Öt irányító kelt el az idei drafton: Baker Mayfieldet a Browns vitte el az első pickkel, Sam Darndoldért a Jets (1/3), Josh Allenért (1/7) a Bills, Josh Rosenért (1/10) a Cardinals, Lamar Jacksonért (1/32) pedig a Ravens trade-elt fel. Valamennyien bemutatkoztak az előszezon első hetén, de csak a Browns és a Jets lehet maradéktalanul boldog a kiszemeltjével, a többiek egyelőre nagyon messze vannak a kezdő pozíciótól.
Baker Mayfield 11/20, 212 yard, 2 TD Értékelés: 8/10
Furcsa helyzetben van a Browns: Tyrod Taylor nagyon jónak tűnik (5/5, 99 yard, TD), már akkor optimisták lehetnének a szurkolók, ha csak ő lenne a keretben. Azonban Mayfield kiválóan ugrott be és nagyon biztató játékot mutatott.
Az első passza ugyan pontatlan volt a Giants ellen, a második azonban egy remek 26 yardos átadás lett, majd egy 3&18-at is sikerült megoldania (bár a labda azért nem volt tökéletes). Egyáltalán nem látszódott rajta a megilletődöttség és az sem zavarta meg, hogy több labdáját is elejtették a társak. Többnyire jól kezelte a nyomást, többször is szépen fellépett a zsebben, a második negyed egyik TD-drive-jában pedig egy 3. és egy 4. kísérletet is megcsinált lábon. Ráadásul ezek a megindulások nem tebow-sak vagy manzielesek voltak, hogy fel sem néz és rohan a nagyvilágba, mert ő a faszagyerek: higgadt volt, végig olvasta az elkapóit a nyomás ellenére is, és csak akkor kezdett el futni, amikor már tényleg nem volt mit tenni. A David Njokunak adott TD-passza pedig élményszámba ment:
.@BakerMayfield‘s FIRST preseason TD pass was gorgeous.
2nd TD for @David_Njoku80 tonight. ?#CLEvsNYG pic.twitter.com/wkLyMFB3h5
— NFL (@NFL) 2018. augusztus 10.
Persze nem volt minden tökéletes és nyilván nem a legerősebb ellenfelek ellen játszott, de összességében nem lehetett rá panasz. Külön tetszett, hogy lábon mennyire hatékony volt: többször is nagyszerűen nyújtotta meg a játékot passzhoz, imponálóan, éretten játszott. Nagyon, nagyon régen nem láthattunk ilyen a Browns egyik irányítójától sem.
Sam Darnold 13/18, 96 yard, 1 TD Értékelés: 8/10
Darnold számai messze nem voltak olyan jók, mint Mayfieldé, viszont neki sokkal nehezebb dolga volt, általában nem is volt ideje hosszabb passzokat elereszteni és többnyire screent hívtak neki. Azonban meglepően jól kezelte a nyomást, többször is nagyon higgadtan lépett fel a zsebben és az utolsó pillanatig kivárt, hogy megjátszhassa az üressé váló elkapót. A lábmunkája is rendben volt, nem nagyon volt homály labdája, bár a hosszú passzok nagyon nem ültek: elnézve a Jets akár kezdő támadófalát és elkapóit, ez visszatérő probléma lehet a szezon során is.
Ahogy Mayfieldnél, úgy nála is tetszett, hogy csak akkor futott, ha muszáj volt, a lábait pedig arra használta, hogy elkerülje a nyomást és meghosszabbítsa a játékot. Kellően gyors és futás közben is nagyon jól passzol, a TD-passza is kiváló mobilitásának és döntéshozatalának volt köszönhető (nem egy gyengébb kvalitású kezdő irányító is a rövidet vagy a futást választotta volna):
For the first time as a @nyjets QB…
Sam Darnold. End zone. Touchdown! #ATLvsNYJ?: @nflnetwork pic.twitter.com/HQmoW3Dsut
— NFL (@NFL) 2018. augusztus 11.
Külön érdemes kiemelni, hogy sokkal jobban mozgott kvázi éles helyzetben, mint a Jets edzésein bármikor. Az első hét után nyilván korai ilyet mondani, de ha valakinek tényleg van esélye kezdeni az újonc irányítók közül már az első héten, akkor az ő.
Josh Allen 9/19, 116, 1 TD Értékelés: 6/10
Allen a kvázi tökéletes választóvonal a jól és a rosszul teljesítő újonc irányítók között. A karereje abszolút rendben van (jó eséllyel az ő labdái a leggyorsabbak az egész ligában), a világ végégig el tudja dobni a labdát és sokkal atletikusabbnak tűnik, mint ahogy várni lehetett tőle. A pontosságával azonban komoly problémák vannak, legalább két TD-passz benne maradt, mert nem tudta megtalálni az üresen álló elkapót. Ráadásul a nyomás kezelésében sem volt valami jó, többször előfordult, hogy állt egy helyben, tudomást sem véve a közvetlen környezetéről: az ilyen irányítókat nagyon hamar legyalulják az éles meccseken.
