Connect with us

Összefoglaló

Takaréklángon is nyert a Seahawks és a Ravens, veretlen maradt a Bills

A Seahawksnak és a Ravensnek sem kellett kiadnia magából mindent ebben a körben, takaréklángon is összejött a győzelem. A Bills megőrizte veretlenségét, a Cardinals pedig kiábrándító vereséget szenvedett.

Seattle Seahawks @ Miami Dolphins 31 – 23

Előzetesen nagy légiparádéra lehetett számítani, hiszen az egyik oldalon az MVP formában játszó Russell Wilson állt, a másik oldalon pedig Fitzpatrick, akinek ha olyan napja van, akkor bárkit szétpasszol. Hamar kiderült azonban, hogy ezúttal nem lesz mágia, Fitzpatrick már a harmadik passzával eladta a labdát, amit a Seahawks ki is használt, és gyors TD-t szerzett. Ezután azonban nagyon visszavett a lendületből a Seahawks, és a következő 25 percben mindössze egy mezőnygólt tudott értékesíteni. Igaz, nagyon nem is volt szükség pontokra, mert a Miami sem erőltette meg magát. A félidő végére azonban sikerült felpakolnia 9 pontot a Dolphinsnak, mire a Seahawks is észbe kapott, és Wilson 21 másodperc alatt végigment a pályán egy újabb TD-ért (24 másodperc volt hátra, mikor megkapta a labdát).

17-9-nél Seahawks újra biztonságban érezte magát, így ismét visszavett a lendületből, és várta, hogy vége legyen a meccsnek. Aztán a negyedik negyedben a Dolphins feljött 2 pontra, mire a Seahawks újra nagyon könnyen végigment a pályán. Újra 8 pont volt az előny, és ez csak tovább nőtt, mikor Fitzpatrick megint eladta a labdát, amiből a Seahawks újabb TD-t ért el.

Ezen a ponton véget érhetett volna a meccs, de a Dolphins még próbálkozott. Sikerült is 31-23-ra feljönni, és ha a védelem összehoz egy puntot, akkor még bármi történhetett volna. A Seahawks azonban megcsinálta a first downt, igaz elég furcsa módon. A bírók nem tudták eldönteni, megvan-e a first down, így behívták a láncot, hogy lemérjék. Az élőképen úgy nézett ki, hogy a lánc és a labda között nagyjából 5 cm van, de a bírók, akik fölötte álltak first downt ítéltek, és mivel több időkérése nem volt a Dolphinsnak, így véget ért a meccs.

Bár a vége furcsára sikeredett, de a Dolphinsnál lényegében azon ment el a meccs, hogy a vörös zónához érve megállt a tudomány, és csak mezőnygólok jöttek. Kevés csapat van, amelyik ellen mezőnygólokkal nyerni lehet, és a Seattle nem tartozik közéjük.

A Seahawksnál pedig végig az volt az ember érzése, hogy ez a csapat takaréklángon ég, és igazából végig azt várja, mikor mehet már végre haza. Csak akkor csinált bármit is, ha az ellenfél kicsit közelebb került hozzá. Akkor viszont tényleg megállíthatatlan volt az offense.

(jarred)

Baltimore Ravens @ Washington Football Team 31-17

A Chiefs elleni csúfos vereség után a Ravens kapott egy kis önbizalomnövelőt a csodás NFC East első helyén álló csapatának személyében. A mérkőzés sima volt, de ez a Baltimore egyelőre messze van a tavalyi gárdától, ennél azért többet vártunk (vagy legyünk jóhiszeműek, és mondjuk azt, hogy a legjobb formát és játékokat a rájátszásra tartogatják).

A Ravens visszatért a régi jól bevált recepthez, és majdnem annyi yardot termelt a földön (141), mint a levegőben (193). Lamar Jackson korrekt teljesítményt hozott, volt pár szép játéka, Mark Andrewst (2 TD) továbbra is nagyon érzi, de ezúttal a földön is szerzett egy hatpontost, az elsőt az idei szezonban. Az elkapók közül végre Marquise Brown is mutatott valamit (86 yard), a védelem pedig három sackkel, egy kiharcolt fumble-lel és hét negatív yardos szereléssel hozta kötelezőt.

