A Chicago Bears idén sem tökölt sokat, megfogták és rárúgták az ajtót a 2018-as NFL Draftra. Sztárok jöttek sztárok hátán az első két napon, szunnyadó tehetségek a harmadikon. Komoly betárazást vitt véghez a csapat, akik nagyon meg akarják lepni a csoportriválisaikat.
1/8 Roquan Smith LB Georgia
A nagy irányító rush azon csapatok kezére játszott, akiknek nincsenek gondjaik a QB-k terén, ilyen volt a Bears is, ezért nyugodtan válogathattak a legjobb elérhető játékosok között. Nem volt elsőszámú need a belső linebacker, de amikor egy korszakos tehetség ül 1/8-on, akkor hiba lenne bent hagyni őt. A Chicago nem is vacakolt sokat, elvitték az elmúlt évek egyik legkészebb linebacker prospectjét, akivel hosszú időre fogják megoldani a védelem belsejének problémáit, párba állítva őt Danny Trevathannel. Nálam ez egy abszolút no brainer húzás volt, ebben a helyzetben nem dönthetett volna jobban a csapat, hiszen már nem volt jó értéken edge rusher, más irányba kellett nézniük, Smith meg a BPA és a need picket egyszerre elégítette ki.
2/39 James Daniels C/G Iowa
A második napon a Bears folytatta, amit elkezdett, olyan játékosokat választott ki, akik a maguk nemében szupersztárok, első napos kezdők lesznek/lehetnek. Ilyen James Daniels is, aki a maga atletikusságával, jól képzett technikájával tökéletesen illik abba a zóna blokkolásos rendszerbe, amit a csapat alkalmaz. Matt Nagy imádni fogja, ahogy az edzőtáborok során dominálni fog a fal közepén, azt viszont egyelőre még nem tudni, hogy guard vagy center poszton fogja ezt megtenni. Egyesek Cody Whitehairt tennék vissza guardba (hiszen az volt az Kansas State-en), mások pedig inkább Danielst tennék RG-ba, ahol a jelenleg kezdőnek számító Bradley Sowell helyét venné át. Mindenképpen kezdő lesz már az első szezonjában is, és ha belegondolunk abba, hogy még csak 20 éves, akkor nagyon szép jövő áll Trubisky és Howard előtt is.
2/51 Anthony Miller WR Memphis
Daniels után nem sokkal ledobta a bombát a Bears, hiszen egy nem várt csere keretein belül felmozogtak az 51. helyre. Idén nem volt harmadik körük, ezért még inkább meglepő az üzlet, de Pace úgy volt vele, hogy ezen a helyen még találhat olyan játékost, akit már korán hadra is foghat kezdőként. Nem, ezúttal sem egy pass rusher jött, hanem az az Anthony Miller, akit köztudottan kedvelt a csapat. Bár nem számít fiatalnak, ha az újoncokat nézzük, de remek fit a csapatba, nagyon korrekt receiver banda fog összejönni vele, Robinsonnal, White-tal és Gabreillel. Foci IQ-ja magas, nagyon képzett, jó route runner, aki kisebb termete ellenére kellően fizikális, erőszakos játékos. Rövidebb és mélységi útvonalakon is sikeres tud lenni, ami kifejezetten előnyére fog válni Nagy kreatív rendszerében. Én jó esélyt látok rá, hogy a szezon végére stabil kezdő lehessen a csapatban, éppen ezért őt is egy hatalmas fogásnak gondolom.
4/115 Joel Iyiegbuniwe LB Western Kentucky
Ha az első három picket parádésnak fogjuk fel, akkor a negyedikre nehéz lenne mit mondani. Kihúztak egy olyan belső linebackert, akit jó esetben is csak a hatodik körbe vártak, ráadásul úgy, hogy erre a posztra jött Smith is, és továbbra sem orvosolták a pass rush problémáikat. Fiatal a csapat, olyan játékosok kellenek, akik az elkövetkezendő években fellépnek majd és kezdők lesznek, ezt pedig nehéz belelátni Iyiegbuniwe-be, főleg úgy, hogy még Kwiatkoski is sokkal nagyobb potenciállal bír nála. Nagy kérdés, hogy Fangio mit akar majd vele kezdeni, egy viszont biztos, a special teamben brillírozni fog, kár, hogy ilyen játékost UDFA-ként is lehet találni.
