Connect with us

Összefoglaló

Mahomes parádés, a Browns csalódás, a Dolphins egy félidőig igazi NFL-csapatnak tűnt

Kiváló meccset hozott a Chiefs-Ravens összecsapás, a vasárnap esti rangadón megnézhettük, hogy a Browns és a Rams is csalódást keltő eddig, a Dolphins egy félidőig végre NFL-csapatnak tűnt, a Bills pedig nagyon fura győzelmet aratott. 

Baltimore Ravens @ Kansas City Chiefs 28-33

Nem igazán van olyan rekord, amit Patrick Mahomes ne dönthetne meg. Mostantól neki van a legtöbb 300 yardos meccse első 20 találkozója során (13), és ebben az ütemben 6376 yardot fog passzolni ebben az évben. Sokkal jobb emberállománnyal rendelkező secondaryvel pedig nem fog találkozni, mint a Ravensé, amelyiknek 374 yardot pakolt most fel. Zseniálisan játszik, bárhonnan, bármikor benne van a nagy játék lehetősége, egész egyszerűen hihetetlen nézni a játékát.

Az újonc Mecole Hardmant is ki lehet emelni a támadósorból, aki kiválóan játszott, Demarcus Robinson is lehúzott egy gyönyörű TD-t, LeSean McCoy is jól futkározott, Travis Kelce pedig ismét hozta a szokásos kiváló formáját. A védelemben Tyrann Mathieu-t és a secondaryt kell megdicsérni, hiszen nagyon jó játékkal rukkoltak elő.

A másik oldalon Lamar Jackson eléggé hullámzó volt. Voltak kiváló megoldásai, és nagyon buta hibái is – utóbbiból volt több, az 51,3%-os passzpontossága a legrosszabb rövid karrierjében. Az eddig látott kiváló mély passzok most távol mentek a célpontoktól, a rövid játékok sem mentek konzisztensen, és még csak futni sem sikerült igazán sokat – itt kell ismét kiemelni a Chiefs védelmét, mert remek teljesítményt nyújtottak. Mark Ingram (103 futott yard, 3 TD) és a futójáték visszahozta a meccsbe a Ravenst, ám a győzelmet nem sikerült megszerezni. A pass rush a meccs elején félelmetes volt, utána viszont nagyon is akadozott, ahogy a secondary sem tudta felvenni a versenyt a Chiefs offense-szel.

Mindeközben dicsérjük meg Harbaugh mestert, aki teljesen jogosan volt agresszív a meccs elejétől kezdve, és ment neki negyedik kísérleteknek és kétpontosoknak, hiszen tudta, hogy a Chiefs ellen nem elég mezőnygólokat rúgni, itt bizony TD-ket kell szerezni, hiszen Mahomes minden támadásában benne van a hatpontos lehetősége, és nem lehet megállítani. Nem mindig jött be persze a Ravensnek, de értékelem az igyekezetet.

(katonadani)

Los Angeles Rams @ Cleveland Browns 20-13

Ahogy várni lehetett, nem volt egy pontgazdag találkozó, az első félidő (6-3) pedig kiváltképp nem volt az. Mindkét csapat támadósora akadozik így a szezon elején, a védelmek viszont nagyon elemükben vannak – így volt ez a vasárnap esti rangadón is, pedig a Brownsnak konkrétan a teljes kezdő secondaryje sérült, így noname játékosoknak kellett beugraniuk, mint például Juston Burrisnek, akit két napja igazolt le a Browns, most pedig interceptiont szerzett.

A meccset igazából az döntötte el, hogy a Rams offense jobb, mint a Browns offense. Ez pedig főleg a sémának és a játékhívásoknak köszönhető, McVay messze-messze jobb munkát végez, mint Freddie Kitchens. A Ramsnél elég sokszor láttunk üresre játszott elkapót, jól ment a play action is a második félidőben, és Cooper Kuppnak köszönhetően sikerült feltenni két TD-t a táblára, ami elégnek bizonyult.

