Összefoglaló
Tovább menetel a Vikings, a Lions, az Eagles, a Bills és a Ravens
A Ravens nagy csapást mért a Broncosra, a Bills öldöklő csatában múlta felül a Dolphinst, a Lions megmutatta ki az úr az NFC-ben, az Eagles őrült meccsen verte a Jaguarst, a Vikings pedig szinte lenullázta Joe Flaccóékat.
Indianapolis Colts @ Minnesota Vikings 13-21
Nos, ezért a teljesítményért nem érte meg behozni Joe Flaccót. A Colts támadósora egész konkrétan három negyeden keresztül pontot sem tudott szerezni, és az elsőket is csak azért, mert egy turnover után elég volt két yardot haladniuk, hogy a mezőnygól összejöjjön – a másik mezőnygóljuk meg már akkor volt, amikor eldőlt a meccs. Egy elrontott handoff utáni fumble-lel kezdtek, volt egy csúnya interceptionje is Flaccónak, a futójáték nagyon nem működött, és összességében ez volt EPA alapján a legrosszabb támadóteljesítményük idén (ráadásul kizárólag passzjátékot nézve is igaz ez).
Azért voltak meccsben sokáig, mert védelem és/vagy Sam Darnold ott tartotta őket. Egész konkrétan az első félidőben még vezettek is a minimális támadóteljesítményük ellenére, ugyanis Grover Stewart sack közben kiütötte Darnold kezéből a labdát, amit Kenny Moore visszavitt a célterületre. Amúgy elég jól haladt a Minnesota, csak hát emellett volt egy interceptionjük és két kihagyott mezőnygóljuk is az első félidőben, ezért nem sikerült pontokat feltenni a táblára. Aztán a harmadik negyedben végre beindultak és két TD-t is elértek Jordan Addison és Jalen Nailor révén, majd a végén még Josh Oliver volt eredményes, hogy beállítsák a végeredményt. Touchdownt ugyan nem szerzett, de a legjobb játékos így is Justin Jefferson volt a maga 137 yardjával.
Darnold a szokásosat hozta igazából, rendszeren belül gyors passzokkal jó volt, de amikor kicsit is hosszabbítani kellett, belehibázott két interceptionnel (az első kifejezetten csúnya volt). A védelem viszont végig kiváló volt, nyilván ők is nagy szerepet játszottak abban, hogy a Colts az idei legrosszabbját nyújtsa. A Vikings így 6-2-vel áll, míg a Colts 4-5-tel.
Detroit Lions @ Green Bay Packers 24-14
A Lions pocsék időjárási körülmények közt is megmutatta, ki az úr az NFC North-ban (vagy inkább az NFC-ben), hiszen magabiztosan verték az egyik legnagyobb kihívót. Az első támadásuk gyönyörű volt, a végén negyediknek is nekimentek és így szerzett TD-t Amon-Ra St. Brown. A harmadik negyed elején pedig már 24-3 volt az eredményjelzőn, hiszen addig Goff szinte hiba nélkül dobálgatott rövideket (11/12-vel kezdett, de 3,4-es átlagos passzmélységgel tette mindezt), a futójáték működött (Gibbs szerzett TD-t), a védelem pedig legkésőbb mezőnygól-távban megállította a Packerst, ráadásul egy pick-sixet is szereztek (Kerby Joseph) a láthatóan sérülten játszó Love buta hibájából. Annyi porszem csúszott csak a gépezetbe, hogy az elit safety Brian Branchet kiállították, miután sisakkal előre kifejelte az egyik Packers WR-t.
A Packers kezéből ez igazából a félidő végén csúszott ki. Addig rendben volt a dolog, haladgattak, de elakadtak a red zone-ban, majd a rossz idő miatt nem mertek rúgni, azután meg kihagytak egy mezőnygólt, és így volt 10-3 az állás a Lionsnek, szóval alakulhatott volna ez máshogy is. Utána viszont a pick-six és a második félidő eleji benyelt TD megpecsételte a sorsukat, onnan már nem tudták a játékukat játszani és csak kapaszkodni igyekeztek – sikertelenül. Nem segített, hogy volt vagy 6 drop az elkapóktól a nagy esőben, többször harmadik-negyedik kísérletre, egyszer negyedikre a földön is megállították őket, szóval sok volt a kihagyott lehetőség, ez pedig nem fér bele a Lions ellenében. A becsület touchdownt is csak a legvégén sikerült megszerezniük Emmanuel Wilson révén.
