Egyre több olyan riportot olvasni, mely szerint Mike McCarthy akár maradhat is a Cowboys élén. Azt nem állítom, hogy ez jó döntés lenne (nem az), de valamilyen szinten érthető a menedzsment hezitálása, ugyanis egy közepes főedzővel pont az a helyzet, mint egy közepes irányítóval – nem biztos, hogy a lecserélésével jobban jársz.
Ha megnézzük az idén kirúgott főedzőket (vagy azokat, akiket szinte biztosan menesztenek az alapszakasz után), akkor a legtöbbjük egyértelműen pocsék munkát végzett. Robert Saleh 20-36-os mérleget ért el három és fél idény alatt és soha nem volt hétnél több győzelme. Dennis Allen 18-25-ös mutató és egy teljesen elveszített öltöző után lett menesztve a Saints éléről, Matt Eberflus pedig mindössze egy 14-32-es győzelmi arányt tudott felmutatni a Bearsben.
Egyik említett HC sem végzett jó munkát, irányítóra lefordítva nagyjából Gardner Minshew-Daniel Jones szinten teljesítettek, így teljesen jogosan menesztették őket. Mike McCarthy viszont más lapra tartozik. Ugyan az idei szezonja nem jó a Cowboysnak, de ez nem csak az ő hibája: egyrészt nem kapott szinte semmi támogatást/erősítést a holtszezonban, másrészt nagyjából minden sztárja megsérült, köztük Dak Prescott.
Előtte viszont egymás után háromszor hozott 12-5-ös mérleget a Cowboysszal, sőt kétszer a csoportot is megnyerte, amit egy átlagos lapátra kerülő főedző nem tud elmondani magáról. Persze mind a három idény csalódással ért véget (kétszer one and done), messze nem hozta ki a legtöbbet a rosterből, sőt aktív szerepet vállalt a kudarcokban, de összességében mégiscsak egy sikeres öt évet tudhat maga mögött. Nem jó, nem tragikus, de ahogy kétszer meggondolod egy Kirk Cousins kaliberű irányító lecserélését, úgy egy közepes főedző menesztése sem olyan egyszerű.
Mindenki Jon Gruden húzást akar
Legfrissebb cikkeink
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 15. fordulóra
- Jerod Mayo marad a Patriots főedzője 2025-re is
- Marad a helyén a Browns vezetősége
- Maxx Crosbyt idén már nem látjuk a pályán
- Belichick állítólag megkereste a Jetset a megüresedett főedzői állással kapcsolatban
- A Diósd Saints lett a legeredményesebb hazai amerikai futball csapat 2024-ben (X)
- Véget ért Trevon Diggs szezonja
- Csak óvatosan a közepes főedzők kirúgásával
- Travis Hunteré a Heisman-trófea!
- Két év után ismét favorit a Panthers!
- Épp volt csapata ellen mutatkozhat be a Commanders színeiben Marshon Lattimore
- Rákkal küzd a Hall of Famer Randy Moss
- Aaron Donald akkor sem térhetne vissza a Ramshez, ha akarna
- Ismét sok a sérült a vasárnapi meccsdömping előtt
- Véget ért Evan Engram szezonja
Legutóbbi hozzászólások
- petipajti on Marad a helyén a Browns vezetősége
- petipajti on Csak óvatosan a közepes főedzők kirúgásával
- petipajti on Csak óvatosan a közepes főedzők kirúgásával
- renningan on Csak óvatosan a közepes főedzők kirúgásával
- bjeela on Csak óvatosan a közepes főedzők kirúgásával
- bjeela on Csak óvatosan a közepes főedzők kirúgásával
- AD94 on A Diósd Saints lett a legeredményesebb hazai amerikai futball csapat 2024-ben (X)
- bjeela on Travis Hunteré a Heisman-trófea!
Lovie Smith valóban jó edző volt, de azt se felejtsük el, hogy az egy bitang jó Bears volt, amiből egy elit edző csinálhatott volna még szexiRexivel is bajnokcsapatot. Amúgy Lovie 9 éve alatt mindössze 3 alkalommal jutott be a Bears a PO-ba.
A Cutler-korszakról meg sokat elmond, hogy csak egyszer jutott PO-ba a csapat a vezetésével, szóval Cutler bármennyire is dicsérték, de nem volt jó QB, tehát a konszenzus jobb, ha kussol és szégyenkezik.
Cutlerral a 9 év alatt a támadók mindössze egyszer voltak a liga legjobbjai között (2. legtöbb pont és 8. legtöbb yard és ezzel is csak 8-8-as eredményt értek el 2013-ban), a többi 8 alkalommal 20. hely környékén, de inkább alatta tanyáztak a támadók.
Mondjuk sokat elmond a Bearsről, hogy a Cutler vezette támadók legjobb évéhez hasonlót csak 1985-ben produkált a Bears és annál számottevően jobbat csak 1966-ban. Szóval a Bears 58 éve vár egy valamirevaló QB-ra és támadófocira, de az istennek sem sikerül találni ijet.
Ja, és elit edzőt sem.
Merthogy Ditka sem volt egy világraszóló géniusz…
Ezt nem is feltétlenül vitatom, csak azt mondom, hogy Smith kivágása óta még Smith kaliberű edzőt sem sikerült találni.
ezt a cikket most nem teljesen értem. irányító fronton rendszeresen feljön a kérdés, hogy mit csinálsz egy daltonnal/cousinsszal/stb., aki jó ahhoz, hogy ne húzz jó helyen, de rossz ahhoz, hogy bármi komolyabbat elérj vele? és legtöbbször az az ítélet, hogy próbálkozni kell, másnak nincs értelme.
sztem ugyanez a helyzet edzőkérdésben is. ha bajnok akarsz lenni, keresel egy zsenit és adsz neki egy csapatot. ha elég, hogy a csapat elmuzsikál csendesen, akkor nyugodtan szerződtess le lovie smitheket meg mike mccarthykat. ha gyűrű kell, találj egy o’connelt, mcvayt, mcdanielt. igen, ez nem könnyű, sokszor mellé lehet nyúlni. de amíg nincs meg, keress! sztem nem elég a bears 10+ éves szenvedésére alapozva ezt megírni (+lions 3 év? nemár…).
tomlin… na az már érdekesebb kérdés. vele mit csinálsz? de erről sztem olyan fél éve volt is külön cikk.
itt van, ezt is te írtad:
https://fuzovelkifele.com/2024/06/mike-tomlin-lenne-a-megoldas/
ebben nagyon szépen benne van a pro és kontra. nálam ez a határ, az 50-50 a megtartás és kirúgás között. aki jobb, maradjon, aki rosszabb menjen.
és ne értsétek félre, nem a csillárd győztes alapszakasz az elvárás, hanem a pro és kontra érvek meg a potenciál alapján értem ezt.
komoly baja a ligának a belterjes begyöpösödés. nincs szükség mccarthy-félékre. carrol is jó, hogy nincs színen, bellichick is inkább ment volna nyugdíjba. vance joseph? komolyan? jöjjön ben johnson meg coen, derüljön ki, mit tudnak, aztán, ha nem működik, keressünk tovább. másnak sztem nincs értelme.