Jön a 11. hét, a rájátszásért folyó harc pedig szorosabb, mint valaha. Most három, a playoff és a rangsor szempontjától is fontos találkozón mutatjuk meg, kik lehetnek a főszereplők a hétvégén és a jövő évi draft első két napján.
Purdue @ Ohio State (4.)
George Karlaftis, DE, Purdue
Az óriásölő Purdue előbb a második kiemelt Iowát, majd a harmadik kiemelt Michigan State-et intézte el. Ebben többek között az játszott szerepet, hogy a liga egyik legkiegyensúlyozottabban teljesítő passzsiettetője játszik a soraiban. Karlaftis egy kiváló méretettel megáldott játékos, akinek hosszú végtagjai vannak, ebből pedig rendszeresen előnyt szerez. Hosszú karjaival mindig kezdeményezi az ütközetet, előszeretettel söpri ki az ellenfele kezét a jó pozícióból. Szintén kedvelt fegyvere, hogy leüti az ellenfél kezeit, ezzel kimozgatva az egyensúlyából. Munkabírása és szorgalma példás. Elég jó fizikuma van, így rendszeresen a mérkőzések második felében tupírozza a statisztikáit, amikor már mindenki a seggén veszi a levegőt. A technikai repertoárján lenne mit javítani, de egy jó edző karjai között aranyat érhet.
David Bell, WR, Purdue
[ppp_patron_only level=”3″ silent=”no”]
A villámléptű elkapó a fantasy ligák egyik kedvelt célpontja, ugyanis csapatában oroszlánrészt vállal minden mérkőzésen. Egy gyors, kifinomult mozgású elkapó, aki kedveli a crossing útvonalakat. Nem tipikus speedster, de nem is X elkapó. A legnagyobb hátránya lehet a profik között, hogy a méretei nem ideálisak, könnyen elnyomható és contested szituációknál sem tud nyerni a méreteivel. Ellenben egy nagyon okos játékos, aki valahogy mindig megtalálja a pálya szabad pontjait. A két fontos, magasan kiemelt ellenféllel szemben pedig megmutatta, hogy fontos pillanatokban is hátára tudja venni a csapatát. Mind az Iowa, mind a Michigan State ellen 150 yard fölé jutott és megállíthatatlan volt. Edzői a szorgalmát és a lelki tartását dicsérik.
Garrett Wilson, WR, Ohio State
Wilson a múlt heti mérkőzést kisebb sérülés miatt kihagyta, így kipihenten vetheti be magát a küzdelmekbe. Az egyik legjobb útvonalfutó a classban, akinek van egy második fokozat is a sebességében. Ne egy igazi gyorsulót képzeljünk el, de labdával a kezében is képes lerázni a védőket. Ezen kívül technikás játékos, aki jól ismeri a védelmi felállásokat, a soft zone-okat, és ki is használja őket. Két kisebb negatívum van vele kapcsolatban, az egyik, hogy termete nem prototípus WR1, erőből, magasságból nem tud érvényesülni. A másik, hogy néha koncentrációs gondjai vannak, ebből adódik a viszonylag sok drop, illetve néha nem futja végig precízen az útvonalait sem, és eltűnik negyedekre.
Chris Olave, WR, Ohio State
Olave nagyon hasonlít csapattársához, egy nem igazán nagy termetű elkapó, aki ellenben nagyon jól futja az útvonalakat. Ami talán Garrett elé helyezi, hogy még precízebb társánál és biztosabb kezű is, érettebb játékos talán. Ellenben neki nincs meg a sebessége a játékhoz, annak köszönhetően nem tud szeparálódni, minden a részletekbe menő útvonalfutásán múlik.
Nicholas Petit-Frere, OT, Ohio State
A szép francia nevű úriember az egyik legstabilabban teljesítő támadófalember idén, még ha kicsit döcögősebben is indult neki a szezon. Kiváló méretekkel rendelkezik, aki termetét és erejét is előszeretettel használja. Elsősorban futásblokkolásban jó, ahol jól ki tudja használni méretbeli előnyeit. Picit nyers játékos, akinek passzblokkolásban még sok tanulnivalója van, ellenben könnyen sajátítja el a poszt kihívásait.
