Ha minden jól megy, egy irányító átlag 30-39 passzal lehoz egy mérkőzést (tavaly csak Big Ben és Joe Flacco passzolt legalább 40-szer meccsenként), de a 30-35 a normális. Ha már 40-szer kell passzolnia, akkor jó eséllyel ég a ház, ami meg is látszik a QB-k statisztikáin. Kivéve persze Tom Bradyt.
Így néz ki az irányítók győzelmi mutatója, ha legalább 40-szer kellett passzolniuk (a rájátszást is számolva):
- Tom Brady – 64,8 százalék (91 meccs)
- Peyton Manning – 48,4 (95)
- Tony Romo – 39,3 (28)
- Andrew Luck – 39,0 (41)
- Drew Brees – 36,8 (117)
- Aaron Rodgers – 36,5 (48)
- Big Ben – 34,1 (63)
- Matt Ryan – 31,0 (58)
- Eli Manning – 29,9 (67)
- Philip Rivers – 26,9 (52)
- Russell Wilson – 22,2 (9)
- Cam Newton – 20,6 (17)
Csak Tom Brady tud pozitív mérleget felmutatni azokon a meccseken, amikor szét kellett dobálnia magát (persze nem mindegy, hogy pisztolypárbajokról van-e szó, vagy egy 20 pontos hátrányról). Külön kiemelném, hogy az extrém sok passz mennyire nem a mobilis és általában erős futójátékkal megtámadott Russell Wilson és Cam Newton játéka. Nemcsak, hogy rossz aránnyal hozzák ezeket a meccseket, de szinte csak elvétve jutnak el 40+ passzkísérletig – Wilsonnak még a 10 sem jött össze karrierje során.
Ha szeretnél a Fűzővel Kifelé! közösségéhez tartozni, kedvezményesen fogyasztani a Kandallóban vasárnaponként, akciósan hozzájutni minőségi NFL-es ereklyékhez, vagy csak szeretnéd a munkánkat támogatni, itt a tökéletes alkalom – Legyél te is FK! Klubtag!
Legfrissebb cikkeink
- FK! in LA & Seattle 🎥 – Day 3 & 4 & 5 – Stadiontúra 🏟️ & Venice Beach 🏖️ & Seahawks 🦅
- Fontos kimaradók a 11. fordulóból
- Tee Higgins, DK Metcalf, JuJu Smith-Schuster és Nico Collins is visszatér
- Váratlanul visszavonult a Seahawks kezdő centere
- FK! Preview #11
- Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- 36. alkalommal csap össze John Harbaugh és Mike Tomlin
- Újra edzésbe állhat a nyáron vérrögökkel diagnosztizált Christian Barmore
- Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- Másodéves figyelő – AFC
- Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Történelmi tettre készül a Chargers védelme
- Aaron Rodgers jövőre is játszana
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- Fetyke on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- camillo7777 on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Cseh Tibor on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Kopi3.14 on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- atis123juve on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- ClayMatthews52 on Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- AncrathJorg on Playoff Ranking #10
Ez egy nagyon jellemző statisztika. Szerintem TB ennyivel jobb valójában a többinél. Nem néztem meg a statisztikát, de szinte biztos vagyok benne, hogy ezeknek a meccseknek a zöme a 2010-es években volt, és elég sok döntő jelentőségű mérkőzés is ilyen volt (azt megnéztem, hogy a PO-okban 2014-től 10 (!) ilyen meccse volt 8-2-es győzelmi aránnyal).
Nyilván ebben a hatalmas különbségben segíti TB-t, hogy a Pats rövid passzos rendszerében egyszerűbb jobb pontosságot elérni, de a hihetetlen fókuszálási képességére és mindent elsöprő győzni akarására jellemző adat, hogy ezeken a meccseken még kicsit jobb is a pontossága, mint amikor kevesebbet kell passzolnia.
Az a nem mindegy, hogy rövid passzos játékkal haladsz egész meccsen, és ezért van 40+ passz, vagy eg a ház, és hosszú paszokkal kellene haladnod, és abból van 40+ kísérleted. Ezt szépen elfedi ez a statisztika. Szívesen megnéznem a számokat, ha kivennék belőle az 5 yardon belüli passzokat. Ez kicsit olyan, mint a gurulós fociban a védők és támadó középpályások passzpontosságát összehasonlítani.
Erre írtam az utolsó mondatot. Az a hihetetlen, hogy pontosabb az olyan meccseken amikor 40+ dobása van. Ezt se holnap fogja valaki utána csinálni.
