Connect with us

Összefoglaló

Az év meccsét hozta a 49ers@Saints, visszatért a Rams, feladta a Jaguars

Az év meccsét hozta a 49ers@Saints összecsapás, a Rams visszatért tavalyi önmagához, megint nem Rodgers volt a legjobb Aaron a Packersben, a Chargers valósággal kiütötte a Jaguarst, a Dolphinsnak pedig nem volt elég a 7 mezőnygól, kellett volna a nyolcadik is.

San Francisco 49ers @ New Orleans Saints 48-46

Az év meccsét hozta talán ez az összecsapás, nehéz is kicsit összefoglalót írni róla, mert ezt bizony látni kell!

Nem számítottunk ekkora pontzuhatagra, hiszen két jó védelem volt elméletben a pályán, ebből viszont nem sokat láttunk tegnap este. Ha fent is voltak, a támadók azt csináltak velük, amit akartak – 12 TD született a találkozón, ebből 10 a levegőben érkezett. A 49ers 8,2 yardot, a Saints pedig 6,8 yardot tett meg játékonként, egészen hihetetlen számok. Érdekes még, hogy mindkét irányító egészen pontosan 349 passzolt yarddal zárta a találkozót.

A 49ers védelméből kiindulva meglepő módon a Saints nem tudott haladni a földön, ellenben a levegőben nagyon is, Breesék szétszedték az elit 49ers passzvédelmet. Az elején Jared Cooké volt a főszerep, aki 2 elkapásból 69 yarddal és 2 TD-vel zárt, aztán pedig Michael Thomas volt az ász, aki 11 elkapással, 134 yarddal és 1 hatpontossal fejezte be a mérkőzést. A Saints zsinórban négy TD-vel kezdte a meccset, de a második félidőben sem állt le, tényleg végig tudtak masírozni folyamatosan a pályán Breesék.

Ebben az adok-kapokban viszont stílusosan az a csapat nyert, amelyiké az utolsó szó volt, ez pedig a 49ers lett. Garoppolóéknak 53 másodpercük volt végigmenni mezőnygólig, ez pedig igazából egy játékból sikerült, noha az már negyedik és 2-re érkezett. George Kittle kapott egy rövid labdát, ő viszont sokáig nyargalt vele, védőkkel a hátán és a sisakrácsán, hihetetlen ez az ember. Ezzel került field goal távolságba a 9ers, Gould pedig nem hibázott és megnyerte a mérkőzést!

Kittle mellett Emmanuel Sanderst lehet kiemelni, aki egyrészt kiosztott egy 35 yardos TD-passzt, illetve el is kapott 157 yardot és egy hatpontost, ő volt a kiválóan játszó Garoppolo legfőbb fegyvere. Szokásosan egyébként a futójáték is jól ment a 49ersnek, most Mostert volt a sztár, ő is összekapirgált 100+ scrimmage yardot. A 49ers pedig bizonyította, hogy akkor is pariban tud lenni az NFC nagyágyúival, ha a védelme épp csődöt mond és a támadókra kell építeni.

Nagyban befolyásolta az NFC rájátszását ez a mérkőzés, hiszen a vasárnap esti rangadó eredménye azt is jelentette, hogy a 49ers átvette az első kiemelést a konferenciában, a Saints pedig visszacsúszott a harmadik helyre – a Seahawks pedig az ötödikre, de erről alább.

(katonadani)

Seattle Seahawks @ Los Angeles Rams 12-28

Hol volt eddig ez a Rams? Domináns védőteljesítmény, az első félidőben domináns támadójáték, folyamatos haladás, szép játékok, működő passz- és futójáték… Kiváló teljesítmény volt Sean McVaytől és fiaitól.

Jared Goff összességében jól játszott, ritmusban volt, gyors és jó döntéseket hozott. A pick-6 nem az ő sara, hiszen ő helyesen az emberezésnek megfelelően Woods elé dobta a labdát, aki azt hitte zónáznak a védők, így megállt útvonala közben (a másik interception az Goffé, túldobta elkapóját). A ritmus és gyors döntések egyébként köszönhetőek McVaynek is, aki parádés mérkőzést tudhat maga mögött. Hibátlan és kreatív játékhívások jöttek a Ramstől, a fake screen TE wheel különösen tetszett harmadikra, ahol egész évben screeneket hívott, most pedig ezt használta ki és etette meg a Hawks védelmét.

