A vasárnap esti rangadó igazi védőcsatát hozott, ellenben a Buccaneers-Rams összecsapással. Daniel Jones kicsit visszaszállt a földre, a Cardinals továbbra is szenved, a Minshew Mania viszont folytatódik.
Dallas Cowboys @ New Orleans Saints 10-12
Ahogy tavaly, úgy idén is védőcsata volt az alapvetően inkább támadóiról ismert csapatok összecsapása. Januárban 23 pontot és 484 yardot tettek fel a felek a táblára, most 22 pontot és 523 yardot. A védelmek uralták a találkozót, ahogy ezekből a statisztikákból is látszik. Az egyetlen TD-t a Cowboys szerezte, de négy mezőnygóllal végül a Saints tudott diadalmaskodni – a Szentek egyébként 1998 óta nem nyertek TD nélkül, és 3-54 volt a mérlegük ilyen meccseken.
Nagy csalódás volt a Cowboys támadójátéka, amely idén először találkozott jó védelemmel. Ez azonban nem ok arra, hogy Kellen Moore támadókoordinátor teljesen felhagyja az eddig működő koncepcióit és ultrakonzervatívba kapcsoljon. Az első félidőben első kísérletekre 70%-ban futást hívott (miközben a passz sokkal sikeresebbnek bizonyult ezen a meccsen is), ráadásul otthon hagyta a play actionöket is. Az első három hétben a második legtöbb play action játékot hívta a Cowboys (a dropbackek 39%-a), ehhez képest most mindössze 20%-ban használta ezt az elemet Moore passzjátéknál.
Alvin Kamara breaking tackles is majestic 😮 @A_kamara6 pic.twitter.com/cX5i8zkhzW
— The Checkdown (@thecheckdown) September 30, 2019
A Saintsnél Kamara megállíthatatlan volt – 9 elhibázott szerelést erőszakolt ki a meccsen 17 futásból -, és Michael Thomas is kisegítette Bridgewatert több helyen (9 target, 9 elkapás). A dallasi védelem egyébként összességében nagyon jól teljesített, ötször sackelték Bridgewatert és nem engedték be a Saintset a célterületre. A Saints védelmét is meg kell dicsérni, a futást is jól fogták, és Marshon Lattimore is tehetségéhez méltóan játszott, és leradírozta Coopert a pályáról.
(katonadani)
Tampa Bay Buccaneers @ Los Angeles Rams 55-40
Szorosabb volt a meccs, mint a végeredmény mutatja, de végig a Buccaneers volt előnyben, az elején 21-0 is volt az állás, innen hozta szorosabbra a Rams. A végén pedig az a Ndamukong Suh hordta vissza TD-re a Shaq Barrett által kierőszakolt fumble-t, aki tavaly még a Ramsben játszott (és aki idén eddig borzasztóan teljesít).
Ndamukong Suh beats his former team with game-sealing TD 💪
(via @thecheckdown)pic.twitter.com/h025GtgqEh
— Bleacher Report (@BleacherReport) September 29, 2019
Rengeteg offense volt ezen a meccsen, és a Buccaneers jött ki belőle jobban. Úgy nézett ki a támadósor, mint azt várhattuk a szezon elején – az 55 pont egyébként franchise rekord. Chris Godwin és Mike Evans is brillírozott, előbbi már félidőben 9 elkapásnál és 125 yardnál járt – ami félidei franchise rekord -, végül 172 yarddal fejezte be a meccset. Winston szokásával ellentétben alig hibázott, de persze egy interceptiont azért csak becsúszott. A védelem szétblitzelte Goffot, Shaq Barrett pedig tovább lohol az Év Védője díj felé: 9 sacknél tart, ami a legtöbb a liga történetében 4 meccs alatt, emellé van három kierőszakolt fumble-je és egy interceptionje is. Mindháromból egyet szerzett tegnap.
Chris GODwin was a game time decision.
