Az Atlanta Falcons offense az egyik legerősebb a ligában, de mégsem tud tartósan a legeredményesebbek között maradni. Steve Sarkisian érkezése óta szenved a csapat a Red Zone-ban, tavaly év elején a liga hátsó felében tanyáztak Red Zone hatékonyságban, amin az év végére javítottak, de a rájátszásban mégis ez lett a vesztük.
Azt hinné az ember, hogy az offseasonben a csapat és a támadókoordinátor minden erőforrást arra használ, hogy ezt a kiemelten fontos problémát megoldják. A Kickoff mérkőzés után mégis értetlenkedő arccal állunk a Falcons offense megtorpanása mellett, mert ugyanott tartanak, mint kiesésük napján. A mérkőzés után a vezetőedző, Dan Quinn sem mehetett el szó nélkül ez mellett.
Változtatnunk kell azon, hogy nem tudunk pontokat feltenni a táblára. Ma nem voltunk képesek erre. A mérkőzés többi elemében jók voltunk, de ezt nem tudtunk megvalósítani azon a szinten ahogy szerettük volna.
Visszafogott szavak a főedzőtől, én ennél sokkal idegesebb lettem volna és abban is bizonytalan vagyok, hogy sikerül-e változtatni, ha fél év alatt semmire se mentek. A Falcons 17 játékot hívott az Eagles Red Zone-jában, Matt Ryan ezek alatt mindössze egyetlen passzt értékesített kilenc kísérlete közül. Nagyon úgy tűnik Julio Jones megjátszásán kívül egyáltalán nincs ötlet mitévők legyenek. Ilyen hatékonysággal pedig ki is húzhatjuk őket a Super Bowl esélyes csapatok közül.
Legfrissebb cikkeink
- Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- 36. alkalommal csap össze John Harbaugh és Mike Tomlin
- Újra edzésbe állhat a nyáron vérrögökkel diagnosztizált Christian Barmore
- Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- Másodéves figyelő – AFC
- Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Történelmi tettre készül a Chargers védelme
- Aaron Rodgers jövőre is játszana
- A Bears és a Dolphins is kivágott egy drágán igazolt tavalyi szabadügynököt
- Marad Gardner Minshew a Raiders kezdő irányítója
- Briliáns irányítók és igazi hősök a hét legjobbjai között
- Ez nagyon bejött – a holtszezon legjobb igazolásai
- Csütörtök esti rangadó az NFC East első helyéért
Legutóbbi hozzászólások
- camillo7777 on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Cseh Tibor on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Kopi3.14 on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- atis123juve on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- ClayMatthews52 on Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- AncrathJorg on Playoff Ranking #10
- atis123juve on Nem csak a koordinátort, de Caleb Williamst is leváltotta volna pár Bears-játékos
- Pedro44 on Aaron Rodgers jövőre is játszana
Azért az eagles se mutatott sokat a szpesöl kettőn kívül…
Ertz egy fél szezonra való kötelezően megfogandó labdát ejtett el éjjel. Ezek közül nem egy után meglett volna az első kísérlet is, így pedig megakadt az Eagles támadása.
Én inkább egész meccs alatt azt éreztem, hogy az Eagles tudna ennél bevállalósabban és jobban is játszani, de amíg az ellenfél erre nem kényszeríti rá, addig nem kockáztatnak (tiszta Lions effektus).
Elképesztően fantáziátlan, kiszámítható és még pontatlan is volt a gólvonal közeli játék. Nemhogy fikarcnyi előrelépés nem volt, hanem ezúttal Ryan is bizonytalanul, pontatlanul játszotta meg ezeket a gyatra hívásokat is. Time management a végén borzalmas, így sikerült a futást kizárni az opciók közül, az egyetlen dolgot amivel esetleg sikerülhetett volna begyötörni a TD-t. A kezdésnél a legrosszabb aggodalmak igazolódtak vissza az Atlantával kapcsolatosan. Egy verhető bajnoktól kaptak ki ugyanúgy, (mert az is kicsit furcsa volt a számomra, hogy az Eagles a mezőnyben még így is sokat hagyott Jonesnak, amikor szinte csak rá dobált Ryan). Ez kevés lesz a továbbiakban is, nemhogy a SB-hoz hanem a PO-hoz is.