A rendszer meg nyilván rá lett építve. Persze, hogy TB passzainál van legkevesebbet a labda a levegőben a felsorolt irányítók között, mert ez a leghatékonyabb, és ráadásul kevés Moss nyomta a Patsben, mert akkor volt hosszú is bőven.
Ha már gurulós foci, a Barca a rövid passzos játékkal dominált, mert erre voltak alkalmasak a zsenijei. De ettől nem tudtak kevésbé focizni, sőt jobbak voltak, mint a többiek.
Egyről beszélünk. A gurulós focis hasonlatban direkt azért hoztam egy csapaton belül a hátvédet vs. támadó középpályás, mert bár sarkított a hasonlat, mert a rövid passz sem feltétlenül biztonsági, de a hátvédek egymás közti passzolgatása erősen felhúzza az ő passzpontosságukat az előrébb játszókhoz képest.
Ez a statisztikai adat is jó példa rá, milyen könnyű játszani a számokkal.
Csak én ezt nem egy játéknak tartom a számokkal, hanem egy nagyon fontos adatnak. A 40+ dobás szinte soha nem tervezett, mert TB kivételével az NFL eddigi történetében ez elég kétes vállalkozás volt (Montana hozott egyébként elég jó arányban meccseket 40 feletti passz számmal).
A Pats általam említett PO meccsein talán a 2016-os Steelers és a 2017-es Titans meccsen volt előre kigondolt ez a rengeteg passz, a többin a futás gyengélkedése, illetve az eredmény alakulása miatt került sor rá.
Ez az adat megmutatja, hogy mire számíthat az irányítójától szoros vagy vert helyzetben egy csapat, amikor muszáj menni.
” A 40+ dobás szinte soha nem tervezett”
Nekem mondjuk pont az jön le ebből, hogy a peccnél erre lehet tervezni, és erre is terveznek, mert megtehetik (ha jól rémlik, ők passzolnak a legtöbbször első kísérletnél), míg a többi csapat ezt nem tudja, vagy nem akarja meglépni. Meg persze az értelmes WR1 hiánya is a passzok számát növeli.
Ez a statisztika is arra jó, hogy mindenki mindent képes legyen belemagyarázni, mert az nyilvánvaló, hogy Brady a GOAT, de ez a statisztika nem mutatja meg, hogy mondjuk mekkora pontkülönbségek voltak ezeken a meccseken. Simán lehetnek olyan meccsek, ahol sok rövid passzal ölték az időt, s néha 40 passz fölé jutott. Brees esetében meg simán látom azt, hogy futnak az eredmény után, mert a védelem nem létezik, és kényszerből passzol 45-öt egy meccsen, amit 49-48-as eredménnyel vesztenek el.
Az, hogy a Pats mit játszik az ellenféltől függ. Amíg a Steelers erőltette a zónát ellenünk is, vagy a gyenge passz elleni védekezők ellen, akkor passzoltunk, ha volt egy-két tuti matchup akkor azt erőltettük, míg a Colts ellen rendszeresen futottunk. A tervezhető fázisban. Aztán kipörgi a meccs, hogy mi lesz. Soha nem tervezünk 45 passzot, de még 40-et se. Nem jó agyonterhelni az irányítót sem. Ha muszáj akkor végig megy a pass heavy O is, mert ez TB-vel egy komoly lehetőség. Sajnos inkább csak volt. Most már jobban kell kímélni, tavaly a csapat a 3. legtöbb futást hívta, nyilván így a kulcsmeccseken, mondjuk Kansasban a hosszabbításban a régi TB-t láthattuk.
Persze, mert egy 16-0s szezonban indokolt az, hogy a második legtöbbet passzoljon adott évben. 2007 cowboys ellen, 46 passzkísérlet, 48-27 W. De továbbmegyek, ugyanez év washington ellen, 52-7, 38 passzkísérlet. Más csapatok úgy jönnek ki egy 24-0 félidő után, hogy etetik a futót labdákkal, míg itt simán volt 38 passz ehelyett. Átlag több, mint 36 passzkísérlettel zárta ezt az alapszakaszt, ami nekem bőven azt mutatja, hogy többet passzolnak az átlagnál, de nem kényszerből, hanem mert megtehetik. 2012-ben 39,8 passz meccsenként, 2013-ban 39,25.
Az előző mondandómból arra is szerettem volna rámutatni, hogy a pecc sokszor akkor is passzol, amikor már teljesen felesleges, és kb bármely más csapat futtatná a labdát. A fenti statisztikában pedig ez szerintem egy nagy eltérést indukál.
