Connect with us

Összefoglaló

Az Eagles kezében az NFC East, szórakoztató Tank Bowlok, újabb Ravens-győzelem

Az Eagles nyerte a hét legfontosabb meccsét, ezzel saját kezébe vette a sorsát és az NFC Eastet. A Ravens nyögvenyelős kezdés után tudta legyűrni a Brownst, a Tank Bowlok pedig hihetetlenül szórakoztatóak voltak, a hét talán legjobb meccseit hozták nézői szempontból. 

Dallas Cowboys @ Philadelphia Eagles 9-17

A hét legfontosabb meccsén az Eagles ehhez méltóan játszott (a maga szintjén), a Cowboys viszont nem jelent meg teljes valójában és egy nagyon rossz mérkőzést tudhat maga mögött.

Jason Garrettet és stábját sok mindenért lehet okolni, most sem tettek hozzá sokat a csapat játékához és a sikerességéhez, de a játékosoknak is kijár a kritika. Prescottot minden bizonnyal a sérülése akadályozta, ennek köszönhetően elég pontatlan volt és mintha az erő sem lett volna meg a dobásaiban. De ez tényleg érthető, hiszen a társak elmondása szerint múlt héten óriási fájdalmak közt játszott, szóval ez valamennyire várható is volt. Viszont amikor meg pontos volt, a csapattársak egyáltalán nem segítették ki, sok dropot láthattunk, Amari Cooper kvázi észrevehetetlen volt (4 elkapás, 24 yard 12 targetből!), vagy hát inkább a negatív játékaival hívta fel magára a figyelmet. Pedig épp neki kellett volna, lehetett volna lubickolnia az Eagles secondary ellen, amely ráadásul két kezdőjét el is vesztette a mérkőzésen. A receiver is sérüléssel küzdött az utóbbi hetekben, de akkor is rosszul nézett ki ez a teljesítmény. Gallupot és Cobbot lehet dicsérni, de bennük is maradtak még játékok. Nem mutat túl jól, hogy az ennyi sérülttel teletűzdelt Eagles ellen egy mindent eldöntő meccsen egyetlen egy touchdownra sem futotta a Cowboystól.

Elliottot tökéletesen semlegesítette az Eagles, teletöltötték a boxot, így nem volt esélye a Dallas futójának, érthetetlen volt, miért futtatja a falba Garrett folyamatosan első kísérletre, mikor láthatóan hátrányban volt ott a Cowboys, ellenben a szélen egy-az-egyben lehettek volna az elkapók. A passzvédekezésben is jobb volt az Eagles az előző hetekhez képest, de sokszor inkább szerencséjük volt a rossz passzokkal és elejtett labdákkal.

A labda túloldalán Wentz kiváló volt (31/40, 319 yard, 1 TD, 0 INT), főleg figyelembe véve, hogy kiknek kellett dobálnia, mert Miles Sandersen és Dallas Goederten kívül kvázi gyakorlócsapatos arcok voltak csak a fegyverarzenálban Ertz korai kidőlése után. Úgyhogy a két nagyobb név ki is vette a részét a győzelemből, előbbi zsinórban másodjára ment 150 scrimmage yard fölé, utóbbi pedig 9 elkapással, 91 yarddal és egy TD-vel zárt. Rajtuk kívül Greg Ward is kisegítette párszor a csapatot, de Wentzet tényleg nagy dicséret illeti, zsinórban három sorsdöntő meccsen vette hátára a csapatot, és most nem csak a végén, hanem a teljes mérkőzésen szinte hiba nélkül játszott (egy strip sacket leszámítva, de akkor sikerült neki ráfeküdnie a labdára), és sokszor neki kellett megoldania a helyzetet a semmiből.

Az Eagles így egy Giants elleni sikerre van attól, hogy hazai pályán játszhasson a rájátszásban a 49ers/Seahawks/Vikings ellen. A Cowboysnál pedig végre valahára eljöhet az edzőcsere.

(katonadani)

Baltimore Ravens @ Cleveland Browns 31-15

 

Na ez az a mérkőzés, ami után mindenkit ki kellene vágni a Brownsból. A csapat jól kezdte a találkozót, az offense feltett a táblára 6 pontot, de mivel a védelem lenullázta Lamar Jacksonékat, ez így is pont elég volt. Az első félidő 2 minute warningja után 6-0-ra vezetett a Browns, a Ravensnek nem volt időkérése, a saját térfeléről támadhatott – a félidő végén mégis a Baltimore vezetett 14-6-ra.

