Ritka az olyan Super Bowl, amikor mindkét csapat győzelmének tudok örülni valamilyen okból, nagyon vártam a meccset. Ennek ellenére maximum a Patriots-szurkolók élvezhették és ők is csak azért, mert a végén ők jöttek ki győztesen a párharcból. Ennek ellenére volt jó pár tanulsága a meccsnek, én pedig össze is gyűjtöttem őket.
1. Ezért kár volt fennmaradni
Ez nem feltétlenül tanulság, inkább csak egy szomorú tény. A Broncos-Panthers meccs sem volt különösen színvonalas, de ott legalább láttunk nagy játékokat, és például Von Miller strip sackjét alighanem bárki fel tudná idézni, aki látta a meccset. Emlékezetes jelenetből az 53. Super Bowlon viszont nem nagyon akadt, hirtelen egyet sem tudnék mondani, amire két hét múlva is emlékezne valaki, ráadásul már 3-0-nál is érezni lehetett, hogy ez eldőlt, egy percig nem éreztem úgy, hogy ezt most a Rams megfordíthatja. Ennél még a Broncos-Seahawks is jobb volt, pedig élvezeti szempontból egy semleges szurkolónak az maga a pokol, az összes többi Patriots Super Bowlhoz képest pedig a kanyarban sincs.
2. A Patriotsnak már irányító sem kell a győzelemhez
Ez volt az első Super Bowl, amikor Tom Brady nem dobott TD-passzt. És igazából esélye sem volt rá. Egyáltalán nem játszott jól az öreg, az interceptionjét és a fumble-jét sem teszi ki az ablakba, nem róla szólt a döntő. Persze erre nyilván magasról tojik, vízhordónak is beállna, ha az kellene a sikerhez, viszont ez az egész szerintem jól mutatja, hogy mekkora szerencséje is van Bill Belichickkel. Az Eagles elleni SB bebizonyította, hogy Brady lehet a világ legjobb irányítója, egyedül pont annyit ér, mint bármelyik klasszis – semmit.
Számomra nem kérdés, hogy egy sikeres csapat legfontosabb eleme a főedző, nem pedig az irányító. A Rams sem lett volna sehol Sean McVay nélkül. Persze azért tegyük azt is hozzá, hogy Bradyvel azért egy fokkal könnyebb végigverni a világot, mint Goffal, és nélküle Belichick sem lenne ennyire sikeres – de ettől még BB viszi a prímet.
3. Dante Scarnecchia nélkül nem lenne dinasztia
Öt darab Super Bowl cím – ennyit nyert a Patriots az öreg támadófaledzővel. Belichick nem szokott könyörögni, de Scarnecchiáért hajlandó volt és milyen igaza lett. A Patriots támadófal sokadik körös és kikukázott játékosokkal agyondominálta a Rams elit védőfalát: egyetlen engedett sack, 154 futott yard és egy futott TD. Erre egyszerűen nincsenek szavak, zseni ez az ember.
4. Sean McVay mégsem egy olyan nagy mágus
Csalódtam McVayben. Az egy dolog, hogy a támadófal nem volt tökéletes, de egy pillanatig nem éreztem, hogy ez az offense ma bármire is képes lenne. Nem volt kreativitás, semmi váratlan vagy fineszes megoldás. Ismét outcoacholták, és pont úgy, ahogy az alapszakaszban, most sem tudott változtatni. Talán lehet, hogy nem ártana mellé egy támadókoordinátor relatíve nagy szabadsággal, hogy legalább valaki ötletet adhasson neki, ha ennyire elakadt.
5. Jared Goff mindössze egy kicsivel jobb Alex Smith
A szezon elején úgy gondoltam, hogy Goff egy franchise irányító: voltak jó passzai, jó megoldásai, úgy nézett ki, hogy fejlődött. Aztán Cooper Kupp kiesése után kiderült, hogy mindössze egy zseniális rendszer terméke – tehetségesebb, mint Alex Smith, több dolgot meg tud csinálni, ha fel van neki rajzolva, de önmagától semmire nem képes. Ha McVayt lenyomják, Goff is megy a süllyesztőbe, egyszerűen borzalmas, hogy egyedül mennyire életképtelen.
6. Stephon Gilmore már nem csak a Patriots legjobb cornere
Ha valaki nem értette, miért fizet évi 13 millió dollárt érte a Patriots, hát most megmutatta. Alsó hangon top3-as corner a ligában, az INT csak hab volt a tökéletes teljesítménye tortáján.
7. Brandin Cooks továbbra sem elit elkapó
Cooks 13 passzból nyolcat húzott le, szerzett 120 yardot, önmagában nem volt rossz. Viszont elejtett egy TD-passzt, ami végül a meccsbe került – egy elit elkapó ilyet nem csinál. Nem tudott előre lépni, amikor igazán kellett, nem csinálta meg a clutch játékokat, ahogy egyébként senki. Talán ez a legnagyobb baj ezzel a Ramsszel: ha McVay rendszere meghal, akkor senki sem tud előre lépni és vinni a hátán a csapatot. Ezen majd azért illene elgondolkodnia a 33 éves szakembernek.
8. Wade Phillips egy zseni, de egyedül kevés
13 ponton tartani egy Tom Brady vezette offense-t a Super Bowlon elképesztő teljesítmény. Persze ehhez kellett Brady szokottnál gyengébb játéka is, de összességében amit lehetett, azt kihozta ebből a Rams védelemből. Azt pedig senki sem várhatja el, hogy a dupla-tripla annyit támadó Patriotst TD-nélkül tartsa. Ennél már csak akkor tehetett volna az egység, ha szerez 1-2 TD-t.
9. Julian Edelman mindent vitt
Szinte már szégyellem, hogy csak 5. helyre tettem az MVP-esélyesek listáján. Elképesztően nagyot játszott, mindössze két felé szálló labdából nem lett elkapás, 10/141-es mutatóval zárt, tényleg ő lett az új Branch. Ezzel együtt azért nem ártana beszerezni pár új elkapót, mondjuk a házat is oda adni Antonio Brownért már csak brahiból is – a Patsnek a Super Bowl amúgy is rutin, sztárelkapóval pedig még úgy sem nyertek. Jövőre ezt is kihúzhatnák a listáról.
10. Egy Super Bowlon illik tökösnek lenni
Még egy kis kritika McVay irányába: az ellenfél 42 yardosán be kell vállalni a 4&2-t. Ahogy 3&23-ra sem középső futást kell hívni. A tökösség nem mindig kifizetődő, de a monoton posványnál minden jobb. Most még azt sem mondhatja el magáról, hogy mindent megpróbált.
Legfrissebb cikkeink
- Pacheco még nem tér vissza, nem játszik DeVonta Smith sem
- A történelem során először változik egy csütörtök esti rangadó párosítása
- Pro Bowler bal oldali tackle-t igazolt a Chiefs
- FK! Preview #12
- Szombati beszámoló #10 – College foci 2024
- Brock Purdy és Nick Bosa is kihagyja a Packers elleni rangadót
- BREAKING: A Giants kivágja Daniel Jonest!
- Rex Ryan kész azonnal visszatérni a Jets élére
- A Dolphins kezdője a legöregebb, a Packersé messze a legfiatalabb
- Jaire Alexandernek elszakadt az egyik szalag a térdében
- Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Veszélyben Brock Purdy hétvégi játéka
- Daniel Jones: Kezdő irányítóból scout team safety
- A Brownst nem lehet legyőzni csütörtök este
- Őrült Browns-siker a hóban
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Rex Ryan kész azonnal visszatérni a Jets élére
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Kopi3.14 on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Jani_Kovacs on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Cseh Tibor on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- katonadani on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
A Pats – Chief volt az igazi SB.
Bár nekem ezzel sem volt bajom. Évek óta vártam hogy legyen végre egy tökös védelme a Patsnek. Brady ha tud dobni Edelmannak, és Gronknak tudna másoknak is. Csak annyira jó amennyire a társak. 2019-re kezdhetnek kukázni megint elkapókat, alázatosakat mint Amendola és nem primadonnákat mint Brown.
Flores nem tudom milyen vezető edző lesz, de BB-vel fantasztikusat alkottak. Kár érte ha elmegy.
Ez a Rams már a NO ellen elfogyott, én azt jósoltam hogy agyonveri oket a Pats, de a védelmük helytállt végülis. Ezért tényleg kár lett volna fennmaradni :/.
Az első pont kivételével a többivel maximálisan egyet értek. Én szeretem a kő kemény fizikális focit, a jó védelmeket. Maximálisan megkaptam végre a klasszikus stílusú focit. :)
el vagyunk ám kapatva, az a baj :) az elmúlt 10 év SB-jai közül látványosan gyenge meccset csak a Broncos szereplései hoztak, az összes többin szinte végig szoros, fordulatos, látványos meccset láthattunk több nagy játékkal fűszerezve. 10 évente 1-2 ilyen belefér sztem
Szorosnak ez is szoros volt, csakhat a meccs kepe ugye..
“Patsnek már irányító sem kellett a győzelemhez… ” – igen, Gronknak csak úgy az égből hullott alá a labda a kezébe double coverage-be, nyilván – nem Brady dobta oda. Az a passz döntötte el a végén a meccset.
Nem volt jó Brady ma ez igaz és a két PO meccs kivételével az egész szezonja gyengébb volt. De tegnap egy ligaelit védelem ellen játszottak úgy, hogy nem adták el a labdát és győztek. (Az első INT-nél belenyúlt a CB a labdába, azér pattant fel.)
Dorsett és Hogan tegnap nagyon gyenge napot fogott ki és White-ot pedig kivették a meccsből. Csak a két régi harcostárssal ment a játék, úgyhogy a gyenge O teljesítményt nem varrnám Brady nyakába.
