A legtöbb ember szeret az esélytelennek szurkolni. Ha ráadásul a szerencsétlen underdogot igazságtalanság és logikátlan döntések hátráltatják az útján, méginkább drukkolunk neki, hogy jusson át minden akadályon. Már az is csodaszámba ment, hogy Kyle Sloter az előző három idényt NFL keretekben töltötte el, de hiába mondhatjuk, hogy messzebbre jutott, mint azt a körülmények alapján józanul gondolhattuk volna, végül az igazi katarzis nem érkezett meg. Tétmeccsen nem léphetett pályára.
2019. augusztus 19-én Minnesota Vikings – Seattle Seahawks előszezonmeccset rendeztek, és ez az amerikai országos tévés kínálatba is bekerült, ami azt jelenti, hogy a jelet megkaptuk Magyarországon is, én pedig nagyon örültem, hogy ez a Sport TV-s közvetítés nekem jutott. Mégpedig azért, mert Kyle Sloter akkor a Vikings színeiben játszott és koncentráltan figyelni rá egy félidőn át izgalmasan hangzott, főleg mert akkor már ismertem az előéletét. Preseason meccsről lévén szó, sok emlékkép nem maradt meg, de amire vártam, az megtörtént, Sloter igazolta jó hírét és tisztán lejátszotta a pályáról a backup QB posztért folyó versenyben Sean Manniont. Két héttel később Sloternek aztán távoznia kellett, és később elmondta, nem volt ott semmilyen verseny, előre le voltak osztva a lapok.
Ne kezdje senki ostorozni magát, ha most hall először erről a játékosról. Kyle Sloter egy 2017-es draftolatlan irányító, az ilyenek pedig 2-3 év alatt simán kikopnak az NFL térképéről, de ő indokolatlanul jól játszott az első perctől kezdve, így nehezebb elfogadni, hogy sorra mondanak le róla a csapatok.
A Denver Broncos színeiben Kyle Sloteré az NFL történetének legmagasabb előszezoni passer ratingje a rookie irányítók között. 2017-ben 43 passzt engedett el, amiből 31 volt sikeres, 413 yarddal, 3 touchdownnal, pick nélkül. Mivel a nyers boxscore általában hazudik, így a PFF ratingeket is visszakerestem: A 114 pályára lépő irányítóból 11. volt összértékben, 76.8-as értékkel. Nyomás alatt villogott leginkább, 94.1-es passer ratingje annyi, mint amit a vetélytársai, Trevor Siemian (55.4) és Paxton Lynch (39.6) kombinálva összealkottak.
Ma már tudjuk, hogy mindkét játékos vakvágány volt és sajnos Sloter karrierjében visszatérő téma, hogy utólag rájönnek a döntéshozók, hogy bizony ott és akkor elszabták.
[ppp_patron_only level=”3″ silent=”no”]
Maga a Sloter-család Atlanta külvárosában él és nagy kosárlabda-rajongók. Kyle is az volt, olyannyira, hogy a Georgia Bulldogs is szívesen látta volna soraiban a majdnem két méter magas, rettenetesen atletikus ifjú játékost. Mivel brutális rekordokat szállított Quarterback pozícióban is, így inkább a focit választotta, amiben a Southern Miss ajánlata volt számára a legvonzóbb.
Sínen volt a karrierje, tökéletes fizikummal, atletikussággal, jó fejjel bírt és úgy nézett ki, hogy egy redshirted év után megszerezheti magának a kezdő pozíciót az egyetemen is. Ennél többről sohasem álmodozott, az NFL szóba sem került az esetében, tökéletesen elégedett lett volna, ha eléri azt, hogy kezdő egyetemi irányító lehet, az se kis szó.
Szóval 2012-ben Sloter csak edz, de meccskeretbe nem nevezhető, és közelről nézi, ahogy a Southern Miss 0-12-es mérleget könyvel el. Nyeretlen szezont nem lehet túlélni, Ellis Johnson főedzőt kirúgják, utódja pedig Todd Monken lesz, aki napjainkban épp a Georgia támadókoordinátora, de az NFL-szeretők ismerhetik a Buccaneers vagy a Browns kötelékéből, hasonló pozícióban.
Monken megszerzett egy oda transzferelő irányítót a Cal csapatától, valamint két freshman srácot, akik illenek a rendszerébe. Sloter a depth chart 4. helyére szorul, anélkül, hogy lehetőséget kapott volna, de ő játszani akar, ezért mozgékonyságára hivatkozva átkéreti magát az elkapók közé, bízva benne, hogy az új fiúk biztosan nudlik, és úgy is vissza fogják vezényelni őt irányítónak, hogy megnézzék mit tud. Nincs szerencséje, ugyanis az egyik beeső zöldfülű srác neve Nick Mullens, aki már első évében kiforrja magát, néhány évvel később pedig a San Francisco 49ers kezdőjében találjuk. Kiszoríthatatlan, akkor marad a wide receiver karrier.
Elkapót játszani alapból nem könnyű, de ha ezt még életedben nem csináltad, akkor nem biztos, hogy az NCAA division 1 szinten lehet leggyorsabban a szakma alapjait tanulgatni. Sloternek csak a neve adott a poszthoz, rettentően szenvedett benne, egész szezonban összesen 6 labdát kapott el (igaz abból gyártott 5 touchdownt, szóval lehet vissza kéne ezeket nézni, hogy ki volt a hülye).
Arra mindenesetre jó volt, hogy amikor visszakerül majd QB posztra, sokkal jobban érzi, hogy hová kell a WR-társainak helyezni a labdáit, hogy kihozzák a playekből a maximumot.
Miután teljesen eltemették a depth charton, második idényében mindössze kétszer találkozott a labdával, a holtszezonban pedig újabb paradigma-váltást eszközölt a Southern Miss. A Sloterhez hasonló nagydarab elkapókat kikukázták mind, és csak kisebb, fürge receiverek vagy tight endek kerülnek a pályára az új elgondolás szerint. Sloternek ebben a periódusban megvonták az ösztöndíját, mondván a továbbiakban nem tud a csapat hasznára lenni. Ha akar, kereshet magának másik csapatot, vagy marad, de akkor fizesse magának az oktatást.
Kyle az egyik legjobb tanuló volt a csapatban, junior idénye előtt mindössze három órája hiányzott, hogy lediplomázhasson idejekorán. Döntenie kellett, hogy gyorsan ledarálja ezt a maradékot és fejest ugrik a való életbe, vagy üldözi tovább a futballista-álmot, bekalkulálva azt, hogy nem minden egyetem fogja neki megfeleltetni az addig elvégzett kreditjeit és rengeteg munkája mehetne a kukába.
Nyilván van ezer meg száz olyan iskola, ahol a tanulmányi átállás sima lenne, na de mennyi lehetősége van egy karrierje alatt 8 labdát megfogó átképzett irányítónak?
