Bruce Arians vezetőedző mellett az edzői stáb szinte teljes egésze kicserélődött. A védelem élére Todd Bowles került, és hiába ül a GM székben ugyanaz a Jason Licht már 2014 óta, ilyenkor a drafton kevésbé szoktak belátással lenni az előző mesterek embereire. Pontosan ez történt a Buccaneers esetében is, ahol a védelmi ráncfelvarrás volt a kulcs. Támadásban eddig sem lehetett egyébként panasz a martalócokra ha a nagy átlagot nézzük, így Ariansnek is megfelelt a hozott anyag. A DC-nek már kevésbé.
A 2019-es class:
1/5 Devin White, LB (LSU)
2/39 Sean Bunting, CB (Central Michigan)
3/94 Jamel Dean, CB (Auburn)
3/99 Mike Edwards, S (Kentucky)
4/107 Anthony Nelson, DE (Iowa)
5/145 Matt Gay, K (Utah)
6/208 Scott Miller, WR (Bowling Green)
7/215 Terry Beckner, DT (Missouri)
Szenzációmentes munka zajlott, nagy cserélgetés nélkül. Az osztály sikerességét természetesen Devin White beválása fogja leginkább meghatározni, de Buntingon is sok múlik majd, hiszen aránylag korán ment ki és sok olyan cornerback volt elérhető, aki a közmegegyezés szerint értékesebbnek látszott.
Egy off-ball linebackert a top5-ben nehéz félrescoutolni. White nem játszik a legfontosabb posztok egyikén, ha a játékra tett hatásokat nézzük, de MLB-ként mégiscsak neki kell majd összefogni ezt a korábban sokszor fejetlen defense-t. David és McCoy árnyékában nyilván nem rookie-ként fogják kapitánynak megtenni, de ha a karizmája adott lesz, akár ez is benne van a karrierívében. Látjuk minden évben, hogy egy playmaker linebacker az év újonca versenyben is erős kandidáns, White képességei pedig adottak, hogy megközelítse/másolja a tavalyi Leonard+Van der Esch duó szezonját.
A sebesség eddig is adott volt a linebacker sorban, csak a találati arányon kellett javítani. Kwon Alexander elment, White pedig az ő javított változata. Remélhetőleg kevesebb félremenő szerelés, jobb ösztönök, biztosabb coverage képesség. Nyilván a csoportellenfél Deion Jones mintájára szeretnék felépíteni az ő játékát is, vonaltól-vonalig, csak Jonesnak eleinte könnyebb volt kellemes meglepetést okozni 52. választottként, White-tól az a minimum elvárás top5-ös játékosként, hogy kezdettől hozza a kiemelkedőt. Mivel az atletikussága és a fizikuma adott, így leginkább fejben dől majd el, hogy ez jönni fog-e, de az esélyek jók.
A 2. napi defensive back-dömpingről egyből az jutott eszembe, hogy a sok fiatal közül így páran nem fognak kapni játékidőt. 2018-ban az 53., majd a 63. helyen draftolták MJ Stewartot és Carlton Davist. Értjük, hogy sosincs elég potens CB egy rosteren, és ha már kettő beválik, királyság lesz, de ha pusztán a draft hatékonyságát nézzük, akkor teljes siker biztosan nem lesz – ugyanakkor nem a draftot kell megnyerni, hanem a meccseket. Annyi biztos, hogy Vernon Hargreaves ötödik éves opcióját lehívták, így ő 2020-ig itt lesz és nagy eséllyel kezdeni is fog. Mivel két idény alatt 10 meccsen volt bevethető, így utánpótlás nem ártott egyúttal, és már Brent Grimest sem marasztalták.
A tavalyiak közül MJ Stewart az aktív rotáció tagjaként kezdte az idényt, de megsérült a lába és mire felgyógyult, nem tudta kiszorítani a nagy nevű Ryan Smith-t. Carlton Davis ellenben élt a lehetőséggel és rookie idénye háromnegyedében kezdő volt. Ha nem történik váratlan esemény a campben, akkor számolhatunk vele a depth chart tetején.
