Drew Brees minden idők egyik legjobb irányítója, de a mindössze egyetlen Super Bowl-részvétel miatt meglehetősen alul van értékelve. Tény, hogy a rájátszásban nem nagyon jött ki neki a lépés (pontosabban: a csapatnak), de ez semmit nem von le az érdemeiből.
Brees az egyetlen irányító az NFL történetében, akinek egymás után ötnél többször összejött a 30+ TD-s szezon. 2008 és 2016 között minden évben, azaz sorozatban kilencszer dobott legalább 30 hatpontost az alapszakaszban – ez idő alatt 4991 yardot és 36,7 TD-t átlagolt szezononként, a passzpontossága pedig 68,7 százalék volt. Félelmetes.
Ezt a rekordot brutálisan nehéz lesz megdönteni. Erre jelenleg Russell Wilsonnak van a legnagyobb esélye, az ő aktív sorozata a leghosszabb jelenleg (3), de még legalább hat 30 TD-s szezon kellene egyhuzamban tőle, hogy beérje Breest. A Saints irányítója után egyébként Brett Favre és Peyton Manning következik a ranglistán, mindkettőjüknek volt egy öt-öt szezonos 30+ TD-s sorozata, majd Tom Brady, Dan Marino, Aaron Rodgers és Wilson következik hárommal.
Legfrissebb cikkeink
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 17. fordulóra (frissült!)
- Shaq Barrett már alá is írt a Buccaneershez
- FK! Preview #17
- Jalen Hurts és Derek Carr sem játszik a héten
- A Giants és Titans döntött a kezdő QB-járól, a Coltsnál még sok a kérdőjel
- Deshaun Watson nem megy sehová, kitölti a szerződését
- Mi lesz az utolsó wild card hellyel az AFC-ben?
- Rodgersnek a hétvégén meglehet az 500. passzolt touchdownja
- Teddy Bridgewater a Lionsbe tért vissza
- CeeDee Lambet már nem látjuk idén a pályán
- Végül csak kivágja a visszavonult Shaq Barrettet a Dolphins
- A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- Puntháború Seahawks-győzelemmel
- Karácsonyi mock draft
- A szerdai dupla után jön egy csütörtöki szimpla
Legutóbbi hozzászólások
- Pedro44 on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- Kopi3.14 on Deshaun Watson nem megy sehová, kitölti a szerződését
- Cseh Tibor on A Giants és Titans döntött a kezdő QB-járól, a Coltsnál még sok a kérdőjel
- Cseh Tibor on Deshaun Watson nem megy sehová, kitölti a szerződését
- Kopi3.14 on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- Csaresz on Mi lesz az utolsó wild card hellyel az AFC-ben?
- Csakeztne on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- F.Krisztian on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
Zseni.
Nem véletlenül vezeti a TD listát.
“meglehetősen alul van értékelve” :)
Tényleg? Én azt mondom, hogy túl van értékelve. És erre pontosan ugyanannyi kvantitatív adatom van mint neked az ellenkezőjére. A feleségem pedig megesküszik, hogy hajszálpontosan van értékelve. Erre bizonyítéka van. :)
Nincs alulértékelve. Remek játékos, az alapszakaszban brillírozik, de a playoffban már sokszor bizonyította, hogy a clutch faktor hiányzik. Ahhoz, hogy a legnagyobbak között emlegessenek, a legnagyobb meccseken kell nagyokat alkotni.
Azért a legnagyobb meccseken, amikor igazán esélye volt nagyokat alkotott és megnyerték az SB-t. Helyettünk (Vikings)…
Nem hiszem, hogy alulértékelt lenne. Mindenki tudja róla hogy egy nagyon jó irányító, de az igazán TOP irányítók a rájátszásban is tudják hozni az elit produkciót és ez Breesre egyáltalán nem jellemző. Egyébként ettől függetlenül nagyon sokan betennék minden idők 10 legjobb irányítója közé.
Hátakkor nézzük azt a siralmas PO statisztikát:
QB rating: 9. ever 99,7 (Tibi 17.)
y/g: 310,4 (5. legjobb, Tibi 20.)
pass completion %: 67%(3. legjobb, Tibi 11.)
TD%: Brees 5,2% Tibi 4,5%
INT%: 1,9% Tibi 2,2%
Tibi 41 meccsen szerzett 73 TD-t, Brees 16 meccsen szerzett 34 TD-t.
Természetesen a statisztikákat úgy forgatjuk, ahogy akarjuk és simán kihozhatunk egy teljesen más eredményt is, mindössze csak feltűnt ez a furcsaság…
Sokak szerint a PO-ban kell megmutatni, mit ér egy QB. Tibi 71,4% ratinggel abszolválta a legutolsó, természetesen győztes SB-t egy INT-vel 0 TD mellett.
