Mondhatnám, hogy megálmodtam azt, amit most le fogok írni, de nem lenne igaz. Persze azért megpróbáltam. Az utóbbi napokban elalváskor többször is próbáltam kondicionálni az agyamat, hogy sikerüljön a közelgő, minden NFL rajongó számára nagy jelentőséggel bíró eseményről álmodni. Nem sikerült. Ennek ellenére úgy döntöttem, hogy összeállítok egy írást arról, milyen forgatókönyvet tartanék álomszerűnek a csütörtök éjszaka esedékes játékosbörzével kapcsolatban. Elmélkedésem fókuszában pedig kedvenc csapatom, a Miami Dolphins áll.
[quote]Bagdi László vendégcikkét olvashatjátok. [/quote]
(A cím minden bizonnyal sokak számára ismerősen cseng. Az eredeti szöveg megalkotásáért nem lehetek elég hálás a világ egyik legnagyobb UFO észlelőjének, aki Scully és Mulder ügynököket megszégyenítő módon adott minden korábbinál pontosabb leírást földönkívüli lényekről. Ha Ő nem lenne, talán ez az írás sem születhetett volna meg…)
Szóval jelen hó 23-án éjjel zajlik le az NFL idei játékosbörzéje, mely során a csapatok kiválasztják a jövő nagy tehetségeit, illetve minden bizonnyal lesznek olyan general managerek is, akik inkább jó szokásukhoz híven óriási mellényúlásokkal kápráztatnak majd el bennünket. Remélem az én csapatom vezetősége nem ezt az utat választja, és a lehető legjobb, legproduktívabb módon használják fel a tankolás folytán felhalmozott tőkét.
Itt megjegyezném, sokan úgy gondolják, a Miami „maga alatt vágta a fát” azzal, hogy nem gyűjtött be elég vereséget az 1/1 megszerzéséhez, de én nem így gondolkodom. Sokkal többre tartom azt az 5 győzelmet, mint Joe Burrow-t (Már ha Őt választanánk ki az első cetlivel. Ez sosem fog kiderülni). Nem akármilyen meccseket nyert meg a Miami az előző szezonban, gondoljunk csak az epikus Sanders-Haack jelenetre az Eagles ellen, vagy az idén is behúzott Patriots verésre. Ezek mind hozzájárultak ahhoz, hogy egy összetartó, győzni akaró csapat épüljön Miamiban.
Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy milyen kerettel érték el mindezt. A 2019-es Dolphins O-line-t egy podcastban az NFL valaha volt legrosszabb támadófalának nevezték. Ennek ellenére az 5-11 egy nagyon jó mérleg. Én nem óbégattam szezon közben sem, amikor egyértelművé vált, hogy nem mi fogunk elsőként választani a ’20-as drafton. Örültem, hogy a játékosok megízlelték a győzelem és a nagy pillanatok adta élményt.
Térjünk is rá az idei draftra. Az első körben 3 cetlit is birtokol a csapat, így itt aztán bele lehet csapni a sűrűjébe, és folytatni lehet a tavaly megkezdett építkezést. A 2. kör választásait is tárgyalni fogom, ott még egyértelműen kezdő szintű játékosok megszerzésére lehet számítani. (Ez nyilván csak egy afféle mock draft, tehát ahogy én elképzelem a dolgot.)
1/7. Mekhi Becton OT ((Louisville)
Elcseréltem, igen, mégpedig a Panthersszel. Kuechly visszavonult, és az újjáépülő Panthers szeretne egy új vezért a védelmébe, és meg is találja ezt Isaiah Simmons személyében, de mivel Ő nagyon kapós, így felmozdultak érte. A Miami kap mellé még egy 3. körös picket, ami ugyan fáj a Panthersnek, de hát a hátramozgásért valamit kapnia kell a Miaminak.
A Dolphins GM Chris Grier pedig kiválasztja a Louisville óriását, Mekhi Bectont. Nem a „legtutibb” OT húzás, de engem lenyűgözött a Combine-on az atletikusságával, különösképpen azt figyelembe véve, hogy az ember 364 lbs (165kg!!). 5.11 alatt futotta a 40 yardot. Youtube-on van egy videó, ahol összehasonlítják a futását két korábbi években draftolt QB, Dwayne Haskins és Jimmy Garoppolo 40-yardjával. Becton egy hajszállal marad le Haskinstől, de Garoppolo is egy karnyújtásnyira van tőle. Iszonyat durva látni, hogy mozog ez a srác. Ez az a kategória, hogy ha verekedés van, akkor teljesen mindegy mi lesz, de én Vele akarok lenni. Nagyon örülni fogok neki, ha Miamiban köt ki.