Nagy tisztelettel TB iránt, azért egy egész meccs alatt 1 db villanástól (ha azt a passzt annak tekintjük) ne essünk már hanyatt, ez tőle sokkal-sokkal szarabb QB-kben is benne van. Ha ez a dobás sem lett volna, akkor gondolom azt lehetne mondani, hogy OK, nem jött össze neki semmi, de a kispadon jól motiválta a többieket, ezért neki köszönhető a win :)
Nem kötelező a Pats minden győzelmét TB-nek köszönni, szerintem ő sem igényli, volt olyan meccse zsákszám.
Jogos, Pats fanként is ki van a tököm attól, hogy szopkodni kell Bradyt, akármilyen szarul is játszik. A haterekről (bármelyik csapat ellen is szól) meg hányingerem van, de ez nem ide tartozik.
Ennyi villanása Goffnak is volt.
McDanniels is mindent megtett hogy outcoacholja magát, de szerencsére McVayt nem tudta felül múlni. Gyenge meccs volt, mind2 támadósor a legrosszabb napját fogta ki (-Edelman) végül az nyert aki jobban akarta és egy drive erejéig összekapta magát.
1.) Ez egy védelmek dominálta meccs volt az, hogy 1-2 hogy hiba mindenhol becsúszik szerintem természetes, de itt látványosabb. Szerintem amikor a Seattle szétalázta az 55 TD-s Peytont az kínosabb volt, a csoda Panthers, ahol Cam pedig egy centit nem futott egész meccsen pedig kifejezetten töketlen. Ezen a meccsen CB-k jobbak voltak mint az elkapók, amikor egy Hogant NRC meg Talib fog azért az nem éppen egy súlycsoport.
2.) Tavaly Brady csinálhatot bármit, de BB úgy outcoacholták egy csereirányítóval, hogy rossz volt nézni, szóval mondjuk úgy inkább hogy BB-TB 1:1.
3.) BIG LIKE
4.) Nem tudott a szezon második felére megújulni, de sajnos a játékos kerete sem nagyon engedte, hogy mást csináljon. Egy jó Gurleyvel rommá verhették volna a Pats. Egyszerűen be kellett volna rakni egy Karem Hunt Best of-ot. De itt biztos van valamilyen sztori amit mi nem tudunk.
7.) OK, de azért azt is vedd figyelembe, hogy a rendszer sem ilyen és ő sem az az alkat (170 magas). Nem a Megatronos Detriot féle feldobom aztán jó lesz playeket hívják.
8.) Tudom, hogy ezzel mindenki haragját kiváltom, de mi is a Wade féle zseni amikor 5 elit, 3 jó játékosból rakja össze a védelmét? Kb. olyan mintha azt mondtad volna, hogy a Chicago, meg a Dallas séma miatt jó.
Akármilyen elit a keret, egy Patset 13 ponton tartani úgy, hogy a védelem a támadók töketlenkedése miatt folyamatosan a pályán van, az nem kis dolog.
Valami hasonló volt a Bears ellen is és ott is bukta volt!
Kár volt fennmaradni? Nekem biztos nem. Történelmi siker volt, azért ezt megemlíteném. Nagyjából teszek rá, ha valaki fanyalog. Savanyú a szőlő valahogy ez jutott eszembe. BB sokat jóvá tett a tavalyiból amit egyértelműen miatta buktunk el. Ez a TB-vel összehasonlítás szvsz teljesen fals. Idén se lett volna rájátszás siker se, ha nem játszik varázslatosan az O az előző két meccsen. A 2000-es évek elején nyilván BB volt a hangsúlyos, ebben az évtizedben egyértelműen Brady. Ma hajnalban nagyot alkotott BB újból, ez nem vitás, de azért primátusról nem beszélhetünk az fix.
McVay nagy csalódás számomra, és nemcsak ezen a meccsen. Nyilván van még ideje, de ez az idei év második fele ezzel a csapattal édes és a kevés volt.
Szinte minden ponttal egyetértek.
Írtam is néhány hete a nagy TB12 the GOAT hype-nál, hogy BB nélkül messze nem tartana ott, ahol most tart (6 gyűrű).
Goof-ról pedig pont ugyanez jutott eszembe: egy jó rendszerben elvan, mint a befőtt, de borzasztó volt nézni a szánalmas vergődését. Nem tud szabadulni a labdától, lábon katasztrófa volt, stb. Ezt így Tannehill is hozná. :))
Viszont amit Floresék műveltek, az fantasztikus volt. Remélem gatyába rázza a Dolphinst.
Szerintem ezt senki nem vitatja. Leírtad ezredjére hogy a fű zöld, az ég kék. Imádom ezt a felesleges szó cséplést. Minden pontját adom én is a cikknek, de ezt már fárasztó olvasni is.
Miért ne írhatná le amit gondol? Önkéntes admin vagy, vagy mi a tosz?
Így van. :) Minek ezredjére leírni. Az ilyen dolgok generálják a hülye flame-eket. Leírják ezt, meg a Patnek milyen könnyű volt, már megint nyertek, miért nem vonul vissza, erre meg a Pats-esek ugranak, ugyanolyan fárasztó mint a Messi vs Ronaldo dolgot olvasni, és nem győzi az ember bogarászni az értelmes kommenteket, ami esetleg valami újat is ad. Ez most nem személy szerint, szeretek vitázni is meg beszélni, de az értelmetlen szócséplésnek nem látom értelmét.
Én élveztem a döntőt! Szeretem amikor igazi foci van, amikor minden yardért és minden kis pontocskáért vért kell izzadnia a támadóknak.
Ezen kívül minden mással egyetértek, magam is pontosan így láttam. Fájdalmas volt nézni, hogy a Rams támadói nem egyszerűen bűn rosszul játszottak, hanem teljesen ötlettelenül és reménytelenül. McVay még fiatal, van ideje fejlődni és abban, hogy reagáljon a nehéz helyzetekre kell is. Tavaly a Minnesota és a rájátszásban a Falcons gyakorlatilag ugyanezt csinálták meg vele. Most már tanulni kell belőle!
Ritka, amikor egy bejegyzésen belül valaki saját magának mond totálisan ellent. Most akkor ez volt az igazi foci és élvezted, vagy fájdalmas volt nézni és egyszerűen bűn rosszul (ötlettelelnül, reménytelenül stb.) játszott az egyik csapat?
Nekem valahogy ez a két állítás nem jön össze.
Sajnos az már nem annyira ritka, hogy valaki úgy kezd el kötözködni, hogy alapvető fogalmakkal nincs tisztában. Javaslom, hogy keress rá a mazochista szó jelentésére. :D
jogos, bocsi, nem lehetek tisztában mindenkinek a defektjével :)
Végre valaki, én haverommal együtt végig pörögtem a meccsen, végig kiélezett, tényleg az utólsó FG volt a döntő a pats-től, utána nyílván vége volt a meecsnek, de alapvetően végig jó meccs volt.
Könyörgöm, ne ismételjétek meg a cikkben leírtakat hozzászólásban, akkor inkább írjatok egy számot. A cikkben leírtakat adom. Én tegnap pont Scarnecchia dolgon agyaltam. Inkább azt mondom, hogy nélküle Bradynek nem lenne egy gyűrűje sem. Gronk vonulljon vissza, imádom, de sajnos nem hiányzik már neki ez az egész. Már így is Hall of Famer, és én szeretném, ha nem csak a tolószékből élvezhetné a pénzét. Remélem, a kirakat bohóc mellett a háttérben továbbra is olyan okos lesz mint volt. Szóval megvan a hatodik. Brady öregszik. Ne írja le senki kérem, ezt százmilliomodjára. Pats nyert, de sajnos nincs itt semmi látnivaló.
Túl szigorú vagy, hadd adja ki magából mindenki, amit akar. Évente egyszer van SB. Most éppen 16 komment van itt, nem lehet mondani, hogy hogy agyonfloodolnák a cikket.
Hát kíváncsi leszek az összes cikkre… Az összesnél biztos lesz. de ezzel már én is floodolok. So, I’m off :D
Az első negyed felénél sikerült bealudnom, a kommentekből és az összefoglaló alapján úgy látom, hogy nem volt kár. Viszont köszönöm Edelmannek (MVP) és Bradynek (no TD), hogy 20 EUR ráfordítással sikerült az idei családi síelés + nyaralás költségeit hozni :) Az isten áldja meg őket! :)
Tavaly a védelmek hiányára panaszkodott mindenki, most meg a támadók hiányára, hiába, a drukkerlélek már csak ilyen ?
Ezen a meccsen a Pats def egyszerűen hibátlanul játszott. Nem csak egy-egy play esetén, hanem végig. Azért az durva, hogy a Chiefs és a Rams offense sem tudott pontot szerezni az első félidőben. Ott Reid tudott változtatni, itt McVay nem.
Goff nem annyira szar szerintem. Azért még mindig csak harmadéves, és azt a nyomást, amit most kapott, azt nincs QB, aki kezelni tudta volna. A Saints ellen, amikor sikerült elkapnia a fonalat, akkor azért nagyon szépen tudott haladni. Az INT előtt pedig megcsúszott a támaszkodó lába. Igaz, pont Gilmore felé dobni??!! ltt az lehetett a gond, hogy talán túl nagy a szimbiózis McVay és Goff között és most egymást húzták le.
Azok a GM-ek, akik leigazoltak mindenkit, akinek volt egy közös selfieje McVayjel elkezdhetnek nyugtatókat feliratni.
Hekker punt rekordot döntött, ha már ők is emberek, említsük meg.
Az egyetlen, aminek örültem, hogy Edelman lett az MVP. Nagyon kijárt már neki egy elismerés.
Ez az írás szánalmas.
Mindig élmény olvasni egy ilyen tényszerű, pontról-pontra kifejtett kritikát :)
Annyira sem tartom, hogy tételesen érveljek ellene. Minnek? Kinőttem már az önkielégitésből.