He already has 5 receptions for 80 yards and a TD
(via @thecheckdown) pic.twitter.com/kPPX0iyI5N
— The MMQB (@theMMQB) September 29, 2019
A Ramsnél már több volt a negatívum. A védelem valamilyen oknál fogva teljesen szétesett, közel sem volt az elmúlt három héten látott dominancia. Goff is elég borzasztó volt az 517 yard (karrier rekord) ellenére, bár persze nem egyszerű egy irányító élete, ha 68-szor lép hátra passzolni… Végig hátrányból kellett játszania a csapatnak és voltak Goffnak kiváló megoldásai, sok buta hibája is – négy turnoverrel fejezte be a meccset. A Rams pedig most először nem vezeti a csoportot, mióta Sean McVay a főedző.
Érdekesség még, hogy ez volt az első NFL-meccs, amelyiken mind a két csapat értékesített egy 58 yardos mezőnygólt.
(katonadani)
Jacksonville Jaguars @ Denver Broncos 26-24
Az első félidőben igazából sehol sem volt a Jaguars a meccsen, a Broncos magabiztosan zárta le az utakat Minshew és Fournette előtt, a defense végre szerzett sacket (összesen ötöt a meccsen) a Ramsey helyén játszó Herndont szétszedte Flacco (Sanders és Sutton is kiválóan játszott), és a vadlovak 11 pontos előnyre tudtak szert tenni – hosszabb ideig vezetett már a második negyed közepéig a Broncos, mint eddig az egész idényben összesen.
Aztán jött a második félidő és a Jaguars egy lélekölö drive-val indított: 16 play, 77 yard, a franchise percekben mért leghosszabb támadása 1998 óta. Ja, és TD lett a vége. A második félidő a Jagsről szólt, Fournette sokat és hosszan futott (218 yard összesen), az újonc Ry’quell Armstead is jól szállt be, és Minshew is beindult – az első félidőben nagyon semmilyen játékot mutatott. Összességében a pár benyelt sack ellenére jól érzi a zsebet maga körül és jól osztogatja a labdákat, a második félidőben kiválóan játszott. Ez a TD pedig zseniális volt.
Apparently it's impossible to tackle Gardner Minshew.pic.twitter.com/m7YUrmoVf5
— NFLonCBS (@NFLonCBS) September 29, 2019
A meccs vége pedig kísértetiesen hasonlított a Broncos Bears elleni találkozójára. Kiválóan végigvitte Flacco a csapatot hátrányban, átvette a vezetést a Suttonnek kiosztott második TD-passzal, azonban túl sok idő maradt a Jaguarsnak. Jött még egy roughing the passer büntetés is, hogy még inkább bevillaljon a denveriek fejében a két héttel ezelőtti meccs, a Jaguars pedig meglehetősen könnyedén jutott el a red zone-ba, ahonnan Josh Lambo nem hibázott, így nyert a Jaguars – a második félidő alapján megérdemelten.
(katonadani)
Washington Redskins @ New York Giants 3-24
Sok minden elképzelhető volt ezen a délutánon, de talán arra számítottak a legkevesebben, hogy valamelyik védelem képes lesz felnőni a feladathoz és komoly teljesítménnyel segít megnyerni a mérkőzést. Ennek ellenére a Giants védői végig elképesztően élesek voltak, már a meccs kezdetétől nyomás alá tudták helyezni az ellenfelet és az eddig gyengélkedő secondary is jól mozgott, így alig másfél negyed után Grudenék inkább leültették Keenumot (6/11, 37 yard, 0 TD, 1 INT), ám ez sem hozta meg a várt áttörést, sőt…
A mai NFL-ben gyakori jelenség, hogy a jobb, azonnali eredmények érdekében olyan játékosok, irányítók kerülnek a pályára, akik láthatóan még nem állnak készen erre a szintlépésre, Dwayne Haskins esetében szintén ezt érezhettük. Az 1/15-ön választott játékos ugyan lábon jóval agilisebb volt, néhány passza viszont ugyanolyan érthetetlen homály volt, a társai pedig nyilván nem javultak fel All-Pro szintre, ezzel bebiztosítva a borzasztó debütálást. Az első támadásából ugyan még összejött egy mezőnygól, utána viszont csak az ellenfélnek sikerült TD passzt kiosztani, majd Janoris Jenkins eddigi legjobb Giants mezben lejátszott meccsét koronázta meg két interceptionnel, így Haskins az alábbi lőlappal zárhatott:
9/17, 107 yard, 0 TD, 3 INT – nem egy álomszerű bemutatkozás…
🚨 PICK-6 ALERT!