Oklahoma (8.) @ Baylor (13.)
Nik Bonitto, Edge, Oklahoma
Bonitto a Sooners védelmének egyik legstabilabb pontja, akire igaz az az állítás, hogy veszélyes játékos, de nem feltétlenül hatékony. Sokszor tudja megzavarni az ellenfelek irányítóit, de viszonylag kevés sacket jegyez. Ez elsősorban azért lehetséges, mert jó képzésben vett részt, technikás játékos, akinek több elképzelése is van, hogyan verje meg a támadókat. Ellenben hiányzik az igazán űrsebesség a játékából. A robbanékonyság megvan az első lépéseiben, de a követő, üldözősebessége már hagy kívánnivalót maga után. Szintén ezért szenved sokszor futásvédekezésben is, mert ha nem találja el a játék irányát, akkor nem fog odaérni másodszándékból a futóra. Egy viszonylag magas padlót kínál, alacsonyabb plafonért cserébe.
Perrion Winfrey, DT, Oklahoma
Hasonló szavakat lehetne elmondani róla, mint Bonittoról, csak ő a fal közepén játszik és ebből kifolyólag még lassabb játékos, sokkal nagyobb tömeggel. Nagyon jó egyensúlyérzékkel van megáldva, mindig alacsonyan tudja tartani a testsúlyát, így a fal közepén nehéz lesz őt eltolni a futás irányából. Jól zárja a szögeket és a kezeivel képes tolni az ellenfelét erőből is. Hiányossága, hogy passzsiettetésben elég súlytalan, az erőn kívül se repertoárja, se sebessége nincs, amit a profik között már kevésbé értékelnek.
Minnesota @ Iowa (20.)
Tyler Linderbaum, OC, Iowa
A class egyik legképzettebb, legkiforrottabb támadófalembere az Iowa centere. Amit a poszton technikailag ilyen fiatalon tudni kell, azt ő tudja. Érzi, hogyan használja a szögeket, hogyan válasszon kedvező pozíciót a blokkoláshoz. Ismeri a sémákat és jól használja ki társai segítségét is. Ezen kívül egy erős, de ugyanakkor mozgékony játékosról van szó, aki a második szinten is tud blokkolni. Kicsit talán rövidebbek a kezei mint az optimális, de mivel jól használja őket, nem engedi leütni és erős a fogása, így nem érezhető a játékán ez a kisebb negatívum. Passzblokkolásnál alacsonyan van a súlypontja és nagy tömeget is képes megtartani, így nehéz rátolni az irányítóra. A class egyik legkészebb játékosa, aki csak a posztja miatt nem lesz top5-ös választás.
Matt Hankins, CB, Iowa
Az Iowa két kiváló cornere közül talán Hankins a készebb játékos. Főleg eszének köszönhetően jól helyezkedik, kiválóan olvassa a támadósémákat, az irányítók szemét, ennek köszönheti nagy játékait. Az atletikussága már nem emberfeletti, inkább átlagos, nagyon gyors elkapók és igazán jó route runnerök ellen lemaradhat játékokról. Labdaügyessége is inkább csak átlagos, nem a legnagyobb playmaker, de kész leütni passzokat. Nem a tipikus lockdown corner, inkább valami kiforrott rendszerben zónázásban lehet majd jó.
Daniel Faalele, OT, Minnesota
A Minnesota a legjobb futói kiesése ellenére is egy brutális erőfocit játszik, aminek alappillére a szélső támadófalembere. Egy nagy termetű, robusztus játékosról van szó, aki elég nagy erővel bír és jól takarít futójátékok során. Passzblokkolásban már vannak hiányosságai, kicsit merev a csípője, így lassan fordul, nem tud mindig a védőjével szemben maradni. Jó teszt elé lesz állítva a kemény Iowa defense ellen, ha jól teljesít, akkor akár top50-es beszélgetésekben is stabil lehet a neve.
[/ppp_patron_only]
Legfrissebb cikkeink
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)