AFC szombatot láthattunk a 15. fordulóban, és mindkét találkozónak köze volt a rájátszáshoz. A Texans a csoportelsőségért utazott a már kvázi tét nélkül játszó Jetshez, míg a Browns és a Broncos az életben maradásért meccselt egymással.
Houston Texans @ New York Jets 29 – 22
Bár a Jets számára csak a tisztes helytállás maradt a szezon hátralévő részére, majdnem megtréfálták konferencia-riválisukat. A Texans nem élete meccsét játszotta, de klasszisaik megvillanásai eldöntötték a meccset. O’Brienék így megkönnyebbülve várják a vasárnapot, ahol a Colts és a Titans esetleges vereségével bebiztosíthatják a csoportgyőzelmüket.
Sam Darnold, a franchise QB
Az már a meccs legelején látszott, hogy a Jets a középső futásokat elengedheti. A Texans védelme két negatív yardos szereléssel, majd egy sackkel üdvözölte a hazai támadókat, és a futójáték szempontjából ez a sorminta a későbbiekben is állandósult. Isaiah Crowell sérülése miatt Elijah McGuire és Trent Cannon vállára hárult a futójáték biztosítása, de egy-egy 5+ yardos futást leszámítva csak a rövid szituációs játékokat tudták hozni. Így a Jets győzelmi esélyei az újonc Sam Darnoldon múltak, és felnőtt a feladathoz.
Sokszor volt nyomás alatt, de zseben kívül és zsebben is helytállt, pedig kezdő jobboldali tackle-je a meccs nagyobb részében nem állhatott szolgálatára. Olyan dobásai voltak, amik abszolút NFL szintű átadások, és nagyon ritkán kellett teljesen üres célponthoz passzolnia. Lábon sem remegett meg, több first downt is ő biztosított a futásaival, néha pedig Mahomest is megidézte egy-egy megoldásával. Személy szerint nagyon kritikusan ítéltem meg a draft előtt, de egyre inkább kezd meggyőzni a tévedésemről. Ha sikerül egy jó offseason erősítés New Yorkban (pénz lesz hozzá bőven), és Darnold köré épkézláb játékosokat tudnak majd beépíteni, akkor már jövőre is nagy fejlődés állhat be a Jetsnél.
A keretek közti különbség döntött
A Texans bebizonyította, hogy egyszerű játék ez a foci: legyen mindhárom csapategységedben egy klasszis, és kész a siker. Will Fuller és Keke Coutee hiányában sem volt egyszerű dolga Watsonnak, ráadásul a meccs elején Lamar Miller is kidőlt – és vele együtt a futójáték is. Ugyan most nem kellett a harmadik számú irányítónak is felállnia WR-nek, de annál azért kreatívabb is lehetne a gameplan, hogy Hopkinsnak dobni minden-egyes-labdát. Egy feladata lett volna a Jetsnek, de azt sem tudták megoldani a liga – szerintem – legjobb elkapója ellen. 10 elkapás, 170 yard, 2 TD, kell még magyarázni bármit is? Ha ő nem lett volna, vélhetően hatalmas zakó lett volna a vége, mivel Watsont agyba-főbe verték a védők.
Védőoldalon J.J. Watt volt az X-faktor, aki 2,5 sackkel, 2 negatív yardos szereléssel és egy kierőszakolt fumble-lel zárta a meccset, gyakorlatilag a szó szoros értelmében, hiszen az ő és Clowney együttes sackje adta meg a mattot. A special teamben pedig a kicker Ka’imi Fairbairn munkájára lehetnek büszkék, hibátlan napot zárt 5/5 mezőnygóllal (köztük egy 53 és egy 49 yardossal) és 2/2 extraponttal.
Cleveland Browns @ Denver Broncos 17 – 16
A védelmek határozták meg a meccs alakulását a rájátszásért folyó harcban, hiszen az első félidőben mindkét egység kivette a futást az ellenfél playbookjából. Ennek következtében az döntött, hogy az irányítók milyen performansszal lepik meg a másikat, és ellentétes utat jártak be a felek. Ám nem ez döntött, hanem két edzői döntés, ami sokáig téma lesz még, az egyszer biztos.
Keenum vs Mayfield
Ahogy írtam, a futójáték hiányában csak a passzokra lehetett számítani a pontszerzés reményében, de mindketten máshogy akarták kihasználni – hasonló sikerességgel. Mayfielddel eljátszatták az Aaron Rodgers-szindrómát, indokolatlanul erőltették a nagy játékokat ahelyett, hogy a rövid passzokra mentek volna rá egy Jarvis Landry – Duke Johnson – David Njoku felhozatallal. Nem csoda, hogy Mayfield borzasztó pontatlan volt a félidőben, noha a vezetést egy Perrimannek kiosztott hosszú passzal szerezték meg. Keenum hasonlóan pontatlan volt hosszú labdáknál (2 INT), de Josephék inkább a rövid passzokban bíztak, ám ez meg az előrehaladást gátolta a futójáték hiányában.
