A Steelers óriási pofonba szaladt bele múlt vasárnap a Browns elleni Wild Card mérkőzésen, a vereségből pedig alaposan kivette a részét Ben Roethlisberger is a maga négy interceptionjével. Ez volt karrierje egyik legrosszabb meccse és az újonc idénye óta nem játszott ennyire gyengén egy teljes idényen keresztül (a PFF szerint a 26. legjobb QB volt 2020-ban). Mindezt tetézve brutálisan sokat foglal a fizetési sapkából.
Big Ben gyakorlatilag egész karrierje során top 5-ös teljesítményt nyújtott. 2018-ban már némileg visszaesett a teljesítménye, a Steelers nem is jutott be a rájátszásba, de statisztikailag így is karrierje egyik legjobb évet hozta: 5129 yardot passzolt 34 TD mellett, mindkettő karriercsúcs volt. Mindezek fényében érthető volt, hogy a Steelers adott neki egy 2 éves hosszabbítást, bár a 34 milliós (ami még mindig a 4. legmagasabb) átlag kicsit soknak tűnt.
A csapat valószínűleg úgy számolt, hogy az idén márciusban már 39 éves Big Benben van még két nagyon jó év, így 2019-ben és 2020-ban lehet a Super Bowlért küzdeni. Ennek megfelelően a szerződését úgy alakították, hogy az említett két évben csak átlag 25 milliót foglalt a sapkából, melynek az volt az ára, hogy 2021-ben 41,25 milliós cap hitje van.
176 millió dolláros limitnél ez a sapka 23 százalékát jelenti, ami brutálisan sok, pláne úgy, hogy még nem is játszik jól. A Steelers 21 millió dollárral van jelenleg a cap fölött, tehát mindenképp kellene kezdeni valamit Big Bennel.
A legegyszerűbb az lenne, ha visszavonulna, bár ezzel is csak 19 millió dollár szabadulna fel (cserébe pedig még csak gyenge közepes irányítója sem lenne a gárdának). Ha marad, akkor a 4 millió dolláros alapfizetésével sok mindent nem lehet kezdeni, a 15 milliós roster bónusza pedig az új ligaév harmadik napján garantálttá válik, tehát még csak túl sok ideje sincs gondolkoznia a Steelersnek.
Akárhogy is dönt Big Ben a visszavonulással kapcsolatban (a csapat aligha küldené el a franchise arcát), a Steelersnek sehogy sem lesz jó.
Legfrissebb cikkeink
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kezdődik a rájátszás! – Szombati beszámoló #13
- Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
- Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Rattler kezd a Saintsben, Kamara idényének valószínűleg vége
- Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!
- George Pickens megint maródi, de TJ Watt ott lesz a Ravens ellen
- Jó esély van Patrick Mahomes játékára
- Visszatértek a vérrögök, így véget ért Christian Barmore szezonja
- FK! FIRST Craft Beer Fantasy League 2024 – Wild Card kör
- Mi lesz veled, Kirk Cousins?
Legutóbbi hozzászólások
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- bjeela on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- atis123juve on Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!
- katonadani on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Ragi on Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
- atis123juve on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Zotya on Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
Szeretnék én olyan rémálom fizetést kapni, mint Big Ben… :D
“A Steelers 21 millió dollárral van jelenleg a cap fölött, tehát mindenképp kellene kezdeni valamit Big Bannel.”
Ez a Big BAN valami Freudi elgépelés volt? :D
a cap szempontjából valójában big bang
Ja, majd bannolják. :D
Azért a legrosszabb meccse címet megkérdőjelezném…
Pittsburgh Steelers quarterback Ben Roethlisberger broke the record for the most pass completions in a single game in NFL history in Sunday’s playoff loss to the Cleveland Browns..
He also passed for 501 yards in the game, which is the second-most in a playoff game
Roethlisberger also broke the record for most pass attempts in an NFL playoff game with 68, setting the record on an incompletion intended for wide receiver JuJu Smith-Schuster over the middle of the field.
The record was previously held by Pro Football Hall of Famer Steve Young, who attempted 65 passes in a Divisional round defeat at the hands of the Green Bay Packers in 1996.
a passzkísérletek egy bizonyos mennyiség felett átcsapnak merőben negatív statisztikává
ha 230x kell passzolnod egy meccsen, az nagyon rosszul mutat, vagy miattad, vagy a csapat miatt
a Bengals ellen valóban rosszabb volt.
ezek volumen statisztikák egyébként, amik nem azt mutatják meg, hogy milyen szinten játszott, csak azt, hogy nagyon sokat passzolt. Ha adok egy meccsen 100 passzt Bortlesnek egy cserecornerekkel felálló védelem ellen, ő is rekordot fog dönteni.
Az megoldás lehet ha mondjuk kap 2 éves szerződés hosszabbítást? Ami csak 2 millióval emeli a fizetését, de a garantált tartalom maradna az eredeti. Ez eloszlana 3 évre. A többi pedig átkerülne bónuszba. Így ha vissza is vonul a sapka terhelése csökkenne, de 3 évig elhúzódna?
Három évig nem tudják elhúzni, max kettőig.
Például ha 15 millióját aláírási bónusszá teszik és hozzáadnak a szerződéséhez még két évet, akkor 10 millióval lehetne csökkenteni az idei cap hitjét. Cserébe jövőre is lenne utána 10 millió halott pénz, mert a visszavonulása után a hátralévő két szezon garantált tartalma összeadódna és egy szezonra terhelődne.
Az a baj, hogy valszleg lefőtt neki a KV. Húzhatják az agóniát vagy letépik a sebtapaszt. Most. Idén fluke contenderek voltak. Lwhat bankolni arra, hogy jövőre összekapják magukat. De ebben ki bízik?
“a PFF szerint a 26. legjobb QB volt 2020-ban”
Ilyenkor megint nehéz komolyan venni őket. TD és INT%-ban is top 10-es. Az elkapók 39 drop-pal hátráltatták ami 6-tal több, mint a 2.irányítónak. A futójáték a legrosszabb volt az átlagot tekintve. Ilyenkor tényleg nem értem, hogy ilyen értékeléseket, hogyan tudnak készíteni.
Egyszerűen figyelembe vesznek sok játékkimenetelt és a passzok minőségét is, ami egy hagyományos statisztikából nem jön le (ott csak a passz kimenetele látszik). pl. mennyit tesz az rlkapó ahhoz, hogy valóban sikeres legyen a passz, mennyit tesz az elkapott yardokhoz stb.
Egyszerűen csak arról van szó, hogy a PFF nagyon tudatosan építi fel, hogy mi ne akarjunk semmit magunktól megítélni egyszerű statisztikai mutatók alapján, majd ők megmondják a tutit, csak fizessünk rá elő. :)
Tehát mivel mélyebben elemzi a játékot (és minden meccsen), és ezért pénzt kér, az már ördögtől való? Ez nem úgy működik, hogy számokat böfög valaki, amiért pénzt kér és akkor ezt mindenki elhiszi és rohan megvenni. Egyszerűen csinálnak egy mélyebb elemzést (még a módszer sem titkos), és akit érdekel, az előfizethet rá. Gondolom te sem ingyen dolgozol. Ez a futballban is működik (nem ugyanolyan súlya van egy kulcspasznak, mintha pl. valaki mindig hátrapasszolja a labdát, de te a tv előtt csak azt látod, hogy mennyit passzoltak és milyen volt a passzpontossága).