Ebbe a közegbe érkezik Bunting és Dean, ahol rutin nem sok van, de lehetőség a bizonyításra annál inkább. A liga egyik legreménytelenebb passzvédekező csapatát nem lehet kritizálni azért, mert betárazott defensive backekből.
Bunting a Central Michiganben tavaly 41.5-ös passer ratinget engedett, volt 2 pickje és 5 leütött labdája, összességében pedig már junior idényében ő volt a MAC konferencia év védője. Nem ez tette igazán értékessé, hanem, hogy a combine-on hatalmasat ment, a 40 yardos futás első 10-esén csak Metcalf volt nála gyorsabb, de a többi gyakorlat is megmutatta, hogy leatletizálni nem fogják az NFL-ben sem. Rá is igaz, ami White-ra; kiváló nyersanyagnak számít, aki kinőtte az előző csapata szintjét. Nagy ugrás lesz persze az NFL elkapók levédése, de ez a legtöbb újonc CB esetében így van. Abszolút érthető, hogy miért látják benne a potenciális NFL kezdőt, és ha már így beleszerettek, érthető miért választották ki a top40-ben. Nagy eséllyel ők sem kalkuláltak azzal, hogy akár Greedy Williams is elérhető lesz ott, így maradtak a megtervezett úton, de ha a Browns új szerzeménye befut egy erős karriert, akkor a zabos drukkerek biztosan megjegyzik majd évek múlva, hogy miért “a” Buntingot kellett választani…
Írhattam volna végülis azt, hogy csak egy cornert draftoltak, mert Jamel Dean inkább az atléta kategória. A combine-on megmutatta a 98%-os SPARQ eredményével, hogy a párharcokban nem fogják tudni zavarba hozni, egyedül az zökkenti ki néha, hogy ebben a sportban van egy labda is. A 94. helyen ugyanakkor már nyugodt szívvel lehet nyerészkedni, márpedig ha Deanből játékost faragnak, akkor az mindenkinél nagyobb találat lehet. Erre van a kisebb esély, eleinte biztosan csak a special teamben látjuk majd, aztán meglátjuk hogyan reagál a fejlesztési kísérletekre. Eddig sem volt rossz stáb körülötte – ne feledjük, Carlton Davis maga is az Auburn öregdiákja, Dean pedig az Ohio State érintésével került a tigrisekhez. Együtt lehet élni ezzel a választással az upside miatt, még akkor is, ha lehet, hogy 2 év múlva waivelik.
Mike Edwardsról nem sok szó esett a draft előtti felkészülés során. A Kentuckyban igazi tackle-gyárnak számított, nem sok defensive back esetében számolhatunk össze 100 szerelést egy idényben, Edwards viszont ilyen szinten vette ki a részét a játékból – gyaníthatjuk, hogy a LoS-hoz közel randalírozó safetyként, de ez nem teljesen fedi a valóságot. A sok akció ellenére Edwards mélyen és a slotban is tevékenykedett, a sokoldalúsága pedig akár fontos snapeket is érhet a számára. Nincs jól eleresztve safetykkel sem a Bucs, és eleve ha valaki egy rossz csapatrészben volt alapember, az kisebbíti érdemeit. Ma még Tampában sem biztosak benne, hogy hol lehetne leginkább kiaknázni Edwards erényeit, de a lényeg, hogy ő is egy lehetséges segítség coverage tekintetében, szóval nem lehet érte haragudni, főleg, hogy egy letrade nyomán kapott extra picket áldoztak csak rá.
A 4. kör elején azért még bőven található olyan tehetség, aki a legtöbb boardon többet is megért volna, így nagy figyelem hárult a 107. választásra, és nem is lőtt mellé a Bucs. Ha ránézünk Anthony Nelsonra, nem az jut eszünkbe, hogy egy leendő sack-artista érkezett meg a ligába, de rengeteg jó tulajdonsága van. Fiatal, értelmes, eredményes karrierje volt a BigTenben és a combine-on is meg tudta hazudtolni a hatalmas méretei miatti prekoncepciókat. Nyilván egy 2 méter feletti DE súlypontja eléggé magasan van, és így az NFL támadófalon nehéz lesz átmenni, de amit lelkesedéssel és tanulással hozzá lehet tenni a rotációhoz, az jönni fog tőle, sőt olykor be lehet küldeni középre, hátha onnan generál valami nyomást. Röviden ugyanazokat az elemeket látták meg Nelsonban, amiket Carl Nassibben is szerettek, csak amíg az egykori barnának már nincs hová fejlődni, addig Nelson kinőheti magát Nassib eggyel veszélyesebb változatává.
