Előjött a bust a Texansból, hozta a kötelezőt a Browns és a Vikings, közönségnapot tartott a Falcons.
Denver Broncos @ Houston Texans 38-24
Ha valaki eddig nem tudta megfogalmazni, miért nem jó edző Bill O’Brien vagy miért nehéz komoly SB-esélyesnek tartani a Texanst, akkor elég megnézni ezt a meccset. A Patriots elleni sima győzelem után a csapat hazai pályán nem bírt a teljesen tapasztalatlan irányítóval felálló, 4-8-as Broncosszal – sőt, nemhogy nem bírt, olyan megalázó verést kapott, hogy rossz volt nézni.
Deshaun Watsonból ismét a bust jött elő, pontatlan volt, nem érezte a zsebet, a relatíve vállalható számokat (három total TD, 336 total yard) 38-3-as hátrányban a harmadik negyed végén kezdte el termelni. Ülj le, egyes teljesítmény, de vigasztalhatja az a tudat, hogy az egész csapat csúnyán megbukott ezen a mérkőzésen. A védelem 414 yardot nyelt be és 62 százalékban engedte a 3. downokat, három negyeden keresztül mintha pályán sem lett volna. És még az sem menti a helyzetet, hogy a csoportgyőzelem szempontjából irreleváns a meccs (az két Titans-elleni rangadón fog eldőlni), ugyanis a Bills és a Steelers simán elütheti a csapatot a wild cardtól. Az ilyen meccseket hozni kell.
I still don’t understand how Drew Lock’s name wasn’t called in the first round back in April.
But who cares? He’s QB1 in Denver now. #Mizzoupic.twitter.com/rzOpSLTXn2
— Austin Kim (@AustinKKim) December 8, 2019
Ami a Broncost illeti: a védelem rendben volt, még ha a végére ki is engedett, de ezt a meccset a támadók nyerték. Elkiabálni persze nem szabad, hisz Trevor Siemian is tűnt néha franchise QB-nak, de Drew Lock egyelőre nagyon patent. Noah Fantet nagyon érzi (4/4, 113 yard, 1 TD), pontos volt, többnyire megfontolt, a 22/27, 309 yard, 3 TD, 1 INT-s statisztika bárkinek jól állna. Nyilván sokat segített neki a rendszer, jó és kreatív játékok voltak hívva rá, de látszik benne a potenciál. Érdekes lesz, hogy Vic Fangio kap-e esélyt arra, hogy Lockra csapatot építsen, vagy az overall csalódást keltő szezon után egy támadófelfogású edzőt hoznak mellé. Minden esetre Peyton Manning után most először lehet reménykedni, hogy végre sikerült irányítót választani (úgy néz ki, erre jó Joe Flacco, a mögé hozott első-második körösök elég ügyesek).
Cincinnati Bengals @ Cleveland Browns 19-27
A Browns hozta a kötelezőt, így továbbra is van halvány remény a rájátszásra, bár nagyon megszenvedett a forduló előtt 1-11-es Bengalsszal. Tanulságok:
- Andy Daltonnak vége – azt eddig is tudni lehetett, hogy nem Dalton jövő, de miután megszerezte vele első győzelmét a csapat, volt némi esély, hogy nyom egy Tannehillt. Úgy néz ki, ez egyszeri alkalom volt, egy utolsó ajándék – egyszerűen nincs benne több, már a Dalton Scale alatt van.
To.
The.
House.@denzelward | #CINvsCLE pic.twitter.com/tm6pyf0o9d— Cleveland Browns (@Browns) December 8, 2019
- Joe Mixon végre formában, de egyedül kevés – a fiatal futó 186 total yardot és egy TD-t szerzett, a kezdeti nehézségek után a tehetségének megfelelően játszik. Rajta kívül viszont legfeljebb Tyler Boyd van, akire hosszú távon építeni lehetne, ebben az offense-ben bántóan kevés a tehetség.
- A Bengals védelem kuka – nincs pass rush, a futást képtelen fogni a csapat, a DB-k nem tudnak szerelni, katasztrófa az egység. Vannak jó vagy tehetséges játékosok (Atkins, Dunlap, Bates, Billings), de őket is magukkal rántják a többiek és nem is biztos, hogy például a veteránokhoz annyira kellene ragaszkodni. A csapatnak egy Dolphins-szintű rebuild kellene.
