Olyan, mintha egy alternatív valóságban élnénk. A Titans megverte a Jaguarst és az Eaglest, de kikapott a Billstől. A Lions kikapott a Jetstől és a Cowboystól, de megverte a Packerst (és a Patriotst). A Seahawks az elit futójátékával majdnem lenyomta a Ramst. A Cowboys-Texans meccsen pedig… igazság szerint azt kívántuk, hogy bárcsak egy alternatív valóságot látnánk.
Tennessee Titans@Buffalo Bills 12-13
Mivel általában én választok utolsónak, így megint nekem jutott a Titans mérkőzése. Nem akarok megbántani senkit, de ezt a Titanst nézni felér egy büntetéssel: egyszerűen öli a futballt, semmit nem változott ez a csapat a tavalyi évhez képest, hiába az új vezetés. Egyszerűen nem látok semmit, ami miatt a Titans nézőcsalogató vagy szerethető lenne, ráadásul ez a játék még csak nem is feltétlenül eredményes. Ha pedig egy szintén gyengélkedő Billsszel kerül össze, akkor az egy kész rémálom. Aki nem látta, ne nézze meg, a mérkőzés ugyanis pont olyan volt, mint amit az eredmény mutat: eseménytelen, nézhetetlen, tele érthetetlen hibákkal, pedig a keret alapján a Titans minimum PO-esélyes.
Green Bay Packers@Detroit Lions 23-31
Mondanám, hogy a Lions magabiztosan legyőzte a Packerst, de ez nem lenne igaz. Bill Belichick örök bölcsessége, hogy nem kell megverned a csapatok 90 százalékát, mert azok úgy is megverik magukat. Ez a mérkőzés pont olyan volt: a Lions annyit csinált mindössze, hogy nem hibázott és hozta a tőle minimum elvárhatót, ami most elég volt.
A Packers összességében nem volt rosszabb a Lionsnél, de úgy nem lehet meccset nyerni, ha a rúgód 13 pontot elszórakozik (egy gyors fejszámolás után kiderül, hogy Crosby hibái nélkül nyert volna a vendég csapat, legalábbis a végeredmény alapján). Ráadásul Staffordék egyszer sem hagyták el a labdát, míg Aaron Rodgers és a speciális egység kvázi három fumble-lel lehetetlenítette el magát.
Packers first half vs. Lions:
5 penalties
3 missed field goals
3 lost fumbles
1 muffed punt
0 points#GBvsDET— Gil Brandt (@Gil_Brandt) 2018. október 7.
A Green Baynek semmi nem jött össze, a Lionst viszont illik megdicsérni: ahogy a Patriots ellen, úgy most is Matt Patricia végezte el jobban a házi feladatot. A védelem ugyan futás ellen még mindig sebezhető, passzjátékból is csak úgy nyelte a yardokat a védelem, de amikor igazán kellett, akkor odatette magát az egység, nem véletlenül kellett ötször is rúgnia Crosbynak. A secondary kifejezetten jó volt, a védőfal négy coverage-sacket szerzett, amiből ugye két fumble is lett. A támadósor pedig 4/4 volt a red zone-ban, amire jó ideje nem volt már példa.
Ettől még a Lions nem lett egy jó csapat (bármennyire is édes a győzelem), rengeteg még a megoldandó probléma, de ha már az ostoba hibákról leszoknak Detroitban (ami például a Jets elleni vereséget eredményezte), akkor akár még lehet valami ebből a szezonból (főleg, ha a riválisok továbbra is ennyit hibáznak). A Packersnek pedig nincs oka aggodalomra, ennél bőven jobb a csapat és még egy ilyen borzalmas meccs úgy sem lesz Rodgerséknek.
Los Angeles Rams@Seattle Seahawks 33-31
Zseniális mérkőzést játszott egymással a két csapat. A Seahwaks védelem nem lett jobb, a speciális egységgel sem lehet maradéktalanul elégedett Pete Carroll, de legalább az offense jól működött, a Ramsnek pedig közepesen játszva is hozta a győzelmet, ami a jó csapatok igazi ismérve.