Három. Egy osztállyal lejjebb, az FCS-ből megkeresi a Gardner-Webb és a Samford, hogy folytassa náluk az elkapó-karrierjét, az ország másik végéből pedig feltűnik a Northern Colorado és tromfol minden ajánlatot: náluk irányító lehet.
Sloter átcuccol Greeley városába, ahol mindent újra kell kezdenie az iskolapadban, de legalább az irányítókkal készülhet!
Másfél hétig. Utána ők is átzavarják az elkapókhoz. Az alapján, amit most tudunk, bizonyára elgondolkodtak, hogy mi lett volna, ha nem kapkodják el ezt a lépést. Sloter szenvedése a labda elkapásával folytatódik, ünnepnapokon találkozhatunk csak a nevével a statisztikák között, ráadásul gyorsított tempóban kell a tantárgyakat letudnia, mivel a végzős évét csak olyan játékosok kezdhetik meg, akik az elvárt kreditek egy bizonyos százalékát már teljesítették. Kyle ekkor készen áll feladni, főleg, hogy volt egy ajánlata egy céghez, mint pénzügyi tanácsadó. Látszólag a focipályán csak az idejét pazarolja és 17 évnyi játék után minden nap azon agyal, hogy szóljon az edzőnek, hogy jövőre, senior évében ne számítson rá. Végül a beszélgetés nem történik meg, és a depth charton backup QB és backup WR megjelölést is adnak neki. Talán végzősként eldobhat majd egy labdát.
A Northern Colorado egy felhozómeccsel indítja a 2016-os szezont. A Rocky Mountain College műkedvelőiből álló csapattal csapnak össze és ki is végzik őket, 45-0-s állásnál a mester beküldi a fakót, Sloter állhat a center mögé. Első passza egy picksix azonnal, a rémálom pedig elindul. Négy touchdownt kapnak egymás után, az edző pedig azon agyal, hogy visszaküldi a kezdőket a tolerálhatatlan teljesítmény láttán. Valahogy megnyerik a meccset azért.
Ezen a ponton kellett volna egy fogadást tenni, hogy Sloterből NFL irányító lesz.
Az Abilene Christian ellen indul az FCS program a Northern Coloradónak, akik egy azon a szinten aránylag jegyzett, texasi csapat. Az első playben Jacob Knipp kezdő irányítónak ráesnek a vállára. Sloter leveszi a kesztyűt, beáll, a 30 yardoson tartanak. Beíveli a célterületre, touchdown!
“Az futott végig az agyamon, hogy biztos csak ápolják a srácot, aztán jön is vissza, de mindegy is, mert megszereztem életem első touchdown passzát az egyetemen, én csak ennyit szerettem volna. Mostmár elmondhatom majd a gyerekeimnek, hogy van TD passzom az NCAA-ben, ha már irányítóként kezdtem. Dobtam egy Ttuchdownt. Van, aki többre viszi, de lehetne rosszabb. Lemegyek az oldalvonalhoz, még ápolják az irányítót – következő drive! Egy sikeres 20 yardos passz, majd még egy hosszú TD! Két touchdown! Mostmár végképp ellovagolhatok a naplementébe.”
Knippnek eltört a válla, Sloterrel közlik, hogy végig kell játszania a meccset. Négy touchdownt szerez az első félidőben, de ahelyett, hogy az iskola az új hősét ünnepelné, nincs idő erre, a helyi UNC hátrányban van, 28-35. A pontháborúnak az a vége, hogy Sloter 8 touchdownnal zár, hetet passzol, egyet pedig megfut, ezzel elnyeri a forduló legjobb FCS játékosa díjat és a meccset is behúzzák, 55-52-re.
Benntartják a kezdőben, sorra dőlnek az iskolarekordok, a Cal Poly ellen zárja egyetemi karrierjét, akiket 438 passzolt yarddal, és 6 touchdownnal küld haza.
Csodálatos befejezése ez egy focista karrierjének! Csakhogy Slotert másnap felhívja egy ürge, hogy szeretne az ügynöke lenni és felkészíteni az NFL Draftra. Emberünket eléggé győzködni kell, hogy van értelme még három hónapig a focival foglalkozni, miután nagy nehezen megszerezte a Northern Colorado diplomáját és mostmár tényleg várják a pénzügyi tanácsadó munkakörbe. Három havi fizetést kockáztatni csak mert valami jöttment szerint van benne NFL-potenciál? 10 meccsen volt kezdő az FCS-ben, ennél azért erősebb resuméval szoktak az NFL-ben irányítani. Mindegy, belemegy, ezen a három hónapon már nem múlik semmi. Utána jöhet a civil élet.
Sloter elit méreteiről már esett szó, hivatalosan 6’5″ magas és 218 fontot nyom. Amivel szeretné meggyőzni a scoutokat, az a méretéhez képesti bitang sebessége. Irányítóként 4.5-öt tud futni 40 yardon, az majd generál némi buzzt a twitteren a Pro Day után, gondolja.
A Northern Colorado Pro Dayre két NFL csapat küldött megfigyelőt, a Panthers és a Cardinals. Pechükre 40 mérföld per órás szél támadt fel aznap, ami azt jelentette, hogy a támadófalemberek is 4.6-os 40 yardot futottak, a dolog komolytalanságára való tekintettel pedig az egész bagázst becsődítették a tornaterembe, fedett pályán fognak mérni! Sloter csak stoplis csukát vitt magával, úgyhogy kölcsönkapott, a lábára nem passzoló cipőben futott, 4.7 körül, de a scoutok azt mondták, hogy ez nem fair így, mert gyors a pálya, így hozzáadnak minden eredményhez, 0.15 századot. A hivatalos dokumentumokba így 4.85 került Sloter neve mellé, erre nem kapja fel a fejét a kutya se.
Akkor ez ennyi volt, bye bye NFL! Megint csörög a telefon. Holnap van a Colorado Pro Day, vendégjátékosként kellene valaki, aki dobál a fiúknak. Mind a 32 csapatot várják a helyszínre, úgyhogy ez egy jó lehetőség, a liga kíváncsi az ottani tehetségekre. Nem Sloterre, hanem a CU-sisakosokra, de hátha lesz valami. A Colorado abban az évben egy neves senior CB duóval bírt, Chidobe Awuzie és Ahkello Witherspoon vonzotta a szempárokat.
Volt egy végzős irányítójuk is, Sefo Liufau, szóval Sloter csak akkor kerülhetett pályára, amikor a helyi srác végzett. Az első passz rettenetes volt, egy 6 yardos útvonalat elnézve kidobta a labdát a Holdra, de utána minden sikerült neki. Saját bevallása szerint ezen a Pro Dayen nyújtotta élete legjobb edzésmunkáját.
