Már csak egy forduló maradt az alapszakaszból és már sok csapat a jövő évre fókuszál (vagyis nem lesz olyan izgalmas az utolsó hét). Így hát kiválasztottam minden hétről egy meccset, ami szerintem a legizgalmasabb volt, csak hogy kicsit felelevenítsük az idei szezont.
Week1: Chiefs@Patriots 42-27
Aligha kell magyarázni: Bradyéket nem nagyon verte el így senki már jó ideje, elképesztő mérkőzés volt.
Week2: Cowboys@Broncos 17-42
Nem azért választottam ezt a meccset, mert olyan izgalmas lett volna, hanem azért, mert egy hatalmas anomália. Ki gondolta volna, hogy az a Broncos, ami ennyire szétesett a szezon végére, képes volt ennyire leiskolázni a tavaly az NFC legjobb mérlegével rendelkező Cowboyst. Páran már SB-a várták ezek után a csapatot.
Week3: Texans@Patriots 33-36
A héten sok jó meccs volt, hisz írhattam volna ide a Rams-49erst (41-39) vagy a Seahawks-Titanst (27-33) is. Azonban ez a meccs és Deshaun Watson játéka nagyon megmaradt, nem beszélve Tom Brady game winning drive-járól.
Week4: Rams@Cowboys 35-30
Nem akartam még egy Pats meccset mondani (vs Panthers), helyette inkább a Ramst választottam, ami kb. ezen a mérkőzésen mutatta meg, hogy idén nagyon is komolyan kell venni.
Week5: Jaguars@Steelers 30-9
Big Ben öt interceptiont dobott és elhihettük, hogy végre valahára lehet csapat Jacksonville-ben. Emlékezetes egy meccs volt és ki tudja, talán egy új korszak kezdete.
Week6: Lions@Saints 38-52
Én sem hittem, hogy a Lions képes 45-10 pontos hátrányból 45-38-ra feljönni és támadhat az egyenlítésért. Azonban ez a szezon nem a tavalyi volt, nem jöttek úgy a játékok (illetve Stafford ekkor már félig agyon volt verve), de legalább ismételten be lett bizonyítva, hogy amíg Stafford képes lélegezni, addig a Lionst nem lehet leírni.
Week7: Chiefs@Raiders 30-31
Alex Smith MVP formában játszott hiba nélkül, mégis kikapott a Chiefs, ami kvázi kezdete volt egy nagyon komoly lejtmenetnek. A Raidersnek pedig nagyjából ennyi jó meccs volt a szezonban.
Week8: Texans@Seahawks 38-41
Watson beárazta a Seahawks védelmét és egy őrülten zseniális meccset játszott egymással a két csapat. Lazán top5-ös idén.
Week9: Falcons@Panthers 17-20
Unalmas egy forduló volt, ahol az Eagles és a Rams is 51 ponttal árazta be a Giants-Broncos duót. A Falcons-Panthers legalább szoros volt, bár ez sem volt valami emlékezetes.
Week10: Vikings@Redskins 38-30
Nagyon megmaradt benne a meccs, hisz ekkor már Teddy Bridgewater aktív volt, Case Keenum pedig két INT-t is dobott. Végül persze javítani tudott, de nem sokon múlott, hogy komoly veszélybe kerüljön a kezdő posztja.
Week11: Redskins@Saints 31-34
Ismét egy top5-ös meccs. Négy perccel a meccs vége előtt a Saints 15 pontos hátrányban volt, azonban sikerült feltenniük 15 pontot a meccs vége előtt, majd a hosszabbításban behúzták a mérkőzést.
Week12: Packers@Steelers 28-31
A Packersnek nagyon megy Rodgers nélkül a Steelers ellen, már megint majdnem megverték az AFC 2. legjobb csapatát cserékkel felállva. Öröm volt nézni.
Week13: 49ers@Bears 15-14
Jimmy Garoppolo első kezdő meccse és győzelme a 49ersszel.
Week14: Colts@Bills 7-13
Kommentár nélkül:
Week15: Patriots@Steelers 27-24
Top3-as meccs? A Patiots fordít a negyedik negyed végén, a Steelers azonban visszatámad. Szerez egy majdnem TD-t, majd utána a fake spike-nál Big Ben eladja a labdát. Sokáig fogunk még róla beszélni.
Week16: Jaguars@49ers 33-44
Jimmy G egy elit védelem ellen is odatette magát, a 49ers pedig top csapatnak tűnik. Lássuk be, jövőre ők lesznek az egyik legizgalmasabb csapat a ligában.
