Vasárnap két őrült végjátékú meccset játszottak le New Orleansban és Kansas Cityben. Mindkét mérkőzés hosszabbításba torkollott, és mindkét alkalommal a vendégek örülhettek. Mivel szoros meccsek voltak, ezért több kulcsmomentumoknak is szemtanúi lehettünk. Voltak itt furcsa edzői döntések, nagy egyenlítő/győzelmet érő drive-ok, és sajnos súlyos bírói tévedések is. Most ezekről szeretnénk nektek véleményt mondani kérdések/válaszok formájában.
1. A Saints és a Rams mérkőzésen számos döntőmomentum volt a negyedik negyedben. Az egyik ilyen volt, mikor 20-17-es hátránynál 5 perccel a vége előtt a Rams 4&goalnál inkább mezőnygólt rúgatott. Függetlenül a végeredménytől, úgy gondolod McVay jól döntött, vagy szerinted neki kellett volna mennie negyedik kísérletre is?
katonadani: Neki kellett volna mennie. A win probability mutató alapján field goallal 43,2% esélye volt a győzelemre, ellenben ha nekimegy, 55,3% lett volna az esélye. A támadófal jól működött, a futójáték is ment Andersonnal, egy yardot szerintem jó eséllyel meg tudtak volna csinálni, a ligaátlag egyébként 57% az egy yardosról. De ha még nem is sikerül, az 1 yardosról jött volna a Saints. Egyébként ha nincs a végén a hatalmas bírói hiba, most jó eséllyel mindenki arról beszélne, hogy hülyeség volt McVaytől nem nekimenni ott.
rowi: A második félidei Saints O, illetve a saját D-je miatt szerintem ez ott és akkor 5 percnél racionális volt.
KGYM: Neki kellett volna mennie, de nem látom kulcskérdésnek.
Jarred: Én McVay helyében nekimentem volna. Ha nem jön be, akkor jöhetnek 1 yardról, és ott van egy Donald-Suh kettős a védőfalban. Nem mondom, hogy hiba volt, mert meg lehet érteni ezt a döntést is, de szerintem senki nem hibáztatta volna, ha nekimegy.
Renningan: Én is neki mentem volna, de abszolút meg tudom érteni McVayt, hogy az NFC-döntőben nem akart hősködni. A védelem jó volt, joggal bízhatott abban, hogy kezelni tudja a Saints. Mondjuk végül tévedett ebben, de nálam elfogadható volt a döntése ezzel együtt is.
2. Egy másik momentum egy elég súlyos bírói hiba volt. Afelől senkinek nem lehet kétsége, hogy pass interference volt Robey-Coleman megmozdulása, és hogy ha bedobják, akkor gyakorlatilag a Saints megnyeri a meccset. Ugyanakkor hiba lenne azt mondani, hogy csak emiatt nyerhetett a Rams. Te hogy látod, valóban csak ez az egy be nem dobott zászló döntött a meccsről?
katonadani: Nem csak ez döntött a meccsről. Nyilván hatalmas hiba volt – nem csalás – és nagyban befolyásolta a meccs kimenetelét. De utána bőven volt még esélye a a szenteknek, megállíthatták volna a Ramst, a hosszabbításban pedig ők támadhattak. Arról nem is beszélve, hogy a DPI előtt is mennyi minden alakulhatott volna másképp, például ha a meccs elején nem csak két mezőnygólra jók, hanem abból egy, vagy akár kettő TD, vagy a Goff facemask vagy bármi. Megértem a Saints szurkolók dühét és csalódottságát, de csalást és összeesküvést balgaság kiáltani.
rowi: A csalósozók majd kiheverik, de azért elég könnyű megragadni ezt a pillanatot és mutogatni rá, hogy ezen múlt. Olyan ez, mint amikor a gurulósban az egyik csapat döntetlennél nem kap meg a 80-85. percben egy teljesen egyértelmű büntetőt, és eztán már képtelen bármit csinálni.
KGYM: A “profi” véleményem, hogy szarul jött ki a helyzet, a field judge hatalmasat hibázott, és próbálta a lehető legkevésbé invazív döntést meghozni (DPI-t akkor szabad befújni, ha tisztán látod, ő az indoklása szerint nem látta, a többi official meg egész egyszerűen nem szólhat bele), nyilván nem mertek belenyúlni a meccsbe. Attól még nem a bírók dobattak interceptiont később Brees-zel, és nem ők rúgták be a hosszabbítás mezőnygólját. A magánvéleményem pedig az, hogy a 2009-es NFC-döntő után csodálatos karma volt ez a meccs, és amikor a Saintsnek fáj, nekem jó.
Jarred: Ha ez után a Rams végigviszi, és egy TD-vel nyer, akkor én is azt mondtam volna, hogy ez így nem méltó, és ezt így nem fogadom el. Viszont jött egy hosszabbítás, ahol a Saints kapott egy lehetőséget arra, hogy megnyerje a meccset. A múltban számos ehhez hasonló rossz ítélet született, és a legtöbb csapat még annyi esélyt sem kapott utána, mint vasárnap a Saints. Megértem, hogy így kikapni rossz, de hiba lenne azt mondani, hogy csak ezen múlott. Az pedig, hogy a Ramst „becsalták a döntőbe, mert LA” hatalmas baromság. Ha tényleg be akarták volna csalni őket, akkor nem így teszik. Semmi garancia nem volt arra, hogy a Rams egyenlít, hogy a hosszabbításban a Saints nem nyeri meg a meccset, ahogy az sem volt biztos, hogy Zuerlein 57 yardról berúgja. Ez egy borzalmas bírói ítélet volt, de semmi több.