A Lions így 7-1-es mérleggel vezeti az NFC-t, a Packers pedig 6-3-ra csúszott vissza.
Jacksonville Jaguars @ Philadelphia Eagles 23-28
Őrült meccs lett ebből a végére, pedig az első félidő nagyon sima volt az Eagles részéről, hiszen a Jaguars mindössze egy first downt és 31 yardot tudott haladni, ráadásul volt eladott labdájuk (Travis Etienne indokolatlanul sokat játszott, hibázott is és Zach Baun bravúros INT-t húzott le) és saját térfélen elrontott negyedik kísérletük is. A Sasok védelme tehát teljesen lenullázta Lawrence-éket. Az Eagles offense nem feltétlen dominált, mert kaptak két rövid pályát (interception, muffed punt), de Barkley-nek volt egy gyönyörű elkapott- és egy futott hatpontosa, ezen kívül meg pár hihetetlen megmozdulása, így 16-0-ra vezettek a szünetben (volt egy mezőnygól, de egy kétpontost elrontottak).
A harmadik negyedben tovább növelték az előnyt Jalen Hurts futott hatpontosával (a kétpontos tush push itt sem sikerült 1 yardról), de így 36 perc után feléledt a Jags. Végigmentek a pályán, Trevor Lawrence QB sneakkel beért a célterületre és a kétpontos is sikerült. Aztán jött a meccs legérdekesebb helyzete. Saquon Barkley elbotlott és elvesztette a labdát, amit Travon Walker vissza is vitt nagyon szépen TD-re. A visszajátszáson úgy tűnt, hogy hozzáértek Barkley-hoz és azért esett el, de visszanézés után is megerősítették a pályán hozott ítéletet a zebrák, majd egy kétpontossal már 6 pontra jött fel a vendég együttes.
És meg is kapták a lehetőséget a vezetésre, ugyanis az Eaglesnek nem sikerült a negyedik és rövid kísérlet (már nem mertek tolongani a két sikertelen után), de csak puntolt a Jags. Ez pedig megbosszulta magát, mert két DeVonta Smith elkapással TD-t szereztek a Sasok (egészen elképesztő volt Smith TD-je). Lawrence-ék végigmentek a pályán és az irányító futásával visszajöttek 5 pontra. Aztán megint megkapták a lehetőséget a győzelemre, ugyanis az Eagles két perccel a vége előtt borzasztó game managementet követően kihagyott egy hosszabb mezőnygólt. El is jutottak a vörös zónába, de ott a linebacker Nakobe Dean élete játékát bemutatva bravúros interceptiont szerzett, amivel lezárta a mérkőzést.
Őrült és nagyon eseménydús meccs volt, amiből nehéz is lenne következtetéseket levonni. Mindenesetre az Eagles nyert és már 6-2-vel áll, szépen abszolválta az utóbbi egy hónap könnyebb sorsolását, a Jaguars pedig 2-7-es mérleget tud felmutatni, de talán a második félidő elfeledteti az elsőt és Doug Pederson tovább edzheti a gárdát.
Miami Dolphins @ Buffalo Bills 27-30
Jó kis meccs lett az AFC East rangadóból. Egy-egy punttal és egy-egy red zone-ból rúgott mezőnygóllal indítottak a felek. Utána viszont beindult a mérkőzés és nem sok megállás volt a támadóknak, hacsak el nem adták a labdát. A Bills már a gólvonal közelében volt, mikor az újonc Keon Coleman elejtett egy passzt, ami épp Jalen Ramsey kezében kötött ki, amire válaszul a Dolphins egy nagyon szép 97 yardos támadással és DeVon Achane elkapott hatpontosával válaszolt. A félidő vége előtt a Bills még eljutott a vörös zónába, de két holding után csak mezőnygólra futotta nekik, így 10-6 volt a félidő a vendégeknek.