A draft érdemi része itt ért véget a Buccaneersnek, ezután még ellőttek pár flyert, amik közül a rúgóról muszáj szót ejteni. “A mormon Janikowski” is beszáll a versenybe az ezer éve bajos kicker posztért, ahol Cairo Santos és a német bajnokságból érkező Philip Anderson is reménykedik. Matt Gay erőset tud rúgni, magas a touchback százaléka, és az NFL kezdőpont még kedvez is neki és aránylag pontos volt Utah-ban 40 yardon túlról is, ahol egyébként sokszor rossz időben kellett lendíteni. Rúgóról lévén szó a beválási esély a legimpresszivebb rezumé esetében sem mehet 50% fölé, így ezen a ponton joggal esett vissza a martalóc drukkerek hangulata.
Scott Miller esetében egy indexkép elég hozzá, hogy behozzuk a beszélgetésbe a távozó slot receiver Adam Humphries-t, mégis lenyűgöző belegondolni, hogy az immár Titansben szereplő WR is 20-30 fonttal nehezebb, mint Miller. Nagyon gyors, nagyon produktív idényei voltak neki is a MAC-ben, de ha a WR depth végén lévő helyekre akar betörni, akkor az udfa-ként érkező Anthony Johnson is az útjában lesz, aki szintén MAC-fenoménnak számított.
A végén megtalált Beckner esetében arra hivatkoznak, hogy miközben a Mizzou jobb védői közé tartozott, sérülés és eltiltás is lenyomta az értékét, és hogy a 215. helyen már ő ajándék. 7. körből nehéz karriert csinálni, úgyhogy szinte mindegy.
A Buccaneers hozzáállása a drafthoz alapvetően jó volt, hiszen a passzvédekezést akarták megerősíteni és ez egy ponton biztosan sikerült White-tal, de a defensive backek sem elveszettek. A többi hiányposztjuk közül a passzsiettető megmaradt és ez a teljes holtszezon-kritikája, nem feltétlenül a drafté.
Azt jól tették, hogy futóra nem pazaroltak választást, a támadófalba ugyanakkor el lehetett volna viselni egy ifjú titánt, de mint arról volt már szó korábban, nem az offense tartotta távol a Tampát a playofftól.
A (védelmi) edzők jó helyzetbe hozták magukat, a tehetségszint egyértelműen nőtt, várjuk, hogy a befektetendő munka milyen gyorsan fog a pályán megmutatkozni. White esetében már az első héten elvárható némi hatás a játékra, de Bunting beépítése sem várhat sokáig.
Értékelés: B
Legfrissebb cikkeink
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kezdődik a rájátszás! – Szombati beszámoló #13
- Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
- Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Rattler kezd a Saintsben, Kamara idényének valószínűleg vége
- Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!
- George Pickens megint maródi, de TJ Watt ott lesz a Ravens ellen
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- bjeela on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- atis123juve on Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!
- katonadani on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
Sziasztok,
Szerintem a B-túl jó értékelés. Mert oké, hogy tavaly borzalmas volt a védekezés, és a támadó ellenben annyira nem volt rossz. De a támadó oldal se volt annyira jó, legfőképp a támadó fal. Ali Marpet és Donovan Smith szerintem jó játékosok, de nem klasszisok, a többiek meg közepesnél gyengébbek. Arians is elméletileg azért jött, hogy Winston tehetségét kihasználjuk és eldőljön ő marad-e a franchie qb vagy sem. Így én mindenképpen a támadófalat erősítettem volna (az még a futó teljesítményünket is felturbozta volna). A gyenge védekezést én a rossz a védőfalnak adnám, amit én inkább a rossz sémában látok gyökerezni, mint a játékosok minőségében (a tavalyi védőfal és lb sor szerintem nevek alapján az erős közepes vagy annál jobb). Egyértelműen nem helyeztünk elegendő nyomást az ellenfél irányítóira, így volt idejük rendesen célozni, az elkapóknak meg leszakadni. Nekem ez a véleményem.