Szövegértelmezés?? Én sehol se írtam, hogy ne kérjenek érte pénzt vagy, hogy ez felháborító lenne. Valamint szerintem az az állításom se téves, ha azt mondom, hogy nekik az az érdekük, hogy azt gondoljuk, az alapstatisztákból nem lehet levonni megfelelő következtetést.
“Teljesen bele sulykolja a focit mélyebben érdeklő emberbe, hogy az átlagos statisztikák semmire se jó, azt még csak meg se nézd, de mi aztán a tökéletes értékelést hozzuk el, csak fizess elő rá”
Szuper, hogy az egész kommented egy crtl+c, ctrl+v kombináció. :)
jó alapanyagból könnyű dolgozni :)
Azért azt el kell ismernem, hogy a humorérzéked kiváló :)
1) ha nem akarod, nem használod a PFF-et, szíved joga, nem erőltetik rád, hogy fizess elő és ezeket az adatokat használd, semmi mást, különben baj lesz.
2) ha használod a PFF-et, azt is sokféleképpen teheted. Nézheted a sima értékeléseket és elhiheted, hogy ahogy dolgoznak, az jó. Vagy, megnézheted az általuk szolgáltatott milliónyi adatot és utána járhatsz, összeteheted a képet, hogy mi miért van.
3) Vajon miért használja és fizet elég sokat érte mind a 32 NFL-csapat? Csak hogy aztán megállapítsa, hogy inkább a yardok és TD-k alapján ítélik meg az ellenfelet, és kidobja a kukába?
4) Az meg kifejezetten nevetséges, ha azt várod el, hogy ezt az egészet ingyen csinálják.
2)-re példa. Szerintem az OL-DL dolgokat szuperül értékeli a PFF, így ott a grade-nek jobban hiszek, mint az engedett nyomásoknak például (mert sok esetben ha elrontod a dolgod, abból sem lesz nyomás, ellenben az értékelésben meglátszik). A CB-knél viszont nem teljesen értek egyet az értékeléssel, mert a módszertanuk alapján csak akkor értékelik a teljesítményüket egy play során, ha feléjük szállt a labda (van benne ráció, mert ha nem arra megy a labda, nem pont úgy védekeznek stb). Így én a CBknél a grade mellé mindig megnézem, hogy snapenként hányszor vették célba, hány elkapás volt mellette snapenként és hány yardot szereztek ellene snapenként, ebben hogyan viszonyultak a többiekhez. Mert ebből pl az is leszűrhető, hogy mennyire kerülik őket a QB-k, tehát mennyire radírozzák le az ellenfeleiket.
De nyilván nézhetném azt is, hogy hány interceptiont szereztek a szezonban (mert a PFF és hasonló oldalak nélkül csak ennyit tudnánk a CBkről) és az alapján is felállíthatnám a CB-sorrendem, csak nem gondolom, hogy ez egy jó módszer lenne.
Az a jó statisztika, ami a kedvencedet a rangsor elejére teszi, minden más csak kapitalista furmány :)
“Az meg kifejezetten nevetséges, ha azt várod el, hogy ezt az egészet ingyen csinálják.”
Ez komolyan érdekel, de hol vagy mit írtam ami miatt Gáspár Bollókhoz hasonlóan ezt feltételezed? :)
hogy külön többször is kiemelted, hogy elő kell rá fizetni.
Persze hogy elő kell rá fizetni, az ilyen munka nincs ingyen.
TD és INT% nem valami jó mérce, mert nagyon kis mintát ad. 646 passzából 51 alapján akarod megítélni a játékát? Az mire jó? Mondanál ítéletet bárkiről 51 passzt látva?
646-ból 447 passza 10 yardnál rövidebb volt, yardjainak a felét elkapás után szedték össze az elkapói. Ezekért nem kapsz pozitív értékelést, hiszen kvázi a kötelezőt, elvártat dobod csak meg. Ellenben a statjaidat erősen feltornázza.
Hinye. Nem gondoltam, hogy az air yard/ completion ja Tua alatt van. Pedig de.
1. Ez annyira hihetetlen amit művel a PFF. :) Teljesen bele sulykolja a focit mélyebben érdeklő emberbe, hogy az átlagos statisztikák semmire se jó, azt még csak meg se nézd, de mi aztán a tökéletes értékelést hozzuk el, csak fizess elő rá. :)
2. Tehát a TD-INT% számokból szerinted nem lehet kiindulni jól sejtem? De akkor, hogy van az, hogy ezekben a számokban Rodgers, Wilson, Allen, Mahomes az élen van?
3. A Y/A mutatója valóban nagyon alacsony. Emiatt én se tartom Top 15-ösnek biztosan, inkább valahol a határ mögött kicsivel. De a 26.hely egészen irreális.
1) Ja, köcsög PFF, a focit mélyebben érdeklő embereknek adnak egy csomó advanced statisztikát, amitől jobban meg lehet érteni a focit, mint a yardokból és TD-kből. Szemetek! :D
2) Önmagában nem sokra jó, max egy része a soktényezős egyenletnek. Egy nagy különbség például a fenti említett QBk és Ben között épp a Y/A-ban keresendő. Ben a legalján van a listának (mögötte csak Darnold, Haskins, Wentz, Foles, Glennon), míg a többiek az elején vannak. Ha csak 5 yardokra dobálsz folyton biztonságos passzokat, akkor jóval kevesebb interceptionöd lesz, mintha hosszabban dobálnál. A magas TD szám pedig Big Bennél abban is keresendő, hogy nincs futójáték mellette, tehát csak a levegőben tudnak bemenni a célterületre.
Érdemes jobban belegondolni a miértekbe, a különbségekbe, hogy vajon miért lehet ekkora eltérés az említett QBk értékelése és Ben értékelése közt. Nyilván nem lehet véletlen, ha az értékelések módszere szerint minden egyes játékot megnéznek és elemeznek. Nem tudom, hogy lehet ez rosszabb módszer, mint ránézni egy TD-INT arányra és ítéletet mondani.
1. Azért ne tegyünk már úgy, mintha a PFF nem egy profit orientált vállalkozás lenne. Nekik az a céljuk, hogy minél többen megvásárolják a szolgáltatásukat. Ez akkor történik meg, ha a szurkolók azt hiszik, hogy az alapstatisztikákból nem érdemes kiindulni. Láthatóan ők ezt próbálják meg elérni, amivel nincs is probléma, hisz ebből élnek.
