Connect with us

Összefoglaló

Isten áldja a csütörtöki meccseket!

Az elmúlt években csak elvétve akadt vállalható TNF-mérkőzés, utálták a játékosok, az edzők és a nézők is az egész rendszert, idén viszont valami megváltozott. Az első három héten még csak a szorosság és a Minshew-mánia mentette meg a dolgot, de a múlt héten a Packers és az Eagles óriásit játszott, öröm volt nézni. Nem hittem volna, hogy azt a TNF-t lehet überelni, de a Rams@Seahawks lazán lenyomta.

 

 

 

Mindkét csapat 3-1-es mérleggel várta a találkozót, ami kulcsfontosságú volt a csoportgyőzelemért folyó harcban. Összesen ötször változott a vezető csapat kiléte, voltak év végi videóba illő zsenialitások támadó- és védőoldalon is, a végén pedig izgalom és dráma. Ha a következő mérkőzés csak fele ilyen jó lesz, senkinek egy rossz szava nem lehet (nem úgy a hétfő esti rangadókkal).

 

A mérkőzés legjobbja (Seahawks) – Russel Wilson, QB, 268 yard, 4 TD, 0 INT, 32 futott yard

 

Még a szezon előtti top 50-es rangsorban Russell Wilsont jelöltem meg a legjobb irányítónak a ligában. Ezt továbbra is tartom, sőt, csak megerősített ebben a hitemben. Wilsonnak valami hihetetlen térlátása van, mintha a háta mögött is lenne szeme, tökéletesen érzékeli a nyomást, szinte lehetetlen szerelni és bármilyen halott játékból tud varázsolni (még ha ehhez Tyler Lockett zsenialitása is kellett).

 

 

De nem is ez a legfélelmetesebb benne, hanem az, hogy őt legfeljebb egy Vontaze Burfict féle retardált fogja kiütni (de az ilyenekkel amúgy sem lehet mit tenni). Hiába fut relatíve sokat, hívnak rá futójátékokat, mindig csak annyit tesz meg, amennyit kell, nem hősködik, nem megy bele kockázatos helyzetekbe, miközben még mindig életveszélyes a földön. Viszont ő 40 évesen is az lesz, míg Newton már most sem az.

 

Emeljük még ki a futójátékot, ami ezúttal 167 yardot termelt, illetve Chris Carsont, aki egy mini Marshawn Lynchként 118 yardot hozott össze rengeteg lerázott szerelési kísérlettel. Ja, és ne menjünk el szó nélkül Will Dissly mellett, aki ezúttal 4 elkapásból 81 yardig jutott, öt meccs után pedig 23 elkapásnál, 262 yardnál és négy TD-nél jár – nem véletlenül várták ennyire, hogy visszatérjen.

 

 

A mérkőzés legrosszabbja (Seahawks) – Jason Myers, K, 1/2 FG, 3/3 EXP

 

Myers egy 48 yardos mezőnygólt szúrt el a második negyed végén, ami duplán fájt a Seahawksnak. Ahelyett, hogy a hazai csapat 17-6-ra elhúzott volna, remek mezőnypozícióból indulhatott a Rams és 1,5 perc alatt TD-t szerzett.

 

 

A mérkőzés legjobbja (Rams) – Gerald Everett, TE, 7 elkapás, 136 yard

 

A 2017-ben második körös TE karriernapot tartott, nem nagyon tudott mit kezdeni vele a Seahawks védelme. Kellene is tőle ez a teljesítmény, a Rams TE-játéka kritikán aluli, és mivel Cooper Kuppon kívül senki sem hozza a tavaly mutatott szintet, valakinek elő kellene lépnie és hozni a győzelemhez szükséges pluszt.

 

A mérkőzés legrosszabbja (Rams) – Greg Zuerlein, K, 3/4 FG, 2/2 EXP

 

Igazságtalan Zuerleint kipécézni, de a liga egyik legjobbjának tartott rúgójától az a minimum elvárás, hogy a mérkőzés végén, egy ponton hátrányban belőjön egy 44 yardos mezőnygólt. Nagy kár érte, ha berúgja, akkor most arról beszélnénk, mennyire pocsékul játszott Marcus Peters és Aqib Talib.

 

A mérkőzés legnagyobb pozitív meglepetése – Seahawks Defense

 

Nem vártam különösen sokat az egységtől, ez már messze nem a Legion of Boom, nyelte is a yardokat, de összességében jól szerepelt az egység. Ugyan nem jöttek a sackek, de volt nyomás Goffon, a futójátékot is sikerült többnyire limitálni, illetve a Rams csak 27 százalékos sikerességi aránnyal tudta megcsinálni a harmadik kísérleteket. Emellett volt egy fumble-je Jadeveon Clowney-nak, Tedric Thompson pedig bemutatta a szezon interceptionjét.

 

 

 

 

A mérkőzés legnagyobb csalódása – Rams

 

Nem állítom, hogy a Rams rosszul játszik, de az egyértelmű, hogy túlnőtt magán a csapat és két évnyi eszméletlen magas fordulatszámon való pörgés után már nagyon nem olajozott a gépezet. Egyre gyakrabban jönnek elő McVay rendszerének hiányosságai.