1/18. Justin Jefferson WR (LSU)
Bajnokcsapatból választ a Miami, méghozzá egy top5 elkapót. A tavalyi keret egyik üde színfoltja volt szerintem a WR sor. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy Evans-Godwin szintre emelkedett a színvonal. A korábbi elsőkörös DeVante Parker azonban breakout évet tartott, először ért el 1000+ yardot karrierje során, illetve a 9 elkapott TD is szépen mutat. Utolsó utáni esélye volt ez, szerencsére élt vele. Ott van még a poszton a tavaly kukázott Preston Williams, aki egészen a season-ending sérüléséig a csapat legjobb elkapója volt. Albert Wilsont szerintem nem kellene megtartani, semmit nem mutatott, mióta Miamiban van. Allen Hurns és Isaiah Ford sem olyan játékosok, aki stabil kezdő szintet tudnának hozni.
Ezek fényében én szívesen látnék itt egy WR húzást, és itt már szerintem a legjobbak közül csak Jefferson lesz elérhető. Ha a top3 közül akárki lecsúszna idáig, akkor nem kérdés, hogy közülük kell választani.
1/26. Xavier McKinney S (Alabama)
Bár leigazoltuk a liga legkirályabb nevű játékosát Clayton Fejedelem személyében, de ő még a tavaly cornerbackből safetyvé váló Bobby McCainnel együtt sem egy veretes gárda, így kell az upgrade ide is. McKinney a class egyik legfelkészültebb játékosa, sok mindenben a csapata segítségére tud lenni, véleményem szerint mindenképpen nagy hatást tudna gyakorolni a védelemre. Könnyen vehetné át Reshad Jones szerepét, aki 9 Miamiban töltött év után került lapátra a szezon végén
2/39. D’Andre Swift RB (Georgia)
A tavalyi évet kezdő szintű futó nélkül játszotta végig a Dolphins, miután Drake elhagyta a csapatot. Megjegyzem ő vele sem volt sokkal hatékonyabb a futójáték, szóval nem sajnálom kicsit sem, hogy elment. Jordan Howard érkezése viszont nem nyugtatott meg, tavaly többször is összekötöttük mentálisan a bajszunkat a fantasyben nyújtott szánalmas teljesítménye miatt. Patrick Laird és Myles Gaskin nem tényezők. Kalen Ballage-ban reménykedtem a szezon elején, de mivel több TD-t ért el, mint amennyi yardot futott, így őt sem veszem számításba.
A Miami futójáték 2019-es nemlétezésének legékesebb bizonyítéka, hogy a legtöbb futott yardot a lassan 38 éves Ryan „mindenkikedvencszakállasa” Fitzpatrick jegyzi. (Ez a statisztika egyébként egészen elképesztő, hangosan röhögtem rajta a szezon végén.)
Szóval van rá lehetőség, hogy itt az ölünkbe hulljon a class legjobb RB-je. A dolog magától értetődő, ki kell választani Swiftet. Ha azonban nem lesz elérhető, akkor jöhet az agyonhasznált Jonathan Taylor a Wisconsinról.
2/56. DT/DE
Ide nem megnevezett játékost, hanem posztot hoztam. A legnagyobb needekre kiválasztottam, akiket én a legjobbnak gondoltam, maradt viszont egy lyuk a rosteren, ami nagyon bántja a szemem. 3-4 defense a séma, tavaly sikerült is egy rettentően tehetséges játékost szerezni az egyik szélre Christian Wilkins személyében. A 3 fős fal közepén ott van Godchaux, de mi lesz a másik oldallal?
Shaq Lawson és Emmanuel Ogbah érkezett a piacról. Egyiknek sem örültem, pláne nem annyi pénzért, amennyit kaptak. A teljesítményükről annyit, hogy Lawson 4 év alatt gyűjtött annyi sacket, mint Cameron Jordan a tavalyi szezonban. Ogbah ennél sokkal jobban odarakta magát, ő az elmúlt 4 esztendőben összesen 18 zsákolásig jutott. Nem rossz ugye? Tudom, egy pass rushernél nem csak a sackek számítanak, de ez akkor is kevés.
