Minden héten van mit tanulni az NFL-ben, úgyhogy minden forduló után le is vonjuk a tanulságainkat. Jöjjön tehát egy touchdownnyi (6+1) pont / take / gondolat a szezon legfrissebb hétvégéje után. Mivel már csak 8 csapat játszott a héten, így majdnem minden divisional körbe jutó csapatról lesz szó ma!
😈 Ez a Lamar már nem az a Lamar / Ez a Ravens már nem az a Ravens
Bármikor, amikor a Ravens Super Bowl esélyeiről volt szó idén, akkor előjöttek a rosszmájú kommentek, hogy erre semmi esélyük, nézzük csak meg Lamar Jackson 1-3-as playoff mérlegét. Persze magával a ténnyel nehéz lenne vitatkozni, hogy valóban egy meccset nyert csak négy próbálkozásból. Ennek a ténynek azonban nincs jósló ereje. Attól, hogy legutóbb kikaptak első kiemeltként a Titanstől, még nem jelenti, hogy most is ki fognak kapni első kiemeltként egy másik AFC South csapattól. És nem is tették, mert ez a Lamar már nem az a Lamar, és ez a Ravens már nem az a Ravens.
Lamar és a Ravens ugyanis idén végre szintet lépett azzal, hogy lett pár értelmes elkapó és ami még fontosabb, hogy lett egy értelmes támadókoordinátor. Persze ne vegyük el Greg Roman érdemeit sem, mert karrierje elején lehet rá volt szüksége Jacksonnak és sok hasznos dolgot csinált, amivel az alapszakaszon végig tudtak masírozni. Azonban a playoffhoz már kevés volt. Ugyanis túlságosan egysíkú volt a támadósor, ami a rájátszásban már nem elég, hiszen itt a védelmek minden egyes alkalommal specifikus gameplanekkel érkeznek, és ha a remek futójátékod mellé nem tudsz egy jó passzjátékot is összerakni, akkor meg vagy lőve. És még mielőtt… nem az irányító miatt nem tudtak jó passzjátékot összerakni, hanem a koordinátor miatt. Lásd mostani találkozó.
A Titans azon a bizonyos meccsen folyamatosan teletöltötte a boxot és elvette a futójáték lehetőségét, és mivel nem volt playoff-szinten értelmezhető passzjáték-terve a Ravensnek, így meg voltak lőve. Most nagyon nem ez a helyzet. A Texansnak is volt egy nagyon jó terve, amivel a Hollók alapjátékát jól tudta limitálni, azonban most nem halt meg teljesen a támadósor, hanem tudtak változtatni és végül hengereltek a második félidőben.
A Texans nagyon meglepte a Ravenst a rengeteg blitzcel, hiszen az alapszakaszban mindössze 21%-ban küldtek extra embert az ellenfelek irányítóira, azonban most egy nagyon durva 75%-os arányt hoztak össze – soha nem blitzelték még ennyit Lamart, habár azt a meccs előtt is kiemeltük, hogy ez lehet a gyengéje. És az első félidőben az is volt:
- 12/18 dropback blitz ellen
- -0.27 EPA/Play
- 25% sikerességi ráta
- 42.9% sack/nyomás ráta
- 3,51 mp átlagos passzidő
Meg volt lőve a Ravens offense. És ha még Greg Roman lenne a támadókoordinátor, akkor így is maradt volna. Neki sosem voltak válaszai a blitzre, gyakorlatilag csak screenekkel operált (lásd Eagles 2021-2023). Todd Monkennek azonban voltak. Kellett a félidő ahhoz, hogy összeszedje a gondolatait, és egyébként mindenki elmondása szerint Lamar Jacksonnak is nagy szerepe volt a terv összerakásában, hogy hogyan lehet megverni a Texans blitzeit, de sikerült. Nem is akárhogy. A második félidőben:
- 8/11 dropback blitz ellen
- 0.61 EPA/play
- 75% sikerességi ráta
- 0% sack/nyomás ráta
- 2,25 mp átlagos passzidő
Lenyűgöző különbség.
Szóval ez a Lamar és ez a Ravens már nem az a Lamar és az a Ravens, mint amit pár évvel ezelőtt láttunk. Ez egy jóval magasabb szint. Ami most egy újabb komoly feladat elé néz, hiszen Patrick Mahomes és a Steve Spagnuolo vezette védelem jön szembe a konferenciadöntőben. Mahomes pedig még sosem vesztett playoff-meccset az AFC-ben rendes játékidőben, azonban ezt a Baltimore-t butaság lenne leírni a múlt eseményei miatt.
Legfrissebb cikkeink
- Újra edzésbe állhat a nyáron vérrögökkel diagnosztizált Christian Barmore
- Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- Másodéves figyelő – AFC
- Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Történelmi tettre készül a Chargers védelme
- Aaron Rodgers jövőre is játszana
- A Bears és a Dolphins is kivágott egy drágán igazolt tavalyi szabadügynököt
- Marad Gardner Minshew a Raiders kezdő irányítója
- Briliáns irányítók és igazi hősök a hét legjobbjai között
- Ez nagyon bejött – a holtszezon legjobb igazolásai
- Csütörtök esti rangadó az NFC East első helyéért
- Triple Coverage #567 – Hogyan javítanánk meg a reménytelen csapatokat?
- Playoff Ranking #10
- Meggondolták magukat a Coltsnál, mégis visszatér Richardson a kezdőbe
Legutóbbi hozzászólások
- AncrathJorg on Playoff Ranking #10
- atis123juve on Nem csak a koordinátort, de Caleb Williamst is leváltotta volna pár Bears-játékos
- Pedro44 on Aaron Rodgers jövőre is játszana
- Kopi3.14 on Meggondolták magukat a Coltsnál, mégis visszatér Richardson a kezdőbe
- TheGUARDiAN on Playoff Ranking #10
- Sigismundus on Playoff Ranking #10
- Csakeztne on Ritka az olyan minőségi rangadó, mint az eheti Bills-Chiefs
- Zotya on Ritka az olyan minőségi rangadó, mint az eheti Bills-Chiefs
ennek a tenynek nincs joslo ereje?
ennek a tenynek?
joslo ereje?
persze, hogy nincs: mas jatekosok, mas szemelyzet, mas ellenfelek, masik naptari ev. talan meg a szabalyok is valtoztak egy picit.
semminek nincs joslo ereje. az egesz amerikai foci arrol szol, hogy veszik az eddigi statisztikakat, es mondanak valamit. dolgokat. szamokat.
peldaul, hogy xy csapatnak 12.34% eselye van a playoff-ra. egy fenet! nem xy csapatnak van ennyi eselye, hanem azok a csapatok, amelyek korabban W:L gyozelmi mutatoval rendelkeztek W+L meccs utan, 12.34%-ban jutottak a playoff-ba.
bocs a kirohanasert, ideges matematikus vagyok :)