5/145 Billy Nichols DL Delaware
Az ötödik kör is egy korrekt húzással ért véget, hiszen egy, a sémában jól mozgatható belső védőfalember érkezett, ráadásul Matt Nagy korábbi egyeteméről. Nicholsnak megvan a skill setje és tehetsége, hogy egy szituációs játékos lehessen, aki a jövőben fel tudja küzdeni magát a kezdő pozícióig is. Addig viszont értékes tanulóévek állnak előtte, hogy a Bullard-Hicks kettős mögött szerezzen tapasztalatot.
6/181 Kylie Fitts EDGE Utah
Egészen a hatodik körig kellett várni, hogy a Bears a legnagyobb hiányposztjára is húzzon egy játékos. Kylie Fitts outside linebacker poszton fog majd szerephez jutni, ott, ahol Leonard Floyd mellett nincs nagyon olyan játékos, aki a jövőben is komoly fenyegetést jelentsen. Nagyon jó Combine-t futott, ideálisak a méretei, erőszakos, kőkemény játékos, akit sajnos sérülések hátráltattak, de van benne elképzelés és potenciál, hogy jó edge rusher lehessen. Én mindenképp azt gondolom, hogy a Bears aktív rosterének tagja lesz 2018-ban.
7/224 Javon Wims WR Georgia
Jól keretbe foglalta a draftját a Chicago, hiszen az első körben és az utolsóban is Georgia játékost hoztak. Az előbbi nyilván nagyobb tehetség, de Wimstől se vegyük el az érdemeket, hiszen az utóbbi években neki is komoly megmozdulásai, játékai voltak. Benne valószínűleg nagy potenciált láthat a stáb, nem feltétlen a képzettséget, hiszen nincs nagy múltja a fociban, ami komoly hátrányt jelenthet. Ha meg-megvillan a nyár során, akkor elképzelhető, hogy ő is marad az aktív keretben, de egyelőre ő nem több, mint practice squad játékos.
Értékelés: A+
A 2018-as NFL Draft egyik legjobb munkáját Ryan Pace-ék végezték, akik az első három pickjükkel tökéletesen kimaxolták ezt az eseményt. Három potenciális kezdő és nagyon jó értéken érkező tehetségek, ez jellemzi leginkább a front office idei draft tevékenységét. Nekem egy kivétellel mindegyik pick tetszik, nagyon szép jövő látok Chicagóban, akik komoly erősítéseket eszközöltek, hogy a jövőben fel tudják venni a versenyt a bombaerősnek számító csoport másik három tagjával.
Legfrissebb cikkeink
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Chase Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
Legutóbbi hozzászólások
- FaragoT on Chase Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- bjeela on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
Nekem is tetszik a Bears offseasonje eddig, én tényleg egy meglepetés egész jó teljesítményt várok tőlük idén.
Főleg, hogy az újonc edző az álmoskönyv szerint elég jó ómen. :D
“Reméljük, hogy Iyiegbuniwe nem fog rostert” – tette közzé szakmai állásfoglalását a Tévékommentátorok Érdekvédelmi Szervezete
Nem akarom lehűteni nagyon a macik kedélyeit, de…
– Abban a csoportban ahol Rodgers, Stafford és most már Cousins dobálja a bőrt, a hosszú távú eredményesség szempontjából szerintem a legfontosabb egy elit védelem felépítése és szinten tartása. Elsősorban passz ellen (lásd Vikings rebuild Zimmerrel). A macik védelme jónak vagy már talán nagyon jónak mondható volt tavaly, amit simán lehetett volna fejleszteni. Balentin szerint a legfontosabb hiányposzt a passzsiettető volt, az NFL honlapja szerint pedig még szüksége lett volna CB-re és DL-re is a csapatnak. Ehhez képest a secondaryba nem húztak játékost, a védőfalba az 5. körben választottak, a legfontosabb tartott hiányposztra pedig a 6. körben húztak be valakit. Ezek alapján ez a draft nálam biztosan nem A+, hanem legfeljebb A-. Tényleg nagyon jónak tűnő játékosokat hoztak (bár szerintem a WR húzás 2. körben elég nagy luxus volt azok után, hogy elköltöttek erre a posztra egy valag pénzt az FA piacon) csak éppen nem oda, ahova a leginkább kellett volna az erősítés. “Rendszerhiba!”