Renningan: Nézhetjük úgy, hogy ez döntötte el a meccset, hisz ez volt az utolsó mérkőzést befolyásoló téves ítélet – legalábbis ez mentette meg a Ramst a biztos vereségtől.
3. Látván, hogy milyen hatása volt a végjátékra egy rossz bírói ítéletnek, szerinted visszanézhetővé kellene-e tenni a szubjektív bírói ítéleteket is (legalább a playoffban)?
katonadani: A vasárnapi eset nyilván elég egyértelmű volt, hogy visszanézés után változtattak volna az ítéleten. Viszont én egyelőre nem látom azt a megoldást, amivel ez a minden visszanézése dolog működne. Sokkal több galibát okozna, hogy szubjektív dolgokat visszanézés után is miért így vagy úgy ítéltek meg, vagy miért nem nézték vissza, az edzők miért nem nézették vissza az egyes eseteket, vagy ha a DPI-t visszavonták, akkor közben az offensive holdingot miért nem nézték vissza, stb. Pick playekről, ineligible man downfield büntetésekről nem is beszélve, amiket nagyvonalúan egyébként elengednek mindenkinek a bírók, miközben szabály szerint be kéne fújni őket. Egyelőre én jóval több problémát látok ebben, mint pozitívumot. Megjavítanának vele pár dolgot, de sokkal több kérdéses, vitás esetnek nyitnának utat.
A mostani esethez az lehetett volna esetleg megoldás – és akár ez jó opció lehetne -, hogy a központból szólnak még a következő play elindítása előtt, hogy “hé srácok, dobjatok már egy sárgát, mert tök egyértelmű DPI volt” – de valószínűleg ez is túl sok problémához és további károgáshoz vezetne.
rowi: Én valami olyasmit próbálnék ki, hogy csak a meccs utolsó két percében (+OT), de lehessen majdnem mindent visszanézni. Egy holdingon nem nagyon van mit, mert az akkor is szubjektív lesz, de az ilyen DPI-kre/OPI-kre, delayekra, 12 emberekre használható lenne. De tényleg nehéz ez.
KGYM: Dani plusz egy, sokkal több baj származna ebből szerintem. Ha nyakra-főre lehet visszanézni és challenge-zászlót dobni, sokkal több gondot szülne. Sokkal több lehetőséget látok például abban, hogy pontosan tartsák be a DPI szabályait (hányszor látunk zászlót repülni elkaphatatlan labdára is?), és hogy terjesszék ki a főállású játékvezetők körét, vagy akár kötelezően legyen fenn plusz egy back judge, vagy egy passzjátékot monitorozó kolléga.
Jarred: Valamit változtatni kellene, de őszintén nem tudom hogyan. Ha mindent vissza lehetne nézni, akkor elszabadulna a káosz, és annyira kinyúlnának a meccsek, hogy már élvezhetetlenek lennének. Apró változtatás kellene, de nem szabad túlzásba esni.
Renningen: Egyértelműen visszanézhetővé kellene tenni az összes bírói ítéletet. Nem is értem, hogy merülhet fel bárkiben is, hogy ezt ellenezze. Mert ugyan mi történne, ha vissza lehetne nézni egy DPI-t vagy egy holdingot? Az edzőknek két challenge-lehetősége van, három, ha az első kettő jó volt. Arra dobja be, amire csak akarja. Attól, hogy a szubjektív játékokat vissza lehet nézni, nem lesz sem élvezhetetlenebb a meccs, sem hosszabb. Ha pedig attól tartanak, hogy két bíró ugyanazt a szabálytalanságot máshogy ítéli meg, akkor legyen egy háromfős, bírókból álló állandó testület, ami New Yorkból nézi vissza challenge-elt eseteket és dönt. Ennyi.
4. Andy Reid híresen rosszul bánik az órával, és ezt a kritikát most is megkapta, mikor úgy szerzett TD-t a Chiefs, hogy hagytak 2 percet az órán Bradynek a visszatámadásra. Szerinted jogos ez a kritika az edzővel szemben, vagy ezúttal nem emiatt vesztett Reid aktuális csapata?
katonadani: Én aztán elsőkézből tudom, hogy milyen a rossz Andy Reid time management, de szerintem itt nem hibázott igazán. Nem tudta volna teljesen lefuttatni az órát, hogy Bradynek ne maradjon ideje, erre reális esélye nem volt. Meg a Chiefs offense nem is olyan, mint például a Patriotsé, hogy mindig éppen megcsinálják a first downt és ezt tízből kilencszer megoldják, ők nagyobb játékokra építenek. És a Pats defense overall elég jól kordában tartotta Mahomesékat – három negyeden át mindenképp -, szerintem egyáltalán nem volt baj, hogy végigmentek, ahogy tudtak. Nem látom ebben a Chiefs offense-ben, hogy le tudta volna futtatni az órát addig, hogy Bradynek ne maradjon kb. egy perce visszatámadni.
rowi: Mivel még így is visszakapták fél percre a labdát, nem igazán értem a kritikát…
KGYM: Jó hát azért meg lehetett volna próbálni.