Az NFL Draft 3. napja előtt három csapat is megkereste, hogy a következő választásukkal elviszik, de ez mind csak ígérgetés maradt. Olykor jobb is, ha egy projekt irányító maga választhatja ki, hogy kivel szeretne leszerződni a draft után. A hasonló játékosok első pontként a keretbe kerülést tűzik zászlajukra, az NFL kezdőcsapatok tőlük igen messze vannak.
Sloter ránézett a Denver Broncos rosterre és megtalálta az ösvényt magának. Nem ők ajánlották a legtöbb aláíráspénzt, de a Trevor Siemian – Paxton Lynch duó nem volt félelmetes, mögéjük pedig csak Mr. Irrelevantként a sérülékeny, holdkóros Chad Kelly csatlakozott abban az évben.
Jó volt a terv. Aztán az új vezetőedzőjük, Vance Joseph az első augusztusi meeting alkalmával leszögezte, hogy mindenki úgy készüljön, hogy a végső 53-as keretbe ő biztos, hogy csak 2 irányítót fog nevezni, neki nem kell három. Fel kell tekerni a várakozásokat tehát, Kelly mellett Siemiant és/vagy Lynchet is le kell játszani a pályáról, hogy Sloter megmeneküljön. Tekintve, hogy Paxton Lynch volt az előző draft első körös irányítója, a róla való lemondás bármilyen körülmények között is esélytelennek tűnt.
Egy másik fontos szempont, hogy szinte elképzelhetetlen, hogy egy NFL csapat úgy kedje el a szezont, hogy a 2 irányítójából az egyik egy UDFA rookie, de ekkor már nem volt visszaút, a Broncosba kellett bekerülni.
Ekkor jutottunk el a bejegyzés tetején szereplő statisztikai laphoz, minden idők legjobb rookie előszezonjához, ha pusztán a ratinget vesszük alapul. Sloter dominált a pályán, és státuszához képest villámgyorsan megkapta az öltöző elismerését is. Az utolsó preseason-játékhét előtt Lynch összeszedett egy könyöksérülést, nem játszott az utolsó meccsen. Tudták, hogy Siemian lesz a kezdő, így őt is jegelték, Sloteré az utolsó találkozó teljes mértékben.
Néhány nappal az előszezon-zárás előtt Bill Musgrave, az akkori QB-edző felhívta Slotert, hogy ne izguljon, benn fog maradni a keretben, szóval lehetőleg ne törje össze magát mostmár feleslegesen.
Miután a komplett rokonságnak elújságolta, hogy bekerült a végső keretbe, elindultak a cutok, sorra hullottak a csapattársak és amikor már csak 53-an maradtak, John Elway berendelte az irányítót az irodájába és elköszönt tőle, Musgrave és Mike McCoy támadókoordinátor tudta nélkül. Elway ugyanis visszahívta a csapathoz az akkor Clevelandben besülő Brock Osweilert, ezzel letudta a rutinos beugró szerepkört a csereirányító poszton. Paxton Lynch megmaradt projektnek (ennyit Joseph 2 QB-s tervéről), Sloter körön kívülre került, nem számít, hogy mit mutatott a pályán.
Természetesen az ő számsorával bőven akadtak újabb jelentkezők érte, akik közül a legjobb alánlatot a Minnesota Vikings tette elé. Ugyan csak a gyakorlócsapatba írt alá, de mindenki tudta, hogy 2018 év elején mind a három irányítójuknak, Keenumnak, Bradfordnak és Bridgewaternek is le fog járni a szerződése. Még ha hosszabbítanak is eggyel, Sloter esélyei a QB2 pozícióba reálisnak tűntek egy év padozás után. 12 napig volt a practice squad tagja, utána aktiválták, nehogy egy más csapat kilopja őt a PS-ből.
Mind tudjuk mi történt a következő holtszezonban. A Vikings beruházott Kirk Cousinsra az ő teljesen garantált szerződésével, a három korábbi quarterback pedig mind távozott. Rutinos backupnak egy korábbi ismerőst, Trevor Siemiant cserélték magukhoz egy 7. körös draftcetliért.
Jöhet a 2018-as előszezon, győzzön a jobb! Ki lesz Kirk kapitány cseréje?
Sloter 56 passzból 41 jóval zárt, 366 yardért, 4 touchdownt passzolt, egyet futott és még mindig nem vesztett labdát. A ratingje már csak 114.1 volt, de még mindig ligaelit ebben a műfajban. Cousins persze gond nélkül lehozta a szezont és egy snapet sem hagyott ki.
Harmadik nekifutás. Siemian szerződése lejárt, a Vikings pedig Sean Mannionnal pótolta a Ramsből. Mannion már látott pályát addigra az NFL-ben. Négy éves rookie contractja alatt egyszer volt kezdő és összesen 53 passzkísérlettel bírt, 0 TD és 1 INT kíséretében.
Tök mindegy, gondolta tavasszal az egyszeri szurkoló, innentől kezdve biztos, hogy Sloter fel fog jönni QB2-nek, így megoldott a csere kérdés, nem lesz baj, ha Cousins kiáll.
Nem így történt, általános megdöbbenésre ezúttal sem a pályán látott teljesítmény döntött, Kyle Slotert harmadik kiváló előszezonja után (39/51 jó passz, 443 yard, 4 TD, 1 INT, 120.0-as rating) szabadlistára helyezete a Vikings. Mannion marad a backup.
A minnesotai szurkolótábor választ várt az okokra, a helyi média pedig két indokot tudott felhozni az üdvöske menesztése miatt.
Az első, hogy ugyan a meccsen nagyon jól mutatott Sloter, az edzéseken nem ez volt a helyzet.
“Az első nap mikor megérkeztünk, azt mondták nekem, hogy verseny lesz a csere-QB posztért Sean Mannion és köztem. Az önkéntes edzőtáborok első napján Mannion ment a 2-es csapattal, én a hármassal. Elvileg másnap cseréltünk volna, és így tovább. Erre azonban egyszer sem került sor. A 2-es QB ilyenkor kap mondjuk 28 snapet, a harmadik meg kb 8-10-et. Szóval eleve minden nap 18-cal több játék jutott neki, aztán elhozták a csapathoz Jake Browningot, és szóltak, hogy onnantól kezdve felezzük a snapeket a 3. csapattal. Tehát jutott naponta 5 vagy 6 nekem. Valójában már a 2. nap megmondták, mikor fel akartam menni a kettes csapattal, hogy ne, eldöntötték egy edzésnap után, hogy Sean lesz a 2. irányító. Áprilisban. Szóval már az OTA 2. napján úgy éreztem, hogy elvesztettem a versenyt, anélkül, hogy bármit mutathattam volna. Szóval az edzésmunkámat kritizálni azért érdekes, mert nem is edzhettem.
Rick Spielman megkérdezte mikor elküldött, hogy mi történik velem a meccseken, hogy ott jól megy, edzésen meg semmi. Mondtam, hogy annyi a különbség, hogy ott ténylegesen a pályán vagyok. Edzésen ha kapok mondjuk 6 snapet, abból átlag 3 futás. Egy két és fél órás edzés alatt eldobok mondjuk 2 passzt és az alapján kell megítélni?!
