Connect with us

Összefoglaló

Így dőlt el az NFC az utolsó fordulóban

Az alapszakasz utolsó mérkőzése a pihenőhétről döntött az NFC-ben, a 19 órás sávban pedig négy nagyon izgalmas mérkőzésen derült ki, hogy ki lesz az NFC South bajnoka, illetve hogyan alakulnak a kiemelések a rájátszásban.

Az első kiemelésért: Minnesota Vikings @ Detroit Lions 9-31

A fekete leves a legvégére maradt az alapszakaszban, és a Lions nagy arányú győzelmet aratott a csoportrivális Vikings felett, így jól megérdemelt pihenőhétre mehet a playoff első körében.

A pontzuhatag elmaradt a mérkőzésen, az első félidőben mindössze 16 pontot tettek fel a csapatok a táblára (10-6 a Lionsnek). Az egyetlen hatpontost Jahmy Gibbs szerezte az első 30 perc során, ezen kívül az utolsó négy támadásból volt három mezőnygólja a feleknek. A Minnesota pedig elég jól haladt, háromszor is a vörös zónába értek, de ezekből csak 6 pontot tudtak szerezni, plusz elrontottak egy negyedik kísérletet. Védőoldalon amúgy jól játszottak, volt interceptionjük is, meg is állították a Lionst egyszer negyedikre, de az offense és főleg Sam Darnold fontos helyzetekben csődöt mondott – két különböző támadásnál is volt üres embere a célterületen, de nem tudta megoldani.

A második félidőt pedig pont ugyanígy kezdte a Vikings, egy elrontott negyedik kísérlettel a red zone-ban. Utána a második interceptionjükkel visszaszerezték a labdát és feljöttek 10-9-re, innentől viszont a Lionsé lett a meccs. A következő három Lions drive-ból kétszer is negyedik kísérletet megoldva szereztek három touchdownt, ráadásul mindegyiket Jahmyr Gibbs hozta össze, aki így 4 hatpontossal zárta a találkozót. A védelem is odatette magát, hiszen négyszer megállította az ellenfelet, így a detroitiak örülhettek a győzelemnek és az első kiemelésnek.

Nem volt ekkora különbség a két csapat közt, mint az eredmény mutatja, azonban a Vikings rendre elbukott a fontos szituációkban. A legnagyobb probléma az volt, hogy Sam Darnold nagyon gyengén játszott. A Lions küldte a blitzeket folyamatosan és igyekeztek szoros emberfogást használni, ami teljesen leblokkolta Darnoldot, egyáltalán nem tudott nyugodtan játszani és tele volt hibákkal. A negyedik kísérletes hatékonyság és a vörös zónás teljesítmény pedig végül kihozta ezt a nagy pontkülönbséget.

Az NFC South meghódításáért

New Orleans Saints @ Tampa Bay Buccaneers 19-27

Nagyon lassan kezdett a Buccaneers támadósora, a Saints jól felkészült a screeekből és hasonlókból, és mivel a tampai védelem borzalmas, így Spencer Rattler elég jól osztogatott az első félidőben, ami miatt el is húztak 16-6-ra. Ez még a Bucs szempontjából volt hízelgő, mert Marquez Valdes-Scantling kétszer is milliméterekre volt a touchdowntól.

A második félidőben viszont teljesen lenullázták a Saintst, mindössze egy mezőnygólra futotta a részükről. Ezzel együtt eléggé szenvedős volt a dolog a Buccaneersnek. Volt egy Mayfield interception, volt egy borzalmas 14 yardos punt, de a végén csak sikerült megnyerniük a mérkőzést. Nagy szerepet játszott ebben Jalen McMillan, akinek a vezetést szerző támadásnál két óriási játéka is volt (egyik 4. és 8-ra ráadásul, a másik a TD), és a végére Mayfield is felszívta magát. A mérkőzés legszebb momentuma viszont az volt, hogy mikor már megnyerte a meccset a Buccaneers és csak ki kellett volna térdelni, akkor még passzoltak egyet Mike Evansnek, akinek 5 yard kellett még az 1000 yardhoz, ő megcsinálta a játékot és felrobbant a stadion. Gyönyörű jelenet volt, a Tampa pedig behúzta a csoportját.