16-0-ás szezon egyébként a 17. héten van. A szoros meccseken dobált TB akkor is 40 fölött, pedig abban az évben ugye eléggé ment a passz, meg a Steelers ellen a szokásos módon. A Washington ellen 38 dobás volt, 35 futással nem érzem elképesztőnek a végén simán lecserélték TB-t. A Dallas, a Philly és a Giants egyaránt szoros volt, ott menni kellett. Nyilván az egy csúcs év volt, nem idegenkedett TB sem, ha Moss szabadon volt, hogy dobjon felé, hívták is rendesen. Úgyhogy persze amikor van célpont és egy jó rendszer, akkor sokat passzol a csapat, azért van elit irányítója.
Abból a 91 meccsből viszont, amikor TB többet dobott 40-nél, minimum hetven hátrányos vagy szoros meccs volt, ide a rozsdás bökőt. Nem ettek meszet ők sem. Néha tényleg túltolták a passzot, de ez volt a ritkább.
Azért látom, nem nagyon esik le a mondandóm, ezért megpróbálok egyszerűbben fogalmazni.
Azt nem állítottam, hogy az agyonvert csapatok ellen fújta fel ezt a statlufit, hanem azokkal szimplán azt állítottam, hogy amikor nem kell, akkor is bőven többet passzol, ezzel alátámasztva azt az érvet, hogy másokhoz képest ő nem csak kényszerből passzol sokat, míg pl Brees igenis rá volt kényszerítve kb 118 meccsen a 117-ből. Ha a 91 meccsből volt 20, már az simán a pozitívba billenti a mérleget, nem is kevéssel.
16-0 szezon tényleg a 17. héten van, bár ennek nem tudom mi köze van ehhez, amikor a 4. negyedben 20 pontos előnynél még mindig pass-heavy az offense ahelyett, hogy csak futtatnák a futót és az órát. Azzal meg pont engem bizonyítasz, hogy a Washington ellen lecserélték a végén, simán meglehetett volna a 40 passz is, ami tovább fújná ezt a statot.
A “néha > soha” pedig szerintem nem igényel magyarázatot.
Ja köszi hogy igazat adtál, ha olyan furmányosan is, hogy a néha több soha egyenlettel jössz is a végén. Akkor én is leegyszerűsítem, hogy te is felfogd, ha nehezen is, remélem összejön. Soha nem terveznek egy NFL csapat sem, a Pats (így helyes, nem pecc ha már ilyen pöpeckedő vagy) sem 40-nél több dobást egy meccsre sem. Néha mégis úgy alakul, hogy többet dobnak. Ez tény akármeddig ragozzuk is.
A 16-0-ás szezonban ezt vagy azt kezdetű mondatodra reagáltam, hogy a 4. vagy 6. héten kb az első szoros meccsnél, senki nem foglalkozik azzal, hogy ez milyen idény.
Brees 118 a 117-ből: 2017 Miami 20-0 41 passz, 2013 Carolina 31-13 42 passz, ugyanebben az évben Dallas 49-17 41 passz, 2013 Arizona 31-7 46 passz és akkor innen nem nézném tovább, hogy lesz igazad ebben is.
Most viszont elengedem a témát, csak viccből írtam ezt is, mert olyan okoska voltál.
nagyon jól esik a kis lelkecskémnek, hogy a méltán sztereotipizált pecctábor még mindig tele van csűröm-csavarom emberkékkel, hogy aztán a szöveg 80%-nak ignorálásával igazat adjanak maguknak.
Jogos. Egy második kör mínusz és 2 meccs Tibinek a kommentelő Peccesek miatt.
A móka kedvéért
40+/2 plus score win. Reg&PO
Brady 72/15 & 20/5
Brees 110/10& 8/1.
Rodgers 42/5&6/1
Manning 84/17&12/2
Mockosz kisz hobbitkák az AFC-ben.
Mondjuk sweep az tényleg ritka volt mindenkinél.
Ez nagyon jó, ilyen formában tetszik. Kicsit többre tippeltem volna, de azért így is jelentősek a különbségek. Brady PO mutatói amúgy is nagyon durvák, ez csak még inkább megmutatja, mennyire.
1: Az 12 éve volt.
2: 4 alkalommal dobott 40+.
Ennek pont a fele volt 1 mezőnygólos győzelem.
Az teljesen mindegy hány éve volt, a cikkben nem látok évszámokat.