Szeretném megkapni a lehetőséget, de igazából 4 éve nem tudok rendesen edzeni. Amit az emberek nem feltétlen tudnak, hogy az edzőtábor lezárul az 1. előszezon meccs után, és aztán már csak az Atlanta elleni szezonnyitóra készülünk. Az edzőtábor alatt mindenki kap lehetőséget. Amint annak vége volt, és képbe került a Falcons-meccs, az én játékidőm megszünt az edzéseken. Szóval az előszezon 2-3. hetében nulla edzéssel játszottam. A 4. meccs előtt 2 napig én lehettem volna a center mögött, de szakadt az eső minden edzésen, így a passzolást nem gyakoroltuk. Ezeken az előszezon meccseken úgy futottam ki a pályára, hogy a héten akkor először játszottam 11-11 elleni focit.”
Azért is kapta fel a fejét sok szurkoló országszerte Sloter teljesítményére, mert 3-4. soros játékosok nem szokták az előszezonban oktatni a focit. Olykor előfordul, hogy ellopja a show-t egy Russell Wilson, Dak Prescott vagy tavaly Daniel Jones, de ők is a 2. sorból indultak és léptek feljebb. Az előszezon meccsek 2. félideje arról szól, hogy ki tud edzés nélkül, felkészítés nélkül, lényegében pusztán tehetségből nagyot alkotni. Az elmúlt hátom évben Sloter volt ebben magasan a legjobb. PFF stat: korai downos passer rating: 150.0
A másik ok Mannion favorizálására Sloterrel szemben az volt, hogy jobban tudja segíteni a kezdőirányító felkészülését hét közben. Mannion része volt a Rams Super Bowlig tartó menetelésének a kispadon és a vezetőség nagyra értékelte a rutinját és a meglátásait.
“Fiatal játékosként nyilván nehéz hozzátenni a kezdő irányító felkészüléséhez, de szerintem erre igazából bárki képes. Azt mondod, hogy Mannion tud olyan dolgokat, amiket Cousins nem? Ez egyszerűen nem igaz. Cousins eleve egy jó irányító, ráadásul 4 évvel régebb óta van a szakmában, mint Sean. Cousins már látott mindent.”
Nem teljesen igaz, hogy nem értékelték Sloter munkáját, hiszen máshonnan megint kapott ajánlatot. A 2019-es keretszűkítések után nonstop frissítgettem az internetet, hogy kiderüljön, hová fog aláírni. A liga felénél el lehetett képzelni, hogy látnak benne rációt. Végül az Arizona Cardinals nyert, de megint csak gyakorló csapatba ment, hiszen teljesen új playbook várt rá. Kyler Murray mögött Brett Hundley volt a csere, ő sem tűnt kiszoríthatatlannak.
Az esély tovább váratott magára, november 30-án pedig újabb csapatváltás jött. A Detroit Lions sérültlistára tette Jeff Driskelt, a helyére pedig kivette a Cards PS-éből Slotert. Ekkorra már rég nem játszott Stafford és az UDFA rookie, David Blough került be a kezdőjükbe. Neki szerencséje volt, kihullottak előle a veteránok és megkapta az élete lehetőségét. Sloternek ez a kiváltság nem adatott meg, a hátralévő négy meccset a padról nézte végig.
A 2020-as ligaév kezdetén a Detroit Lions is elköszönt tőle. Március 17-én Slotert kitették, egy hétre rá pedig Chase Daniellel erősítettek Stafford mögé és Blough elé.
Hősünk így most csapat nélkül tengődik, miközben az NFL csapatok betáraznak a rookie-kból és mindenütt tele van a 90 fős keret. Az idény, az edzőtáborok és az előszezon megrendezésének bizonytalansága miatt könnyen lehet, hogy már nem kap több lehetőséget a bizonyításra. Nem mintha annak feltétlen lenne eredménye.
Sloter karrierje esetében nehéz megmondani, hogy félig tele vagy üres a pohár. Ahhoz képest, hogy milyen reménytelennek látszó élethelyzetekben volt, három idény az NFL-ben nagyon szép eredmény, még éles bevetés nélkül is. Ugyanakkor nagyon szomorú, hogy (ha?) nem fogjuk megtudni, lett-e volna benne több ennél. A legtöbb hasonló státuszú irányító nála is korábban ki szokott kerülni az NFL vérkeringéséből, de általában anélkül, hogy bármi érdemlegeset mutattak volna. Sloter mindent megtett, de szerencséből több kellett volna neki.
[/ppp_patron_only]
Legfrissebb cikkeink
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
- Kezdődik a rájátszás! – Szombati beszámoló #13
- Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
- Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Rattler kezd a Saintsben, Kamara idényének valószínűleg vége
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- bjeela on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- atis123juve on Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!
- katonadani on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
Köszönjük Jarred ismét ezt a tartalmas cikket, szegény fiúról már majdnem elfeljtkeztem, de emlékeimben benne van, mint Denveri preseason király. Anno 2017-ben az asztalt csapkodtam dühömben, hogy miért lett kivágva a tékozló fiú kedvéért és a mai napig nem értem, hogy miért nem kaptam meg senkitől sem a lehetőséget. (Ügynöke helyében most kéne a Patset pusholni, mert ott van jelenleg reálsi esély). De a cikkből előjött nekem egy korábbi érdekes probléma, ami a limitált edzésmunka. Engem dühít, hogy a baromi kevés effektív gyakorlás miatt a kezdeti roster végi játékosok soha se kapnak normális esélyt a ligától. Nem tudom, nektek erről mi a véleményetek?
nem Jarred, hanem Höri írta a cikket :)
Igen leesett most, a cikk hosszából Jarredre asszociáltam.
tőle jövő héten jön egy háromrészes sorozat, az is biztosan tetszeni fog :)
Azért Osweilert nehéz tékozló fiúnak látni, kivéve ha ez ember elvakult Denver szurkoló. Nem kapott eszméletlen fizetést Houstonban, tehát egyszerűen Elway nem akarta megfizetni. Amivel nincs is gond. Osweiler is keresett szép pénzt, a Denver se adott kis sok pénzt egy gyenge QB-nak. Mindenki jól járt. Ráadásul annak fényében, hogy az ő játéka nélkül nem lett volna 1.kiemelés csak 5. tehát sanszosan SB se, elégé gusztustalan őt ekézni.
Szerintem meg eszméletlen fizetést kapott Houstonban. 5 jo mérkőzés után ugy latod ez volt a megfelelő fizu neki? Az h a Texans hulye volt mar akkor is, az nem bizonyitja hogy ezt ki kellett neki fizetni.
