt két lehetőségük a TD szerzésére illetve az egész meccsen egy kiegyensúlyozottabb teljesítmény esetén nem kerültek volna ilyen kényelmetlen szituációba. /nem szeretném felmenteni a zebrákat, de szerintem egy mérkőzést nem az utolsó pillanatban kell megnyerni/.
Ezt a tényleg kellemetlen élményt félretéve azért sok nagyon pozitív dolog is volt a Lions játékában. Ahogyan azt a beharangozóban is írtuk, a secondary kiválóan muzsikált. Illetve a támadósort is dicséri, hogy ilyen röviddel a vége előtt képesek voltak majdnem megfordítani az eredményt.
Miami Dolphins 6 @ New York Jets 20
A Jets lenullázta a Dolphinst. Azt, hogy az utolsó másodperben szerzett egy TD-t Cutler senkit se tévesszen meg. Ha önmagában ez a tény nem árulná el, hogy mi folyt a meccsen: a Dolphins összehozott egy fake punt INT-t…ennél nagyon nem is kéne mélyebbre ásni, de nézzük meg egy picit közelebbről is, hogy mégis hogyan lehet kikapni úgy, hogy az ellenfél sem akar igazán győzni.
A delfineket kivetette a víz a partra
Ajayi 11 futásból 16 yardot hozott össze…mindezt úgy, hogy volt egy 8 yardos futása is. Az irányító is kitett magáért, hiszen Cutler INT-je teljesen homály volt. A védelemről meg csak annyit, hogy McCown 78% passzpontosság mellett majdnem 250 yardot passzolt. Szerintem Miamiban ezt a napot szeretnék egyszerűen csak elfelejteni és továbblépni.
A Jets életjelet mutatott
Nem kell tőlük hanyatt esni, de azért egy tankolásban lévő csapathoz képest nem voltak annyira szörnyűek. Egy játékost emelnék ki az együttesből: Jamal Adamst. Az újonc safety rendkívül jól játszott, nagyon jónak tűnik a rá beáldozott magas draftcetli.
New York Giants 24 @ Philadelphia Eagles 27
A Giants gyakorlatilag az utolsó negyedig SEMMIT sem csinált…majd hirtelen feltámadtak és majdnem be is húzták a meccset. Ebben közrejátszott az is, hogy az Eagles védelméből meccs közben kiesett Fletcher Cox és Jordan Hicks is, illetve nem volt bevethető Rodney McLeod és Ronald Darby sem, mindannyian nagyon fontos elemei ennek a defense-nek. A végén viszont valószínűleg az összes kicker gyermekkori álmát (az Eagles szurkolók legnagyobb örömére) váltotta valóra Jake Elliott, amikor az utolsó pillanatban 61 yardról bevágta a győztes mezőnygólt. Emlékezzünk meg gyorsan arról, hogy a srác újonc és bő egy hete még a Bengals gyakorlócsapatában volt a helye.
Pederson, a merész
A sasok támadó játéka főleg a rövid passzokon és a hatékonyan működő futásokra alapult. Ennek ellenére a sikerhez elengedhetetlen volt a mostanában sokat kritizált vezetőedző határozottsága. Két TD-vel végződő támadósorozatban is sikerült megoldaniuk a negyedik és rövid helyzetet.
A Giantsnek Beckham a mindene
A fiatal klasszis primadonna elkapó elérte karrierje 300. elkapását meg természetesen megint volt egykezes TD-je is, de a meccs menetének szempontjából nem ez a fontos. A lényeg, hogy az ő két TD-elkapása indította be az óriásokat (természetesen az ezt követő 77 yardos Shepard TD sem volt elhanyagolható). Ugyanakkor azt valahogy meg kéne oldaniuk, hogy lehetőleg a három mérkőzésen összesen gyűjtött pontjaik majdnem 2/3-át ne egyetlen negyedben szerezzék.
Cleveland Browns 28 @ Indianapolis Colts 31
Az első két héten mindent elkövetett a Browns, hogy lemossák magukról az örök vesztes imázsát. Ez a mérkőzés azonban most nagyon nem tett jót ennek a folyamatnak, ugyanis végre hosszú idő után ők voltak a favoritok, mégis kikaptak.
A Browns megint elbarnáskodta
Az első félidő végére sikerült egy 21 pontos hátrányba kerülniük…mindezt úgy, hogy aztán majdnem visszajöttek innen! Most végre itt lett volna a lehetőségük, hogy nem Steelers vagy Ravens ellen játszanának, hanem egy eléggé kifilézett Colts ellen. Bénáztak az elkapók, akik droppoltak rendesen. Bénázott Kizer, aki dobott 2 (+1 amit a meccs utolsó játékából, egy Hail Maryból született) INT-t…mondjuk az, hogy a futónak hozott Duke Johnson szerzi a legtöbb elkapást jelent valamit. Jó célpontok nélkül az amúgy tehetséges irányítók sem tudnak sokat elérni (kivéve Breest…de ő azért más tészta). Egy újonc irányítónak pedig nem ártana, hiszen még sokat kell fejlődnie.
