Connect with us

Hír

Az NFL nem fontolgatja a playoff kiemelések rendszerének átalakítását

Mivel az NFC Eastet minden bizonnyal 8-8 közeli csapat nyeri meg, az NFC Westből pedig egy bőven kétszámjegyű győzelmet számláló gárda csak az egyik wild card helyet csípheti el (ezáltal idegenben kell pályára lépnie), így a médiában egyre hangosabbak a rájátszás kiemelések rendszerének újratárgyalásáról szóló hangok. Ezek azonban csak a médiában léteznek, az NFL még csak nem is fontolgatja ezt – számol be Adam Schefter.

A PFT hozzáteszi, hogy korábbi tulajdonosi találkozókon volt már erről szó, de sosem kapott támogatást, ennek pedig fő oka az, hogy szeretnék, hogy fontos legyen megnyerni a divíziót. A tulajdonosok attól tartanak, hogy ez oda vezetne, hogy simán a teljes konferencia lenne rangsorolva, ezzel pedig akár teljes divízió is kimaradhat a rájátszásból és az év végi mérkőzéseknek sokkal kevesebb tétje lenne, ami a játék rovására is menne, no meg a bevételek rovására is.

12 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
12 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jakab Ádám
Jakab Ádám
2019-12-10 16:09

Az egy dolog hogy ne maradjon ki egy csoportgyőztes sem, de a bejutók közti kiemelést nyugodtan lehetne variálni…nehogy már egy 8-8 as csapat fogadjon otthon egy 12-4est…A gyengébb csoportokban legyen a tét a POba jutás, nem az, hogy a WC körben még otthon játszanak…Ezt tulajdonosi körben sem lenne olyan nehéz felfogni, és nagyon a pénzügyeket sem meg az év végi csoportmeccsek tétjét sem érintené…dehát…amerikaiak…

bjeela
bjeela
Reply to  Jakab Ádám
2019-12-10 17:20

Ez így jól is hangzik, de mi van akkor, ha a 12:4-es csapatnak a legkönnyebb sorsolása volt, míg a 8:8-asnak az egyik legnehezebb? És mi van akkor, ha a 8:8-asnak a szezon elején nehézségei voltak és csak a szezon végére állt össze a csapat teljesítménye? Tömegével tudunk felsorolni olyan csapatokat, akik éppen elvergődtek a PO-ba, ott meg aztán megtáltosodtak és olyanokat is, akik szárnyaltak a PO-ig, aztán ott az első körben hazakergették őket(pl. 2010-ben negatív mérleggel/7-9/ jutott a PO-ba a Seahawks és első kanyarban hazavágta a 11:5-el érkező Saintset, aztán a 11:5-ös Jets a 14:2-es Peccet, később a 10:6-os Packers a 13:3-as Falconst verte pofán, hogy aztán a 10:6-os Packs lenyomja a 11:5-ös Bearst, majd a végén a SB-ban a 10:6-os Packs kifacsarja a 12:4-es Vasast. És ez csak a 2010-11-es szezon, a következőben a 8:8-as Broncos Teebow-val verte a 12:4-es Vasast, a 9:7-es Giants a 15:1-es Packerst, majd a 13:3-as 49erst és a végén a 13:3-as Peccet. Akkor most hol az igazság?). Rohadt nehéz ebben igazságot tenni, és baromi nehéz megállapítani a valós erősorrendet.

Gergely Nagy
Gergely Nagy
Reply to  bjeela
2019-12-10 17:39

Pl lehet hogy van saints hazai pályán verte volna a sasokat. Szerintem a poban annak járjon a hazai pálya akinek jobb a mérlege. Mondjuk szerintem a főcsoportoknak sincs sok értelme. Mennyi epikus döntő variációt lehetne összehozni.

bjeela
bjeela
Reply to  Gergely Nagy
2019-12-10 17:43

Én most feljebb csak két szezon PO-jából szemezgetem és abból is kiderült, hogy képtelenség megállapítani, hogy melyik az erősebb csapat az alapján, hogy milyen a mérlege az alapszakaszban, mert vagy szerencséje volt és elkerülték a sérülések, vagy könnyű volt a sorsolása, vagy az ellenfeleknél épp akkor voltak kisebb hullámvölgyek, etc, etc, míg a másiknál épp kontra. Aztán esetleg a PO-ra minden felborul, vagy az addig döcögő csapatnál hirtelen mindenki meggyógyul, netán rátalálnak a megfelelő ritmusra, vagy akármi és máris indokolatlanná válik az erősorrend.