- Baker Mayfield nem volt olyan rossz – nem is volt jó persze, de a 11/24, 192 yard és két INT-s statisztika sokkal inkább köszönhető az elkapóinak, mint neki. Volt pár nagyon szép passza, a semmiből összehozott egy futott TD-t, bőven a jobbak közzé tartozott.
- Nagyon hiányzik Myles Garrett – a korábbi 1/1-esnek remek szezonja volt és most látszik csak igazán, mennyire sokat tett ő hozzá a védelemhez. Az egységre szinte minden igaz, mint amit a Bengalsról írtam, az egy pick-six ezen semmit nem változtat: 451 yardot benyelni a Bengalstól egyszerűen kritikán aluli.
Detroit Lions @ Minnesota Vikings 7-20
Egy abszolút érdektelen mérkőzés egy abszolút várható végeredménnyel. A Lionsé jelenleg a liga legrosszabb irányítója, David Blough még a csereszintet sem képes megütni, így pedig offense-oldalról nincs is értelme értékelni, a nettó emberhátrány egyszerűen megpecsételi a csapat sorsát (futójáték nincs és nem is lehet, ha az ellenfélnek elég arra figyelnie, a kiváló elkapógárda pedig QB nélkül semmit nem ér). A hátralévő fordulók csak és kizárólag arra jók, hogy Matt Patricia rájöjjön, mi ment ennyire félre a védelemmel: az egység tele van nagyszerű játékosokkal, akik rendszerszinten annyi ellenállást sem tudnak kifejteni, mint a sokkal rosszabb erőkből álló Bengals vagy Dolphins védelme. Nem maradt más, mint három fordulónyi hibaelemzés és élestesztelés.
.@DHunt94_TX puts an end to that drive!!!#Skol pic.twitter.com/2EcctTsaNO
— Minnesota Vikings (@Vikings) December 8, 2019
Az ellenfél kiléte miatt a Vikingsról sem lehet sok messzemenő következtetést levonni, hozta a kötelező győzelmet a csapat. A 20 pont nem tűnik soknak, de úgy nem kell ellőni a legjobb játékaidat, ha az ellenfél 45 percig még csak mezőnygóltávolságig is csak véletlenül jut el. A védelemnek sem kellett megizzadnia, Blough az értelmetlen meneküléseivel és extra negatív yardjaival nagyon hamar elintézte a dolgot, de legalább a három sacket szerző Danielle Hunter örülhet, így visszatért a sack-király címért folyó versenybe.
Carolina Panthers @ Atlanta Falcons 20-40
Tét nélküli csoportmeccs, de nem nagyon lehetett rá panasz, a csapatok mindent megtettek a szórakoztatásért. Tanulságok:
- Christian McCaffrey nem ember – CMC-t csak sajnálni lehet. Megint remekül játszott (11 futás – 53 yard, 11 elkapás – 82 yard), egy PO-esélyes csapatban MVP lehetne, ennek ellenére jó esélye van rá, hogy egy csoportutolsó csapatban legyen rekorder. Valami hasonlót érezhetett David Johnson is pár éve.
- A Panthersnél készülhet mindenki a rebuildre – hiába az edzőváltás, ez a Panthers semmivel nem lett jobb. Ilyen téren csalódott is vagyok, Ron Rivérát nem volt értelme elküldeni csak azért, hogy a helyettesei is bebizonyítsák, Kyle Allen nem franchise QB. Will Grier time van, az új menedzsmentnek semmi más dolga nincs, mint hogy élesben teszteljék az újoncot. Minden más csak értelmetlen időpazarlás.
- A Falcons akár állást is menthet – Matt Ryanék nagyon beindultak a 9. heti bye week óta. A csapat messze nem tökéletes, de a védelem képes alkalmanként nagy dolgokra, Matt Ryannel pedig soha nem lehet leírni a Hooper-Jones-Freeman-Ridley fémjelezte támadósort. A Falcons 461 yardot tett fel a táblára, működött a futójáték és a pass protection is, a védelem is jól teljesített (öt sack, két INT) – egy 49ers elleni győzelem és egy erős hajrá a Jags és a Bucs ellen, és akár meg is maradhat (?) Dan Quinn állása.
