Minden ami NFL

Mennyi időt és teret enged 6 Super Bowl-győzelem? – A Patriots-Belichick helyzet

Meddig élhet valaki a múlt sikereiből, hány gyenge szezon feledtet el hat bajnoki címet és számtalan örömteli pillanatot? Elképzelhető, hogy a valaha volt talán legjobb főedzőnek az idény végén megköszönjék a munkásságát New Englandben?

A Patriots múlt héten a Bill Belichick-éra legnagyobb arányú vereségét szenvedte el, amikor kikapott a Cowboystól 38-3 arányban. Ezt aztán sikerült megfejelni a Belichick-éra második legnagyobb vereségével a Saints elleni 34-0-s zakó alkalmával. Ami bizonyos szempontból még rosszabb is volt, hiszen ez volt a legnagyobb arányú hazai veresége a Hazafiaknak Belichick regnálása alatt és az első hazai nullázása, amikor az eredetileg is kezdőnek tervezett irányító lépett pályára (Jacoby Brissettel 2016-ban még összejött ez a csúfság, de ő akkor harmadik számú QB volt). Mióta Robert Kraft a csapat tulajdonosa, sosem szenvedtek két 30+ pontos vereséget még csak egy szezonon belül sem, nem hogy két egymást követő mérkőzésen. Touchdownt pedig a harmadik forduló második negyede óta nem szereztek.

Ennél nem nagyon van lejjebb a patinás klubnak, amely a 2018-as Super Bowl óta a liga tetejéről előbb a középmezőnybe, mostanra pedig úgy tűnik a liga aljára süllyedt le – jelenleg csak egy csapatnak rosszabb a mérlege a Patriotsnál. Ha pedig bárhogy máshogy hívnák a főedzőt, akkor már mindenki a menesztését követelné – és kicsiben már így is megjelentek ezek a hangok, még ha nem is túl markánsan. Szezon közbeni kirúgás nyilván nincs terítéken, de azt viszont most már nehéz lenne tagadni, hogy kezd melegedni a kispad Belichick sok mindent megélt hátsója alatt.

A cikk még nem ért véget. Hogy tovább olvass, fizess elő vagy jelentkezz be!