Hír
Thuney kezd a Chiefsben bal tackle poszton, Jaylen Watson visszatér
A Chiefsnél kérdés volt, hogy milyen taktikával érkeznek majd meg a rájátszásra, már ami a left tackle pozíciót illeti. Nos, Jeremy Fowler most arról számolt be, hogy az eredetileg bal oldali guard Joe Thuney fog kezdeni a támadófal szélén.
A két opció az volt, hogy Thuney marad bal guard és beteszik DJ Humphriest a szélre, de a veterán tackle sérüléssel is bajlódott és nem is játszott jól, amikor pályára került. Így tehát Thuney megy ki a szélre, a helyén pedig Mike Caliendo kezd majd guardban, akinek egyelőre több elkapott yardja van karrierje során (5) mint kezdő meccse (3). Így guardban nyilván jelentős a visszaesés, de talán fontosabb a szélt védeni, Thuney pedig teljesen rendben volt ott is, amikor idén be kellett állnia. Danielle Hunter és Will Anderson ellen nem lesz könnyű dolga, ahogy Caliendónak sem Denico Autry ellen.
A másik fontos hír a Chiefs szempontjából az, hogy hivatalosan is aktiválták a cornerback Jaylen Watsont, aki így visszatérhet a pályára. Az év elején vele a kezdőben nagyon jó volt a defense, kiesésével viszont jelentősen visszaesett a passzvédekezés, szóval reménykedhetnek a csapatnál, hogy ismét top formában lesz a defense.