Pont a mély hullámvölgyben vergődő Foles játék mutatta meg, hogy tudja hívásokkal segíteni a rossz formában lévő irányítóját egy edző. Mondjuk talán Pederson is hívhatott volna kicsit még több futást, de a győzelmet nem kell magyarázni.
Felőlem mind2 támadó csapatrész nyugodtan tartósíthatja a meccsen mutatott formáját. :P
A cikkhez belinkelt kép: Ryan a Vikes D-vel remek. :)
szörnyű hogy mennyire overhyped a falcons…minden “szakértő” (itthon is, amerikában is) kb biztosra veszi hogy legrosszabb esetben is a Saints mögött 2. helyen meglesz nekik a wild card…dehogy lesz…(oké persze ez még csak week1, tudom) de nem lehet nem észre venni, hogy: 1. Ryan KS miatt volt MVP 2. KS nélkül ez már nem ugyanaz az offense 3. az utód, Sarkisian hihetetlenül pocsék OC
nemcsak a Saints, a Panthers is jobb mérleggel fog zárni délen. Tampával megy majd a nagy verseny a 3. helyért
Nem megy Red Zone. Renedben. De akkor mi a fészkes fenéért nem 24-28-ról próbálják bevinni, megoldani?
Én például jobban szeretek 35-40 centiről beszállni a kocsiba, nem pedig 5 méterről vetődve.
A jelek szerint a Falcons nem tud pár centiről beszállni. Akkor muszáj ugrani.
Tudom, hogy sokan nem osztják majd a véleményemet, és lehet nagy is lesz a felhördülés ellene, de akkor is megírom. :)
Szerintem az egyik legerősebbnek kikiáltott Falcons támadósorban valójában olyan lukak vannak, amelyeket nincs edző és nincs playbook, ami el tud tüntetni. A sólymok némi szerencséje, hogy ezeket a lukas posztokat a gyenge vagy közepes védelmek ellen nagyon jól el lehet rejteni, de a nagyon jó vagy eit védelmek ellen ez már nem palástolható. Éjjel pedig a liga egyik legelitebb védelmével álltak szemben, ennek megfelelően szenvedett is a támadójáték rendesen.
Véleményem szerint ez nem elsősorban OC és gameplan kérdése, egyszerűen a rosteren vannak olyan hiányposztok támadóoldalon, amit nem lehet megoldani játékhívásokkal.
Tavalyelőtti évet láttad-e? Hogy milyen könnyen törték félbe a legkeményebb védelmeket is? Azóta egyetlen helyen történt komoly változás. A többit már kitalálod sztem,
Tavalyelőtt még volt FB a csapatban azt írtátok valamelyik cikkben (talán a felvezetőben) most meg nincs. Szemmel láthatóan a rövid yardos vagy goal line szituációkban nagyon hiányzik is egy, mert sem Freeman (mielőtt leszidsz ledraftoltam fantasyban) sem Coleman nem képes ezeknek a helyzeteknek a megoldására a futás ellen jó védelmek ellen.
És én azt is kezdem gondolni most már, hogy inkább a tavalyelőtti év volt a kivétel, amikor minden sikerült és minden működött. Sem a Falcons támadóitól, sem pedig Ryan-től nem az a minden évben elvárható szint.
Van FB, Ricky Ortiz.
A fullback kérdés az jogos, ki gondolná hogy sokat számíthat. Márpedig Dimarco tenyleg számit. De azert ne gondoljuk hogy miatta mukodott minden. Sztem félig igazad van. Az az év egy fergeteges kiugras volt a Falcons offense-tol, de hogy most nem megy nekik az elit D-ek ellen az nagyban Sark hibaja.