A Browns offense-t ellenben rossz volt nézni ezen a meccsen. A rövid passzok működtek, amikor 2,5 mp alatt szabadult a labdától Mayfield, akkor szép és jó volt minden, azonban amikor nem volt szabadon az első embere, akkor minden összeomlott. A támadófal nem tudta megvédeni a másodéves irányítót, aki szellemeket is látott, korán menekült a zsebből, a nyomás hatására nem tartotta a szemét a pályán, hanem maga elé koncentrált, így pedig nem lehet játszani. Sok kritikát érdemel a támadófal, ilyen tackle-párossal nehéz is mit kezdeni, de Mayfield is gyengén játszik.

Freddie Kitchenst pedig még több kritika illeti. Egyrészt hívott negyedik és 9-re egy draw futást, amit konkrétan soha, senki nem hívott még a történelem során ilyen helyzetben (tényleg, felkutatták). Erre a legjobb magyarázat az lehet, hogy azt hitte, harmadik kísérlet van, és ez tényleg a legjobb eshetőség… Aztán a meccs végén az egyenlítésért támadva a 10 yardoson belül annyira borzasztó játékokat hívott, hogy az hihetetlen. Négyből háromszor empty set, 11 personnel végig, semmi motion, semmi play action, semmi kreatív útvonalkombincáió, nulla. A Rams pontosan tudta, hogy mi fog következni, Kitchens meg sem próbálta összezavarni a védelmet. Ilyet nem engedhet meg magának egy csapat.

Nem jó ez a Browns, több sebből vérzik a csapat, leginkább az offense – a védelem legalább jó, Myles Garrett pedig egy állat. De egyébként a Rams sem túl lehengerlő, nem lenne feltétlen meglepő, ha nem tudnák megnyerni a csoportot. A 3-0-s mérleg szépen mutat, de a játék nem az igazi – legalábbis az offense részéről, mert a védelem nagyon pofás.

(katonadani)

Cincinnati Bengals @ Buffalo Bills 17-21

A labda mindkét oldalán esélyeshez méltóan kezdett a Bills, Josh Allen elképesztően magabiztosan vezényelte csapatát és már az első negyedben megtalálta az újonc Dawson Knoxot, majd egy büntetés miatt a közeli extrát is 2 pontra váltották, ezzel hamar 8-0-ra vezettek.

A második negyedben sem változott sokat a játék képe, a Bengals továbbra is 0 yard közelében mozgott, miközben a Bills folyamatosan tudott haladni, ám a vörös zónában már némileg tanácstalanok voltak Allenék, így csak két mezőnygólt tudtak értékesíteni, ám az első félidőt így is 14-0-ra nyerték, a meccsben pedig abszolút nem volt benne, hogy visszajöhet a Bengals.

Nem így gondolta azonban Andy Dalton és a Bengals, akik valamelyest össze tudták szedni a támadósort, előbb az irányító futott meg egy gólvonal közeli akciót, majd egy rövid passz Mixonnak és meg is lett az egyenlítés. Eközben a Bills érthetetlen játékhívásokkal hergelte a saját szurkolóit, a végig jól működő futások helyett Allennel próbálták megnyeretni a meccset, azonban a fiatal irányító továbbra sem tudja levetkőzni a felesleges hibákat, ezzel pedig játékban tartotta az ellenfelet. Végül a hazai csapatban mindkét oldalon sikerült extrát hozni, hisz sorrendben mezőnygólon tudták tartani a Bengalst, egy hosszú drive-ot lezárva TD-t szereztek a támadók, majd Tre’Davious White második labdaszerzésével lezárták a meccset.

https://twitter.com/LsuFBallTruth/status/1175999954311090176

Hogy aztán miért próbált meg safetyre hazaszaladni az már másik kérdés, de végül a bírók sem voltak szőrszálhasogatóak és véget érhetett a meccs.