A Washingtonnál Haskins egész jó volt, végül 314 yardig jutott, bár nem volt se TD-je, se pickje, és még mindig nem értem, miért gondolta, hogy 4&12-re jó ötlet egy háromyardos passzal próbálkozni. Terry McLaurin ismét jó napot fogott ki, ezúttal Ravens elit secondaryje ellen, de az offense legjobbja Antonio Gibson volt, aki 128 total yardot és egy TD-t termelt.

A mérkőzés egyébként kifejezetten unalmas volt, a Ravens legrosszabb esetben is hét pontos előnyben volt, de 28-10 is volt az állás, a végén pedig még Robert Griffin is pályára lépett (és egyetlen passzából INT lett). A Baltimore ezzel tapad a Steelersre, a Redskins pedig 1-3-as mérleggel a mérkőzés után még vezette a csoportját.

(renningan)

Buffalo Bills @ Las Vegas Raiders 30-23

Negyedik meccsén sem talált legyőzőre a Buffalo Bills, ezúttal a Las Vegas Raiders volt a szenvedő fél, viszonylag simán, drive-ról drive-ra, remek playhívásokkal szedték szét a hazaiak védelmét. Buffalóban Josh Allen megint jó napot zárt: 288 yarddal, 2 passzolt és egy futott TD-vel végzett, mindössze egyszer sackelték, igaz, akkor ki is kerültek FG távból, talán az volt a leglátványosabb hibája. Szépen osztogatta a labdákat az elkapóinak, Diggs 6/115, John Brown 4/42, Beasley 3/32/1 TD, Singletary 5/21 elkapás/yard lőlappal zárt. Diggs fontos célpont volt harmadikra is általában, John Brown és Beasley pedig akrobatikus elkapásokkal vétették észre magukat, amiket a Raiders nem tudott levédekezni.

A hazai védelem nem volt a helyzet magaslatán, az első drive-ban embereztek, utána átálltak zónavédekezésre, de nem javultak fel látványosan. A secondaryben Lamarcus Joyner többször is megsérült, valamint Abramnak is ki kellett hagynia snapeket; az első félidőben nem sokszor védekezték ki a harmadik kísérletet és több kulcsszituációban is szabálytalanságokat vétettek (roughing the passer, unnecessary roughness), amikkel tovább tudott haladni a Bills.

A Raiders támadósor is elég pontatlan volt, az első félidőben jól fogta a futást a Bills, bár néha meg tudták őket zavarni egy-két jó play designnal. Ezen az oldalon is sok volt a mentális hiba, amik miatt csak FG-ig jutottak, Agholornak volt egy visszafújt TD-je illegal formation miatt, de a two minute drill alatt Jason Witten megszerezte karrierje első raidersös TD-jét és viszonylag szoros eredménnyel fordultak a félidőre a csapatok (17-13). A második félidőt a Raiders kezdte egy pofás drive-val, Theo Riddick is kapott labdákat, de a redzone-ban megakadtak, 17-16. Egy drive-val később Carrt sackelték harmadikra, a punt returnt pedig a Las Vegas térfeléig visszavitte Roberts, John Brownnak volt egy gyönyörű elkapása, ami majdnem TD lett, végül Allen futott be 1 yardról.

A következő drive-ban Darren Waller kezéből Josh Norman idei első meccsén kiszedte a labdát, ami után hamar TD-t csinált a Bills és lényegében eldőlt a mérkőzés. A Raiders két győzelem után két vereséget hozott, jövő héten pedig a Chiefshez utaznak, fontos lesz kiküszöbölni ezeket a mentális hibákat, mert ezen a meccsen is sok pontot buktak ezen, a Bills pedig a Titans ellen próbálja megőrizni a veretlenségét Nashville-ben.