Nem tudjuk a Broncos mit ajánlott neki de azt tuti h Brock a nagyobb pénzt valasztotta a csapata helyett… és azt láthattuk h nem az ő szintje volt az a pénz
De most ki beszél arról, hogy mennyit érdemelt volna? A Denver szurkolók állandóan ezzel mocskolták, hogy neki a pénz volt a fontosabb. Az idő nem pont az igazolta, hogy a jobb csapatot választotta, mert PO-ba jutott? Én azt gondolom, hogy ez a tökéletes példája a win-win szituációnak és mindenki elégedett lehet. De valami érthetetlen oknál fogva nektek még most is tékozló fiúnak kell nevezni.
Én nem hívtam sehogy. Sztem már akkor sem volt jó mikor nálunk játszott és később ez ki is derült.
Te írtad h nem kapott eszméletlen fizetést, tehát szted kvázi rendben volt az amit kapott. Ez sztem nem így van.
1.Oké, nem volt egyértelmű, hogy mire reagálsz, mert a mondandómnak nem az volt a lényege, hogy mekkora fizut kapott.
2. Én az NFL QB piaci helyzetét tekintve nem érzem azt órási túlfizetésnek. Egy olyan QB mizéria után amilyen a Houstonnak volt 2015-ben érthető volt, hogy új QB után néznek. Drafton nem tudtak jó prospectet húzni maradt az FA. Osweiler szabad volt és ő volt a legjobb elérhető, meg kellett próbálni. Az átlag rendben volt, mert Luck 33%-kal kapott nagyobbat abban az évben. Összehasonlításképpen Jimmy G-nél Rodgers 25%-kal kapott csak többet 2 éve. Pedig neki is csak 8 meccse volt, igaz azokon jobban játszott. A Texans azt rontotta el, hogy 2 évnyi garantáltat adott, de hát egy QB hiányos csapat sosincs jó alkupozícióban ha akar egy irányítót.
Szerintem ezt Osweiler is tudta hogy ő nem az a szint, így amíg volt lehetősége összeszedte azt a pénzt, amiből élete végéig meglesz. Meg gyűrűje is van, vagy mi.
Mint a másik igazán érintett csapat szurkolójaként én is nagyon sajnálom, hogy Sloter nem mutathatta meg sehol sem, hogy éles helyzetben mire lenne képes. Jó, tudom, hogy azok csak PE mérkőzések és nálunk Cousins mögött semmi esélye nem lenne a kezdő pozícióra. De minden évben van egy csomó QB needes vagy kérdéses csapat. hogy sehol senkinek nem ér meg egy próbálkozást az érthetetlen.
Mint például az is, hogy a Saints miért a világtalan Winstonnak ad 1 millió dolcsit ahelyett, hogy Sloternek adna 750 k-t (ráadásul több évre). Ha már az edzők kapcsán nemrég szóba került a belterjesség, akkor jegyezzük meg hogy ez nem csak ott probléma, hanem sajnos a játékosok szintjén is ugyanez a helyzet. Érthetetlen, hogy egyes tehetségtelen játékosok miért kapnak évről évre más csapatoknál új lehetőséget, miközben más tehetségeknek esély sem jut soha…
Köszi Höri! Ez a cikk a szívemből szólt…
(mondjuk a saintsszel szerintem pont nem jó példálózni mert Winston óriási fogás 1 millióért, top3 backup valszleg a ligában :D )
Cserének órási fogás Winston és hagyományos nézőpontból abszolút igazad van.
Viszont a Saints kimondva is win now-t nyom a következő két évben, de ha Breesel történik valami én Winstonban még annyit sem látok, mint Teddyben láttam. Nem hiszem el róla, hogy képes lenne SB-ig vezetni a csapatot. Sőt! Azt sem gondolom, hogy Jamies megoldás lenne esetleg Brees visszavonulása után, egyszerűen túl középszerű irányító ahhoz (ráadásul annak is inkább a legalja). Ellenben Kyle egy tök olcsó megoldás lenne arra, hogy megnézzék, lehet e rábízni egy franchiset 3 év múlva. És sem draft pickbe, sem sok pénzébe nem kerülne a csapatnak. Az, hogy közben még jó backup is lehetne nálam az NO esetében csak hab lenne a tortán.
Jó, de Foles-on kívül melyik csere QB-ban látod, hogy SB-ig vezeti a csapatát? Sokszor ezt a kezdőben sem látni…
Brandon Zylstra jutott most eszembe arról amit az utolsó mondatba amit írtál.. Jeff Badetet különös képpen sajnálom. 4.27-et futott 40 yardon, voltak róla olyan videók amiken képtelenség volt vele tartana a lépést, egy jó mélységi célpont lehetett volna(mint Aldrick Robinson). Őket kettőjüket különösen sajnálom Sloter mellett..
Winston példájánál rosszabbat nem is tudtál volna választani, úgy meg főleg, hogy azt se tudom ki a Vikes backup QBja de oda inkább elférne egy Sloter.
Azt mondjuk még inkább nem értem, hogy XFL-ben miért nem kapott lehetőséget.
Hadd vitázzam ezzel. Winston egy bust! Sloterrőlez még nem derült ki, hogy az e.
Jól elolvashattad a cikket, ha még azt sem tudod, hogy ki a Vikes backup QB-ja. :D
nem olvastam, túl sok tételem van ahhoz, hogy elmerüljek egy ilyen hosszú cikkben
Winston nem bust, csak egy meg nem értett zseni
Mannionnak hívják és elég hosszan említik a cikkben. Szarabb mint Sloter, és a szarabb, mint Winston.
És nem azért, de 1/1-ként 5 év után röpülni a csapatból mi, ha nem bukás?
kérdzed Mariotát, ő legalább egy hulladák csapathoz írt alá. :D
de továbbmegyek, ez a Browning gyerek mivel tud többet?
Régebb óta fúrja az oldalamat ennek kapcsán, hogy sok potenciálisan remek focista sorsa gyakorlatilag 16-18 éves korában megpecsételődik. Ha akkor a gimiben jól játszanak, vagy épp szerencséjük van, akkor van esélyük bekerülni egy elit egyetemi csapatba, ahonnét van út az NFL-be. Ha viszont ekkor még nem elég jók/nem elég érettek/nem kapnak elég lehetőséget, akkor egy kis egyetemről lényegében esélytelen, hogy valaha is komolyan vehető NFL-játékosok legyenek. Az olyan kivételek, mint Adam Thielen, sajnos elég ritkák, és a QB-k között még kisebb az esély az ilyenre.
Persze érthető, hogy valahol meg kell húzni a határt, nem tud minden egyetemi irányítót felszívni a liga, viszont így lényegében bármelyik irányítónak, aki mondjuk nem a top 25 egyetemi csapatban játszik, felesleges erőlködnie azon, hogy egyszer majd NFL-játékos legyen belőle. Nem tud annyit fejlődni, hogy ezt megmutathassa.