Érvelés=önkielégítés? Te nagyon furcsa ember lehetsz, no offense… Ami meg a cikket illeti, a Pats fanoknak sem volt vele semmi gondjuk, ha megnézed.
Látom a szövegértés nem erősséged.
Ami meg a cikket illeti, gondolom személyesen beszéltél minden Pats fannal aki nem kommentelt, hogy szerinted nekik sem volt gondjuk vele. :DDD
A szövegértés pont az erősségem, de akkor jelek szerint a fogalmazás nem a tied.
Azok a Pats fanok, akiknek nem tetszik a cikk és eddig nem kommenteltek, majd fognak, ha akarnak, de egyelőre egyedül vagy a felháborodásoddal, ezért is furcsállom. De mindegy, annyira nem is fontos.
:'(
Csak a címet olvastad el?
Sajnos nem.
Nekem tetszett a meccs. Fordított végeredmény jobb lett volna de teljesen mindegy. Ahogy néztem McVay mindent megpróbált, de ha a blitz gyorsabban ér a QB-hoz, mint a labda, akkor ott nincs mivel kísérletezni. Próbált futást, külsőt belsőt, egyik, másik futóval semmi nem ment. Lehet ez még jobb, még Goffal is.
Edelmann fantasztikus volt ahogy futotta a route-okat. Nem is a yard mennyisége volt számomra lenyűgöző.
Nem akarok számok nélkül kijelentéseket tenni, de szerintem az nem bizonyosodott be, hogy McVay nem zseni. Ha tudtak futni, a play-actionökkel szétszedték a védelmeket. Ha nem tudnak futni Goff szerintem nem elég. Korosztályából, Wentz, Mahomes, Watson, Mayfield (és Darnold) is jobb nála. Tehetség alapján szerintem nem TOP 10-es. Szerintem McVay elképesztően peches, hogy őt kapta.
Egyetértek. A felsoroltak véleményem szerint mind jobb nála. Szerencséje van, ez a rendszer fekszik neki.
Nem tudom, McVay zseni-e, de az ő korában BB “csak” LB edző volt, Andy Reid pedig gyakorlatilag egy senki (college akármi asszisztens), szóval ideje még van bőven. Viszont szerintem Goff a TOP10-től messze van és nem is látok nagy esélyt az extrém javulásra nála.
Vitatkoznék azokkal akik lehúzzák most McVay-t és Goff-ot. Bár én ezen a Superbowl-on a Pats-nek szurkoltam, de itt nem a tudás és képesség, hanem a TAPASZTALAT hiányzott a Rams-ből. Az ami viszont nem kis mértékben a túloldalon megvolt. MyVay értékét az fogja beárazni, hogy mihez kezd ezzel a vesztes meccsel. Ha képes tanulni belőle, akkor fényes jövő előtt állhat.
Brady 41 évesen ugyan idős irányítónak számít, nem tudni meddig tudja a fizikai állapotát NFL szinten tartani, ám az a helyzet, hogy valahogy az elmúlt öt évben mégis négy SB-t játszott és ebből hármat megnyert. Amit meg elvesztett azt a meccset is olyan top számokkal hozta, ami más esetben győzelmet jelentett volna. Furcsa ezt egy relatíve idős irányítóra mondani, de az EREDMÉNYEK tekintetében Brady egyértelműen csúcson van.
Engem az zavar hogy Dallas ellen ami elvileg jobb volt mint a Pats Def, Gurley úgy ment ahogy akart, hol volt az elmúlt meccseken Gurley? Sztár gázsis futó/elkapónak fel kellett volna lépnie és lenditeni a csapaton, de semmi…
Amúgy ez a Pats Offense nem egy világverő egység, Brady se volt jó, de White se volt sehol, Edelmam és Gronkon kívül nem nagyon acélos ez az elkapó sor… De hát idén is BB “szarból” épített megint várat…
Gurleynek szinte biztos, hogy van valami komolyabb, a nagy nyilvánosság elől rejtegetett nyavalyája, ami miatt az uccsó két meccsen árnyéka volt önmagának
A szinvonalas beharangozók után ezért a cikkért kár volt felnézni ide?11.nek idevettem volna Maroon 5 nyekergését is??
A tavalyi szita defensek után idén elmaradt a ponteső,nem lehet az offensek nyakába varrni ezt a mérkőzést,ellőtték minden puskaporukat a playoffban,mindkét védelem hatalmasat ment?
Az Atlanta ellen egyszerre működött jól a támadó és a védelmi szekció is (ezt a 28-3 ellenére mondom), és nem csak az izgalmak, de emiatt az igazi csapatgyőzelem miatt is volt az a Super Bowl egy óriási katarzis. Tavaly a támadósor dominált és nem lett belőle semmi, idén a védelem és végül meglett a siker. Úgy lett volna az igazi, ha ezt a kettőt egy meccsen tudja hozni a Patriots! De hát nem lehet minden úgy, ahogy az ember szeretné, és rengeteget változott egy év alatt a csapat koncepciója védő és támadó oldalon is.
Azt még hozzátenném Bradyhez és a támadósorhoz, hogy az idei támadósor nem a passzjátékokra lett felépítve. Nem tudom, hogy ezt a kényszer szülte-e vagy tudatos volt, de talán mindkettő közre játszott. Egész egyszerűen Bradynek nem igazán voltak jó célpontjai, elkapó és tight end fronton csak a két “lesajnált” veterán. Tavalyhoz és az idei alapszakaszhoz képest se Cooks, se Amendola, se Gordon. Ilyen elkapókkal – Edelmannt és Gronkot leszámítva -, ennyire futás centrikusan Bradytől ne várjunk csodát.
Én úgy módosítanám a címet:
” Aki nem szereti a védőfocit és akinek csak az a jó meccs ahol a csapatok szarrá szórják egymást pontokkal annak kár volt fent maradni”
Tök sajnálom hogy így le lett húzva ez a meccs , mert szerintem fantasztikus volt nézni ezt a két védelemet. Nagyon örültem hogy a két D. Kirakta a faszt az asztalra és megsemmisítette a támadókat. És végül a rutin nyerte a meccset.
Van még hova fejlődnie a Ramsnek, Goffnak és Mekvéjnek… De azért még nagyon ott van az a bizonyos tojáshéj…. Lesz ez még jobb is és nem temetném őket, egyszerűen túl nagy falat volt ez a védelem Goffnak BB meg Mekvéjnek.
(Egyébként jobban örültem volna a Saintsnek mint ellenfél, de hát azért a 6. SBwin valahogy megvigasztal.)
Idén abszolút jött amit vártam, BB megtalálta az öregedés ellenszerét. Top Ofal+ jó RB corps+ bomba védelem. És rossz hír az NFL 31másik csapatának +szurkolóknak. Ennek az egységnek a java fiatal és még jó pár évig itt lesz. Sőt most még csak a java, most fog megfiatalodni még jobban.
Jó meccs volt ez. Elit védelem.
Hááát… Én szeretem a védekező focit, de ezt a meccset nem biztos, hogy megnézem (eddig csak egy bővebb összefoglalót láttam, az éjjel sajnos (?) bealudtam).
”
Nagyon örültem hogy a két D. Kirakta a faszt az asztalra…”Gratulálok, ez egy csodás coming out volt. :D
Szerintem a védelmek jók voltak és a támadók nagyon sokat hibáztak. Engem valahogy nem fogott meg, de nyilván mindenkinek más az izlése :D egyébként a meccs előtt azt írtam, hogy egyik csapat sem fog 24 pontnál többet szerezni, vártam egy ilyen meccset (az sb mvp-ben is direkt ezért nem a QB-k voltak nálam az első helyen), de nekem ez csalódás volt. Ha Brady egy kicsit pontosabb, akkor szerint a Patsben benne lett volna a 20 pont legalább. De inkább McVayben csalódtam, nincs olyan elit védelem a világon, ami ellen 5 first downt és 3 pontot lehet feltenni. Ezt ő baszta el. Szerintem persze :)
Naaaa, azért a ’85-ös Bears… :D De stimmel. Az a világ röheje, hogy egy szakma által elismerten a liga egyik legjobb támadóguruja hét drive-ból hét puntot hozzon össze zsinórban. Ennyire nem lehet jó egyetlen védelem sem.
Pedig de. ?
Pedig nem! :D (ezt még folytathatjuk a végtelenségig :DDDD )
Ok, meggyőztél. :D
+1 Én tanulságként ide venném azt is, hogy a jó FB-ek ideje mégsem járt le, hiába kezdték el nekik kongatni a harangot. BB megmutatta, hogyan kell őket a mai fociban jól használni. Egyszerűen élményszámban ment egész évben, ahogy Develin törte az utat a futók számára.
A FB szerintem sem felesleges. Igaz, hogy mostanában a multi purpose futó a divat, aki lassan már jobban tud elkapni, mint a labdával futni (Bell, Kamara, vagy régebben akár Shady McCoy), de sokszor nincs, aki 1 yardról bevigye a labdát, vagy blokkoljon egy durvát, mert ahhoz egyszerűen erősebb testfelépítés kell.
már 2 éve mondom, hogy Develin a leghasznosabb szürke eminenciás!
De, McVay igenis egy kibaszott nagy mágus, mert aki úgy keveri a kártyákat, hogy hét egymást követő drive-ból hét puntot hoz össze, az tud valamit. Még véletlenből is össze lehet hozni ennyiből legalább egy first downt, de ő megmutatta, hogy ezt is képes megoldani. Ami meg BB-t illeti, nagyjából azt igazolja, hogy a foci egy roppant eccccerű játék: dolgozd ki a beled, ne akarj többet csinálni, csak amit tudsz, de azt tökéletesen csináld és majd Bill apó odatesz, ahol a leghasznosabb vagy és akkor nagy valószínűséggel nyerünk. A torkom rá, hogy a Bostoni “szétverjük a házat, mert mi vagyunk a királyok” teljesen jogos ünneplése után pár nappal már kínozni fogja a bandát. ;)
annyira bennem van mit mondott két éve a Falcons elleni SB win másnapján :)
“Az NFL-szezonban olyan a naptár, amilyen. Ma, akármennyire is nagyszerű érzés ez a mai, és akármennyire nagyszerű nap ez a mai, őszintén szólva a csapatok többségéhez képest öt héttel le vagyunk maradva a 2017-es idényt illetően.”
