Connect with us

Going Deep

Ők a legjobbak féltávnál – All-Pro-lista

Eltelt kilenc hét, azaz féltávnál vagyunk, ideje összerakni a félszezon legjobb támadósorát és védelmét. 11 szerkesztő szavazott az általa All-Prónak tartott játékosokra, a konszenzus lista alapján raktam össze a Fűzővel Kifelé! All-Pro csapatát!

 

Offense

 

QB: Alex Smith, Kansas City Chiefs (69,6 %-os pontosság, 2444 yard, 18 TD, 1 INT, 113-as passer rating)

 

Smith 6-4 arányban győzött Tom Bradyvel szemben, illetve katonadanitól még kapott egy szavazatot Carson Wentz. Smith inkább a szezon első pár meccsén mutatott teljesítménye alapján szolgált rá az elismerésre, az utóbbi időben nem csak ő, de a Chiefs is kicsit megtorpant. Azonban még így is simán top5-ös QB idén, a passzpontosságánál csak Drew Breesé és Josh McCowné jobb, jelenleg (egy meccsel többet játszva) 2. passzolt yardokban, harmadik passzolt TD-kben, illetve az övé a legjobb TD/INT arány és övé a legmagasabb passer rating a ligában.

 

 

RB: Kareem Hunt, Kansas City Chiefs (800 yard, 5,2-es átlag, 4 TD)

 

Hunt még mindig vezeti a ligát futott yardokban, bár az utóbbi időben Smith-hez hasonlóan az ő teljesítménye is visszaesett a kirívóan jóról a sima jóra. Egyébként érdemes megjegyezni, hogy úgy vezeti a ligát yardokban, hogy meccsenként 7-szer kevesebbszer fut, mint Bell vagy Elliott, miközben elkapások terén bőven jobb és egy százast ver utóbbi kettőre. 6-4-4 arányban őt láttuk a legjobb futónak idén, valamintegy szavazatot kapott még Todd Gurley és Leonard Fournette.

 

WR1: Antonio Brown, Pittsburgh Steelers (835 yard, 3 TD)

WR2: Adam Thielen, Minnesota Vikings (627 yard, 1 TD)

 

Brown kilenc, Thielen hét szerkesztőnél került be a legjobbak közé. Előbbi teljesen érthető, ő az egyetlen a ligában, aki meccsenként 100+ yardot (104,4) átlagol, a jelenlegi legjobb elkapó a mezőnyben kérdés nélkül. Thielen népszerűsége már kicsit meglepőbb, mert bár tényleg remekül játszik, a statisztikái nem kiemelkedőek. Mondjuk még így is top5 elkapó, és talán a legkonzisztensebb is, egyértelműen jobb pick, mint mondjuk Julio Jones vagy TY Hilton, akik szép statisztikáik ellenére egyetlen szavazatot sem kaptak tőlünk (ellenben mondjuk AJ Greennel).

 

 

TE: Travis Kelce, Kansas City Chiefs (629 yard, 5 TD)

 

Rob Gronkowski zseniális még mindig, Zach Ertz élete szezonján van túl eddig, de egyértelműen Kelce az idei év legjobb TE-je (8 szavazat). Az 5. legtöbb yarddal rendelkezik a ligában TE-ként, futásblokkolásban is javult, nem volt még elvesztett labdája, egyszerűen hibátlan idén.

 

Flex: De’Andre Hopkins, Houston Texans (692 yard, 8 TD)

 

Hopkins csak négy szavazatot kapott, így holtversenyben volt Ertz-cel, Elliottal és Bellel, és bár mindhárom mellett lehet érvelni, nálam Nuk nyert. Egyrészt azért, mert Hunt mellé nem kell még egy domináns futó, ha tényleg ki akarnám állítani ezt a csapatot, másrészt viszont a liga legtöbb TD-jét szerző játékosát vétek lenne kihagyni.

 

OLine: Joe Thomas (Browns) – Andre Norwell (Panthers) – Jason Kelce (Eagles) – Zack Martin (Cowboys) – Lane Johnson (Eagles)

 

A támadófalban Thomas, Martin és Jonhson helye megkérdőjelezhetetlen volt, a liga legjobbjai közé tartoznak jelenleg a posztjukon. LG téren viszont holtverseny alakult ki Norwell és David DeCastro között, mindkettő remekül játszik, de mivel posztját tekintve Norwell valóban LG, így ő rá esett a választás. Center poszton pedig négyes holtverseny volt David Andrews, Alex Mack, Rodney Hudson és Jason Kelce között. Én azért választottam Kelce-t, mert bár passzblokkolásban nem annyira jó, mint mondjuk Hudson, de összességében az ő feljavulása kellett ahhoz, hogy ennyire összeálljon az Eagles támadófal.

