Connect with us

Minden ami NFL

Mit árul el a csapatokról a fizetési sapka helyzetük?

A fizetési sapka kezelése és a csapatépítés egy igazi sakkjátszma, ahol rövid- és hosszútávú stratégiák találkoznak és ha jól menedzseled a dolgokat, akkor gyorsan megfordíthatod a csapatod sorsát. Vannak olyan franchise-ok, akikről nagyon sok mindent elmond az, hogy hogyan is allokálta a pénzügyeit az idei évre, ezekből szemezgetünk most.

A cikk Danny Kelly a TheRingeren megjelentetett írásának zanzásított változata. 

San Francisco 49ers: Nem az idei évről szól…

A 49ers rengeteg pénzzel rendelkezett az idei évre, így vártuk, hogy majd nagy halakat akasztanak le a piacon. Ez nem teljesen jött össze és a szerződések összeállításából látszik, hogy még nem az idei évre terveznek elsősorban, hanem 2019-re és 2020-ra. A legnagyobb szerződéseiket nagyon durván “frontload”-olták, azaz a szerződés elejére tették a nagyobb összegeket a megszokott “backloaded” struktúrákkal ellentétben.

Ugyebár általában azért rakják a nagyobb cap hiteket későbbre a csapatok, mert nőni fog a fizetési sapka, most azonnal még több játékost akarnak igazolni, aztán majd kivágják őket később. A 49ersnél nem ez a helyzet, hiszen például Jimmy Garoppolo 137,5 millió dolláros szerződéséből már az első évben benyelnek $37 milliót. Ez olyannyira a legnagyobb cap hit idén, hogy a második Stafford több, mint $10 millióval foglal kevesebbet a Lions sapkájából. Így tett a 49ers Jerrick McKinnon szerződésével is, a futó első évében $10,5 milliót foglal a sapkából, majd jövőre már csak $4,5 milliót.

Ez azt mutatja nekünk, hogy nem látja még Super Bowl esélyesnek magát a csapat és hosszabb távon gondolkodnak.

Los Angeles Rams: Ez az idei évről szól

A Ramsnél pont fordított a helyzet, ők teljes win now módban vannak, amíg még sok elkölthető zöldhasújuk van Jared Goff olcsó újoncszerződése miatt. A holtszezonban mutatott tevékenységükkel (Cooks, Peters, Talib, Suh) azt mondják a többieknek, hogy “majd gondolkodunk a jövőről később, most nyerni akarunk”. Suh 14 millió dollárba, Talib 11 millióba, Cooks 8,5 millióba, a center Sullivan 6,3 millióba, a franchise tagelt Joyner 11,3 millióba kerül csak idén, és akkor nem beszéltünk még Donald lehetséges megaszerződéséről, amit lehet tető alá hoznak idén.

 

 

A következő két évben egyébként lejár a szerződése Aaron Donaldnak, Todd Gurley-nek, Marcus Petersnek, Ndamukong Suh-nak, Aqib Talibnak, Lamarcus Joynernek, Brandin Cooksnak és Jared Goffnak is, így nehéz döntéseket kell majd meghozniuk a közeljövőben. Lesz azért $60 millió dollárjuk jövőre, de az látszik, hogy mindenkit nem fognak tudni megtartani.

Most viszont egyértelműen a Super Bowl a cél.

Oakland Raiders: Fontos a tapasztalat

A Raidersé a második legdrágább támadósor az idei cap hiteket figyelembe véve (a 49ers mögött), ez pedig annak köszönhető, hogy nem nagyon van első szerződéses játékosuk, aki sokat segítene az offense-en (Amari Cooperen kívül). Derek Carré az idei év harmadik legnagyobb cap hitje ($25 millió), illetve a megvédésébe is sokat fektettek. Penn $8,4 milliót keres, a két guard, Osemele és Jackson fejenként $10,5 milliót. Rajtuk kívül több 30 pluszos játékosba is befektettek, Jordy Nelson 32 évesen $7,4 milliót fog keresni, a 32 éves Marshawn Lynch $4,5 milliót, a 31 éves tight end, Jared Cooks pedig $5,8 milliót.

Gruden nem csak játékstílusban akar a ’90-es évekre hasonlítani, hanem oda való játékosokat is igazol.

Atlanta Falcons: Több pontot teszünk fel a táblára, mint ti

Ez az egy, ami nem feltétlen igaz a valóságban, inkább csak a fizetési sapkát tekintve. Ez annak köszönhető, hogy a Falcons védelme tele van fiatal, újonc szerződéssel rendelkező játékosokkal és a támadók vannak megfizetve. Övék a harmadik legnagyobb offense-ráfordítás ($111,1 millió) és a 31. legnagyobb defense-ráfordítás ($61,5 millió), mindössze a Coltsnál van nagyobb pénzbeli különbség a két csapategység közt.