A mérkőzés legjobbja (Rams): Robert Woods, WR, 145 total yard
Todd Gurley (77 futott yard, 3 TD) vagy Cooper Kupp (90 yard, 1 TD) is megérdemelte volna a dicséretet, de nálam Woods volt a meccs legjobbja, aki karrierje legjobb évét hozza és kivételesen öröm nézni a játékát. 20 elkapásból 297 yardot és három TD-t szerzett az elmúlt három meccsen, a Rams offense egyik csillaga.
A mérkőzés legjobbja (Seahawks): Russell Wilson, QB, 198 yard, 3 TD
Wilson egy vadállat. Nem feltétlenül a számaiért, hanem azért, ahogyan azokat elérte: remek menekülések, tökéletesen megdobott, elképesztően nehéz passzok, miatta tart ott a Seahawks, ahol. Ráadásul már csak azért is megérdemli a dicséretet, mert ő az egyetlen irányító a ligában, aki konstans megy a futója mellett/előtt és ezerrel blokkol. Nagyon nehéz nem csodálni ezt az embert.
Egyébként jár a taps a Seahawks futójátékának is: Chris Carson és Mike Davis együtt 184 yardot futottak egy TD-vel, 5,9-es átlaggal. Ami megint csak megmutatja, miért volt borzalmas döntés egy első kört adni Rashaad Pennyért.
A mérkőzés legrosszabbja (Rams): Linebackerek
Az, hogy a Seahawks majdnem 200 yardot fut, mindent elmond az egység teljesítményéről. Suh és Donald persze elit, de mögöttük nem nagyon van senki: az LB sor átlag alatti, sem futás, sem passz ellen nem használhatóak. Ha van a Ramsnek Achilles-sarka, akkor az ez.
A mérkőzés legrosszabbja (Seahawks): A Speciális egység
Nem igazán lehet kiemelni senkit. A védelemben ennyi van, a kiharcolt fumble-lel és a két INT-vel még túl is szárnyalták a várakozásokat, ahogy egy 31 pontot szerző offense-t sem lehet lehúzni. Ez a play döntött:
Dallas Cowboys@Houston Texans 16-19
Ez is egy kifejezetten szenvedős mérkőzés volt, már ami a nézőket illeti: elég ritka, amikor két csapat edzői gárdája mindent megtesz azért, hogy alulmúlja a másikat. Borzasztó lehet DC-nek lenni Texasban.
A mérkőzés legjobbja (Texans): DeAndre Hopkins, WR, 151 yard
Lehetne szaporítani a szót, de nem fogom. Ez a játék mindent elmond a liga egyik legjobb elkapójáról (fumble-je ide vagy oda):
Htown we on ??? pic.twitter.com/mbX9qwkpZp
— Deandre Hopkins (@DeAndreHopkins) 2018. október 8.
A mérkőzés legjobbja (Cowboys): Jaylon Smith, 12 tackle, 1 sack, 3 TFL
Hopkinson kívül egyedül a két csapat védelmét lehetne dicsérni, mind a kettő remekül teljesített, nem rajtuk múlik, hogy mind a két csapat negatív mérlegű. A Cowboys védelme különösen tetszik, a liga egyik legjobban coachingolt egysége, ami a legfontosabb pillanatokban a legjobb. Az egységből pedig kiemelkedik Jaylon Smith, aki 12 szereléssel, egy sack-kel és három negatív yardos szereléssel (az egyik 4&goalnál) a legjobb védő volt a pályán.
A mérkőzés legrosszabbja: A két irányító
Így kollektíve nagyon gyengék voltak. Prescott 208 yardot és két INT dobott egy TD mellett, ami iszonyatosan gyenge. Ráadásul, ha nem számítjuk Tavon Austin 44 yardos elkapását, akkor a QB mindössze 32 yardra volt képes a második negyedben és a hosszabbításban – összesen.
Prescottal ellentétben Watson megint szétdobálta magát (hála Hopkins és a többi elkapó kiváló játékának), de a 375 yardjához csak egy TD (és egy INT) társult, megint teljesen homály volt a legfontosabb pillanatokban. Fényévekre a tavalyi teljesítményétől.
Legfrissebb cikkeink
- Hűtőházban készültek a Saints irányítói a Green Bay-i hidegre
- Myles Garrett a valaha volt legfiatalabb százados!