 

A félidő végén mutatott összeomlást nagyon nehéz megmagyarázni, ez még a Brownstól is sok. Az elképesztő bénázás ráadásul a második félidőre is rányomta a bélyegét, amit csak lehetett, elszúrt a csapat: rossz játékhívások, elejtett labdák, végtelenül amatőr védelmi bakik, volt minden, amit csak el lehet képzelni. Pedig ezen a meccsen verhető lett volna a Ravens, vagy mondjuk inkább úgy, hogy Clevelandben megtalálták LJ-ék ellenszerét: a Browns nyolc negyedből haton simán dominálta idén az AFC legjobb csapatát, a top csapatok védelmi koordinátorai agyalhatnak majd, hogy jött ez össze.

Ami a Ravenst illeti: hozta a kötelezőt a csapat, köszönhetően annak, hogy igazi elit franchise-hoz méltóan még úgy is könyörtelenül kihasználta az ellenfél minden apró hibáját, hogy amúgy egyik csapatrésznek sem volt igazán jó meccse. A védelem a szükséges minimumot hozta és köszönte szépen az ellenfél bénázását, bár a jelenlegi, nullához konvergáló pass rush-nál a PO-ban egy kicsit többre lesz szükség. A támadósor a számok alapján most is jó volt (243 futott yard, érdekes lesz látni, hogy neki megy-e a csapat a rekorddöntésnek az utolsó héten; illetve Lamar Jackson 238 passzolt yardja és 3/0 TD/INT-s teljesítménye is kifogástalan), de az első 28 percnyi szenvedés okát muszáj lesz megtalálni és kiküszöbölni – a Browns talált valamit és a többi PO-csapat biztos átnézi a felvételeket, hogy rájöjjön, mi is a titok.

(renningan)

New York Giants @ Washington Redskins 41-35 h.u.

 

Óriásit játszott a két csapat egy abszolút tét nélküli mérkőzésen. Mintha egy Pro Bowl-meccset láttunk volna: a védelmek lötyögtek, a támadósorok pedig látványosabbnál látványosabb akciókat vezetve elszórakoztatták a közönséget. Következtetések:

 

  • Saquon Barkley a szezon végére magára talált: ezúttal 189 yardot és egy TD-t szerzett a földön 8,6 yardos átlaggal, és volt még négy elkapása 90 yardért és egy TD-ért. Magyarán 279 yard és két TD volt a mérlege, jó eséllyel pályázik a hét játékosa címre.

  • Dwayne Haskinsből lehet franchise irányító. Bár borzasztóan kezdte a szezont, az elmúlt két találkozón kifejezetten éretten és jól játszott, mutatott biztató jeleket, meglepő lenne, ha Rosen sorsára jutna. 12/15, 133 yard, 2 TD volt a mérlege, míg bokasérülés miatt le nem kellett cserélni.
  • Daniel Jones 352 yardot és öt TD-t passzolt, gálával ünnepelte meg a visszatértét. Ilyen védelem ellen persze nem volt olyan nehéz dolga, de tényleg jól játszott. Ahogy egyébként az egész Giants-offense jól muzsikált, az 552 feltett yard bármelyik csapattól bármelyik ellenfél ellen parádés lenne, pedig Darius Slayton nem játszott jól, Evan Engram pedig sérült. Egészségesen talán a Giants skillpozíciós groupja a legjobb a ligában, egy jó, támadófelfogású HC-vel az egyik legizgalmasabb csapat lehet jövőre.
  • Case Keenum jól szállt be, 158 yardot és egy TD-t passzolt. Erre jó, prémium cserének.
  • Mindkét védelem botrányos volt, még egyéni jó teljesítmény sem akadt, egyedül a Giants futás elleni védelmét lehet némileg megdicsérni, de tényleg csak azért, hogy a védelmekről is mondjunk valamit.

(renningan)

Cincinnati Bengals @ Miami Dolphins 35-38 h.u.