Szerintetek?
A defense kritikán aluli volt 2018-ban és ez elsősorban a homály secondarynek volt köszönhető. Azt a “hátsósort” még a Digimons is elküldte volna gyufáért. Igaz hogy nemigen volt passrush, de a futást valamennyire fogtak és a linebacker sor is fel tudott mutatni egy erős közepes teljesítményt. Ahhoz hogy nyerjenek nem az kell hogy Winston vigye a hátán a csapatot mert az sosem fog megtörténni, az kell hogy a defense kevesebb pontot nyeljen be mint amennyit Winston és társai összehoznak.
Rossz védelemmel egyetértek teljes mértékben, csak én inkább a rossz edzői munkát tenném felelőssé. Úgy éreztem, hogy abból a brigádból ennél többet ki lehetett volna hozni. Nem azt várom, hogy Winston vigye hátán a csapatot. Csak ugye elméletileg Arians azért van, hogy ő belőle kihozza a maxot. De sajnos nem egyszer láttam, hogy a tampa-i fal nem védte meg az irányítóját. De lehet én vagyok fal mániás, és már nem hiszem el, hogy jól is tudnánk draftolni…. :)
Ez teljesen így van, az edzői gárda is vastagon benne volt illetve Arians biztos többet ki fog tudni hozni az offense-ből. Két gyenge pontot látok idén (is) : a védelem, ahol a passrush és a lb sor még mindig gyenge és a csoport. A Saints/Falcons/Panthers ellen ennyi nagyon nem elég.
Szerintem egyáltalán nem túlértékelt a B a Buccaners draftjára. A leginkább fontos első 4 választás mind hiányposztra ment, nyilván mindegyikre nem volt elég a 4 pick,de egy sem fölösleges vagy érthetetlen. Reach-et csak az 5. körtől kezdve húztatok, ahol ez bőven belefér. Mindezek alapján én a B+ értékelést adtam volna.
Ráadásul értem a koncepciót is. Egy olyan csoportban, ahol Brees, Ryan és Newton az ellenfél irányítója bizony fontos a passzvédekezés. Nálunk Minnesotában annak idején Zimmer edző pontosan ugyanígy kezdte el a csapat ujjá építését.
Ha mi is olyan szintre lépünk, mint a Minnesota akkor amen ! :)
Hoppá! Új szerző első cikke, itt? :)
Höri-t új szerzőnek azért nem nevezném, de tény, hogy ez az első cikke itt :)
Jó látni, hogy a stáb nem változott semmit :) A falember valójában mindegy is, mert Arians újoncot úgysem játszat. A DB rush is teljesen világos, mert Todd mester hátulról építi a védelmeit. “Ha nincs kinek dobni, idővel csak odaér valaki az irányítóhoz” Ugyanitt jegyezném meg, hogy Greedyvel valami igen komoly gond lehetett, mert nagyjából 1:1-ben P.Peterson hypeja volt, akibe Arians és Bowles is szerelmes volt és az sem zavarta őket, hogy nem szeret ütközni.Hogy az ötödik helyen nem vitték el, már az is fura volt nekem kicsit, de hogy a második körben más CB-t vittek helyette az biztosan jelez valamit. Jamel Deanra annyit mondanék, hogy Brandon Williams. Ha ez a többségnek nem mond semmit, az nem véletlen. Scott Miller meg a szokásos törékeny szupergyors WR az 5-7-ig körökben, hiszen “a sebességet nem tudod tanítani”. Viccen kívül sok sikert a Tampénak, Bowles-Arians egy nagyon jó párosítás, akiknek OJ Howardon kívül szerintem mindenki örül (tényleg, arra kíváncsi vagyok őt mikor cserélik majd el). Ha legalább három évet maradnak, akkor a Tampa tuti rájátszás résztvevő lesz legalább egyszer.