Brissett még nem Luck
Gyakorlatilag már közhely, hogy ez a csapat Luck nélkül alig ér valamit. Nos az első félidőben még azért csak ment a szekér, de a másodikban gyakorlatilag durrdefektet kaptak. Egyedül Vinatieri egy szem mezőnygólját tudják felmutatni. Persze igazságtalan lenne, ha nem emlékeznénk meg Hilton teljesítményéről. Megbízhatóságával nagyon sokat segít a másodéves QB fejlődésében, ami elnézve Luck kórlapját, nem haszontalan.
Legfrissebb cikkeink
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
Kezdjük a Texans-Pats meccsel: basszus hogy most sem tudtuk behúzni, pedig mekkora lett volna ha otthon eltángáljuk a regnáló bajnokot! Watson jól játszott rookiehoz képest, a csapat sem volt rossz, a secondaryn azért látszik Bouye meg Demps hiánya, a két kezdö corner meg már le is sérült. ìgy nehéz lesz. Brady viszont Brady, ezért ö a GOAT. Phins-Jets: én megtettem a Jetst survivor pickben, éreztem a pisimen hogy fricskát fognak mutatni. Sajnos a Brownst is, na ök meg a Coltstól kikaptak. Hihetetlen forduló volt ez is, imádom ezt a sportot! :D
Én is megtettem a Jets-t a survivorben, de mivel nem voltam bennük 100% biztos, és két bukást nem akartam, ezért megtettem mellé a Packerst is. Na és az érzés, hogy a Jets simán nyer, de a Packers simán bukásra áll… hát az felbecsülhetetlen. Oké a végén visszahozták a mérkőzést(mertek volna nem így tenni!!!) de egy jó darabig fogtam a fejem miattuk.
ez durva meccs volt :D def-et rendes össze kéne rakni továbbra is nekünk
A pats ezzel a deffel nem lesz bajnok az tuti
A Coltsnak leesett a patkója a második félidőben, és ez nemcsak Brisett és az O nyakába varandó, a D sem tündökölt ekkor.
Utáltam, hogy az edzők az első félidő utolsó drive-ját láthatóan eleve feladták, tudván, hogy a második félidő első drive-ja a Coltsé. Onnantól meg is állt a tudomány. Szerintem a csapat legnagyobb gondja továbbra is az edzői stáb. Korán kezdték a konzervatív játékhívásokat, nem kellett Tony Romo-nak lenni, hogy a második félidőben a Colts O playhívásait bemondja az átlagszurkoló.
“…szerintem egy mérkőzést nem az utolsó pillanatban kell megnyerni.” Alapvetően logikus érvelésnek tűnik, de amikor egyenlők csatáznak – most tök mindegy, hogy azért, mert tényleg azonos szinten vannak, vagy mert az elvileg jobb éppen rossz passzba kerül – igenis az dönt, hogy ki kapar még a végén is és akár mázlival, akár izzadságszaggal, akár… de megnyeri az utolsó pillanatban az egálszagú meccset. Felsorolni sem lehet az ilyen mérkőzéseket, de ha már a Pats drukkerek lapjáról van szó, hát hozzuk ide csak a SB döntőiket. Az ötből három utolsó másodpercekben-percben összekapart győzelem, ami nagyon jól illusztrálja, mennyire fontos a játékosok hozzáállása: soha, semmikor, ha már “szívünkbe döfték a tőrt”, akkor sem feladni, tovább harcolni, mert csak így nyerhetünk. Persze ennek vannak rizikói is, hiszen a zebrák ebbe a dologba belekavarhatnak. Bears kedvelőként pont nem tisztem a Lionst védeni, de ezt a TD-t bírók elvették tőlük. Tényleg millimétereken múlik, de ha kikockázza az ember, akkor tényszerűen kiderül.
De nem vették el. A review szerint nem volt meg (még a tévés közvetítés visszajátszásán is látni lehetett, hogy előbb ment le, mint hogy a gólvonal síkját megtöri a labda), onnan meg életbe lép a 10 seconds runoff rule. Más csapatokat is érintett már ilyen az elmúlt években, de ha nem lenne ez a szabály, akkor heti szinten lenne egy-egy védekező csapat megszivatva.
Elnézést, félreérthető voltam, a bírók alatt a teljes stábot értem, benne a videóbírókkal, akik végül úgy döntöttek, hogy nem érte el a labda a vonalat. Azonban én akárhogy néztem a labda síkja elérte a vonalat. Ami az idő elvételt illeti, azzal sem értek egyet, mert a védekező csapat is ilyen eszközökhöz nyúl, miszerint ha már csak pár másodperc van, akkor ezer százalék, hogy szabálytalankodnak, mert nem veszthetnek semmit. Ha lefogom a támadó kezét, akkor sem adnak a támadónak TD-t, legfeljebb szabálytalan vagyok.
