Ha csak a továbbjutók kiemelésére tekintünk, azt gondolnánk, hogy a papírforma érvényesült. Nos nem, az Eagles ugyanis esélytelenebbként várta az összecsapást, és bár nem feltétlen a jó játékukról szólt a meccs, egy lépéssel közelebb kerültek az NFC koronájához. A másik összecsapáson a Patriots egy kis erődemonstrációval üzent a Jaguars-Steelers meccs résztvevőinek.
Ez a Patriots nem a Chiefs
Nagyon egyszerű volt a képlet a Patriots számára: ki kellett használni a Titans gyengeségeit. Mert volt belőlük bőven a meccsen.
Borzasztó amatőr hibákat láttunk a vendég védelemtől, az offense-ben pedig nem várt emberek mondtak teljes csődöt. Pedig egy 95 yardos drive keretein belül Mariotáék szerezték meg a vezetést, ahol felmutatták a teljes fegyverarzenáljukat. Hol Mariota, hol Henry iramodott meg, megvolt az a biztonsági játék, ami a Tennessee passzjátékra jellemző, és a végén az idei első körös Corey Davis igazolta a benne rejlő potenciált egy újabb fantasztikus elkapással. És ez a 6 perces drive az egyetlen, amire büszkék lehetnek Mularkey-ék, leszámítva a garbage time TD-t.
Az nem újkeletű, hogy a védelmük nem a legjobb, de eddig csak passzok ellen ütközött ki. Voltak előre borítékolható párharcok, ahol a Patriotsnak állt a zászló, főleg Jonathan Cyprien coverage képességeire gondolok most, és ezt nem is voltak restek kihasználni. A meccs összességét tekintve borzasztó volt a passz elleni védekezésük, legalábbis nem a secondaryn múlott a passzok sikeressége. Ez inkább az első negyedre volt jellemző, amikor többször is harmadik kísérletre szorították Bradyt, de hát sokszor megoldotta azt is. Na de hogy a futás elleni védekezés is bedőlt, amiben elvileg a jobbak közé tartoztak, az tarthatatlannak bizonyult. Ebben nagy szerepet játszott a Patriots játékosok blokkolása is, gyakran olyan krátereket kreáltak, hogy egy kamion is elfért volna, és nem csak a fal vette ki a részét a folyosók megtisztitásából.
Bradyéknek gyakran tálcán kínálták a lehetőséget, rengeteg büntetés utáni first downt szereztek (némelyiket jogtalanul), két alkalommal is a félpályáról indíthattak támadást, és kifárasztották a védelmet. Hogy ezekre nem volt válasza Mariotának, az a hazai defense-nek (bizony!) köszönhető. Szimplán megfojtották a harmadéves irányítót, aki előtt a fal Jack Conklin sérülésének és Taylor Lewan mérhetetlen bénázásainak hála összeomlott, így a passzjáték szinte esélytelen volt. Henryt tökéletesen semlegesítették, és ezzel nagyjából ki is vették a vendég offense-t a képletből. A Patriots nem tette meg azt a szívességet mint a Chiefs múlt héten, és a második félidőben is ugyanilyen intenzitással őrölték fel ellenfelüket. A futásokhoz szinte nem is nyúltak a fordulást követően, mert olyan jól működött a passzjáték, hogy felesleges volt, így Brady apó újabb 300+ yardos meccset zárt.
Nagyon sima meccsen biztosította be a konferencia döntőt magának a Patriots, immár zsinórban hetedik(!!!) alkalommal, reméljük ott már egy pár fokkal jobb meccset láthatunk majd. A Titansnek a tisztes helytállás sem jött össze, kijött a rutintalanság és hogy mennyi különbség van az idei évben a két csapat között.
Tennessee Titans 14 @ 35 New England Patriots
Super Bowl utánérzés
Egy fokkal szorosabb meccset játszottak le Philadelphiában, ahol kiderült, mi a különbség a Patriots és a Falcons között: az egyik kihasználja az ellenfele hibáit, a másik nem.