- Brock Bowers már 1000 yard felett, ezen a héten meglehet a rekord is
- A szezon eleje óta törött kézzel játszik Josh Allen
- Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- A Rams tovább menetel, megszakadt a Bills sorozata, a Lions kiütötte a Bearst
- Penix bemutatkozott, a Raiders bukta az 1/1-et, simán nyert a Bengals és a Colts
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
Nem akarok megbántani én sem senkit, de a Titans-Bills meccse elé már leülni sem lehetett egy lelkileg könnyű feladat. Már a párosítás sem igért sok jót. :/
Bills W tippem volt, igy legalább kreáltam magamnak izgulni valót.:)
Valaki tud nekem egy kis magyarázatot adni? A Green Bay meccsén hogy is volt az a Special Teames labdavesztés? Miért a Detroit jött a Green Bay gólvonalától pár yardra? Előre is köszönöm.
mert hozzáért az egyik packerses sarkához/lábához a labda. onnan meg szabadlabda van
Köszönöm. A visszajátszásokon nekem úgy tűnt, hogy a detroitihez írt hozzá, azért nem értettem. De így már tiszta.
és ha McCarthy nem challengel, a GB jött volna az 1 yardosról(???), mert még a Lions játékosoknak sem tűnt fel, különben rögtön TD-t csináltak volna.
A texasi derby vonatkozásában inkább az NBC-s szakkommentátor felé hajlok, a védelmek voltak nagyon jók, és az irányítóktól minden yard bravúrszámba ment. Watsonnak volt egy Hopkinsa, ennyi volt a különbség.
A Texans komolyan bele fog szólni a csoportjába, ebben szinte bizonyos vagyok. A túl sztárolt Jaguars első helye, de szerintem még a második se biztos.
Lehet, hogy a Jags túlsztárolt, de szvsz még mindig fényévekkel előrébb van, mint a Texans. Sőt, szerintem a Colts is előrébb van.
Tudom, hogy ez a véleményetek, semmi baj vele, csak jelzem ezek a fényévek tegnap baromira nem látszottak, szerintem nincsenek is. Watson még kicsit fejlődik és simán elporolják majd őket.
Jó, hát a Lions-Patriotson sem látszottak a fényévek, de azért én mégsem hiszem, hogy egy szint lenne a két csapat :D most a Jaguarsnak volt egy rossz meccse egy olyan csapat ellen, aki eddig simán megvert mindenkit. A Texans pedig szenvedett egy olyan csapat ellen, ami eddig csak a Lionst és a Giantst verte meg.
Nem rossz amúgy a Texans, csak hát edző kellene.
Három csapatnak tökjó kerete van az AFC délben, de kettőnek csapnivaló az edzői gárdája. BOB-vel kellene kezdeni a menesztést, vele együtt mehetne az o-line edző is. A Titans adjon egy-két évet Vrabelnek (csak hogy legyen a többieknek esélye, hehe), a Jagsnél Coughlin jó hülye volt hogy engedte Bortles hosszabbítását, a Colts meg a Colts, már akkor elbaszták amikor szétverették Luckot. Nemhiába tartották hosszú évekig a leggyengébb csoportnak. Just South things…
A Rams támadósor nagyon hasít. Ha csak nem jön közbe valami sérülés vagy nagy formahanyatlás, akkor szerintem az NFC első kiemelését megszerzik.
A Texansban nem egészen értettem Watsont. OK fusson! De miért kell ekkorákat ütközni az ő méretével? Komolyan azt hiszi, hogy ő egy Newton? Ha így folytatja, akkor ezt a szezont sem fogja ép bőrrel befejezni… A liga pedig jövőre hozhatja a szabályváltoztatást, hogy az irányítóhoz már futás közben sem lehet hozzáérni. :D
Azért így is dobott 450 yardot, miközben Adams és Graham kivételével csak rookie és RB célpontjai voltak. Crosbyt sajnálom, remélem, össze tudja magát kapni, és azt is remélem, adnak neki még esélyt.
Igen, ez így önmagában jól hangzik. Csak éppen ebből a 450 yardból 309-et a második félidőben dobott, ami teljes egészében garbage time volt! Már kimondani is szörnyű, hogy egy Rodegrs vezette Packers már az első félidőben elveszít egy mérkőzést és a másodikat csak formalitásból játssza le. Azért az első félidőben dobott 141 yardra, 0 TD-re és két elvesztett fumblere sok mindent lehet mondani, de azt nem, hogy ez Aaron szintje lenne. És ha belegondolsz, akkor ez mér nem az első ilyen eset volt, a Bears elleni első félidőben ugyanezt a terített betlit nyújtottátok, csak ott macik megtették azt a szívességet, hogy nem zárták le a mérkőzést és visszaengedtek titeket.