Ami pedig az egész offseason-t és a Bears idei évi várható szezonját illeti:
– Az első pick-nél azt a kezdést, hogy a Bears-nél ne lenne irányító kérdés elég érdekesnek tartom. Szerintem igen is van, csak legfeljebb nem akarnak tudomást venni róla. Bár mindenki nagy tehetségnek tartja Trubisky-t, és “hatalmas” potenciált lát benne, azért az első éves főbb statisztikai mutatói nem ezt erősítik meg. Én egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy évek múlva nem fogják nagyon bánni azt, hogy nem húzták ki Rosen-t vagy nem erőlködtek kicsit Allen-ért.
A támadó oldalon gyakorlatilag mindent arra tettek fel, hogy egy tavaly draftolt, és az első szezonjában katasztrofális, még egy közepes csereirányítótól is elfogadhatatlan számokat hozó játékos mit fog tudni kihozni magából. Nem mondom, benne lehet ebben egy már csoda számba menő hatalmas javulás (minden területen 50-100%-ot kellene fejlődnie egy év alatt), ami azt jelentené, hogy a Chicago egy 8-8 körüli mérleggel meglephetne mindenkit (elsősorban a csoportellenfeleit), de ugyanakkor benne van az is, hogy jön a sokkal gyakoribb újonc év utáni visszaesés (innen??? hova???), és akkor az 1/1 elérése sem lehetetlen.
Az egyetlen dolog, amibe szurkolóként kapaszkodni tudnék az új főedző személye. Hátha… De azért nem lennék ettől a holtszezontól eldőlve, és nem valami bizakodóan várnám a most következő szezont sem.
Trubisky (és a számai) védelmében: borzasztó játékosok vették körül támadóoldalon és borzasztóan gyenge és kiismerhető volt a szisztéma is.
A számai nagyon nem mondják el, hogy Trubisky hogy játszott, azt pedig még kevésbé, hogy a mutatott játéka alapján mi rejlik benne. Én nagyon jó szezont várok tőle 2018ban
A Bearstől pedig egyébként középmezőnyt, ebben a csoportban baromi nehéz dolguk van, de szerintem a Lionsszel reálisan küzdhetnek a 3. helyért és 6-8 győzelem sztem bennük lehet
Mindig ezt válaszoljátok! :D Már-már kezdem én is elhinni. :D :D :D Glennon szar volt, aztán mire beállították Mitchell-t, addigra a csapat romlott el. :) Hát ez pech…
A viccet félre téve. Azzal magam is egyetértek, hogy a tavalyi játéka alapján még nem lehet teljesen leírni. Egyszerűen annyira nem vállalt kockázatot, vagy nem engedték neki ezt nem tudom, hogy igazából meg sem mutathatta, hogy mit tud. Ennek tükrében azért néhány mutató még inkább óvatosságra intő egyébként (pl.: labdavesztések / szerzett TD-k aránya). Ezért írtam magam is azt, hogy az új edzőben és az általa kialakított új szisztémában még lehet bízni talán.
De azért nem lehet szó nélkül elmenni a mellett, hogy egészen más lenne mondjuk ennek a Bears-nek a potenciálja jelenleg, ha tavalyelőtt Mitch helyett mondjuk Watson-t választották volna ki. Konkrétan akkor PO esélyekről beszélgetnénk még ebben a csoportban is, ami egészen más kávéház.