Jarred: A vicc az, hogy most Reid megpróbált okosan bánni az órával. A 40 yardoson hívott egy olyan játékot, amiben nagyjából 5-10 yard volt, de a Patriots védelem annyira elrontotta, hogy 38 yard lett belőle. Utána a gólvonalon futást hívott, hogy menjen tovább az óra, de a Patriots védelem megint elrontotta, és azonnal TD lett belőle. Itt nem Reiden ment el a meccs a Chiefsnek. Itt jobban nem lehetett volna a végjátékot megoldani.
Renningan: Túl béna volt a Pats. Ennél több időt max térdeléssel lehetett volna elégetni.
5. A Chiefs úgy kapott ki hosszabbításban, hogy Mahomesnak esélye sem volt visszatámadni, mert a Patriots TD-t szerzett az első drive-ból. Sokan úgy gondolják, rossz ez a hosszabbításos rendszer, és TD esetén is kapnia kéne a másik csapatnak egy esélyt a visszatámadásra. Te hogy látod, valóban kapnia kellene a másik csapatnak is egy esélyt, vagy jó ez a mostani rendszer?
katonadani: Szerintem nem teljesen igazságos, hogy ha megnyered a pénzfeldobást, akkor a meccset is megnyerheted úgy, hogy az ellenfél támadói nem kapnak lehetőséget. Persze, meg lehet állítani a pénzfeldobást elvesztő csapat védelmének az ellenfelet és akkor ott a lehetőség, ettől függetlenül igazságosabbnak érezném, ha mindkét csapat támadhatna legalább egyszer.
rowi: Én az egyetemi rendszert pártolnám rájátszásban. Alapszakaszban jó a 10 perces verzió, mert van másik 15 meccsed javítani, de rájátszásban már nem fair. Mindkét csapat kapjon fixen 1-1 támadást, aztán ha döntetlen akkor még 1-et, 1-et. És így tovább.
KGYM: A pénzfeldobást nyerő csapat 52.7%-ban nyer (más adatok szerint 55%), szóval ez egy marginális különbség, nem egy ügy. De ha tényleg ennyire vérre megy a vita, akkor legyen az egyetemi rendszer – csak tudjuk, hogy az alternatívák ugyanúgy szarok lennének. A most agyonimádott egyetemi rendszerben a coin toss győztese pedig 54.9%-ban nyer, szóval nem igazságosabb, miközben annak tűnik. Elsőre ezek a szabályok nem tűnnek fairnek, de a számokat megnézve semmi részrehajlás nincs bennük. Az egyetemi fociban pont, hogy másodiknak akarnak jönni a coin toss győztesei, ugyanis tudják, hogy mi kell a győzelemhez – az egyetemen a másodiknak jövők 62%-ban nyernek. Amúgy Michael Salfino dobta fel, hogy itt simán lehetne alkalmazni a tortaszeletelős szabályt: nincs pénzfeldobás, a hazai csapat mondja meg, hogy a hosszabbítást kezdő csapat a pályán honnan kezd, majd a vendég csapat választ, hogy erről a pontról ők kezdenek-e, vagy a hazai csapat. Ez elég hamar egy félpályás egyensúlyi helyzetet hozna létre amúgy a legtöbb meccsen, de ebben a rendszerben az igazságtalanság mint fogalom fel sem merülhetne. Ami talán a legrosszabb lenne, ha még egy negyedet játszatnának a csapatokkal, ugyanis a negyedet kezdő csapat szinte biztos, hogy többször kapná meg a labdát.
Jarred: Most én leszek az ördög ügyvédje, de szerintem ennél jobban nem lehet megoldani a hosszabbítást. Korábban elég volt egy mezőnygól is a győzelemhez, és az tényleg azon múlott, ki nyeri a pénzfeldobást. Most már nem elég a mezőnygól, így nem elég eljutni a 30 yardosig, onnan még tovább kell menni. A kezdő csapat rá van kényszerítve arra, hogy TD-t szerezzen, ami viszont hibákhoz is vezethet. Egyáltalán nem olyan könnyű már azonnal megnyerni a meccset a hosszabbításban. Ha pedig nem sikerül végigmenni a pályán, akkor a másik csapat van könnyebb helyzetben. Ki van ez egyenlítve, amennyire az adott körülmények lehetővé teszik ezt. Szerintem pont jó ez így.
Renningan: Nekem most egy olyan jutott eszembe, hogy legyen 15 perc a hosszabbítás, három időkérés, és addig játszanak a csapatok, míg le nem telt az óra, a végén pedig az nyer, akinek több pontja van. Ha a 15 perc letelt és döntetlen az állás, akkor az a csapat győz, amelyik ezután először szerez pontot. Aki a hosszabbítás hosszabbításában kap ki úgy, hogy nem volt nála a labda, az így járt: nehogy már igazságtalan legyen az, ha 75 perc alatt nem tudott nyerni.