Carolina Panthers @ Atlanta Falcons 44-38 h.u.

Utólag nem volt tétje a mérkőzésnek, de azért legalább három negyeden keresztül arról szólt a helyzet, hogy a Falcons egy győzelemmel akár ott is lehet a playoffban. De így sem sikerült megverniük a Pantherst. Végig nagyon szoros volt a találkozó, hiszen védelmek nem igazán voltak a pályán, a támadók pedig jól tolták.

Bryce Young összesen 5 touchdownt szerzett (ebből kettőt a földön), nagyon könnyedén, magabiztosan és jól játszott, élmény volt nézni. Társai közül Miles Sandersnek volt 116 scrimmage yardja és két TD-je (köztük a hosszabbításban szerzett), de a draftolatlan Jalen Coker is jól játszott. A túloldalon is nagyon ment az offense, még ha Penixnek volt is egy nagyon szerencsétlen interceptionje. Ő is futott egyébként egy hatpontost, illetve dobott mellé még kettőt 312 yard társaságában. Ő is nagyon jól tolta, a félidő előtti drive-ja például elképesztő volt három magas értékű passzal. Drake London volt a kedvenc célpontja, aki 187 yardot és egy TD-t szerzett, miközben a földön is óriásit mentek, Bijan Robinson 170 yardot és 2 touchdownt tett be a közösbe.

Szórakoztató meccs volt, legalábbis aki a támadósorokat szereti, illetve izgalmas is volt, hiszen hosszabbításba torkollott, és közben lehetett figyelni a másik meccs eredményét. Mindezzel együtt a Falcons szezonja véget ért, nem jött össze a rájátszás itt az utolsó körben.

A 6. kiemelésért

Washington Commanders @ Dallas Cowboys 23-19

A Commandersnek győzelem kellett eredetileg a 6. kiemeléshez, de nagyon nem így indult a sztori. Az első négy támadásukból négy punttal végződött, a félidőben egyetlen értelmes támadásuk volt (mezőnygól lett), és összesen 65 yardot szereztek, Mike Zimmer védelme teljese lenullázta őket. Úgyhogy a második félidőre be is tették a csereirányító Marcus Mariotát, szóval úgy tűnt, elengedték a dolgot. Viszont ezután feléledtek és négy támadásból háromszor végig is mentek a pályán, az utolsó pillanatokban egy Terry McLaurin TD-vel behúzva a találkozót, ezzel elkerülték az Eaglest a wild card körben. Mariota futásai mellett McLaurin volt hasznos, illetve Olamide Zaccheausnak volt két nagyobb elkapása.

A Cowboysnál Trey Lance kezdett, mert Jerry Jones nem akarta kifizetni Cooper Rush 500 ezer dolláros bónuszát, amit játékidővel szerezhetett volna. És amúgy nem is volt rossz Lance. Volt pár elrontott könnyű passza, egyiknél TD helyett turnover on downs lett, de összességében teljesen rendben volt. Amiatt kaptak ki, mert a red zone-ban borzasztóak voltak, 6 próbálkozásból csak 1 touchdownt értek el. Ha ennél jobb hatékonysággal dolgoznak, már az első félidőben eldöntötték volna a meccset. Egyébként Micah Parsonst kell kiemelni, aki rögtön az első három snapen két sacket ért el. Mellette Jalen Tolbert ment nagyot 98 elkapott yarddal.

