Sok mindenről szólt a Wild Card forduló, de talán semmi nem szólt nagyobbat két fiatal irányító és az általuk vezetett támadósor teljesítményénél. CJ Stroud és Jordan Love is parádésan játszott a Browns és a Cowboys kiváló védelmei ellen. Ám azt se felejtsük el, hogy milyen jó játékokat rajzolt fel a számukra Bobby Slowik és Matt LaFleur, ezekből fogunk most kielemezni 3-3-at. Ráadásként pedig megnézünk egy kreatív védelmi hívást Steve Spagnuolótól.
3 játék a Texanstól
Bobby Slowik egész évben egy jó támadókoordinátornak tűnt, a Browns ellen pedig igazán letette a névjegyét. Ez kiegészítve Stroud remek játékával pedig egy playoff-győzelemhez vezetett. Na de mindenféle körítés nélkül vágjunk bele a játékokba, mert sok mindent lehet elemezni, amit most 3 játékra szűkítettem.
Kezdjük a legnagyobbal, a Schultz TD-vel. Emeljük ki gyorsan, hogy 2. és 20 a játékszituáció. Ilyen helyzetben hívta ezt be Slowik.
Dalton Schultz TD
Defenses will often face plays like this post-snap that end in a flood concept with 3 levels of routes to the right side
But Slowik throws in the corner post to Schultz to attack the void that 1 & 0 vacate to cover Collins
Ez az úgynevezett Hiccup játék a Shanahan playbookból. Így néz ki ez hivatalosan (a jobb oldali a jó most nekünk):
Kezdjük talán egy bevezetővel, hogy ebben a rendszerben nagyon sok az outside zone futójáték, ebből az elgondolásból pedig nagyon jó play action keeper playeket lehet futtatni, ahol elhiteted a szélső futást, de az irányító megtartja a labdát és kimozog a túloldalra. Szóval ez egyrészt jól épít az OZ futásokra, másrészt amikor meg tényleg futsz, akkor ennek a veszélye miatt a védelemnek is tisztelnie kell a megtartás lehetőségét és nem mehetnek fejvesztve a futás megállítására. Így tartják jól egyensúlyban egymást.
Na és akkor nézzük meg az én rajzommal is ezt a játékot a Texans esetében:
A támadófal eladja a jobb oldali külső zónafutást, de Stroud a play action után megtartja a labdát és kimozog belőle jobbra. Kulcsfontosságú pontja ennek, hogy a jobb szélen tight endként felálló fullback kívülről befelé löki a defensive endet, hogy ne tudjon Stroud felé rohanni, így az irányítónak teljesen tiszta zsebe van.
Na és akkor most végre rátérünk az útvonalakra is. Az ilyen keeper játékokból a legtöbbször egy háromszintű Flood koncepciót szoktak futtatni, ahol van egy flatbe érkező játékos, egy középtávoli keresztező és egy mély corner útvonal. Hiszen ha az irányító jobbra mozog ki a zsebből, akkor értelemszerűen jobbra a legkényelmesebb passzolni, így ide visznek 3 útvonalat, teletöltik az oldalt.
A Hiccup pedig erre kontráz rá még egyet. Ugyanis itt is megvan a háromszintű Flood, azonban a corner útvonal helyett jelen esetben a tight endünk csak elhiteti a cornert, majd visszavág középre. Ezt hívjuk corner-post útvonalnak. Itt pedig látjuk is, hogyan működik a dolog.
Collins keresztező útvonala felhívja magára az egyik safety figyelmét, aki felvált rá, mint legveszélyesebb elkapóra. Schultz corner-postja pedig elhiteti a másik safetyvel, hogy cornert fog futni, így ő kinyitja a csípőjét az oldalvonal felé. Amint ez a két védelmi mozzanat megtörténik, vége a dalnak.
Schultz bevág befelé a safety háta mögött abba a térbe, ahonnan elmozgattuk a másik safetyt. Gyönyörű az egész.
Itt pedig hátsó kamerából is meg tudjátok nézni a játék kialakulását:
Bobby Slowik creating space for Stroud w/movement, creating conflict with the route concepts.