A nyárra egy újfajta játékot találtunk ki, ami valószínűleg a szezonkezdetig ki fog tartani. Ennek a játéknak pedig az lesz a lényege, hogy megpróbáljuk minden csapatnál megtalálni az elmúlt évtized legjobb játékát.
A játék úgy fog kinézni, hogy az elmúlt évtizedből minden csapathoz kerestem 7 playt. Ezeket a playeket az alapján választottam ki, hogy mennyire voltak emlékezetesek, mennyire befolyásolták egy adott csapat szezonját, és mennyire történtek fontos pillanatokban. Értelemszerűen a playoff meccseken történt playek valamilyen szinten előnyt élveznek, de nem csak onnan válogattam.
Ebből a 7 playből lehet szavazni kettőre, amiről úgy gondolod, hogy szerinted e kettő közül érdemelné meg valamelyik az évtized játéka címet (azért kettőre lehet szavazni, mert az egy kevés a három meg sok. Illetve így kicsit többet kell gondolkodni).
Egy fontos információ még, hogy az NFL az évtizedet a 2010-es éveknek tekinti, tehát a 2009-es playoff meccsekkel kezdődik (amik ugye már 2010-ben lettek lejátszva) és egészen a 2019-es alapszakasz végéig tart. Az elejét átvettem tőlük, de úgy gondoltam a ’19-es playoff meccseket is beraktam ebbe a játékba (ki tudja lesz-e még ilyen). Szóval olyan játékok fognak jönni, amik a 2009-es playofftól kezdődően az idei Super Bowlig bezárólag estek meg.
Ezen a héten az NFC West csapatai érkeznek, ma pedig a Seahawks kerül sorra.
Szavazni a Seahawks playeire péntek este 19.00-ig lehet, ekkor fogom lezárni a szavazást. Eredményhirdetés majd hétfőn lesz, mikor már a csoport többi tagjánál is eldőlt, melyik play nyert. Természetesen nem csak az adott csapat szurkolója szavazhat, sőt az lenne a legjobb, ha mindenki más is szavazna, hiszen nem csak egy szurkolótábor számára lehet emlékezetes egy-egy play. Ha pedig úgy érzed, szeretnéd megindokolni, mire adtál szavazatot és miért, vagy épp melyik playnek kellett volna még bekerülnie a listába, akkor nyugodtan megteheted kommentben. Valahol az is a célja ennek a játéknak, hogy beszéljünk arról, mik is történtek az elmúlt évtizedben.
De elég is ennyi bevezetőnek, a lényeg a playeken van.
#1 Beastquake – 2010-es Wild Card meccs
Nem hiszem, hogy nagyon kell magyaráznom ezt a playt. Lényegében itt született meg Beast Mode legendája, mikor a fél New Orleans-i védősort lerázta magáról, és egy 67 yardos TD-t szerzett.
#2 Richard Sherman a Super Bowlba küldi a Seahawkst – 2013-as NFC-döntő
Az NFC döntőt ebben az évben Sherman döntötte el, mikor is levédekezte Kaepernick passzát, és a lehulló labdát Malcolm Smith kapta el. A 49ers a győzelemért támadott az utolsó pillanatokban, de Sherman védekezésének hála INT lett, így nyert a Hawks és bejutott a Super Bowlba.
#3 Malcolm Smith pick6 – Super Bowl 48
Ez a döntő sokak szerint 12 másodperc alatt eldőlt. Valószínűleg így van, de 15-0-nál még nem lehetett biztos ebben mindenki. A félidő végén azonban Smith ellopta Manning passzát, és visszavitte TD-re. Ha volt is bármi reménye a Broncosnak, akkor ez a play végképp eloszlatta azt.
#4 Fake Field Goal – 2014-es NFC-döntő
Ez az NFC-döntő kicsit máshogy alakult, mint az egy évvel korábbi. A Seahawks teljesen reménytelen játékot mutatott, és 16-0-s állásnál nagy szükség volt egy apró szikrára, hogy legyen bármi esélyük. Pete Carroll begyújtotta ezt a szikrát, mikor egy fake field goalt hívott, ami teljesen meglepte a Packerst, és sima TD lett belőle.
#5 Kearse TD elkapása – 2014-es NFC-döntő
Ami a fake field goallal elindult, az ezzel a játékkal lett teljes. Wilson a meccs folyamán korábban négyszer vette célba Kearse-t, mind a négy INT lett. Itt a hosszabbításban azonban még egyszer felé hajította a labdát, az eredmény pedig TD lett. Ezzel a játékkal megnyerte a meccset a Seahawks, és ismét bejutott a Super Bowlba.