What day is today? It's @LlamaDay 😏
First career TD for Olamide Zaccheaus! pic.twitter.com/ZUkk2UHupV
— Atlanta Falcons (@AtlantaFalcons) December 8, 2019
Legfrissebb cikkeink
- Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- 36. alkalommal csap össze John Harbaugh és Mike Tomlin
- Újra edzésbe állhat a nyáron vérrögökkel diagnosztizált Christian Barmore
- Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- Másodéves figyelő – AFC
- Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Történelmi tettre készül a Chargers védelme
- Aaron Rodgers jövőre is játszana
- A Bears és a Dolphins is kivágott egy drágán igazolt tavalyi szabadügynököt
- Marad Gardner Minshew a Raiders kezdő irányítója
- Briliáns irányítók és igazi hősök a hét legjobbjai között
- Ez nagyon bejött – a holtszezon legjobb igazolásai
- Csütörtök esti rangadó az NFC East első helyéért
Legutóbbi hozzászólások
- Fetyke on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- camillo7777 on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Cseh Tibor on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Kopi3.14 on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- atis123juve on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- ClayMatthews52 on Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- AncrathJorg on Playoff Ranking #10
- atis123juve on Nem csak a koordinátort, de Caleb Williamst is leváltotta volna pár Bears-játékos
Lock mondjuk nem első körös volt ;)
Így jár az, aki a csődörrel packázik :(
Te aztán kifogtad, Józsikám, négy ilyen súlytalan, ritka szar meccset… De a Houstont én sem értem. Ezek mijaszart akarnak? Merthogy PO-t nem, az tuti. Fangio meg a végén megússza, bár aki egy egészen meglehetős védelemmel és az ő védőguru agyával nem képes rommá kínozni az ellenfelek támadóit, azzal valami nem stimmel. Továbbra is tartom, hogy Fangio DC-nek kitűnő, HC-nek viszont…
Jó téged újra olvasni :D
És még meg is fáztam, illetve kaptam ma egy mikuláscsomagot – lehet azóta vagyok peches, hogy a Lionsnek szurkolok? :O
A mikuláscsomag és a Lions összefüggését még nem értem, de majd iszom rá, hátha. A nátha ellen jobbulást, bár az a szar meccseket nem váltja ki.
Szuper, hogy közönségszórakoztató volt a játék Atlantában, csak közönség nem volt hozzá…..
Ez a közönség hiány tényleg kezd tragikussá válni az NFL-ben. Túl sok ez a 32 csapat. Sok tulaj nem is törekszik arra, hogy jó csapata, telt ház legyen, mert hát a TV-s szerződések miatt így is nyereséges a buli. Az olyan városokban ahol nem értékelik az NFL-t felesleges csapatot fenntartani. Eszetlen pazarlás.
Már hogy minek a pazarlása? Ha a tulajnak rentábilis a dolog (a bevételek, származzanak bárhonnan, meghaladják a kiadásokat), akkor üres stadionnal is megérheti csapatot fenntartani. Tény, hogy marha szarul néz ki, de akkor is.
EDIT: és nyilván veszteséggel is lehet érdemes franchiset fenntartani, amennyiben szükséges bizonyos más pénzek tisztára mosásához (ez nem tudom, hogy mennyire jellemző egyébként az NFL-ben).
Az NFL-nek pazarlás, hogy a közös kasszából (közvetítési jogokból származó bevételek) ugyanúgy részesül mindenki. Emiatt nyereséges mindenkinek. Az NFL részéről szerintem ez óriási baromság, valahogy olyan rendszer kellene ami jobban motiválna a tulajokat, hogy jó csapatot építsenek. A stadionok fenntartásához, építéséhez pedig a városok nagy részben járulnak hozzá. Eszetlen mennyiségű állami pénz pazarlás, hogy ekkora stadionok vannak nevetségesen alacsony kihasználtság mellett.