(löfli)

Arizona Cardinals @ Carolina Panthers 21-31

A tavalyi Brownshoz hasonlóan a Cardinals is hamar kijózanította azokat, akik felültek a hype-nak. Ez a csapat messze nem rájátszás-kompatibilis: azon kívül, hogy sikerült meglepnie a 49erst, mindössze az 1/1 aspiráns Washingtont sikerült legyőznie, majd kikapott a nyeretlen Lionstől és az 1-2-es, legjobb játékosa nélkül felálló Pantherstől.

Bármilyen meglepő is, a látványos, kreatív és hatékony támadójátékot nem az új Lamar Jacksonként elkönyvelt Kyler Murray-vel és DeAndre Hopkinsszal felálló Cardinals, hanem a Panthers mutatta be. Jók voltak a hívások, Robby Anderson egy híján 100 yardig jutott, de volt pár szép játéka DJ Moore-nak és a McCaffrey-pótlék Mike Davisnek is, illetve Teddy Bridgewater is jól dobálgatott, speciel jobb is volt, mint Murray (ráadásul még egy futott TD-je is volt).

Ebben természetesen komoly szerepe volt a Cardinals védelmének, ami ugyan szerzett egy kósza INT-et, de összességében csak közelről tanulmányozta az ellenfél játékát. Davis, Teddy és a jó nevű Reggie Bonnafon is minimum 5,3 yardos átlaggal futott 169 yardot, a Chandler Jones fémjelezte pass rush nem létezett, Patrick Petersont pedig lassan már a neve sem fogja a pályán tartani.

Ezzel szemben a másik oldalon Murray ismét bebizonyította, hogy zseniális futó, de irányítónak legjobb esetben is közepes. A mozgáskultúrája parádés, élvezet nézni, de hiába van egy Hopkinsa, a passzjátéka nem sokkal jobb, mint az újonc Lamaré. A hosszú passzai egyáltalán nem ültek, így nem is nagyon voltak erőltetve, ennek pedig az lett az eredménye, hogy az első öt támadásból négy punttal ért véget, Murray pedig még a garbage time-mal együtt is 133 yardig jutott 24 (!) sikeres passzkísérletből.

Tehát nem elég, hogy ő nem tudott öt yardnál messzebb dobni, de még a társai sem tettek hozzá semmit az offense-hez. Mindebben természetesen Kliff Kingsbury is jócskán benne van, a főedző pocsék gameplannel érkezett, de ez összességében így is nagyon kevés a másodéves irányítótól (hiába volt három TD-je INT nélkül, ebből kettő már 21 pontos hátrányban érkezett).

A lesajnált Panthers D hét negatív yardos szereléssel, egy sackkel és egy fumble-lel vette ki a részét a sikerből, és ha nincs a Bridgewater INT, akkor jó eséllyel lehozza az első félidőt kapott pont nélkül. Nem mintha a támadósor ezen hibája sokat számított volna, a mérkőzés kimenetele egy pillanatig sem volt kérdés, a Carolina már a harmadik negyed elején 28-7-re vezetett és a jó futójátékkal végig kontrollálta a mérkőzést.

Ettől a győzelemtől a Panthers végképp kiszállt az 1/1-ért folytatott versenyből, a Cardinals pedig egyre közelít a majd jövőre csoporthoz. Nincs még semmi veszve, de az első két forduló után ez a teljesítmény nagyon kiábrándító.

(renningan)

18 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
18 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ThySoul
ThySoul
2020-10-05 08:42

Pozitívum: az offense az első három negyedben parádés, kellően tökös (minden negyedik és rövidnek nekimennek szinte) Allen korrekt teljesítménye is majdnem 300 yardot és 3 TD-t ér, a WR állomány top10 ligán belül, és a meccs végére végre a defense is megérkezett.
Negatívum: az utolsó negyedben rohadt konzervatív a playhivás, eddig belefért, de egy Chiefs ellen nem fér bele hogy két fumble után a félpályától nulla pontot szerezzünk. Valamint a védelem hullámzik, a futást jól fogták, cserébe a secondary mint olyan szinte nem létezik, az ellenfél összes elkapoja üresen van a meccs szinte egészében :D
Egyébként valaki mondja már meg, a Brown elkapás hogy nem lett TD visszanézés után?