A Billsnek nem sok szerencséje volt az első félidőben, de a második elején sikerült kiharcolniuk egy turnovert (Mostert kezéből ütötték ki a labdát), és innen nem volt megállás a támadóknak. Allenék végigmentek a pályán és negyedik és goalra az 1 yardosról Mack Hollins elkapásával átvették a vezetést (XP kimaradt). A Dolphins feltett egy mezőnygólt, majd a Billsnél Ray Davis szabadult el egy hosszú TD-re (kétpontos sikerült). Erre a Dolphins is végigment, Tua megfutott egy negyedik kísérletet, majd Achane futott be a célterületre. Erre egyből válaszolt a Bills egy elképesztő Allen improvizatív touchdown-passzal Quintin Morrisnak. Azonban a Dolphins is visszavágott, Jaylen Waddle touchdownjával 1:38-cal a vége előtt kiegyenlítettek. Ez viszont épp elég a Billsnek, egy Jordan Poyer szükségtelen durvaság segítségével eljutottak mezőnygól-távba, vagy hát annak határára, de Tyler Bass 61 yardról is bevágta és megnyerte a meccset a hazaiaknak!
A Dolphinsnak ez volt a legjobb meccse idén offense oldalon. Ha Mike McDanielt kritizáltuk a Tua nélküli meccsekért, akkor most mindenképp meg kell dicsérni, mert jó gameplannel készült, ahol a két sztárelkapónak az első félidőben összesen 6 yard jutott, de a futókat nagyon jól használták a földön és a levegőben egyaránt. Azonban még ez is kevés volt a Bills ellen, akik az első félidőben azért a red zone-ban háromból háromszor belehibáztak, de a második félidőben nem lehetett őket megállítani, háromból három támadásuk TD-vel végződött, plusz a végén még eljutottak mezőnygólig.
Denver Broncos @ Baltimore Ravens 10-41
A mérkőzés eleje érdekes volt, de aztán nagyon sima lett a vége. Bo Nix dobott egy felpattanó interceptiont, aztán Lamar Jacksont kisackelték mezőnygól-távból, majd a Broncos alulmaradt 4. és rövidre. Ezt már kihasználta a Ravens Derrick Henry karrierjének 100. futott touchdonjával. Ezután újabb hiba negyedikre a Broncostól (Nix túldobta az elkapóját mélyen), amit most egy mezőnygóllal használt ki a Ravens. Aztán végre sikerrel járt negyedikre a Broncos, a gólvonalnál megcsináltak egy Philly Specialt, ahol Courtland Sutton passzolt Bo Nixnek touchdownt. A félidő előtt még egy mezőnygólt szerzett a vendég csapat, csak hát a hazaiaknál Zay Flowers két touchdownt is szerzett még a nagyszünet előtt (111 yardnál állt ekkor), így 24-10 állt az eredményjelzőn.
A harmadik negyedben pedig el is döntötték a meccset a Hollók. Szereztek két touchdownt (Henry és Patrick Ricard révén) és kiharcoltak két gyors puntot, szóval itt gyakorlatilag véget is ért a mérkőzés. Lamar Jackson 16/19, 280 yard, 3 TD lőlappal rendelkezett ekkor (és többet már nem is dobált), a három incomplete passzából kettő ott volt az elkapók kezei közt, a harmadik meg a vonalnál akadt el a védőkben. MVP formában játszott ismét, lehengerlő teljesítmény volt a liga statisztikailag egyik legjobb védelme ellen. A végén a Broncos még kétszer eljutott a gólvonalig, de egyiket sem sikerült megcsinálniuk, így még egy Tucker mezőnygóllal 41-10 lett a végeredmény.
Amikor a Ravens ott van fejben a meccsen, akkor gyakorlatilag megállíthatatlanok. Alaposan helyre tették ezt az amúgy nagyon jó védelmet, a Broncosnak igazából semmi esélye sem volt ellenük – ahogy a legtöbb csapatnak nincs. A különbség talán túlzás olyan szempontból, hogy a Broncos azért haladgatott a félidőig (meg a végén garbage time-ben), a 10 pontnál talán többet érdemeltek volna, de ettől függetlenül azért egyértelmű volt a két csapat közti különbség.