Hihetetlen végjátékot hozott a HFL második elődöntője (is), ami után a Fehérvár Enthroners jutott döntőbe, hiszen 16-13 arányban legyőzte a Budapest Cowbells gárdáját.
A Cowbells egyből egy interceptionnel kezdte el a mérkőzést, Váry Tamás dobta fel egy offside gyanús eset után a labdát, amit Tóth Dávid szedett le. Ezután az eső kicsit megtördelte a játékot, nem tudtak a támadók haladni, ami persze a kiváló védőjátéknak is volt köszönhető. Az első pontokat Zách György tette fel a táblára egy mezőnygóllal, azonban a félidőre a Cowbells mehetett előnnyel (3-6), miután Boros László elkapott touchdownjával átvette a vezetést.
Az első félidőben ráadásul Gombos Bence agyrázkódást szenvedett, így Nardai Ádám jött ki a pályára a nagyszünet után irányítani. Mindkét oldalon aztán turnover on downs következett, miután határeset field goal távolságban negyedikre is nekimentek a támadósorok, de mindkét oldalon sackkel végződött a kísérlet.
Gombos egyébként visszatért a pályára a harmadik negyedben, ebben a játékrészben még a legutolsó másodpercet kell kiemelni, amikor Váry eladta a labdát, Péter Csaba „Fütyesz” pedig egészen a 4 yardosig hordta vissza a labdát, azonban kapott egy unsportsmanlike büntetést túlzott ünneplésért, így kicsit nehezebb helyzetből jöhetett az utolsó negyed elején az Enthroners.
Így is sikerült átvenni a vezetést azonban, Tóth Csaba elkapott touchdownjával (és a Baksa Ferenc által kihagyott extra pont után) már 9-6 állt az eredményjelzőn. Nem kellett sokat várni a Cowbells válaszára, ugyanis Matias Canter egy 86 yardos elkapott TD-vel a kickoffot követő első játékból válaszolt is (9-13).
Az Enthronersnek így TD kellett a vezetéshez, a drive viszont nem indult valami jól. Harmadik és 19 szituációra kényszerültek Gombosék, azonban a sérülés miatt csak pár playen játszó Bakonyvári Patrik jött egy 64 yardos elkapással, amivel a 2 yardosig vitte a labdát – és ismét belesérült az esetbe.
Innen kellett tehát megoldania a fehérváriaknak a touchdownt, ez pedig igazán nehézre sikerült. Ryan Tuiasoa harmadik kísérletre bevetődött, azonban körülbelül 2 centi hiányzott a célterületig, így negyedikre is neki kellett menni – ha ez nem sikerül, kvázi vége a meccsnek és a Cowbells a döntős.
És itt jött a dráma egy false start és egy offside büntetés után. Negyedikre három yardról ugyanis az Enthroners bejátszotta a trükkös end around játékát – amiből már két TD-t szerzett a csapat idén -, Tóth Csaba pedig befutott a célterületre többek közt egy hatalmas Tim McGee blokknak köszönhetően. A hangulat a tetőfokára hágott a First Fielden, az extra pont is sikerült, így három pont volt az Enthroners előnye a vége előtt.
Jöhetett a Cowbells még egy drive-ra, ráadásul volt még hátra elég idő egy drive-ot vezetni. A budapestiek is előhúztak egy trükkös játékot a tarsolyból harmadik és hosszúra, azonban két játékkal később Zsila Dániel kezéből Jebrai Regan kitépte a labdát, az Enthroners összeszedte, így pedig már csak egy first down kellett a győzelemhez, ami össze is jött, így a végén Gombos kitérdelte az utolsó egy percet.
Ezzel a Fehérvár Enthroners második HFL-szezonjában bejutott a döntőbe, ráadásul magyar bajnoknak – vagy a legjobb magyar csapatnak, ha úgy jobban tetszik – is mondhatja magát ezzel az eredménnyel (hiszen a másik ágon a Capitals jutott fináléba). Így két hét múlva, július 6-án jöhet az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a HFL döntője a Fehérvár Enthroners és a Kijev Capitals részvételével.