Gyakran kapjuk a fejünkhöz a hazai Eagles kommunától, hogy nem szeretjük/nem ismerjük el a csapatuk érdemeit. Nos, nekik most adok egy újabb szomorú pillanatot, mert nekem nem tetszett ez az Eagles, és nem fogom az anyázások ellenére eltusolni a gondolataimat. Egyáltalán nem keltették jó csapat benyomását, hiszen minden csapatrészükbe ordító hibák csúsztak be, ez pedig nem egy jó csapat ismérve. Fumble-ök, droppok, special team bénázás, oldalra kirúgott kickoff, kihagyott extra pont, védőszabálytalanságok, benézett játékok, ezeket mind felvonultatták. Az már csak a Falcons bénázásán múlt, hogy ezekeből mindössze 10 pontot tudtak felpakolni.
Nick Foles számai jól mutatnak, de nem szabad hinni a látszatnak! Az összes sikeres passza max 10 yardot tett meg a levegőben, a többit az elkapói tették hozzá. Ráadásul nem sokon múlt a makulátlan mérleg, hiszen egy zsugát egyenesen Keanu Neal kezébe dobott, ám ő képtelen volt elkapni a labdát, a felpattanó disznóbőr pedig Torrey Smith kezében landolt. Ez is pontos passznak számít, ráadásul 10+ yardosnak, de azért látjuk a különbséget remélem. Na de ennyit a kritikáról, mert amúgy meg tökéletesen találta ki ezt a game plant Doug Pederson.
Az első félidőben ültek a futások, amivel megalapozták a második félidőben agyonhasznált RPO és play action játékokat, így Folesnak gyakran tiszta célpontjai voltak 10 yardon belül a pálya bármelyik részén. A támadófal kiválóan tette a dolgát, így az offense nyugodtan hasíthatott. Labda nélkül nehéz nyerni, így történhetett meg az, hogy a fordulást követően minél inkább a kiesés felé sodorták a Falconst, hiszen dominálták az órát. Hogy ez így is lett, azt saját magának köszönhetik Ryanék, akik nem tudták kihasználni az Eagles bakijait. A végén 6 percük volt egy game winning drive vezetésére, ami egy ilyen offense számára gyerekjáték. El is jutottak 10 yardra, ám ott megállt a tudomány, illetve a hazai védelem a legfontosabb pillanatban összeszedte magát, és nem hagyott szabad célpontot Ryannek. Devonta Freeman elmondása szerint sérülten játszott, de hát érthető, hogy ez rögtön kiderült a produkciója után, borzasztóan futott, míg Coleman ficánkolt a pályán. Ennek ellenére ez az offense brutálisan egysíkű és kiaknázatlan maradt, ami az OC-cserének is köszönhető, és véleményem szerint ez nagy szerepet játszott a mostani vereségben.
Az Eagles köszönte szépen a lehetőséget, és bemasírozott az NFC döntőbe, nem lehengerlő játékkal, de teljesen megérdemelten. Ezzel el is döntötték, hogy nem lehet végig hazai pálya a Vikingsnak a rájátszásban, már ha továbbjutnak. Ám akárki is lesz az Eagles ellenfele, a hibákat le kell szorítaniuk, mert aligha hiszem, hogy még egyszer megúszhatják ezeket büntetlenül.
Atlanta Falcons 10 @ 15 Philadelphia Eagles
Legfrissebb cikkeink
- Újra edzésbe állhat a nyáron vérrögökkel diagnosztizált Christian Barmore
- Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- Másodéves figyelő – AFC
- Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Történelmi tettre készül a Chargers védelme
- Aaron Rodgers jövőre is játszana
- A Bears és a Dolphins is kivágott egy drágán igazolt tavalyi szabadügynököt
- Marad Gardner Minshew a Raiders kezdő irányítója
- Briliáns irányítók és igazi hősök a hét legjobbjai között
- Ez nagyon bejött – a holtszezon legjobb igazolásai
- Csütörtök esti rangadó az NFC East első helyéért
- Triple Coverage #567 – Hogyan javítanánk meg a reménytelen csapatokat?