2011 óta először kezdett háromból három győzelemmel Bills, de az elmúlt 26(!) évben is csak a harmadik ilyen alkalom, így érthető, hogy mindenki fel volt spanolva. A Bengals sorozata sem rózsásabb, Taylor a harmadik edző, aki három vereséggel kezdett, és ilyen támadófallal nehéz elképzelni, hogy nagyon pozitív irányba fognak változni a dolgok.

(g495sr)

Miami Dolphins @ Dallas Cowboys 6-31

Az eddig látottak alapján az első félidő teljesen érthetetlen volt számomra. Nem hogy meccsben volt a Miami Dolphins, egyszerűen vezetnie kellett volna! Preston Williams elejtett egy TD-t, a red zone-ban is sikerült fumble-t véteni… A második félidőben simán nyert már a Cowboys, de az elsőben bőven meccsben volt a Dolphins, és egy normális NFL-csapat képét mutatta mind offense, mind defense oldalon. Az első 30 percben szerzett 216 yard elég szép, főleg az első két meccsen összesen összehozott 384 mellett.

Na aztán a második félidő már jobban hasonlított a vártakra, a Cowboys 272-70 yard arányban múlta felül ellenfelét. A delfinek nem tudtak sem haladni, sem védekezni. Elliott és Pollard is 100 futott yard fölé ment (1998 óta nem volt erre példa a franchise történetében), Amari Cooper többször megégette a Miami egyetlen jó játékosát, Xavien Howardot, Dak Prescott is parádézott (az első félidőben nem volt valami jó). A Cowboys nem túl impresszív ellenfelek ellen nagyon impresszív győzelmeket aratott eddig – egy félidőt leszámítva -, és 3-0-val simán vezeti csoportját.

Rosen egyébként jól játszott, mindenképp jobban, mint Fitzpatrick az első két találkozón – azért a nagy öreg most is hozta az átkot és beállt egy kicsit dobálni, amíg Rosent agyrázkódással vizsgálták. Kiemelhetjük még Taco Charltont, aki szerzett egy sacket volt csapata ellen, amely a héten vágta ki. A túloldalon Robert Quinn visszatért és hozott is magával két sacket, illetve sok nyomást.

(katonadani)

49 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
49 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ThySoul
ThySoul
2019-09-23 11:04

Három pozitívum volt a Bills meccsen: 3-0 a mérleg, a defense még mindig jó, az offense meg az utolsó pillanatokra mindig összekapja magát.
Allen jól játszik, reméljük az int ráébresztette hogy nyomasnál nem kell mindig eldobnia a labdát, néha jobb bekapni a sacket. Ha kikapunk se az ő hibája lett volna, hanem a szar playhívásé. Lesz valaha meccs ahol végig jól játszunk? Rohadt sokat kell fejlődni a pats meccs előtt, vannak hibák, de nem rossz ez. A defense fogja majd valamennyire Bradyéket, viszont Allenéknek illene kicsit tovább jól játszani, meg az edzői stábnak normális játékokat hívni. (És tanítsa meg valaki a Qb-nknak a karja helyett lévő ágyút használni, tegnap is volt egy play az előző héthez hasonlóan ahol a simán üresen lévő elkapót túldobta az endzone környékén)

DrBaji Mihály
DrBaji Mihály
Reply to  ThySoul
2019-09-23 12:28

Nagy meccs lesz a Bills – Pats!

ThySoul
ThySoul
Reply to  DrBaji Mihály
2019-09-23 12:44

Ha úgy játszanak mint az utóbbi két meccs első félidejében akkor igen, ha úgy mint a második félidőkben akkor biztos nem :D