 

Defense

 

DE1: Calais Campbell, Jacksonville Jaguars (34 tackle, 11 sack, 2 fumble)

DE2: DeMarcus Lawrence, Dallas Cowboys (31 tackle, 10,5 sack, 3 kiharcolt fumble, 2 összegyűjtött fumble)

 

Pass rusher terén nagyon nagy a választék. Simán ki lehetne emelni Von Millert, Melvin Ingramet, Joey Bosát (1 szavazat), Brandon Grahamet (1 szavazat), Everson Griffent (2 szavazat) vagy Cameron Jordant (3 szavazat) is, mindegyikük elit formában és zseniálisan játszik. Nem mintha a két jelenlegi sack leaderre panaszkodni kellene, már csak azért sem, mert mindketten képesek extrát hozzáadni a védelemhez. Campbellel nem csak egy elit pass rushert szerzett a Jags, hanem győztes mentalitást, ami nagyon kellett már oda, míg Lawrence teljesítménye elengedhetetlen ahhoz, hogy a sok sérüléssel és a tehetségek hiányával küszködő Cowboys védelem továbbra is erőn felül teljesítsen. Az sem lenne meglepő, ha év végén, a hivatalos szavazáson is ők lennének a kitüntetettek.

 

DT1: Aaron Donald, Los Angeles Rams (19 tackle, 4 sack, 2 kiharcolt fumble, 1 összeszedett fumble)

DT2: Geno Atkins, Cincinnati Bengals (27 tackle, 5 sack)

 

Úgy néz ki, a szerkesztők a pass rushereket (és az alulméretezetteket) szeretik DT poszton is, ugyanis a liga két messze legjobb pass rusher DT-jét szavaztuk meg, ráadásul más játékos nem is kapott szavazatot. A teljesítményük önmagáért beszél, bár azt azért tegyük hozzá, hogy Ndamukong Suh, Damon Harrison, Linval Joseph vagy épp Kawann Short teljesítményére sem lehet panasz, mellettük is simán lehetne érvelni.

 

LB1: Bobby Wagner, Seattle Seahawks (72 tackla, 1,5 sack, 1 safety, 1 INT, 6 leütött labda, 1 TD)

LB2: Telvin Smith, Jacksonville Jaguars (6 tackle, 1 sack, 2 INT, 1 fumble, 6 leütött labda, 1 TD)

 

Linebackerből is akad bőven jó, Lavonte David (2 szavazat), CJ Mosley (1 szavazat), Luke Kuechly (1 szavazat), Ryan Shazier (4 szavazat) is zseniális, csak hogy azokat említsem, akik kaptak tőlünk szavazatokat. Azonban Wagner jelenleg (hála részben Kuechly sérülékenységének) talán a liga legjobb LB-je, Telvin Smith pedig nem véletlenül lett a legjobban fizetett a posztján. Ráadásul tökéletesen kiegészítik egymást, hisz míg Wagner mellett nem lehet elkapni a labdát, addig Smith futás ellen hibátlan.

 

CB1: Jalen Ramsey, Jacksonville Jaguars (26 tackle, 13 leütött passz, 2 INT)

CB2: Marshon Lattimore, New Orleans Saints (31 tackle, 10 leütött passz, 2 INT, 1 TD)

 

Ramsey egyelőre tökéletesen hozza azt, amiért első körben draftolta őt a Jaguars. Kevesebb mint a targetjei feléből engedett csak eddig elkapást, nem kapott még róla TD-t a csapata, ráadásul mindössze 42-es passer ratingje van irányítóknak, ha őt célozzák. Az újonc Lattimore gyakorlatilag ugyanezt tudja, annyi különbséggel, hogy neki van már egy pick6-e, illetve ő csak 37,4-es passer ratinget engedélyez. Rajtuk kívül csak Jimmy Smith (3) és AJ Bouye (2) kapott egynél több szavazatot.