Legfrissebb cikkeink
- Triple Coverage #573 – A 16. forduló összefoglalója
- Brock Bowers és Malik Nabers is megdöntheti Puka Nacua rekordját
- A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Hűtőházban készültek a Saints irányítói a Green Bay-i hidegre
- Myles Garrett a valaha volt legfiatalabb százados!
- Brock Bowers már 1000 yard felett, ezen a héten meglehet a rekord is
- A szezon eleje óta törött kézzel játszik Josh Allen
- Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- A Rams tovább menetel, megszakadt a Bills sorozata, a Lions kiütötte a Bearst
- Penix bemutatkozott, a Raiders bukta az 1/1-et, simán nyert a Bengals és a Colts
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
Legutóbbi hozzászólások
- Ragi on Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Cseh Tibor on Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
Week 6: egyféle sorrendet használjatok a pontokra, pl. a kinti formátumot, hogy az otthoni csapat a 2. helyen van. mert az alcímben úgy van, a leírásban pedig fordítva és megtévesztő első olvasásra.
Week 12: “A Packersnek nagyon megy Rodgers nélkül a Steelers nélkül” átfogalmazás után ott maradt
Köszi az összefoglalót :)
Örülök, hogy nagyon megmaradt benned Keenum 2 INT-je a Redskins-Vikings meccsről, de ezek szerint te akkor csak nagyjából az utolsó negyedet láttad. :D Az igazsághoz azért hozzátartozik az is, hogy a két INT előtt adott 4 TD passzt is, és azon a mérkőzésen ültek a legjobban a hosszú passzai, összességében pedig így is 117-es ratinget ért el!!! Tulajdonképpen azt a mérkőzést egyedül nyerte meg a csapatnak, mert a védelem az első félidőben csak nyelte a yardokat és a pontokat, mégis képes volt olyan előny kiépítésére a támadókkal, amibe belefért a mérkőzés végi leolvadás is. Fel sem merült komolyan az irányítócsere, legfeljebb csak az ellendrukkerekben és néhány önjelölt szakértőben. :)
Én az egész meccset láttam 35-20-nál kb. mindenki arról beszélt az élő közvetítéseknél, hogy kész, eldőlt a kezdő irányító sorsa, majd jött Keenum két INT-je, amiből kis híján felhozta a Redskinst, és pikk-pakk előkerült a sok, hát azért Teddyt is ki kellene próbálni vélemény (amivel én speciel nem értettem egyet). A mi Vikings drukker KGYMünk is ez után írta meg ezt a cikkét: https://fuzovelkifele.com/2017/11/jojjon-teddy/
Mellesleg megjegyzem, hogy a 17 pontos első félidő utána a Vikings védelem mindössze hat pontot engedett és az egyik turnoverből nem engedett pontot, ami azért nem rossz ;)
Béke!
Hááát! Így, hogy egyelőre elmaradni látszik Case szakértők által várt összeesése, remélem KGYM szurkoló társam is belátja, hogy mekkora hiba volt megírni vagy bemásolni azt a cikket. :D
Nem is veszekedni akartam, csak gondoltam, hogy világítsuk meg az érem másik oldalát is, hogy az a meccs Keenum és Vikings támadók egyik legjobb mérkőzése volt még a két INT ellenére is. Fura lett volna, ha ezek után lecserélik.
Nem mellékesen szerintem igazán sohasem volt kezdő irányító kérdés nálunk. Legalábbis úgy nem, ahogy azt az újságok tálalták vagy láttatni szerették volna. A kezdő irányító poszt jóval korábban, még a Bears elleni idegenbeli meccsen eldőlt, amikor Case a félidőben beugorva gatyába rázta az addig teljesen impotens támadósort, és egy nagyon fontos győzelemhez segítette a csapatot. Nem mellékesen egy nem kis menetelésbe is belekezdtünk ezáltal akkor, vele.
Zimmer a by week után már egyetlen egyszer sem állította, hogy Teddy lehetne bármikor is idén a kezdőnk (előtte még valóban voltak ilyen nyilatkozatok a részéről). Sejtelmesen minden erre irányuló kérdésre csak annyit mondott ekkortól, hogy majd meglátjuk (copy right by Bill :) ). Én ezekből viszont már tudtam, hogy Bridgewater idén már nem fog kezdeni nálunk, ha csak valami nagy blama vagy sérülés nem történik. Nem mellékesen szerintem jövőre sem…
Veled is!