Illetve, ami még probléma volt vele kapcsolatban, hogy könnyen meg lehetett zavarni: ha véletlenül nyomást észlelt, akkor gyakran inkább elindult egyedül, bele a sűrűjébe. Ráadásul ezt a játékot sem teszi ki az ablakba, teljesen bepánikolt, ez már egy annyira halott játék volt, hogy már az is elég lett volna, ha nem sackelik vagy adja el a labdát, ehelyett majdnem mindkettő összejött:
Josh Rosen 6/13, 41 yard Értékelés: 5
Rosent sok szakértő a leginkább NFL-kész irányítónak tartotta a draft előtt, de az első előszezonmeccsen azért nagyon hamar kiderült, hogy ez nem így van. Persze nem volt könnyű dolga, a centere állandóan alacsonyan adta fel neki a snappeket, a támadófal többi része is pocsék volt, de nem lehet mindent erre fogni.
Nem volt borzalmas Rosen, volt pár nagyon szép megmozdulása, de egyáltalán nem volt éles. A pontossággal olyannyira hadilábon állt, hogy csak a Chargers védő bénaságán múlott, hogy nem dobott egy pick6-et, illetve egyszer fejbe dobott egy másik védőt, aki ha a labdára figyel, simán lehúzhatta volna a játékszert. Igazából akkor sem lehetett volna egy rossz szava sem, ha 41 yarddal és két INT-vel fejezi be a meccset. Lehet nem ártana, ha Sam Bradford legalább ezt a szezont kibírná egészségesen.
Lamar Jackson 7/18, 119 yard, 5 futás, 21 yard, 1 TD Értékelés: 4
Lamar Jackson egy kiváló atléta: gyors, agilis, remekül tud irányt váltani. Joe Flacconak azonban még véletlenül sem kell attól tartania, hogy idén elveszíti a kezdő pozíciót.
Jackson jelenlegi állapotában nem egy jó irányító. Fogalma sincs a zsebről, nem tudja olvasni az elkapóit, a legkisebb nyomásgyakorlást is a fal teljes és visszafordíthatatlan összeomlásaként érzékeli, borzalmasan pontatlan, néha egyenesen homály (sokkal közelebb volt az INT-hez, mint a TD-hez), de ami a legrosszabb: úgy tűnik, az első gondolata nem a passz, hanem a futás.
Ez egy haszontalan, sőt egyenesen káros hozzáállás egy irányítótól. Igazából semmit nem ér a mérkőzésenkénti két jó, év végi összefoglalókba való megiramodása, ha jut rájuk négyszer annyi rossz döntés. Ennél sokkal több kell tőle, csak a read optionből nem fog tudni megélni.
Legfrissebb cikkeink
- BREAKING: A Giants kivágja Daniel Jonest!
- Rex Ryan kész azonnal visszatérni a Jets élére
- A Dolphins kezdője a legöregebb, a Packersé messze a legfiatalabb
- Jaire Alexandernek elszakadt az egyik szalag a térdében
- Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Veszélyben Brock Purdy hétvégi játéka
- Daniel Jones: Kezdő irányítóból scout team safety
- A Brownst nem lehet legyőzni csütörtök este
- Őrült Browns-siker a hóban
- Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- FK! FIRST Craft Beer Fantasy League 2024 – a 11. forduló
- Annyi jó teljesítmény volt az előző fordulóban, hogy Jared Goff is kimaradt
- Andy Reid vasárnap bebiztosíthatja a 19. kétszámjegyű győzelmes szezonját
- Megsérült az Eagles legdrágább pass rushere
- Mike Evans visszatér a héten!
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Jani_Kovacs on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Cseh Tibor on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- katonadani on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Kopi3.14 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Ragi on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
bajban lesz a browns hogy ki legyen a kezdő?
Nem, ha tartják magukat az eredeti forgatókönyvhöz. Taylorral kell lejátszatni az év nagy részét, ha van eszük. Mayfieldet meg pár snapre fel lehet küldeni minden meccs végén, ha már nincs tét, igy le lehetne vezetni a türelmetlenségét, és mellette tanulna is. 10-12 évig lesz franchise-irányitója a Brownsnak, egy évet be lehet áldozni a felkészitésére, és majd utána lehet várni tőle Clevelandben, hogy megváltsa a világot számukra.
De ugye Hue Jackson..
Hm.. A Browns tavaly is veretlen volt az előszezonban. :D Várjuk ki a végét.