Jabrill Peppers takes it to the 🏠#WASvsNYG
(via @Giants)
— PFF (@PFF) September 29, 2019
A Daniel Jonest körülvevő óriási hype is kissé elcsendesedhet, hisz az első drive-ot ugyan még TD-vel fejezte be a második meccsén játszó újonc, utána viszont inkább a hibáival hívta fel magára a figyelmet. A nyomás ellen lábon ezúttal is jól dolgozott, ám kétszer is felesleges, rossz döntést hozott, ami interceptionhöz vezetett, ami a nem túl acélos ellenfél ellen ugyan belefért, de hosszabb távon ezeket mindenképp le kell vetkőznie – jó hír, hogy abszolút nem látszott rajta, hogy megtörte volna a hiba, végig magabiztos volt a mérkőzés alatt, Eliból leginkább már ez hiányzott.
DANIEL JONES. WHAT A PLAY. pic.twitter.com/U5qnblrg8b
— Giants Daily (@NYGDaily) September 29, 2019
Ebben egyébként próbált segíteni az edzői stáb is, hisz Jones ezen a meccsen több INT-et dobott, mint sikeres passzt, ha 10+ yardot haladt a levegőben a labda, így elsősorban a rövid passzokra épült a gameplan, ez pedig kifizetődőnek bizonyult.
A Giants ezzel a győzelemmel egálba hozta magát, 2-2-es mérleggel, a soron következő Vikings, majd Patriots elleni meccsek azonban nem néznek ki túl biztatóan, Jonesnak kifejezetten elit védelemek ellen kellene extrát hoznia, hiba nélkül – ha azonban ez sikerül, a határ a csillagos ég. Az előzetes pletykák szerint ez a vereség akár a munkájába is kerülhetett Grudennek és nem valószínű, hogy a jövőheti Pats ellen fognak javítani, az ötödik heti Dolphins elleni roncsderbi viszont akár az 1/1-ről is dönthet, így jó kérdés, hogy oda milyen taktikával, milyen edzővel érkeznek, mert a Redskins 0-5-ös mérlegére szinte mérget vehetünk.
(g495sr)
Seattle Seahawks @ Arizona Cardinals 27-10
Hamar eldőlt az NFC West eheti divízió-meccse, a Seahawks gyorsan 10 pontos előnyre tett szert (a lenti akrobatikus Clowney visszahordott TD-vel), amit a Cardinals nem tudott ledolgozni, így még mindig nyeretlen.
Here’s the play — Clowney’s first NFL interception & a one-handed pick six at that:
pic.twitter.com/tyXJcPL3ce— katherine fitzgerald 🌵 (@kfitz134) September 29, 2019
A Kyler (K1) és Kingsbury (K2) által vezetett Air Raid rendszer még nem teljesen van kidolgozva, de amikor Murray-nek előre fel vannak építve a drive-jai, akkor sokkal pontosabb, mint a többi esetben. Az első negyedben 9/11-es mutatója volt, a másodikban 1/5. Viszont még mindig túl hamar kezd menekülni, utána pedig egy az egyben nem tudja megverni a védőjét, ezért tudják sokszor sackelni. A hazai támadósor egysíkúságára jellemző, hogy David Johnson 139 yardot szerzett, de ebből csak 40 volt futott.
A Seahawks támadósora pedig nem mutatott semmi extrát, csak amit kellett, és ott támadták a Cardinals védelmét, ahol a legsebezhetőbbek (futások, TE elleni védekezés). Chris Carson az első 3 héten 3,5 yardot átlagolt, a Cardinals ellen ez felment 4,7-re, és 145 scrimmage yarddal zárta a mérkőzést. Nem meglepő módon Will Dissly szerezte a legtöbb elkapást, hetet, a touchdownja pedig már a hatodik volt, amit a Cardinals védelme engedett a tight endeknek. Ki kell emelni a védő oldalon DJ Swearingert, aki ritka rossz formában van, nem elég, hogy rengeteg passzt engedett és pár missed tackle-je is volt, de az első félidő végén még az újonc csapattársa, Byron Murphy kezéből is kiütötte a labdát, amiből interception lehetett volna.
Only @JerryRice has caught more passes than @LarryFitzgerald.