- Playoff Ranking #10
- Meggondolták magukat a Coltsnál, mégis visszatér Richardson a kezdőbe
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- ClayMatthews52 on Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- AncrathJorg on Playoff Ranking #10
- atis123juve on Nem csak a koordinátort, de Caleb Williamst is leváltotta volna pár Bears-játékos
- Pedro44 on Aaron Rodgers jövőre is játszana
- Kopi3.14 on Meggondolták magukat a Coltsnál, mégis visszatér Richardson a kezdőbe
- TheGUARDiAN on Playoff Ranking #10
- Sigismundus on Playoff Ranking #10
Mint Eagles szurkoló azt kell hogy mondjam, teljesen korrekt összefoglaló és értékelés! Azt hiszem, senki sem vitathatja, hogy Foles nem a franchise irányítónk, szerencsére van Wentz… Szerintem nagyon nyomasztotta a felelősség, kellett egy kis idő, amíg felszabadult. Az is igaz, hogy tegnap szerencsénk volt, de az is igaz, hogy nem csak a szerencse miatt nyertünk. Fly Eagles!
Wentz ezt az Atlantát kivégezte volna…
Szerintem pont az amatőr hibák miatt kifejezetten impresszív a Philly győzelem. A meccs előtt arról ment a duma, hogy csak akkor van esélye a csapatnak, ha minimalizálják a hibák számát, erre fel negatív TO-val és legjobb esetben is közepes offense teljesítménnyel sikerült túljutni a divisional körön.
A védelemnek hatalmas taps jár, rossz playcall a Falcons-tól ide vagy oda, lenullázták őket a 2. félidőben. A támadósor is hozta amit kellett, hosszú játékok, kreatív hívások, egyedül a labdára kellene 1 fokkal jobban vigyázni, az 1. félidő végi FG-ért meg külön jár a pacsi.
Izgatottan várom ki lesz az ellenfél a konferencia döntőben, nem is tudom melyik csapat feküdne jobban. Bár esélyes nyilván ott sem lesz az Eagles, de ha a ST nem bénázik még egyszer ennyit és a futók is megtanulnak vigyázni a labdára (egyik sem egy veszettül nehéz feladat), akkor szoros meccsre lehet számítani.
Az Eagles megérdemli,kihasználta, hogy ez a szemét Atlanta fele úgy se játszott,mint ellenünk :( Foles-nak elég ennyit dobni, Smith is elvolt évekig ezzel, hogy annyit passzol, amennyit kell. Minek dobjon 40 yardokra, ha elég ennyi. A Titans meg ennyit tud, sok más csapat sem ért volna el többet..
Nyilván benne van az is, hogy annyira játszik az Atlanta amennyire hagyják
A Pats meccshez: 3-szor szereztek first downt büntetéssel, mindegyiket egy drive-ban 14-7-es vezetésnél. Véleményem szerint mind a 3 büntetés jogos volt. Mariotat már inkább sújtotta rossz ítélet,mint Decker véleményes OPI-je Butleren és az észre nem vett face mask amelyet van Noy csinált Henryn, ami FG távolságba juttatta volna a Titanst.
Hogy szep mecs volt e a sasoke vagy sem az nezo pont kerdese. En mindenesetre vegig nagyon elveztem :) Igaz hogy voltak hibak nem is kicsik de a vedelem nagyon oda tette magat. Benazas ide vagy oda de nefeledjuk, hogy megis csak a Falconsrol beszelunk es sikerult oket 10 ponton tartani ami szerintem nem kis teljesitmeny. Ugyanakkor voltak nagyon kreativ hivasok ahogy pl Agholort hasznaltak nekem nagyon tetszet :)
Reggel megnéztem, hogy nem-e álmodtam a 8 sacket. :) Nagyon egyben van a csapat, Brady nem ember, de meg is védték szépen, a védelem nem engedett ingyen yardokat, csak Butlert égették meg párszor.