 

S1: Harrison Smith, Minnesota Vikings (43 tackle, 1,5 sack, 9 leütött passz, 3 INT)

S2: Micah Hyde, Buffalo Bills (35 tackle, 13 leütött passz, 5 INT)

 

Harrison Smith helye nem kérdés, ő minden szerkesztőnél listán volt, ami nem is csoda. Eddig csak futás ellen volt elit, mostanra azonban coverage-ben is feltornázta magát a legmagasabb szintre. Kicsit olyan, mintha Cam Chancellort és Earl Thomast összegyúrták volna, elképesztő a csóka. Hyde egy szavazattal kapott többet, mint Glover Quin (5-4), ami leginkább annak köszönhető, hogy egy zseniális playmaker, az 5 INT-je a második legtöbb a ligában. Ez egyébként különösen a Packersnek lehet fájdalmas, ugyanis Casey Hayward után még egy ballhawk védőt veszítettek két év alatt.

 

DP: Glover Quin, Detroit Lions (41 tackle, 8 leütött passz, 3 INT, 2 kiharcolt fumble, 1 összeszedett fumble, 1 TD)

 

Szerintem Smith mellett Quin az, aki igazán All-Pro szinten játszik safety poszton. Quinről idén nem kapott TD-t a Lions, a turnovereivel kvázi meccseket nyert a csapatnak, ráadásul aki látta most a Packers elleni teljesítményét, az az olvasási és futás elleni kvalitásait sem kérdőjelezheti meg. Messze csapata legjobb védője.

 

 

Csapatokra lebontva így néz ki az All Pro:

 

  • Chiefs: 3
  • Jaguars: 3
  • Cowboys: 2
  • Eagles: 2
  • Vikings: 2
  • Browns: 1
  • Lions: 1
  • Bills: 1
  • Saints: 1
  • Panthers: 1
  • Steelers: 1
  • Texans: 1
  • Seahawks: 1
  • Bengals 1
  • Rams 1

 

17 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
17 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sestertius
Sestertius
2017-11-08 15:17

teljesen korrekt rangsor (Elliott-nál mondjuk Gurley szerintem bőven jobb idén)

renningan
renningan
Reply to  Sestertius
2017-11-08 17:02

Szerintem is, én vagyok az egyetlen, aki rá voksolt :D

katonadani
Reply to  renningan
2017-11-08 17:48

mondjuk ha ez a kérdés, akkor nálam is Gurley>Elliott, nálam flexbe Ertz került mellesleg, futónak csak Hunt volt

picksix
picksix
2017-11-08 15:55

Wentz csak 1 szavazatot kapott? OMG úgy látszik nem néztek Eagles meccseket. Nem azt mondom neki kell nyernie, de amit a srác hozzátesz az offense-hez idén az valami fenomenális.comment image

katonadani
Reply to  picksix
2017-11-08 16:01

holnap jövök Wentz cikkel (kész van, csak ma volt 3 nagycikk így is). De egyébként meg indokolható Smith és Brady is teljes mértékben.

renningan
renningan
Reply to  katonadani
2017-11-08 17:02

Meg ha már Wentz, akkor Goff is :D

picksix
picksix
Reply to  renningan
2017-11-08 17:14

Pontosan! :P Ez a kerdes szerintem nem annyira egyertelmuen Smith-Brady kozott dol el, hogy csak egyetlen elfogulhatonak mondhato szavazatot kapjon más QB.

Lesz félidős podcast?

Nyílméregbéka
Nyílméregbéka
Reply to  picksix
2017-11-08 17:20

Nem mindegy mennyire erős ellenfelek ellen játszott.

sgtGiggsy
Reply to  Nyílméregbéka
2017-11-08 21:00

Három negyed alatt 200 yardot és 4 TD-t dobott a Broncos ellen, mikor is leült, mert már megnyerték a meccset. 3 TD-t dobott a Panthersnek. 333 yard és 2 TD a Chiefsnek. Azért ezek nem gyenge védelmek.