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  ThySoul
2019-09-23 16:23

Fontos lenne a Billsnek, hogy ne pörögje túl ezt a meccset, ahogy szokták, amikor úgy érzik esélyük van TB-t verni. Ha túlpörgik, akkor azt a kevés esélyüket ami lássuk be, van egyáltalán, azt is elveszítik, és kapnak egy nagy verést. Mert a Pats jelenleg sokkal jobb csapat. Itt nem arról van szó, hogyha hozza magát a Bills az már elég is. Az is kell hozzá, hogy a Pats ne hozza magát. TB dobjon néhány INT-et, ne tudjanak továbbra se futni és még az eddig hibátlan védelem is engedjen legalább egy TD-t. Úgyhogy most szerintem sunyi módon úgy lehetne esélyük, ha az elején elengedik a Patst, ehhez nem kell nagyon erőlködniük, és utána ilyen sunyiba megfordíthatják, mint ahogy a Cincin is megcsinálta majdnem Buffaloban. Amikor már zárják a playbookot és kicsit hátradőlnek fejben, akkor lehetne lecsapni. Nyilván a szokásosan őrjöngő és lelkes közönséggel nehéz hidegnek maradni, de ha nagyon szívják magukat az elején, abból nem szokott jó kisülni a Patriots ellen.

ThySoul
ThySoul
Reply to  csak ezt ne
2019-09-23 16:57

Én nem gondolom hogy olyan sok esélye van a Billsnek :D nyilván ezerszer jobb csapat a Pats, ezt nem is tagadja senki szeritnem. Szerintem akkor lesz esélyük ha mind a def, mind az offense 120% pörög majd, a védelem fogja Bradyéket megállás nélkül, Allenék meg nem csesznek el annyi mindent mint az utolsó három fordulóban. De így is csak kis esélyt adok nekik, nem a Patriots elleni meccsek lesznek azok amik a végefelé kellenek majd, szóval nem a világvége ha most kikapnak

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  ThySoul
2019-09-23 20:41

Legyen jó meccs, győzzön a jobb és senki ne sérüljön meg!

Tibor Cseh
Tibor Cseh
2019-09-23 12:37

A Ravens meccsből csak néhány drive-ot láttam.Az egyikben Jackson dobott 3 sima int-et,amit a védők elügyetlenkedtek,meg néhány hosszú passzt,amikkel olyan jó 5 méterrel dobta túl az elkapóit.Nem nézett ki NFL irányítónak.

Nuuul
Nuuul
Reply to  Tibor Cseh
2019-09-23 18:11

Ez még nem lejárt lemez?kezd elég unalmas lenni.

KidInk789 .
KidInk789 .
Reply to  Tibor Cseh
2019-09-23 20:22

Azért csak osszeszenvedett 267 yardot ami a tavalyi évhez képest még mindig jóval jobb, nyilván az idő eldonti majd ezt, és persze közel sincs egy Mahomeshoz, de azért jelenleg elnezve a kezdő irányítókat ne vicceljunk már azzal h ne lenne NFL szint eddig az idei teljesítményével, persze tudom, meg nem jött egy értelmes védelem sem :) (a futott TD meg egyenesen zseniális, kétségkívül szintet lépett tavalyhoz képest Lamar)

csak ezt ne
csak ezt ne
2019-09-23 12:44

A KC O zseniális ez tény. A védelem viszont elég gyengusz, ez is. Harbough szerintem részeg volt, a tök értelmetlen, tök sikertelen két pontosok felesleges erőltetésével. Mínusz 11-nél, amikor már egyszer nem sikerült, tényleg nagy zseninek kellett lenni, hogy megpróbáljon egy újabb reménytelen kétpontost. Nem vak az, csak bátor jeligére.

“Jackson teljesítménye hullámzó volt.” Nem, sajnos gyatra. A hullámzóval izgalmas lehetett volna a meccs.

katonadani
Reply to  csak ezt ne
2019-09-23 12:55

Game: Baltimore at Kansas City, Sunday.

Situation: Kansas City up 30-19, 12:27 left in the game. The Ravens have just scored to pull within 11 points, and Baltimore coach John Harbaugh has a decision to make on the conversion—though most coaches would just kick the PAT.

The decision: Harbaugh chooses to go for the two-point conversion to try to cut the lead to nine points, rather than kick the PAT to go down by 10 with likely two possessions left in the game. On TV, Ian Eagle thinks the way most people think: “The math just doesn’t work.”