A támadófal is kiváló volt, Goff közelébe sem értek a védők és Gurley is jól tudott futni, illetve az elkapók és tight endek is dicséretet érdemelnek, nagyot mentek ők is. A védelem pedig lenullázta a Seahawkst. A front7 11-szer ütötte meg Wilsont, aki idén először maradt TD-passz nélkül, ez pedig már a secondaryt dicséri, ahonnan például Troy Hillt emelhetjük ki.

A Seahawksnál az első drive után megállt a tudomány és a következő 7 drive során mindössze 6 first down jött össze, teljesen magatehetetlen volt az offense. Ahogy egyébként a védelem is, ahonnan Quandre Diggsen kívül senki nem nyújtott jó teljesítményt, de legtöbben kifejezetten gyengén játszottak. Pass rush nem volt, a futást sem sikerült fogni, a secondary is csődöt mondott. A támadóknál DK Metcalfet lehet kiemelni, a special teamben pedig Rasheem Greent, aki blokkolt egy mezőnygólt. A Hawksnak pedig jobban kell kezdenie összességében, mert az nem járja, hogy szinte minden meccsen hátrányban van a félidőben a csapat, és onnan kell visszajönni – idén sokszor sikerült, de a jó csapatok ellen ez nem fog mindig menni.

A Hawks ezzel a vereséggel és a fentebb említett 49ers győzelemmel kiszorult az ötödik helyre az NFC-ben, a 17. héten viszont jöhet a 49ers-Seahawks meccs, ami minden bizonnyal dönt majd a csoportelsőségről. A Ramsnek még van egy halvány reménye (37% a fivethirtyeight szerint) a rájátszásra, ehhez mindhárom meccsét nyernie kell (Cowboys, 49ers, Cardinals), és egy kis segítségre is szüksége van például a Packerstől – a Vikingsnak ki kell kapnia legalább egyszer.

(katonadani)

Washington Redskins @ Green Bay Packers 15 – 20

A mérkőzés egy 14-0-s Green Bay sorozattal kezdődött és nem tűnt úgy, hogy izgalmas meccs is kerekedhet még a találkozóból. Azoban a kezdeti rohamok után a Packers támadósor még a negyedenkénti 3 pontos átlagot se tudta összehozni, amivel tálcán kínálta a lehetőséget a Redskinsnek, hogy visszajöjjön a meccsbe.

A vendégeknél Guice hiába mutatott remek formát az utóbbi hetekben, hamar kiesett egy újabb térdsérülés után. A helyét a sose megöregedő Adrian Peterson vette át, de a 8,4-ről 3,8-ra történő futásonkénti átlag visszaesését azért megérezte a Skins offense. Haskins ma sem volt meggyőző, azonban a képzeletbeli “most underrated rookie of the year” elkapója, Terry McLaurin újfent bemutatott egy OBJ díjas touchdownt. Az elkapás után azonban sem a két pontos, sem az onside kick nem jött össze, így a Packers simán ki tudta térdelni a meccset.

A hazaiaknál újra Aaront kell kiemelni. No (ismét) nem Rodgerst, hanem a csapat legjobb futóját, (elkapóját?) Aaron Jonest. A harmadéves running back 8 yard híján 200 scrimmage yardott tette fel a pályára, amivel egyedül többet termelt, mint a csapat többi játékosa együtt. Ráadásul az egyik TD is az ő nevéhez fűződött, amivel már a 15.-et szerezte a szezonban. Az 58 elkapott yardjával szintén csapata legjobbja volt, köztük ezzel a kritikus elkapással a negyedik negyed közepén.

Védő oldalon ma Adrian Amos volt, aki szállította a nagy játékokat. Egyszer leszedte Haskins passzát és egyszer sackelni is tudta a rookie irányítót.