Na, ezért, pontosabban a BB által kialakított szemléletmód miatt olyan sikeres a Pats.
A Pats egy gépezet. Egy nagyon jól működő gépezet, de attól még gépezet. Hideg, embertelen, hatékony. Nagyon hatékony. Ezért vitatkozok mindig azokkal, akik szerint egy játékos célja nem lehet más, csak az, hogy ott játsszon, akár nevetséges pénzért, viszont a gyűrű reményében. Gondolj bele: a csapatodnál istenkirály vagy, a világ pénzét megkeresed, szobrod van a városban, ünnepelnek. Ezzel szemben a Patsnél egy gyalog vagy BB sakktábláján (do your job) akit bármikor kidobhat (és biztos lehetsz benne, hogy ki is dob, ha a legkisebb csalódást okozod), viszont ott villog előtted a gyűrű (drágaszágom! :) ). Simán elhiszem, hogy ez nem mindenkit vonz…
Nem volt ez annyira rossz , persze a többi Patriots döntő fényében kissé csalódás gondolom a semleges nézőknek , de hát ez van. Én se nagyon hittem el hogy a szünetbe a fellépő vezet :))
Marron: 5 – Patriots: 3 – Rams: 0
Megvan a hatodik , megérdemelten . Az igazi döntő szerintem a Chiefs ellen volt .
(egyik) kedvenc tweetem éjjelről:
https://twitter.com/CharlesRobinson/status/1092236287573217280
Pár dolog amit kiemelnék a ma hajnalból:
– BB és Wade Philips elképesztően jól felkészültek a mérkőzésre. Nem vagyok különösebben a védő foci kedvelője, de megmutatták hogy kell 2 hét alatt lényegében lenullázni az ellenfeleket. (Ugyan a Pats támadásai valamelyest mendegéltek előre, de a félpályánál mindig elfogyott a tudomány.) 2 ilyen high powered offense ellen ez a teljesítmény igazán remek, ők megtették a magukét.
– Gurley-vel tényleg valami gond lehetett, lehet hogy a sérülés, lehet hogy a túlzott pihentetés az oka, de az a robbanékonyság és az a “big play ability” teljesen hiányzott az ő játékából is. Ha pedig teljes egészében Goff nyakába kell tenni a dolgokat, látjuk hogy (még) nem fog menni.
– Edelman (ahogy a cikkben is megállapításra került) elképesztően játszott. Esetében sokszor elhangzik hogy ránézésre nem az a tradicionális WR1 jut az ember eszébe, de minden clutch szituációban lehetett rá számítani és végül ez a különbséget jelentette.
– Gyalázatosan rossz volt ez a Half time Show IS. Át kéne gondolni ezt a dolgot sürgősen :D Bemelegítésnek megnéztem még tegnap a Bruce Springsteen koncit a 43.-ról. Számomra azt azóta még csak meg sem tudták közelíteni. Ez a nyikorgás meg felső test mutogatás az MTV-re való nem pedig ide.
– Összességében nem volt ez annyira borzasztó SB, de mondjuk most egy ideig ezt nem nézném vissza. Nagy a kontraszt tavalyhoz képest nyilván, de néha a védelmi focit kedvelőknek is csepegtetni kell valamit ;) A meccset HÁLA AZ ÉGNEK, nem a bírók döntötték el és ezzel talán kicsit nyugodtabb körülmények között lehet megfontolni az esetleges review szabály változtatást.
+1 Most hogy Brady megszerezte a 6. követ is az Infinity Gauntlet-be, kicsit izgulok hogy mi lesz a snap után :D
Szerintem sokkal jobb meccs volt , mint a Carolina – Denver ott végig tudtad , h kinyer , itt pedig sokáig izgalmas maradt , azért a végén Brady csak megdobta a kulcs passzokat , nem tudom , hogy egy bortles képes lett volna e rá , ha más nem kell szerinted irányító , ez egy ilyen meccs volt !
Sajnos nagyon sokan felültek a hype vonatra , hogy itt rengeteg pont lesz , szerintem a legtöbb embernek ezért csalódás , az tuti Vegas jól kaszált
Nekem pont az volt a bajom, hogy egy percig nem éreztem, hogy veszíthet a Pats.
Goff fejszerkezete mindent elárult, addig ütötték Flowersék míg ő maga is elhitte,hogy jobb ha fel sem megy. És ehhez kellett egy negyed… azt lehúzták a rolót.
Azért le a kalappal Rams D. Előtt nagyon sokáig bírták tartani Bradyéket.
Akkor te valami másik meccset néztél, mert minden snapben benne volt a lehetőség.
LOL :D oké :D
“Szerintem sokkal jobb meccs volt , mint a Carolina – Denver ott végig tudtad , h kinyer ,”
Ja, mert itt nem :) Az első perctől evidens volt.
Nos, Pats szurkoló vagyok, és nem tetszett a cikk. Megpróbálok röviden reflektálni.
1.: Miért is? Valóban nem volt tűzijáték, légiparádé. De valószínűleg most nem az kellett a győzelemhez. Go to No2.
2.: Brady tökéletesen játszott. Győztünk a vezetésével. BB kezében minden egyes játékos célszerszám. Az egyetlen cél pedig a győzelem. Ha ehhez úgy kell játszani, mint hajnalban, hát úgy játszanak.
3.:Ugyanúgy, mint BB, JMD, Brady. Gronk, Jules….. nélkül.
4.:Nem, ő a LA Rams vezető edzője. Nagyon jó HC, de nem a legjobb.
5.: Ezzel nem vitatkoznék.
6.: Ezzel sem. Igaz, nem mindig lehetett ezt olvasni róla. Gyanítoe egy Pats zakó után sem lehetett volna.
7.: Szintén helytálló megállapítás.
8.: Ezt sem vitatom. Inkább csak annyival egészíteném ki, hogy a Pats védelme 3 ponton tartotta a Ramst. Pedig papíron az övék volt a jobb O. Erre milyen jelző illene?
9.: Szintén egyetértek. Csak azt hiányolom, hogy “a Hall of Fambe ennek ellenére sem fog bejutni”.
10.:Egy SB-o győzni illik. Ha ezt tökösen lehet, akkor úgy. Ha pedig megfontoltan, akkor úgy.
Az egyik csodás dolog a Pats körül – többek között – hogy gyakorlatilag senki sem tud pártatlanul állást foglalni velük kapcsolatban. Úgy látszik, mindenki elfogult ilyen v. olyan előjellel. Itthon és külföldön egyaránt. Sajnos ezen az íráson is túlságosan érződött, hogy savanyú a szőlő.
Ez az én elfogult véleményem.
renningan konkrétan családi oldalról Pats szurkoló, de nyilván savanyű a szőlő :D
Jahh, pont írni akartam hogy kérdezzen rá kinek is szurkol.
A régi szobám falára van egy óriási, faltól falig érő pats logó festve (mondjuk már nem ott lakok, de attól még ott van) :D láttál volna az Eagles meccsen, majdnem sírtam :'(
De gyerekek, attól, hogy egy csapatnak szurkolok, még nem kell rózsaszínben látni a világot. Bradyék sem szarnak aranyat. Attól nem leszel áruló, ha nem követed a csak a jót vagy semmit elv működik. Engem neveztek már Lions haternek és Packers fannak is :D mikor nyilván a Lionsnek szurkolok :D látni kellene a kandallóban, hogy örülök egy 5 yardos passznak is. De ha valami szerintem gáz, nem fogok csak azért jót írni róla, mert a csapatom. Sőt, emiatt még szigorúbb is vagyok. Ez van.
Ezzel a mentalitással nem viszed sokra itt :D
:'((((((((((((((((((
ne rinyálj, én rohadtul élvezném a helyedben :D
szerintem a többségnek azzal van problémája hogy, “ezért kár volt fennmaradni!”
A címadásod viszont nem azt mutatja, hogy szigorú lennél, hanem azt, hogy kiégtél, ideje volna más sportot nézned.
Nem ez volt a legjobb meccs amit láttam, de aki nem tudta felugorva ünnepelni a azt a védekezést, amiből majdnem TD lett a Ramsnek, vagy Edelman, Michel, Gilmore megmozdulásait, annak kár NFL-t nézni.
És nem, nem vagyok Pats fan, de kedvelem a játékukat. Kivéve, amikor a GB ellen játszanak. :)
:D ok :D ezek szerint, ha nem arra gerjedek mint mondjuk te vagy bárki más, akkor kiégtem? :'(
Nem, csak nem tudod értékelni az adott meccs finomságait.
thx, hogy megosztottad ezt velem :D ezentúl lehet, hogy fogom tudni. Az véletlenül sem lehet, hogy baromira más ízlésünk vagy szemléletünk van :D de köszi, hogy megmondod nekem a tutit, ezentúl teljesen más felfogásban nézem majd a meccseket!!!!!! Lehet eddig is ez hiányzott? :O
Attól, hogy gúnyolódsz még nem lesz igazad. :)
És nem, nem kívánom az ízlésedet megváltoztatni, csak arra hívtam fel a figyelmedet, hogy annyi jó szakma van, nem kell mindenkinek cikkeket írni. :)
Én is Def párti Vagyok, ezért jó meccs volt… De ebben a modern világban nem értékelik, és nem is olyan látványos mint régen amikor még zúzni lehetett egymást… Változott sajnos a sport, tudom nem szép de ez egy támadó punci foci lett ahol kezd elfogyni az igazi contact… Ki min nőtt fel ugye
Köszönöm/köszönjük a cikket, DE már megbocsáss azt írni, hogy a Pats-nek irányító sem kell egy gyűrűhöz ez egy orbitális faszság. Nem egy sokadrangú qb állt az Ofal mögött, hanem az elmúlt 17 év legeredményesebb/legmeghatározóbb irányítója. Ergo nem mindegy hogy olvassa a védelmet, hogy hívja át a játékot. És a védelem sem tudhatja mire számítson BRADY-től. BRADY-től és nem egy középszerű qb-tól. Aláírom valóban szarul játszott magához képest rengeteg pontatlan passzát volt, de azért ne merjük már azt írni egy korszakos játékosról, hogy akár egy Trubiskyval is meg tudta volna csinálni a Pats ezt a gyűrűt. (Természetesen nem lekicsinylően Trubisky érdemeit)
Én azon a véleményen vagyok, hogy ezt a meccset BB bárkivel megnyeri. De lehet, hogy nincs igazam.