The thought process: Harbaugh said after the game it was a “clear analytic decision to go for two. We had a mindset that we would come in and score as many points as we could … We are not going into it blind. We got the numbers.”

The analytics: According to Eric Eager of PFF: “Had the Ravens converted the two-point conversion, they know that scoring a field goal and a touchdown with a conventional PAT wins the game outright, instead of leaving similar decisions to the end of the game. Mathematically, if Baltimore missed the two-point conversion attempt, the Chiefs were 94.3 percent likely to win, Baltimore 5.7 percent. If Baltimore made the two-point conversion, Kansas City was 89.1 percent likely to win, Baltimore 10.9 percent. By kicking the PAT, Kansas City was 92.8 percent likely to win, and Baltimore 7.2 percent. The benefit of making the two-point conversion over kicking the PAT was 3.7 percent win-probability points, while the loss via missing the two-point conversion over kicking the PAT was just 1.5 percent. Assuming the Ravens are a modest 50% on two-point conversions, this is easily the preferable decision.”

The result: Lamar Jackson threw incomplete to Nick Boyle on the two-point try, and the Ravens lost the game 33-28. On the day, Baltimore was zero of three on two-point tries. “We are going to keep playing that way, for the record,” Harbaugh said. “When you write your articles … we will disagree with your criticism. This is the way we are going to play all year.”

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  katonadani
2019-09-23 12:55

Hogy ezt a marhaságot én mennyire unom. Sokkal jobb lett volna, ha azt mondja bocs kicsit hosszú volt az előző este. De megígérem, én is megdicsérem, ha majd ellenünk játszanak és sorba próbálja majd ezeket a hívásokat mind az egy TD-jük után.

katonadani
Reply to  csak ezt ne
2019-09-23 13:05

én is nagyon unom, hogy tényekkel alá van támasztva, hogy mi a jó döntés, de mindig be van állítva baromságnak :D

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  katonadani
2019-09-23 13:05

Ja a tények, azok fárasztó dolgok. Háromból semmi. Az nagyon jó. Az ellenfélnek.

katonadani
Reply to  csak ezt ne
2019-09-23 13:05

nem lehet egyedül a végeredmény alapján megítélni a döntést, ami a végeredmény előtt született :D

katonadani
Reply to  katonadani
2019-09-23 13:05

láttad Lamar Jackson kurva jó döntését, ahogy a pályán keresztbe dobta a labdát, majd Willie Snead elkapta?
Mindig ugyanígy kell!

katonadani
Reply to  katonadani
2019-09-23 13:14

meg a Seahawks is minek puntolt az első negyedben a saját térfelének közepéről? A Saints visszahordta TD-re a puntot.
Milyen hülye döntés volt!

Fetyke
Fetyke
Reply to  katonadani
2019-09-23 13:31

De mondjuk az első félidő végén 4 és 1-nek nekimenni már hülye döntés volt. :) Tipikus esete annak, amikor valaki kapkodni kezd, és bedől az általad említett matematikai alapon történt elemzéseknek. A hívott passzjátékról meg már ne is beszéljünk…

Kopi3.14
Kopi3.14
Reply to  Fetyke
2019-09-23 13:56

Azt nem Tomlintól tanulta el?

Kopi3.14
Kopi3.14
Reply to  katonadani
2019-09-23 13:56

Dobni? Remek INT volt. Snead elkapása a csodálatos INT kategória, annyira a védőt célozta telibe.