A Titans hihetetlenül amatőr hibákat követett el, 3-szor, vagy 4-szer egymás után a drive első játékában false start és társai.
A sporikról csak annyit, hogy ezek az all-star bírói csapatok nem működnek, sokkal jobb lenne, ha a szezonban legjobban teljesítő brigádokat küldenék a PO-ra.
Egy kecske nem lehet ember :)
Eagles meccshez: Foles szerintem jó volt. Talán a számai túlzóak, mert passer ratingben például majdnem jobb mint Brady, ami nyilván nem tükrözi hűen a teljesítményüket. Ami aggasztó, hogy a futás 2.félidőre már nem működött az Eaglesnél ám, hatalmas meglepetésre mégis tudtak haladni. Egy Vikings ellen szerintem ez már nem fog működni. Kérdés melyik párosítás lenne jobb az Eagles-nek. Nyilván Brees személye miatt biztosan a Vikingst mondaná, de ha a csapat egészét nézem, akkor a Saints kevésbé olyan jó.
Az, hogy tíz yardon megállt a tudomány, annyiban nem igaz, hogy negyedikre Julio kezei között volt a labda.
Viszont ha el is kapja, pályán kívül ér le, szóval tök mindegy.
Eddig is ezt mondtam, ez a meccs is igazolta, hogy (leszámítva a Vikings különleges QB helyzetét,) Foles magasan a legjobb csere QB a ligában. Ettől függetlenül sajnos nem látom hogy jutnának SB-ba vagy azt hogy tudnák megnyerni.
Holgyeim es uraim, Matt Ryant láthattuk.
Valaki magyarázza meg nekem, lécci, hogy az Atlantánál ad1) miért nem működik a félidei kiiagzítás;
ad2) ha már egész meccsen próbálkoztak a futással, az utolsó driveban 10 yardnál miért nem? Az elkapók egész meccsen alig tudtak elszakadni, még úgy sem, hogy az egész pálya a rendelkezésükre állt, a védelem folyamatosan Ryan arcában volt.
Ettől függetlenül akárki lesz az Eagles ellenfele, simán feltörli velük a padlót. Bár Foles a második a félidőre a jobb hívásoknak és a futásoknak köszönhetően (vagy fordítva) jó teljesítményt nyújtott, de az SBhez egész meccs kelleni fog.
nekem foles-ról jobb véleményem van. jó, az első 5 passz teljesen homály volt, de utána foles teljesen jól játszott. igen, nem vártak tőle hatalmas passzokat, de a középtávoliakat, 10 yardosakat majdnem mind megdobta. ezzel a védelemmel ez ma elég volt. az nfc döntőben valszeg ennél több kell, akárki ellen
RPOkat jól nyomta, de ezek mind “expected” dobások igazából. Ha látja, hogy a védő elmegy a futásra, tudja, hogy szabad terület lesz a WRnél (általában slanten), ezeket meg kell tudni dobni. Ezeket tényleg faszán csinálta, szal elégedett voltam vele összességében, de azért sok plusszt nem tett hozzá
Ehhez a meccshez ennyi kellett. A következő meccsen kell, majd több. És nem biztos, hogy azt nem tudja majd hozni.
Bár örülök az Eagles győzelmének, furcsa, hogy senki nem beszél arról a bírói elnézésről, melyet az Atlanta utolsó játékánál Mills mutatott be Jones-on. Vagy csak nekem tünt szabálytalannak Mills?
Az ilyen meccsek után fáj igazán Wentz hiánya. Az Eagles nélküle is képes kibrusztolni egy PO sikert, vele vitán felül a Patriots után a második számú esélyes lenne a SB győzelemre. Egyébként a Vikingstól nem félek jobban, mint az Atlantától, ugyanúgy vereségre számítok ellenük is, remélem ismét tévedek.