A szezon egyik, ha nem a legjobb csütörtök esti rangadóját játszotta a Chargers és a Raiders. Volt itt minden, amit egy semleges szurkoló kívánhat: QB/kicker/hosszabbításos dráma, óriási játékok, pazar egyéni teljesítmények, végig izgalmas, szoros játék. Még sok ilyet kérnénk szépen az utolsó három fordulóra.
A mérkőzést a Raiders kezdte egy 3&outtal, majd a Justin Herbert vezette Chargers egy 7 perc 29 másodperces TD-drive-val alapozta meg a hangulatot. Erre reagálva a Las Vegas-i csapat is eljutott a 10 yardoson belülre, de Derek Carr pont a 3. kísérletnél sérült meg, így csak mezőnygól lett vége. A helyére Marcus Mariota állt be, akivel jól muzsikált a támadósor, ment az adok-kapok a félidő végéig, de egy 19 yardos AJ Cole (Raiders) puntnak köszönhetően a Chargers örülhetett a végén (17-10).
A második félidőt a Chargers kezdte egy 3&outtal, majd a Mariota vezette Raiders egy 5 perc 23 másodperces TD-drive-val alapozta meg a hangulatot. A déjà vu érzés nem véletlen, a két csapat a harmadik negyedben kvázi leutánozta a teljes első félidőt, így a hajrá 24-24-es döntetlenről indult. Ez már nem sikerült annyira színvonalasra: a Chargers kihagyott két mezőnygólt (az Anthony Lynn-hatás), a Raiders pedig egy interceptionnel és egy hamvába holt 65 yardos próbálkozással jelentkezett (a time menedzsment nem volt tökéletes, a nagy kapkodásban pedig a holder elszúrta).
Jöhetett a hosszabbítás, ahol a Raiders egy parádés drive-ot vezetett, de Jon Gruden rémálma folytatódott és csak mezőnygól lett a történet vége. A Chargers a győzelemért támadhatott: a Raiders védelmétől először kapott egy 20 yardos DPI-t ajándékba, majd Herbert kiosztott egy 53 yardos bombát, a 2 yardosról jöhetett a Los Angeles. Itt volt pár sikertelen futás, majd egy fumble, amit hiába szedett össze a Chargers az end zone-ban, nem ért, mert az utolsó két percben csak az szedheti össze a fumble-t a támadóktól, aki elhagyta a labdát. Végül azonban csak sikerült beszenvedni a TD-t, így sorozatban második szoros meccsét nyerte a Chargers, a Raiders pedig kvázi hivatalosan is lemondhat a rájátszásról. Tanulságok.
- Az ég áldja Grudent azért, amit Mariotával tett
Amikor Carr megsérült és láttam, hogy Mariota jött fel a pályára… minden kedvem elment a mérkőzéstől. Felrémlett az a sótlan, unalmas, konzervatív, gyámoltalan játék, amit a hawaii mimóza a Titansben produkált és legszívesebben visszafeküdtem volna aludni. Mekkora hiba lett volna.
Marcus Mariota drops a PERFECT dime to Darren Waller for the TD! 🎯 pic.twitter.com/tan0cQwVu2
— NFL Update (@MySportsUpdate) December 18, 2020
Nem tudom, Gruden mit csinált, de az ég áldja érte: hol volt eddig ez a Mariota!? Egy harcos, fizikálisan futó, az ütésekbe keményen beálló, a nagy passzokat bevállaló irányítót láthattunk a pályán. Persze kellett is ez tőle, ha még valaha kezdőben akarja látni magát, veszteni valója nincs, de egyáltalán nem volt evidens, hogy ezt a játékot látjuk majd tőle. 226 yardot passzolt egy TD és egy INT mellett, emellett volt kilenc futásból 88 yardja és egy TD-je – több nagyon fontos first downt megcsinált, a futott TD-jét 3&goalra hozta össze, emellett az összes negyedik negyedes próbálkozása jó lett, akár passzolt, akár futott.