A bárki erős, de egy elit QB-val stimmel.
Akkor mondjuk úgy, hogy egy top15-ös QB-val. De mondom, lehet, nincs igazam. Rengeteg jó irányító van a ligában, mégis mindig a Pats nyer. De lehet, hogy túlságosan sokra tartom Belichicket és a stábját. De szerintem több SB-je lenne BB-nek Brady nélkül, mint fordítva.
Ezt így adom az LIII sb-re nézve
Így már stimmel. És nekem is ez a véleményem, hogy ha valami isteni csoda folytán PManning lett volna BB mellett a QB, akkor aztán még nagyobb szarban lenne az NFL, mint most. Mert egy ilyen durva nagy dominancia rontja a liga sikerességének esélyét.
Egyáltalán nem biztos. Manning az örök kedvenc QB-m, de hiába volt kreatívabb, mint Brady, Brady beton idegeivel, hideg céltudatosságával soha nem tudott versenyezni és az az, ami a PO-ban számít. Arról nem is beszélve, hogy valszeg BB-vel sem jöttek volna ki, attól Manning sokkal önjáróbb volt, aminek a BB-nél jóval gyengébb edzők sokat köszönhettek (majd Peyton megoldja valahogy).
Biztos a halál, de nálam PM tanulásvágya, szorgalma, elkötelezettsége, kiváló elemző képessége, gyors olvasási tulajdonságai mellett eleinte nem volt akkora sztárallűrsége, hogy nevelhető legyen BB rendszerében. Gyanítom, hogy BB betörte volna, mert faszméregetésben BB mellett mindenki alulmarad. És TB12 idegeit, céltudatosságát azért ez a rendszer is segítette kifejlődni, mert ezek leginkább BB jellemzői… ;)
Egyetértek, BB olyan csapatot épített amihez most már lassan egy “gamemanagerQB” is elég(Brady ennél még kicsivel jobb, de lassan a dobóképessége azon a szinten lesz).
Elit O.fal+futók, bivaly védelem ennyi a titok.
+sosem séma, ha nem minden csapathoz más taktika.
:DDD Aha! Ja nem!
Brady nélkül BB elevickélt volna a SB-ig néhányszor, és egyet-kettőt lehet behúz egy átlagos irányítóval, de hogy hatot nem, az biztos. A pályán a játékosoknak kell teljesíteni, és ha nem lenne ilyen clutch Brady, ha nem ismerné fel a védelmei felállásokat, nem hívná át a játékot, akkor semmire nem menne a terveivel BB. Vagy annyira, mint most McVay Goffal. Ha helyet cserél a 2 irányító, akkor a Rams nyert volna.
Féltre ne érts nem azért védem Brady-t mert ő a nagy BRADY és nehogy már bárki is le merje hurrogni. Pats szurkolóként szörnyű, sőt idegesítő volt nézni a sorozatos pontatlan dobásait, de azt állítani, hogy nem számít, hogy a los túloldalán Brady áll veled szemben….. bocs, de szerintem hülyeség.
Mondom, lehet, hogy nincs igazam :) de én évek óta egyre inkább azt érzem, hogy az edzők nyerik, vagy veszítik el a Super Bowlt, nem a csapat, a qb vagy más játékosok. BB elkurta a legutóbbi SB-n és hiába volt Brady all time great, kikapott a csapat. Ennyit számít az edzői gárda. De ismétlem, lehet nincs igazam :)
Mit is mondott erről BB?
“It’s all about the players… They made the plays…”
Hiába a brilliáns taktika, a nagy játékok, ha azt nem tudják megcsinálni a játékosok. Az a zseniális edző, aki úgy tud építeni a játékosaira, hogy mindnek ismeri a határait és azt feszegeti is.
Ebben tökre egyetértek, hogy a Super Bowlban ez a helyzet, viszont hosszútávú sikerességnek szerintem a QB a kulcsa. Közepes irányító körül senki sem képes hosszú éveken keresztül évről évre ütőképes csapatot összerakni. Az ilyen csapatok rendszerint 1-1 évre összeállnak, aztán kis túlzással mennek a levesbe, mert nem lehet 10-15 kulcsjátékost együtt tartani, ami kárpótolna az elit irányítóért. Ellenben ha van egy Rodgersöd vagy Manninged, akkor egy közepes edzővel a végtelenségig contender csapatod lesz. A minta szerint a playoff-ban ilyenkor ugyan elfogy a tudomány, de közepes irányítóval már ez sincs meg.
Ő sem volt rossz csaj, de Gisele lenne az igazi, viszont egy képet sem találtam, ahol a trófeát fogná. Lehet, hogy TB ennyi alkalomból egyszer sem engedte, hogy felemelje? :o
Imádom a Pats rajongókat. Kevés kivétellel – nagy tisztelet nekik – a lelkükre vették, hogy TB12-t kritika érte. Pedig hát ő sem isten, csak ember. A korosztályából benne van a legjobb 5-ben, de a sikerességét a rendszernek köszönheti. A Pats ugyanis vitathatatlanul az NFL történelmének egyik(sőt, talán a leg) legsikeresebb csapata, de a csapatrészei, az egyének már koránt sem azok. És ettől zseniális BB, hogy a kukából előkotortakból csinál bajnokokat.
“az egyének már koránt sem azok”
ööö…. de, Tom Brady az NFL történetének legsikeresebb játékosa.
Igen, ez így van. De nem a legjobb.
Attól tartok, ennek sosem lesz vége.
Kíváncsi lennék, mik a Legjobb ismérvei….
Jól látod, nem lehet vége, mivel a rajongók összekeverik a sikerességet a képességekkel, holott ez két teljesen eltérő fogalom. Ezen felül a fene nagy rajongásban olyan elvakultságig fajulnak, hogy összemérhetetlen dolgokat mérnek össze, lásd a GOAT esetét, ami eccccerűen nem létezik. Qrvára nincs ilyen, hogy GOAT. Olyan létezik, hogy legsikeresebb, és TB12 valóban a legsikeresebb. De már a saját időszakában sem a legjobb.
Ok. De változatlanul kérdezem: mik a LEGJOBB imérvei? Illetve: ki a LEGJOBB?
Megjegyzem ezzel a kitétellel is bajom van, ugyanis nincs objektív mérés erre. Hogy a szöszbe méred össze TB12 elkapóit, támadófalát, OC-it, más QB-k hasonló adataival? Egyszerűen képtelenség. Akkor lehetne objektív a mérés, ha ugyanolyan környezet és társak lennének mindegyik QB esetében, ami érthetően kivitelezhetetlen. Ergo olyan sincs, hogy a legjobb. Ezért jönnek a szubjektív mérések, amik érthetően vitathatók. De induljunk ki TB12 saját szavaiból: egyszer azt mondta ARodra, hogy ha BB rendszerében játszhatott volna, akkor minden szezonban dobna 7000 yardot. Nyilván túlzott, nyilván jópofa akart lenni, de érzékeltetett két fontos dolgot – ami TB12 korrektségét és realitásérzékét tökéletesen mutatja -, miszerint BB rendszere nagyjából messze a leghatékonyabb a ligában, részint hogy vannak TB12-nél jobb képességű QB-k. Azonban TB12 lett BB irányítója… ;)
Képesség, naná.
Erről az Old Spice jut eszembe: Nekem bizonyíték kell, nem ígéret.
Látom nem figyeltél: a mérések nem tudnak objektívek lenni. Gondold végig hideg fejjel, nem elfogultan és belátod, hogy ez egyszerűen lehetetlen.
Nagyon figyelek, de nem látok semmi használhatót.
(Egyébként z egy oximoron. Hogyan gondoljak végig nem objektív dolgokat nem szubjektíven?)
Hadd idézzek: TB “nem a legjobb”
Szerintem igen, de lehet hogy tévedek. Ezért is kezdtem örülni, hogy végre megtudom a tutit.
Ha jól értem, a mérhető dolgok nem objektívek.A “képesség” viszont igen.