Az is megfordulta fejemben, hogy Flores váltani akar 4-3-ra? Lehetséges. Egy építkezés elején van, itt még elképzelhető a sémabeli változtatás. Akárhogy is, a falba pakolnám ezt a picket.
Összegzés
Mindenki arról ír, hogy miképpen fogja a csapat megszerezni Tuanigamanuolepola Tagovailoa-t, vagy Justin Herbertet. Én nem állok be közéjük. Úgy gondolom, hogy a támadófal és a megfelelő fegyverek biztosítása egy jó támadósor kialakításának kezdőlépése. Nagyobb szüksége van a Miaminak egy jó falra, mint egy sérülékeny Tuára vagy egy prototípus Herbertre. Egyik játékos kiválasztásának sem örülnék. És hogy ennek mi az oka? Az, hogy én még mindig hiszek Josh Rosenben.
A tavalyi szezonban 3 meccset kapott, futójáték és támadófal nélkül. Belekényszerült egy olyan versenybe, amit egy 37 éves rutinos QB ellen kellett volna megnyernie. Adni kell neki még egy esélyt, és ha tényleg a pályára való, akkor jövőre lehet új irányító után nézni. Ha péntek hajnalban az első választással irányítót húz a Dolphins, akkor nagyon, de nagyon csalódott leszek…
Legfrissebb cikkeink
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
- Kezdődik a rájátszás! – Szombati beszámoló #13
- Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
- Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Rattler kezd a Saintsben, Kamara idényének valószínűleg vége
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- bjeela on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- atis123juve on Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!
- katonadani on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
“Az, hogy én még mindig hiszek Josh Rosenben.”
Balentin már vendégszerző nickel írogat vagy mi? :D :D
LoL 😀
Jó látni, hogy vannak itthon is elhivatott Miami fan-ok.
Vannak. 😎
Szerintem vagyunk többen is, bár lehet hogy egy magyar Dolphins szurkolói összejövetelt még járvány idején is meg lehetne tartani a kis létszám miatt…
Aki nem tudja Fitzpatricket kiütni a nyeregből azzal kapcsoaltban nincs miről beszélni. Minshew érdekes módon ki tudta ütni a SB MVP Folest a kezdőből. Josh Allen első évében szintén hasonlóan pocsék támadósorba került, de senkiben nem hagyott kétséget, hogy rá kell építeni. Rosen már 2.csapatnál játszotta el, hogy semmi olyat nem mutatott ami miatt bármilyen jó játékos társakat megérdemelne. De sokan még mindig esélyt adnának neki. Kérdem én, mivel érdemli ezt ki?
“Josh Allen első évében szintén hasonlóan pocsék támadósorba került…”
És ugyanolyan szarul is játszott, mint Rosen, viszont Buffaloban mindkét évben volt mögötte védelem. Az hogy senkiben sem hagyott kétséget a felől, hogy rá kell építeni nagyon erős túlzás. Egyelőre a hit él vele kapcsolatban, mert az elmúlt két szezonja alapján bust a srác. És itt jön el a mai modern foci egyik legfontosabb, de nehezen mérhető aspektusa, az hogy az edzőnek hinnie és bíznia kell a játékosaiban. Legalább egy ideig. Allen semmivel sem mutatott többet Rosennél, az irányába mégis megvan a hit és a bizalom, és bár én nem hiszem, de lehet hogy ez egyszer még majd kifizetődik. A legjobb példa pedig erre a kedvenc irányítóm, a nagy betűs JÁTÉKOS, akiben egy emberen kívül senki sem bízott, az orvosok még játszani sem akarták engedni. Favre mégis a foci egyik legnagyobb alakja lett.
Ezzel együtt én irányítót húznék a Miami helyében, Fitzmagiccal nem lehet már messzire szaladni. Hiába van jó kereted, jó irányító nélkül legfeljebb középszinten megrekedsz.