Egy biztos: Tibi a GOAT a “szakértők” szemében, Brees a lesajnált délvidéki törpenövésű suttyó. És még az sem kizárt, hogy igazuk van. Vagy nem.
Ezt nem tudtam. Melyik szakértők írták ezt? Szívesen elolvasnék 4-5 ilyen írást.
Az idézőjel megvolt?
Mutass 4 et.
“””” “”””
Te ilyen TV-svagy? Tudsz megvágott bármi alá véleményt tényként, harciasan előadni?Utálni való csoportokat levegőből kreálni? Mindehhez végsőkig ragaszkodni?
Csillagom, te is Doberdónál vesztetted el az irónia és humorérzékedet? Azért azt a harciasságot, amit felfedezni vélsz az írásomban örülnék, ha kiemelnéd a kedvemért, hátha tanulok valamit így vénségemre, mint a jó pap is holtig…
a lesajnált nem biztos, de a többi akkurátus :D
Lehet hogy a “szakértőknek” beleégett az agyába az a jópár győzelmet jelentő drive amit Brady levezényelt a PO-ban.
Amiért szemet hunytak a többi sikertelen utolsó drive miatt. ;) Az ember véleményalkotási metódusa nagyon mókás és szinte mindig emocionális. Ezért is szarjuk le általában a statisztikákat és könnyedén találunk indoklást arra, miért hülyeség az az adat, ami ellentmond a döntésünknek. Lásd MVP Turb esetét…
Ja , az biztos, hogy statisztikából majdnem mindig lehet olyat találni amivel alá lehet támasztani az éppen esedékes elméletet.
Persze, de ez történik ha a védelmed egy perc alatt kapitulál és visszakapod a labdát
Kitűnő meglátás, épp ezért érthetetlen egyesek azon értékrendje, mely szerint a sikerek, bajnoki címek döntik el, mely QB a legjobb. Pedig ez mégiscsak csapatsportág…
Vannak érvek ide is, meg oda is, és lesznek is, amíg világ a világ. Attól még, hogy a QB adja a legtöbbet a sikerhez, ezt a “legtöbbet” nem tudjuk számosítani, anélkül meg nem lehet kijelenteni azt, hogy XY a legjobb vagy hogy XY-nak mekkora az érdeme abban a 30+ TD-ben minden szezonban, mert ha nagyon kifigurázzuk az egészet, akkor Brees ugyanúgy köszönheti a silány védelemnek, hogy ennyi lehetőséget kapott, mint az elkapóinak, akik elkapták a labdát és bevitték az end zoneba.
A bajnoki címekhez meg csak egy Dan Marinot tudnék megemlíteni azoknak, akik így gondolkodnak. :)
Azt meg szintén meg tudom érteni, hogy sokaknak nem könnyű szétválasztani az egyéni és a csapat érdemeit, csapatsportban főleg, hiszen ezek csak egyben tudnak működni.
Ezeket mind csak így pluszban, nem vitatom Brees érdemeit, mert tényleg kiváló, de azt sosem fogjuk megtudni, hogy egy hasonló képességű QB mire ment volna a helyében.
A logikád alapján sosem tudjuk meg, mire ment volna bárki más TB12, PManning, JMontana, etc, etc csapatával. Amúgy ezzel alapvetően egyetértek. De azért az elvétve fordul elő, hogy minden környezeti szempont következetesen Brees vagy TB12 kezére játszana Breesnél kilenc éven át, Tibinél meg két évtizeden át.
Persze, és hozzátenném azt is, hogy nem véletlenül vannak ott, ahol. Kb. 99%-ban biztosra lehet mondani, hogy az a rendszer pontosan azért működik, mert ők vannak ott. De pl. Bradynél még az is ott van, hogy ő nem feltétlenül az ő arcára maszkírozott csapattal nyert, ha jól tudom, ő akkor még tervben sem volt, mint kezdő. Brees meg nem véletlenül nem kellett a Chargersnek anno 2006-ban, aztán mégis mi mindent ki tudott hozni azután a helyzetből.
Nyilván kiváncsi lennék, hogy milyen lehet Wilson egy OL mögött, vagy ha pl Rodgers dobálhatott volna egy Megatronnak, de sosem fogjuk ezeket megtudni.
Émmeg azt szeretném megtudni, mire ment volna BB PManninggel, Culpepperrel, Tony Romoval, McNabb-el, ARoddal, Philip Riverssel, Brees-el, netán BigBennel, TB12, PManning, Romo, ARod, Brees mire jutott volna Andy Reid alatt, vagy ugyanők Sean Paytonnál, Tomlinnál, Carrolnál, McCarthynál, a Harbaugh testvéreknél, Paganonál… Nem lennék meglepve, ha számos mai sztárjátékos és -edző kikerülne az “elit legjobbja” kategóriából, míg mások meg azzá lennének.
