A végső keretszűkítés legnagyobb nevű áldozata Cam Newton volt, akivel a legtöbben a Patriots kezdő irányítójaként számoltak. A menesztésének pontos okát nem tudni, páran például a korábbi 1/1-es oltatlanságát nevezték meg az egyik fő oknak, de Rob Ninkovich szerint a döntésnek sokkal gyakorlatiasabb oka volt.
A Patriots korábbi pass rushere egy TikTok videóban mesélt arról, hogy a belsős infói szerint az újonc Jonesnak sokkal kevesebb mentális hibája volt, mint Newtonnak – nem véletlenül nem próbálkozott Cammel no huddle-lel vagy 2 minute drillel a csapat. Sőt, állítólag Newton annyira nem értette a Patriots rendszerét, hogy Jones segített neki megtanulni a playbookot.
Hogy ebből mennyi igaz, azt jó eséllyel soha nem tudjuk meg, de amennyiben tényleg voltak Newtonnak problémái a playbook megtanulásával, akkor teljesen érthető, hogy Bill Belichick inkább az újoncnak szavazott bizalmat.
Legfrissebb cikkeink
- A Seahawks majdnem összehozta a Deebo Samuel, DK Metcalf duót a 2019-es drafton
- Christian Barmore már most visszatér, IR-re került a Packers első köröse
- Kivágta második körös elkapóját a Patriots
- Már holnap kirúghatják Doug Pedersont
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- A Texans már négy mérkőzés óta nem szerzett TD-t a második félidőben
- Jahmyr Gibbs: Azt gondoltam, hogy a Bengals vagy a Cowboys draftol majd engem
- Taylor Decker: Az én hibám volt a Lions első félidei szenvedése
- FK! in LA & Seattle 🎥 – Day 3 & 4 & 5 – Stadiontúra 🏟️ & Venice Beach 🏖️ & Seahawks 🦅
- Fontos kimaradók a 11. fordulóból
- Tee Higgins, DK Metcalf, JuJu Smith-Schuster és Nico Collins is visszatér
- Váratlanul visszavonult a Seahawks kezdő centere
- FK! Preview #11
- Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
Legutóbbi hozzászólások
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- Tinka1495 on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- atis123juve on Triple Coverage #567 – Hogyan javítanánk meg a reménytelen csapatokat?
- Zotya on Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Zotya on Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- atis123juve on Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- Fetyke on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- camillo7777 on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
BB miután 1éve edzi Newtont:
Dikk ez nem is tudja a playbookot!!!
Nadeebbe mija meglepő? Hiszen BB se tuggya, mi van a pléjbúkba, merhogy sosemnem csinát ojat.
Nehéz elhinni, de a cutot megmagyarázná.
Ez akkora baromság, hogy az a nem normális aki elhiszi. Ninkovich valakitől hallotta akinek valaki mesélte aki a régi szobatársától hallotta. Biztos nagyon nagy a valóság alapja.
Maga Newton nyilatkozta azt tavaly decemberben (pár meccsel az alapszakasz vége előtt!), hogy még tanulja a playbookot. Úgy, hogy bevallottan egy butított playbookot kapott JMD-től a rövid felkészülés miatt…
De már felismerte a nagybetűket benne.
Nem vagyok egy CN fan, de meg kell mondjam kétkedve olvastam ezeket a sorokat. Inkább olyan kimagyarázás jellege van. Tegyük fel igaz, akkor mi a francnak kellett vele még egy évre szerződni? Miért kellett a cut napjáig úgy csinálni mintha, azt kommunikálni mintha az első számú irányítónk lenne?
Nekem sokkal inkább, váratlan, impulzív döntésnek tűnt, ami azért eléggé jellemző a személyzeti politikánkra BB alatt. Késtél öt percet, elejtetted a labdát edzésen, nem köszöntél előre elég hangosan, volt rajtad sapka, vagy nem, akkor sajnos vége a közös útnak. A mai napig nem tudjuk például, hogy miért kellett az egyik meghatározó védőnknek (Butler) az egyik SB-t beöltözve, de végig az oldalvonalról, végignéznie, miközben a védelem képtelen volt megállítani az ellenfelet. (Így a csapat hiába érte el a legtöbb pontot a SB-jai történetében, a rendes játékidőben, kikapott, de a szurkolóknak épeszű magyarázat, hogy mi történt, nem járt, igaz következő évben már 38 ponttal kevesebbet kapott a csapat a SB-ban és ez is egyféle válasz volt.)
Nakérem most mindenki láthassa, hogy mitet mível a futball a mégoly pallérozott elmével. Merthátugyi a Newton az egy jó név a todományba, deja gravitácijó meg a ütközés következtibe fellépő kőccsönhatások eredménye meglácccik a Newton agyába. Köllött neki ennyire soxor olyan bátoran futkorászni. Legyetek bátorak, bátorak legyetek… persze, hóóógyne, azt itt az eredménye.