Legfrissebb cikkeink
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
A Cowbellst éreztem a jobb csapatnak, de a fontos pillanatokban nem voltak a topon. Csak néhány játék ami eszembe jutott:
1. Elejtett TD passz a 2.félidő elején még 6-3-nál
2. Czirók megoldott egy 3rd és 15-öt, majd a következő játékban Canter a biztos 1-2 yard helyett, visszafele rohant és összehozott egy -8 yardot.
3. A 3.negyed végén dobott interception. Egyáltalán minek indították el a játékot?
4. A győztes TD előtt 3rd és 19-re engedték a 64 yardos elkapás
Ami kicsit engem is meglepett, hogy Czirók Marcit viszonylag keveset “játszatta” a QB. Vagy csak nekem tűnt így? Amikor felé szállt, vagy már nala volt a labda, mindig érződött, hogy “az ott jó helyen van”. Nem tudom, miert nem támaszkodtak a jatekara nagyobb mértekben? Mégiscsak az egyik legjobb magyar támadóról, egy rendkívül ponterős jatekosról beszélünk. De megegyszer mondom, ez lehet, csak a lelátóról tűnt így… :-/
A Troy Baker által futtatott rendszere jellegéből fakad, hogy Czirókhoz nem megy elég labda, ez megfigyelhető volt az alapszakaszban is, hogy a séma más erősségekre épít, más pozícióból induló elkapókat “favorizál”. Ezen sokat módosítottak erre a meccsre, Czirók sokkal többet volt szélső, olykor egyedüli elkapó az oldalán, mint egyes alapszakasz meccseken, amikor rendre slotot játszott. Ez hozott változást a targetek számában, de ne felejtsük el, hogy a Fehérvár jó tudta, hogy Czirók mennyire jó és mely zónákat kell lezárni, hogy ő ne legyen annyira eredményes.
Ennek ellenére jónéhányszor bántóan üresen volt (ami kicsit az E védelmét is minősítheti ezen a téren, hiszen a képességekkel nyilván ők is tisztában voltak – bár a #D -re túl sok szava igazából egyik csapatnak sem lehettett azért) vagy olyan védő volt rajta, akit nagy eséllyel könnyedén tudott volna “abszolválni”. Sajnos ennyire nem követtem a C’bells eddigi meccseit, hogy lássam az alakalmazott sémákat. Annyi azert meg volt, hogy most valóban gyakrabban tűnt fel a széleken. Ezt beszéltük is a lelátón.
Mészáros és Canter is nagyon jók, eredményesek voltak idén, náluk is abszolút “jó helyen” van a labda. Remélem Czirók nem vonul még vissza, azért nagyon hiányozna ebből az offenseből.
Boros László TD-je módosította az eredményt 6-3-ra….
my bad, javítva
A fehérvári QB ha “agyrázkodást szenved” akkor nem megy vissza három play után a pályára… ;) A gyanú megvolt, a protokollt vegigcsinaltak, addig a csere iranyító helyettesítette. Utánna pedig visszatért a játékba Gombos.
Véleményem szerint ez (is) egy erősen döntetlen-szagú meccs volt. Hol itt, hol ott volt “a monentum”. De valahogyan a csapatok nem tudtak ezzel élni. Persze győzni azért valakinek csak kellett. A győzelem kulcsa pedig az volt (illetve lett volna) ha valamelyik csapatnak sikerül kiharcolni a két labdabirtoklásnyi pontkülönbséget. Ez azonban nem jott össze. Elsősorban a Cowbellsnek, pedig sokat tettek érte, viszont a kulcs szituaciókba bele-bele hibáztak. Az Enthronerst pedig vitte-hajtotta előre a lelkesedés és a szurkolótábor. Picit azért úgy éreztük a lelátóról, hogy a játékvezetés keze cseppet a fővárosiak felé hajlott (pl. a rengeteg olyan eset visszanezése, ami a lelátóról meglehetősen egyértelműnek tűnt), de alapjában azért nem nyúltak bele a meccsbe és korrektul vezettek.