2. Nem azt mondom, hogy rosszabb módszer, hanem az a gond, hogy az az alapelvük, hogy az alapstatisztikák semmire sem jók. Én a TD-INT% és Y/A számok alapján 18.helyre tenném. Nem hiszem, hogy ezzel annyira mellé lőnék, tehát mégis csak lehet értelme ezekre támaszkodni.
3. Hogy lehet ő a 26.? Nézem a neveket és elképzelni se tudom. Nálam Riverst és Ryant is előzi, őket szorosan, de elfogadom, ha megelőzik, de akkor is kell még 6 név. Ha ilyen nevekből, mint Goff, Fitzpatrick, Mullens, Bridgewater, Minshew, Jones, Lock, Newton, Dalton megelőzi bármelyik az számomra a felfoghatatlan kategória.
4.”hogy nincs futójáték mellette, tehát csak a levegőben tudnak bemenni a célterületre” Nagyon szuper, hogy többet passzolhat, csak ez azzal is jár, hogy kiszámíthatóbb a támadójátékod, ami különösen rosszul jön a Red Zone-ban.
az az alapelvük, hogy az alapstatisztikáknál sokkal jobbakat is lehet használni a teljesítmény mérésére, ami igaz is.
lecsekkoltam, 20%-os snapszűrővel volt 26., 50%-ra állítva 22. (én utóbbit szoktam használni, Józsi előbbit használta, ezzel bekerült jóval elé Prescott, közvetlen elé Fitzpatrick, Hill és Glennon)
A felsoroltak közül Goff, Newton és Dalton a három közvetlenül előtte álló QB, Minshew, Bridgewater, Lock közvetlenül mögötte. Jones és Rivers még előrébb.
1.Goff, Newton, Dalton előtte? Jones és Rivers még előrébb? Akkor lesz mára elegem igazán a PFF-ből, ha te ezzel egyet is értesz :D
2. Az 50%-os snapszűrő nevetségesen alacsony.
“The Most Important Ability is Availability”
1) ez még mindig szigorúan idei teljesítményre vonatkozik, nem arra, hogy eddig mit tett le az asztalra korábban vagy mi lehet benne vagy mittudomén. Idén minden egyes passzt értékelve ez jött ki. Nem tudom mit láttál az idei Benben, amitől ez ilyen felháborító lenne, hogy Goff, Newton meg Dalton ugyanazon a polcon van, mint ő :D
Riversen szokás nevetni, mert furán dob meg meccsek végén nem jön ki a lépés sokszor, de sok nagyon jó meccse volt idén a néhány kifejezetten rossz mellett.
2) 80%os snapszűrőnél 16ból a 15. irányító :D
és nem gondolom, hogy attól, hogy többet játszol szarul, jobb lesz a te teljesítményed.
1,Lassan papot hívok, mert attól félek, hogy megszállt téged az ördög. :D Goff, Newton>Big Ben?? Szerencsétlen McVay inkább futtatja 30-szor Akerst, minthogy rábízzon bármit is. Az meg külön poén még, hogy inkább Wolfordot játszatta, mikor ő is játékra alkalmas volt. Newtonnak meg több INT-je van, mint passzolt TD-je. Persze a futásaival azért overall nem rossz, de nem véletlen, hogy próbálgatták Stidhamet kínjukban.
2. Ezek a teljesítmények komolyan nem tudom, hogyan említhetők egyáltalán egy lapon Big Benével, aki a liga legtöbbet dropoló WR corpjával, a legrosszabb futójátékával képes volt egy közepes támadósort irányítani, ami a szezon végére egy 4 meccses sorozatra valóban beszakadt.
3. Nálam a Rivers rosszabb , mint Big Ben relációt pont az egymás elleni meccsük igazolta. (Nemhogy Rivers jóval jobb lenne) Amíg előbbinek az erejéből annyira futotta, hogy bírókkal ordibált, amikor a védelem volt a pályán, addig utóbbi egy valóban pocsék teljesítményből volt képes remek teljesítménnyel előrukkolni. Big Benben sincs már sok meccs, amikor ő képes a vállára venni a csapatot, vagy ő nyerne meg, de amíg Riversben ez már egyáltalán nincs meg addig benne még van 1-2 meccsen.
1) annyit mondtam, hogy egy polcon vannak. Big Ben kifejezetten gyenge volt idén, nem tudom hogy lehet az ellenkezőjét látni :D
2) a Steelersé volt a 22. legjobb támadósor a ligában. Big Bennek baromi jó elkapói vannak, akik jóval több hasznot hoztak mint negatív játékot. A sok drop egy része abból is fakad, hogy csak rövid játékokat játszottak, ahol többször van drop, mert arra figyelsz, hogy megfordulj és menj előre elkapás után, meg hogy ne üssön el a gyorsvonat amint elkapod a labdát. Míg egy 25 yardos passznál a szélen csak a labdára figyelsz, meg hogy benntartsd a lábad.
3) szóval egy meccs alapján akarod eldönteni, ki volt a jobb? A Bengals elleni MNF-en Brandon Allen sokkal jobb volt Big Bennél, akin látszott, hogy nem képes hátára venni a csapatot és az erejéből nem futotta semmire. Na egy meccs pont ennyit ér. Riversnek jóval több jó meccse volt idén, mint Bennek.
1, Az egy polcon való kezelés is elképesztő számomra. Te magad is inkább Wolfordot játszattad volna Goff helyett a Hawks ellen. Ez tényleg az abszolút nonszensz kategória számomra. Amíg veretlenek voltak addig egy korrekt támadósoruk volt és nem volt olyan meccs amire azt mondanád, hogy na ezt a védelem nyerte meg és nem volt korrekt teljesítmény Benék részről.
2. Ha kihozod, hogy egy elkapónak könnyebb egy olyan labdát elkapnia ami többet száll a levegőbe, akkor lefordulok a székről. :D
3. Várjál, mert az Ryan Finley volt, de nekem is rá kellett keresnem :D Egyébként meg ez egy gyerekes visszavágás. Mert míg Ben tényleg nagyot játszott a fordításkor addig Finley 7 passzal nyert meccset. :) Rivers csapathoz hozzáadott értékét továbbra is kevesebbnek tartom, főleg, hogy az utolsó fordulókra Taylor buldózerként gyalult át a védelmeken és Riversnek Reich személyében egy sokkal edzője volt.
1) Wolford a meglepetés ereje és mobilitása miatt lehetett volna jobb múlt héten, de igen, Goffban nem látok semmit, mert nem képes improvizálni és nyomás alatt játszani. Ellenben ha nincs nyomás alatt, akkor nagyon is pontos irányító és jó játékra képes. De Benben sem látok semmit már. Ha feltételrzzük, hogy egy korrekt, tehát liga közepéhez tartozó játékot hozott a veretlen széria alatt, és utána meg ennél gyengébbet, akkor nem értem miért ekkora probléma a 22. hely, mert pont erről van szó ebben az esetben
2) Nem tudom mi nem volt érthető az indoklásban :) mi az indoklás fordított esetben?