És amúgy szomorú belegondolni abba, hogy ez legnagyobb részt az egyetemi csapatok scouting rendszerén múlik. Ha az NFL scoutok is csak közepes pontossággal tudják belőni, hogy egyébként viszonylag érett, 20-23 éves játékosok mennyire fognak beválni a ligában, akkor a 16-18 éves korban bemutatott teljesítmény és az akkori fizikai állapot alapján lényegében döntést hozni a későbbi karrier felett több, mint rizikós.
Kevés olyan csapatsportág van, ahol (a nagy sztárok kivételével) ebben a korban már egyértelműen látszana, hogy ki az, aki nem csak ügyesebb vagy érettebb, hanem konkrétan tehetséges is, ez gyakorlatilag a tanulás, fizikai fejlesztés időszaka kellene, hogy legyen. Nem véletlen, hogy tanulmányok igazolják, hogy a január-februárban születettek 10-15%-kal nagyobb számban vannak jelen az NFL-ben, mint az várható lenne. Egyszerűen azért, mert az adott évfolyamból ők azok, akik nagyobbnak, fejlettebbnek tűnnek, hiszen akár fél-egy év előnyük is van kortársaikhoz képest.
(Sloter mondjuk pont februári, ez nem mentség…)
Teljesen egyetértünk. Ennek fényében már mindenki számára egyértelmű lehet, miért zokogott és hálálkodott Orgeronnak Burrow a Heisman díjátadón, mondván nem is tudja, mit jelent ő(mármint Orgeron) a családjának. Pedig szerintem coach O pontosan tudta. Ha akkor nem karolja fel Orgeron Burrowt, ma nincs ember, aki tudná, ki a tököm az a Burrow. Ma meg ugyebár pont fordítva van, nincs ember, aki ne tudná, kicsoda Burrow. És ez csak azon múlt, hogy Orgeron egy futottak még QB-ben látott fantáziát.
Kész szerencse, hogy mi azonnal megláttuk a zsenit MVP Trubban. Persze ki nem…
Bár tényleg egy rendkívül szimpatikus edzőnek tűnik Orgeron, azért ő mint korábbi DL edző nagyon kétlem, hogy szakmailag bármit is megláthatott volna Burrowban. Itt a kérdés az, hogy Joe Brady, hogy tudott ekkora javulást elérni egy év alatt.
Brady?
Csalt.
Nyilvánvalóan nem ő volt a szakértő, aki javasolta O-nak, de O döntött, mint HC és erre utaltam. Ami a javulást illeti: kiváló fal, kiváló elkapók, TE, pazar futójáték, kiváló OC és úgy egyáltalán kiváló edzői és egyéb stáb és nem mellesleg jó védelem. Na és egy komplett bolond és őrült HC, aki mindenkit felhergelt. :D
Na, még egy közös vonás MVP Trub karrierjével. Ott is van egy komplett bolond HC, jól fel is hergelt mindenkit.
De mitől lettek kiválóak az elkapók? Nézd meg Chase és Jefferson korábbi évét. Nézd meg, hogy Moss kiváló szezonját mennyire értékelte az NFL. Nem draftolta senki. A védelem annyira azért nem volt jó, bár lehet, hogy a kiváló támadósor miatt elkényelmesedtek. Szerintem mindenki átnéz Brady zsenialitása felett és lehet, hogy a Panthersnél fogja mindenki azt gondolni, hogy ez egy támadózseni és, hogy nem látta őt senki, ahogy Burrowt se. :)
Nyilvánvalóan mindegyik srácban ott volt a zseni, de nem hozta ki senki. Fogalmam sincs, mitől táltosodtak meg, hiszen nem voltam ott, nem láttam az edzéseket, fingom sincs, mi változott, de az nagyon gyanús, hogy a jó, sőt, kiváló edzői stáb, a szerencsésen vagy zseniálisan – sosem tudjuk meg, melyik az igaz – kiválasztott játékosok és stratégiák és mindennek a tetejébe coach O elmebeteg hangulatgerjesztése, amivel tűzbe hozta nem csak a csapatot, de kvázi egész Louisianat ezt az őrült menetelést eredményezte. Szerintem abszolút megismételhetetlen lesz… És előre sajnálom Burrowt, mert nagyon szar lesz neki ezek után a Bengalsnál. Az a környezet, körítés, ami őt felemelte és segítette az LSU-nál a múlté és ami várja a Bengalsnál az annak a töredéke se. Nagyon egyedül lesz és úgy jár, mint Fetyke: nem csinál nyarat.
Amúgy az a védelem rendben volt, de annyira rohadt jó volt az O, hogy részint fel se tűnt mellette, másrészt nem is kellett.
Amúgy Moss leértékelését nem értettem. A srác nekem nagyon tetszik és szvsz nagy meglepetést fog okozni.
1.Szerintem sokat látsz bele O motivációs képességeibe és annak a játékra gyakorolt hatására. Persze sose tudjuk meg ez mennyire segítette a csapatot a győzelemhez, én mindenesetre inkább Brady szakmai munkájának adnám a legnagyobb elismerést. Abban egyetértek, hogy jó darabig ilyet nem fogunk látni tőlük. :)
2. Burrow pont, hogy jó helyzetben van szerintem. A Bengals az a hely ahol adnak időt az edzőknek. Persze ez rossz edző esetén visszaüthet, viszont úgy érzem, hogy Taylor nem lesz rossz edző. Az pedig nagyon sokat számít, hogy eredménykényszer nélkül tudja majd felépíteni 3-4 év alatt Burrow játékát, aki elég érett lesz, hogy a kezdeti kudarcokat tudja majd kezelni. 3.Szerintem a legfontosabb dolog egy rookie QB-nál, hogy az újonc szerződése alatt ne váltogassák egymást az edzők és az elképzelések, hanem egy stratégia mentén tud fejlődni. Szóval ebből a szempontból Burrow szerintem nagyon is jó helyre került.
Orgeron motivációs képességeiről csak annyit, hogy istenítették a játékosai és imádták, bármit megtettek érte. Fingja sem volt a támadójátékhoz, szerintem még a védelemhez sem sokat ért, de ahogy Burrow is mondta róla bárkit rábeszél öt perc alatt bármire. Vélhetően lókupec volt az egész családja…
Ami meg Burrowt illeti a legjobb helyen a Saintsnél lenne Payton kezei alatt, de persze ez csak vágyálom. A Bengals meg sajnos egy játékostemető, ahol semmi sem sikerül igazán. És nagyon aggódom, hogy Burrow is ott fog megpenészedni. Pedig a srácban van spiritusz.
Azért ezt nagyon erős kritikának érzem. Ha a 2010-es évek elején a Brady-Dalton duó meg lett volna cserélve elég valószínű, hogy a Bengals játszott volna SB-kat. Nekik is kifutnak jó szériák, szerintem Burrowwal ismét összejön majd ilyen.
