A negyedik hét nyitányaként a Philadelphia Eagles utazik a Green Bay Packershöz a Lambeau Fieldre. A sasoknak nagyon fontos lenne a győzelem az utóbbi két heti blama után, a Packers pedig tovább építené veretlen mutatóját a 2019-es szezonban.
Mivel szerkesztőségi háborúról van szó, így chesterrel megfeleztük a beharangozót, és arra próbáltunk mindketten választ adni, hogy mik a gyenge pontjai kedvenc csapatainknak.
Hol lehet megfogni a Packerst?
Bár eddig minden találkozóját behúzta a Packers, mégsem gondolnánk azt, hogy verhetetlen csapat benyomását kelti. Akadnak ugyanis nem várt gyenge pontok a keretben és a pályán egyaránt, főleg a támadósorban. Bizony, nem sokan hitték volna, hogy ha a Packers gyengeségeit keressük, akkor először Rodgersékben találunk hibát, de ez is eljött.
Kezdjük az alapokkal: a támadósor szemmel láthatóan nem állt még össze az új edzőpáros, Matt LaFleur és Nathaniel Hackett szája íze szerint. Látni már arra utaló jeleket, hogy mit szeretnének játszatni, de ennek még idő kell, még akkor is, ha Rodgers van a center mögött. LaFleur is a Shanahan-McVay iskolát járta végig, ami egy kíméletlen rendszeren, és nem a játékosok erősségein alapul. Az látszik, hogy ezt próbálja a Packers offense-be is átültetni, aminek előnye lehet, hogy kvázi bárki kaphat labdát, és csinálhat meg játékokat. Csakhogy ez még kiforratlan Green Bayben, így könnyedén adhat egy fókuszpontot az Eagles védelmének.
Mivel kevés a skill pozíciós aduász, aki Rodgers rendelkezésére állhat, így ha a Davante Adams – Marquez Valdes-Scantling duót sikerül limitálni, akkor könnyen kihúzható a Packers méregfoga. A Broncos ellen láthattuk, hogy ment 50+ yardos passz a fullbacknek, rengeteg dupla tight endes felállást is alkalmaznak LaFleurék, ahol nem Jimmy Graham, hanem mondjuk a nála sokkal ismeretlenebb névnek számító Robert Tonyan kapja a labdákat. Azért na, erre nem feltétlen lehet bazírozni egy sikeres támadósort, hiszen ezen játékosok képességei kiütközhetnek éles szituációban.
Utóbbi igazán fontos, hiszen Rodgers még nem volt éles helyzetben 2019-ben. Az idei szezonban mindössze 13 percet játszott hátrányban a Packers, de ez is mindössze 3 pontnyi differencia volt – a nyitómeccs első negyedében. LaFleur taktikája egyelőre arra jó, hogy a vezetés birtokában az óra nagy részét kontrollálja (amiben a védelemnek óriási szerepe van), és egyelőre nem láttuk milyen az, amikor kimozgatják ebből a kényelmi állapotból. Ahogy az sem feltétlen a hazai sikernek kedvez, hogy David Bakhtiari karrierje egyik leggyengébb teljesítményét produkálja – persze nem kell egyből rosszra gondolni. 9 nyomást engedett idén, ami még mindig vállalható kategória, de tavaly a teljes alapszakaszban volt róla 25 nyomásgyakorlás. Újonc idényében 43-szor jött róla nyomás, ebben a tempóban ez könnyen megdőlhet 2019-ben.
Az ihletett formában játszó védelemre nem lehet panasz, ugyanakkor pont az Eagles rendelkezik azzal, ami ellen Mike Pettine eddig képtelen volt mit kezdeni: ha a futónak passzolnak. Mivel Blake Martinezen kívül nincs értékelhető linebacker a csapatban, ezért sokszor egy DB áll fel a linebacker sorba, ami az esetek nagy százalékában nem hátrány, ám a tavalyi Gurley-show óta már az ellenfeleknek is leesett, hogy itt bizony lehet fogást találni. Főleg, ha az ellenfél keretében egy Darren Sproles vagy egy Miles Sanders várja a passzokat, mindketten képesek hülyét csinálni bármelyik védőből.
Hol lehet megfogni az Eaglest?
Könnyebb kérdés talán jelenleg az, hogy hol nem? A safety-duó jó, és Wentz is jól játszik a Falcons elleni első félidőt leszámítva. Ezen kívül nem sok jó teljesítményt láttunk a csapattól az első három forduló során.