3) ja igen, Allennek a Texans ellen volt hihetetlen meccse, akkor ő Watsonnál jobb irányító :D Ezzel csak arra akartam rámutatni, hogy egy egymás elleni meccs alapján botorság ítélni két QB közt.
Megpróbálom hosszúra nyílt csörténket lezárni elvégre Ben se kel fel holnap másképp akármelyikünk véleménye is változik. :)
1. A Riverssel kapcsolatos érvelésem bőven nem egy mérkőzésre alapszik. Egy sokkal jobb futójáték segítette és Reich is egy messze jobb edző, mint Fitchner. A csapat játékához a Packers és Bengals elleni meccsen tett igazából hozzá, cserébe a Browns, Ravens és Jaguars ellen miatta jött a vereség, illetve a Bears ellen 19 pont is elég volt. És a szezon legfontosabb meccsén nem tudott vezér lenni Pittsburghben. Nekem ez nagy negatívum a PFF-fel kapcsolatban, hogy ez nincs értékelve, hogy melyik meccsen clutch valaki.
2. A liga legrosszabb futójátéka és a skill playerekből bőven nem volt elvárható az a támadójáték, amit Benék hoztak a szezon elején. Az alapján top 10-ből kicsit csúszott volna csak ki. Az utolsó hetek alapján már inkább a 20-as határhoz van közelebb, mint a 15-höz. De a liga utolsó harmadába tenni egy olyan QB-t aki 12-3-as mérleget hoz úgy, hogy csak egyszer maradtak 20 pont alatt egy győzelem során (khm covid kálvária) az minimum vérlázító.
egy meccs alapján Cousins mérföldekkel jobb, mint Watson, aki ugye nem is top10es QB, nem tudom, mi a bajod ezzel. :D
Amúgy csomó indokot sorolok fel, csak a Dani elkezdte a nagyképű szakértő szerepet játszani.:)
“az az alapelvük, hogy az alapstatisztikáknál sokkal jobbakat is lehet használni a teljesítmény mérésére, ami igaz is.”
A teljesítmény mérni csak objektív, egyértelmű szempontok alapján eldönthető jellemzők alapján lehetséges. Statisztikai alapelv, kellett ilyet tanulnod neked is. :)
A PFF szempontjai egyáltalán nem ilyenek (lásd például védő esetében a nyomást). Ezért ezekkel érdemes vigyázni, még ha most mindenki oda van is értük.
Én konkrétan most ott tartok, mint te amikor megtudtad, hogy Stefanski a 4.legjobb játékhívó volt. :) Goff, Newton és Dalton is jobb volt Big Bennél náluk.
és Stefanski idén év edzője esélyes ugyanazzal a rendszerrel és játékhívással :D
Stefanski idén egyébként ügyes is, pont ezzel akarom bosszantani Fetykét :D De a Goff, Newton Ben relációt soha nem fogom elfogadni :D
Azért valahol szerintem az is vicces. :D
Én már kezdek megbarátkozni egyébként a PFF-el, mióta a Cousins szidóknak az orra alá tudom dörgölni az ott kapott értékeléseit. :)
Kár, hogy nem a játékát.
Majd annak is eljön egyszer biztos az ideje. :D
valós, vagy meddő teljesítmény?
Magasugrás, síkfutás objektív. De ez?
A “W” például elég objektív. És azt még magyarázni sem kell. :)
a szél sem fúj mindenkinek ugyanolyan mértékben :)
és igen, ha jól tudom, arra törekednek, hogy minél jobban objektívvé lehessen alakítani az elemzést. nyilván ezt nem lehet 100%-osan, de minél magasabb ez a %, annál jobb, nemde?
egyébként számomra meg mondjuk, aki méréstechnikát tanul, viszonylag értelmezhetetlen az objektivitás, mert hiába számolsz mérési hibát, a mérésed még így is csak a valóságot megközelítő, de nem reprezentáló mérés lesz, mivel a mérőeszköz magában hordozza a szubjektivitást.
“a szél sem fúj mindenkinek ugyanolyan mértékben :)”
Attól még a távolugrásban az eredmény objektív. A legmesszebbre ugró győz. Legfeljebb a körülmények nem azonosak. Ne keverjük kérem a szezont a fazonnal. :D
a “W” lehet objektív (mintegy definíció alapján), de az, hogy ki hogyan jut oda, az már nem az. Lásd még: világcsúcs, ha már az atlétikát hozdtad fel.
ne keverjük a fazont a szezonnal se, bár gondolom te nem természettudományokhoz valamit is kacsintó dologgal foglalkozol.
“a szél sem fúj mindenkinek ugyanolyan mértékben :)”
ez azt jelenti, hogy egy 100m-es sík pályán (nyilván ugye feltételeztük, hogy szabad tér, mert fedett pályán ez nem értelmezhető [bár ebben az esetben meg a többi is egyértelmű lenne]) a 100 m lefutása alatt a különböző sávokban különböző hatásokat fog kifejteni a légmozgás, mivel a részecskék kb. véletlen mozgása még irányítottság esetén is fennáll, noha kisebb mértékben, meg ennek méréséhez amúgy sincsen elegendő eszközünk, meg amúgy is kurva drága lenne, ha lenne, meg a nézhetőséget is befolyásolná; szóval inkább kiteszünk pár 10 forintos szenzort, a méréseket átlagoljuk, és nesze, OBJEKTíV végeredmény.
oda van írva hogy x m/s volt a szél, neadjisten előjellel, mert ugye a szél az csak a hátad fújja, vagy a pofádat (vagy leginkább csak utóbbit), nem pedig 360 fokból jöhet ilyen hatás. Megintcsak úgynevezett átlagolás, egyszerűsítés. És akkor még a nüanszokba bele se mentem, és így lesz a nehezen mérhető mennyiségből egy könnyen mérhető mennyiség, majd egy közelítő, talán mindenki által érthető szám.
Ugye mondanom sem kell, hogy a PFF (vagy sports info solutions, football outsiders) által mért adatok melyikhez hasonlítanak inkább, és a hivatalos yard meg passz számok melyikhez.
Hagyjuk! Úgysem akarod érteni…
Nincs bajom egyébként a PFF-el sem.
nekem mindegy, ha szeretnétek TD meg INT%ok alapján megítélni egy QB teljesítményét, meg csakis ezek alapján besorolni, tegyétek
én csak annyit mondok, hogy (nyilván szigorúan csak az általam látott meccsek alapján) Big Ben még top 32 irányító sem volt, nem hogy top 26, pedig nem is láttam ennyi irányítót.