Alig pár éve arról irkálgatott mindenki, hogy az NFL a világ legnagyobb biznisze, és minden meccsre előre elfogytak a jegyek, dugig telt stadionok mindenfelé, nézőrekordok, miegymás. Most meg néhol – hangsúlyosan néhol – pangás jelei mutatkoznak. A tulajok nem idióták, nem önmaguk ellenségei, mivel minden plusz bevétel az ő zsebeiket tömi – nem beszélve a presztízsről, befolyásról, elismertségről, ami további pénzt jelent – ergo marhák lennének lemondani erről. Sose felejtsd el, hogy nincs olyan, hogy elég pénz. ;) Szimplán arról van szó, hogy elcseszték, hülyék, nem értenek hozzá, vagy csak szimplán épp van egy hullámvölgy. Van ilyen.
1.Ne Chicagóból indulj ki, ahol bármennyire is nem találtok franchise QB-t évtizedek óta mindig telt ház van. :) Sajnos nem a néhol a hangsúlyos. Tampa Bay,Jacksonville, Miami (a tankolás előtt is), Cincinnati, New York mindkét csapata, Atlanta, LA Chargers, Washington ahol közelében nem voltak a teltháznak idén. A Chargersre ez így nyilván nem igaz, hiszen csak 20 ezres stadionban játszanak, de az biztos, hogy ők lesznek a legnagyobb szarban, ha megépül az új stadion. Ez a negyede a csapatoknak.
2. Talán pont te mondtad, hogy valójában a college football a legnagyobb biznisz (a nagy csapatokat tekintve) hiszen ott 60 millió éves profittal zár egy futball program. :) Amúgy az NFL nyilván megőrzi a státuszát egy jó darabig, de érdemes lenne odafigyelni az ilyen jelekre.
3. Én egy Londoni/Mexikói franchiset mindenképpen bepróbálnék vagy újra gondolni a csapatok elosztását.
Nem vitatom, amit mondasz, sőt, egyet is értünk, mindössze arra akartam rávilágítani, hogy nem a tulajok hibája minden esetben a dolog, hanem itt valami másról van szó. Elhibáztak valamilyen kommunikációs/marketing stratégiát, illetve túlságosan hagyják a csapatokat tankolni és ez azt eredményezi, hogy hatalmas lesz a szakadék a legjobb és a leggyengébb csapatok között, ami nem igazán nézőbarát, legfeljebb a tévében és ott is csak a legjobbakat nézik, mint a gurulósban. Az egyeteminél ott vannak a tradíciók, amiket ezerrel óvnak, dédelgetnek, frissítgetnek, illetve a fiataloknak minden vicc új, ezért könnyen eladható… ;)
A tankolással nem értek egyet. A Dolphins tűnt egyedül gerinctelennek, de ők is nyertek 3 meccset és most már mindig meccsben vannak. Szimplán az a gond, hogy az NFL csapatok és a város között nincs kapcsolat, tradíció sok helyen. Az ilyen helyeken az embereket nem érdekli a csapat, ha nem sikeres. Elmúltak már azok az idők, amikor az amerikai-foci akkora dolognak számított, hogy azt mindenképp meg kellett nézni, ha volt lehetőség. Az egyetemi foci meg azért működik jól, mert sok csapat van, így sok csapatnak is van lehetőség pozitív mérleggel zárni. Ott a 32.legjobb csapat is pozitív mérleggel zár, az NFL-ben pedig 2-14-nel. Óriási különbség.
Az egyetemi focihoz még azért azt is tegyük hozzá, hogy egy-egy campuson rengeteg hallgató van az adott időben, amelynek jó része potenciális néző, mivel iskolai szinten társadalmi rangot jelent a meccsen való szurkolás.
Persze ugyanez létezik az NFL-ben is, csak ott már ehhez VIP boxban kell helyet foglalni, az meg nem annyira látványos.
Washingtonban mégis hogy legyen több néző? Fizessenek a jegyekért?
Komolyan nem értelek! Te semmit nem látsz és semmit nem tanulsz? Itt élsz ebben az országban, és még azt sem tudod, hogy a nézőkből nem származik bevétele a csapatnak? Azok csak viszik a pénzt, mert folyton takarítani kell utánuk!