His 1,326th career catch! #SEAvsAZ pic.twitter.com/MQSxtd8EzL
— NFL (@NFL) September 29, 2019
A Cardinals támadósorát nem segítette az sem, hogy Zane Gonzalez, aki eddig hibátlan volt, most kettőt is mellé rúgott, így felzárkózni sem sikerült a hazaiaknak. A mérkőzés végén két említésre méltó dolog történt még, az egyik, hogy Christian Kirk elég csúnya sérülést szenvedett, a másik pedig, hogy Larry Fitzgeraldnak meglett az 5. elkapása, ami karrierjének 1326. elkapása volt, ezzel megelőzte Tony Gonzalezt és fellépett az örökranglista 2. helyére.
(löfli)
Legfrissebb cikkeink
- Triple Coverage #573 – A 16. forduló összefoglalója
- Brock Bowers és Malik Nabers is megdöntheti Puka Nacua rekordját
- A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Hűtőházban készültek a Saints irányítói a Green Bay-i hidegre
- Myles Garrett a valaha volt legfiatalabb százados!
- Brock Bowers már 1000 yard felett, ezen a héten meglehet a rekord is
- A szezon eleje óta törött kézzel játszik Josh Allen
- Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- A Rams tovább menetel, megszakadt a Bills sorozata, a Lions kiütötte a Bearst
- Penix bemutatkozott, a Raiders bukta az 1/1-et, simán nyert a Bengals és a Colts
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
Legutóbbi hozzászólások
- Csakeztne on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Ragi on Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Cseh Tibor on Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
Hú ezek az egyetemről érkező nagy világ megváltások elmaradnak az NFL-ben idén is, én úgy látom. Az air raid rendszer pont azt hozza eleddig, amit vártam tőle, 7 meccsből összejött egy döntetlen. Mondhatjuk, hogy még nincs teljesen kidolgozva, de inkább úgy érzem, hogy totálisan megbukik. A Cardinalst idén is az 1/1 kontender csapatok közé repíti, így lehet keresni esetleg egy alkalmas irányítót, miközben Minshew a 6. kör mélyéről ugye, meg nyereget, rendszer nélkül. A Cincin is pocsék mérleget fog összehozni, de valamivel szebb képet mutat, bár a vereségek jönnek ott is sorban, mint gyerekek az iskolába.
Ennyi pocsék csapatot régen láttunk az NFL-ben Dolphins, Jets, Cincin, Steelers (?), Broncos, Redskins, Falcons, Cardinals. Ezek eddig összesen 1 győzelem (29 meccsből), ami holnap hajnalban duplázódik ugye. Az Oakland és a Giants is azért még simán csatlakozhat ehhez a szomorú brigádhoz.
Haskinsnak akkor most jó, hogy beállították? A csapatnak ugye nem, a nézőknek sem, Grudennek sem gondolom, de abban is erősen kételkedem, hogy másfél negyed után vesztes állásnál csereként beküldeni egy jó lépés volt a számára is. Nemcsak a szánalmas teljesítmény miatt, hanem úgy általában sem. Ha már, akkor legalább kezdőként felkészülve.
Hey Dolphins! Tank harder!
Igen, ezen gondolkodtam én is, hogy idén valahogy nagyobbnak tűnik a szakadék a jobb és rosszabb csapatok között. Számomra amúgy a Falcons a legérthetetlenebb, ha ez a forma marad, csodálkoznék, ha nem rúgnák ki Dan Quinn-t a szezon végén. Igazából a többi csapat még magyarázható is: Dolphins – tankol, Jets – sérült a fél csapat (+tehetség sincs sok), Cinci – nincs a csapatban minőség, Steelers – Big Ben sérülése (igaz a Pats ellen vele se ment), Redskins – Gruden (+szar offense), Cardinals – 4 elit/nagyon jó játékossal (Fitz + Ch. Jones + P. Peterson + D. Johnson) nem nyersz meccset, ha csapat többi része egy átlagos szintet nem üt meg + ugye az új rendszer.
Azert mondjuk az nem elhanyagolhato, hogy a mi vedelmunk nem kepes megallitani egy futast hat yardnal rovidebb tavon es Murray folyamatos hatranybol jatszik, mig a Jagsnel mondjuk a vedelem nyerte meg a Titans meccset. Es ugy egyebkent is fenyevekkel elorebb van mint a Cards vedelem.