Az miért nem ejt egyáltalán gondolkodóba, hogy a PFF egy üzleti vállalkozás, amelynek az elsődleges, hogy a terméket minél több embernek eladja. Ha a terméke, az értékelések szoros összefüggésben állnának az alapstatisztikai mutatókkal, akkor mitől lenne eladható az? Semmitől, ezért érdekük nekik olyan értékelést csinálni, ami eltér ezektől a mutatóktól. Hogy a szurkolókban az az érzés legyen, hogy a PFF nélkül nem értik ki a jó, ki a rossz. Na most innentől kezdve, akkor miért az a hülye aki az alapstatisztikai mutatókra támaszkodik és miért az az okos aki a PFF-re akiknek pedig a céljuk az ettől való eltérés?
mert a vállalatok első és egyetlen célja a minél nagyobb profit realizálása :)
kutyát sem érdekli, hogy 10 embernek adod el 30 millió dollárért, vagy 30 millió embernek 10 dollárért.
hozzáteszem, én nem látom azt, mitől van nekem szükségem a pffre ahhoz, hogy kinyissam a szemem (elég az egyiket csak) és lássam, hogy Big Ben hitványul játszott? Hogy a játék abból áll, nesze ott a screen 5 yard, oszt hozzál ki belőle nekem 80at, légy oly szíves. Nekem nem kell a pff ahhoz, hogy én ezt eldöntsem magam, ez nem a QB érdeme, ezt egy FBS QB is megcsinálja.
de ha esetleg fizetek valaki mást, hogy ezt megcsinálja nekem, akkor az is baj?
ha valamiért fizetni kell, akkor az már egyből nem lehet jó?
attól még, hogy fizetek egy szolgáltatásért, ez a szolgáltatás nem fogja feltétlen megreformálni a szemléletmódomat az életről.
“kutyát sem érdekli, hogy 10 embernek adod el 30 millió dollárért, vagy 30 millió embernek 10 dollárért.”
egyrészt nagyon is érdekli és Dani, mint közgazdász valószínűleg ki is javítana, mint közgazdász végzettségű ember
https://www.youtube.com/watch?v=wDhRvf7Mlnc
Ha te ezekre a passzokra azt mondod, hogy nesze ott a screen 5 yard, meg FBS QB is megcsinálja akkor szerintem nincs miről beszélnünk.
és pontosan ez a baj itt, a highlightok alapján megítélni egy szezont szerintem butaság
pont annyira, mint amikor Fetyke felhozza, hogy ja, a screen pass könnyú, oszt Wilson pick6et dobott belőle, mert egy kirívó eset meghatározza a koncepciót, úgy meg főleg, hogy nem a megvalósítást nézed, hanem a kimenetelt (mert ugye a QB blokkol, a QB dönti el a CB fejében, hogy ő akkor most oda fog ugrani)
nyilván kijavítana, mert az első esetben valós, hogy nagyobb a profit :))
ha lenne időm, össze tudnék rakni ilyen, vagy ennél jobb videót Darnoldról vagy Lockról is :D
1.Hát persze. Mikor kettejüknek nem volt annyi TD passza, mint Big Bennek. :D De biztos összetudnál rakni. Főleg egy 13 perceset. :) Még csak azt se mondhatod, hogy nem fair, mert látni kellene mennyi labda eladása volt, hisz ti arra hivatkoztok, hogy ők csak a rövideket dobálgatja. Igen dobálgatja sokat, de látni kell, hogy a kevés alkalommal amikor elsül a keze akkor szépeket dob. :)
2. Egyébként a draft prospectek nem így “készülnek”? Jordan Love egy első körös játékos lett, mert a highlight videója neki nézett ki a legjobban. Az más kérdés, hogy a lowlight videója alapján 5.körben kelne el. :)
prospect más, ott képességeket nézel, fejlődési lehetőséget stb
Tehát highlight videókat. :D Nem mondok ilyet gyakran, de ahogy Höri elmondja a Packers szezon előtti beharangozójában, hogy Love miért kelt el magasan az valami zseniális. :)
emellett nézed a hülyeségeit is és rossz tulajdonságait, amik nem jönnek ki a highlight videóból
Valóban így kellene csinálni, de Love-val kapcsolatban Hörinek van igaza :)
josh allen is ilyen prospect volt, aztán nézd mi lett belőle :D
lol, úgy gondolod, hogy direkt megmásítják az adataikat, csak hogy nagyot mondhassanak? :D ne viccelj már ilyen hülye konteókkal.
a PFF profitjának jelentős része nem a grade-es előfizetésekből érkezik egyébként, hanem a csapatoktól, egyéb partnerektől, sok minden másból. A grade-ek egy nagyon kis szelete a PFF hozzáadott értékének, ez egy egyszerűsített dolog, ami érthetővé és összehasonlíthatóvá teszi a dolgokat a casual nézőknek.
Az nem merül fel, hogy ha direkt hülyeségeket mondanának folyamatosan, akkor nem lennének hitelesek, ergó tönkremennének? Az miért nem merül fel, hogy vannak emberek, vállalatok, akik nem azért kezdtek el valami felépíteni, hogy meggazdagodjanak belőle és átverjenek mindenkit, hanem hogy valamit jobbá tegyenek, hozzáadott értéket nyújtsanak?
De érdemes utána nézni, hogyan és miért indult a PFF, az alapítóval elolvasni pár interjút és máris nem fogsz ilyen dolgokat gondolni.
mert nyilván a csapatok önmaguk nem alkalmaznak elemzőket, akik úgymond hitelesítik a külső cég adatait, ellenőrzik a működést és hasöonlók, azért. :D
“Az nem merül fel, hogy ha direkt hülyeségeket mondanának folyamatosan, akkor nem lennének hitelesek, ergó tönkremennének?”
1.Nem direkt mondanak hülyeséget, hanem csak pont annyira mondanak mást, hogy az embert elbizonytalanítsák abban, hogy maga is meg tud ítélni dolgokat. Ugye a legjobb példa amikor a prime Patrick Petersont húzták le egy meccsen ami után Arians teljesen kiakadt. Tökéletes reklám volt az nekik. Senki nem mondta azt, hogy akkor ők biztos hülyék, hanem, hogy valami mást is tudnak az analitikáról az értékelésekről. Feltételezem az egész listát tekintve nincsenek ekkora kilengések az alapstatisztikához képest, mint Ben-nek, de ő pont annyira ismert, hogy elgondolkodtassa az embert, hogy akkor lehet-e jól látni a PFF nélkül.
2. Egyébként sok alapstatisztika hiányában én nagyon szeretem olvasni a PFF-et. Engedett sack-ek, nyomások, nyomás gyakorlások, pass-rush win rate, run-stops, engedett elkapott yardok amik igazán jellemeznek OL,DL,LB és DB-ket nem elérhetőek PFR vagy NFL statisztikák által.