A Packers 10-3-ra módosította a mérlegét, amivel Matt LaFleur az első edző lett a csapat történetében, aki első évében legalább 10 győzelmet hozott össze. A Packers az erős mérlege ellenére továbbra se kelti mindig olyan domináns csapat benyomását, de a playoff lassan biztosan megvan, ami az elmúlt két negatív mérlegű év után nem is olyan rossz dolog. A maradék három fordulóban három csoportmeccs vár a wisconsiniakra, amikből a Bears ébredése után már a jövőheti is izgalmasnak ígérkezik.

A Redskins a vereséggel továbbra is a top5-ön belül választhat majd a jövő évi drafton. Ráadásul Haskins ezúttal sem volt túlságosan meggyőző.

(alatriste)

Los Angeles Chargers @ Jacksonville Jaguars 45-10

Kevés nagyobb verést láthatott az NFL népe idén, mint ez a találkozó. A Jagsbe visszakerült Minshew, aki nem zárt nagy napot, azonban lehet nálad akár Joe Montana is, ha a védelmed 45 pontot kap. Teljesen lélektelen játékot produkált a hazai csapat és adta élete egyik legkönnyebb meccsét ajándékba a születésnapos Riversnek.

Philip Rivers a mérkőzés napján tölötte be 38. életévét, amit stílusosan 38 felrakott ponttal ünnepelt mielőtt átadta volna a lehetőséget a csereirányítónak, Tyrod Taylornak. Mielőtt lepihent volna a vendégek irányítója azonban még megdobta 16 éves pályafutása leghosszabb touchdown passzát – ki másnak, mint az idei talán legjobb Chargers játékosnak, Austin Ekelernek.

Rivers végül 314 yarddal és 3 TD-vel vonult le a pályáról, de még a beálló Tyrod Taylor is kiosztott egy TD-t. A túloldalon a visszakerülő Minshew nem adta el a labdát, azonban csak 162 yard jött össze és egyetlen touchdown. Rajta kívül elsőszámú elkapóját DJ Charkot érdemes kiemelni, aki karriercsúcs 9 labdát kapott el.

Egy hasonló tükörsima mérkőzés esetén nem gondolnánk, de nem volt egyetlen egy eladott labda sem a két csapat részéről. Sem interception, sem fumble formájában. A két csapat között egyszerűen ilyen különbség volt. Sack is csupán 3db született, ebből kettőt is Joey Bosa szerzett – ezzel pedig ismét 10 felett jár a kiváló pass rusher.

A méteres zakóval ráadásul a Jaguars zsinórban 5. alkalommal kapott ki legalább 17 pontos különbséggel, ami a ’86-os Buccaneers rekordjának beállítását jelenti.

(alatriste)

Miami Dolphins @ New York Jets 21-22

Ahogy várni lehetett, nem volt egy szép vagy színvonalas találkozó, igazából egyik csapat sem találta a ritmust. Volt pár jó játék meg pár vállalható drive, de egyébként semmi extra.

Sokat elmond a párharcról, hogy a Dolphins mindössze egyszer puntolt, de egy TD-t sem tudott szerezni, ellenben Jason Sanders nyolc mezőnygólkísérletből hetet bevágott. Így utólag nagyon hiányzott az a nyolcadik… Gregg Williams védelme szótárba illően “bend but don’t break” volt, azaz engedték a rövid- és középtávoli játékokat, de a hosszúkat nem, és a vörös zónában nagyon szorosan védekeztek, így összességében ez a taktika végül bejött. Robby Andersont mindenképp érdemes kiemelni a Jetsből, 7 elkapásból 116 yardot és egy TD-t szállított, egész jó kis szerződésre számíthat tavasszal mélységi célpontként. A támadófal meglepő módon elég jól megvédte Darnoldot, akinek nagyon jó első félideje volt, azonban a másodikban hibát hibára halmozott és rossz volt nézni a játékát.

A Dolphinsról érdekes módon Fitzpatrick 65 yardjával csapata legeredményesebb futója volt, Devante Parker korai sérülésével pedig Isaiah Ford és Allen Hurns lépett fel, ketten együtt 160 yardot kaptak el, azonban a célterületre senki nem tudott bejutni, az egyébként jól működő red zone offense most csődöt mondott. A végén nem mellesleg egy elég véleményes DPI visszanézés után került mezőnygóltávolságba a Jets és azzal nyerte meg a találkozót – Brian Flores nem volt boldog ezt követően.