Nem vitatom a védelem is elég gyenge. De otthon 10 pont a Seahawks ellen? Ez semmire se lesz jó. És nem látom a dinamikában sem azt a nagy felívelést, hogy majd jövő héten jobb lesz. Sajnos nem látom a fényt az alagút végén nálatok.. Most jön 3 nyerhetőbb ha ezeket is sikerül csupa zakóval behúzni, sajnos nem biztos, hogy lesz győzelem idén…
Volt ket elhibazott FG es bar garbage time, de a red zoneban fejeztuk be a meccset. Mindenkinek lehetnek szar meccsei. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a bizalmam toretlen es minden rendben van, csak abbol a 10 pontbol nem vonnek le messzemeno kovetkezteteseket. Az elso harom meccsen husz felett atlagoltunk ugy hogy nem volt meccs ahol 4 negyeden keresztul vallalhato jatekot nyujtottunk volna.
Engem az sokkal jobban zavar pl, hogy Murray olyan passzokat ront el 10-12 yardra, hogy az tok erthetetlen. Harmadik es 18ra van egy passzunk ot yardert. Negy yardra az end zonetol vallalunk harom passzt. Meg ilyenek.
Ne szomorodj el, Pritek, majd kaptok a srácért két első körös pikket az MLB valamelyik csapatától… ;)
Ebből a Broncosból még lehet valami. A védelme kezd szép lassan összeállni, és meglepetésre, de Flacco – bár szánalmasan lassan engedi el a dobásait – egyre jobb. Viszont Minshew tényleg olyan, mint egy Houdini. Káprázatosan nyugodt és összeszedett a legnagyobb őrületben is. Egy kezdőtől nem ezt várná az ember.
A Rams viszont teljes érthetetlenség. Ennyire nem jó a Bucs, hogy égni kell ellenük.
“Ennyire nem jó a Bucs, hogy égni kell ellenük.”
Annyira a Rams sem jó ezzel a támadófallal, hogy esélyük legyen a Bucs ellen. jól fel is húzták a tippjátékaim.
Mindig is tudtam, hogy a sportfogadás blöffölő hantás mesemondók játéka, akik a váratlant is képesek megmagyarázni, főleg utólag, igaz, úgy én is tudom. ;) Cimborám, ez a Bucs csetlett-botlott, esett-kelt, ember nem tudja, mikor mire képesek, szemben a Rams-szal, amelyik – bár bitang messze van a tavalyi formájától, de – azért mégis megverte eddig az ellenfeleit. Eddig. Erre most váratlanul hanyatt vágta magát ettől a Bucstól. Aki ezt előre látta, az időutazó. ;) Csak poénból nédda meg, miket tippelt a teljes FK stáb…
Köszönöm kedves személyeskedésed, de nem nagyon hatsz meg vele. Ellentétben veled, vagy az FK stáb jó részével, én szoktam Bucs meccseket nézni, főleg úgy, hogy az NFC déli csoportjában a többi meccs kb nézhetetlen.
A Falcons is jól be lett tippelve, amikor az utolsó AFC csapat, akit megvertek, a Jets volt, azt is inkább field goalokkal, mintsem szétcincálva a híres-neves Jets védelmet.
De továbbmegyek, a Rams nem mutatott semmit sem a Saints, sem a Browns ellen, ami azt mondta volna nekem, hogy tudják tartani a lépést a Bucs támadósorral, s igazából csak azon múlt, hogy Winstonnak milyen kedve van. Persze ezt tudhatnák mások is, csak meg kellett volna nézni a Giants elleni meccset, bár ugye ott még Winston sem volt képes arra, hogy odaajándékozza a W-t a másik csapatnak jó szokásához híven, de hála a teremtőnek, Arians megtette helyette.
Miiiiiii? Hogy az NFC déli csoportban nézhetetlen a Bucson kívül más csapat? Édes egykomám, ma már többet ne igyál.
Már elnézést, de a Saints, úgyismint SB aspiráns csapat csak Brees második fordulóban bekövetkezett elvesztése okán tűnhetne érdektelennek, de Payton bebizonyította, hogy megy ez Brees nélkül is. Szóval szakmailag, edző produkció okán és leginkább Brees remélt mihamarabbi visszatérése okán igenis nézhető ez a Saints, hogy Thomas és főleg Kamara játékát már ne is emlegessem, pedig de.