Ha már szóba került ARod – sokan őt tartják a valaha volt “legjobb képességű” irányítónak. Szeretném tudni, miért. Mit tud, amit más nem. Főleg nem TB12
Szerintem elég érthető vagyok, ha egy bizonytalan, szubjektív elemekre épülő mérés okán azt állítom, hogy az a mérés nem lehet helyes, ergo TB12 nem a legjobb. A képességek tekintetében is vannak objektív és szubjektív elemek, lásd ezért is lett TB12 6. körös választás, mert figyelmen kívül hagyták az elszántságát, a következetességét, a szorgalmát, a tanulni vágyását, etc. És közben másokat a karerő, a sikeresség, a pontosság, a … alapján előrébb sorolták. Aztán a környezet, a hatások, a rendszerek, a társak, edzők, etc az egyikből kihozott egy sikeresség tekintetében egyedül álló játékost, a másiknak meg már a nevét sem tudjuk. Hogy a szarba lehet ezt objektíven mérni? Azt tudjuk csak, hogy TB12 messze a legsikeresebb játékos a liga történelmében, de számtalan külső tényező és objektív/szubjektív elem kellett ahhoz, hogy ez teljesülhessen, amelyek más QB-k esetében – akiket össze akarunk mérni TB12-vel – nem adottak. Márpedig ha ezek a tényezők, elemek másoknál nincsenek meg, akaratuktól függetlenül, akkor ezt hogyan veszed figyelembe, amikor össze akarod mérni a QB-kat? Ez sajna nem lehetséges. És igazad van, figyelmetlen voltam: a képesség is szubjektív elemekkel sűrűn teletűzdelt, ergo nem mérhető tétel.
Ami ARod minősítését illeti természetesen az is szubjektív, mert mi más lenne.
Mindezek ellenére adjuk meg az esélyt annak, hogy TB12 jobban ismeri a QB-kat, mint mi ketten összesen és ha TB12 azt mondja, hogy ARod jobban teljesített volna BB rendszerében, mint ő, akkor az lehet, hogy jelez valamit. ;)
Igen, azt hogy Tom egy gentleman
vagy azt, hogy TB12 tisztességes és realista
Ezek nem képességek?
azt hittem a Spice Girls!
Oké, akkor mérjük valamiben! Mivel egyéni elismerésről beszélünk, adja magát hogy ne csapat díjakban mérjük a “legjobb játékosságot”, mint pl SB győzelmek. Akkor miben is? Mi az a díj, vagy elismerés, amit a legjobb játékosoknak szoktak kiosztani? Ja igen, az MVP cím! Akkor asszem Payton Manning GOAT, hiszen az 5 MVP címéhez nem érhet fel Brady a szaros három címével.
(Nem gondolom így, szerintem nem lehet egyértelműen levezetni, mert túl sok ismeretlen van az egyenletben, ami sosem derül ki. A fentit azért írtam, mert kb ugyanannyi logika van Brady eredményeivel dobálózni, és mondani, hogy ezért vitathatatlanul ő a GOAT, mint a fenti gondolatmenetnek.)
Season vagy SB MVP?
Mivel a SB MVP versenyben gyengébb csapatok játékosai nem nevezhetnek, természetesen az esélyegyenlőség jegyében season MVP, ott mindenki ugyanannyit játszik.
Természetesen ez is szubjektív és nem korrekt mérés, mivel nem minden QB számára adott, hogy a legjobb edzőkkel, elkapókkal, környezetben, etc játszhassanak, így az egyéni díjak is sántítanak.
Természetesen, my point being! :D
A kétdimenziós koordináta rendszerben a (0,1) vagy az (1,0) pont a nagyobb?
Lássuk a legutóbbit :
41 újságíró szerint Mahomes volt a legjobb,és csak 9 szerint nem.
Ez aztán tényleg mint a patikamérleg
Állítottam én olyat, hogy jó az érvelésem? :D Szövegértés?
Pontosan ugyanarra a következtetésre jutottunk mindketten: nem jó az érvelésed.
Akkor miből gondolod, hogy nem értem, amit írsz?
Leginkább azért, mert szemmel láthatólag szükségét érezted, hogy beleköss. :D
De akkor fordítsuk meg ezt a játékot: szerinted miért Brady a GOAT?
Telitalálat!
Pontosan itt van a kutyus elásva.
Van némi különbség az alábbiak között:
TB “nem a legjobb”. vs. “Szerintem TB a legjobb.”
Igen, a két állítás egymás komplementere. Szóval, ha valaki azt mondja “TB nem a legjobb”, és aztán valaki ezt az állítást vitatja, akkor ezzel azt állítja az illető, hogy Brady a legjobb. Szerinted “TB a legjobb”?
Nem.
“Szerintem TB a legjobb”: Azt jelenti, hogy az az én egyáltalán nem tárgyilagos véleményem. Természetesen vitatható. Legalább annyira egyéni preferencián alapul, mint “tényeken”.
Nem ugyanaz, mint ex katedra kijelenteni: TB “nem a legjobb” Pont.
Ha már itt tartunk: melyik a legjobb autó? A leggyorsabb? A legerősebb? A legnagyobb nyomatékú? A legkényelmesebb? A legnyagyobb rakterű? A legjobb terepjáró?
Vagy az, amelyik nem a leggyorsabb, dekellően gyors? Nem a legerősebb, de éppen elég erős? Nem a legkényelmesebb, de elég komfortos, ha messzire kell utazni.És bár nem alegnagyobb a raktere, de éppen eléggé meg tudom pakoln, ha az kell. Nem a legjobb off road, de ahol kell ott elmegy? Mindig abban elegendően jó, amire éppen szükség van.
Köszönöm, pontosan. Ezért merjük páran itt állítani, hogy nem Brady a legjobb, mert ez egy meghatározhatatlan fogalom. Egy-egy meccsre, szezonra esetleg, bár már az utóbbi necces, meg lehet szubjektívan rangsorolni, de GOAT-ozni már egyenesen nevetséges. :)
Peace
Az utolsó soroddal mélységesen egyetértek.
De a többivel azért még mindig nem. :-)
Szerintem GOAT, szerinted nem. Soha nem fog kiderülni kinek van igaza. (Valószínűleg egyikünknek sem.)
Na pont ezt írtam feljebb, Ha kell egy autó, amivel garantáltan el tudsz jutni A pontból B-be, akár 100x egymás után is, akkor az Brady, Ebben nem lehet vita. Viszont vannak olyan autók is, amikkel sokkal nagyobb élmény az utazás, de sajnos néha lerohadnak az út mellett. Azokról az autókról meg ne is beszéljünk, amik se nem kényelmesek, se nem jó velük utazni és még oda sem érnek :)
És amúgy meg igen, Mahomes idén jobb volt mint Brady.
Igen, mindkét meccsükön.
Mire Rodgers azt mondta, hogy beszélhetünk róla, ki a legjobb, de 5 gyűrű esetében még miről kell beszélni?
Ez a tisztelet a két nagy irányítótól egymás felé, fogadjuk el.
Az, hogy kölcsönösen tisztelik egymást az OK, de azért mégiscsak jelent valamit, hogy TB12 egyenrangúnak tekinti magát ARod-dal, PManninggel, etc. TB12 nem álszerény gyerek, pontosan tudja, mennyit ér. Ennek fényében érdemes értékelni, amit mond. ARod véleménye pedig teljesen érthető, de mivel ő is teljesítmény kényszeres, mint maga ez egész sportág – főleg az USA-ban, ahol mindent mérni akarnak – és ugyan hogyan mérje magát egy hatszoros bajnokhoz. Ez teljesen érthető reakció, de ettől még ez csapatsportág és nem egyéni, ahol könnyebb méricskélni(bár megjegyzem az egyéni sportokban is vannak elemek, amik nem minden versenyző számára elérhetők).
BB érdemei elvitathatatlanok, de sosem szerettem, hogy mindenért őt méltatják. Brady a Pats offense-ről és a támadó sémákról beszélt, ami bőven nem csak Bill érdeme. Ahogy az utóbbi évek védelmeiben is minden bizonnyal komoly szerepe volt a koordinátoroknak. Egyébként alapvetően egyetértek, Brady a tökéletes szituba került, ő a legsikeresebb. Rodgers szerintem korunk vitán felül legtehetségesebbje. Az pedig, hogy ki a jobb, milyen tulajdonságok tesznek valakit igazán jóvá, elég nehéz kérdés.
Természetesen igazad van, nem csak BB itt a lényeg, legfeljebb az alapokat tekintve meghatározó, bár ebben legalább akkora szerepe van Kraftnak, a tulajdonosnak, mert az ő mondása volt a Tedd a dolgodat. ;) Azonban feltételezem benned is gondolatokat formált a tény, hogy BB segítői, amint máshol HC feladatot vállaltak, már kevésbé voltak sikeresek. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez igazolja BB kivételességét és mindenhatóságát, viszont a rendszer, amit felépített valahogy nem konvertálható át máshová. És a korábbi játékosai felszabadultnak érzik magukat a túlzott fegyelem, a sztárallűrködés elnyomása, a kegyetlenül következetes követelmények alól, amikor máshol játszanak, ami azért szintén jelent valamit. ;)
Ami ARod legtehetségesebbségét illeti vannak bennem kételyek, de a szakma ebben nagy vonalakban egységes és ki vagyok én, hogy vitassam(bár dehogynem, hiszen számtalan ökörséget is mondtak már ;) ). Mindenesetre az én nyomorult szubjektumomban legalább akkora értékkel mérendő pl. Wilson, és hogy tovább kínozzam a rajongásvakságban szenvedő pecces “TB12 the GOAT” vírussal megfertőzötteket szerintem még Big Ben-nel is csinált volna hasonló sikersorozatot BB és a rendszere. TB12 egy kiváló alany volt ebbe a rendszerbe, aki formálható, aki nem túl tehetséges ahhoz, hogy nagy legyen a szája és ezzel a HC fejére nőhessen, de annyira azért kivételesen jók az alapjai, hogy elitté válhasson. És az is lett. Az első szezonjában/aiban a közelébe sem volt olyan QB-knak, akik később eltűntek a süllyesztőben. Azt a szintet pedig, ahogy Mahomes kezdett csak 7 év múlva érte el, ami azért tökéletesen mutatja, hogy az alapképességek, a tehetség tekintetében le volt maradva. Aztán a rendszer és a szorgalma behozta a hátrányt, sőt… ;)
Ez egy örök és parttalan vita. Brady megítélését furcsa módon már az is rontja, hogy mindig nyer. Uncsi. Nincs izgalom. A Kansas ellen a hosszabbítás előtti pénzfeldobásnál 1000 emberből 999 tudta, hogy vége, nyert a Pats, pedig még a pályára sem mentek. Ugyanez volt az Atlanta ellen a SB-n. Ez sok embert frusztrál. Gyakran engem is. Szeretek izgulni, szeretem a bizonytalanságot. Brady nem csinál semmi különöset, csak amit kell (do your job), de azt nagyon jól. A csapat ugyanúgy. Mint amikor a húsdarálóba bedobsz egy darab húst, a végén mindig garantáltan darált hús jön ki. Manningnál is általában darált hús jött, de néha gesztenyepüré vagy csokifagylalt is. Persze ennek megvolt a hátránya, mert néha meg fos jött (általában a legfontosabb pillanatokban), de hát a változatosság gyönyörködtet :)
De ez a liga vagy az AFC hibája hogy nem képesek jobbak lenni… Nehogy már ez is a Pats hibája hogy egy ilyen kiegyensúlyozott ligában nem képesek mások megcsinalni amit ők, ez nem f1 vagy európai foci ahol könnyű dominálni csak legyen pénz…számomra a Pats olyan mint a Ferrari volt schumival csak ők azonos feltételek mellett dominálnak.