(katonadani)

35 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
35 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
vabu
vabu
2019-12-09 10:42

Azért megkérdezném Sean Peytont hogy 35-30-as Frisco vezetésnél – 3. sikertelen kísérletnél mikor Thomas lenyomta a védő fejét (és nem ítéltek OPI-t), ezáltal mezőnygólt rúghattak és lett 35-33 – miért nem hőzöngött ahogy szokott hogy milyen szar ez a visszanézés, szar a PI és egyébként is mindig a mi kárunkra tévednek???
Még a Márk is megjegyezte, hogy ha ez fordított helyzetben lett volna (a védő tette volna ugyanezt) rögtön DPI-t fújtak volna.Megjegyzem lehet hogy megért volna Shanahan részéről egy piros zászlót….

Ettől függetlenül pazar meccs volt, tényleg el kell rakni ínséges időkre és párszor visszanézni.

Megawatt Szvetozár
Megawatt Szvetozár
Reply to  vabu
2019-12-09 14:23

“Azért megkérdezném Sean Peytont hogy 35-30-as Frisco vezetésnél – 3. sikertelen kísérletnél mikor Thomas lenyomta a védő fejét (és nem ítéltek OPI-t), ezáltal mezőnygólt rúghattak és lett 35-33 – miért nem hőzöngött ahogy szokott hogy milyen szar ez a visszanézés, szar a PI és egyébként is mindig a mi kárunkra tévednek???”
Te most komolyan azt mondod, hogy egy HC-nek tiltakozni kellene a csapatának kedvező döntés ellen? Akkor az NFL helyett javaslom a “Magyar népmesék” sorozatot ;)

bjeela
bjeela
Reply to  Megawatt Szvetozár
2019-12-09 15:02

Ejnye, Szvetozár, légy megértő! Mindannyiunkkal előfordul, hogy valami elérhetetlent kívánunk. Én például Bears drukker vagyok…

vabu
vabu
Reply to  Megawatt Szvetozár
2019-12-09 15:22

Nem egyáltalán nem, de szembesíteném vele mert tavaly óta egyfolytában csak hőbörög a PI-k miatt :)

bjeela
bjeela
2019-12-09 10:42

A 49-ersnek mázlija volt, de Breesék is túl hamar nyargaltak át rajtuk a végén. Viszont totális gáz, hogy a liga két elit védelme ismét szart sem ért. Mintha nem is lettek volna. Döbbenetes, mennyire nem volt semmi esélyük a támadókkal szemben. Kittle meg közveszélyes…

Wilson ezzel a meccsel elvesztette az esélyét az MVP címre. Persze, megint rommá verték, de ez lényegtelen. Viszont a Rams nagyon későn ébredt. Szép meccs volt, káprázatos, de ugyanez a csapat a szezon elejétől eddig csak dadogott. Hja kérem, aki elpocsékolja a könnyű meccseket, az így járt. Lehetne tanulni egy kicsit Tomlintól… ;)

Korábban rohadt nagy polémiám volt egy emberkével ezeken az oldalakon, többek között ARod teljesítményét illetően és én körömszakadtáig védtem ARodot. Ehhez képest mostanában kezdi beigazolni a vitapartnerem által mondottakat, ami több szempontból is szomorú: egyrészt utálok tévedni – pláne azt beismerni -, másrészt egy zseni szétesését látni mindig szomorú. Ha nem lenne ilyen tűrhető futójátékuk nagy szarban lennének a dobozgyáriak.

Rivers pedig ismét megmutatta, hogy miért nem fogják soha a büdös életben eladni őt addig, amíg szét nem esik. Viszont az a “megdobta 16 éves pályafutása leghosszabb touchdown passzát” minősítés legalábbis közröhej egy screen passz esetében…