Kezdjük a támadókkal. Egyrészt nevetséges, hogy több, mint egy éve lassan kezd a gárda. Tavaly 2,6 pontot átlagolt a csapat az első negyedekben, idén az első két körben 0 pontot sikerült hozni – a Lions elleni 10 ponttal sikerült kicsit kozmetikázni. Hogy ez mire vezethető vissza, az jó kérdés, de a jelek szerint nem sikerül előre jó gameplant összeraknia Pedersonnak – bár azt tegyük hozzá, hogy a Falcons ellen egyből megsérült három kezdő skill player és nem lehetett 12 personnelben játszani, de ez nem menti fel a bő egy évnyi szenvedés alól. A sok pozitív tulajdonsága – agresszivitás, negyedik kísérletek, kreatív kétpontosok, meccs közbeni változtatások – mellett ezt mindenképp fel lehet róni az Eagles főedzőjének számlájára. A Packers nagyon jól kezdett mindhárom meccsén idén, így most is az várható, hogy az Eaglesnek hátrányból kell játszani a második negyedtől.
A holtszezonban a liga legjobb támadófalának gondolt Eagles OL sem dominál egyáltalán, egy korrekt szintet hoz csak az egység, a bal guard Seumalo pedig kifejezetten pocsék. Ez pedig nagyon rossz előjel a kiváló Packers védőfallal és passzsiettetőkkel szemben. A futók sem parádéznak, kifejezetten az újonc Miles Sanders, aki fumble-problémákkal is küzd és túl sokat hezitál a fal mögött. De persze Howard sem tesz hozzá semmit a játékhoz. És akkor elérkeztünk az elkapókhoz *hányós emoji*.
Jeffery úgy tűnik lesz már a meccsen, ami rendkívül jó hír, kérdés, milyen állapotban, illetve hogy az egészen kiváló Jaire Alexander ellen mire megy. De az előző két meccsen látott WR-szekció kritikán aluli volt. Csak a Lions ellen hét labdát ejtettek el a játékosok (oké, ebből volt Howardnak és Goedertnek is), és ha egyetlen drop sem lett volna az utóbbi két meccsen, akkor 3-0 lenne a csapat mérlege (Agholor a Falcons ellen, JJAW a Lions ellen). De volt, rengeteg. Wentznek négy olyan Big Time Throwja van már a szezonban, amit elejtettek az elkapói – senkinek nincs kettőnél több a ligában. És ezek csak a BTT-k.
Na, és a védőkről még nem is írtam. A liga egyik, ha nem a legjobbjának gondolt védőfal semmit sem mutat. Oké, kiesett Malik Jackson és Tim Jernigan, de három kezdő még mindig a helyén van, és nem látunk semmit Coxtól, Grahamtől és Barnettől. Cox konkrétan Aaron Donaldon kívül magasan a liga legjobb belső védőfalembere volt tavaly, de három meccs alatt ennek nyomát sem látjuk. A cornerbackektől sem kapunk jó játékot, de legalább tőlük nem is vártuk, szóval a csalódást itt elkerültük. Ellenben Rodgersék könnyen szétpasszolhatják a secondaryt Adamsszel karöltve, főleg hogy ARod egyébként is csak a szélre passzol, középre nem.
És azért is szétpasszolhatja a védelmet Rodgers, mert Jim Schwartz nagyon “okosan” a futás megállítására rendezkedik be. Teletölti a boxot, hogy ha majd megállítja a futást, akkor ráeresztheti a pass rusht az irányítóra. Ez remekül működött a Super Bowl run során, de jelenleg sem a futást nem sikerült nullára redukálni, se nem félelmetes a pass rush. Jó kombináció a taktikához. Így pedig jönnek a blitzek, amik Matt Ryant lehet megzavarták párszor, de Rodgerst kevésbé fogják. Szóval halálra van ítélve az egész.
És mindennek a tetejébe sikerült egy kickoff return TD-t is engedni a Lionsnek múlt héten.
Szóval hol lehet megfogni az Eaglest? Jelenleg és az eddig látottak alapján kvázi mindenhol.
Ki mit vár?
A szerkesztőség többségében a rövid héten hazai pályán játszó Packers győzelmét várja, 10-3 arányban.