A Falcons tekintetében egyet értünk, mert ott valami tényleg tönkrement, holott a nyersanyag abszolút PO esélyes. Az egész banda bizonytalan, beszari, érthetetlen. A Panthers meg Cam miatt zuhant meg, hiába jól lépett be a csere QB.
De hogy a Bucs, amelyik még a Falconsnál is zavarodottabban viselkedik és nincs ember, aki tudná, hogy épp hogyan fognak teljesíteni, hogy szerinted egyedül épp ők azok az NFC délen, akiket érdemes lenne nézni… Én nagyon rajongtam Winstonért az elején, mert ha épp kedve van, akkor csodás dolgokat művel, de a srác átlagai, összteljesítménye alapvetően közepes. A támadók futni nem tudnak, marad az elkapás, ami ha jó kedvében van Winston, akkor nagyon csinos, ha nem, akkor… de ezt már láttuk, nem hiába állnak négy meccs után 2:2-re. A védelmük jó, de semmi extra, leszámítva Barrettet, aki egy állat. Azért elég sokat mond, hogy a teljes védelem hozott 11 sacket, ebből Barrett egymaga 9-et…(Nálunk legalább a 17 sack eloszlik nyolc védő között) Ezért nézzek Bucs meccset? Ne máááá!
Amúgy meg, hogy megnyugtassam a lelkedet a sportfogadás okán kialakított véleményemet illetően: én is tippelek… ;)
Scam nélkül nekem nem olyan izgalmasak a cicák, most már tényleg CMC viszi a hátán a csapatot.
A Saintsnek volt egy jó meccse, az tényleg élvezetes volt, bár mint tudjuk, ugyanúgy nyerhetett volna a Texans is. Azóta nézhetetlen, a Rams ellen Brees is szenvedett, amit meg azóta Teddy hoz, hazudsz, ha azt mondod, hogy élvezhető.
A Godwin-Evans páros önmagában több élvezeti értékét nyújt, mint a másik 3 csapat a mostani állapotában együtt.
Nyamvadt Brees függő vagy te is. Neked már a védelem, Kamara, Thomas, és főleg Payton zsenije az smafu? ;) Szerintem izgi, hogy mire képes ezzel a nyersanyaggal Payton Brees nélkül. Jó, Bridgewatert nézni valóban fizikai fájdalom, de a többiért megéri. Megjegyzem egy fikarcnyit nem fájdalmasabb, mint Winston aktuális állapota felett dühöngeni, hiszen rajta múlik Godwin és Evans teljesítménye. Lásd Thielen beszólását Cousinsra… ;)
Amúgy én még mindig várom, hogy a Falcons végre előkaparja önmagából azt, ami benne van, mert ha ez megtörténik, akkor a csoport(sőt, a liga egyik) talán leglátványosabb játékát ők produkálnák.
Winstonban az a jó, hogy ő Cousinsszal ellentétben meg is dobja a hosszú passzokat, aztán lesz ami lesz. Ha jó napja van, akkor 400 yard 4 td, ha meg nem, akkor 300 yard 3 int. Még mindig jobb nézni, mint bárkit, aki dob egy hb screent vagy egy wheelt még a los mögött, aztán oldja meg a futó, ahogy akarja. Saints D nem nyűgöz le, Cam Jordan hozza a szokásost, a többi meh.
A Falconstól meg nem várnék sokat ezzel a támadófallal, illetve amíg Freeman tackle-ök közt fut, mert ahhoz ez a fal nem megfelelő. Legkésőbb a Rams ellen úgy is megtudjuk, hova jut ez a csapat.
Mindamellett, hogy moslek volt amit letettunk az asztalra, a zebrak is masszivan odatettek magukat, hogy nehogy veletlenul meccsben lehessunk. A Hawks auto holdon volt egesz meccsen es talan ha kettot befujtak nekik ebbol. Persze nalunk ment a roughing the passer rogton, hogy nehogy mar ne legyen egy ezredik lehetosege is Wilsonnak egy tdre a vegen, amikor a kezecskejet megutottuk. Egy rossz vicc volt az egesz.