Ez a TB és az 5 yardon belüli passzok meséje az egyik legmókásabb urban legend :) ezzel szemben valóság az, hogy mind mennyiségben, mind minőségben ő a legjobb az elmúlt 3 évben a 10 yardnál hosszabb(an száló) passzok tekintetében az egész ligában
https://twitter.com/PFF_Steve/status/1149736022638546945?s=20
https://twitter.com/PFF_Steve/status/1149715415398047744?s=20
https://sportsinfosolutionsblog.com/2018/12/05/which-quarterbacks-have-had-the-most-success-with-long-throws-in-2018/
Én ezt értem, de mi köze mindennek ahhoz, amire reagáltam? Vagyis ahhoz a hülyeséghez, amire te is ráerősítettél, hogy a Patriots és TB szinte csak 5 yardon belüli paszokkal halad, úgy könnyű. Ami statisztikailag (is) butaság :)
“since this includes the playoffs”
Persze, átlag 3-mal több meccsel egyszerű megverni Breest
Kettővel volt csak több meccse a vizsgált 3 év alatt TB-nek (2016-ban volt ugyanis az emlékezetes eltiltása)
igazad van, egyébként a számot is csak random mondtam, burkoltam arra próbáltam utalni, hogy megvan a bérelt helyük a csoport tetején
Az általad linkelt adatok mire vonatkoznak? Hogy mennyit volt a labda a levegőben, vagy, hogy hány yardot haladt előre a csapat? Én nem láttam a Pats meccseknek csak töredékét, de sok olyan passz volt, ahol TB-nek “csak” annyi dolga volt, hogy meglássa ÉS odadobja a labdát a közeli célpontnak, aki jelentős mennyiségű yardot szerzett elkapás után. Persze ez a “csak” sem kevés… :D
(gondoljunk csak Gronkra, aki sokszor megkapta pár yard után a labdát, aztán csak előre ment még 5-10-20 yardot mire összejött az osztálykirándulás, akik földre tudták vinni)
“air yards”, tehát annyit volt levegőben a labda
Ú. Breesnek azok a 7-9 és szezonjai 5000 yarddal. Csóri….
Más:
Az újonc edző újonc irányítója Kyler “miért ne működne a college szisztémánk a profik közt” Muri vajon mit gondol erről?
Nyilván egyetért Danival, hogy szórakoztató offense lesz. Akinek bejött a Pokoli torony vagy a Csernobil, az élvezni fogja ezt is.
4-12?
Nem jó, de nem is tragikus.
A szöszbe! A végén kiderül, hogy a jó öreg Tom tényleg elég jó irányító. :)
:DDD
Mivel a Patsnek az A terv esetén is sokszor áll, sok kispasszból a játéka, ez nem is meglepő. Gyakorlatilag a futás van vele kiváltva. Egy átlagos drive szerintem 2-4 passzal több mint az NFL átlag.
Oké.
De mivel csal ez a rohadék?
Mert biztos csal.
Irsay az idei afc döntő után megvizsgáltatja majd a kesztyűjét meg a stoplisát is.Persze stilszerűen szét lesznek futva😂😂
főleg hogy kesztyű nélkül dob :)
A bal kezén van.
de az nem a dobókeze
Akkor csak 3 meccses eltiltás.
feküdj vissza
rendben főnök
Pár adat (teljes győzelmi mutató vs. 40+ dobás):
Tom Brady: .772 vs. .648 diff: .124
Payton Manning: .685 vs. .484 diff: .201
Toni Romo: .602 vs. .393 diff: .209
Drew Brees: .586 vs. 368 diff: .218
Aaron Rodgers: .629 vs. 365 diff: .264
Big Ben: .670 vs. 341 diff: .329
Poén faktor:
Eli Manning: .512 vs. 299 diff: .213
Fentiek alapján látható, hogy Brady és a Pats esik vissza messze legkevésbé. Azonban a balfék Eli kb. annyira esik vissza, mint a precíz bátyja és a lézerpasszos Brees, viszont messze kevésbé, mint a ARod, vagy Big Ben. Ezek alapján Elinak sokat kell passzolnia! :D
Eli az igazi dink and dunk király is amúgy :)
Nem szeretek negatív lenni, de kénytelen vagyok. Ez egy semmitmondó statisztika. Van egy egy 9 SB-t megjárt, hatszor nyertes irányító, és a következőnek a listán 4SB-ja és 2 győzelme van? Mégis ki mit várt? Hát persze, hogy a 6SB-t nyert irányító csapat-győzelmi statjai a legjobbak. Annyira, hogy például Brady győzelmi mutajója akkor is jobb mindenkinél, ha csak azokat a meccseit nézzük, ahol a QB ratingje 90 alatti volt. :D Azaz amikor nem jól jászott. Lefordítsam? Szerintem felesleges. :)
Ha a sokpasszos meccseken mutatott teljesítményre kíváncsi az ember, akkor érdemes ott kezdeni, hogy először is ki kell halászni a statisztikai halomból a checkdown charli meccseket. Mert mindenkinek vannak ilyen meccsei, csak az arány nem mindegy. Aztán utána megnézni mondjuk a maradék meccseken a QBR-t, külön azokon a meccseken ahol hátrányból kellett játszani és azokon, ahol előnyből. Ez már valamit mondana. Ez se túl sokat, de ennek már lenne valami köze az egyéni teljesítményhez. Egyébként akit érdekel, az ne keresse, elárulom az eredményt: nincs semmi szignifikáns Brady, Manning, Brees vagy Rodgers ilyen módon szűrt egyéni statjaiban. Van amiben Brees jobb egy kicsit, van amiben Rodgers, van amiben Brady és van amiben Manning. (Akinek van kedve bányászkodni, az ellenőrizheti a profootball-reference.com-on.)