Legfrissebb cikkeink
- Kriminálisan rossz a Bengals védelme
- A liga egyik legjobb elkapója hamarosan visszatérhet
- 2025-ben is az irányítók fogják uralni a piacot
- Hosszabbított futójával a Panthers
- Még félelmetesebb lesz a Rams offense: két kezdő támadófalemberük is visszatér
- A meccs végi térdelés miatt nem állított fel NFL-rekordot a Ravens
- Ja’Marr Chase-re nincsenek szavak
- Zseniális, őrült, kiélezett meccsen egy kétpontos döntött a Ravens javára a Bengals ellen
- A cserék után idén 5 játékos is 18 meccset játszhat az alapszakaszban
- Egyre biztosabb, hogy McCaffrey visszatér a héten, viszont Trevor Lawrence kihagyhatja a fordulót
- MVP és további díjfigyelő a szezon felénél
- Jó kis Ravens-Bengals rangadóval indul a hét
- Bryce Young marad a Panthers kezdőjében
- A forduló legjobbja címet ért a szezon két legzseniálisabb megmozdulása
- Preston Smith kérte az elcserélését a Packerstől
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Hosszabbított futójával a Panthers
- atis123juve on Ja’Marr Chase-re nincsenek szavak
- Fetyke on 2025-ben is az irányítók fogják uralni a piacot
- Csakeztne on Zseniális, őrült, kiélezett meccsen egy kétpontos döntött a Ravens javára a Bengals ellen
- Fetyke on 2025-ben is az irányítók fogják uralni a piacot
- AntalKovacs21 on 2025-ben is az irányítók fogják uralni a piacot
- chester on A cserék után idén 5 játékos is 18 meccset játszhat az alapszakaszban
- Kopi3.14 on A cserék után idén 5 játékos is 18 meccset játszhat az alapszakaszban
Mármint a negyedik hét nyitányaként. De lehet én számolok rosszul.
hja… az a győzelem már olyan rég volt, hogy dani azt még az előszezonhoz számolta (jav)
Nem tudom mi van a két évvel ezelőtti bajnokkal, de hihetetlenül formán kívül játszik szinte az egész csapat, amire szerintem nincs elfogadható magyarázat. Ahogyan azt a cikk felsorolta, szinte minden poszton verhetőnek tűnik jelenleg ez a csapat. Viszont, ha a játékosok nagy része magára talál végre, akkor ez nagyon hirtelen meg tud változni. Már csak az a kérdés, hogy ez még időben megtörténik e? A következő 5 hétben megy az Eagles a Packers, Vikings, Cowboys, Bills négyeshez. Megkockáztatom, hogy az elmúlt 3 fordulóban mutatott játékkal mindegyiket elveszti a csapat, és akkor már nem csak a csoportgyőzelemnek, hanem a PO álmoknak is búcsút lehet inteni. Szóval ébresztő!
A Packers már kicsit fogósabb kérdés. Pontosan azért, amit a cikkben is leírtatok, hogy nem tudni, hogy ebben a támadósorban csak ennyi van, vagy csak ennyit adnak ki magukból és ha kellene, akkor lenne még bennük tartalék. Én valahogy azt éreztem, hogy ha nagyon rá lennének kényszerítve, akkor a Vikings ellen tudnának váltani, hozzátéve, hogy ennek az utolsó negyedben már nagy kockázata van (elég egy hiba és megakad az drive). A sajtfejűek védelmét ugyanakkor szerintem máshol lehet(ne) megfogni. Szélső futás (ahogyan azt Cook megmutatta) és hosszú passzok (nem úgy, ahogyan azokat Cousins megdobta). Wentz pontosan tudja megdobni a 20+-os labdákat is, Pederson nem fél bátor játékokat hívni. Ha az elkapók végre nem droppolják a kulcspasszokat, és a sasok bátran támadnak, akkor ezt a Green Bay védelmet bizony nagyon is zavarba lehet hozni holnap este és akkor még meglepi is lehet. Minden más esetben sima hazai győzelmet várok.
A hosszú passzok is akkor, ha King felé mennek, mert ő bizonytalan. Alexander viszont szerintem nagoyn jó, ott nem élnének meg az említett passzok.
Denver meccset nem láttam, de tényleg bizonytalan King? Az ő parametereivel benne van az Int is az akár még jól megdobott passzokban is
Denver meccset én sem láttam, mert épp utaztam, de az előző meccseken, és az előző szezonban is sokszor megégették. Idén volt, hogy tiszta picket ejtett el, és a vikingek ellen az endzone-ban elkapott int-jében sem vagyok biztos, hogy a pálya más részén megítélték volna, mert a földet érés után kiperdült a kezéből.