A visszajátszások után a labda egyértelműen nem ment át a vonalon, mielőtt leért volna Tate.
A másikhoz pedig: védőszabálytalansággal nem érhet véget a meccs, tehát ha a védő DPI-t követ el mondjuk az endzone-ban, akkor egy utolsó játékot kap a támadósor. Mint ahogy a Steelers meccs félidejében is volt.
A 10 second runoff érthető olyan szempontból, hogy ahogy KGYM is mondta, a támadók ezt kihasználnák és a védőknek lenne irreális hátrány, például színlel egy sérülést az egyik támadó, meg kell állítani az órát és feljöhetnek rendesen, van idejük elindítani a játékot.
“védőszabálytalansággal nem érhet véget a meccs”. Stimmel, de amíg nem tudja másként meggátolni a TD-t, addig minden eszközzel meg fogja akadályozni, amíg egyszer nem sikerül szabályosan. És ennek számtalan formáját tapasztalni a végjátékokban. És ez nem fair.
Ha ezt is figyelembe veszem, akkor a 10 másodperces lefuttatással nem a támadókat védi az NFL, miközben támadó és TD központú a bíráskodás szellemisége, lásd az irányítók kivételes védelme. Kissé ellentmondásos.
Mikor először megláttam az összefoglalót, én is csak néztem, hogy mi van? Ez nem TD? Ne szórakozzunk már!
Aztán sikerült olyan képet találni, amiből kiderül, tényleg nem az. Hihetetlen milyen kevésen múlik néha. Game of inches.
Ha Poole nem húzza egy kicsit vissza, tuti TD lett volna.
Hááát, a fene jobban tudja, mert ha csak ez a kép van és a másik szerint meg a levegőben van, akkor még mindig nem tudjuk, hogy mikor ért le ténylegesen a könyök/térd, mert e szerint a labda íve rendesen nem csak érinti, de cseppet – természetesen milliméterekről beszélünk – beljebb van, mint a fehér vonal. Szóval még mindig nem vagyok meggyőzve.
Amúgy meg erről a totógyilkos hétről az Az utolsó kiscserkész jelenete ugrik be, amikor a csapattulajdonos arról pofázik, legalizálnák a sportfogadást. Némely meccs annyira irreális eredményt hozott, hogy nem tudom elhessegetni a gondolatot arról, hogy fogadási csalás is van a dologban.
Ahogy renningan említette a 2014-es londoni meccset, meg kellett néznem (mivel ugye 2015-ben kezdtem alapszakaszt nézni és lett kedvenc csapatom a Falcons, a mazohizmus megint eluralkodott rajtam, mint később kiderült), és hát megérdemelte a Lions, hogy így veszítsenek, mostmár kb. egyenlő a számla.
Schraeder kiesése jól meglátszódott, Ty 2 sacket engedett meg a bizonytalansága Schweitzernek sem kedvezett, Ice nem tudott jól beleállni a dobásokba, aztán meg jöttek az túldobások és az INT-ek (a Jonesról szerzett 1 INT szezononként kipipálva).
Azt sem értem, mi lett Truval a meccs végére, az a DPI elég rosszkor jött egy egész jó teljesítmény után.
Ricardo Allen agyrázkódást szenvedett, Julio háta megsérült (Quinn azt mondta nem vészes és játszik a jövő héten, de a Bills ellen talán nem is kell feltétlenül mindig a pályán lennie, lehet hogy a fantasy-soknak mást kéne kezdetni – aztán majd hoz egy 100+ yardos meccset. ?). Ahogy Collins tavaly Tru helyére robbant be, valami hasonlót várok Kazitól most.
Durva meccs volt, még felvételről is, ismerve az eredményt. Ha élőben láttam volna, lehet, hogy kikapcsoltam volna, mielőtt véget ér a play. ?
Olvasgattam elég sok cikket, hozzászólást a Patriots meccsről, arra viszont nem nagyon tért ki senki, hogy mi történt a meccs végén. Ugyanis a Texans még visszatámadhatott, nyilván elég kevés idejük volt, de még ebből is sikerült elszúrniuk 5-6 másodpercet azzal, hogy nem kértek időt, amikor egyértelműen látszott, hogy időben nem tudják elindítani a következő játékot. Ezt a kinti kommentátorok egyértelműen Watson hibájának állították be, mondván “rookie mistake”. De szerintem itt O’Brain-nek kellett volna észen lenni. Nem mintha bármin is változtatott volna, de ez így elég furán nézett ki!
https://fuzovelkifele.com/2017/09/obrien-elcsesztem-amikor-nem-kertem-idot/
Én is elcsesztem, ezek szerint felületes voltam! :)