A Titans egy nagyon agresszív drafton van túl, ahol az amúgy is kevés választási jogukat még kevesebbre cserélték el annak érdekében, hogy a lehető legjobb játékosokat húzhassák ki. Ezen felül pedig kiválasztották az új Tom Bradyt.
1/22 Rashaan Evans LB Alabama
Az idei drafton négy olyan linebacker volt, akit azonnal berakhattál a kezdőbe és mind a 3 downon pályán tud majd lenni. Miután Smith, Edmunds és Vander Esch is kiment, egyedül Evans marad a nagy négyesből. A Titans pedig nem kockáztatta meg, hogy a Patriots elvigye, így felcseréltek három helyet (egy negyedik kört feladva és egy hatodik kört kapva), hogy bebiztosítsák maguknak az Alabama korábbi linebackerét. Nagyon tetszik ez az agresszivitás, ami jellemző volt egyébként az egész draftjukra.
Nagy need volt a belső linebacker Avery Williamson távozásával, a Titans pedig bebiztosította magának a még nagy fejlődési potenciállal bíró Evanst, aki Mike Vrabel kezei alatt kivirágozhat.
2/41 Harold Landry EDGE Boston College
Én alapvetően az átlagnál kevésbé szerettem Landryt, de ez itt a második körben hatalmas steal. A Titans nem bírta nézni a csúszását, folytatták agresszív mentalitásukat és 16 helyet mozogtak fel, feláldozva egy harmadik körös picket. Landry tökéletesen illeszkedik a 3-4-es rendszerbe, talán ő volt a legjobb “pure pass rusher” az idei classban, sebességből és hajlékonyságból jeles.
Viszont vannak kérdőjelek vele kapcsolatban. Egyrészt sérülés miatt csúszott kicsit, de egyébként sem elég erős és a tapasztaltabb, nagyobb tackle-ök ellen elveszhet a profik közt, illetve én egy nagyon egydimenziós játékosnak tartom őt, habár az kétségtelen, hogy azt az egy dimenziót nagyon jól tudja. Én az első körben mockoltam őt a Titanshez, meg egyébként is első körös prospect, szóval nagyon jó értéket képvisel, még ha fel is kellett adni egy harmadik kört érte.
5/152 Dane Cruikshank DB Arizona
Ismét cserét a Titans, 10 helyet mozogtak fel és ezért a 7/215-öt adták fel. Cruikshank a class egyik legatletikusabb defensive backje, nagyon jó mérete, sebessége és robbanékonysága van, minden valószínűség szerint safetyként számol majd vele a Titans (habár egyetemen corner volt). A speciális egységben biztos egyből lesz haszna, plusz harmadik safetyként, főleg a boxban lehet majd játszatni a jövőben.
6/199Tom BradyLuke Falk QB Washington State
A Titans annyira a Patriotsra akar hasonlítani, hogy pontosan ugyanazzal a pickkel, mint amivel a Pats annak idején kiválasztotta Tom Bradyt, a Titans most kivitte azt az irányítót ebben a classban, aki a legjobban hasonlíthat Bradyre. Ráadásul Falk megrögzött fanja is az élő legendának, olyannyira, hogy a TB12 módszert is követi, TB12 sapkában mászkált a kampuszon és mindig csak Bradyről beszélt.
Tényleg rengeteg hasonlóságot lehet felfedezni kettejük közt, és nem csak a pályán kívül, hanem játékstílusban is. Falk nem egy jó atléta és nincs is túl erős karja, de pont ugyanezt mondták Bradyről is 2000-ben. Ellenben pontos, jól vezeti az elkapóit, emellett pedig a scoutok ódákat zengtek Falk intelligenciájáról, egy zseni a srác elvileg és az edzők már arról beszéltek, hogy túl sokat néz meccsfelvételeket. Szóval ha valakiből lehet az idei 5-7. körös QB-k közül egy új Brady, akkor az épp Luke Falk, még ha nyilván nem is mondom azt, hogy ő lesz a következő Tom Brady, de egy jó csereirányító mindenképp van benne.