6. Végül milyen élmény volt neked a két meccs? Akár pozitív, akár negatív értelemben.
katonadani: Lehet sok negatív élmény lesz a következő vélemények közt, de én nagyon élveztem ezt a két meccset – még ha nyilván a döntő bírói ítélet zavaró is. Négy kiváló csapat két kiváló meccsét láttuk, izgalmakban aztán nem volt hiány, de szakmailag is borzasztóan jó volt figyelni a legjobbak játékát. Chiefs továbbjutásnak jobban örültem volna, de hát ez van.
rowi: Az első meccs valójában nem volt egy nagy szám. Közhelyeket idézve a tét rányomta a bélyegét a mérkőzésre. A végét – bírói hibástúl, ráadásostúl – leszámítva valójában semmi látványos nem volt benne számomra. A Chiefs-Pats utolsó negyede viszont az egész rájátszásért kárpótolt, Mahomest pedig megvettem végleg. A srác zseni, pont.
KGYM: Egész jó volt, mindkettőn az lett az eredmény, amit szerettem volna, és tényleg izgalmasak voltak, hatalmas koponyák csaptak össze, minőség volt meg luxiság.
Jarred: Mindkét meccset nagyon élveztem, és gyakorlatilag itt kaptam meg azokat a szoros meccseket, amiket korábban is vártam. Sajnos az NFC döntőn örökké ott fog maradni az a be nem dobott zászló, és ennek nem örülök, mert többről szólt az a meccs.
Renningan: A meccsek jók voltak, de nem azok nyertek, amiknek szurkoltam, így nem tapsikoltam örömömben.
7. Mit vársz a Super Bowltól?
katonadani: Még nem vagyok nagy hype hangulatban, ha a Super Bowlra gondolok. Az biztos, hogy unalmas lesz az utóbbi öt évből negyedjére is ugyanazt a milliónyi semmitmondó patses nyilatkozatot nézni és olvasni (és írni) a felvezető napokban. Igazából ezért is örültem volna a Chiefsnek a Patriots helyett, a media coverage érdekesebb lett volna, változatosabb, újabb. Amúgy Pats győzelmet várok, Rams győzelmet remélek.
rowi: Hogy a meccstől mit várok azt még egyelőre nem álmodtam meg, de magát a Patriots-Ramst úgy általában nem várom. Persze úgyis megnézem, de várni nem várom. Ha már választani kell, akkor bőven inkább Rams, úgyis a retró mezükben lesznek. De illúzióim nincsenek, a realitás nem ez.
KGYM: Ha minden jól megy, évtizedekig emlegetni fogjuk ezt a mérkőzést.
Jarred: Nagyon szerettem volna, ha a két „öreg” csaphatott volna össze itt. Ez sajnos nem jött össze, de ettől még nagyon várom a döntőt. Hogy mi lesz ott, azt nehéz megtippelni, de egy dologban biztos vagyok. Egy szoros, utolsó másodpercig nyílt meccs lesz. Brady és Belichick a döntőben nem tud simán nyerni, és simán kikapni sem. Egyszerűen képtelenek erre. A meccs csak akkor fog véget érni, ha már 00:00 van az órán. Vagy még akkor se.
Renningan: Most először volt olyan, hogy mind a négy konferenciadöntőbe jutó csapatot szerettem valamilyen szinten. Bárki is nyeri, rendben lesz, de én a változatosság híve vagyok (különben még a minimális esélye sem lenne meg, hogy valaha is nyerjen a Lions), szóval a Ramsnek jobban örülnék. De a Patriots fog nyerni.
Ezek lennének a mi meglátásaink, de ti is írjátok le nyugodtan kommentben, hogy egyet értetek-e velünk, vagy sem.
Legfrissebb cikkeink
- Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Hűtőházban készültek a Saints irányítói a Green Bay-i hidegre
- Myles Garrett a valaha volt legfiatalabb százados!
- Brock Bowers már 1000 yard felett, ezen a héten meglehet a rekord is
- A szezon eleje óta törött kézzel játszik Josh Allen
- Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- A Rams tovább menetel, megszakadt a Bills sorozata, a Lions kiütötte a Bearst
- Penix bemutatkozott, a Raiders bukta az 1/1-et, simán nyert a Bengals és a Colts
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
Korrekt, racionális gondolatok.
Sajnálom a Saints-t, sajnálom Brees-t. Sajnos ilyen a liga, a bírói hiba benne van a pakliban (bárcsak ne lenne!), bármelyik csapattal történhet ilyen igazságtalanság. A Rams meg élt a lehetőséggel, nem tudom őket érte hibáztatni.
Chiefs-t is sajnálom, lehet ha az elején nem szerencsétlenkedik el, akkor nem így alakul a meccs. De mint tudjuk nincsenek “ha”-k.
A Pats megérdemelten nyert, az OT-s GWD-ért le a kalappal Brady előtt.
2002 óta várom az SBXXXVI visszavágót. Ha stílszerűek akarunk lenni akkor 4. negyedben egy Zuerlin mezőnygóllal nyer a Rams, és a Brady-éra végén Belichick átadja a dinasztia stafétát McVay-nek!