Matt Ryan a rekordszerződése ellenére idén csak a 16. legnagyobb helyet foglalja el a fizetési sapkában az irányítók közt, így a Falcons nagyban tudja őt segíteni. Az övé a legdrágább támadófal a ligában: Jake Matthews $12,5 milliót foglal, Ryan Schreader $6,5 milliót, Alex Mack $11,1 milliót, Andy Levitre $5,7 milliót. Ryan jól kereső elkapóknak dobál majd (Julio Jones $12,9 millió, Mohamed Sanu $7,5 millió), illetve az egyik legjobban fizetett futó és az övé (Devonta Freeman $5 millió).

Jacksonville Jaguars: A védelem nyeri a bajnokságot

A Jaguars az utóbbi évek áthozott keretét is felhasználja arra, hogy a valaha volt legdrágább védelmet rakja össze – $119,6 milliót foglalnak a védők idén a sapkájukból. Hárman is $15 millió felett keresnek (Calais Campbell, AJ Bouye, Malik Jackson), Marcell Dareus $10 millió felett és vannak még öten $5 millió felett (Jalen Ramsey, Barry Church, Dante Fowler, Tashaun Gipson, Telvin Smith). Tavaly a Jaguars védelme első volt a DVOA mutatóban, ami a teljesítményt méri és semmit sem gyengültek, ráadásul olyan fiatal és tehetséges ez a védelem, hogy sok évig együtt maradhatnak még.

 

 

Seattle Seahawks: Fontos az egyensúly

A Seahawksé a legkiegyensúlyozottabb roster, már ami a fizetési sapka eloszlását illeti, hiszen mindössze 300 ezer dollár különbség van a támadókra és a védőkre költött keret közt – mindkettő $79 millió körül van. Ez is mutatja Pete Carroll holtszezonbeli célját, ami a védelem fiatalítását és a támadókra helyezett nagyobb fókuszt jelenti, hogy a játék minden szegmensében versenyképesek legyenek.

Baltimore Ravens: A speciális egység is fontos

A Ravens sokra értékeli a játék harmadik elemét, a speciális egységet. Justin Tucker $5 milliót foglal az idei sapkából, a punter Sam Koch $3,5 milliót és még a long snapper is átlépi az egymilliós határt ($1,14 millió). Ezzel természetesen a hollók fizetik a legtöbbet a special team játékosaiknak.

14 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
14 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dézsi Tamás
Dézsi Tamás
2018-06-06 15:16

És akkor ki melyikre esküszik? Szerintem igazából helyzet függő. Mit gondoltok azok a csapatok, ahol évek óta nincs előrelépés, miért nem váltanak taktikát? Példa: A Browns évek óta gyengén draftol, pláne irányítóposztra, akkor miért nem váltanak a Jaguars-es taktikára, hogy a védelmet építik fel a piacról? Ott is fiatal az egység és csak pár nagy fogás kellene, vagy ennyire senki nem akar menni oda még a nagyobb garantáltért sem?

katonadani
Reply to  Dézsi Tamás
2018-06-06 15:24

sok helyen az a baj, hogy nincs “taktika” :D de pl Brownsnál, váltanak ott két évente mindent, ez nyilván nem működőképes. Ha meg gyengén draftolsz, akkor sehogy sincs esélyed, a Jaguars is jó draftokkal együtt tudott ide kerülni (plusz FA-val). Meg egyébként irányító nélkül nem lehet sehová sem jutni, Jaguars sem fog SBt nyerni ha Bortles legalább egy vállalható szintet nem hoz

Dézsi Tamás
Dézsi Tamás
Reply to  katonadani
2018-06-06 15:47

“Pénzügyi Rebuild” taktika nem lenne jó szerinted? Úgy értem, hogy egy csapat 1-2 évet teljesen elenged, hogy legyen 100-120 millája, amiből vagy a támadóoldalt vagy a védőt teljesen felépíti, a másikra meg gyűjti a draftcetliket? A Browns-nál ígyis-úgyis 0-16 lett a vége, ennyi erővel meg is játszhatták volna tavaly.

katonadani
Reply to  Dézsi Tamás
2018-06-06 15:52

9ers csinálta ezt nagyjából, Jets szintén. A Brownsnál volt egy moneyball filozófia, de nem engedték végig. Két év alatt nem működött, de nem tudjuk mi lett volna belőle. Most jött egy másik filozófia, hogy egy focihoz értő embert hoztak GMnek és agresszívak lettek, meglátjuk ezzel mi lesz.