És igen jó lenne már izgulni AFC oldalon is és több csapatot látni rájátszásba
Nem is írtam, hogy a Pats hibája, csak egyszerű tény. A Schumacheres példád teljesen helytálló, a F1 is vesztett az izgalmasságából akkoriban, hiszen majdnem mindig ő nyert.Persze mindkét eset a semleges szurkolókra érvényes, a fanok nyilván szívesen megnéznek ezer győztes meccset is.
Hát akkor ki?
Ugyan menj már!
Nem a TB személyét érő kritika b… a csőröm.
A ma reggeli SB híradásokat így lehetne összefoglalni:
Jó-jó, már megint győzött a Patriots, DE…
… milyen unalmas, nézhetetlen meccsen.
… Brady milyen szarul játszott.
… milyen kevés ponttal.
… csak a védelemnek köszönhetik.
… inkább a Rams veszített. stb.
Most komolyan!?
de egyébként ezek közül melyikkel lehet vitatkozni? :D
– nem volt egy jó meccs. Nézhetetlen sem volt, de szórakoztató sem.
– Brady nem játszott jól
– Kevés pont született
– A védelem fasza volt
– A Rams offense pocsék volt.
de, szerintem jó meccs volt!
erős deffense dominanciával!
nyilván a jó szubjektív dolog.
élvezem én a védőjátékot, nagyon is, de nem szórakoztam jól a meccsen
Az én elfogultságom akkor is zavarja.
Mitől szórakoztató egy meccs? Akrobatikus mutatványoktól? (Javasolnám a Cirque de Soleilt.) Esetleg egymásnak feszülő taktikáktól?
Mihez képest? Goff nem játszott jól. Ki is kaptak. TB lehet, hogy azt csinálta, amit BB kért,amennyire az ellenfél engedte.
A győzelemnél tudtommal a különbség számít, nem az abszolút érték.
Nem,a védelem orbitálisan űberfasza volt. Több szintet ugrottak.
Az előbbi pontból következik.
Gondolat kísérlet: Képzeljük el ugyanezt a meccset,ugyanezekkel a
pontszámokkal, de fordított relációban. Vajon ugyanezek lennének a
szalagcímek?
Vagy inkább:
Óriási csatában a Rams a bajnok
Az ifjú titán leiskolázta a vén rókát
A fiatalos lendület győzedelmeskedett a tapasztalat felett
A Rams ligaelit védelme kiütötte a Patriots gyengélkedő támadósorát
A dinasztia vége
Ideje visszavonulni, Tom Bácsi
Bocs, de ez marhaság. Az Eagles SB után sem ez volt a jellemző.
Amit pedig JE-ről olvasni, az nfl.com-on, az különösen gyomorforgat.
Ő lett az MVP. Nagyon fontos volt a játéka. Úgy általában a PO-ban kiemelkedően játszik.
DE
Ettől azért még nem lesz HOFer.
Tényleg? Lehet, hogy így van, majd meglátjuk. De ennek a diskurzusnak pont most van itt az ideje?
Az este tényleg nem volt TB és egyébként JMD meccse. De azt is aligha lehet vitatni, hogy TB volt még így is a jobb irányító. Ha már csak a GW drive-t nézzük, végig passzal az 4/4 70 yard, rendben volt, Gronknak az utolsó a szép napokat idézte. A válasz egy INT volt. A magyar kommentátor szerencsétlen ráadásul egész évben nyomatta, hogy milyen rosszul játszik TB. Igen ahhoz az űr játékhoz képest, amit az elmúlt 6-7 évben, és különösen 2014-es Kansas elleni durva MNF vereség óta nyomott visszaesett idén, ezt a vak is látta. De a 2 rájátszás meccsen nagyon ott volt, bár ugyanez a kropacsek nyomta a Kansas ellen is, amivel a szemeben elég röhejessé vált, hogy ott se, pedig de. Én TB helyében visszavonulnék, de, ha nem, akkor még pár olyan évet, mint a karrierje elején, ilyen game menedzserkedéssel egy jó védelemmel még lenyomhat. Leeshet még egy-két gyűrű, bár én nem hiszek benne.
Ez az amit évről évre képtelenek vagytok felfogni. Miért ne lenne a Pats a legjobb csapat? Miért fáj ezt belátni? Nemcsak BB, TB, nyilván fejétől bűzlik a hal, de az összes többi akiket összeszednek évről-évre. Te tavaly is elhitted, hogy a Jags tehetségesebb keret, ha jól emlékszem ezt írtad. Ma már ez is milyen viccesnek tűnik.
Komolyan leírjátok ezeket, miközben ez a csapat az elmúlt 8 évben, minden egyes évben 4 között volt, az elmúlt 5 évben 4 döntőt játszott amiből 3-at megnyert. Nyilván nem tehetségből. Mert az hegyekben áll az összes többinél, de a Pats az lottón nyeri a meccseket.
“De azt is aligha lehet vitatni, hogy TB volt még így is a jobb irányító.”
Na jó, de ki vitatná, hogy kék az ég és zöld a fű? Akik a Rams győzelmében reménykedtek, egyáltalán nem arra számítottak, hogy Goff lesz a jobb és ő nyeri majd meg a meccset. A Rams defense, Gurley, Anderson, de akár még Zuerlein vagy Hekker is komolyabb faktornak számítottak :)
A rendszer terméke? Ez megint sarkítás. Ezektől mászok a falra. Az hogy egy maximalista munkamániás idióta, az mióta a rendszer terméke? A rendszer terméke az, hogy BB mindig csapatot rak alá. A mázli, hogy folyamatosan gyenge a csoport. Inkább mondanám nagy egymásra találásnak. Szerintem Brady bárhol nyert volna minimum egy SuperBowl-t. De az hogy ilyen távon ilyen magas szinten játszik az csak is az Ő eredménye. Tehetség és munka aránya meg már kitárgyalva.
Ez elég fura írás lett… Belichick érezte, hogy a tavalyi vereség az ő sara, most kirakta a tökeit a PO-ban, hozzáteszem, Flores is kellett ehhez, sajnálom, ha elviszi a Miami.
A rendszertermék hozzászólások, meg BB túlszopása mellett ne felejtsük el, hogy nem BB ment végig 3szor a Chiefs ellen a pályán. Mindek idők legjobb irányítójáról beszélünk, erre van egy gyengébb meccse és mindjárt elveszünk minden kreditet tőle, itt se lett volna a Patriots, ha nem ö az irányító.
Ezzel tudnék vitatkozni. Tavaly egyébként BB-től vett el nagyon sok szurkoló nagyon sok kreditet és furcsa módon most is “túlszopkodásra” panaszkodnak egyesek. Persze lehet Brady az isten, nyilván, de mint ahogy párszor már mondtam, szerintem sokkal többet köszönhet ő BB-nek, mint fordítva. És, ahogy már mondtam, természetesen simán lehet, hogy nincs igazam :)
Valóban ezt sokszor mondod, de attól még egyszer sem lesz igaz. Te ezt hiszed, – tudod, sokan hisznek sok mindent, ami nem úgy van, és ez pont egy ilyen ügy. Attól, hogy sokszor leírod, számodra már evidens, de attól még nem lesz releváns vagy valós.
Pont úgy, ahogy nem lesz igaz, ugyanúgy nem lesz tévedés – egy elméleti kérdés, szempont kérdése, nincs igazság.
Speciel te is sok mindent hiszel és ezt nem is félsz megosztani másokkal. Ez így rendben is van. A probléma az, hogy valamiért azt hiszed, hogy egy abszolút elméleti, megválaszolhatatlan kérdésben te ismered az egyetlen és örök igazságot, a véleményedet pedig relevánsnak gondolod. Pedig távolról sem az :)
Nekem van egy elképzelésem, érvekkel alá tudom támasztani, de fenntartom a lehetőségét, hogy tévedek. Neked van egy elképzelésed, a saját érveiddel gondolom alá is tudod támasztani, viszont szent meggyőződésed, hogy igazad van és ezt minden alkalommal ki is fejted. Ezzel így nehéz mit kezdeni :)
Nem látom a nagy érveket, lehet a kissé bunkó stílustól nem veszem észre, de az is lehet hogy a smile jel mögött vannak, mert nem látom őket.
Elég hosszan leírtam,hogy sajnos egy lapos közkeletű marhaság, ebben a TB BB dologban az egyiket vagy másikat kiemelni. Vedd elő a tavalyi SB után, akkor is elég sokat hepciáskodtál, úgyhogy kifejtettem, nem fogom minden egyes erre vonakozó kommentednél kifejteni. Legyen elég annyi, hogy ez a csapat, 2010-től teljesen TB játékára épült, gyenge és jó közepes közti védelmekkel. Ez tény nem hit. Csak hogy lássuk a különbséget. BB tavaly úgy eltolta Butler üggyel a védelmet, hogy 33 ponttal a közelében sem voltunk a győzelemnek. Most fantasztikus tervvel és végrehajtással mindössze 13 ponttal, 10 ponttal nyertünk.