A GB támadójátéka igen is arra épül meglátásom szerint, hogy Rodgers ha kell (és elég gyakran kell), akkor meghosszabbítja a játékot és így talál magának elkapót. A térdsérülése ebben jelentősen gátolja.
Crosby szerintem tett már annyit a csapatért, hogy egy ilyen mérkőzés miatt nem rúgják ki. Nincs is nagyon kire lecserélni. De túl kell tudnia lépni a tegnapi napon.
így ahogy mondod, bár elképzelhetőnek tartottam, hogy visszajönnek a második félidőben. Egyszerűen annyira impotens a játékhívás, hogy nemhogy eredménytelenek vagyunk, de Rodgerst is tönkreteszik vele.
A cim zsenialis? grat.
A Packers meccset sztem McCarthy vesztette el első körben, Crosby csak utána. Egyszerűen számomra felfoghatatlan, hogy tudja, hogy az elkapók nem képesek szeparálódni rendesen, erre csak olyan route-ot hív, ami faék egyszerűségű, simán leemberezik. Nem értek hozzá, de nem lenne ilyenkor jobb, ha legalább próbálkozna valami egymást keresztező útvonalakkal, vagy valamivel, amivel kimozgathatná a védőket?
Próbálkozott, abból szerzett Adams pár nagy játékot (slotból indulva). Bár azért tegyük hozzá, hogy ott Slay is saras volt, nem fekszik neki a slot corner poszt. De amúgy még így is nyerhető lett volna a meccs, de furcsa módon a Packers a futást sem erőltette, pedig az ült.
igen, én is ezt mondom, hogy simán úgy éreztem, hogy nyerhető lenne a meccs 24-0-ról is, mert a Lions semmit nem csinált, a Packers D meg nem volt túl szar. A közvetítésben is Slayt emelték ki, hogy rá lehetne jobban játszani, de tegyük hozzá, hogy Adams is sérülten játszott.
Nem akartok írni egy cikket Prescottról, hogy miért ilyen homály már két éve? Szerintetek csak ennyi van benne, vagy lehet belőle egy igazi franchise qb? Mert a teljesítménye nem a legjobb, bár ha jól emlékszem az összes int-je idén egy elkapó dropjából volt. Meg ugye ilyen elkapókkal elég nehez 300 yardokat dobálni egy meccsen.
5 Game,961 yard,5 TD,4 INT.
Ja és eddig 16 sack-et nyelt be,míg 17′-ben egész szezonban 32-t…
Egyébként lehet belőle franchise qb, a CFL-ben…
Tegyük hozzá hogy a Dallas Romo-t dobta ki Dak-ért. Epic fail.
Prescottnak alapvető hiányosságai vannak, amiket most már nagyon nehéz orvosolni. A védelmeket gyengén olvassa és zsebből nem jól passzol. Szerintem nincs ennél több ebben a srácban jelenleg. Az NFL egy tanulós és másolós liga, ezt sokan elmondták már. Egyszerűen mindenki tudja, hogy a Dallas ellen tömni kell a boxot és Dak-ot bent kell tartani a zsebben és passzolásra kell kényszeríteni, mert akkor félig már megvan a meccs. Egy liga elit fal mögött, Elliot futójátékával megerősítve azért tudna jó teljesítményt nyújtani, de a mostani sérülések miatt tartalékos fal mögött az ő tudása édeskevés.
Egyértelműen hatalmas tévedés volt Prescottot két évvel ezelőtt kinevezni a franchise irányítójának és lecserélni rá Romo-t. Minimum egy gyűrűt és jó pár szép évet dobott ezzel a Cowboys. Romo még most is csak 38 éves, ami ma már egyáltalán nem számít öregnek az ő posztján. Meg kell csak nézni, hogy a hasonló kvalitású 35-40 év közötti irányítók még most is milyen elit szintet teljesítenek a csapataikban. Számomra azért is érthetetlen ez az egész, mert azt mondogatták mindig, hogy Romo egyébként Jones kedvence, ehhez képest simán megvált tőle (pont amikor nem kellett volna).