Érdekes, hogy egyáltalán téma lett a hosszabítás igazságos vagy igazságtalan volta, mikor a két hosszabítás közül az egyikben a kezdő nyert a másikban meg a kezdő vesztett, bizonyítva (a számok mellett) hogy a rendszer működik. Persze értem én, hogy a NE győzelmét mindig meg kell kérdőjelezni valamivel, de azért ez már a röhejes kategória.
lol, senki nem kérdőjelezi meg a pats győzelmét :D
Nem igazán értem, hol van ebben az, hogy nem érdemelte meg a Patriots a győzelmet. Megérdemelték, ezt senki nem vonja kétségbe. Viszont rengeteg olyan kommentet/indulatot lehetett olvasni a meccs után, hogy rossz a hosszabbítás rendszere, és úgy gondoltuk, mondja el mindenki, hogy vajon maga a RENDSZER rossz-e. Van aki szerint lehetne jobb, van aki szerint pont jó így. Ez nem a Patriots győzelméről szólt. Csak mivel rengeteg indulat érkezett erre, ezért mindenképp szerettük volna ezt is megbeszélni.
Azért én érzek elfogultságot a Pats ellen , szinte mindenki részéről! A statisztika szerint mindenben jobb volt a Pats! Sőt több hibát vétettek ( 2 labdaeladás a Chiefsnek egy sem ) és ennek ellenére is nyertek! Csoda , hogy senki nem kiáltott csalást!
Patriots-drukkerként írom, hogy senki sem kérdőjelezte meg a NE-győzelmet. A szabályok szerint a Pats nyert. Jogosan. Ugyanakkor a szabály nem éppen igazságos. Kár, hogy nem lehet olyat csinálni, mint a vízilabdában, hogy nincs fix kezdő csapat, hanem ráúszással hozzák el a lasztit. Le lehetne tenni a labdát a pálya közepére, és két játékos az alapvonalról fusson érte. Aki megszerzi, az jöhet mondjuk a 30 yardos vonalról. :)
ebben mondjuk jó eséllyel a Chiefs nyert volna :D
amúgy tetszik az ötlet
Ez tényleg nagyon jó.
1. Dani! A Saints szerzett ám egy TD-t a 2.félidőben. Ráadásul elég demoralizáló volt a Rams védelmére nézve, hogy a drive során elég volt csak Kamarát keresnie Breesnek és simán haladtak. Én nem bíztam volna a védelmemben, hogy megállítják őket az 1 yardoson. Viszont abban sem bíztam volna, hogy nem engedik őket FG távolságra, ezért szerintem is neki kellett volna mennie McVaynek.
2. Renningan. Hogy valósítod meg az állandó 3 játékvezetői testület munkáját, amikor 7-8 meccs van egy időben?
valóban, az első drive-juk td lett, rosszul emlékeztem
Pénzfeldobás helyett adhatnának nagyobb szerepet a speciális egységnek erre a “speciális” helyzetre. Lehetne egy-egy kick off majd visszahordás mind2 csapattól, és aki messzebb jut, azé a kezdés joga.
Így nem a szerencse döntene, hanem a csapat, és plussz egy ok a spec egység erősítésére, amit sok helyen azért elhanyagolnak. Büntetések ugyan úgy meglennének, de újra rúgni nem lehet. Ha pl. kirúgja a kicker, akkor az ugyan úgy érvénytelen, és az ellenfél kezd automatikusan, de az end zone-ból mindenképp ki kellene hozni.
Az mégjobban elnyújtaná a meccseket.
Ígyis már alig tudnak mit kitalálni,hogy megállítsák az átlagnézőkor növekedését.
2 perc lenne az egész, az 1 perces bíró elmondja a szabályokat, választanak stb. helyett. Nem ez nyújtaná meg, hanem a 10 perces visszanézések, amikor nem tudnak dönteni, mint most a Pats – Chiefs-en.
Es akkor megint nem ejtettetek szot arrol hogy Payton mekkorat hibazott azzal hogy ott a vegen passzjatekot hivott futas helyett hogy porogjon az ora. Ezt a hibat mindenki elfelejti a dpi be nem dobasa miatt. En kb ahhoz tudom hasonlitani, mint amikor az atlanta passzolni akart a sb-n es kikergettek a mezonygol tavolsagbol. Sztem ez ugyanolyan sajat magad tokonloves dontes volt.
ha már mezőnygólból kikergetés, akkor Mahomesnál is megfeledkezik mindenki (nekem is csak erről jutott megint eszembe, annyi minden történt), hogy első félidő végén csúnya sacket nyelt be saját hibájából, amivel kikerültek FG-távból
Benne van a játékában, szerintem azért nem lett felkapva. Összességében szerintem nem lehet kérdés, hogy ő volt a legjobb QB vasárnap, meg úgy az egész idényben.
nem is gondolom, hogy sorsdöntő hiba volt, meg csak úgy eszembe jutott, hogy az mindenképp hiba volt és meg lehetett volna oldani könnyedebben
De, szerintem ezek sorsdöntő hibák!
Emlékezzünk csak “Magastorony” sack-jére Ryan ellen!
Azóta is meggyőződésem, hogy az az “apróság” fordította meg a meccset!
Flowers sackelte ki Ryant FG távból.
https://www.youtube.com/watch?v=ZE9YIASxdxs
Egyébként igaz, csak én a “szerintem” döntő sack-re gondoltam!
https://www.youtube.com/watch?v=_7JH-Newv6Y
Az “Nem Magastorony” vagyis inkább ne magastornyozz vagy ilyesmi :D.