Gáspár Bollók
Gáspár Bollók
2019-12-09 10:50

Dani, az NFL.com szerint a NFC-ben a sorrend:
1. SF
2. GB
3. NO
4. SEA

bjeela
bjeela
Reply to  Gáspár Bollók
2019-12-09 11:51

Én azt a GB pozíciót vitatnám…

Gáspár Bollók
Gáspár Bollók
Reply to  bjeela
2019-12-09 12:08

Az említett oldalról vettem. A 2-4. helyen 10-3 -as csapatok vannak, a divízión belül a GB áll legjobban: 1.000, 0,800, 0.750, a konferencián belül pedig: 0.778, 0.727, 0.778
5. pedig a MIN 9-4-gyel, tahát a SEA jobb nála

rowi
rowi
Reply to  bjeela
2019-12-09 14:23

pedig korrekt, konferenciamérlegben a 7-2 százalékban jobb, mint a 8-3.

bjeela
bjeela
Reply to  rowi
2019-12-09 14:24

Az lehet, de ez a csoport most gyenguskább, mint tavaly volt, illetve tök mindegy, micsinál a nyomorult a saját csoportjában, ha onnan kikászálódva esik-kel. ;)

Krisztian Fekete
Krisztian Fekete
Reply to  bjeela
2019-12-09 15:21

Mondjuk az esik-kel kicsit erős túlzás, hisz mindössze három vereségről írsz. :)

bjeela
bjeela
Reply to  Krisztian Fekete
2019-12-09 15:56

Kétségtelen költői túlzás volt, de azért azt se felejtsük ki a szórásból, hogy a komolyan vehető ellenfelek esetében a Dallast és a Chiefst verték, mástól viszont rútul kikaptak. Jó, a 49erstől nem kunszt, de ott azért nagyot égtek, szemben a Saints-el(most a hazai pálya kérdést haggyuk) és talán ezért is gondolom azt, hogy jelenleg a Saints jobb, mint a GB. Főleg, hogy ARod finoman szólva is gyengélkedik.

Krisztian Fekete
Krisztian Fekete
Reply to  bjeela
2019-12-09 15:56

Az a más, akiket írsz, a Chargers (ott igazad van), és a Philly, akik akkor még a jobbak között voltak, vagy oda valónak tartottuk őket, és azóta estek össze.

A gyengélkedés amúgy szerintem legfeljebb önmagához képest igaz, mert azért a liga legtöbb irányítója, és csapata kibékülne hasonló számokkal, és eredményekkel. (De azért azt is érdemes megnézni, kiknek dobál)

Remélem, januárban az a Rodgers játszik majd, akit mind várunk.

bjeela
bjeela
Reply to  Krisztian Fekete
2019-12-09 16:20

ARodnak már most decemberben is úgy kellene dobálnia, mert így bajban lesznek a Vikes ellen. Nem beszélve rólunk, ahol Trub MVP teljesítményre váltott. :D

Krisztian Fekete
Krisztian Fekete
Reply to  bjeela
2019-12-09 16:21

Engem jobban aggaszt, hogy kevés igazán biztos célpontja van. Adams, Lazard, Graham (?), és a futók. Ebből Graham sokat betlizik, a két futó, és Lazard extra elkapásai a meglepetés kategória. A tegnapi meccsen is volt Jones-nak a fenti elkapása, hogy elit elkapónak is dicséretére vált volna (Az mondjuk dobásnak is extra volt). Szóval én még nem aggódom, ráérek januárban.
A rájátszáshoz közeledve egyébként engem a védelem jobban aggaszt. Elég hullámzó a teljesítmény. Tramon Williams öreg, King végre jó, de sérülékeny, Alexander tavaly szinte elit volt, idén alig villan, SAvage szintén hullámzó. Martinez sokat hibázik (önmagához képest), Gary egyelőre bustnak tűnik, de végre legalább nyomást gyakorolunk az ellenfél irányítóin.

De mindegy, ahhoz képest, hogy rebuild van, nem is rossz ez a pillanatnyi csoportelsőség.