Összességében
Nekem nagyon tetszett a Titans draftja, tetszik az agresszivitás, hogy felmentek azokért a játékosokért, akik nekik kellettek, akik kiválóan illeszkednek a rendszerükbe és még hiányposztra is érkeztek. Az első két pickjük kvázi tökéletes nálam, ezt pedig a harmadik napon nehéz is lenne lerontani, ráadásul az új Tom Brady pick is kifejezetten tetszik. Látszik, hogy Jon Robinson a minőségre ment rá a mennyiség helyett, ami egy playoff-csapattól nem rossz elgondolás, habár azt tegyük hozzá, hogy nem 2 lyuk volt ezen a Titans rosteren, szóval elfért volna még 1-2 jó játékos.
Értékelés: A
Legfrissebb cikkeink
- Hűtőházban készültek a Saints irányítói a Green Bay-i hidegre
- Myles Garrett a valaha volt legfiatalabb százados!
- Brock Bowers már 1000 yard felett, ezen a héten meglehet a rekord is
- A szezon eleje óta törött kézzel játszik Josh Allen
- Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- A Rams tovább menetel, megszakadt a Bills sorozata, a Lions kiütötte a Bearst
- Penix bemutatkozott, a Raiders bukta az 1/1-et, simán nyert a Bengals és a Colts
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
Ez egy jól sikerült cikk, köszi Dani!
én azt nem teljesen értem, hogy gimiből miért egy air raid off ba megy egy Qb.. mondjuk ha nincs más ajánlata akkor értem, de nekik pont az lenne a lényeg, hogy egy pro közeli sémát használó egyetemen tanuljanak sztem
Mondjuk Mahomes is azt nyomta, még ha nem is végig. Nem teljesen lehetetlen az átállás, de nehezebb za tény.
persze, nem lehetetlen, csak egyrészt lemarad(hat) nem tanul annyit, másrészt meg nem tudja megmutatni a pro ready képességeit, így logikus lenne, egy olyan egyetemre menni, ahol ezt kidomboríthatják, pl Allen esetében is mindig kiemelték, hogy NFL szerű sémában játszott
Amerikában egy egyetemi év nagyon drága (átszámítva általában több millió forint). Nincs, vagy nagyon minimális és nehezen hozzáférhető az állami ösztöndíj. Így aki nem gazdag (ottani mértékkel mérve, nem magyarral) az nem válogathat, ahova kap ösztöndíjat oda megy tanulni, mert így több tíz milliót (forintban) spórolhat magának vagy a családjának. Mert az egyetemi sportösztöndíj a legtöbb játékos esetében nem arról szól, hogy belépőhöz jut a profik közé, hanem arról, hogy szerez egy piacképes diplomát, amivel utána is elég jó eséllyel tud már boldogulni az ottani életben. Hatalmas lehetőség ez ám ott, ahol semmi sincs ingyen…
” Mert az egyetemi sportösztöndíj a legtöbb játékos esetében nem arról szól, hogy belépőhöz jut a profik közé, hanem arról, hogy szerez egy piacképes diplomát, “-azért az elsőligás egyetemi csapatoknál egy durva 50% a lediplomázók aránya.
Ezt azért tudtam magamtól is, de köszi… Félreértettél.. nem az alacsonyan rangsoroltakról beszélek, hanem a 3-4-5 csillagos tehetségekről, akiknek többnyire 5-10-20 egyetem ajánl ösztöndíjjat..
De sztem oda is írtam, hogy ‘ha nem volt más ajánlat, akkor megértem’….
A kérdés jogos, nem hiszem, hogy van meggyőző válasz (nekem biztos nincs :)), inkább csak közhelyek. Nyilván egy csomó mindent mérlegelniük kellene, amikor meghozzák ezt a döntést, nem csak azt, hogy mennyire NFL-közeli a szisztéma. Persze hogy ezt megteszik-e, ki tudja, milliófajta élethelyzet, habitus befolyásolja. És mondjuk már a három csillag is azt jelenti, hogy egyrészt nagyon jó vagy, másrészt ha “csak” tartod ezt a szintet a többiekhez viszonyítva, akkor nem lesz belőled NFL-játékos.
Amúgy ráadásul Falk walk-on volt ;)
akkor értem :) nem néztem utána, hogy voltak e / milyen ajánlatai voltak :)