+ Hill is vesztett vagy 15 yardot egy puntnál,mert az endzone felé próbált kiszabadulni.(Ezt egyébként többször megtette a Rams ellen is,de ott belefért)
Ezt hívják rutintalanságnak és én Ried mellett mindig ezt mondtam a rizikó faktornak.Erre tanúm is van.
ráadásul ugyanabban a driveban, két játékkal korábban csúnyán túldobta az end zoneba tök egyedül nyargaló Williamst (Van Noyt verte meg nagyon csúnyán), így egy támadáson belül sikerült kétszer is pontoktól megfosztania a csapatot
bizony, az csúnya hiba volt.
Azért ez nagyon túlzó hasonlat! :) Elég valószínű volt, hogy 3 futással nem lesz meg a first down, de 1 percre pörgették volna az órát elégetve a 2 időkérést. Annyi idő alatt a legjobb támadósorok eljutnak FG távolságig. Ha meg egy időkérés megmarad a sikertelen passz miatt, akkor a TD-re nem nő sokkal az esélye a Ramsnek, viszont, ha az a passz sikeres nagyon megnő az esélye a Saintsnek a first down-ra. Ebben volt logika a Falconséban semmi. Hívtak volna 2 középső futást és övék a trófea. :)
Szerintem rendben van a hosszabbítás szabály. Brady 10/10 végigmegy, de az esetek nagy részében mindkét csapat kap lehetőséget. Gondoljatok bele, ha a Chiefs- Patriots meccsen mindkét csapat lehetőséget kap még most is azt néznénk.
(az új szabály óta 8ból ötször nem kapta meg a másik csapat)
https://twitter.com/SandoESPN/status/1087756521247670272
Ez még elég kicsi merítés, és nem egy nagy különbség.
nem is akartam érvelni, csak mint additional info bedobtam :)
Mondjuk nem akárkik nem jutottak pályára.
Azért engem zavart.
Faszért kellett még 1x felmenni a pályára.
Küldték volna faszba haza Petriket,aztán kész.
Hosszabbításra lehetne a Madden Mobile vagy most hogy hívják megoldása mindkét csapat saját 25-ről indul, nincs rúgás aki gyorsabban pontot szerez vagy messzebb jut az nyer.
https://www.youtube.com/watch?v=FjPBeky06f4
Oh most látom kimaradt egy fontos rész pedig írtam. [Off] Mobilon a Disqus valamiért borzalmasan enged szöveget írni, ugrál, néha keveri a szavakat, lenyel karaktereket. [/Off]
PvP esetben van amit írtam.
Hosszabbítás esetére két ötletem van. Az egyik, hogy a két rúgó rúg 40ről. Ha bemegy akkor mennek felfele 5 yarddal amíg az egyik nem hibázik, míg a másik megcsinálja. A másik, hogy a két rúgó mond egy távolságot ahonnan rúgna. Amelyik nagyobbat mond az rúghat. Ha bemegy nyert, ha nem akkor a másik csapat. Ha nagyot mondasz magad szívatod, ha nem akkor más kezében(ez esetben lábában :D) van a sorsod.
És ez mitől lenne jobb vagy kevésbé szerencsés megoldás? :) Főleg ha nem dómban (mert ott még talán csak-csak) játsszák a mérkőzést, hanem stadionban…
A hosszabbítás vitára visszatérve.Brady-ék a győztes drive-ban 3× oldották meg a 3. és 10 szituációt!Lett volna bőven lehetőség kivédekezni vagy FG-on tartani Brady-éket és akkor már ők támadhattak volna a győzelemért.Nem voltak képesek rá!
Tudom, hogy sokan unják a Patriots-ot,de érdekes, hogy csak most lángolt fel a vita a hosszabbításról!
+ 1 adalék!
Mint kiderült a 4. negyedben megpróbálták Brady-t lézerezéssel megzavarni.Erről is nagyon nagy a csend!Ha fordítva történt volna, akkor megint tele lenne a sajtó a “csaló” Patriotsról!
A hosszabbításra: ne lehessen újra választani, hanem az első félidő lenne. Aki ott arra játszik, hogy majd a második félidőben ő kezd, az OT megszívja.
Az első háromra:
– Óriási hiba McVay részéről, hogy nem ment neki. Ez egy ugyanolyan meccs, mint a többi, ha te egy tökös gyerek vagy, akkor tökösen kell menni itt is. Szerintem McVayről kiderült, hogy nem az. El is vesztette volna a meccset, ha nincs a csalás. Egy yardról nekimész pont. Tudja rólad mindenki. Most már minden D tudja, hogy van amikor nem. Most komolyan el lehet fogadni, hogy Brees kezébe teszed a sorsod egy reménybeli hosszabbítás ellenében? Döbbenetes volt, el sem akartam hinni, McCharthytól láttam ilyeneket konferencia döntőn Seattle-ben, gyenge, nagyon gyenge döntés volt. Most megúszta, de a szememben már nem ugyanaz.
A csalás, mert ez elnézhetetlen volt, nem komoly hiba, teljesen mindegy mi volt a hátterében, akkor és ott megfosztott egy csapatot a SB-tól. Hogy mi volt aztán, tök mindegy. Vége volt a meccsnek. Nyert a Saints, ha csak nem sikerül kapufát rúgni 30- yardról, mert ez még lehetett volna. A fickó aki nem dobta, ne legyen többet semmilyen okból NFL pályán, az NFL nyilvánosan kövesse meg a Saintst, hogy ekkora csalás is lehetséges PO meccsen. Ez pont olyan volt mint a dél-koreai foci vébén a spanyol meg az olasz meccs. Ezt nem lehet simán ellapozni. Nekem ne mondja senki, hogy ezt benézte, mert ennyire vak és hülye nincs.