Hihetetlenül jól játszott, egész meccsen talán két rosszabb passza volt: az egyikből INT, a másikból majdnem INT lett. De itt jegyezném meg, hogy a pickje után sem tört meg, sőt ő csinálta meg a szerelést utolsó emberként – és mivel a mezőnygól kimaradt ezek után, tulajdonképpen javította a hibáját. Nem tudni, mennyire súlyos Carr sérülése, de ha Mariota így folytatja, a végén még ő lesz az új Ryan Tannehill.
Marcus Mariota's effort after throwing a pick may have just saved the game pic.twitter.com/2n2Ca02hsf
— NFLonCBS (@NFLonCBS) December 18, 2020
- Ideje felülni a Herbert bandwagonra
Még mindig nehezen hihető, hogy ugyanazt a Justin Herbertet látjuk a pályán, mint az egyetemen. Mintha teljesen kicserélődött volna, így felvetődhet bennünk, hogy mégis mit csináltak vele az Oregonnál? 12 meccs alatt beállította Baker Mayfield újoncként passzolt TD-rekordját (27), sorozatban második game winning drive-ját vezette, a meccset 314 yarddal és két TD-vel fejezte be, folyamatosan jönnek tőle a tökéletes passzok. Én továbbra is kivárok még, de ha jövőre is így játszik, akkor le lehet borulni a Chargers front office előtt – már csak egy jó edzőt kellene találni mellé, aki nem futtatja folyamatosan első kísérletre egy-két yardért a labdát és aki a negyedik negyedben nem mindössze egyetlen egy passzjátékot hív.
HERBERT GOES DEEP. #BoltUp
📺: #LACvsLV on NFLN/FOX/PRIME VIDEO
📱: https://t.co/W5bCPYgMfo pic.twitter.com/1WWvbE5d0O— NFL (@NFL) December 18, 2020
- Becsődölt a futójáték, védelem pedig nem is volt
A Raiders támadójátéka igazi kuriózum az NFL-ben: old school, fizikális, futásalapú rendszer működteti. Jon Gruden ezért szedett össze egy tonna támadófalat, ami izomból képes elnyomni bárkit, aztán futással majd jól megalapozza a passzt. Na ez most nem jött össze, ha nincs Marcus Mariota, akkor szinte le lett volna nullázva a futójáték. Mindez különösen szembetűnő volt az end zone-ban, ahol a csapat többször is elhasalt pár yardra a gólvonaltól (Josh Jacobsnak egyszer sikerült bevetődnie az 1 yardosról, de ezt leszámítva teljes csőd volt az egész koncepció, 2,9 yardos átlagot produkált). A problémát a hosszabbításra sem sikerült megoldani: a Chargers 4 yardosáról indulva két futásból -2 yardot sikerült szerezni, majd egy sikertelen passz után csak mezőnygólra futotta egy 70 yardos, közel 7 perces drive végén.
Emellett a védelem sem javult meg a DC-cserétől (nem meglepő), továbbra is a Covid-19 rendszert alkalmazzák Grudenék: vagy tartják a védők szociális távolságot, így az elkapók körül 1,5-2 méteres távolságban nincs senki, vagy belemásznak az ellenfél arcába egy-egy 10-20 yardos büntetésért. Ide nem csak új edző, de új játékosok is kellenek.
- Ups&Downs
Nagy napjuk volt a tight endeknek. Hunter Henry öt elkapásból 65 yardot és egy TD-t szerzett, a ligaelit Darren Waller pedig kilenc elkapásból 150 yardot és egy TD-t. Utóbbi sorozatban másodszor lépheti át az 1000 yardos határt, az elmúlt három meccsen 425 yardot termelt.