ducksfan
ducksfan
Reply to  ThySoul
2020-10-05 09:42

A kinti kommentátorok szerint amikor birtokolta a labdát, akkor nem volt egyértelmű bizonyíték, hogy a célterületen volt. Illetve azt is hozzátették, hogy ha az első ítélet TD, akkor az is marad, mert annak a megfordítására sem lett volna elegendő bizonyíték.

pritek
pritek
Reply to  ducksfan
2020-10-05 16:46

Mondjuk latva a vegeredmenyt fura azt mondani, hogy nem kontrollalta a labdat. Egy pillanatra nem dadogott a kezeben es folyamatosan huzta be magahoz. De vegso soron mindegy.
Ugyanitt kerdes, hogy akkor mi van ha valaki felugrik, elkapja a labdat a celteruleten belul, egyertelmuen birtokolja, de meg a levegoben kilokik a red zoneba es ott er foldet legalabb az egyik laba?

LG
LG
Reply to  pritek
2020-10-05 22:43

Érdekes kérdés. Nem én fogom megmondani a jó választ, de sztem a lényeg a birtoklás dediníciója. Én úgy értem, hogy ha elkapja, behúzza és (két) lábbal a földön van, ez a birtoklás. Máskülönben csak a levegőben vagy. Ergo ha felugrassz, behúzod, de kitolnak az end zoneból, akkor az nem TD.

bjeela
bjeela
2020-10-05 09:41

Nemrég még milyen nagy volt a szája Wilsonnak, hogy kell neki az MVP cím, erre fogja magát és lelazulja a könnyű meccset, ahol javíthatná a statisztikáját. Igazi lúzer…

Amúgy kicsit off, de nagyon durva, hogy tizenhárom QB is 100-as réting felett van négy meccs után, Tibi bácsi is alig 0,6-ra tőle, sőt, három játékos 120-as átlag felett, Wilson meg egyenesen 136,7-es rétinggel úgy, hogy most kicsit dadogott. Ami még őrültebb szám, hogy tíz játékos van 70%-os passzpontosság fölött. Az meg aztán már végképp beteg, hogy Dak Prescott meccsenkénti átlaga 422,5 yard. Ha ezt tudná folytatni, akkor 6760 yardot termelne a szezon végére. Persze, tudom, védik a QB-kat és íme a következmény, de akkor is bitang látványos a változás a korábbi nívókhoz képest.

Ezt az Arizona földbeállást viszont nem láttam jönni és nem is igazán értem. Elvileg rommá kellett volna verniük a Pantherst, erre… Ezt valaki magyarázza már meg nekem. Mert nem igaz, hogy Murray nem tud dobni, ezt igazolta az egyetemen is. Most meg… Vannak kiváló elkapóik és nem csak Murray tud náluk futkározni, papíron tűrhető a védelmük is, az edzői stáb sem degeneráltak gyülekezete… az egész olyan, mint a tavalyi Browns. Mindenki azt várta tőlük, hogy na, majd most odavernek és nem jött ki belőlük, ami ott van. Mintha leblokkolnának a lehetőségtől. Faguriga legyek, ha értem.

A Bills viszont egyre inkább bejövős. Nagyon kóser társulat és most végre van egy olyan QB-jük, aki konstansan hozza a kiemelkedő teljesítményt. Kár, hogy Cam egy kis időre kiesett, mert érdekes lett volna egy komoly Pecc vs Bills versengés.

atis123Juve
atis123Juve
Reply to  bjeela
2020-10-05 09:42

Ne is mondd a Steelers D helyett vettem a fel a Cards D-t. -2 pont. Jobban jártam volna, ha nem variálok…..