Azt bírom benned, hogy olyan marhára humoros vagy…
Ebbe semmi humor nincs, ez véresen komoly.
Mint a vízállásjelentés.
De. Dehát… Erős karja van és gyors lába! KARERŐŐ l!!!
Brady helyett Newton. Akkora varázsló még nem született, hogy működjön.
Ej ej Ninko, CN elment. Miért kell így utólag is belerugdosni? Lehet, hogy MJ egy szuper intellektuális és nagy szorgalmú titán, de egyelőre csak 0 bajnoki meccse van. Én olyan MJ nyilatkozatot olvastam, ahol azt mondta, hogy egy csomó megoldást pl. a védelem olvasásában, CN-től tanult. A 0 kontra 147 meccs azért jelent valamit…Most akkor ki tanít, kit? Van playbook és van meccs… Nem hiszem, hogy jót tesz MJ-nek ez az eltúlzott hype, így is nagy a teher az újoncon, egyedül van, gyakorlatilag tisztességes backup nélkül.
A kor nem érdem.
De az 1 meccs tapasztalat az végtelenszer annyi, mint a 0 meccs tapasztalat, a 147 meccs tapasztalat meg még annál is jóval több
Nyilván az megint más hogy a belicsek véletlen sem akart megint olyan playbookot ami a tudósnak tetszik
A Pats nem az a rendszer, ami rászabja a rendszerét egy Qb-ra. A rendszer maga volt BB-JMD-TB12. Ez azóta nem változott. Az úgy Bradynek, ahhoz hogy új Brady lehessen, ezt kell elsajátítani. Newtonban pedig nem látom, hogy meg tudna ilyenben létezni.
Most elvonatkoztatva a konkrét ügytől: Mi a nehéz egy playbook megtanulásában? A játékok számától eltekintve.
Teljesen laikusként valami olyasmi elképzelésem van róla, hogy vannak fő verziók/játékok, ami nagy vonalakban azt írja le, hogy mi az alapfelállás, hova érkeznek a srácok, ki-hol blokkol, ilyenek. Aztán ezeknek a játékoknak van pár változata (pl. XY nem jobbra kanyarodik, hanem balra, nem itt blokkol, hanem másho, stb.). Mindemellett lehet benne pár olyan tétel, amikor pl. a WR-nek a play elindulás után 2 másodperccel, menet közben el jell döntenie, hogy merre fut, ha mondjuk két védőt kap a nyakába, és merre, ha egyet.
Szóval az én fejemben ez ilyen biflázós dolog – amit persze az elmélet után szépen a gyakorolatban is rögzíteni kell -, így viszont nem tudom hova tenni a “nem értette(!!!) a Patriots rendszerét” dolgot. Olyasmi, mint amikor a színészek szöveget tanulnak.
Tibi mondta pár éve, hogy csak passzjátékból! 500 és 1000 közötti play szerepel a Patriots playbookban, amiből 5-600-at használnak is egy szezonban. Ráadásul ezeken az ellenféltől függően apróbb változtatásokat is eszközölnek hétről hétre.
Szóval sztem ami nehéz ebben az irgalmatlan információmennyiségen túl az az, hogy átlásd a rendszert, adott esetben ki tudd választani a legjobb játékot és megfelelően tudj adaptálódni a változásokhoz. Egy ilyet nem biflázni kell, hanem érteni a playek közötti különbségeket, előnyeit-hátrányait stb.
Az 500-600 egy szezonra nem sok, még úgy sem, hogy egy play opció talán nem is számítanak külön. Egy adott mérkőzésre/ellenfélre kiválasztott játékok vannak, talán 20-30,azt gyakorolják hétközben elméletben gyakorlatban egyaránt. Természetesen mindig van egy-egy spec. play is köztük.
Amellett hogy egyetértek veled, azért kell biflázni is. Ami elképesztő, tudni is kell alkalmazni a rengeteg tudást,a veled szemben felálló védelem képe,mozgása alapján. Ez nem megy mindenkinek. Vajon 1 futó vagy egy elkapó,hány százalékát tudja betéve az összes játéknak? Ezt komolyan kérdezem, mert gőzöm nincs. Amennyiben hatékony akar lenni, majdnem ugyanúgy kéne ismernie a play bookot, mint az irányítónak. Szerintem. Lehet csak töredékét tudja? Ami rá tartozik? Az nem biztos hogy elég, hiszen ő is minden támadásban részt vesz!?🤔
Jogos.
De akkor ebben az esetben tovább bonyolódik a dolog, mert igazából nem csak azt kell tudnod, hogy mi a Te játékod, hanem a lehetséges D felállások relációjában hol jön ki pl. az emberelőny. És ez még tovább változhat ellenfelenként, meccs közben.
A play kiválasztás jogos, bár azt meg tudja tenni pl. az OC is. Persze ilyenkor bejön még a rádiócsend utáni áthívás, vagy alverzió módosítás problémája egyes QB-knál (pl. Goff az SB-ben)