Illetve emeljük még ki a rúgó Mike Badgley-t, aki két mezőnygólt is kihagyott a negyedik negyedben. Az egyik teljesen az ő hibája volt, egy 46 yardos rúgást illik beverni NFL-szinten, a második viszont Anthony Lynn lelkén szárad, aki ismét rosszul menedzselte a meccs végét. Két gyenge futás után a végeredmény egy sack jött, így egy 43 yardos próbálkozás helyett 51 yardról jöhetett Badgley.
Los Angeles Chargers @ Las Vegas Raiders 30-27
Legfrissebb cikkeink
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
- Kezdődik a rájátszás! – Szombati beszámoló #13
- Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
- Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Rattler kezd a Saintsben, Kamara idényének valószínűleg vége
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- bjeela on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- atis123juve on Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!
- katonadani on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
Amit ez a két banda leművelt a negyedik negyedben és a hosszabításban leműveltek a Raiders end zone előtt, hát már sírtam a nevetéstől. Tuti Jarred akkor kapcsolt oda :D. Mariota számomra az intiig volt jó, utána olyan érzésem volt, mintha kifogytak volna a begyakorolt 10-15 playből, mert ezt követően nem igazán emlékszem sikeresen 5 yardnál hosszabb passzra.
“Sajnos” nem kapcsoltam oda. De ha tudom, hogy ez lesz, akkor biztos felkelek érte.
Gruden imádja a QB suttogó szerepet. Úgy gyűjti a bukott irányítókat mintha nem lenne holnap. Én már Darnoldot látom a kezei közt. És még jól is csinálja.
És Peterman… ? :”D
Mariota teljesítménye miatt le a kalappal Gruden előtt, de igazán nem értettem, hogy mi a facér kell a 2 minute warning előtt passzjátékot hívni a 21 yardoson, mikor az egyetlen dolgod ilyenkor az, hogy égess az órából annyit, amennyit tudsz. Persze fel lehet hozni, hogy egyszer amúgy is megállt volna és 2&8 szituáció volt, arra be lehetett hívni – akár meglepetés faktorként is – de az INT-től eltekintve én egyáltalán nem értettem ezt a hívást, a végeredményen meg teljesen felb.sztam magam. Mindazonáltal, ha ezt a keretet nézem Gruden sokkal többet hoz ki belőlük, mint amit várnánk, a nagyobb sikerekhez meg egyszerűen jobb játékosok kellenek a D#-be.
A Raiders láthatóan most ütközött falba Grudennel. A 8-8 körüli eredmény meg van stabilan, de ennél több nem igazán. A gond az, hogy a sok draft tőkét nem használták fel jól és most nem is igazán van meg az előrelépésre a lehetőség. Gruden láthatóan nagyon ért a leírt játékosok felépítéséhez (Carr, Wallerr, Agholor), de tehetséget (Ruggs) nem tudja kiaknázni.
“mert az utolsó két percben csak az szedheti össze a fumble-t a támadóktól, aki elhagyta a labdát.” – ennek a szabálynak am mi értelme?
Az olyan play-eket akarják ezzel kiiktatni mint pl a Holy Roller volt annak idején. A lényege az, hogy ne üssék/lökjék/noszogassák szándékosan előre a labdát a támadók úgy, hogy azzal előnyre tesznek szert.
Ez a szabaly csak az end zonera ervenyes, vagy a teljes palyara?
Az egész pályára érvényes.
a teljes pályára. sőt, 2014-ben volt egy Bills-Packers meccs, amikor emiatt a szabály miatt szerzett safety-t a Bills (kiverték a labdát Rodgers kezéből az uccsó két percben, bepattogott a saját end zone-jába, ahol a saját RB-je, Lacy kapta fel, de amint hozzáért a labdához, a szabály miatt halottá vált a labda és safety-t ítéltek a zebrák. a szabályok szerint helyesen)
https://www.youtube.com/watch?v=pYHyaJQqoos
mondjuk van némi bája annak, hogy a Holy Roller pont a Chargerst sújtotta, most pedig az ellene hozott szabály szintén :) #justChargersthings
mondjuk van némi bája annak, hogy a Holy Roller pont a Chargerst sújtotta, most pedig az ellene hozott szabály szintén :) #justChargersthings
“mert az utolsó két percben csak az szedheti össze a fumble-t a támadóktól, aki elhagyta a labdát.” – ennek a szabálynak am mi értelme van?