Nyílméregbéka
Nyílméregbéka
Reply to  sgtGiggsy
2017-11-08 22:19

Azt nézik, hogy mennyi negatív és mennyi pozitív csapat ellen nyertek. Nem ismerem fejből a számokat, lehet, hogy ebben is jók a mutatók, csak azért írom, mert ez is lehet az oka. Majd kiderül. :)

sgtGiggsy
Reply to  Nyílméregbéka
2017-11-08 23:37

Az Eagles 8 ellenfeléből 4-nek most legalább 50% a mérlege (Redskins, Chiefs, Cardinals, Panthers) és ami egy irányító szempontjából lényeges, az ellenfelek között több top defence is volt. A Chargers akármekkora szar idén, a 6. legkevesebb pontot engedte, a Panthers a 9. a Broncos úgy 22. hogy ha az Eagles ellen az előzetesen várható 22-25 pontot kapják, akkor 10-ek lennének. Engedett yardok tekintetében a Panthers az első, a Broncos a második. Szóval azért voltak komoly ellenfelei is az Eaglesnek, és azokat is elkapta Wentz. Az MVP címet emlegetni vele kapcsolatban tény, hogy korai talán, de rajta nem érzem, hogy megtorpant volna, mint Smith. Én például Wilsont tenném mindannyiuk elé, mert nélküle a Seatle támadójátéka úgy ahogy van összeroppanna, így meg még mindig a felszínen bírnak maradni.

acsdav2
acsdav2
2017-11-08 17:06

Nem azt mondom, hogy Kelce nem lehetne Gronkowski előtt, csak olyan egyértelműnek nem találom, mint ahogy a szavazatok és az indoklás mutatja. Kelce átlaga: 69,89 yard/meccs, Gronk átlaga: 72,71 yard/meccs. Emellett mindkettejüknek 5 TD-je van. Ráadásul Gronk kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújt: csak az első meccsen nem jutott el 50 yardig, míg Kelce-nek van 3 100+-os meccse, de mellette meg, 3-szor nem érte el, az 50 yardot. A futásblokkolásról nincs statisztikám, de kétlem, hogy jobban tudna blokkolni Kelce, mint Gronk, annak ellenére, hogy idén javult. Hangsúlyozom, hogy nem tartom rossz döntésnek, csak míg a többi játékosnál írtatok indoklást, addig Kelcenél kimerült annyiban, hogy egyértelműen ő a legjobb.

Nyílméregbéka
Nyílméregbéka
Reply to  acsdav2
2017-11-08 17:19

Én sem látok itt logikát.

katonadani
Reply to  acsdav2
2017-11-08 17:47

3 Gronk szavazatunk volt

acsdav2
acsdav2
Reply to  katonadani
2017-11-08 18:11

A 8-3-at én elég nagy különbségnek tartom. De hangsúlyozom, hogy nem ezzel van a gondom, hanem azzal, hogy nincs hozzá indoklás, hogy miért lenne jobb, mint Gronk.

renningan
renningan
Reply to  acsdav2
2017-11-08 19:47

Hát igen, kifejthettem volna jobban is. Minden esetre itt van egy indoklás:

Kelce egyedüli mérvadó célpontként (Hill 1-1 nagy játékra jó csak még mindig) funkciónál, mindenki rá figyel, és így is képes zseniálisan teljesíteni (többször is volt, hogy három ember figyelt rá egész meccsen, ilyenkor nyilván benne van az, hogy nem lehet 100 yardot szerezni). Kelce-nek több elkapása van, mint Gronknak, mégis kevesebb labdát ejt el (10,5 százalék vs 3,7 százalék), ráadásul a futásblokkolás terén sincs már igazán jelentős különbség kettő között.

Az egyedülő dolog, amiben Gronk egyértelműen jobb nála, az a passzblokkolás, bár Kelcetől nem is nagyon kérnek ilyet. Nincs kérdés, hogy ha lenne second team all pro, akkor ott Gronk lenne a második TE, de Kelce idén többet van játékban, jobban figyelnek rá, mégis jobb számokat képes hozni.

acsdav2
acsdav2
Reply to  renningan
2017-11-08 20:18

Köszönöm. Az elejtett labdák valóban jogos kritika Gronk felé, mert volt pár emlékezetes. (Saints és Chiefs ellen TD-t, de Chargers ellen is egy hosszabb passzt ejtett el).
Hillt én annyira nem írnám lenne, mert ha levesszük a nagy játékokat, akkor is hoz egy korrekt elkapó szintet. De az tény, hogy még így is a Pats-nél Cooks-Amendola-Hogan-White is van Gronk mellett, míg a Chiefsnél csak Hill és Huntra számíthat Kelce mellett. A Kelcen védekező emberek számát eddig nem figyeltem, de ha megint adja a meccsüket a TV, majd ezt is meglesem. :)
Az mindenesetre a Denver ellen is kitűnt, hogy egy az egyben nem lehet hagyni.

Legfrissebb cikkeink

Legutóbbi hozzászólások

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x