3. Az, hogy miként indult el valami szerintem nem releváns azzal kapcsolatban, hogy a jövőben miként működik. Én el hiszem, hogy ezt szenvedélyből kezdték el csinálni, de ha már pénzt tudsz keresni vele, akkor utána nem azon fogsz gondolkozni, hogy azt úgy csináld tovább ahogy szereted, hanem, hogy abból minél több pénzt csinálj. Én örülnék, ha nem így lenne az esetükben, de nem vagyok álmodozó és furcsállom, hogy te mint közgazdász végzettségű ember aki ennek az abszolút üzleti szempont alapján működő NFL-nek a szakértője, miért vagy ennyire pozitív velük kapcsolatban. :)
nyilván alakult a cég, ahogy egyre nőtt és nagyobb lett és pénzt keresnek vele. de az alap pontosan ugyanaz, mint a legelején: az alapstatisztikákhoz képest jobban értékelni a játékosok teljesítményét. Ha tudod, hogyan működnek pontról pontra, akkor nem értem, hogyan lehet azt mondani, hogy fel-lehúzzák egyes emberek értékelését, csak hogy különbözzenek másoktól. A folyamat, ami szerintem csinálják, ezt lehetetlenné teszi.
Saját példán: most, hogy előfizetéses lett az oldal, nem azon gondolkodok elsősorban, hogy minél több pénzt csináljak belőle.
inkább azon kell munkálkodni, hogy minél népszerűbb legyen a sport (és ennek következtében az oldal is), a pénzt meg majd ennek hozadékaként jönni fog
Saját példára reflexió. Ennek szerintem elsődlegesen az az oka, hogy olyan nagy növekedési potenciált nem látsz benne, míg az állásod a végzettséged alapján szerintem nagyon jól fizető, hogy mindenáron ne legyen szükséged, hogy a szeretet hobbidból a pénzt sajtold ki.
ez az állásom btw :D
Ezzel rendesen megleptél :D Valamelyik podcastben mintha azt mondtad volna pár éve, hogy szeretnéd, hogy ez legyen, de nem látod a közel jövőben reálisnak.
at the time így is volt :D
“Én a TD-INT% és Y/A számok alapján 18.helyre tenném.”
limitált snapszámú/csereirányítókat beleszámoltad? nem tudom, hogy a PFF értékelése hány snapszámra van korlátozva, de itt is keresgélhetnél
azt pedig remélem nem gondoltad komolyan, hogy Ryan (vagy folyós Füli) rosszabb volt idén, mint Ratyi.
1.Nekem az a “gondom” egy ilyen Ryan-féle teljesítménnyel, hogy 4 forduló után nem volt semmi tétje annak, hogy ő miként játszik. A védelem gyenge volt, a szezon elúszott volt lehetősége kozmetikázni a statjait, amik így sem kiemelkedően jobbak.
2. Folyós Fülöpünkről Daninak már részletesebb írtam. Nem látom, hogy ő többet tett volna hozzá a csapathoz és mivel a szezon legfontosabb meccsén Ben tudott vezérré válni és megcsinálni a fordítást nálam az ő irányába billen a mérleg.
ja hát persze végülis ha a bye week után futtatod az asztalt, és bejutsz a playoffba, akkor nincs tétje az 5-9 hétnek sem már, ez full így van
a védelem olyan gyenge volt, hogy top10 volt QB hitben, knockdownban, nyomásban, mondjuk sackben bottom 10 :DD de ettől még nem volt annyira ligautolsó ez a védelem, mint amennyire én beállítom annak
az, hogy valakinek van egy statisztikája, meg hogy hogyan játszik, az kurvára nem egy és ugyanaz a dolog, és szerintem neked itt ez a legnagyobb problémád
attól még, hogy összedobáltál x yardot, más meg összedobált 2/3x yardot, még nem lesz a x yardot dobó csávó a jobb, mert ez így egy viszonylag hiányos és semmitmondó statisztika
pont ugyanúgy, mint ahogy Big Ben fel tudott nőni a vezérré
ja, mert neki volt kiket vezetni, 4 olyan elkapója volt a pályán egyszerre, akik jobbak, mint akik a Coltsban megfordultak ebben az évben, ideértve TY Hilton hulláját is.
Azt máér meg se említem, hogy a Colts meg a Steelers védelmei között mekkora a különbség
nyilván lehet dobálózni ilyen meg olyan kisarkított statisztikákkal, de amíg a játékmező kiegyenlítésére meg nem teszel egy ócska kísérletet sem, addig se én, sem Dániel nem fogja megérteni, hogyan tudjátok már-már binárisan eldönteni, hogy “ki a jobb”
A PFF sem tökéletes, főleg amióta tudom, hogy a 2019.11.10-i ATL @ NO meccsen a 6 sack közül egyet sem tulajdonítottak a két tackle egyikének (mivel ezután két héttel jött ki egy cikk, hogy még egyikük sem engedett sacket az évben), amikor legalább 1,5 de inkább 2,5 sack egyértelműen az ő hibájuk volt, azóta én sem tudok nekik hinni mindent vakon (meg amúgy sem, nekünk az ún. trust but verify elméletet oktatják), de kontextusba helyezve, vagy alapként kiindulva szerintem jó anyag.
1.Ha úgy elolvasod bármelyik kommentemet melyikből veszel ki ilyen szintű érvelést, hogy a yardok alapján mondok jobbnak egy irányítót?
2. Nem tudom, hogy TD/INT% Y/A mutatókra hivatkozni mióta kisarkított statisztika.
3. Dani csak a PFF-re hivatkozik, mert az szentírás, te az elkapók közti különbségre hivatkozol miközben a Steelersnél van a legtöbb drop.
hát a TD/INT% meg a Y/A az viszonylag közel van a yardokhoz, de legalábbis pont ugyanannyira mutatja meg azt, hogy ebből mennyi az irányító, és mennyi az elkapó érdeme :)
azt megnézted, hogy a dropokat mik okozták? Esetleg a dobások voltak szarok, Diontae Johnson kő kezei voltak(minek dobtad neki akkor? tudod jól, hogy kőből vannak a kezei, ott van másik 2 üres elkapód, dobj nekik, megint a te “hibád” ), vagy Ratyi köpött rá a labdára?
Látod én meg ezeket a dolgokat nem értem:
1.) Miért nézi le szinte mindenki a rövid passzokat? Mintha azokat olyan könnyű lenne megdobni? Azért Wilsonnak sikerült hétvégén pont egy ilyen alkalmával pick6-et dobni. Amin el is ment a mérkőzés gyakorlatilag…
2.) Miért számít egy irányító rangsor felállításánál, hogy milyen playbookkal játszik az offense? Mit tehet arról egy irányító (lásd Garoppolo), ha a támadójátékok kitalálója úgy építi fel a csapat passzjátékát, hogy az nagyban támaszkodik az elkapás utáni yardok szerzésére?
3.) Miért rangsorolja mondjuk az irányítót bármennyire is az, ha olyan szar a fal, hogy csak 10 yardnál rövidebb passzjátékokkal tudnak operálni, mert hosszabb időre nem képesek megtartani a pass rusht?
4.) A hosszú passzok mennyire minősítik egy irányító teljesítményét, amikor ott már nagy szerepe van a játék felrajzolásától kezdve magának az elkapónak a sikerességben vagy sikertelenségben? Értem ez alatt például, hogy a 20+ yardos passzok nagyon jelentős része nem is az irányítókon múlik, hanem az elkapókon (mennyire zárják ki a védőt, mennyire érzik, hogy hova kell menni a labda alá, milyen biztos kézzel fogják azt meg, mennyire tudják tisztára játszani egyáltalán magukat, stb.)