Nem perdült ki. Egyértelműen látszott a lassításon, hogy megtartotta, és amikor már a földön volt, akkor némi fáziskéséssel egyszerűen elengedte (a hátsó kameraállásból látszott jól).
De, kiperdült. Amíg a földet elérte, addig tartotta stabilan, utána kiperdült. De mivel az endzone-ban volt, attól a pillanattól, hogy földet ért, véget is ért a játék.
Ugyanerről árulkodott egyébként a testbeszéd is, először nem is ünnepeltette magát, a társak adták vissza a kezébe a labdát, és onnantól kezdte ünnepelni magát.
Visszanéztem. Egyértelműen megvolt. Határa esett a labdával (a támadó is hozzáért, mert húzta a sisakját), majd miután pattant kettőt a hátán, felállás és fordulás közben elengedte a labdát. És már fordult ki a közönség felé. A társak közül volt aki bizonytalan volt.
Ok, ebben nem értünk egyet. Ezzel együtt sokkal bizonytalanabbnak érzem (gyengébbnek) pl Alexandernél. A mackók ellen pl egy tiszta pick esett ki a kezéből. Persze Tramon Williamsnél jobb azért.
Egyértelműen gyengébb. Kinget közepes szintűnek titulálnám (megítélésem szerint nem sokat fejlődött a draft óta), Alexander pedig tán már kimondhatóan elit.
Igen, ez true, de azért arra se lehet feltétlen egy tamadosort építeni, hogy majd a cb elejti a labdát 😅
A második meccs végén valóban tiszta INT volt. A hátán fekve egyértelműen birtokolta a labdát, vége volt a playnek, és utána egyszerűen elpörgette magától örömében a corner. Hidd el, próbáltam belekötni :), de az új szabályok alapján ebbe nem lehet, a pálya minden pontján tiszta elkapás és INT lett volna.
Neveket én nem ismerek :), de valóban, azt a CB-t kell támadni, aki Diggst fogta ellenünk. Illetve csak fogta volna, mert sokszor csak papíron volt ott, de Kirk nem tudta megdobni Steffon felé a labdákat. Egyébként ezt (is) nagyon jól észrevettétek (vagy csak Pettine), hogy minden áron Thielent kell kivenni a passzjátékból, mert Diggs-el nem olyan jó a kémiája Cousinsnak.
Szeritem van magyarázat. Frank Reich hiányát érzi meg a csapat. Főleg most lehet látni hogy a colts Luck nélkül sem egy elveszett csapat. Én már akkor nagyon sajnáltam hogy elvesztettük:/
Ez nem magyarázat például a védelem gyengélkedéseire. De igazából a ligaelit támadófalat sem hiszem, hogy csak ettől omlott volna össze. Így valóban én is egyre kevésbé hiszem el, hogy Wentz végig egészséges fog maradni…
A hosszu passzokhoz kellene desean jackson, aki még nem egeszseges. Mack Hollins sajnos nem egy felelmetes melysegi celpont :D
Vele valóban tök esélyesek is lehetnétek, de szerintem nélküle sem szabad feladni a hosszút. Agholor a Falcons ellen nagyon szépen megfutotta az útvonalakat, többször megverte az ellenfelét, te is említetted a meccs végi elejtett labdát (na azt kell elfelejteni).
Sajnos más esélyt nem látok arra, hogy nyerjetek ma este, mert a többit nagyon jól csinálja a Packers. :D
Ha ARod kap egy jó pszichológust, LaFleur egy cseppet enged a rendszerből, hadd lubickoljon egy kicsit ARod, akkor ez a Packs sajnos SB várományos. Így viszont még a PO is necces. A vikingek ajándékba adtak nekik egy győzelmet és ezt nem fogják megismételni. A Lions egészen foghatós legényke lett, a Medvék meg végre kezdenek felébredni a téli(vagymilyen) álmukból.
Overreaction Thursday.
Sajnos az írás mindkét felében nagyon sok igazság van, ami nem sok jóval kecsegtet péntek hajnalra egy elfogulatlan nézőt, az előzetesen gondosan bekarikázott rangadón. Nem tudom, hogy Wentz mennyire jó. Szemre valóban nem mozog rosszul a statjai már inkább közepesnek számítanak, de nem is ezt érzem a legfontosabbnak. Wentz vezetői képességei erősen kérdőjelesek, valahogy úgy érzem nem tudja társaiból – egyelőre – kihozni a legtöbbet. Úgy gondolom ez a három meccs, kicsit rosszabb játékkal de mind győztes lett volna, ha Foles irányít. Ez a nagy baj. A keret jó, az edzők jók, a csapat nem érkezik megfelelő állapotban a meccsekre, én ezzel magyarázom a gyenge kezdéseket. Lassan viszont nincs hová hátrálni, egy harapós Phillyt remélek az első perctől kezdve.