Ezt szerintem úgy lehetne orvosolni, a vezető bíró maga, bármikor kérhessen max 2 perc time outot amikor úgy érzi, hogy lényeges helytelen döntés született, és ott legyen két percük átgondolni mi történt, és maguknak orvosolni a nyilvánvalóan helytelen ítéletet. Evidens képi bizonyíték, mint az objektív dolgokra. Ha nem lát ilyet mehet tovább, ha lát, korrigálnak. Szubjektívben is történnek akkora marhaságok mind objektívben, akik meghozták a hibás döntést, kapjanak esélyt, hogy visszavegyék ezt is.
A hosszabbításra. Idényben nem kell hosszabbítás, lehet döntetlen. Nem tudom miért fáj. A rájátszásban egyetemi, de a félpályáról indulnak.
Mindkét csapatnak van 60 perce nyerni. Nyerjen! És nincs pénzfeldobás, szerencse faktor…
1. hosszabítás: a meccse elején el kell dönteni 1 db pénzfeldobással ki fogja kezdeni ha hosszabítás lesz. A nem kezdő csapat a meccs végén átgondolhatja hogy inkább kockáztat nagyobbat és nem X-re hozza a meccset (ennek rengeteg forgatókönyve lehet) vagy rábízza magát a védelemre. Itt is van szerencse faktor persze, de mégis más mentalitással játszol ha tisztában vagy vele hogy a másik fog kezdeni a hosszabításban.
2. Bírók: A bírói csapatokat ki kell egészíteni egy teljes jógú VAR-ral, aki ilyenkor lebrékózik a field judge-nak vagy a vezető bírónak és ez alapján lehetne zászlót dobálni. Ezt aztán lehetne finomhangolni.
OT
1. Hazai csapat választ, fej vagy írás
2. Mindkét csapat vezethet 1 támadást, saját 20-ról, tetszőlegesen választott irányba; értelemszerűen a D sem pontot, sem támadási jogot nem szerezhet
3. Pénzfeldobás; ekkor eldől, melyik csapat támadott először
“….D sem pontot, sem támadási jogot nem szerezhet”
Ez értelmezhetetlen.
Miért? Mi a jelenlegi szabály?
Szerintem, ha a védelem pontot szerez, akkor vége.
sőt!
safety-nél is vége!
Az végül is védelmi pontszerzés, nem?
so
vagyis, nincs következő támadás, ami a mostani véleméynek egy része szerint igazságtalan
tehát, ha az első támadást vezető csapat pontot szerez, akkor a másik O-nak is legyen lehetősége, ellenben ha az első D támadási jogot vagy netán rögtön pontot szerez, akkor a második D nem jut steril helyzetből lehetőséghez
arról nem is beszélve, hogy a második O előnyben hogyan oldaná meg a helyzetet :D (a biztos térdelés érdekében valószínűleg térdig beásnának egy snájdig fiatalembert)
summázva: ha az első támadás sikeres, akkor igazságtalan az egész, ha nem, akkor _minden körülmények között minden a legnagyobb rendben – holott az egész igazságossági hiszti a szimmetriát részesítené előnyben
mivel egy deffense pontszerzésnél(mint írtam safety-nél is) mindkét csapat birtokolta legalább egyszer a labdát, logikus, hogy deffense pontszerzéssel véget érjen a meccs.
a safety nem birtoklásból szerzett pont
Továbbá, az az óhaj, hogy mindkét csapat kapjon egy támadási lehetőséget. Ez odáig szép, amíg a D bele nem köp a levesbe.
Innen kezdve a másodikként támadó csapat semmiképp nem veszít azonnal, míg az elsőként támadóval előfordulhat.
Logikusan, a CT nyertese a D-t fogja először felküldeni
nagyon nem érted!
nincs támadási jog!
Safety!
Mivel azt egy támadó csapat “szenvedi” el és 2 pontot ér, ráadásul az elszenvedő csapatnak a saját 20 yard-áról drop kickoff-al kell elrúgnia a labdát megvalósul, hogy mindkét csapat egyszer birtokolja a labdát.
a második birtoklásnak mi lenne a gyakorlati értelme?
“”….D sem pontot, sem támadási jogot nem szerezhet”
Ez értelmezhetetlen.”
Gondold végig
Mivel a támadás lehetősége mindkét csapatnak alanyi jogon jár, a szerzett jog ez esetben épp olyan “igazságtalan” lenne, (pl. ellenfél 30-asán fumble-ból labdaszerzés) és így juttatná előnyhöz az elsőként védekező csapatot
nem a támadás nem jár alanyi jogon!
Régebben egy fild goal-al is lezárhatta a meccset az először támadó csapat.Pár éve, csak akkor ér véget az első drive-nál a meccs, ha az TD-t eredményez.
Ha az először támadó csapat “csak” field goal-t szerez, akkor támadhat a másik csapat is.Ha ők szintén 3 pontosat szereznek akkor ismét támadhat az előző csapat, de akkor már egy 3 pontossal is véget ér a meccs.