 

Óriási meccset játszott egymással a liga két bottom 3-as csapata, sajnálhatja minden Miami-drukker, hogy nem mint ki élőben megnézni (vagy idő előtt lelépett, bár nekik végül is annyira nem lehetett jó). Egyrészt kezdjük azzal, hogy 50 percig hasított a csapat: a védelemnek sikerült legalább az 1/1-es Bengalst megfognia, Joe Mixon 2,4 yardos átlaggal futott TD nélkül, Dalton pedig pedig három negyed alatt csak egy TD-passzig jutott és még egy fumble-t is elvesztett. A negyedik negyed közepén 23 pontos előnnyel vezetett a Dolphins, aztán jött a mágia.

 

Nehéz eldönteni, hogy a Miami engedett ki ennyire, vagy egyszerűen a Bengals kapta elő a végére a legjobb játékait, mindenesetre a Cincy ledolgozta a 23 pontos hátrányát:

 

  • Előbb CJ Uzomah kapott el egy 8 yardos TD-t (19-35)
  • A Dolphins kihagyott egy 47 yardos mezőnygólt
  • Dalton kioszt még egy TD-passzt, ezúttal Tyler Boydnak, majd egy sikeres kétpontos Tyler Eiferttől
  • Fél perc van hátra, a trükkösen felpattanó onside kicket összeszedi a Bengals
  • Dalton kioszt egy 29 yardos passzt középre, majd még 4 másodperccel a meccs vége előtt spike-ol a Dolphins 25 yardosán. Egyetlen esély, kvázi Hail Mary, de sikerül! Eifert a hős, majd Dalton megfutja a kétpontost.
  • Zseniális végjáték, és a hosszabbítás is izgalmas lett. A Dolphins és Bengals is kétszer puntolt, mielőtt Fitzmagic elővett némi varázslatot a kalapból és eljuttatta FG-ig a csapatot.

Őrült mérkőzés volt pazar offense-teljesítményekkel. Dalton a feltámadásának hála 396 yarddal és négy TD-vel fejezte be a meccset INT nélkül, amiből Tyler Boyd 128 yardot és két TD-t kapott el. De Tyler Eifert is nagyot játszott, 57 yardja, egy leszedett Hail Maryje és egy elkapott kétpontosa volt. A túloldalon Fitpatrick 419 yardot és négy TD-t passzolt egy INT mellett, kedvence pedig a 111 yardot és egy TD-t gyűjtő DeVante Parker volt (mondjuk a 15 targetből öt elkapás annyira nem néz ki jól, de ez volt a kilencedik elkapott TD-je idén, ami pont annyi, mint az elmúlt négy évben összesen). Illetve emeljünk ki itt egy TE-t: Mike Gesicki 82 yardot és két TD-t szerzett. A védelmek pedig? Hát, állítólag ők is a pályán voltak.

(renningan)

14 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
14 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tamás Kele
Tamás Kele
2019-12-23 12:35

Elnézést, de mit is talált a Browns? Csak simán hozta önmagát. Ezt a Ravenst nehéz lesz bárkinek is megcsípni. Ráadásul a “nagyok” közül (49ers, Seahawks, Pats, Bills(?)) sem sok babér termett senkinek. Az teljesen mindegy milyen meccsen nyert valaki, a győzelmet nem kell magyarázni.

disqus_GrhaBMtH8N
disqus_GrhaBMtH8N
Reply to  Tamás Kele
2019-12-23 15:33

Úgy azért könnyű futkározni, hogy a zebrák nem hajlandók offensive holdingot dobni… Több hete már, de az egyik egyetemi fórumon (talán North Carolina) összehasonlították az adott fordulóban dobott zászlókat és az LJ-t segítő be nem dobott zászlókat és valami mínusz 4 jött ki meccsenként.

redbull76
redbull76
Reply to  disqus_GrhaBMtH8N
2019-12-23 15:50

Arròl nem beszéltek a fòrumon, hogy meccsenként hàny zàszlòt dobnak nevetséges dolgokra a defense ellen? Tegnap 3 db first down lett a brownsnak 4.-dik kisérletre bedobott zàszlò miatt. 1 volt jogos.