Kárörvendő vagyok. Rosent nagyon nem bírom, így örülök, hogy nem ment neki, esetleg visszavesz a nagy arcából. Jackson meg megérdemli az égést az első meccse után. Ahogy a drafton minden harmadik jelenet az volt, hogy még mindig vár a csapatra, amely elviszi, és rá volt írva, hogy ez mennyire frusztrálja… Mayfieldnek örülök. Jó lenne már egy olyan AFC North, ahol nem +2 Browns elleni tuti győzelemmel kalkulál a PIT, a BAL meg a CIN, hanem a Barnák el tudnák kapni akár a Steelerst is. Alakul az a csapat, csak legyen egy edző, aki győztes mentalitást is beléjük tud verni.
Mert Mayfieldnek nincs nagy arca, ugye. Semmivel sem seggfejebb Rosennél és fordítva. Ez ebben a sportban egy egészséges ego.
Nyilván Mayfield sem egy könnyű eset, de én – Veled ellentétben – nem is hasonlítottam össze Rosennal… Rosent csak simán nem bírom, Mayfieldnek viszont azért örülök, amit leírtam. Jó lenne, ha megkavarná valaki az állóvizet abban a csoportban. Nem gond, ha valakinek nagy az arca, ha utána azért mutat valamit. Most Mayfield mutatott, Rosen nem. Nyilván ez majd lesz fordítva is. Mindenesetre most örülök, hogy ez így alakult.
“… Mayfieldnek viszont azért örülök, amit leírtam. Jó lenne, ha megkavarná valaki az állóvizet abban a csoportban.”
Ugyanezen okból szurkolunk mindannyian Darnoldnak. :D
Arra akartam kilyukadni hogy a két srác hasonló habitussal rendelkezik, ezért nem értem hogy az egyiknek szurkolsz, a másikat meg utálod pusztán a viselkedésük miatt. Még ha Darnold vagy Allen vs. Rosen lenne azt megérteném. Amúgy igen, szurkolok a Brownsnak hogy végre kimozduljanak az állóvízből, ahogy Darnoldnak/Jetsnek is. Szerintem mindkét csapat idén sokkal jobb lesz mint azt sokan várják.
Szerintem nagyon igazságtalan ahogy Mayfield be van állítva. Az esetek ami alapján el lett könyvelve a college football rossz fiújának az ellenfeleken is múltak.
Szerintem sokat tett a “hírnevéhez” a police sack-je:”D
Unnecessary roughness, police number 11, half the distance to the prison, remain first down :D
Nekem annyira nem volt meggyőző Darnold, de lehet hogy csak túl sokat vártam tőle. Csak a szerencsén múlott, hogy nem dobott 2 INT-et. Kurt Benkert játéka jobban tetszett, de lehet hogy csak azért, mert előtte a többiek rövid passzait kellett néznem és éreztem, hogy elhalnak az agysejtjeim, Benkert meg bevállalta a hosszú passzokat és viszonylag jól mozgott. Mondjuk az igaz, hogy Benkert azért küzd, hogy a 3. QB legyen a rosteren, Darnoldnak meg nagyobbak az ambíciói és valószínűleg gyorsabban is bele fog rázódni az NFL-be.
Mayfield lehet, hogy elég hamar franchise irányító lehet. Ha fejben ott lesz, és megfelelő alázattal áll játékhoz. Egy apró lépés most volt a jó irányba.
Darnold is nagy tehetség, viszont még nagyon nincs kész. Minden megmozdulásában ott a brilliáns megoldás, de a turnover lehetősége is. Nem szabad idén erőltetni szvsz, de jövőre már kompetitív lehet.
Allen sem életbiztosítás még kétségtelenül voltak veszélyes húzásai, ráadásul nagyon pontatlan volt, de nála mégis azt érzem, hogy esetleg hamarabb készen lehet, az idény vége felé akár kezdhet is.
Rosen nagyon elmaradt a várakozásoktól, de egészen elképesztő volt amit a center művelt. Szerintem ennyi béna snapből, az is nagy teljesítmény volt, hogy nem volt több labdavesztés is (a játékai felében boka magasságban vagy lejjebb kocogott be a labda, nem is értem miért nem küldték be a center alá inkább). Minden esetre gyenge muzsika volt az ő játéka is. Mégis a számos veszélyes helyzetet elég magabiztosan kezelte, backup szinten, de nem életveszélyesen.
A többi négy esetében kétségem sincs, hogy rövidebb-hosszabb ideig kezdők lesznek az NFL-ben, Jackson és Rudolph bemutatkozása után ezt sem érzem biztosnak. Persze ezek még parányi minták, pár hét után már valamicskével többet látunk, mindenki fejlődhet még rengeteget, minden esetre elsőre úgy tűnt, hogy a draft sorrend idén talán rendben volt.