Iratkozzál már be egy manager képzőre az mlsz-nél, mert szemmel láthatóan nagyon rád férne! :D
Az NFL-t elméletileg a tulajok irányítják, de nem nagyon hallani, hogy panaszkodnának a pénz elosztása miatt. Az eredmények alapján mostanában gyakorlatilag Kraftnak járna a szétosztott zsé fele.
Szerintem egyébként a pénzen kívül sok más faktor is szerepet játszik. Az utóbbi évek teljesítménye alapján a Brownst nyugodtan ki lehetett volna zárni, a franchise múltja miatt mégsem jutott volna eszébe senkinek. Daniék filmjéből is láttuk, hogy a Giantsre sem nagyon járnak ki, mégi kíváncsi lennék, mi történne, ha Goodell megpróbálná befenyíteni őket. Mindenki ismer mindenkit, elképesztő kapcsolati háló van és nem csak a csapatok között (még a politika is beleszólhat).
Egyelőre jó mindenkinek minden, senki nem fog senkit fenyíteni. :) Szerintem akkor indul el változás, ha egy városvezetés azt mondja, hogy ők tovább nem támogatják a stadion fenntartását, elvégre minek adják a pénzt, ha nézők nincsenek kinn? Presztízst egy városnak meg abszolút nem ad egy gyenge csapat. Úgy már biztos, hogy nem lesz nyereséges a tulajnak a buli. Amúgy ezt őszintén nem értem, hogy amerikában a lakosok ezt, hogy nyelhetik le, hogy állami pénzből fusson a buli? Mert, hogy mi Magyarországon ezt benyeljük az okés, fejletlen poszt-kommunista társadalom vagyunk, na de Amerikában?
Őőőőőőő, izéééé, khm… te most arról a fejlett demokratikus alapértékekre támaszkodó kultúráról beszélsz, amelyik eltűrte a McCarthy rendszert és 1960-as években még lelkes fajgyűlölőkből állt, akik nem akartak feketék mellé üli a buszon és pláne nem akartak ilyeneket látni az egyetemeken és akik miatt Ali még Clayként az olimpiai aranyát az Ohio folyóba dobta? ;)
A mellett az apróság mellett azért ne menjünk el, hogy még egy rossz csapat is munkahelyek ezreit, ha nem tízezreit tartja fent az adott városban közvetlen és közvetett módon (szertáros, pálya karbantartó, gondnok, orvosi stáb, étkeztetés, játékosmegfigyelők, jogászok, egyéb ügyintézők + kapcsolódó szolgáltatók stb.). Ráadásul ezek mind jól fizető, részben minőségi munkahelyek. Nyilván ez egy NY vagy LA méretű városban nem akkor nagy szám, de egy 500 ezer fős Atlantának, vagy egy 700 ezres, amúgy is lepusztulásnak indult Detroitnak már nagyon is számít(hat). Ne becsüljük le egy NFL csapatnak a város gazdaságára gyakorolt hatásait.
Nem mondom érdekes érvet hoztál fel, amire eddig nem is gondoltam. Munkahelyek ezrei vagy tízezrei? Hát ezt azért erősnek érzem. Én 500 köré tenném, de lehet tévúton járok. Ha erről találsz pontosabb infót oszd meg velem is, mert érdekel a téma. :)
Nem NFL, de azért nagy stadion, talán a léptékek hasonlóak lehetnek:
“A Népstadion intézmény volt, hatalmas munkahely: a Puskás Aréna
hány embert foglalkoztat majd, s melyik a legkülönlegesebb munkakör?
–
Az üzemeltetést 43 fős csapattal kezdjük majd meg, amely a
rendezvényeken kívüli időszakban a létesítmény stratégiai és hétköznapi
üzemeltetési feladatait látja el. Azokon az eseményeken, melyeken a
nézőteret is igénybe vesszük (labdarúgó-mérkőzések, koncertek, stb.
esetén). alvállalkozók bevonásával mintegy 2600 fős személyzettel
egészülünk ki. A Puskás Arénában lévő rendezvényterekben tartandó
események (konferenciák, stb.) alatt – a rendezvény méretéhez igazodóan –
akár több mint 60 fős személyzet biztosítja a magas szintű
kiszolgálást. A Puskás Aréna méretéből és multifunkciós jellegéből
adódóan valamennyi feladat rendkívül összetett és sokrétű gondolkodást,
megközelítést igényel, így talán felesleges is ezek közül kiemelni.