#6 Kearse lehetetlen elkapása – Super Bowl 49
A play, ami akár egy újabb Super Bowl győzelmet is adhatott volna. Kearse egy lehetetlen cirkuszi mutatvánnyal kapta el Wilson passzát, aminek köszönhetően a győzelem kapujába került a Seahawks. Ami utána történt az egy kicsit elhomályosította ennek a játéknak az értékét, de ettől függetlenül egy hatalmas játék volt ez, és biztos hogy rengeteg Patriots szurkolóra a szívbajt hozta.
#7 Wilson menekülése a Cardinals ellen – 2017 week 10
Wilson előtt soha nem volt jó támadófal, így rendre fel-alá kellett szaladgálnia, hogy elkerülje a védőket. Karrierje folyamán számos lehetetlen helyzetből szabadult már ki, de talán a legnagyobb menekülése ezen a meccsen volt, mikor egy vesztett játékból hozott össze egy 40 yardos haladást.
Szavazás:
Legfrissebb cikkeink
- Jaire Alexandernek elszakadt az egyik szalag a térdében
- Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Veszélyben Brock Purdy hétvégi játéka
- Daniel Jones: Kezdő irányítóból scout team safety
- A Brownst nem lehet legyőzni csütörtök este
- Őrült Browns-siker a hóban
- Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- FK! FIRST Craft Beer Fantasy League 2024 – a 11. forduló
- Annyi jó teljesítmény volt az előző fordulóban, hogy Jared Goff is kimaradt
- Andy Reid vasárnap bebiztosíthatja a 19. kétszámjegyű győzelmes szezonját
- Megsérült az Eagles legdrágább pass rushere
- Mike Evans visszatér a héten!
- Másodéves figyelő – NFC
- A Steelers és a Browns nyitja a 12. fordulót
- Playoff Ranking 11#
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- katonadani on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Kopi3.14 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Ragi on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- vicgeordie on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- camillo7777 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
Az a fake field goal sors, és meccsfordító volt. Green Bay szimpaizánsként pedig különösen fáj, és különösen emlékezetes, mert egy teljesen szétesett Seahawks jött vele vissza a meccsbe.
nem rossz gondolat, de én a Kearse-elkapás utáni Wilson-dobást raknám az első helyre :)
Az majd egy másik csapatnál fog előjönni.
nekem a Green Bay meccsről a two-point conversion a legemlékezetesebb, ha már Wilson menekülések, és azok fontossága
Fake fiels goal és Sherman INT. Ez a kettő nélkül nem lett volna SB szereplés.
Plusz még pár fontos, látványos play:
– Harvin kickoff return TD a SB-on, amivel kb eldőlt a SB sorsa.
– Chancellor pick6 a Panthers ellen a POban
– Lynch másik beast futása, ez a Cardinals ellen
– Lockett tavalyi TD-je az endzoneban a Rams ellen
– A híres failmary (vitatható hogy TD vagy INT, de egy nyertes hailmary volt végülis; vs Packers)
– Wilson összeszedi a rossz snapet, majd 3 védő szorításában nagy passz Lockettnek. (fordulópont egy Vikings elleni PO meccsen)
-Kearse TD-je a győztes SB-n, mikor 4 védőt ver meg, pattan le róla.
sok emlékezetes Seahawks play volt. 20-as évtizedre is hasonlókat!
Voltak még emlékezetes megmozdulások bizony. A Hawksnál a bőség zavara volt. Lesz majd olyan csapat, ahol pont az ellenkezője, és csak hosszas kutatás után sikerült 7 playt találnom.
Csak nem a Brownsra gondolsz például?
Maradjunk annyiban, hogy náluk nem volt olyan probléma, hogy találtam 15-öt, és abból kellett hetet választani.
Nekem a Beast mode mellett az egyik legemlekezetesebb jatekom amikor Chancellor szo szerint incheken allitotta meg Megatront es azzal be is huztak a meccset. Az hatalmas volt. Mondjuk a Hawks elmult tiz evebol tenyleg szinte lehetetlen valasztani.
Igen, és olyan endzone előtti FF-ból még volt további kettő Earl Thomastól. Mindkettő Rams ellen
Hiányolom azt, amikor a Pats a labdákat eresztette le, de a sewhawks úgy szerzett pontot SB döntőn, hogy mindenkivel elhitette, hogy pantolni fog, de közben Lynch beszaladt a labdával. Azóta kedvelem ezt a csapatot. Zseniális csel volt. Ha akkor a patriotstól elveszik a kupát, a seahawks nyerte volna, megérdemelten, mert a legjobb idényük volt. Azóta is az államokban Carol of Balls néven említik (a karácsonyi dal miatt) ezt fiaskót.