1. Eddig még nem hoztál ki a nyugalmi helyzetemből Fetyke, de most sikerült :D Értem én, hogy fájó emlék az, hogy minden idők legnagyobb upsetjét hozta össze a srác ellenetek és ezen elment a PO, de marhaságokat ne beszéljünk :)
2. 2018: Allen 18 TD/14 TO
Rosen 11 TD/ 19 TO
Nem éppen említhető egy lapon a 2 teljesítmény.
3. Allen a 2.szezonjára pedig rengeteget fejlődött. A 29 TD/13 TO arány remek.
4. Azt persze elismerem, hogy a védelem tényleg megnyugtató tud lenni, de ne feledjük, hogy ő is tesz érte, mert a labdavesztéseket szépen minimalizálta. Azt se vitatom, hogy ilyen védelem nélkül nem lett volna meg a PO, mert 3 győzelmet tényleg ők szállítottak, de adott esetben szerintem egy 7-9-es szezon is szép eredmény lett volna a részéről.
5. Nálam Allen franchise QB alkat egyelőre. Viszont, ha nem vesz vissza a futásokból vagy nem tanul meg jobban passzolni, akkor úgy jár, mint Newton.
2-3. Ja, ha a futást is belevesszük az irányító teljesítménybe akkor igazad van. :) Csak ha a futásteljesítmény az RB esetében nagyban függ a faltól (leginkább csak attól függ), akkor veszem a bátorságot és ugyanezt alkalmazom a QB-k esetében is. Ami ráadásul illik is a képbe, mert Allen előtt legalább az OL elfogadható, míg Rosennek ebből is a legszarabbak jutottak. Nem győztél meg. :D
4. Mindezt egy hulladék csoportban és pimaszul könnyű sorsolás mellett érte el a Bills. Egy átlagos sorsolás esetén ebből tavaly sem lett volna semmi a Buffalo számára.
5. Nálam nem. Erre pont a lejátszott wc meccs a legjobb példa. Allen passzban a liga legaljába tartozik, márpedig egy irányítónál ez számít. Én még Lamart sem tartom sokra, pedig ő legalább tényleg elit szinten csinálja a futást. Én Allenből jelenleg nem nézek ki többet, mint amire Mariota vitte…
Na, ne bántsuk már csóró Allent :D
Az túlzás eddig hogy bust, mondjuk úgy, hogy közelebb van ahhoz szetitnem hogy ne kapjon hosszabbítást mint hogy igen. Vannak pozitívumai, meg vannak negatívumai is. Ha idénre végre vesznek mellé valakit aki segít neki megtanulni hogy dobja ela labdát, akkor még jó is lehet. Egyébként már ezerszer mondtam, hogy Buffaloban a playhivás kritikán aluli, legalább annyit rá lehet húzni Dabollra mint Allenre. Erre is jó példa a WC meccs, ahol egy remekül összerakott nyitó drive után teljesen kifogyott az ötlettár, és ki is kaptak. (Éreztem én hogy kifognak csak reménykedtem hogy nem emiatt :D )
2-3. Na Fetyke, ezt tényleg ne csináld már :) Dolgozd már fel azt a vereséget és ne mondj ilyen hülyeségeket. :D Egy QB futásai pont azért ülnek, mert passz-játék van hívva és ha az nem működik, de a back 7 kellően hátra ment akkor lehet rohangálni az Allen féle QB-knak.
4. Erre csak azt tudom mondani, hogy így alakult. Azt kell megverni akivel játszasz. De akkor téged sokáig nem fog meggyőzni a Bills, mert most már a Pats is gyenge lett. :)
5. Jackson tavaly az egyik legjobban passzoló volt. Hogy nem győzött meg? :D 400 passzkísérletből 36 TD…….
6. Ha megnézed Watson se volt sokkal jobb az első PO meccsén tavaly. Ezért szerintem nem érdemes leírni. Azt elismerem, hogy várhatóan sose fog a jól passzoló QB-k táborába tartozni, de amíg lábon veszélyes lesz addig szerintem nincs kérdés, hogy érdemes ráépíteni.
Foles megsérült. Minshew kényszerből lett kezdő, aztán kiderült hogy király a csávó.
Így az az eset elég rossz példa szerintem.
1. Amikor a Chiefs ellen be kellett állnia nem tudta, hogy Foles mennyi időre esik ki. A srác úgy ment fel és játszott már akkor is, mint akinek ez az egy lehetősége van, hogy megragadja a kezdő pozíciót.