Vicgeordie
Vicgeordie
Reply to  katonadani
2019-09-23 14:06

A kétpontosokkal kapcsolatban egyet is tudok érteni veled, de egy ilyen humoros mázlijátékot ne tartsunk már jó döntésnek. Az a passz 100-ból 98-szor INT és mint ilyen, hülye ötlet. Az hogy a világtalan Chiefs sec ezt is el tudta baltázni, nem változtat ezen…

katonadani
Reply to  Vicgeordie
2019-09-23 14:06

ez nyilván kifigurázása volt annak az elméletnek, hogy a végeredmény alapján kell megítélni a döntést :)

Vicgeordie
Vicgeordie
Reply to  katonadani
2019-09-23 14:15

comment image

bjeela
bjeela
Reply to  katonadani
2019-09-23 19:52

Teljesen egyetértünk, és Bret Favre is így gondolta 2010 január 24-edikén, csak szerintem Fetykének nem tetszett annyira. ;)

Fetyke
Fetyke
Reply to  bjeela
2019-09-23 23:08

Az nem kifejezés. :D

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  katonadani
2019-09-23 13:06

Nyilván csak azok a tények számítanak, amik igazolják az igazolhatatlant. Nem ezen múlott de azt a 11 pontnál történt ökörséget, ha szurkolnék valaha is a Ravensnek, ami nem fog előfordulni, nagyon nehezen bocsájtanám meg. Főleg ha büszkén villogtatná a statokat. Ja. Elméletileg SB-t kellett vola játszanunk, de gyakorlatilag nem jutottunk PO-ba…

Azért foglalkozom egyébként velük, mert nagyra tartom Harbough szakmai munkáját, és példamutatónak tartom ahogy Jacksont fejlesztik. Ezek a hívások ezekben a szituációkban viszont borzalmasak voltak.

katonadani
Reply to  csak ezt ne
2019-09-23 13:06

Egyféle releváns tény van a döntés meghozatalakor. Hogy melyik opcióval milyen esélyed van a továbbiakban a mérkőzés megnyerésére a várható kimeneteleket figyelembe véve.
Ha rámész a kétpontosra, nagyobb eséllyel nyersz. Ennyire egyszerű a történet.

(De ha csak a végkimenetelt szeretnénk nézni, akkor a meccs kimenetelén semmit nem változtatott ez a döntés, szóval akkor meg tök mindegy volt, mit hívott, legalább gyakoroltak kicsit :) )

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  katonadani
2019-09-23 13:22

Nem. Na ez a hited gyenge pontja. Mert korántsem ilyen egyszerű. Ha neked volna igazad ez egy elég primitív játék lenne ott lenne a válasz az edző kezében, soha nem is kéne gondolkodni. Két pontos stat jobb, akkor mindig két pontos. Két pontos passzal jobb, akkor mindig passzal, Ha balra slant a legjobb akkor mindig az.

Mert lehet egy kimenetel az elméletet nem dönti meg, de a konkrét döntést már megkérdőjelezi. Akkor miért rúgatta be a második TD utánit? Ott hibázott, vagy gyáva lett? Nem értem. Vagy van esetleg mégis konkrét meccs szituáció, ahol el kell gondolkodni, hogy mi mit ér, mit hogyan ér? Ezek nyilván komplex ügyek ott a pálya mentén. Felesleges ünnepelni valakit, aki totál sikertelen döntéseket hozott, mások sikeres döntései alapján.

katonadani
Reply to  csak ezt ne
2019-09-23 13:38

Nem univerzálisan mondtam, hogy a kétpontos jobb, hanem abban a helyzetben. Ahogy mondod, az adott meccsszituációban el kellett gondolkodni hogy mi mennyit ér. És a valószínűségek szerint a kétpontos többet ért abban az adott játékszituációban.
És ez is komplex ügy, csak ezeket már kiszámolták és rendelkezésére áll annak, aki akarja ezeket használni és nem csak megérzésre akar edzősködni.

katonadani
Reply to  katonadani
2019-09-23 13:56

és nagyon nem lenne primitív játék a foci akkor sem, ha az edzők optimálisan hoznának döntést ilyen kérdésekben.
Egy darab kimenetel pedig nem kérdőjelezi meg a döntést, mert pontosan tudja ő is, hogy kicsit több, mint 50% esélye van arra, hogy megcsinálja a kétpontost. Lehet, hogy egy meccsen 0/3 lesz a mutatója, egy következőn meg 3/3, ilyen kicsi mintában összejöhetnek extrémebb dolgok is.