ThySoul
ThySoul
Reply to  bjeela
2020-10-05 09:42

Mondjuk daknak nincs más opciója mint agyba főbe passzolni, tekintve hogy körülbelül 40 pontot kap meccsenként a Cowboys :D
Mondjuk ezzel a játékkal is hozhatják a csoportot ugye (nfc least) de ha nem is sikerül, legalább feltornázza idén a statjait és kap egy 40 milkás szerződést

Fetyke
Fetyke
Reply to  ThySoul
2020-10-05 10:08

Azért Dak teljesítményét és jövőbeni értékét árnyalja, hogy annak is köszönhetően kap 40 pontot meccsenként a Cowboys, hogy a csapat támadósora a meccs érdemi részében (értsd elején) gyakorlatilag értékelhetetlen teljesítményt nyújt. Nem szerez pontot, és mindig hamar visszaadja a támadás jogát az ellenfélnek.
A 20+-os hátrányból, a garbage time-ban elért yardok, TD-ék és passzok jól mutatnak ugyan a papíron (Nekem is Cooper lett a legjobb játékosom fantasyban 34,4 ponttal), de valós értéke mindennek viszont alig van.

ThySoul
ThySoul
Reply to  Fetyke
2020-10-05 10:25

Nem is mondtam hogy Dak statjai mérvadóak :D sokat ér a passzolt yardokkal ha 1-3 a mérlege a csapatnak, Ryan is mindig top5 év végén ilyen szempontból, vagy Stafford, aztán sokra nem mentek vele eddig

bjeela
bjeela
Reply to  Fetyke
2020-10-05 22:44

Ez így jól hangzik és alapvetően el is fogadnám, ha nem csodálnánk olyan csapatokat/játékosokat rendre, akik jobbára átalusszák a meccs elejét – más szóval megfigyelik az ellenfelet és szünetben taktikát váltanak, mert így marketing szempontból jobban hangzik -, majd a meccs második felében hengerlik le az ellenfeleket. Most nem sorolnám őket, te is jól tudod, kikre gondolok. ;)

Szóval ez a kettős mérce nekem nem kóser. Ha ARodnál, Staffordnál és a többi gigásznál ájultan csodáljuk a hélmériket, akkor ne fitymáljuk le a Dak féléket, ha a meccs végén kapcsolnak turbó fokozatba. És ne feledd: azokat a passzokat a meccs végén is meg kel tudni dobni és 422,5 yardos átlagot nem kell nagyon magyarázni…

Fetyke
Fetyke
Reply to  bjeela
2020-10-05 23:45

Ez jól hangzó, de egy 1-3-al álló csapatnál szerintem nem jó érvelés. Hiába a szép stat adat Prescott részéről, ha mindezt a hajára kenheti, és semmivel sem áll jobban vele, mint Kirk az ő Minnesotájával.

Staten Island
Staten Island
Reply to  bjeela
2020-10-05 18:53

„Ezt valaki magyarázza már meg nekem.”
Nekem is. A magam részéről értékelném ha a srácok a podcastben kicsit részletesebben is foglalkoznának a Cards-zal.

katonadani
Reply to  Staten Island
2020-10-05 18:53

beszéltünk róla valamennyire, bár azért nem teljes mélységekig :)

euskadi68
euskadi68
2020-10-05 11:17

Úgy tűnik Miamiban a 7 szűk esztendőt követően jön majd 7 még szűkebb esztendő. :(
Tudom, hogy nem a Hawkst kell feltétlenül elgyepálni, de ennyi draftcetlivel és ennyi sapka alatti szabad pénzzel ennél többre számítottam. Ez eddig elég kilátástalan…

rowi
rowi
2020-10-05 12:42

a seahawks offense-t sztem kicsit megcsapta a meleg is. egyébként félidőig roppant kiegyensúlyozatlan volt az offense (23 passz, 9 futás), de a második félidőben a tartós, bár egyre szűkölő előny miatt is, de több lett a futás (végül 36-26 a passzok javára). az látszik 4 meccs után, hogy a támadófal jobb, mint tavaly, talán jobb mint valaha az előző 8 évben. ez persze még így is csak középmezőny, de ez már bőven elég. ugyanis olyan WR korp van seattle-ben, plusz olyan TE-sor, hogy ez így összességében ligaelit. tegnap olsen teljesen megbízható menekülő célpont volt russellnek, olsen 5 elkapásából asszem olyan 4 1st down lett, de 3 biztos. carsonnal és hyde-dal pedig a futók is megvannak, szóval a hawks skillposztokon sztem abszolút ligaelit. és erre végre schottenheimer is rájött, és enm csak rájött, hanem rögtön roppant agresszív is. végre valahára passheavy a play calling. ebből a 4 meccsből pedig az is leszűrhető, hogy gyenge secondaryk ellen egyáltalán nincs túlgondolva a gameplan, wilson&co oldja meg, carson pedig keveset fut (addig se sérül meg…).
schottenheimer agresszivitása pedig ezen a meccsen is megmutatkozott. oké, a red-zone-ban a 4&3 nem sikerült, de ugyanez a mentalitás volt az, amitől nem térdeltette ki 24 másodperccel a félidő vége előtt a saját 25ösön 2 időkéréssel.