A fordulást követően a Browns jóval okosabban játszott, egy 9 perces drive-val nyitottak, de mit sem ért, hiszen labdavesztés lett a vége. Viszont amíg Nick Chubb egyre inkább beindult, addig a túloldalon Lindsayt nem erőltették – nem is volt különösebb értelme, hiszen több negatív yardos futásuk volt, mint pozitív. A védelmeken továbbra sem múlt semmi, noha a Broncos CB sora eléggé megcsappant a meccs végére Jamar Taylor kiállításával és Bradley Roby sérülésével.
Edzői döntések
Mindkét csapatnak akadt kulcsfontosságú döntése a meccs legvégén, amiről valószínűleg még sokáig fogunk beszélni. Először Josephet lehet kérdőre vonni, aki 17-13-as hátrányban állt komoly dilemma előtt. 4:39-cel a vége előtt, negyedik kísérlet 1 yardért, a Browns 6 yardosánál választhatott a mezőnygól – ezzel a hátrány vállalása, de a viszonylag sok idő miatt, valamint a védelmében bízva a gyors labdaváltás reményében – és a negyedik kísérletes támadójáték között – ami ha nem jön össze, akkor legalább hátul kezdheti meg támadását a Browns. Joseph a mezőnygól mellett döntött, ami annak tükrében volt fura, hogy nem sokkal előtte nyeltek be egy 9+ perces drive-ot, a Brownsak fele ennyit kellett volna égetnie az órából a győzelemért. Ráadásul ott volt a CB-probléma is, ami megint csak a Browns esélyeinek kedvezett.
Természetesen annak rendje és módja szerint az addig összesen 41 yardot szerző Chubb egy futásból csinált 40 yardot, és máris lőtávolba került a Browns. Eljutottak a Broncos 10 yardosáig, ahol rájuk is egy negyedik kísérlet várt, ugyanúgy egy yardot kellett volna megtenni. Ha a rúgást választják, és az bemegy, akkor a Broncosnak csak TD-vel lett volna esélye nyerni, 1:53-mal a vége előtt, egy időkéréssel, mikor Keenum egész meccsen nem tudott hosszú passzt dobni gyakorlatilag. Williams viszont megpróbálta megszerezni azt az egy yardot, sikertelenül, így a Broncosnak volt majdnem két perce eljutni mezőnygól távolságba a győzelemért. Végül csak a félpályáig jutottak el, aminek a végén 4th & 10-re az élete meccsét játszó Jabrill Peppers sackje bebiztosította a vendéggyőzelmet.
Utólag persze mindenki okosabb, de érzésem szerint mindkét esetben rosszul döntöttek a mesterek, de végül a Browns örülhetett.
Legfrissebb cikkeink
- Triple Coverage #573 – A 16. forduló összefoglalója
- Brock Bowers és Malik Nabers is megdöntheti Puka Nacua rekordját
- A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Hűtőházban készültek a Saints irányítói a Green Bay-i hidegre
- Myles Garrett a valaha volt legfiatalabb százados!
- Brock Bowers már 1000 yard felett, ezen a héten meglehet a rekord is
- A szezon eleje óta törött kézzel játszik Josh Allen
- Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- A Rams tovább menetel, megszakadt a Bills sorozata, a Lions kiütötte a Bearst
- Penix bemutatkozott, a Raiders bukta az 1/1-et, simán nyert a Bengals és a Colts
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Csakeztne on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Ragi on Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Cseh Tibor on Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
Tökös döntés volt ez a végén a Brownstól, mert ha ott megcsinálják a 4th&1-t, azzal lényegében lezárják a meccset. Az más kérdés, hogy a Broncos védőfal ellen lehet, hogy nem egy belső futást kellett volna hívni… Mindenesetre ez kicsit ilyen “mindent vagy semmit” döntés volt, és nekem ez az újjáalakuló Browns ezektől a döntésektől is tűnik egy kimondottan izgalmas csapatnak.
Ez a tökös döntés néha már a könyökömön jön ki. Mondjuk először is meg kell említeni, hogy a Brownsnak megvolt a first down, egész végig igen erős hazai pálya volt a Denvernek, ez most a központtól is durva volt. Lehet, hogy egy inch hiányzott, de nem egy yard, az egészen biztos. Sorsdöntő szituban botrányos döntés.
Ok, ha már nekimegyünk, miért kellett időt kérni, ráadásul pont akkor, amikor sikerült beugratni a Denver védőit lesre? Gondolnánk elő kellett húzni a tuti playt, amivel most aztán meglesz. Ez a csoda játék, egy középre futás volt, amit persze simán állítottak meg. Lehet, hogy tökös volt, de szerintem annyira nulla, hogy ezt még Hue se tudta volna alulmúlni. Én mindezt a meccs végi bénázást úgy láttam, hogy a Browns, a Hue féle hagyományok szellemében nagyon erős kísérletet tett arra, hogy elveszítse a meccset, de a másik edzőnek sikerült ezt a kihívást visszaverni, hasonlóan reménytelen hívásokkal.