Érdekességek
Vajon meglesz a 2000 yard Antonio Brownnak?
Bill Barnwell, az ESPN elemzője, kiszámolta, mekkora esélye van Antonio Brownnak, hogy karriercsúcsot döntös, NFL-rekordot állítson be, vagy 2000 yardot kapjon el. Nem véletlen, hogy sok fantasy ligában 1/1-ként jött ki, ugyanis egymaga dönt el meccseket. Brown és a mögötte álló Hopkins elkapott yardjai között akkora a különbség, mint Hopkins és AJ Green között – csak utóbbi a nyolcadik. Ennyivel a Steelers támadóyardjainak harminc százalékáért felel, ami brutális mennyiség. Barnwell a Brown által mutatott számokat szedte össze tavalyról és idénről, és egy 5000 ismétléses Monte Carlo-szimulációt futtatott rajta. Az eredmények megmutatták, hogy mekkora eséllyel tud bizonyos mérföldköveket meglépni a hátralevő három hétben az elit elkapó.
AB karrierrekordja a 2015-ös 1834 yard. Arra, hogy ezt legalább egy yarddal meglépje, 36.9%-os valószínűség van. Az elkapott yardok rekordját Calvin Johnson tartja 2012-ből, amikor 1964 yardot szedett össze a levegőben. Brown részéről 1965 vagy több yard megszerzését a szimulációk 4.9%-a jósolja, míg a 2000 yardos álomhatárt 2.0%.
Barnwell a szezon elején még ennél jobb számokat talált, utóbbi két mutatóra 7.9% és 5.8% jött ki, nyilván ahogy az idei év számaival nőtt a mintaméret, és fogyni kezdett az idő, a számok elkezdtek a nulla felé tartani. Ami mégis nagyon rideg, az az, hogy a szimulációk megmutatták, hogy Brown mire képes mindkét irányban, vagyis megtudtuk a plafonját és a padlóját. A legjobb szezon, amit produkált, 2490 yard volt, míg a legrosszabb 1246. Utóbbival tavaly a kilencedik lett volna.
[quote]De mi a fene az a Monte Carlo-szimuláció? Neumann János dolgozott ki egy álvéletlenszám-generátort, és a munka fedőneve Monte Carlo volt. A módszer a rendelkezésre álló változók értékeiből húz számos alkalommal (Barnwell esetében ötezerszer), és ebből kialakít egy valószínűségi eloszlást, amiből bizonyos kimenetelek valószínűségét kaphatjuk meg. Tehát a módszer nem más, hogy fogjuk azt, amit tudunk, vagy el tudunk képzelni, és baromi sok alkalommal, különböző kombinációkkal megvizsgáljuk a végeredményeket.[/quote]