A hablatyot BB a rendszeréről már fájdalmasan unom. Mielőtt akkora piedesztálra emeljük, azért kellene már egy leírás erről. Mert nincs ilyen egységes játékrendszer. Olyan ami a 18 éven átívelne végképpen nincs. Minden év más.
A megközelítés, a hozzáállás, az van, a válogatás a mindenkori tehetségek között, az intelligens hozzáállás az ellenfelekhez, sokszor okos védelmi tervek nagyon is vannak. BB legendás edző. De nem a Mindenható. TB-vel egyformán hálásak lehetnek egymásnak. Az első évek sikerei és a tegnapi meccs, inkább BB-ről szólt, a 2010-es évek inkább TB-ről. Egyik sem jutott volna el idáig a másik nélkül.
Nem tetszett ez a cikked sem, minimum udvariatlan egy történelmi győzelmet egy ilyen című cikkel ünnepelni, ha gondolod részletezem. Nem tetszik, hogy szerzőként kommentálod a téged kommentálókat. Ez sem etikus.
Ha a bunkó stílustól nem veszed észre, akkor nem kellene bunkónak lenni (ha rám értetted a bunkót, akkor maximum annyit tudok mondani, hogy amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten). Már csak a hepciáskodás kifejezés is kedves, bár azon tudnék vitatkozni, hogy ki hepciáskodik :) de természetesen neked van igazad.
De megint ott tartunk, hogy mondasz valamit, ami szerinted tény, pedig nem az. Az, hogy Bradynek mindig gyenge és jó közepes védelme volt, vagy akár csak az elmúlt tíz évben, az pont olyan közkeletű marhaság, mint az, hogy Brady soha nem akart nagy pénzt keresni és ő az egyetlen, aki valaha belátta, hogy áldozatot kell hozni a csapatért. De ez egy jó mantra, legalábbis jól hangzik.
Ami az udvariaskodást illeti, nem hiszem, hogy nekem az lenne a célom vagy a kötelesség vagy úgy bármim, hogy a Patriots győzelmét, vagy az Eagles győzelmét (mert bizony az is történelmi volt), vagy bármelyik csapat győzelmét ünnepeljem. Erre ott vannak a csapatspecifikus oldalak.
Az utolsó rész pedig egy vicc. Egyrészt szerzőként, lényegtelen a platform, az a minimum, hogy a szerző reagál. Persze megtehetném, hogy megírok valamit, aztán többet oda sem nézek és akkor mindenki azt ír, amit akar, de pont ez nem lenne etikus. Mindig is szerettem a konstruktív vitát.
A probléma az, hogy szerintem a normális az lenne, hogy én leírok egy teljesen szubjektív dologról X dolgot, és másik Y-t gondol, akkor ír egy olyan hsz-t, hogy én ezzel nem értek egyet, mert ezért és ezért és ezért. Erre én vagy nem reagálok, vagy megvédem az álláspontomat. Utóbbit preferálom.
Persze vannak olyanok, akik személyes sértésnek, hepciáskodásnak, tiszteletlenségnek, udvariatlanságnak veszik azt, ha valaki X-t gondol Y helyett és nem a szerző véleményét, hanem magát a szerzőt minősíti.
De erre itt a példa ez a thread. Valaki nem értett velem egyet, leírta, hogy miért, erre én reagáltam. Ez egy tök ártalmatlan dolog volt, ami ezzel véget is ért volna, de jöttél te és kb offtopik direkt belém szálltál az égi magas lóról. Ha te úgy gondolod, hogy ez normális (és nyilván úgy, eljátszottad már ezt velem többször, bár személyesnek nem veszem, ugyanezt csinálod másokkal is) és nekem etikai alapon ezt tűrnöm kell vagy jó pofát vágni hozzá, akkor azért fennállhat a veszélye, hogy csalódást okozzak.
És nem célom, hogy tetsszen neked az, amit írok. és, csak hogy téged idézzelek: attól, hogy minden cikkem alatt “elmondod ugyanazt, attól még egyszer sem lesz igaz. Te ezt hiszed, – tudod, sokan hisznek sok mindent, ami nem úgy van, és ez pont egy ilyen ügy. Attól, hogy sokszor leírod, számodra már evidens, de attól még nem lesz releváns vagy valós.”
Részemről én a vitát, vagy bármi is ez, befejeztem. Több mondandóm nincs, remélem, hogy néha sikerül valami olyat írnom, ami megfelel a te valóságképednek. Ha nem, hát ez van. Esetleg annyit meg tudok neked tenni, hogy igyekszem nem kommentálni azt, amit és ahogyan írsz. És mivel szemmel láthatóan nem tudom magamévá tenni az elképzeléseidet, talán magadnak is szívességet tennél, ha nem próbálnál meg megtéríteni. De ez csak tipp, ha fontosnak érzed, akkor hajrá! de azt már valszeg nem fogom látni – legalábbis, ha ide írsz – ha mindenképpen szeretnéd úgy elmondani a véleményed, hogy az el is jusson hozzám, akkor írj emailt. Ígérem elolvasom. Addig javaslom, hogy örülj a történelmi sikernek.
Legjobbakat!
Ejnye, Renningan, hát hiába beszélek neked? :D Értelemmel itt semmire sem mész. :DDDD
Offolok: ez a csúcs! https://www.youtube.com/watch?v=tJjiIuH1VnY
Ki volt a lány a végén?
Ami elképesztő volt, az a közönség, gyakorlatilag hazai pályán játszhatott a Patriots, a védelem 12. embere lett.
Apropó!
Volt két zászlós play. Egyik Rams @ own 2. flag, majd a bünti után mégis a játékban elért helyről jöhettek. a másik Pats, két zászló is, mindkettő PATS játékosra, egyik Gronk. De mindkettőt elutasították. mivel hang nélkül néztem, valaki meg tudná mondani, ezek mik voltak és miért folytatódott úgy a meccs, ahogy?
elsőnél nem kérték a büntetést, mert alig ment volna hátrébb a rams, de nem vesztett volna downt.
másodikra nem emlékszem
A másodkat nem kérte a Rams, mert akkor 3x 40 mp-et lehettett volna elégetni, így meg csak 2 x 40-et, pechükre 1st down lett.
Nem lett 1st down, mezőnygólt rúgtak. :)
Pont ezt magyarázták a stúdióban, hogy ez egy érthetetlen döntés volt McVay részéről, mert így maradt a Pats mezőnygól távolságon, míg a büntetéssel kikerültek volna onnan.
Nem mondták, hogy érthetetlen döntés volt, hanem nem értettek vele egyet. :)
Viszont hiába kerültek volna ki, ha elégetik azt az időt, amire a Rams támadóinak szüksége lett volna. Ugye nekik kevés lett volna a rúgástávolság.
Tökéletesen egyetértek Tom J okfejtésével.. Ha ennyivel a vége előtt nincs már időkérésed, akkor a legfontosabb szerintem, hogy 1 labdabirtokláson belül maradj, mert akkor 1 játékkal is visszahozhatod magad és megragadhatod a veszett fejsze nyelét. Lásd tavaly Minneapolis Miracle. Vagy idén Miami.
De ennyivel a vége előtt 10 pont hátrányba, azaz 2 labdabirtoklásnyira kerülni az ellenféltől, ráadásul a Pats-től egyenlő a vereséggel. A büntetés nem kérése szerintem gyakorlatilag a mérkőzés feladását jelentette a Rams részéről.
Azért Cooks-ról még eszembe jutott, hogy basszus, megint BB-nek lett igaza. Ahogy Butler esetében is…
Értek én mindent csak azt nem, hogy akik fanyalognak azok mit gondolnak az amerikai fociról? Ez háború. Itt a vesztes mindent veszít! Nem díjazzák a szépen veszítő csapatot! Brady pontosan azt tette, amire edzői ukázt kapott! Egy pillanatra sem állt a csapat vesztésre és nem kellett megmutatnia, mire képes szükséghelyzetben!
2-10. egyetértek.
1. vitatkoznék, már hogyne érte volna meg, még ‘élvezeti’ szempontból is, tekintve, h. minden idők legjobb defense teljesítményét láthattuk a SB-ok eddig történetében. ?
Továbbá két hét múlva is emlékezni fogok pl. Gronk három Rams játékos közötti futására-elkapására, amiből majdnem TD lett. Vagy Cooks hibáira. Jules elkapásaira, labdatartásaira. Vagy Gilmore szerelésére, INT-jére. Vagy, h. a fal miként védte TB-t Donald-Suh párostól. Vagy Van Noy, Hightower sackjeire…
Nananana, azért ne essünk túlzásokba! Mi az, hogy “…
minden idők legjobb defense teljesítményét láthattuk a SB-ok eddig történetében”? Hát a 85-ös elfeneklésetek az smafu? :D Bears the best! ;)
Tom J remek analitikai levezetéséhez és következtetéseihez szetm már érdemes semmit hozzáfűzni, de, hogy megnyugodj :), önmagamat annyival mégis kiegészíteném, h. a tegnapelőtti Pats-on kívül egyedül a 71-es Cowboys-nak sikerült még ilyen kevés ponton tartani a SB-on az ellenfelét. Úgyszintén 3-on a Miamit. De az a csapat minden tiszteletem mellett messze nem volt olyan pontgyáros, mint az idei Rams.
Valóban, a srác egy géniusz, mit géniusz, maga a Mindenható!
https://www.patriots.com/video/best-defensive-plays-from-patriots-dominant-win-super-bowl-liii