A félig igazságban kiegyezhetünk szerintem is. :)
Biztos, hogy két éve valami működött a back stage-ben is, ami most nem megy. Nem feltétlenül kell egyből a playbookra gondolni. Lehet, hogy csak simán a védelmek olvasása, elemzése nem megy olyan jól. Persze ez is az oc hibája természetesen.
De én igazából az elkapósorral sem feltétlenül lennék kibékülve, ha a Falconsnak szurkolnék. Nem látok a csapatban klasszikus slot elkapó szerepkörre alkalmas játékost. Ha van akkor azt nagyon jól rejtegetik. :) Pedig a mai passzjátékban az egyik legbiztosabb és legfontosabb pontként kellene, hogy legyen. Egy Eagels D-line ellen nincs mindig idő 5-10 yardos vagy hosszabb passzok megdobására. Pontosan az ilyen védelmek ellen kellene a “Brady” féle tű pontosan és azonnal elengedett rövid passzok. De nem látok erre alkalmas Edelmen, Cobb vagy Thielen szintű elkapót a csapatnál.
Egyetlen fullback kivételével gyakorlatilag ugyanez az offense Shanahan vezetésével zsebre tette a ligát két éve. Hogy Sarkasiannal itt tartanak 1,5 év után, az egyszerűen nem fogható DiMarco hiányára! Nulla kockázatvállalás, nulla ötlet, érthetetlen playhívások, mintha nem lenne terv, csak J. Jones. Sarkasian leépítette a Falcons támadójátékát, ki kellett volna rúgni a tavalyi Philly elleni bénázás után (amit egyébként egy visszatérdelt, mázlis nem-interceptionnek köszönhet az Eagles), csak hát akkor végül is nem volt értékelhetetlen maga a szezon – csak a mutatott játék volt gyenge. Most pedig még gyengébb. Ha nincs fejlődés és előrelépés, akkor mire várnak?
Szerintem ez a meccs nem ezt mutatta amit írsz, hanem az ellenkezőjét. Ennél a game plannél nagyanyám is ütősebbet rakott volna össze.
Ha már az első körben elkapót hoztak, esetleg egynél többször is lehetett volna próbálni (1 target, 0 elkapás), miközben 46 snapnél a 70-ből ott napozott a pályán. Ha 2. számú elkapód Sanu, sokkal többször lehetett volna próbálni (6 target 4 catch 56 snap), vele egy trükkös is belefér adott esetben. Ha van egy jó közepes TE, akkor vele is lehet többet próbálkozni (4 target 3 elkapás 59 snap). A futók összesen 15-ször futottak a a meccsen, (ebből Freeman hatszor) a 70 snapből, ami kemény 21%, ez azért “kicsit” segíti a védelmi hívást, hogy vajon mi lesz a következő, és érthetetlen is. A futók felé 7 passz kísérlet ment, ebből 4-et kaptak el. Ez is lehetett volna jóval több. Jones felé 19 dobás volt amiből 10-et kapott el, és egyszer még futott is. Tehát a támadó játékok 28,5%-át hívták rá, (amikor a pályán volt 35%-ban hívtak rá- 57 snap). A mezőny yard még szépen meg is lett ebből, de a gólvonal szitu reménytelen volt, így összességében az elkapási arány is borzalmas lett 52,6%, még a tavalyinál is gyengébb, a gólvonal játék meg tényleg végtelenül gyenge.
Korántsem arról volt szó, hogy egy feltörhetetlen elit védelem volt, hanem impotens hívások, dilettáns playek, reménytelen, de kitartó ismétlése.
Ha szeptember, akkor szezon. A Falcons pedig csinalja a Falconsos dolgokat…. Jaja, tudom tok elit az egesz, meg sok idejuk van meg… De mar el is kezdtek hozni a format