Nem is értem hogy lehet összehasonlítani Brees és TB statisztikáit amikor Brees meccsei több mint 80 százalékában dome-ban játszott míg TB ilyen arányban a szabad ég alatt, kitéve az időjárásnak.
Illetve hogy lehet összehasonlítani, akik között több, mint 10 centi magasságkülönbség van, ami óriási előny a magasabb javára.
Mást sem csinálnak a scoutok, edzők szurkolók játékosok. . A magasság az adottság. A csapat, edzők, stadion meg körülmény.
Unalmas volna fórum, ha objektíve lehetne értékelni. Meg sokan elfordulnának a sporttól amikor már nem tudják vitatni, hogy Tibi a legjobb.
Sosem lesz a legjobb! Csak a vele szimpatizálók körében. Másoknak meg Marino, Manning, Brees, Rodgers, Wilson lesz a legjobb. Szerencsére sok jó irányító volt/van/lesz. De sosem lesznek objektíven összemérhetőek, ezért csak az elvakult szurkolóik mondogatják a kedvenceikre, hogy a legjobb, de velük meg nem érdemes foglalkozni.
Ugye mennyire rossz lenne azoknak ha lehetne mérni az intangible dolgokat? Szegények megtudnák, hogy Tibi a legjobb.
Nem kötekedésből, de Marino és Montana a mai mezőnyre köröket ver. Igen, Tibire is. Az akkori NFL-ben Tibit (és bárki mást a jelenből) úgy széttörték volna pár meccs alatt minden szezonban, hogy IR. Az nem ilyen puhap.csű kislánysimogatós NFL volt, hanem túlságosan durva vérengzés. Aki olyan körülmények között képes volt kiemelkedni az a mai NFL-ben agyondominálná a védelmeket.
Vhááá háá. Ez jó. KB mint azok a filmek amelyikben jön egy óriáscápa vagy egy T Rex. Sok millió évvel ezelőtt ő volt a király. Tehát most sincs ellenfele. Tádám…. A mi lett volna ha, az tényleg elbír bármint. Mondjuk teljesen rossz példa volt Montana. Ő pont nem volt tartós. 16 év alatt játszott 10 szezonnyi meccset. Sok nagy játékos játszott nála jóval többet. Olyan is aki jóval korábban kezdte. Plusz őt kirakták. Annyiban más a sztorija Manningétől, hogy az ő cseréje fényesen bevált ugyanabban a szisztémában. Ez dupla mínusz.
Teljesen téves azt hinni hogy aki kurva kemény az nagy király lenne ma is. Hiszen miben különbözik a mai játék attól?
1 jobban vigyáznak a játékosokra
2 bonyolultabbak a defense/offense játékok
3 gyorsabbak, erősebbek a játékosok.
4 a 2-3 ból kifolyólag sokkal pörgősebb.
5 több a dobás.
Az 1. pont amit te aláhúztál. A 2-5 pedig azt mutatja, hogy a QB szerepe megnőtt+ bonyolultabb döntéseket kell meghozni rövidebb idő alatt.
Egész pontosan 0 támpont van arra, hogy eldöntsd, a régiek közül ki lenne most jó modern QB. Az látszik, hogy Walsh rendszerében Montana és Young olyan %-al passzolt mint most a jobbak. Marino meg mint egy csere QB. Az INT arányuk az Összességében elmegy. De mostanában a jobbak nagyon megvágták ezt. Nem kell a Rodgers féle eszement aránya gondolni de pl Tibi, Brees nagyot vágott ezen. Tehát megváltoztatták a játékukat. Wilson mindig is labdabiztos volt. Ami érdekes, hogy Montana 2 alkalommal vezette a TD listát és egészen pontosan 0 alkalommal passzolt többet egy szezonban mint bárki más. A 2 MVP és ezen kívül mégegy szezonjában jó volt a ratingje. De tényleg domináns lehetne egy mai ligában? A saját korát sem “dominálta agyon” ahogy fogalmaztál. Ahogy Marino sem. Elway sem. Peyton sem. Brady sem. Csak Peytonak és Tibinek sokkal több MVP közeli évük volt mint bárkinek. Nem véletlen Peyton 5 MVP/7all Proja. Tibi is szedett 3 MVP-t. Modern mezőnyben.
Challange accepted:
Dome, retroof, outdoors. Első blokk alja.
https://www.pro-football-reference.com/players/B/BreeDr00/splits/
https://www.pro-football-reference.com/players/B/BradTo00/splits/
Amúgy Tibi számai jobbak dome-ban annak ellenére, hogy ez neki mindig idegenben van, Breesnek többnyire hazai. De a minta kicsi. A csapatok különbözőek.