Nem tudom te hogy vagy vele de én szeretem a kis színeseket offseasonben. Sokkal jobban mint amikor valami IQ huszár kiáll a mikrofon elé és bejelenti, hogy a fasza hét rőf hosszú és tuti megnyerni a csapata a Superbowlt. És hogy a tét nagy legyen, csak idén kétszer.
Azzal sincs bajom, ha nem minden részletre kiterjedően alaposak. (szoktak azok is lenni). Gondolom sok színes az egy Twitteren, stb terjedő amcsi kis színes fordítása.
Bár igaz, hogy néha bosszantóak. Én elvártam volna, hogy amikor lefexem SB után aludni, akkor reggel tízre amikor ébredni terveztem legyen ott egy 2000 szavas nagyesszé a meccsről. Nem csinálták meg a rohadékok…
Ha te tudsz írni egy jó statbányászósat akkor szerintem leközlik. Én is szívesen segítek neked.
Qbr-os cikkre nem emlékszem. Lehet, hogy itt nóvum lenne.
Te sem sokat értesz ebből a játékból, ha szerinted ez semmitmondó stat.
Ez az egyik olyan stat, amelyik a legtöbbet elárulja a QB mentális erejéről. Ami a legfontosabb az adott poszton. Elképesztően megterhelő mentálisan, ekkora mennyiséget passzolni egy meccsen. Nem részletezem, hogy passzjátéknál mennyivel nagyobb teher van a QB-n mintha handoffokat adogatna.
Brady pedig pont ebben nő a mezőny fölé, nem is kicsivel. A Hawks és a Falcons elleni SB-ket pl. brutál passz kisérlet számokkal hozta le, nem is akárhogy. Erre rajta kivül más nem képes – nem csak a jelenlegi mezőnyben.
Jézus isten egy értelmes és tájékozott hozzászólás a sok kiéhezett “Patriots”, valójában Brady rajongó mellet. Sajnos az FK az utóbbi időben kicsit rámegy a lájkvadász posztokra. A nép Bradyt akar, Bradyt kap! Én nem kárhoztatom őket,egy hirportálnak erről kell szólnia, de remélem tudod hogy nagyon-nagyon le leszel ezért köpve a válaszokban a kommented alatt. Bár aki ilyen cikkek alá nem isteniti Bradyt, az alapból pofonért jön. Azért páran ezt is értékelik! Átérzem, én is elfogult vagyok csak nem Tom Bratyó iránt, hanem a főnöke felé aki fentről dirigál, nem akárhogy. Na meg nekem is van kedvenc irányitóm, csak itt nem tolerálják ám ha nem az övékről van szó. A kedvencem az egészben , hogy nem is magát TB-t húztad le, csak a statisztikát, de máris a torkodnak lett esve. De hát na, megszoktuk már, a viz is oda folyik ahova a legegyszerűbben eljut!
Köszönöm a pozitív reakciót. Annyit azért hadd tegyek hozzá, hogy nem Brady-t bíráltam, így nem is jutott eszembe, hogy esetleg magamra haragíthatom a Pats szurkolókat. Vagy akár a cikk íróját. Csak és kizárólag az idézett “statisztikát”, bíráltam. Nem érthetünk mindenhez, lehet jó tojásfoci blogger olyan valaki is, aki laikus a statisztika területén. Nem csak egy kis magyar blogon, de a legnagyobb NFL “szakmai” oldalakon is rendszeres, hogy kijön egy-egy balga feltevésre építő cikk. Főleg, ha “statokról” van szó. Kommentelni, véleményt nyilvánítani, sőt elfogultnak lenni meg aztán végképp lehet. Nekem viszont matematikus vérrel az ereimben az a dolgom, hogy leírjam, ha az idézett “stat” egy balgaság. Aztán az sértődik meg rajta aki akar, én nem annak szántam.