Tamás Kele
Tamás Kele
Reply to  disqus_GrhaBMtH8N
2019-12-23 18:47

A zebrák teljesen impotensek idén, vagy csak szerintem egyre rosszabb a színvonal? De legalább a szezont összesítve nézve kb minden csapatnál kiegyenlítődik a rossz-jó döntések aránya… (vagy nem, de ettől a zászló dobálók (vagy nem dobálók) még tuti megkapják a 13.havit. :) Viccet félre, engem a konzekvencia teljes hiánya bosszant. Az mindegy, hogy egy Browns-Ravens, vagy egy Saints-Falcons, vagy akármilyen meccsről van szó. A Ravens meg idén olyat csinál, mint még senki soha. A kérdés kitart-e a gyűrűig.

Fetyke
Fetyke
Reply to  Tamás Kele
2019-12-23 21:26

Azért csak finoman a dicsérő szavakkal. A Chiefs egy negyed alatt földbe döngölte és lerendezte a hollókat a 3. fordulóban.

vabu
vabu
2019-12-23 12:40

Igazi underdog csapat a Phily!!! Viharvert, több sebből vérző csapatként nagyon nagyot mentek, leradírozták a múlt héten 44 pontot szerző Dallas Offensét. Egy csapatnak sincs szerintem ennyi sérültje mint az Eaglesnek és a csapat még mindig életben tartja a PO reményeket.

A mérkőzésről röviden: Wentz parádés, egyre jobb számokat produkál és tényleg igazi vezérként viselkedik.Külön felhívnám a figyelmet Miles Sandersre ő ,az év újonc (támadója) futója, nálam már lehagyta Josh Jacobsot és elkapásoknál is kiválóan használható. Howard kiesésével megtáltosodott és bírja a rá nehezedő terhet. Reményt keltő hogy hárman is 70 yard fölé kúsztak az elkapások terén, régen volt már ilyen és JJAW is használható volt.

A védelem tegnap végre azt hozta amit elvárunk tőlük, ahogy a Patset és a Seattle-t is 20 pont alatt tartotta. Ilyenkor furcsa az inkonzisztens teljesítmény mint a Miami és a Washington ellen.Külön öröm Josh Sweat, Vinni Curry és Nate Gerry hasznos játéka.

Ami a Dallast illeti remélem még sokáig Garrett lesz a Dallas edzője és Dak Prescott az irányító, addig jó a Philynek.

vabu
vabu
Reply to  vabu
2019-12-23 12:50
DrBaji Mihály
DrBaji Mihály
Reply to  vabu
2019-12-23 16:08

Mit mondtam kb. 2 és fél hete? Underdogként bejut az SB-be, és megnyeri…..ja, és nem Eagles drukker vagyok.

vabu
vabu
Reply to  DrBaji Mihály
2019-12-23 16:21

Legyen igazad.😁

camillo 7777
Reply to  DrBaji Mihály
2019-12-23 20:42

Bárcsak igazad lenne. 😁🏈

wolandrule
wolandrule
Reply to  vabu
2019-12-23 17:13

És jövő héten kikapnak simán a Giants-től. Mondjuk én inkább az Eagles-t nézném a PO-ban.

vabu
vabu
Reply to  wolandrule
2019-12-23 17:23

És ez is benne van a pakliban sajnos.

camillo 7777
Reply to  vabu
2019-12-23 20:36

Azért ,hozzá tartozik ,hogy jól játszottunk, de rengeteget bénázott a Dallas. Olyan labdákat nem kaptak el az elkapok amiknél 1-2méter előnye volt a DB-ekkel szemben.
Jól játszottunk ,de ehhez kellett a Dallas is.
Viszont a liga elitjétől elvagyunk maradva (részben a sérülések miatt is)

makosteszta
makosteszta
2019-12-23 21:05

A szezon során (joggal) sokat szidott Pedersont azért most dicséret illeti, végre sikerült egy jó gameplannel érkezni, rá építeni az ellenfél gyengeségeire. A foghíjas támadósor is végre pofás driveokat vezett, az első két labdabirtoklás FG+TD, nem hiszem hogy ilyen jól kezdtünk már meccset idén.

Ha esetleg jön a papírforma (?) és a Seattle lesz az 5. kiemelt, akkor ellenük még lesz is keresnivalója a csapatnak, figyelmbe véve ott is mekkora a sérüléshullám.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x