Ha a deffense labdát szerez és pontot ér el, akkor vége a mérkőzésnek, mert mindkét csapat birtokolta legalább egyszer a labdát.
ez van jelenleg, tudom
Az egész eszement (vagynem?) kommentnek az az alapja, hogy a pusztán a szerencsén múló pénzfeldobás nyertese, saját választása révén első támadóként, igazságtalan előnyhöz jut, , mert hát az első támadás szinte egyenértékű a győzelemmel, (dehogy)
“katonadani: Szerintem nem teljesen igazságos, hogy ha megnyered a pénzfeldobást, akkor a meccset is megnyerheted úgy, hogy az ellenfél támadói nem kapnak lehetőséget. Persze, meg lehet állítani a pénzfeldobást elvesztő csapat védelmének az ellenfelet és akkor ott a lehetőség, ettől függetlenül igazságosabbnak érezném, ha mindkét csapat támadhatna legalább egyszer.”
kiemeltem a lényeget: amennyiben a rendszer az igazságosság jegyében pusztán ily módon kerülne megváltoztatásra, az az elsőként védekező csapatnak jelentene előnyt
ja, hogy a KC védelem 3× nem tudta megoldani a 3. és 10 szitut?!….
az legyen az ő bajuk :D
sztem a jelenlegi szabály azon része jó, hogy a vendég csapat választ (SBLIII: felkészül Matt Slater:)
igaz, editáltam is
tkp mindegy
Nem is értem mi ez a nagy nyáladzás ezen a hosszabbítás dolgon. Csak egy meccset kell visszamenni az időben. A Saints kezdi az OT-t megállítja őket a Rams azt megnyeri a meccset. Ennyit kellett volna csak csinálnia a Chiefsnek is….
Hiába lehetne challegelni a szabálytalanságot az ilyen eseteken nem segítene, ha a bírók nem dobják be a sárga zászlót, nincs mit challengelni.
Pont ezért kellene challengelni azt is amit nem dobnak be.
Mivel max 2+1 alkalommal tudnak a HC-k pirosat dobni, nem lenne semmi extra a dolog.
A védelem is a csapat része, ők képviselték a Chiefst a hosszabbításba, csak mert Mahomes meg támadó foci, meg mert megint Pats jutott be ezért már változtassuk. Kíváncsi lennék ha Bortles lett volna ott akkor is hasonló sajtót kapna a hosszabbítás…
A Saints meccsen meg feles rugózni már, a rossz ítélet sose jókor jön, és mindig is az nfl része volt, és nem ezzel zárult a meccs, volt lehetősé megnyerni utánna, nem is 1x…hazai közönség előtt inkább a Saints vesztett mint hogy a bírók miatt kaptak ki
A Chiefs is nyerhetett volna, ha a végén FG helyett TD-re mennek…
Ebben a szituációban BB is FG-t rúgatott volna.
A bizalmatlanság inkább az utolsó kétperces pats drive elött volt.
Ha 100% bízott volna Reid mahomesban,akkor ott térdeléssel pörgeti az órát,és harmadikra megy neki,aztán az órán akkor tuti nem marad elég idő….
Én az alapszakasz meccs után is azt mondtam, hogy BB “nem volt boldogtalan” a gyors KC egyenlítésnél.Kvázi akár “szorgalmazhatta” is a D-t erre a szitura.Most szerintem szintén ez volt az “elvárás” az utolsó KC TD-nél.
Az más kérdés, hogy így is 39 másodperc maradt az egyenlítésre.
Ez az amit nem bírnak felfogni. Ha elit irányítók ellen játszol jelenleg kisebb kockázat szerintem ha nem mész be idő előtt, aztán a további kísérletekből begyötrőd azt az 1 yardot majd valahogy, mint időt hagyni az órán. Tom Brady ellen tényleg arra mész, hogy majd csak nem csinálja meg? Ez kulcsmeccseken elég ritkán jön be.
Amúgy Burkehead is nyugodtan letérdelhetett volna 1 yardon. Az ugyanúgy nem volt jó.
Beidegződés, ha TD-t tudsz csinálni meg kell tenni. Nyilván egy Bears vagy Ravens védelem ellen az ő O-t is figyelembe véve, az más tészta, de egy Mahomes, vagy Brees, TB vagy Rodgers ellen, szerintem nem is kérdés.
Nem gondolnám. 11 másodperc hátra volt egy dobás a végzónába még simám belefért volna. Gyorsan kell eldobni, nehogy sack legyen. Attól ijedt meg Reid, hogy 4-5 játékot is hátraküldtünk, és így megnőtt az INT veszély, és volt már pár labdaszerzése ilyen szitukban a BB féle védelmeknek. Ez is olyan jobb a békesség döntés volt, kicsit azért langyi. Mi majdnem biztos, hogy egyet még próbáltunk volna.
:”D
https://www.youtube.com/watch?v=PtEQU-B8rS4
Vitathatatlan, hogy szabálytalan volt Robey-Coleman. Ugyanakkor az újrajátszást követelők miért ettől a szitutól akarják újrajátszatni a meccset, nem pedig a kb. 4 perccel korábbi helyzettől, a 2 yardon történt, szintén bírói ítélet nélkül maradt Goff facemask szituációtól? Valszeg pont ennyi köze van az egésznek a fairséghez és korrektséghez…