 

A ligaelit helyett közepes/gyenge támadófallal már nem ül annyira a rendszer, Gurley egy vállalhatóbb meccs ellenére is szenved. Goff pedig vagy csak ennyire limitált kvalitású, vagy csak McVay dominálja túlzottan, de nem messze nem olyan ellenálhatatlan vele az offense, hogy ne foghatná meg akár egy közepesebb védelem. A védelem szintén nem ütőképes, összességében a nagy játékokból és Donald által kiharcolt sackjeiből él (akár magának, akár társainak), Wade Phillipstől azért többet várna az ember.

Los Angeles Rams @ Seattle Seahawks 29-30

24 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
24 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ThySoul
ThySoul
2019-10-04 11:02

Egy Triple Coverage adásban volt róla szó (talán pont általad) hogy Russel Wilson a liga legjobb irányítója. Akkor nem igazán értettem miért (nem is tudom mikro láttam utoljára játszani) vagy hogy lehetne Mahomesnál jobb…na ezután a meccs után tudom. A pali konkrétan hihetetlen, annyira laza, olyan jól mozog a zsebben, milliméter pontosan dob meg szinte mindent, emellett még lábon is jó. Kissé igazságtalan, hogy egyes csapatoknak ilyen irányítója van :D remélem Allen legalább fele ilyen jó lesz

renningan
renningan
Reply to  ThySoul
2019-10-04 17:11

A Bills is reméli :D

ThySoul
ThySoul
Reply to  renningan
2019-10-04 17:46

Na, ez csúnya volt :D

ahanem
ahanem
Reply to  ThySoul
2019-10-04 21:11

Nálam mindig is Russ marad a liga legjobb irányítója, amíg játszik. Őt aktívan hátráltatja a Seahawks rendszere, míg a békát aktívan segíti a rozmár.

acsdav2
acsdav2
Reply to  ThySoul
2019-10-04 22:00

Wilson elképesztő volt tegnap, de talán élete legjobbját nyújtotta. Szerintem hosszútávon nem tud ennyire jó lenni, míg Mahomes stabilan hozza a lenyűgöző meccseket. :) Amúgy érdekes, hogy milyen könnyen el tudjuk felejteni az utolsó játékát, amikor option játéknál nem próbálta megfutni a first downt, pedig érzésre úgy tűnt meg lehetett volna (de legrosszabb esetben is csak 1 yard hiányzik) és inkább csinált belőle egy -6 yardos játékot a hátra löbbölt labdával. Ha nincs Zuerlein hibája, akkor a meccsbe került volna Wilson döntése.

vabu
vabu
2019-10-04 11:03

Gondoljatok bele, mi lenne Wilsonnal ha McVay rendszerében lenne (bár lehet jobban érzi magát ebben a passz limitált Carrol féle sémában)? Goff számomra csalódás, illetve úgy fogalmaznék hogy McVay rendszerében jó(volt?) de egy másik rendszerben közepes szintet hozna. Zongorázni lehet a különbséget a két irányító között.

Pizsama
Pizsama
2019-10-04 11:03

“mennyire pocsékul játszott Marcus Peters és Aqib Talib” – fájdalom nézni őket. Ekkora nevek, ennyi pénz…..siralmas.

Deny79
Deny79
2019-10-04 11:12

A végeredmény megint nem derült ám ki a cikkből :D Tudom, sok helyen lehet látni, csak kicsit furcsa egy meccs recapet olvasni eredmény nélkül :D

Ge®i
Ge®i
2019-10-04 12:00

Kegyetlen a rúgó élete, egy ilyen után ő jön ki legrosszabbnak… De ők ezzel együtt kell éljenek és Zurleinnak 44-ről mindenképp be kell vernie!
Talib és Peters tényleg brutál sz@rok voltak, Talib volt feltűnőbb szerintem. Rontott szerelések, lerázták az elkapók és a végén Carson TD-je előtt sem kellett volna rárontania Wilsonra, arra ott volt asszem Littleton…
Én inkább a Rams-szel szimpatizáltam a meccsen, az első reakciókból azt hittem, Carroll időt kért a rúgás előtt és örültem is neki, de aztán láttam, hogy mégsem… :(
Tényleg jó meccs volt, még sok ilyen TNF-et! :)

demonsss
demonsss
2019-10-04 12:10

Seahawks póznáinál valami tèrgörbület lehet , mert h mennyi utolsó másodperces FG t hagynak ellenük a fontos ès különleges meccseken ellenük a rugók az valami hihetetlen :D

Szilárd Süveges
Szilárd Süveges
Reply to  demonsss
2019-10-04 20:49

Csak az egyik oldallal van baj. Mind a kettő ugyan arra a kapura és annak oldalán maradt ki.