Gergely Nagy
Gergely Nagy
Reply to  bjeela
2019-12-10 19:57

Teljesen értem, amit mondasz és a fetyke érveit is. De szerintem a jobb alapszakasz mérleg megérdemli hazai pályát. Ahogy a pihenő heteket is a legjobb alapszakasz mérleg alapján osztják ki a négy csoportgyőztes között. Troll infó a mostani rendszerben az is előfordulhat, hogy egy csapat 3-13-al is bejuthat a playoffba és megkapja a hazai pályát 😀

bjeela
bjeela
Reply to  Gergely Nagy
2019-12-10 21:41

Ahogy elnézem ezt a rendszert ez sem jobb a többi verziónál, legfeljebb valamilyen értelemben karakteresen kitart a tradíciók mellett. Az tuti, hogy nem igazságosabb, de ugyebár itt olyan nem nagyon van, legfeljebb ha képesek lennének súlyozni a teljesítményt, de az annyira szubjektív lenne, hogy inkább hagyjuk is. Marad a jobb alapszakaszmérleges csapat előnye és a csoportgyőztes előnye, bármilyen szarul is teljesít. Kicsit ciki, sőt, röhejes, de ez van.

FitzMagic
FitzMagic
Reply to  bjeela
2019-12-11 10:58

Demivanakkorozni mindig lehet, mert tökéletes rendszer nem lesz. De nem a tökéletes rendszert keresik, csak egy ennél jobbat. Az pedig viszonylag egyértelmű, hogy egy 12:4-es csapat általában jobb, mint egy 8:8-as. Ettől függetlenül nekem speciel tetszik a mostani kiemelési rendszer. :D

bjeela
bjeela
Reply to  FitzMagic
2019-12-11 11:38

Szerinted mijért demivanakkorozok? ;) Azonban sajnos viszonylag nem egyértelmű, hogy egy 12:4-es csapat jobb egy 8:8-as csapatnál, ahogy azt már fentebb pár PO példával érzékeltettem, ami koránt sem teljes és ha kicsit ráérsz és elkezdesz kurkászni a memóriádban, akkor te is fel tudsz sorolni egy valaggal ilyen példákat. Szóval az egész úgy hülyeség, ahogy van és ha belegebednek, akkor sem találnak jobb kiemelési rendszert.

Fetyke
Fetyke
Reply to  Jakab Ádám
2019-12-10 19:02

Nem értek egyet! Mitől lenne az igazságos, hogy a Bills a rohadt könnyű sorsolásának és az impotens csoportellenfeleinek köszönhetően megelőzné az AFC déli csoportjának a bajnokát és ezért hazai pályán fogadná azt? Semmivel sem látnám ezt igazságosabb, vagy jobb rendszernek.

Kopi3.14
Kopi3.14
2019-12-10 16:23

Nézzük az opciókat:
A) Pozitív mérlegű csapat kell játsszon negatív, vagy nulla mérlegűvel. Pozitív mérleget csak otthon nyerve nem lehet elérni. Vagyis semmi olyat nem kell csinálni, ami addig nem sikerült.
B) Nempozitív mérlegű csapat kell játsszon negatív vagy nulla mérlegűvel. Ebben az esetben nem látom, miért kéne feltétlen a csoport sokadikat favorizálni a csoportgyőztessel szemben.

Jakab Ádám
Jakab Ádám
Reply to  Kopi3.14
2019-12-11 11:50

Az A pont azért elég erőltetett…nyersz egy meccset a szezonban 1-15 el állsz,de már nyertél meccset szóval semmi olyat nem kell csinálni ami eddig nem sikerült.Ezt kvázi bármire rá lehet mondani, ilyen alapon az egész kiemelési rendszert meg lehetne fordítani mert ezzel a logikával az is igazságos lenne.

reszelo.aladar
reszelo.aladar
2019-12-11 17:18

Kezdjük onnan, hogy kellene futtatni egy szimulációt, hogy vajon hány olyan szezon lett volna, ahol valamely divíziógyőztes nincs a 6 legjobb mérlegű csapat között. Biztosan volt ilyen, de úl sok nem.
A másik véglet pedig az lenne, ha egy divízió minden csapata minden divízión kívüli meccsét nyeri, egymás közt pedig mindenki hozza a hazai meccsét. Ekkor lenne 4db 13-3-as csapat, amiből egyvalaki tuti nem jut be. Vagyis előállhatna az a szégyen, hogy a 13-3 is kevés.
A megoldás az lehetne, hogy egy adott párosításból mindig az aktuálisan jobb alapszalasz mérlegű csapat játszana otthon. Ezzel nem sérülne a divízió győztese PO résztvevő elv, de jutalmazná a szezon során több meccset nyerőt.
A kiemelést pedig ez alapján kellene variálni a divisional roundban: nem a legalacsonyabb kiemelésű menne az elsőhöz, hanem a leggyengébb alapszakasz mérlegű. Példa: a Wild Card továbbjutói: #6 csapat 10-6, #4 csapat 8-8. Jelenleg ugye a #6 csapat utazik az #1-hez a #4 csapat pedig a #2-höz. Pedig a # elvileg erőseb mint a #4.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x