Ok, Trub-ot pillanatnyilag egy kicsit irigyelem tőletek, de megbékéltem vele, hogy nekünk már csak egy kiöregedőfélben lévő qb-nk van.

bjeela
bjeela
Reply to  Krisztian Fekete
2019-12-09 17:00

Ejnye, Krisztián, klasszikusokat csak pontosan: öregecskedő. Amúgy stimmel, Trub most olyat csinált, amit előtte senki az NFL történelmében és most kivételesen pozitív értelemben, ami mindössze annyit igazolt, hogy csodák márpediglen vannak. A gond az, hogy a csodákról ugyebár tuggyuk, hogy három napig tartanak…

Amúgy meg stimmel, sajna nem sok célponttal dicsekedhettek, de ezt kompenzálandó futkároztok is eleget, ami elvileg meg kell, hogy zavarja a védelmeket, amikor netán passzjáték következne, de nem történik ilyen és ARod szenved, mint malac a jégen. Ami a védelmet illeti néddameg velünk mi történt, vagy épp a SB-ig elvergődő Philly csodavédelem, ami aztán a SB-n egészen a negyedik negyed végéig semmit nem csinált. Légy megértő, nem lehet mindenkinek olyan védelme, mint nekünk 85-ben. Olyan csak eccer volt.

Krisztian Fekete
Krisztian Fekete
Reply to  bjeela
2019-12-09 18:37

Ó, én teljesen megértő vagyok, pláne, hogy most még csak épül egy csapat, egy újonc edzővel. És az idény már jobb, mint bárki számította. Én hátradőlök, és elégedetten szurkolok!

Krisztian Fekete
Krisztian Fekete
Reply to  bjeela
2019-12-09 15:21

Mondjuk az esik-kel kicsit erős túlzás, hisz mindössze három vereségről írsz. :)

Hurrá Torpedó
Hurrá Torpedó
Reply to  Gáspár Bollók
2019-12-09 12:07

Akkor az NFL.com nem ért hozzá.
SF és SEA egy csoportban van, és ha az SF nyeri a csoportot, akkor a SEA csak wild cardos lehet, az meg 5. vagy 6. kiemelés. Negyedik sehogy sem lehet senki, ha nem nyeri meg a csoportját.

Gáspár Bollók
Gáspár Bollók
Reply to  Hurrá Torpedó
2019-12-09 12:08

Igaz, tényleg. A kiemelés szempontjából így igaz. Amit idéztem az a nyers sorrend. Persze a kiemelés szempontjából jelenleg a NO harmadik.

rowi
rowi
Reply to  Gáspár Bollók
2019-12-09 14:23

valószínűleg te csak a standingst nézted konferenciára vonatkozóan, akkor igazak a fentiek. de egyébként nem, mert az nfc east győztese lesz a 4.

a gb viszont valóban a saints előtt van, jobb konferencia mérleggel (a 7-2 százalékban jobb, mint a 8-3)

katonadani
Reply to  Gáspár Bollók
2019-12-09 15:21

valóban Packersé a tiebreaker, bele se gondoltam hirtelen

szcsaba95
szcsaba95
2019-12-09 12:29

Packers: Tegnap borzalmas volt Rodgers, sok túldobott labda, sokszor csak úgy tartogatta miközben volt akár több üresen lévő társ is, érdekes mérkőzés volt az ő részéről. Igazából az, hogy nem lett az első félidő 28-6 az rajta ment el szerintem. Védelem: Ezt annyira nem értem, a kezdők több, mint a fele szerintem egész ügyes játékos, erre mindig hibázik valaki, illetve mindig a nagy játékra mennek, ahelyett, hogy a stabil védekezés meglenne, ezért van az, hogy egy ilyen Washingot a féllábú irányítójával 1 perc alatt végigmegy a pályán és TD-t szerez.

Redskinhez: Mi az anyám kínjáért játszatták végig a 3-9 mérlegükkel az irányítójukat, aki az első drive-ban megsérült és alig tudott lábra állni??? Elképesztően sajnáltam azt a gyereket, nem hiszem el, hogy van olyan sportorvos, aki arra azt mondta igen, játszhat.

Gáspár Bollók
Gáspár Bollók
Reply to  szcsaba95
2019-12-09 12:29

Azért tegyük hozzá, hogy a végén az 1 perces TD drive már elég lényegtelen volt, hiszen a Redskinsnek már nem volt időkérése, így csak az onside kickben reménykedhetett. Mivel az nem jött be, kitérdelték. Addig viszont nem hagyott sok momentumot a WSH O-nak a GB D (tudván azt, hogy nem túl acélos a Rendskins támadó egység).