Ennyi erővel hasraütésszerűen is edzősködhetne mindenki. “Rábökök a play sheetből, ez a play majd biztos jó lesz”. És ha adok mellé száz adatot, hogy te miben vagy jó, az ellenfeled miben rossz, felállások, formációk, route kombinációk, stb, akkor azokat se használják fel az edzők, mert akkor túl primitív lenne a játék?

katonadani
Reply to  katonadani
2019-09-23 14:06

de egyébként megint olyan eseten vitatkozunk, ahol marginális a különbség a két döntés közt. Ellenben tele van az nfl olyan kevésbé látványos döntésekkel, amik fatális baromságok. Teszem azt puntolni az ellenfél 40esén negyedik és 3ra.

Fetyke
Fetyke
Reply to  katonadani
2019-09-23 13:05

A szurkolónak mindig igaza van! :D De főleg utólag! :D

acsdav2
acsdav2
Reply to  katonadani
2019-09-23 21:08

A meccs közben én se értettem a dolgot, most már tisztán látom. Az a baj, hogy ezt ilyen %-os formában próbálták indokolni amire a szurkolók nem vevők. Nyilván okkal, mert nem nagyon érthető mi alapján jönnek ki azok a %-ok. Pedig egyszerűen is meg lehet indokolni. Ha összejön a 2 pontos, akkor a TD+FG kombóval győznek. Ha nem, akkor a következő TD-nél újra neki lehet menni a 2 pontosnak, hogy a döntetlen meg legyen.

katonadani
Reply to  acsdav2
2019-09-23 21:09

plusz ha sikerült a 2pontos, és TD-t visz a Chiefs, akkor még mindig csak 2 labdabirtoklás a különbség (16 pont) és nem 3.
Ellenben akár XP, akár sikertelen kétpontos, úgy 3 labdabirtoklás.

Megawatt Szvetozár
Megawatt Szvetozár
Reply to  katonadani
2019-09-24 11:28

EDIT: ez itt eredetileg egy elsietett, hibás valószínűségszámítási okoskodás volt a részemről, amit Dani teljesen korrekten cáfolt. Thx.

katonadani
Reply to  Megawatt Szvetozár
2019-09-24 11:47

Nagyon elrontod itt a logikát. Számoljunk helyesen:

kétpontos esetén:
– nagyjából 50% eséllyel 10,9% eséllyel nyersz
– nagyjából 50% eséllyel 5,7% eséllyel nyersz
tehát a kétpontosra menés várható értéke (10,9+5,7)/2, azaz 8,8%

Ha a PAT-et 100%-os valószínűségűnek is vesszük, akkor a PAT várható értéke 7,2%.

(ha szőrszálat akarunk hasogatni és 48%-kal számolni a sikerességét, akkor is magasabb lesz a kétpontos várható értéke)

Megawatt Szvetozár
Megawatt Szvetozár
Reply to  katonadani
2019-09-24 12:15

Igazad van, a nagy sietségben ezt benéztem. Viszont továbbra is fennáll a kérdés: honnan vannak a PFF által kimutatott esélyek? Mert a kimutatott “egyértelmű” különbség (1,6 százalékpont) a kétpontos javára a bizonytalan mintavétel fényében (vajon hány meccset vettek alapul és milyen csapatokét?) nagyon bőven a mérési hibán belül van és nem nagyon beszélnék “clear analytic decision”-ről.

katonadani
Reply to  Megawatt Szvetozár
2019-09-24 12:25

ha jól gondolom, akkor történelmi adatokból, azaz minden csapat, minden kísérlet.
Ha ezt nem fogadjuk el, akkor szinte semmit nem fogadhatunk el az egész NFL világában, mert minden kicsi mintának számít :D egy szezon 16 meccs, az kvázi semmi minta.

