Összefoglaló

Három meglepetés, és egy szenvedős Vikings győzelem

Published on

Szoros és őrült meccsekben nem volt hiány a fordulóban, ahogy a meglepetésekből sem. A Panthers ismét nyert Bryce Younggal a kezdőben, a Saints a Falconst, a Patriots pedig a Bearst viccelte meg, a Vikings pedig csak vért izzadva tudta legyőzni a Jaguarst.

New York Giants vs. Carolina Panthers 17-20 (h.u.)

Igazi roncsderbit rendeztek Münchenben. Az első félidőben Daniel Jones vitte a prímet, aki akkor sem találta el az elkapóit, ha szó szerint egyetlen védő sem volt közelebb hozzájuk 10-15 yardnál, illetve egyszer azért biztos ami biztos a labdát is eladta. A Panthersnek így annyira nehéz dolga nem volt, és a sok lehetőségből (összesen hatszor támadtak az első félidőben) kétszer sikerült is pontot szerezni, így 10-0-s előnnyel mehettek a szünetre.

A második félidő aztán kis meglepetésre egy TD-váltással kezdődött, sőt a Giants szerzett még egy hatpontost egy 96 yardos drive végén. 17-14-es Panthers vezetésnél aztán Chuba Hubbard elhagyta a labdát a saját 22 yardosánál. Daniel Jones viszont természetesen eladta a labdát (még ha ez speciel nem is az ő hibája volt), így ezt megúszta a Carolina. Youngék viszont nem tudták lezárni a meccset, a Giantsnek pedig még összejött egy mezőnygól az utolsó másodpercekben, így jöhetett a hosszabbítás.

Sokkal tovább azonban nem élvezhették a meccset a német szurkolók, ugyanis az amúgy nagyot menő Tyrone Tracy (18 futásból 103 yard, TD) fumble-t vétett, amit a Panthers játékosai szedtek össze. Innen már csak be kellett rúgni egy 36 yardos mezőnygólt, ami meg is történt, így Bryce Younggal már a második meccsét nyerte meg idén a Panthers. A Giantsnél pedig most már tényleg ideje lesz Daniel Jonest leültetni a padra.

New England Patriots @ Chicago Bears 19-3

A 4-2-es kezdés után sorozatban két meccset veszített a Bears és nagyon kellett a győzelem a rájátszás remények életben tartására. A 2-7-es Patriots erre tökéletesen alkalmasnak tűnt, ehhez képest csúnya nagy pofonba szaladtak bele Caleb Williamsék.

A Bears offense az egész meccsen csak három pontra volt képes. A tartalékosan felálló támadósor semmit nem tudott kezdeni a Patriots védőfalával és kreatív blitzeivel, ami kilenc sackben és számtalan nyomásban manifesztálódott. Williams 30 passzából csak 16 volt jó nettó 69 yardért, ráadásul a földön sem tudott hozzátenni a játékhoz. A futójáték sem működött, a Patriots totálisan ledominálta a hazai offense-t.

A túloldalon a Bears védelem meglepő módon nem volt annyira effektív. A Patriots stabilan tudott haladni a földön, végül 144 yardot gyűjtött az egység és mivel a pickjét leszámítva Drake Maye is egész jó volt, így összesen öt alkalommal is sikerült pontszerző drive-ot vezetni. Persze ehhez hozzátartozik, hogy rengeteg lehetősége volt a New Englandnek, szóval nem arról van szó, hogy domináltak volna, de ezzel együtt is meglepő, hogy a Patriots defense jobban kordában tudta tartani a Bears offense-t, mint fordítva.

Minnesota Vikings @ Jacksonville Jaguars 12-7

A Jaguarsnál nem tudta vállalni a játékot Trevor Lawrence, így Mac Jones először kezdhetett az új csapatában. Ez könnyű győzelmet ígért a Vikingsnak, ebből azonban végül nem lett semmi. A Minnesota támadósora mindössze három pontra volt képes az első 30 perc alatt, Jones pedig levezetett egy szép drive-ot, aminek a végén lábon még a TD-t is összehozta, így a szünetre 7-3-as hazai előnnyel mentek a csapatok.

A Jaguars offense viszont teljesen szétesett. Az első negyedes TD után egyetlen egyszer sem sikerült még csak mezőnygól-távolságig sem eljutni, nettó 143 yardot szerzett az egész bagázs. Nem működött a futójáték, Mac Jones végig nyomás alatt játszott és a játékok sem voltak kreatívak, de még így is meg lehetett volna nyerni. A túloldalon ugyanis Sam Darnold a régi formáját idézte és háromszor is eladta a labdát az ellenfél red zone-jában, így a negyedik negyed kezdetén még 7-6-ra a Jaguars vezetett.

Mivel azonban a Jax sehová nem tudott haladni, de még first downt se nagyon szerzett, így egyszerűen annyi esélye volt támadni a Vikingsnak, hogy végül összejött a pontszerzés. Előbb egy mezőnygóllal átvette a vezetést a csapat, majd egy fumble után újabb hárompontossal 5 pontra növelte az előnyét. Ezt követően a Jaguarsnak két lehetősége is volt megnyerni a meccset egy TD-vel, de mindkét támadás interceptionnel ért véget, ezzel végleg eldöntve a találkozót.

Atlanta Falcons @ New Orleans Saints 17-20

Az új seprű jól seper, a Saints pedig sorozatban hét elveszített mérkőzés után újra nyerni tudott a frissen kinevezett főedzőjével. Tette mindezt a meccs előtt 6-3-as, a minél magasabb kiemelésért küzdő csoportrivális Falcons ellen, ráadásul úgy, hogy az egész meccsen vezetett.

Az első negyedben nem született pont, a másodikban viszont 24-et is feltettek a csapatok. A Saints minden támadása pontszerzéssel ért véget (egy FG mellett két Marquez Valdes-Scantling touchdown volt a mérleg), a Falcons viszont csak hétre volt képes. Ebben mondjuk szerepe volt Younghoe Koo-nak, aki egy 53 és egy 35 yardos mezőnygólt is kihagyott.

A második félidőre elfogyott a Saints összes puskapora, ami annyira nem meglepő a két legjobb elkapóját nélkülöző gárdától. Ami viszont váratlan volt, hogy a Falcons offense nem tudott mit kezdeni a szezonban amúgy kifejezetten gyengén muzsikáló Saints defense ellen. 10 pont ugyan összejött a harmadik negyedben, de mivel a hazaiak is feltettek három pontot, így a negyedik negyedben továbbra is a New Orleans vezetett.

A Falconsnak ezt követően négy lehetősége lett volna megnyerni a meccset, vagy legalább kiegyenlíteni. Az első próbálkozás egy 3&outtal ért véget, a másodikban Koo kihagyott egy 46 yardos mezőnygólt, a harmadiknál Cousins eladta a labdát, az utolsó pedig turnover on downsszal ért véget – Cousins rövidet passzolt negyedikre. Így hiába szerzett majdnem kétszer annyi first downt és 468 yardot a Falcons, kikapott a csoportriválistól.

Click to comment

Popular Posts

Minden jog fenntartva. © 2024 FK Media Group