2. Amúgy tényleg kiütötte. Amikor a Jags FO visszaerőszakolta Folest a kezdőbe, mindenki érezte, hogy Minshew az ő irányítójuk és a játékosok se igazán akarták Folest.
Azért azt tegyük hozzá, hogy a szezon végére az is kiderült, hogy Minshew is inkább az ismeretlenségnek köszönhette a kezdeti sikereket, mintsem hogy valós tudás lenne mögötte. Ahogy rendelkezésre álltak róla felvételek a csapatoknál, és ki tudták elemezni a játékát a teljesítménye bezuhant és hektikussá vált. Erős túlzás belelátni a franchise QB-t. :)
Én is inkább azt mondom, hogy nem az. Bár végtelenül sajnálom, hogy a Jaguars ilyen hamar beállt Lawrencért a sorba és ennyire nem lesz körülötte csapat. Így nehéz lesz. Mindenesetre nála lehetett érezni, hogy érdemes neki esélyt adni. De Rosennek még egy meccse se volt az NFL-ben ami ilyen lett volna.
Nem értem mit akarsz ezzel a párhuzammal kifejezni 😀 Foles off, Minshew lesz a kezdő. Ennek nagyon örülök. Az Allen-Rosen párhuzam továbbra sem fair. Mekkora különbség van/volt a Miami es a Bills kerete között? Hatalmas
A Bills szerzet pontjai az Allen nélküli 4 meccsen 2018-ban: 3, 5, 6, 9. Igazad lesz, tényleg nagy volt a különbség a Miami javára :)
Ha KK eleve mar nem ugy kerult volna oda, hogy hozza Murrayt, akkor Rosen meg mindeig nalunk lenne.
Gondolom nem véletlen az, hogy KK úgy jött, hogy Murrayt akarja. Minden esetre nagyon szép rookie szezont futott szép csöndben a srác. És nagyon jól tette a csapat, hogy draftolta. Ha red zone hatékonyságban tud javulni nagy dolgokra lehet képes ez a Cards. De basszus KK, hogy tarthatta meg Josephet? :(
Kis helyesbítés: aki nem tudja, hogy Fitzpatrick AZ, AKI ki szokta ütni a nyeregből az irányítókat, na azzal nincs miről beszélgetni… 😀
Jogos! :D Kis helyesbítés: akit Fiztpatrick kiüt a kezdőből……
Egyetértek abban, hogy nem szabad feltétlenül megszakadni egy irányító-választásért, de akkor jövőre (ideális esetben) megint csak középtájékon választunk, vagyis top irányító akkor sem fog leesni.
Marad az, hogy építünk egy ígéretes csapatot és jövőre a piacról hozunk irányítót, de ki lesz az?
Előre szólok, Chesterrel egyetemben nagy Rosen rajongó vagyok, de több sebből is vérzik ez a mock: Rosen egyike az utolsó, prototípus pocket passer irányítóknak. Jó keze van, jól dob, kevésbé jól mozog ki ha összedől a zseb. Elsőnek az a csapat draftolta akinek az adott szezonban a legrosszab fala volt, utána abban a csapatban kötött ki aki eladta az összes, valamire való falembert, így egy szezonra rá ott lett a líga legrosszabb fala, megint Rosen előtt. Míg Fitzmagic lubickol az ilyen helyzetekben, Rosen mindkétszer a szopott f@sz rossz oldalára került. Tűzbe teszem a kezem hogy kap még egy esélyt és lesz ő kezdő, de biztos nem Miamiban.
A mock: egy Becton nem csinál nyarat, az a fal továbbra is szar lesz. Oda nem egy bluechip játékos kell hanem 3-4 legalább hogy legyen rögtön egy közepesen erős fal, tele potenciállal. Ezért sem értem a RB húzást, piacról kell(ett volna) megoldani, a picket meg további o-line játékosra költeni.
Ha van esze Belichiknek, amint kihúzza Tuát vagy Herbertet a Miami, rögtön felhívja Griert és ad Rosenért egy hátsó körös picket. Ha neki nincs ennyi esze, remélem Colbert teszi meg ugyanezt Pittsburgből. Mindkét franchiseba tökéletes fit lenne.
Csak szurkolni tudok,hogy ez legyen a végeredmény a drafton ✌️😉😄