A csapatoknak minden elismerésem, hiszen a változó körülmények és a nagy tét (nameg a kevés pont) ellenére helyenként igazán szórakoztató, látványos talalkozót produkáltak. Nem beszélve a viszonylag kevés komolyabb sérülésről és az alapjában sportszerű játékről. (Azért a Cowbells játékosokat arról szívesen megkérdezném, mit kellett a pálya közepén annyit táncolni egy visszanézés során -a fehérvári lelátó felé ki-kiintve-, főleg amikor a labdát végül nem nekik ítélték … hát az a jelenet elég mókásra sikerdett végül. :/ )
Megegyszer gratulálok mindkét csapatnak – de elsősorban a feherváriaknak! Rengeteg embernek, sok-sok szurkolónak szereztek hatalmas örömet és büszkeséget! Sok sikert a HFL döntőhöz !!!
beszéltem Bencével a meccs után, nem véletlen írtam, amit írtam :)
Okay. De ha tleg agyrázkódás volt, akkor elvileg nem mehetett volna vissza. Vagy erre itthon nincs olyan szabály, mint az NFL -ben???
szerintem nincs erre szabály, nem is tesztelik központilag
Oh. Ertem igy mar. Koszi a kiigazítást!
én esküszöm igyekeztem megszeretni a HFL-t, de ugyan az az érzésem van vele kapcsolatban, mint a női gurulós vb-t látva: mintha valami rossz paródiát néznék (és igen, tudom, lehetőségek stb., de egyszerűen elrontja az élményt az, hogy tudod, hogyan is kellene ennek valójában kinéznie)
Fogjuk meg máshonnan az egész dolgot. Ezek a srácok mind-mind hús-vér hétköznapi emberek, akik munka és/vagy tanulás mellett űzik ezt a sportot igen magas szinten. Persze, ez nem az NFL, nem is college foci, de nem zárhatjuk ki a tényt, hogy nekik nem ez a munkájuk, nem profi sportolók.
El kell engedni, hogy az USA-ban milyen viszonyok vannak, és szerintem érdemes minél több itthoni meccsre elmenni és minél közelebbről nézni a pályán lezajló eseményeket, mert akkor döbben rá igazán az ember, hogy milyen gyors és dinamikus az egész (ez a TV-ben valóban nem jön át annyira).
De hidd el, hogy az itthoni foci nem egy ócska paródia, hanem egy nagyon jó dolog, ami évről évre fejlődik a játék minden elemében.
Még annyit tennék hozzá, hogy ha már az NFL -hez hasonlítjuk, ott a körítés is ANNYIRA profi, hogy észre sem veszed, mennyire “felturbózza” az egészet. Ilyen-olyan kameraállások (amiket ha a HFL -ben is bevetnének, te is láthatnad, mennyire tudatosak, felrajzoltak gyakran a play -ek), live statok mindenkiről folyamatosan, stb. Ezek (is) adják a körítést, hogy elhidd, az mennyire profi. Ezzel eszem ágában sincs leszólni az NFL -t, de ahhoz képest, amekkora profizmus ott van (és emelkett játéktudás), hát ott is akad “paródia” bőséggel. A pályán és azon kívül is, nem egyszer…. ;)
És ha a hazai viszonyokat nézzük, akkor ez a kontrasztosság nagyon igaz szinte minden sportra. Ne a magyar bajnoki Rally futamokat hasonlitsuk a WRC -hez, az NB I. -et a La Liga -hoz, vagy a magyar jégkorongot az NHL -hez (csak pár példa). Szeressük olyannak, amilyen. 1. Mert a miénk. 2. Mert totálisan nyilvánvaló és köztudott: itthon a sportból (csak a sportból) megélni nagyon nehéz. Így akik csinalják, szinte csak tiszta lelkesedésből, szeretetből csinálják, gyakran nem kis anyagi áldazatot (is) vállalva.