5.) Kötelező? Elvárt? Megbocsáss de ezek egyáltalán nem objektív szempontok, hanem szubjektívek. Ezek alapján rangsort felállítani nagyjából annyit ér, mint amennyit az enyém, az én saját szempontjaim alapján.
Már sokszor hangoztattam én is, hogy nem rosszak a PFF statjai természetesen, ha a helyén kezeilk őket. De szentírásként ugyanúgy nem érdemes tekinteni rájuk, mint mondjuk a QB ratingre. Nagyon nagy bennük a szubjektivitás, ami összehasonlító elemzés esetében teljességgel megengedhetetlen.
1) NFL szinten ezeket baromi könnyű megdobni, ez egy elvárható dobás minden egyes NFL-irányítótól, még a cseréktől is. Nem csináltál semmi különöset, ha megdobtál 5 yardra egy üresen álló elkapóhoz egy labdát. Wilson is baromi könnyen megdobta, pontosan a WR kezébe, teszem hozzá a helyes olvasást bemutatva. Az már nem rajta múlott ebben az esetben, hogy ebből pick6 lett, mert ez egy hihetetlen játék volt a CBtől, a WR nem tudott kiérni megblokkolni.
2) Válasszuk kettő az irányítórangsort és a teljesítmény értékelését, mer a kettő nem ugyanaz. Ha X irányító adott évben csak screen passzokat dobál, mert ez a rendszer, akkor azt egyszerűen nem tudod jóra értékelni. Ez megmutatja a teljesítményt. De mondjuk láttad tavaly vagy egyetemen, hogy amúgy kurva jó karja van, jól lát a pályán, lábon is fasza, mittudomén, akkor értékelheted te egy jobb irányítónak a rangsorodban, de ebben a rendszerben ez nem derül ki róla és csak feltételezés. A PFF grade az adott évi teljesítményt értékeli, hogy emellé milyen kontextust helyezel a saját QB rangsorodban, az már egy következő kérdés.
3) Melyikek a legrosszabb falak a ligában? Texans? Seahawks? Két top5re értékelt QB van mögötte. Bengals? Újonc QB is egész jól mutatott még így is. Dolphins? Tua tényleg gyenge volt, de Fitz nem. Gyenge fal mögött is lehet jó értékeléseket kapni, és az túlzás, hogy ne lehetne mondjuk középtávoli játékokat rendszeresen játszatni bármelyik fal mögött. És nyilván ez is olyan kontextus, amit hozzá lehet venni az értékeléshez, hogy X-nek nehezebb dolga volt ebből a szempontból.
4) Itt sem az eredményt kell nézni, hanem azt, hogy a passz milyen volt. Leegyszerűsítve: ha bedobtad a WR elé ütemben a kezébe, akkor fasza vagy. Ha aluldobtad, de a WR kizárta a védőt és elkapta, nem voltál fasza.
5) Nem lehet objektív mutatók mentén értékelni mindent a világban, sosem értettem ezt a dolgot, hogy az objektív jó, a szubjektív rossz. Az irányítók vagy bárki más értékeléséhez elengedhetetlen valamilyen fokú szubjektivitás. Már abban is egy csomó szubjektivitás van, hogy melyik objektív statot választod épp ki a mondandódhoz, például a TD/INT arányt, vagy a yardokat, vagy bármit, mert az alapján lehet h jó volt, de másban meg pocsék, ezáltal összességében nem volt jó.
Senki nem kezeli szentírásként a PFFet, nem mondtam itt sem és sosem, hogy ez így tökéletes ahogy van és bizony tessék mindenkinek elfogadni, mert ez így lefedi a valóságot. Azt tartom, hogy jelenleg ez a legjobb létező értékelési módszer az NFL-ben, épp ezért hasznos és épp ezért használjuk és adjuk tovább az információt, hogy a PFF értékelése szerint XY ilyen és olyan. Nem azt írjuk, hogy XY ilyen olyan és kész punktum, így van, fogadd el, mert ez az igazság.
1.) Már miért lenne könnyű megdobni ezeket a passzokat, mikor még Rodgersnek sem megy. :D (Wilson megítélésében már korábban is mondtam, hogy nem egyezünk ezen játék kapcsán)
2.) Ezt mondom én is..
3.) Nyilván itt oda-vissza kölcsönhatásról van szó. Persze, hogy ezek a legrosszabb falak, amikor a rövid passzokat nem ismeri a playbook. Jó példa erre a Vikings is, ahol mindig erőltetik a középtávoli, meg a hosszú passzokat. Aztán amikor átálltunk néha rövidebb, 5-10 yardos passzokra hirtelen a fal is jobban nézett ki.
4.) Persze, de ezek megítélése már sokszor az adott értékelő személyen múlik, ami viszont torzít(hat)ja az adott eredményt. Nincs is ezzel semmi baj, csak tisztában kell vele lenni.
5.) Azért ezeket a szabályokat nem véletlenül találták ám ki okos tudósok. Persze, hogy nem lehet mindent csak objektív szempontok alapján értékelni, csak akkor tisztában kell lenni azzal, hogy a nem ez alapján kapott eredmény tartalmazhat torzításokat, nem feltétlenül a valóságot tükrözi.
Félre ne érts. Én már elfogadom a PFF jelentőségét és szerepét ebben a világban (meggyőzhető vagyok). De továbbra is tartom, hogy egyrészt érzek egy olyan folyamatot, hogy a régi stat adatokat dobjuk ki, mert már nem mutatnak semmit, másrészt helyette a PFF értékelését vegyük alapul, mert az a jó. Holott szerintem mindkettőnek meg van a maga helye. És mindkettőt érdemes az értékén kezelni…
“meggyőzhető vagyok”
citation needed
“De továbbra is tartom, hogy egyrészt érzek egy olyan folyamatot, hogy a régi stat adatokat dobjuk ki, mert már nem mutatnak semmit, másrészt helyette a PFF értékelését vegyük alapul, mert az a jó. ”
Ezt magyaráztam én is csak te jobban fogalmazol. :D Ha az értékelésük és a hagyományos statisztikai mutatók között erős lenne a kapcsolat akkor mégis, hogy lenne értékes a termékük? :) Ha viszont elhitetik, hogy ez a szentírás, akkor több a vásárló. Az ilyen Goff, Newton, Dalton>Ben féle megmagyarázhatatlan relációkat is ezért csinálnak, hogy mutassák ők azok akik megmondják a tutit.