Valamennyien megtiszteltetésnek vesszük, hogy a megújult Puskás Aréna
üzemeltetését végezhetjük.” (NSO)
Ilyenkor simán lehetne jegyárat csökkentni illetve Diákok stb félár. Igazából a 4órás meccs alatt simán fog fogyasztani is a néző is.
PSL miatt a piac amúgy is beárazza a jegyeket, így pl az MBSbe jóval olcsóbban lehet most bejutni, mint tavaly ilyenkor. Ettől függetlenül a csapat sem szolgál most rá, meg egy nappal előtte EEC döntő volt ugyanott, ami a helyieket jobban érdekli, mint egy tét nélküli meccs.
Most van egy kis időm, szóval belekezdek.
Az új stadion szép, meg jó, csak azért, mert új, rengeteg szezon bérletet adtak el, hogy fedezni tudják az építési költségek egy részét, ezért az átlagos jegyár kb a háromszorosára nőtt a Georgia Dome-hoz képest, amit a helyiek nem feltétlen tudnak mindig megengedni maguknak, azért gondoljunk bele, délen nem akkorák a fizetések mint északabbra, s ez is szerepet játszik. Adjuk hozzá, hogy a belvárosban van a stadion, és az amúgy is gyatra közlekedés ilyenkor még nagyobb dugókat okoz, így simán lehet, hogy reggel 10kor el kell indulnod ahhoz, hogy 1re beérj a stadionba, hazafelé pedig nem sokkal jobb a helyzet. Persze a tömegközlekedés viszonylag jó de ez arrafelé még mindig nem bevett szokás.
Maga a stadion teljesen jól ki van használva, mert a United meccsein teltház van, illetve az NCAA is használja bőven. A gond itt kivételesen nem csak a sikertelenségből fakad, hanem annál sokkal mélyebbről. Mer’ abban biztos vagyok hogy ha a Giants 8-4gyel állna akkor teltház lenne simán, itt meg nem ez a helyzet.
1.Köszi az észrevételeket!
2. De, ha sok szezonbérletet adtak el, akkor a bérleteseknek pont, hogy érdemes lenne kimenniük, nem de? Atlantában jól csinálta Blank úr, hogy egy soccer csapatot is alapított, így a stadion a gyatra NFL-es nézőszám mellett is fenntartható, de sajnos a többi helyen nincs ez így.
3. Amúgy a soccer meccsekre is ugyanazok a problémák állnak fel a közlekedést illetően, nem de?
Nagyon sok szezonbérletet nem magánembereknek, hanem cégeknek adtak el, mert ők ki is tudták fizetni több évre előre.
A United sikeres csapat, illetve a játékuk is minőségi, ellentétben azzal, hogy “mindegy mekkora a hátrányunk, 2 Freeman futás után próbáljunk valamit varázsolni harmadikra”. Főleg miután Shanahan megmutatta, hogy mire lehetne képes ez a csapat.
Azzal nem vagyok tisztában, hogy soccer meccsek előtt mennyire szokás tailgatelni, de oda szerintem jóval inkább egy valid opció az, hogy csak magadat viszed, utána meg mondjuk beültök egy bárba, kicsit más kultúra az egész.
Amire még itt kitérnék az az emberek mentalitása, egy ennyire multikulti városban talán életképesebb a soccer, legalábbis a United alapításánál ilyen cikkeket is lehetett olvasni. Emellett nagyon jó árazással bevonzották az új nézőket az első két szezonra, ami nem mellesleg sikeres is volt, így megalakult egy olyan bázis, amire lehet építeni. Az ugyanilyen jellegű bázis lett szétverve az MBS-be költözéssel, egy átlagos szurkoló nem tudja felköhögni az átlagosan 3-4-szeresére növelt jegyárakat. Az meg mindegy ha negyedannyiba kerül egy hot dog ha a jegyár meg a négyszerse.