Antal Kovacs
Antal Kovacs
Reply to  szcsaba95
2019-12-09 14:45

“Mi az anyám kínjáért játszatták végig a 3-9 mérlegükkel az irányítójukat, aki az első drive-ban megsérült és alig tudott lábra állni???” – Redskins szurkolóként a saját lelki nyugalmam érdekében azon szoktam inkább pozitív irányban meglepődni, ha valami jó döntést hoznak, a nem jó döntéseket pedig lassan észre sem veszem.

Amúgy jó, hogy játszik, szerezzen tapasztalatot és már tétje sincs, és ők tudják, hogy mennyire volt súlyos (na jó, az erős, hogy tudják, de nekik van a legnagyobb esélyük rá). Annak is örülnék, ha Guice megint végigülné a szezont már, mert nem hiányzik a térdének semmi, és remélem a tegnapi sérülés sem volt komoly (a saját lábán ment le, húzódott a szalag, de mivel voltak már ilyen gondjai nem erőltetnék semmit).

rowi
rowi
2019-12-09 12:29

nah. végre egy seahawks meccs, ahol a teljes második félidőt teljesen nyugodtan nézhettem…

… mert annyira reménytelen volt az egész

Megawatt Szvetozár
Megawatt Szvetozár
2019-12-09 14:22

“Mielőtt lepihent volna a vendégek irányítója azonban még megdobta 16 éves pályafutása leghosszabb touchdown passzát …”
Ami valójában 8 yardot repült az elkapóig, aki még a LoS előtt kapta el :) Tudom, hogy így számolják, de azért egy ilyennel nem nagyon büszkélkednék “életem passza” címszóval.

bjeela
bjeela
Reply to  Megawatt Szvetozár
2019-12-09 14:46

Nem is ő dicsekedett vele…

Megawatt Szvetozár
Megawatt Szvetozár
Reply to  bjeela
2019-12-09 15:21

Nem is mondtam ilyet.

bjeela
bjeela
Reply to  Megawatt Szvetozár
2019-12-09 15:56

Pedig esküszöm, hogy átmentem a PISA teszten. Dejakkor kire is utaltál?

Megawatt Szvetozár
Megawatt Szvetozár
Reply to  bjeela
2019-12-09 16:20

“Pedig esküszöm, hogy átmentem a PISA teszten.”
És pozitív lett? ;)
Nem mondtam, hogy Rivers dicsekedett, csak annyit, hogy én erre nem lennék büszke (valszeg ő sem az, gondolom).

bjeela
bjeela
Reply to  Megawatt Szvetozár
2019-12-09 17:01

Aham, nulla rh+. Adok is belőle néhanapján. Kérsz?

Naugyi, hogy utaltál rá, szélhámos mellébeszélő gazember! Tuttamén, hogy nem csak a levegőbe klaviatúráztál. Nézd, nem kell szégyellni az ilyesmit. Leírtad, hát leírtad. Van ilyen. Majd legközelebb jobban figyelsz…

saintsfan
saintsfan
2019-12-09 15:02

A SF@NO meccs margójára: ahogy a 49ers-t a sporik végigtolták a pályán az utolsó előtti drive-ban az tankönyvbe illett volna. Nem is értem miért kell mindig 3rd down-nál dobni a zászlót, dobhatnák elsőre is, legalább nem kellene izgulni. Most kivételesen nem fújták szét a meccset, cserébe kulcsszituációkban nyúltak bele. Ettől még le a kalappal a 49ers előtt, kiválóan játszottak, de pont ilyen kiélezett meccseken kellene hagyni a csapatokat focizni.

Ez a szezon egyértelműen igazolta, hogy az Atlanta SB-run az bizony Shanahan konyhájában főtt. Nálam ő az év edzője.

bjeela
bjeela
Reply to  saintsfan
2019-12-09 19:55

Azért Harbaught se felejtsük el…

ahanem
ahanem
Reply to  saintsfan
2019-12-10 00:54

“Ez a szezon egyértelműen igazolta, hogy az Atlanta SB-run az bizony Shanahan konyhájában főtt. Nálam ő az év edzője.”

De már a tavalyi is. Aztán majd a PO-ba lesz megint egy nagy leolvadás.

Legfrissebb cikkeink

Legutóbbi hozzászólások

35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x