csak ezt ne
csak ezt ne
2019-10-04 12:19

A Rams nem volt csalódás – nekem. Ez egy teljesen vállalható teljesítmény volt Seattle-ben, láthatóan motiváltan küzdöttek, legfeljebb a secondary érdemel komolyabb kritikát, meg Brandon Cooks, aki döntő szitukban rendre bevethetetlen, vagy alul teljesít. A két rúgó egyet-egyet mellé rúgott, ettől szerintem egyik sem lett legrosszabb. A Schottenheimer-Carrol páros volt még a legrosszabb számomra, mert majdnem sikerült elveszteniük egy meccset, amin Wilson élete formáját hozta. Nem tetszett még a Matthews eseténél kiszabott, a meccs eredményét akár komolyan befolyásoló, 15 yardos büntetés, automatikus első kísérlet sem.

acsdav2
acsdav2
Reply to  csak ezt ne
2019-10-04 22:00

Első kísérletnél volt a Matthews bünti. Én úgy érzem, hogy a Hawks támadósor anélkül is tudott volna haladni.

Zoltán Debreczeni
Zoltán Debreczeni
2019-10-04 12:28

Jarred hogy örülhet, hogy a MNF-t kapta…

Fetyke
Fetyke
Reply to  Zoltán Debreczeni
2019-10-04 12:43

A héten az sem ígérkezik rossznak kivételesen…

Jarred
Jarred
Reply to  Zoltán Debreczeni
2019-10-04 12:54

Most miért? Hát ki ne örülne annak, ha felkelhetne hajnali 2-kor egy Steelers-Bengals meccsért?

Fetyke
Fetyke
Reply to  Jarred
2019-10-04 13:13

Hát aki azért felkel(t), az meg is érdemli az MNF-t. :)
Azt az összefoglalót akkor is meglehetett volna írni, ha nem nézed meg a meccset. :D

Jarred
Jarred
Reply to  Fetyke
2019-10-04 15:00

De akkor hol marad a fájdalom élvezet?

Pellesh
Pellesh
2019-10-04 12:43

Gurley első TD-jénél csak engem zavar, hogy a play-clock már egy ideje lejárt, mire elindították a playt? Kb a motion hívásának pillanatában már 0 volt a hátralévő idő, és onnan még 1-2 másodperc biztos volt a snap feladásáig.

Gáspár Bollók
Gáspár Bollók
Reply to  Pellesh
2019-10-04 13:22

Ahogy az óra nullára vált, már mozdul is a center. Ennél többet is elnéznek (akár 0,5-1 másodpercet is).

Bélabá a csótány
Bélabá a csótány
2019-10-04 15:23

Beat LA

Tizenkettes
Tizenkettes
2019-10-04 17:21

Tudom, hogy a MNF-on ápolni kell a hagyományokat, és szeretnek csoportmeccseket adni, de úgy gondolom, az NFL-nek elsősorban mégsem ezt kellene néznie, hanem azt, hogy mely meccsektől várható izgalom. Az NFC-ben több olyan csoport van, amelyben jó csapatokkal lehet “eladni” a MNF-t. Egy Eagles-Cowboys vagy egy Packers-Bears évek óta “használható” hétfői meccsnek. A Saints és a Falcons a nevek alapján ugyancsak adható. Az AFC-ben már nincs ilyen jó felhozatal, már nem hoz olyan sokakat lázba egy Steelers-Ravens meccs. A Chiefs és a Chargers még évekig jó lehet, de kb. ennyi. Az AFC keleti csoportja említésre sem méltó, ehhez képest nem teljesen értem, hogy a Patriotsot miért eresztik olyan sokszor össze csoportellenféllel, amikor az elmúlt két évtizedet tekintve a fasorban sincs hozzá képest a többi három csapat.
A Jets meg a Giants két MNF-et kap, mikor évek óta sehol sincsenek? Nyilván nem lehet mindenki a képernyőn, és jósolni sem lehet, hogyan teljesít egy adott gárda, de ahhoz képest, hogy kiemelt meccs, a MNF-on túl sok a kevésbé érdekes meccs, illetve az olyan, amelynél az adott fordulóban lehetett volna előzetesen izgalmasabbat is találni. Őszintén szólva a Patriots-Jets meccs nem igazán mozgat meg.

acsdav2
acsdav2
2019-10-04 22:23

Nekem a meccs legfőbb tanulsága volt, hogy milyen idióta módon hozták meg a Saints nyomására Pass Interference visszanézhetőségét. Ha nem csak az NFC döntőben történtek járt volna a fejükben akkor logikusan át lehetett volna gondolni, hogy ha az egyik legszubjektívebb dolgot visszanézhetővé teszik logikus lett volna az ugyanennyire szubjekítv roughing the passert vagy a legkevésbé szubjektív face mask büntetést is visszanézhetővé tenni. Ha Zuerlein berúgja, akkor a Hawks most jogosan csapkodhatná az asztalt, hogy Peters facemaskot csinált a 3rd downra, amit ha befújnak akkor vége a meccsnek.

Mogyoró
Mogyoró
2019-10-05 07:40

Isten áldja a bírókat! Az a roughing the passer megint egy vicc volt. A szabályváltozások miatt, már alig nézek meccseket, nézhetetlen szarrá silányul a liga.

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x