Megawatt Szvetozár
Megawatt Szvetozár
Reply to  katonadani
2019-09-24 13:05

Azért vannak különbségek, hiszen például a PAT esetében (azonos távolságról, nagyjából azonos körülmények között) beszélhetünk elégséges mintáról. A fenti esetre viszont nem hiszem, hogy sok példa lenne – hiszen statisztikailag releváns mennyiségben kellenének olyan meccsek, ahol az adott percben adott különbség volt (9,10 és 11 pont). Ehhez képest tizedre pontos adatokat prezentálnak. A 11 pontos hátránynál például 300 meccs kellene, amiből az 5,7% esély nagyjából kerek számot ad (17). Nem hiszem, hogy volt ennyi ilyen meccs (szerinted?), de ha volt is, akkor egy része olyan régen, hogy ma már hiba lenne figyelembe venni. Tehát kijön valahogy egy szám, amiről gyakorlatilag semmit nem tudni és ehhez képest az edző döntését az ehhez a számhoz mért 1-2 százalékpontnyi eltéréssel igazoljuk/cáfoljuk.

katonadani
Reply to  Megawatt Szvetozár
2019-09-24 13:37

elég kifinomult win propability rendszerek vannak már manapság, amiknek nem tudom a pontos működését, de elég bonyolultak, sokváltozósak, és széles körben elfogadottak. Nem csak PFF-nek, ESPN-nek, fivethirtyeight-nek, stb.

KGYM
KGYM
Reply to  Megawatt Szvetozár
2019-09-24 12:42

Historikus adatok, valószínűleg a DPI szabály óta. Mérési hiba a megbízhatóság mértékétől függ (már ha frekventista vagy), a kétpontos esetében ez 0.86%-os standard hibát jelent. Ez azért elég megbízhatónak tűnik így.

Megawatt Szvetozár
Megawatt Szvetozár
Reply to  KGYM
2019-09-24 13:05

A kétpontossal nincs is gondom, ahogy a PAT-tal sem. Viszont arra, hogy a meccs adott pillanatában 9-10-11 pont különbség esetén mekkora az esély a végső győzelemre, azzal igen.Na ott mennyi a standard hiba?

Homoki Szabó Tibor
Homoki Szabó Tibor
2019-09-23 13:14

Tre’Davious labdaszerzése végül miért nem lett safety?

katonadani
Reply to  Homoki Szabó Tibor
2019-09-23 13:14

minden bizonnyal a bírók úgy ítélték meg, hogy feladta magát, szóval kvázi letérdelt az INT végén

Kopi3.14
Kopi3.14
Reply to  katonadani
2019-09-23 13:56

Vajon mi lenne belőle, ha ez egypontos előnynél lenne megjátszva?

acsdav2
acsdav2
Reply to  Homoki Szabó Tibor
2019-09-23 20:59

Hát ha azért safetyt ítélnek az az évtized jelenete lett volna :D

rowi
rowi
2019-09-23 14:15

a bills egyébként ezzel a sorsolással egészen könnyedén bevitorlázhat a wild cardra, 7 meccsük van a liga legalja ellen.

Dongatto
Dongatto
2019-09-23 14:43

Valaki esetleg megtudja nekem mondani hogy mivan Gurley-vel? Tudom hogy felvolt vizesedve a tèrde de aztan megsem raktak sèrült listàra, nem műtöttèk. A meccseken is nekem olyannak tűnik mint aki elvan elfutkàroz pàr yardot mert több nemnagyon megy. Mintha levezetès lenne neki màr. Ès ha jolemlèkszem (javitsatok ki ha tèvedek) Ő most a legjobban fizetett RB.
Szòval hogy mi a dàkò van Gurleyvel?? :D

Gergely Nagy
Gergely Nagy
Reply to  Dongatto
2019-09-23 17:19

Az van hogy 35 millió Dead money a kivágása :S
Egyébként ha jól emlékszem valahol azt olvastam, hogy 15 -25 lenne a reális snap szám neki 15-20 labdaérintéssel.

Legfrissebb cikkeink

Legutóbbi hozzászólások

49
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x