Kedvelem Tibit, de nem gondolnám, hogy kizárólag miatta nyertek a 2010-es években annyi mindent Bostonban. Azért volt ott egy BB, egy Kraft, egy McDaniels, egy Gronk, egy Edelman, egy… sokan. És azok kegyetlenül hiányoztak volna ahhoz, hogy a Benglas nyerjen pár SB-t. És ugyanezen pozíciókban vannak hiányok most is, ami elképesztően megnehezíti Burrow dolgát. Olyannyira, hogy sansza se lesz.
Én csak arra akartam felhívni a figyelmedet ezek szerint sikertelenül, hogy a Bengalsnak is voltak jó időszakai (olyan annyira, hogy a QB-t leszámítva sanszosan jobb csapat voltak a NE-nél, de minimum egy szint velük), így Burrow is bízhat ebben, hogy újra lesz ilyen időszak. Szerintem például a 2015-ös szezonban, amikor az utolsó fordulókra AJ McCarron maradt és a Denver elleni meccsen úszott el az 1.kiemelés, szerintem Bradyvel fixen SB részvétel lett volna.
Értettem, mire akartál utalni, de nekem más a meglátásom. Speciel abban a szezonban Dalton jobb ratinget produkált, mint Tibi, vagyis nem kellett volna a sikerhez a Tibi féle többlet, bőven megfelelt volna egy egészséges Dalton. Más kérdés, hogy Marwin Lewis úgyis elcseszte volna… ;)
Amúgy meg érdemes megnézni, hogy még MLewis-szal sem volt kiegyensúlyozott a Bengals, sőt, bőven hullámvasutazott. A Lewis előtti évekről meg már ne is beszéljünk. Ceterum censeo a Benglas egy játkostemető volt/van/lesz és ez baromira nem jó hír Burrownak.
Nem lesz ez rossz. Burrow nem fog elveszni hidd el nekem. Ha SB-t nem is nyer, de szerintem 15 év az NFL-ben 2 nagy szerződéssel meg lesz neki. Azzal szerintem elégedett lehet pláne, hogy 1 éve még hol tartott. :)
Félreértettél. Azt én sem jósoltam, hogy nem lesz belőle semmi, de egy ilyen kivételes kaliberű játékosnál nem az a csoda, hogy lehúz 10-15 évet a ligában, hanem az, hogy nem nyer SB-t, nem lesz MVP, etc. Ahol meg 1 éve tartott, ahhoz képest már most elégedett lehet, mert ha nem csinál semmit, akkor is garantálva van a családja jövője két generációra. De ő ennél sokkal jobb és többet is ér. Ebben a srácban Sean Payton keze alatt simán lenne egy olyan karrier, mint volt Brees-é. A Bengalsban meg szenvedhet, mint malac a jégen.
Ezek szerint ebben nem értünk egyet, hogy mennyire különleges kaliberű játékos. Én egy nagyon jó prospectnek gondolom, de nem látom jobbnak, mint amilyen Winston, Murray, Mayfield, Darnold vagy a súlyos sérülése nélkül Tua. Lucknál sajnálom, Manningnél sajnáltam volna, ha nem nyer és Lawrencenél sajnálnám, ha nem nyer SB-t. Őket gondolom ilyen kaliberű játékosnak.
Igen, Burrow kérdésében elfogult vagyok, mint Mahomesnél. Burrow nálam kivételes kategória, aki nem véletlenül döntött meg szinte minden rekordot az egyetemi fociban egy év alatt. Ha jó társakat adnak mellé, akkor szerintem simán képes ilyen teljesítményre.
Az biztos nem jó egy újonc/fiatal QB-nak, ha ugyan egy rendszer/stratégia van körülötte, de az szar. Egy fiatal QBnak az a jó, ha egy jó rendszerben tanul és fejlődik.
Az meg egy másik kérdés, hogy Taylorból mit nézünk ki vagy mit “érzünk”, de szerintem eddig semmit sem mutatott, ami bizakodásra adhat okot.
Azért a tavalyi keret egy katasztrófa volt. Nem is tudom, hogy tudok-e játékost mondani, aki átlagos lenne NFL szinten. Én azt gondolom, hogy Burrownak jó lesz. Összeségében amúgy inkább benyelnék 3 rosszabb évet csapat szinten, mert a HC nem elég komplex, de cserebe az irányítóval jól kijön és tudja fejleszteni. A Cardinalsnal szerintem nagyon érződik, hogy KK nem lesz jó HC-nak, de ha Murray játékát úgy felépíti, ahogy az első év alapján számítani lehet, akkor jó döntést hoztak Arizonaban.
Kb mindenben egyetertek Veled, de pl Wentz is kvazi noname sulibol lehetett volna 1/1, ha mashogy dontenek a Ramsnel.
Jordan Love is egy kb noname suliból lett első körös, meg Minshew 6. körös tavaly, oszt nem leszólva Love-ot, de szeretett white trashünk látatlanban is jobb, vannak ilyen anomáliák. Tua is noname egyetemről jött ilyen szempontból, mert az Bama mindenről híres volt, csak az irányítóképzéséről nem.
Én úgy gondolom, hogy az a pár(2-3?) %, aki Power5 csapatba kerül, ott már a tehetség megvan minden egyes játékosnál, az egyetemi programok pedig a fizikai és szellemi felkészítést adják, na ugye itt már nem reagál mindenki ugyanúgy. Egyébként ha kisebb egyetemen nyújtasz kimagaslót, még mindig van lehetőség átmenni egy másik egyetemre és fordítva is, ha nem vagy annyira jó mint valaki más a rosteren, akkor elmehetsz egy gyengébb(nek vélt) csapatba, ahol viszont te lehetsz a legjobb a poszton, és így kapsz elég játékidőt.
Azzal viszont egyetértek, hogy sajnos ez nem mindenkinek adatik meg, és rengeteg nagyon tehetséges játékos van, aki az életében nem lát NFL-szerződést, pedig rengeteg vele együtt kikerülő játékosnál jobbat tudna nyújtani, de a helyek száma limitált, a tavaszi ligák meg úgy tűnik el vannak átkozva (pedig azok ilyen keltetőknek tökéletesek lennének belátásom szerint).
Hát de ezaz, tudott jönni egy Minshew, vagy korábban Wentz, Flacco. Nem kezdő nyeretlenek jönnek feltétlen az alsóbb osztályokból sem, lehetnek ott marha jó focisták. De amíg valaki a top csapatokban kezdettől fogva hétről hétre (még itthon is) szem előtt van, gyakorlatilag mindent tudni róluk, addig egy másodosztályú játékosnál jó, ha meghívják őket a combine-ra, ha kiemelkedően focizik. És ez lényegében 16-18 éves korban eldől, mert évtizedenként egy ligaelit irányító kijön azok közül, akiket ekkor csak egy alsóbb osztályú egyetem hívott magához akkor.
Ha van abban tanulság, hogy Joe Flacco 3-star-recruitként, alsóbb osztályból Super Bowl MVP lett, az az, hogy egy félig sem kész tizenévesről gyakorlatilag semmit nem tudsz megmondani, hogy jó játékos lesz-e valaha.