Az egesszel csak az a baj, hogy nem volt egy olyan teljesitmenyunk ami miatt jogosan lehetne haborogni.
Kirknek meg ennyi volt a szezon, ez szinte biztos.
Két hete milyen jól elvitatkozgattunk arról, hogy Brees kiesésével mi lesz a Saints szezonjával, a többség emlékeim szerint kb. azt írta, hogy ennek annyi, nem olyan jó ez a Saints stb. Én arra tippeltem, hogy a 6 Brees nélküli meccsből 4-et hoz a NO. Eddig 2/2, és még van egy Cardinals meg egy Tampa elleni meccsük, ráadásul mindkettő hazai pályán. Az Arizona elleni simának tűnik, a Tampa elleni meg azon múlik, hogy a Buccaneers a Rams elleni formáját veszi-e elő. A Bears ellen lehet, hogy kevés lesz Bridgewater, de a Jaguars ellen mindenképpen esélyesek a Szentek. Bőven lehet ebből akár egy 5-1 is a végén, ami még Breeszel is szép teljesítmény lenne.
Teljesen igazad van, én is temettem őket, és most is azt gondolom, hogy ez így nem SB aspiráns banda, de elnézve a többi csoportbeli teljesítményét simán bejuthatnak a PO-ba. Viszont az lesz az igazi kérdés, hogy milyen színvonalon tud visszatérni Brees. Ha teljes értékű tud lenni, akkor SB, ha nem…
Ramsey hiányán majdnem elment a meccs. Teljesen érthetetlen hogy miért hívott a Broncos középső futásokat 1-2 yardért miközben a passzjáték műkődött. Csak rá kellett dobni Herndonra és meg is volt a játék. Nem tették. A Jags meg összeszedte magát a 2. félidőre, a play hívások is ültek, Minshew meg gálázott Fouval a jobbján.
Broncos: eddgi védtem a csapatot, edzőket, mert kell egy kis időt adni, gondoltam. Aztán a tegnapi meccs után teljesen megváltozott a véleményem, a Joseph féle edzői garnitúrát és produktumot is sikerült alulmúlni. Első félidőben ment a passzjáték Ramsey cseréje irányába, felkerült 2 TD, haladtak a támadók, a védelem is odatette magát, minden szuper. Ok, volt egy hülye INT, de Flacconál ez benne van, viszont szerintem jól játszott. Aztán jött a második félidő, és bár a Jax egy 10 perces drive-val TD, de semmi gond, megvan még a 2 labdabirtoklás, az offense egy 4-5 perces drive-val legrosszabb esetben FG elmegy, vagy bepuntolja őket az alapvonalra, egy negyed elmegy a védelem pihen, elemez. Ehhez képest passzjáték nem volt. Mert az idióta edzők még mindig a “fussunk, hogy kontroláljuk az órát” gameplan-ben hisznek. Az órát a first down-okkal lehet kontrolálni. De ez magas volt nekik. Fussunk, mert az jó volt 15 éve is. Hihetetlen.
Végre voltak sack-ek, QB-hitek, erre ennyi elhibázott szerelést még életemben nem láttam (kicsit túlzok). Kb.. olyan intenzitással akartak szerelni, mint én, amikor 7 éves unokahúgommal fogócskázom. Felháborító volt. A futást idén nem először nem sikerül megállítani, nagy játékok sorát nyeltük be. Látszik, hogy futás lesz, ment a Jax heavy personel, de mi majd megoldjuk, hogy a coverage jó legyen, minket aztán nem fog a Bajusz szétpasszolni, az tuti. Aztán mégis. De cserébe meg szét is futottak minket. Brávó.
Majd amikor már minden mindegy volt, engedték Flaccot passzolni, és összejött pár perc alatt a TD. Hogy mik vannak? Lehet, megnyerhettük volna a meccset, ha a jól fizetett, SB MVP QB nem csak handoffra jó? Baszki, teljes meglepetés, lesz mit elemezni a csapatgyűlésen. És amikor már az egyszeri szurkoló visszajön a pokoli hullámvasúton (20 megválaszolatlan pont), akkor persze kell egy roughing the passer. Mert a még a végén a mocsok Dolphins lesz az 1/1, és nem mi.
Ennek a szezonnak (is) harangoztak. Fuck. (igen, (kicsit) még mindig dühös vagyok).