Új főedzőt és új general managert nevezett ki nemrég a Browns, most pedig megtalálta a csapat a támadókoordinátorát is. Alex Van Peltnek ráadásul nem kell messze költöznie, a rendszámtábláját sem kell lecserélnie, mert államon belül marad, a Bengals QB-edzői posztját hagyta ott a Browns és az előléptetés kedvéért – írja Ian Rapoport.
A 49 éves Van Pelt utoljára 2009-ben volt támadókoordinátor a Billsnél, azóta az irányítókat edzette Tampában, Green Bayben (itt a futókat is) és Cincinnatiben. Egyébként 11 éven át csereirányító volt az NFL-ben, 11 meccsen volt kezdő a Bills színeiben. Valószínűleg nem ő fogja hívni a játékokat, hanem Stefanski, de erről még nem érkezett bejelentés.
Ezen kívül a Brownsnál búcsút mondtak az assziszten general manager Eliot Wolfnak – írja Tom Pelissero. Új a rezsim, így várhatóak voltak a változások, illetve állítólag ő sem értett teljesen egyet az irányelvekkel. Wolf (aki a korábbi Packers GM Ron Wolf fia) egy rendkívül jó játékosmegfigyelő, a Brownsnál pedig úgy tűnik idén megszabadultak az ilyen emberektől (lásd John Dorsey) és más irányt vesz a front office, leginkább az analitikus szemléletet előtérbe helyezve.
A két szemléletnek pedig leginkább egymás mellett, egymást segítve kellene működnie, jó “szemek” nélkül bajban lehet a Browns a drafton a prospectek értékelésével – természetesen a számok sok információt adnak, de nem elegek egy ilyen komplex folyamatban.
A kirúgás után apja egyébként csúnyán beszólt a Browns analitikus szemléletére, szerinte már kontrollálatlan mértéket öltött ez a gondolkodás.
Legfrissebb cikkeink
- Justin Tucker annyit rontott már idén, hogy többé nem ő a valaha volt legpontosabb rúgó
- Bryce Young és Gardner Minshew is marad a kezdőben
- A Lions leigazolta David Longot a sérült Alex Anzalone helyére
- Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
- Jerry Jones nem akar fellángolást, kitart McCarthy mellett
- Sima Texans győzelemmel zárult a forduló
- Touchdown #11 – Ez a fiatal irányítók hete volt
- Története során először a Lions a Super Bowl legnagyobb favoritja
- Jó eséllyel véget ért Gabe Davis szezonja
- Második olvasás #11 – A Steelers Super Bowl esélyes?
- BREAKING: Daniel Jones megy a padra!
- A Bears nem tudja legyőzni a Packerst, Richardson jól tért vissza, nyert a Saints és a Rams is
- Taysom Hill egészen elképesztő
- A padra száműzte $51 milliós falemberét a Rams
- Sima meccseken nyert a Lions, a Broncos, a Vikings és a Dolphins
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Jerry Jones nem akar fellángolást, kitart McCarthy mellett
- Ragi on Jerry Jones nem akar fellángolást, kitart McCarthy mellett
- Ragi on Döntsétek el Ti, milyen témákról írjunk!
- Kaqxar on Jerry Jones nem akar fellángolást, kitart McCarthy mellett
- atis123juve on Jerry Jones nem akar fellángolást, kitart McCarthy mellett
- Cseh Tibor on Bryce Young és Gardner Minshew is marad a kezdőben
- Cseh Tibor on Jerry Jones nem akar fellángolást, kitart McCarthy mellett
- Csakeztne on Touchdown #11 – Ez a fiatal irányítók hete volt
Apu, bántottak a csúnyák, gyere verd meg őket!
Szerintem ezt az analitikus felfogást túlpörgik az emberek. Amikor 2017 környékén csinálták akkor se volt abban semmi rendkívüli. Azokat a játékosokat draftolták, akiket az adott értéken a közvélemény várt. Ha például csináltak volna egy olyat, mint a Giants vagy a Raiders (Jones és Ferrell) akkor elhiszem, hogy ők tényleg máshogy gondolkodnak máshogy értékelik a játékosokat.
teljesen máshogy csinálták akkor, folyton hátracseréltek, gyűjtötték a pickeket, mert az volt a felfogás, hogy a draft egy dartstábla, ahová vakon dobálsz nyilakat és minél több dobásod van, annál több eséllyel találsz bele. ezt más nem csinálta szinte egyáltalán, de olyan mértékben közel sem, mint a Browns. Plusz a játékosmegfigyelési dolgok is más felfogásban zajlottak, mást tartottak fontosnak, mint mások
Nem tudom, miért felejtik el sokan, hogy anno egy 5 éves terv része volt a roster teljes leépítése, draft celtlik begyűjtése, pénz felszabadítása, majd az újraépítés. Aztán 2. év végén (pont a felépítés előtt) nyomta meg JH a reset-et. Ki tudja, hogy mi lett volna, ha lehetőséget ad Sashi-éknek, hogy befejezzék, amit elkezdtek (arról nem is beszélve, hogy, ha McDermott-ot nevezik ki HC-nek, akkor lehet, hogy nem olyan lett volna az a két szezon, amilyen). Az meg elég véleményes, hogy akik a Brown éra után jöttek (Dorsey és bandája :D) mennyire értett a dolgokhoz, a tehetségek felkutatásához – legalábbis amikor a Browns-nál volt. (pl.: Corbett, Callaway draftolása, Thomas/Takitaki 3. körös draftolása, Peppers/Zeitler/Fells/Avery eltrade, OBJ felesleges leigazolása, roster felépítése(támadófal), stb.). Több játékostól is csak azért vált meg, mert nem az ő embere volt.
A hátra cserélésben továbbra se látom az analitikus felfogást. 16-ban és 17-ben se akartak QB-t húzni, mert nem érezték bennük azt, hogy a vészesen gyenge csapatot ők fel tudják támasztani. Jól érezték. Ha ilyen magasan húz valaki akkor érdemes lehet hátra cserélni, ha jó az ellenérték. A draftolt játékosok között én továbbra se látok olyat ami más játékos megfigyelésre utalna. Amikor 18M-t fizettek Osweilernek egy 2.körért, az tényleg olyan húzás volt amit még senki sem csinált.