A Packersnél egyértelműen a tavalyi konfliktus remakejét látom. Csakhogy az elsőt mindig el lehet adni tragédiaként, a másodikat már leginkább csak hisztiként. Rodgers, főleg a vele szembeni elvárásokhoz mérten, elég rémesen játszik, frusztrált, kedvetlen benyomást kelt, szemlátomást nem érzi jól magát az új rendszerben (sem). Éppen ezért a remek mérleg ellenére, vannak kételyeim, hogy ez mennyire fog javulni. Inkább attól lehet tartani, ha becsúszik pár vereség, az ellentétek markánsabban a felszínre kerülhetnek, és elkezdődhet a tavalyi móka. Nyilván van olyan optimista szcenárió, hogy lassan összecsiszolódnak, és kialakul egy egészséges hangulat, és az O, élén Rodgers mesterrel ismét félelmetesen dübörög majd, ehhez azért mindenkinek engednie kellene kicsit. Súlyos kérdés, az eddigiek alapján, hogy vajon mindkét fél hajlandó lesz-e erre? Én még bízom ebben, de meggyőződve azért nem vagyok.
Szerintem lehet az Eagles világ legmélyebb csapata, de ha elveszted a csapat kezdőinek egy jelentős hányadát, akkor azt mindenki megérzi és ez általában látszik is. Még talán BB-nél is, bár az necces. Ezen felül a SB győzelemnél is látszott, hogy a félelmetes védőfal – egy-két megmozdulástól eltekintve – nem is olyan félelmetes(jó, ehhez kellett a Pecc), és ez a trend tavaly egy cseppet sem javult. Az erodálódás pedig úgy tűnik megállíthatatlan.
Az OL-t és az elkapókat valóban senki sem érti. És itt csatlakozom csak ezt ne gondolataihoz
(a rohadék, hát nem beelőzött vele?), hogy mintha a pszichés felkészítéssel lenne a baj. Wentznél is. Mintha elvesztették volna a motivációt, mintha elvesztették volna a vezérüket, esetleg a SB győzelem után már inkább Folest tekintették annak és most titokban van bennük némi bizonytalanság Wentz kapcsán, etc, etc… szóval dadog ott minden.ARod meg egyre inkább tűnik agresszív kismalacnak, szóval oda is elkelne egy pszichológus. Ebből még komoly gondok lehetnek.
Engem Packers szurkolóként érdekelne egy kispad kamera. Az látható, hogy Arod sokszor szinte dühöngve jön le a pályáról (mint pld. Mahomes, amikor nem mehettek neki 10 másodperccel a félidő vége előtt a kísérletnek, hanem inkább rúgtak), de pl. ezek között volt olyan, amikor magára volt dühös (amikor azt hitte, megvan a firsdown, de nem volt) és mindenki azt hitte MLF-re bukott ki. Ugyanakkor állítólag MLF sokszor leül ARod mellé a padra tanácskozni, ami még eddigi pályafutása alatt ARoddal sosem történt meg. Kíváncsi lennék ezekre a szitukra.
Na, arra én is, mert ez a legenda a hisztis ARodról annyira befészkelte magát mindenki agyába, hogy én is kezdem beszopni és rémeket látok. Vagy mégis ez az igazság? Mittudomén…
Az biztos, hogy hisztis, csak az a kérdés, hogy ezt hogy kezelik MLF-fel való viszonyukban. Ha hisztizik a play után még hosszan, az tényleg gáz.
A hiszti és a kényszeres minden áron győzni akarásból fakadó elégedetlenkedés nem ugyanaz a kategória. Mi csak a felszínt látjuk, de a kimondott szavakat, hangsúlyaikat nem, márpedig az a lényeg. A látszat ugyanis elég sűrűn csal. ;)
Csak szerintem nem fújtak be a zebrák csomó dpi-t a sasokra? Főleg amikor piros zászló is repült az után se, stb.
az a piros zászlós eset tényleg elég érthetetlen, miért nem lett megváltoztatva, de egyébként elég sokat dobtak a sasokra DPI-ből :D
Én csak ma reggel néztem meg az ÖF-t a kávé mellett, de akkor megnyugtat h a piros zaszlosat te is úgy láttad, hogy az volt.