Chicago Bears @ Green Bay Packers 24-22

Sokáig úgy nézett ki a Commanders meccs állása miatt, hogy a Packers megszerezheti a 6. kiemelést és elkerülheti az Eaglest. Azonban Green Bayben sem úgy mentek a dolgok, ahogy eltervezték. Előbb a Bears megcsinált egy nagyon király trükkös punt return TD-t, majd egy Jayden Reed fumble után rövid pályán szereztek még egy hatpontost, sőt utána még Jordan Love is megsérült (nem komolyabban, jövő héten játszik). Itt azért 14-3-nál eléggé elúszni látszott a dolog, de még a félidő előtt visszajöttek Malik Willisszel 14-13-ra.

A második félidő elég furcsán kezdődött, hiszen előbb Keenan Allen dobott interceptiont Xavier McKinney-nek, majd Kevin Byard szerzett strip-sacket és így a labda is a Bearsé lett. Egy szép támadással a Bears még jobban elhúzott, majd a Packers egy kétpontosra volt az egyenlítéstől, de nem sikerült. Már két perchez értünk, amikor le kellett volna futtatni az órát, de DJ Moore fumble-t vétett, amit egy mezőnygóllal kihasznált a Packers. Úgy tűnt megnyerik a meccset (és ebben a pillanatban a 6. kiemelés is az övék lett volna), de 54 másodperc alatt a Bears eljutott mezőnygólig és most nem rontották el, mint legutóbb, így végre valahára megverték ősi riválisukat.

Tét nélkül

Seattle Seahawks @ Los Angeles Rams 30-25
San Francisco 49ers @ Arizona Cardinals 24-47
New York Giants @ Philadelphia Eagles 13-20

A Rams meccsnek hivatalosan volt még tétje, hiszen 3. kiemeltek lehettek volna egy győzelemmel, de mivel a cseréket játszatták, így ebbe a kategóriába kerültek. Pedig nem voltak messze a cserékkel együtt sem a győzelemtől, a végén támadhattak a sikerért, de végül Jimmy Garoppolo sikertelen volt negyedikre. Végig szoros volt a találkozó, bár nagyrészt a Hawks volt előnyben, de a negyedik negyedben egy rövid időre átvette a vezetést a Rams is, viszont Geno Smith-ék végigmentek a pályán és Noah Fant elkapásával visszafordították az eredményt. Genónak egyébként meglett a $6 milliós ösztönzője, ami elég nagy szó számára, és jól is játszott a mérkőzésen. A Rams pedig így fogadhatja a Vikingst, de elég furcsa, hogy pihentették a kezdőket, hogy velük játszhassanak a Commanders helyett.

A 49ersnél végre fellélegezhetnek, véget ért a pokoli szezon. Mondjuk vereséggel, de legalább vége van. Sokáig szoros volt a Cardinals elleni mérkőzés, csak azért nem volt döntetlen a félidőben, mert a hazaiak 15 másodperc alatt eljutottak mezőnygólig. A legvégén viszont elhúzott a Cardinals, ugyanis 26-24-es állás után ők három touchdownt szereztek, miközben Joshua Dobbs előbb a földön vesztette el a labdát, majd dobott egy interceptiont, végül elbukott negyedikre. Ebben a bő 10 percben pedig el is dőlt a találkozó. Említsük meg, hogy Jauan Jennings és Sean Murphy-Bunting bunyózott egy jót és kiállították mindkettőt.

Az Eaglesnél még a cserecsapat is megverte a Giantset. Tanner McKee jól irányított a Sasoknál, bizonyítva az előszezonban és edzőtáborban látottakat. A Commanderstől szerzett korábbi első körös Jahan Dotson is végre hasznos volt a 94 yardjával, TD-ket pedig az újonc, eddig használhatatlan Ainias Smith, illetve a sokáig gyakorlócsapatos EJ Jenkins szerzett. A New York-iaknál szokás szerint a két újonc skill playert, Tyrone Tracyt (66 yard) és Malik Naberst (64 yard + TD) lehet kiemelni. A Giants az 1/3-as picket szerezte meg egyébként a draftra.

Click to comment
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Legfrissebb cikkeink

Legutóbbi hozzászólások

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x