A transferelés pedig kellően rugalmatlan ahhoz, hogy a legtöbbeknek elvegye a kedvét. Ráadásul ha valakinek mennie kell valahonnét, akkor még egy hatalmas adag szerencse is kell, hogy máshol, egy jobb helyen megtegyék kezdő QB-nak.
1.A QB-k között pont, hogy arányaiban a gyakoribbak a draftokon, hogy kisebb egyetemekről jönnek. Wentz- North Dakota, Carr-Fresno, Love-Utah State, Jimmy G- Northern Illinois, Flacco-Delawere, Big Ben – Miami (OH), Jones-Duke, Allen-Wyoming.
2. Összességében az esély mindenkinek adott. Akin az egyetemen látszik a tehetség, hogy NFL-re esélyes lehet, ott az kisebb egyetemek sokkal inkább arra koncentrálnak, hogy az ő játékát minél jobban kimaxolják és minél magasabban kelljen el a drafton, mert ők úgy tudnak toborozni, hogy azt tudják felmutatni hány játékos jutott el az NFL-be.
Nem, nem mindenkinek adott az esély. Érdemes elolvasni a cikket, iskolapélda.
Erre és a fentebbi kommentedre is csak Baker Mayfielddel válaszolnék. A lehetőség (vagy esély), mint olyan, bebizonyítására egyetlen példa is elég, de nyilván rövidebb kutakodás után rengeteget talál az ember, csak ez viszonylag közel van időben hozzánk. Mayfield walk-on volt a Texas Techen és az Oklahomán is, előbbiről úgy transferelt, hogy tudta, az Oklahomán nem tudnak neki ösztöndíjat adni. High schoolból egy kb senkiként jött ki, és 1/1 lett belőle, meg rookieként TD rekord. Hozzátenném, hogy QBként az egyik legnehezebb bekerülni egyetemi csapatokba is, mivel belőlük van a legkevesebb talán a rostereken (special teams playereket kivéve).
Na ja, évi egy-két játékos ha meg tud csinálni egy ilyen transfert, hogy egy Oklahoma szintű képzésre bekerül. Ehhez leginkább hatalmas szerencse kell, ahogy Burrow-nál is. Persze, esély az van, na de mekkora… Ezzel gyakorlatilag nem könnyebb a helyzete senkinek (vagy max. minimálisan), aki gyenge egyetemre került csak be. Mert oké, egy-két embernek volt ekkora szerencséje, és megmutathatta magát topcsapatban, de a többiek ettől még ugyanúgy hátrányban vannak az NFL-ben. És érted, a harmadik-negyedik egyetemi évben, amikor valóban számít a teljesítmény, akkor már hiába vagy penge egy kisebb csapatban, utána hogy transferelsz? Mert a gólyaként transfereléseknek megint csak nincs sok közük az NFL-potenciálhoz, lássuk be, később meg már hiába próbálkoznál.
Amúgy ez kb. olyan, mint a fekete edzők kérdése. Tehetünk úgy, hogy “de a lehetőség mindenkinek adott, csak teljesíteni kell”, épp csak a gyakorlatban nem így működik mindez.
Ajánlom, hogy nézz utána a “walk-on” kifejezésnek, mert Mayfield nem azért került oda, ahová, mert ezüst tálcán kínálták neki a lehetőségeket. Burrow pedig AZ Ohio State-ről jött el Haskins miatt, egy jóval gyengébbnek vélt LSU-ba, ami szerintem nem szerencse, az meg már más kérdés, hogy mit sikerült kihozni belőle.
Jaigen, Mayfield a “helyi” egyetemre ment, nem pedig csak úgy megdobták egy ösztöndíjjal (legyen az akárhányadik osztály az NCAAFben)
Burrow egyébként diploma után transferelt.
Az edzőkbe nem mennék bele, almát a körtével nem érdemes, főleg ha a körtét kénytelenek vagyunk meglocsolni egy jó adag rasszizmussal, főleg az elmúlt napok hírei mellett.
Ahhoz akkor érdemes lenne ingyenessé tenniük :D Mindenesetre amit az olvasható cikk részletből le tudtam szűrni az az, hogy Sloter is megkapta az esélyt. Ott volt egy NFL csapat edzőtáborában és pályára is lépett előszezon meccsen. Ezt hívják esélynek. Kemény azt mondani, hogy nem élt vele, de ez az igazság. Annyira kellet volna jól játszania, hogy meg se forduljon senkinek a fejében, hogy Osweiler vagy Lynch csak azért a keretben maradjon helyette, mert volt néhány jó meccse vagy mert 1.körös volt.
Valaki szóljon már BB -nek. Már engem is rohadtul érdekel ez a dolog. 🤔
Na azt én is megnézném!
Amúgy imádom az ilyen cikkeket… az ilyen sztorikat. És mekkora már hogy a sokszorosan felsült Brock Osweiler miatt nem kapott lehetőséget.. ott kezdtem el neki igazán szurkolni.
Tehát adott egy igazságtalanság az NFL-ben, hogy ha valaki UDFA, az lehet bármennyivel jobb, mint a magasan draftolt bust, az nem fogja megkapni a back up pozíciót. Mondhatjuk, hogy ez is egy berögződés, mint az, hogy fekete nem lehet jól passzoló QB, fekete nem lehet jó edző, fehér nem lehet CB és jó RB. Ha ezt elfogadjuk egy szükséges rossznak és nem akarnak rajta változtatni, akkor a fekete edzők számát miért nem lehet elfogadni és miért nem lehet azt mondani, hogy aki egy sokszor bukott fehér edzőt azt az élet úgyis bünteti a rossz eredménnyel?
Ezeket mind elfogadjuk egy szükséges rossznak? Nem hinném.
Az edzők választásán kívül tesznek intézkedéseket, hogy ezeken változtassanak?
Szóval fogadjuk el, hogy ez így rossz és kész, és vagy az összeset egyszerre változtassuk, vagy hagyjunk mindent úgy, ahogy van?
Az biztos, hogy ilyen formán nem kellene hozzányúlni ahogy az edzők kinevezésével tervezik. Én személy szerint ezekhez a dolgokhoz nem nyúlnék hozzá, mert az élet úgy is bünteti vereségekkel ezeket a gondolkodásmódokat.. Ami változtatásra szorulna, hogy ne 4-5 éves legyen a rookie szerződés amikor 3-4 éves átlagosan egy játékos pályafutása.
Fogadd el, és akkor tovább tudunk lépni.
Sajnaltam amikor elvittek tolunk, remeltem, hogy Hundley helyett megtartjuk iden.
Volt egy fasza cikk rola az egyik Cards oldalon, azt is erdemes elolvasni:
https://www.revengeofthebirds.com/2020/5/9/21252944/a-vote-for-sloter