Tebowról simán. Az egy teljes szezon lenne neki.
na de ha az a jó passz, ha a rövid passzból lehet hozni a nagy játékot, az miért nem jó? Mondjuk nagy nyomás érkezik, odapasszolja 5 yardra nehezen, de az elkapó üresen nyargal 70 yardot?
nyomás alatt vagy az megint egy faktor, amiért lehet kapsz pozitív értékelést. De ha kicsit is jó védekezés van, akkor nem lesz elkapó, aki 70 yardot üresen nyargal csak úgy :D
jónak jó, de nem az irányító érdeme, hogy a védők nem tették rendesen a dolgukat (vagy továbbmegyek, ha az elkapó kicselez 3-4 védőt, az ugyanúgy nem az irányító érdeme, de mégis bekerül a statisztikái közé az ennek következtében szerzett x yard)
nyilván a játékhívások ezt befolyásolják, de úgy ez az alapja ennek a szemléletnek
Ez inkább Pick Ben volt.
Szeged Steelers
Ezen legrosszabb éve volt mellé tegyük oda, hogy amikor elengedték, akkor a régi szinten játszott. Vagyis lehet a rendszerrel is rengeteg baj volt. viszont nem szabad elfelejteni, hogy a pálya jobb szélére borzalmasan gyenge volt.
TD-kben egyébként karrier rekord lehetett volna, ha játszhat az utolsó meccsen.
Nagyon sajnálom a tökagyú ogrét, nagyon szerettem. De neki sajnos eljött az ideje.
Ha 2021-re úgysem lesz értékelhető QB-je a Steelers-nek, akkor nem mindegy igazából a cap hit-je? Valamikor úgyis el kell számolni ezt az összeget, akkor meg erre, egy semmire nem jó szezon a legjobb választás. Ha úgysem contender a csapat, akkor úgyis felesleges sok 10 millióért ilyen-olyan top játékost igazolni, vagy hosszabbítani, ráadásul a mostani keret egy része is kiöregszik, mire újra felfutna a csapat.
Viszont most van nagyon jó védelmük. Kicsit hasonlít a Vikingsre, amikor ligaelit védelmük volt de SB run nem jött össze.
Úgynevezett objektív értékelést egyébként hogy lehetne csinálni bármelyik játékos teljesítményéről?
A kevésbé szubjektív és jobban szubjektív között lehet választani.
Aztán a közelítésből koncepciót gyártani és ha kell dönteni azok alapján. Valakinek jobban fog menni kevés szubjektív elemmel, valakinek kevésbé.
És sohasem fog egyezni, mert különböző emberek nem egyformán fogják megítélni.
Egy ilyen játékban lehet egyre több paramétert figyelembe venni, esetleg másképp mérni ;) labdába, sisakba, protektorokba rakott érzékelőkkel (meg bírókra). Akkor 22 játékos és egy labda szimultán mozgásából lehet a scenariokban az egyes résztvevők teljesítményét egyre bonyolultabb összefüggésekkel számolni, de még az se lesz objektív. Egészen addig amíg el nem jönnek az agy-implantátummal szerelt defense és offense ;meg special teamek :-))).
ja nem. akkor se biztos
Ettől még a PFF használható lehet, és attól még valszeg nem üzleti érdekek mentén nagyban torzított valóság s nem is szentírás.
Nem szent írás, de talán a legkevésbé szubjektív. Ettől függetlenül azért úgymond szemre is nagyon rossz volt Big Ben, még úgy is, hogy a személyzet is hibázgatott.
Aztán megnézzük a Colts elleni második félidőt, vagy a Browns ellenit és megkérdezzük, hogy ki a vak. Vagy amikor egész héten nem edzett.
Madden szimuláció. :D
Brady 2019es szezonja után mindenki temette, most meg MVP szintet emlegetnek… Egy jobban össze szedett, jó play hívásokkal én még mindig látok esélyt egy superbowlra, annó PM se elit irányító teljesítménnyel nyerte a 2. gyűrűt.
A védelem számait is érdemes megnézni a szezon végén, főleg a playoff meccsen, onnan se jött annyira a segítség, és rengeteg elejtett labda is volt. BigBen 2018 vagy 2017ben sokkal rosszabb volt amikor 2 3 meccsenként 3 4 intet dobált…
A fizetési sapka a legnagyobb ellenfele most a Pittsburghnek szerintem, mi a biztosíték hogy ilyen vagy ennél jobb irányítót talál a Steelers? Egész ligában ezen szenved a legtöbb csapat
“Brady 2019es szezonja után mindenki temette, most meg MVP szintet emlegetnek”
Jó,de ő egy csaló geci.
Már várom, amikor kimondják rá, hogy “egykor szuper járékos volt, de mostanra _leeresztett_” :D
majd mikor az 57-et tapossa
Azért Benen látszik a kor, a sérülések. Amit Tom elkerült. Szóval neki nehezebb már csúcs szintet hozni.
Bradyt a 2019-ces szezonja után egyáltalán nem “temette mindenki”. Komoly vita ment róla minden szinten és fórumon. Alapvető különbség, hogy Tibi olyan csapatban játszott, ahol nem akarták megtartani már évek óta és teljesen legatyásodott a kisegítő személyzet. Itt meg kocsit, házat föltettek rájuk. Abban teljesen hasonlít, hogy vita az most is van. Csak sokkal kevesebben hisznek bennük, mint tavaly Tibiben. Ami mókás itt, tavaly azért volt hülye a Pff, mert Tibit 7-8. helyre tette. Idén azért hülyék, mert Benőt a 22.-re teszik.
1/24-en lófaszt lehet húzni nem QB-t,szóval marad Rudi.
Ben meg visszavonul az offseasonban.
Ehlinger, Trask, Jones :)))))
Jones és Trask elég magasan van jelenleg a mock-okon.
+Ehlinger még a Senior Bowl-on is megéghet,mert Trask is ott lesz,úgy hogy annak a két WR-jének dobálhat(TONEY,GRIMES) akikkel idén 19 TD-t hozott össze a gatorsnál.
“Jones és Trask elég magasan van jelenleg a mock-okon.”
szerintem egyébként nem érdemelte ki egyikőjük sem, szimplán a poszt fontossága miatt vannak ott, ahol
Watson+ Watt trade és meg is van oldva.
Benő és Brees esetében is ugyanazt gondolom: Ha ez a két manus nem is gyengül, hanem csak szinten marad, akkor is megbaszta a ló a szezont. Ha gyengülnek akkor meg kőporosan tolja be a ló. Mindkét csapat egy hullámheggyel becsúszott 2. és 3. helyen. Nem hiszem, hogy jövőre bankolhatnak jó kiemelésre. Jön föl a rivális. Idén sokszor kijött a lépés. Zsinórban két ilyen szezon nem nem. Vasas nehezen tud erősíteni. Saints egyenesen gyengül a cap hell miatt. Drewnál évek óta probléma a szezon végi kókadás. A sérülések is elkezdték harapni. Benőnek is túl hosszú a szezon. Ha ők mennének még egy évet a csapatnak nem kellene ezt hagyni. Én személy szerint remélem Brees visszavonul mert a 11 bordatörése után aggódok érte. Remélem Benő folytatja mert kíváncsi vagyok, hogy jól gondolom e a major meltdownt a csapattól.