Kopi3.14
Kopi3.14
Reply to  Dézsi Tamás
2018-06-07 18:12

Az a probléma, hogy ha egy csapat nagyon leereszt, s lesz világ pénze szabadon elkölteni, az általában nem vonzó az FA piacon a játékosoknak, csak prémiummal hajlandók oda menni, vagy csak olyanok, akik pénzt akarnak keresni már. Velük meg rizikós a feltámadás.

kitalaltnev
kitalaltnev
2018-06-06 15:57

Hú, köszi, ezt elolvasnám a többi csapatról is!

katonadani
Reply to  kitalaltnev
2018-06-06 16:53

sok helyen nincs ennyire kitűnő filozófia azért, ők talán a legékesebb példák és nálunk talán a legszembetűnőbb

Fetyke
Fetyke
Reply to  katonadani
2018-06-06 16:59

Azért engem speciel nagyon érdekelne a Pats és BB filozófiája. Hátha kicsit közelebb kerülnénk ahhoz, hogy mitől ilyen jók állandóan.

katonadani
Reply to  Fetyke
2018-06-06 17:11

“Legyen tiéd a valaha volta legjobb QB és a valaha volt legjobb edző, a többi meg jön magától”

kitalaltnev
kitalaltnev
Reply to  katonadani
2018-06-06 17:29

:))) Komolyabbra fordítva a Pats, s mellette a Steelers, a Dallas, a Packers, a Detroit, a Cardinals és még mondjuk a Giants filozófiájára, vagy szakértői boncolgatására is bizton felettébb kíváncsiak lennének sokan. Nincs kedved/kedvetek majd tovább írni ezt a rövid forrást? :)

Kopi3.14
Kopi3.14
Reply to  kitalaltnev
2018-06-07 18:13

Azon csapatoknál elég nehezen lehet a fizetési keretből valamilyen pillanatnyi stratégiát megfigyelni, mivel folyamatosan az egyensúlyra törekednek. Ahogy mondjuk a Ravens, vagy az elmúlt pár évben a Saints költéseiből se, mert tologatni valójuk volt, ami minden logikát felül írt.

sgtGiggsy
2018-06-06 22:49

Most nem azért, de mi a tosznak fizetni egy punternek 3,5 milliót??? A kickert értem, az meccseket hozhat, vagy bukhat el, de egy punter? A játékos, akiről reméled, hogy pályára sem kell majd küldened? A poszt, amire az utcáról is berángathatsz egy random embert, és minimális lesz a különbség a játék bármely más posztjához képest?

totya
totya
Reply to  sgtGiggsy
2018-06-07 12:36

A legjobb és legrosszabb panter között akár 100 yard különbség lehet egy mérkőzésen. Mennyibe kerül egy 100 yardos futó vagy elkapó?

sgtGiggsy
Reply to  totya
2018-06-07 15:02

Hú mennyi helyen hibádzik az elméleted. Először is, a tavalyi szezonban az NFL-ben a legnagyobb, és legalacsonyabb punt yardot átlagot produkáló játékos között puntonként 7,7 yard különbség volt (és ebbe még az is belejátszik, hogy ez nem is feltétlenül a tudásbeli különbség, mert ha jó az offense, gyakran már eleve esélye sincs a punternek 50 yardokat puntolni). A darabra legtöbbet puntoló játékos, és a legkevesebbet puntoló játékos között 2 punt volt meccsenként a különbség. Ha csak ennyire tisztán matekozunk, az 15,2 yard meccsenként, ami emlékeim szerint a közelében sincs a 100-nak (annyira ügyes punter meg a világon nincs, aki mindig képes az egyyardosra rúgni a labdát, úgy, hogy az ne legyen touchback). Ha úgy számolunk, hogy a tavalyi legtöbbet puntoló csapatot nézzük (Giants) ők meccsenként majdnem 6-ot puntoltak (rejtély miért rúgták ki az edzőt ezek után…) A 6 punttal, hogy meglegyen az “akár 100 yard különbség” az puntonként 16,8 yard különbség…
Ha már a meccsenkénti puntolt yard különbséget nézzük, ott talán kijöhet a számításod. Ott a legmagasabb átlagot hozó játékos 281 yardot puntolt meccsenként, a legalacsonyabb átlagot hozó játékos 148-at. CSAKHOGY! A punter egy vészposzt. Ha a puntered magas yardszámokat hoz, az azt jelenti, hogy az offensed szar. Jellemző, hogy a 20 legtöbb yardot puntoló (épp úgy a 20 legtöbbször puntoló) punter közül 4 csapata jutott be a rájátszásba, az első 10-ből csak 1 (Brad Norman a Jacksonville-lel, ami finoman szólva sem a lehengerlő offense-ről szól)
3,5 millióért konkrétan kifejezetten jó veteránokat lehet szerezni fontosabb posztokra. Nagyjából ennyit fizet a következő szezonban a Browns Mychal Kendricksnek, és azért egy ilyen linebacker nem kicsit többet tesz hozzá egy csapathoz, mint egy punter. Fun fact, a tavalyi négy konferenciadöntős csapat puntereinek az összfizetése (tehát 4! játékosról beszélünk) 5,1 millió volt. Az fejenként az 1,3-at sem éri el. Ha csak azt a 3 csapatot nézzük, aminek offense is van (Eagles, Pats, Vikes), az már csak 3,2 millió (a 3 punter együtt nem keresett annyit, mint Lee idén egyedül). Nem tudom, nekem ebből nem úgy tűnik, hogy azok a csapatok viszik valamire, amik a punternek osztanak 3,5 milliós fizetést.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x