a védelem pedig valójában roppant érdekes. futás ellen sztem teljesen jól működött tegnap is. a nyers számok (22/103 a fins részéről) nem ezt mutatják, de ebből 6/47 fitzpatrick volt. pass rush továbbra sincs eközben. jellemző jelenet volt, hogy rush és mone úgy megünnepelte azt az egyetlen sacket, hogy hátha nem lesz több. nem is lett. a secondary pedig tegnap a pálya közepén nyelte a yardokat, számos alkalommal előfordult, hogy egy negatív yardos szerelést, hosszabb játék, és így 1st down követett. eközben pedig a ballhawkság továbbra is megvan (a két beírt int mellett wright kezéből legalább 2 pattant ki), a pálya végén rövidülő pályán már jobban üzemel az egység (valójában az egész D), így nem egyérteműen rossz az egész,

a vikings ellen sztem nem érdemes nagyon másra számítani offense oldalon. a vikes sec is gyenge, ráadásul főműsoridő otthon, wilsonnak és az elkapóknak ebből megint szép meccs kerekedhet. a védelem pedig pont futás ellen használható, amiben a vikes O is erős, így cousinsnak kéne túldobnia wilsonékat, ami nem fog menni. sima persze ettől még nem lesz, de ilyen 35-30 hawks abból is kikeveredhet. bye-re 5-0ra menni pedig egészen csodálatos lenne, tekintve, hogy az nfc eastből még 3 ellen van plusz jets, és egyelőre egyik csoportellenfél sem különösebben félelmetes szóval ha csak egy 1-1-et sikerül hozni mindegyik ellen, már az is egy 12-4 körüli mérleget adna. oké, bilibe lóg a kezem:)

juhaszvik
juhaszvik
2020-10-05 12:43

“Takaréklángon is nyert a Seahawks és a Ravens”
Hát nem ilyen hírre akar ébredni az ember, ha az említett csapatok adják a fantasy támadói közül hármat (QB, 1. RB, W/R). Egyik csapatot sem csípem, szóval akkor már legalább kaptak volna ki. (gonosz sóhajtás)

Fetyke
Fetyke
Reply to  juhaszvik
2020-10-05 15:33

Én Carson 25 pontjával meg vagyok elégedve. :)

pritek
pritek
2020-10-05 16:47

Az egyik Cards oldalon volt egy cikk arrol, hogy itt tobb veszett el mint egy meccs. A teljesitmeny alapjan kb oda a remeny, hogy ebbol normalis szezon lesz.
KK probal sokkal okosabb lenni mindenkinel, de kozben azt nem latja ami kiuti a szemet, hogy az okossagait rohogve elintezi barmelyik vedo koordinator. Itt mar nem az a kerdes, hogy Murray azt a passzt pontatlanul dobja meg, vagy hogy az elkapo meg tudja e futni a first downt az elkapas utan. Hibazni minden csapat minden jatekosa fog. De ha a jatekok ugy vannak felepitve, hogy egy lehetoseg van a jo megoldasra es ahhoz legalabb nyolc ember tokeletes munkaja kell, akkor ott nagyon keveset lehet veteni. Foleg ha teljes driveok ugy vannak felepitve, hogy egy-egy jatektol fuggenek es ha az nem jon be, akkor csak bamulunk mint Balam szamara.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x