Te nagyon nem vágod ezt az nfl. Főleg ,hogy mit jelent az ,hogy piac és edzői stáb.
Kérlek taníts!
Kár beléd
Nagy tudású mesterhez való érvelés!
Aztán majd november közepén, amikor 2-6-os mérleggel álltok majd bömbizzél csak nyugodtan, hogy a neheze még hátra van.
Nem erről szól ,hogy mennyire jó a csapat hanem, hogy ki tudod jelenteni ha Watsont húzták volna akkor már playoff lenne. Meg mekkora szarok, hogy nem pass rushert hoztak, mikor a piacon 0 kezdő szintű pass rusher volt a drafton meg csak Chubb számítana áttörésnek. Fölösleges egy középszintű rushert hozni csak azért mert need. Ellenben ha azon az helyen sokkal jobb értékben van bármi más tehetségesebb játékos. Tavaly sem volt jobb pass rush, miután Floyd végig sérült volt McPhee hol játszott hol nem. Nem éri meg erre az egy évre senkit túlfizetni mikor kövi drafton lesz 5-6 első körös rusher plusz nem azaz egy játékos választja el a Bearst a SB győzelemtől.
1.) Trubisky és Watson közötti “belépő” különbsége azt hiszem nem szorul magyarázatra. Egyébként nem azt írtam, hogy Watsonnal biztos PO részvétel lenne, hanem esély nyílna a bejutásra. Trubiskyval erre semmi esélyt nem látok sem most, sem később.
2.) Ez a mostani Chicago meglátásom szerint jobb csapat, mint ahogy évek óta szerepel. Csak nagyon hiányzik nektek egy jó irányító és egy jó edző. Jó edzőt lehet már találtatok is. Jó vagy legalább egy erős közepes (legalább Cutler szintű) irányítót pedig mikor szerezhettetek volna, ha nem most…
3.) A nem létező vagy gyenge pass rush-t egy középszintű játékos is tudja erősíteni. Mit akartok a csoportban ilyen irányítók ellen, ha nem tudtok rájuk nyomást helyezni?
4.) Egyébként megjegyzem, hogy New Orleansban nem úgy gondolták, hogy nem volt értelmes pass rusher Chubb-on kívül. Nektek még csak cserélni sem kellett volna Davenportért.
5.) Egyébként ahhoz képest, hogy fölösleges, csak húztatok a 6. körben egy játékost a posztra. Igaz ott már valóban nem erősítést jelentő játékosok vannak, az is csoda (vagy inkább a csapatrész hiányossága lesz), ha a keretben marad.
6.) És ha már szóba hoztad. Mennyivel értelmesebb egy középszintű WR-t hozni a 2. kör közepén (még fel is cseréltetek érte) amikor az a poszt egyáltalán nem volt need? Azért erősítést jelentő vagy legalább mélységet adó pass rusherek még ott is találhatóak lettek volna.
7.) Nyilván nem egy játékoson múlik a dolog, de én több hiányposztot is felsoroltam, ahova egyáltalán nem érkezett sem erősítés, sem mélyítés. Ha pedig a lukakat most nem foltozod be, akkor azokat nyilván jövőre kell majd. Csakhogy addigra lesz majd másik is ne aggódj. A jövő évi draftra még nagyon korai előre gondolni, addigra könnyen meglehet, hogy már nem is a pass rush lesz a legfontosabb hiányposzt, hanem kiderül, hogy mégis van irányító kérdés Chicagoban….
Az valóban elképesztően furcsa “stratégia” hogy egy ilyen csoportban nem adtakel mindent életképes passz siettető játékosokért. Vajon mi lehet a plan Stafford, Rodgers és Cousins ellen? Hátha nem dobják oda? Trubisky-ben meg egyelőre csak azért lehet “hinni” mert egy új edző talán olyat beGoffoltatja őt is.