Gondolom az, hogy ha 4&1-re elakadtál a falban, akkor ne dobd ki oldalra a labdát lesz ami lesz alapon, vagy ha fumble-zöl, akkor ne azzal nyerd meg a meccset, hogy véletlenül a te csapattársad ugrott rá először.
Röhögni fogsz, de pont egy Chargers-Raiders meccs miatt. 1978-ban a Raiders úgy nyert, hogy az irányító elhagyta a labdát az utolsó playben, majd két csapattárs addig bénázgatott, mígnem az end zone-ba kötött ki a labda, amire az egyikük rávetődött és ezzel TD-t szerzett a Raiders. Ezután hozták meg ezt a szabályt. Holy Roller néven ismert az eset.
https://www.youtube.com/watch?v=aGffYc5eXnA
Én már tavasszal felültem a Herbert bandwagonra. És most csendesen sírtam magamban, amikor reggel megnézem az összefoglalót…
Én továbbra is tartom, hogy az nagyon sokat számít, hogy Tua-t olyan csapatba raktátok be aminek elsődleges célja a PO és nem Tua fejlődése. Mondjuk Herbert fejlődését se segíti, hogy lábon lövi Lynn kb. minden meccsen :D
Úgy vagyok vele, ahogy Renningam Herberttel. Adok neki egy évet… Csak az a baj, hogy vszeg jövőre nem lesz olyan draftpozíciónk, mint amilyen most volt, vagy most lesz a Texans pickkel.
Ha nem válik be és marad , akkor nekünk szurkolóknak marad az, hogy 10-15 évig újra nézhetjük a középszert. Továbbra is azt mondom, hogy a Texans pickkel irányító kell húzni és Flores versenyeztesse meg őket.
Én azt gondolom, hogy a Texans pickkel biztosan nem juttok jobb prospecthez, mint Tua volt. Szerintem felesleges rágni most már a kefét, hogy Herbertet kellett volna húzni. Azt meg pláne hülyeségnek gondolom, hogy húzzatok egy kevésbé tehetséges játékost csak azért, mert tavaly lehet rossz döntést hoztatok. Tua játszik annyira jól, hogy építsetek rá.
Nyilván, semlegesként igazad van. Én is így gondolnám, ha más csapatról lenne szó. :)
Csak fáj, hogy annyi sikertelen év után lett volna esély egy jó draftra, és – egyelőre – úgy tűnik, hogy rossz lóra tett Ross. Így persze nem marad más, mint jó elkapókat draftolni, amire amúgy van esély.
“Még mindig nehezen hihető, hogy ugyanazt a Justin Herbertet látjuk a pályán, mint az egyetemen. Mintha teljesen kicserélődött volna, így felvetődhet bennünk, hogy mégis mit csináltak vele az Oregonnál?”
95TD/23 INT 13 futott TD. Rose Bowl siker. Az egyetemen is jól játszott, csak ugye nálatok akkora szakértő van a szerkesztőségben (Höri) aki már a szezon előtt megmondja a frankót róla, hogy mennyire nem jó játékos és ez a baromság átragad rátok is.
ha láttad az egyetemen, meg láttad most, akkor két teljesen különböző játékos van a pályán.
Höri szezon előtti mondandói meg elég nehezen tudják befolyásolni a draft előtti evaluationünket :D
Meccs közben sírás ugye…
Azt Carr is megtette. :)
1.”evaluationünket” De szépen beszéled ezt a magyar nyelvet! :)
2. Nekem az nem világos, hogy most mi a kialakult közvélemény. Mert eddig abban hittem, hogy Herbert egy jó prospect és ezt be is bizonyítja az NFL-ben (köszönhetően a jó társaknak, mint Allen, Henry, Williams vagy Ekeler) . De most kiderül, hogy ő valójában nem volt jó az egyetemen (bár ennek ellent mond a 6.választás) és valamit nagyon rosszul csináltak az Oregonnál, mert az NFL-ben kivirágzott. Ennek az elméletnek teljesen ellent mond az, hogy Lynnt egy nagyon rossz edzőnek tartja mindenki és senki nem gondolja azt, hogy az ő érdeme is lenne Herbert játéka.
A közvélemény az, hogy Herbert fasza. És így is van.
Prospectként viszont szinte egyik szakértőnél sem volt top5-10es játékos, és ami fontosabb, hogy a játéka tökre megváltozott. Az egyetemen nem mert kockáztatni, csak a nagyon biztos opciókat dobta meg, ha már biztosan tisztára játszották magukat az elkapók, emellett a nyomást sem kezelte jól az egyébként top OLje mögött, nem is volt igazán pontos, nem is olvasott elég gyorsan. Ezek a negatívumok viszont most eltűntek a játékából, ezért mondjuk, hogy teljesen kicserélődött.
Lynn egy nagyon rossz főedző, leginkább mert nem tudja menedzselni a játékot. Ez viszont egyáltalán nem függ össze azzal, hogy Herberttel mit csinál, mert egyébként támadókoordinátornak rendben van (nem top kategória, de nem is borzalmas). Azt nem tudom, hogy személy szerint neki mennyi köze van egyébként Herbert fejlődéséhez, nem tudom mennyire foglalkozik ezzel a részével a csapatnak, de tippre kevésbé. És akkor meg inkább az OC Steichen vagy a QB edző Pep Hamilton keze lehet a dologban, vagy még inkább / pluszban annak a QB gurunak, akivel a draft process alatt edzett
1. Így már érthető, köszönöm a magyarázatod. Nekem furcsa, hogy nem volt top 10-ben a szakértőknél, de az ember a draft után már gyorsan felejt. Most rákerestem és PFF-nél is csak 30.prospect volt. A lista egyébként elég megmosolyogtató azzal, hogy a már augusztusban kivágott Curtis Weaver is megelőzte a 26.helyen. :)
2. Én azt szoktam mondani, hogy GM-ként szerintem nincs értelme meneszteni a HC-t ha az jó munkát végez a rookie QB-n. De ugye ezt nehéz látni kívülről, hogy a fejlődés valójában kinek az érdeme. Pl. Wentz is inkább Reich munkája volt, mint Pedersoné. Lynnről én egyébként nem tudom elképzelni, mert az engem a mai napig kiborít, hogy a training camp alatt Tyrodot látta a jobbnak és a 2.hétre se cserélte volna le.
a PFF féle Weaver hájpot már akkor sem értettem, mert értem, hogy produktív volt az egyetemen, de látszott, hogy ez nem fog menni a profik közt mert nagyon limitált volt. Úgy overall egyébként ha draftról van szó, kevésbé szeretem a PFF-et, mert bizonyos esetekben mások a prioritásaik, mások a szempontjaik, mint kellene. Mármint egyáltalán nem haszontalan, sokszor egyébként igazuk is van mondjuk a közvéleménnyel szemben, de vannak ilyen Weaver esetek, amik miatt látom a rendszerük és felfogásuk hibáit ebben az aspektusban.
(és gyorsan hozzátenném, hogy amúgy szerintem nagyon jó amit a PFF csinál az NFL oldalon, a teljesítmény mérésében, értékelésében nincs jobb náluk szvsz, de egyetemről profik közé “jóslásban” van pár fenntartásom velük, itt szerintem jobb más véleményekre, listákra támaszkodni)
Az a Mariota INT is az elkapó hibája volt. A majdnem INT viszont csúnya volt.